Шпинат із чим його їдять

Авторadmin

Шпинат із чим його їдять

Шпинат: чим корисний шпинат і як його вживати

Весна — час зелені. Шпинат «нагодує» організм цілим набором вітамінів, допоможе його почистити, тонізує і сприяє схудненню.

Шпинат – один з найбільш корисних листових овочів, який, правда, ще не встиг завоювати серця українців. В основному шпинат вирощують або купують ті, хто дотримується здорового способу життя. Однак цей лист – джерело вітамінів і мікроелементів, які потрібні кожному.

У шпинату немає яскраво вираженого смаку, як, скажімо, у щавлю, зате вітаміни А і С, які містить у собі шпинат, не руйнуються в ньому навіть при термічній обробці, що рідкість серед овочів.

Корисні властивості шпинату

Цей листовий овоч має хорошу репутацію у лікарів, оскільки далеко не кожна рослина, яка вживається в їжу, так само багата вітамінами, мікро – і макроелементами, як листя шпинату. Він має легку сечогінну, проносну, протизапальну і тонізуючу дію.

Шпинат містить магній, цинк, фосфор, йод, кальцій, мідь, марганець, селен. Він багатий вітамінами А, С, К, РР, Е і групи В, жирними кислотами, холинами, клітковиною. Все це робить листя шпинату ідеальним тонізуючим засобом, що позитивно впливає на різні системи та органи:

  • Шпинат виводить з організму шлаки і токсини, насичує організм великою кількістю вітамінів і мінералів, в тому числі бета-каротином.
  • Завдяки високому вмісту заліза шпинат допомагає гемоглобіну стати активніше і краще постачати клітини киснем;
  • Шпинат покращує обмін речовин і сприяє виробленню організмом енергії;
  • Шпинат допомагає нормалізувати роботу нервової системи;
  • Стимулює роботу підшлункової залози і кишечника;
  • Надає позитивний вплив на щитовидну залозу;
  • Вживання шпинату робить здоровіші зуби і ясна;
  • Шпинат попереджає анемію і розвиток пухлин, а також зміцнює кровоносні судини;
  • Вживання шпинату корисно для здоров’я очей. Лютеїн, який міститься в шпинаті, покращує гостроту зору і знижує стомлюваність при роботі за комп’ютером;
  • Вікові зміни зору, у людей, які їдять шпинат, з’являються набагато пізніше;
  • Шпинат підвищує потенцію у чоловіків, також він необхідний жінкам при порушеннях циклу, безпліддя або часті викидні;
  • Шпинатні маски надають приголомшливий вплив на шкіру: роблять її шовковистою, чистою, міцною, усувають зморшки.

Небезпечні властивості шпинату

Цей листовий овоч потрібно є тільки поки він молодий. Старі листки містять у собі занадто багато щавлевої кислоти, яка може нашкодити людям, страждаючим від хвороб нирок, печінки, сечового міхура.

Протипоказаний шпинат також при подагрі, ревматизмі, захворюваннях 12-палої кишки, печінки і жовчовивідних шляхів. З обережністю потрібно ставитися до листя алергікам, шпинат може викликати алергію.

Як вибрати і зберігати шпинат

Шпинат можна виростити і самому в квартирі, цей листовий овоч не примхливий. Замочіть на кілька днів насіння у воді, потім висипте їх у підготовлену борозенку в горщику із землею. Полийте, засипте землею поглиблення і накрийте ящик прозорою плівкою – так пагони з’являться раніше. Через пару днів паростки почнуть пробиватися, і приблизно через тиждень або півтора листя можна буде їсти.

Купуючи шпинат, зверніть увагу на листя – вони повинні бути пружні і яскраві, без плям, гнилі, цвілі або слідів шкідників. Зберігати листя потрібно в холодильнику, так вони залишаться свіжими довше, до 8 днів – поставте пучок у воду і залиште на полиці.

Шпинат продається і в замороженому вигляді. Заморозити свіжий шпинат можна і самому, листя чудово зберігаються.

Використання в кулінарії

Листя шпинату відварюють, смажать, готують на пару, використовують як начинку для пирогів, та млинців, додають в тісто для лавашів і коржів. Шпинат має дуже яскравий зелений пігмент, тому листя можуть додавати в тісто не тільки для смаку, але і для його фарбування в зелений колір.

Свіжий шпинат використовують в салатах, соусах, холодних закусках. Шпинат додають в супи як додатковий компонент, так і роблять крем-суп зі шпинату. Листя добре підходять до м’яса і стануть відмінним доповненням до овочевого рагу, омлетів, пудингів.

Що приготувати зі шпинатом

Ідей, як приготувати шпинат — безліч. Пропонуємо приготувати легкий, поживний і виключно корисний смузі — для тих, хто хоче схуднути і виглядати добре до літа.

Смузі зі шпинату

  • Пів склянки шпинату
  • Половинка м’якоті зрілого авокадо
  • М’якоть банана 1
  • 1 склянка нежирного молока або йогурту
  • Мед і лід — за бажанням.

Подрібніть і змішайте всі інгредієнти в блендері. Приємного апетиту!

Шпинат сприймають як інгредієнт для солоних страв, але і солодощі з нього можна приготувати теж. Наприклад – шпинатовий торт, ласий шматочок якого захоче спробувати кожен.

Знадобиться для бісквіта: 200 г борошна, 200 г цукру, 150 г шпинату, 4 курячих яйця, 2 білка, 80 мл рослинного масла, 1 ст. л. лимонної цедри, 2,5 ч. л. розпушувача тіста

Знадобиться для начинки: 500 г рікотти, 400 г полуниці, 300 г сметани, 150 г цукрової пудри, 1 щіпка ваніліну.

  • Шпинат, рослинне масло і подрібнену лимонну цедру поклади в чашу блендера і перетвори в пюре, щоб вийшла густа маса. Додай в неї жовток, 50 г цукру і знову розбий блендером. Вийде рідка шпинатна основа яскравого зеленого кольору.
  • 3 яєчних жовтка змішай з 80 р цукру, збий міксером до збільшення маси в об’ємі і розчинення цукру. Додай шпинатну масу, ретельно все перемішати до однорідності.
  • 6 яєчних білків збий в окремому посуді, поки не вийде пишна маса білого кольору, добре тримає форму. Порціями додай її в зелену заготівлю тіста, розмішай. Після – через дрібне ситечко просій в тісто борошно і розпушувач.
  • Спечи бісквіт при 180 градусах, не більше 50 хвилин. Після 10 хвилин потримай в духовці з відкритими дверцятами.
  • Коли бісквіт охолоне, зріж тонкий коричневий шар, розділи корж на три однакові пласта.
  • Приготуй крем: сметану з’єднайте з цукровою пудрою і ваніліном, збий до стану повітряного крему. Додай збиту рікотту і перемішай зі сметанною масою.
  • Полуницю помий, просуши і наріж плоскими скибочками.
  • Збери і прикрась торт: на коржі намазуй крем, вкладай нарізану полуницю. Зроби з крему шапочку для торта, вклади найкрасивішу полуницю і подавай на стіл.

Салат зі шпинатом

Для страви потрібно шпинат – 500 г, щавель – 200 г, зелена цибуля – 100 г, молоді стебла часнику – 2 штуки, яйце варене – 2 штуки, 3-4 оливки, сік лимона – 1 ст. ложка, 2-3 ст. ложки олії, сіль і перець – за смаком.

Шпинат і щавель перебрати, помити, дрібно нарізати, зелену цибулю і часник подрібнити, яйце порізати соломкою, все змішати. Заправити салат лимонним соком, олією та спеціями.

Зелений борщ з яйцем

Шпинат – 250 г, щавель – 150 г, цибуля – 1 шт., картопля – 3-4 шт. масло топлене – 25 г, яйце варене – 1 шт., сметана, петрушка, сіль, перець – за смаком.

Промийте і переберіть листя. Перетріть їх, але окремо. Цибулю підсмажте на олії до м’якості. У киплячу воду відправте картоплю, через 10 хвилин додайте цибулю і петрушку. Потім додайте зелену суміш, проваріть 5-7 хвилин. Посоліть, поперчіть, проваріть ще 3 хвилини. Яйце і сметану додайте в тарілку перед подачею.

Шпинат – що це таке, корисні властивості, склад, калорійність і як правильно вживати в їжу

Багато хто чує про користь такої їстівної рослини, як шпинат. Він з “явився ще у VI столітті і почав використовуватися у багатьох кухнях світу. Вже до XVI століття вирощувалося кілька сортів цієї рослини, наприклад, земляничний шпинат. Листя продавали свіжими, відвареними, стиснутими в кульки. Величезну популярність цей вид зелені заробив у часи Другої світової війни, завдяки американському мультиплікаційному герою моряку Попаю, у якого завжди була під рукою консервна банка зі шпинатом, він надавав йому надзвичайну силу.

  • Що таке шпинат
  • Склад
  • Харчова цінність
  • Користь
  • При вагітності та грудному вигодовуванні
  • Для дітей
  • Для схуднення
  • Протипоказання шпинату
  • Шкода
  • Як вживати в їжу
  • З чим їдять шпинат

Що таке шпинат

Власне, шпинат – це однорічна трав’яниста рослина, яка належить сімейству марових. Це скороспіла овочева культура, її повне дозрівання відбувається за 30 днів. Період цвітіння шпинату припадає на липень. На рослині утворюються маленькі суцвіття зеленого кольору. Після на їхньому місці утворюються плоди, які за зовнішнім виглядом нагадують невеликі горішки. На дозрівання плодів потрібно приблизно три місяці.

Їстівними є розетки рослини, які утворюються на перших порах зростання. Листя шпинату розрізняється за зовнішнім виглядом залежно від сорту. Класичний вид характеризується копьевидно-трикутними листочками. Літній шпинат городній більш світлий. Листя відрізняється не тільки формою, в одних поверхня шорстка, гофрована, в інших – гладка.

Люди часто плутають шпинат зі щавелем, оскільки на перший погляд вони мають схожий зовнішній вигляд. При детальному розгляді можна побачити, що шпинатне листя темне і заокруглене, в той час як щавель світлий і з гострим листом. Крім усього, багатьом відомо, що щавель має характерну кислинку, а шпинат має дещо інший смак. Його листя дуже ніжне, але має злегка гіркуватий присмак.

Склад

У складі цієї їстівної рослини велика кількість корисних хімічних речовин, яких немає в жодному іншому овочі. Це незамінне джерело вітамінів, мінералів, органічних кислот та інших поживних речовин. Перелік елементів, які входять до складу шпинатної зелені:

Кількість у 100 грамах

РР (Ніациновий еквівалент)

Харчова цінність

Крім перерахованих корисних хімічних речовин у складі шпинатної зелені містяться необхідні для підтримки життєдіяльності людини нутрієнти: білки, жири, вуглеводи, харчові волокна та багато інших. Нижче представлена таблиця харчової цінності шпинатної трави:

Харчова цінність на 100 грамів продукту, г

Моно- і дисахариди

Насичені жирні кислоти

Ненасичені жирні кислоти

Користь

Шпинат володіє низькою калорійністю, всього 22 ккал на 100 грам продукту. Вживаючи його в їжу можна скорегувати вагу, а велика кількість корисних речовин допомагає позбутися багатьох захворювань. Нижче представлено список, що містить основні корисні властивості шпинату:

  1. Бере участь у виробленні основних гормонів для підтримки життєдіяльності людини, в тому числі і гормони щитовидної залози.
  2. Знімає напругу і втому очей, знижує ризик розвитку катаракти і дистрофії сітківки.
  3. Очищає кишківник від шлаків, вирішує проблему запорів.
  4. Регулює вуглеводний обмін.
  5. Підвищує захисну функцію організму (імунітет).
  6. Зменшує нервове напруження, підвищує стресостійкість, благотворно впливає на нервову систему людини.
  7. Знижує негативний вплив канцерогенних речовин, як наслідок, виступає профілактикою онкозахворювань, запобігає зростанню злоякісних пухлин.
  8. Покращує функціональність опорно-рухової системи, зміцнює суглоби.
  9. Збагачує клітини киснем, покращує самопочуття, тонізує тіло.
  10. Покращує апетит, допомагає швидше відновитися після складних операцій, хіміотерапії.

Крім перерахованих переваг, шпинатна трава допомагає боротися з такими захворюваннями, як:

  • ентероколіт;
  • гастрит;
  • мігрень;
  • гіпертонія;
  • остеопороз;
  • астма;
  • анемія;
  • артрит.

Шпинат володіє основними функціями, які необхідні для повноцінного функціонування всіх систем життєдіяльності людини:

  • протизапальна;
  • тонізуюча;
  • заспокійлива;
  • сечогінна;
  • слабка.

Всі перелічені властивості актуальні, якщо вживати рослину в свіжому вигляді. Варто зазначити, що при заморожуванні вони зберігаються. Можна запасати шпинатну зелень на зиму, зберігати її в морозильній камері і використовувати в міру необхідності. При високій термічній обробці поживні речовини руйнуються, тому шпинатне листя краще готувати при невеликій температурі або вживати сирими. Цей вид зелені знайшов застосування і в області косметології. Натуральні маски на її основі допомагають розгладити зморшки, вивести зі шкіри токсини.

На чоловічий і жіночий організм шпинат діє по-різному. Перелік корисних властивостей, актуальних для чоловіків:

  1. Профілактика інсультів, інфарктів. На сьогоднішній день не є секретом те, що чоловіча частина населення більш схильна до цих захворювань. Регулярне вживання шпинатної зелені знижує ризик їх виникнення.
  2. Гарне джерело білка. Зелень містить велику кількість рослинного білка. Це сприяє якісному набору м’язової маси при дотриманні необхідного дозування. На відміну від хімічних препаратів для набору м’язів, цей вид зелені не має побічних дій і не принесе шкоди.
  3. Стимулює вироблення тестостерону. Це головний чоловічий гормон, який бере участь у багатьох процесах життєдіяльності. Вживання шпинатного листя позбавить чоловіків від проблем з потенцією, поліпшить кровотік до статевих органів. Рекомендовано вживати зелень з молодого віку, це допоможе сформувати хороше чоловіче здоров’я.

Вживання шпинатної зелені благотворно позначається і на стані жіночого здоров’я і самопочуття:

  1. Детокс ефект. Великий вміст клітковини дозволяє очистити організм від токсинів і шлаків, що якісно відбивається на стані шкіри, волосся, нігтів. Це є запорукою здорового і привабливого зовнішнього вигляду.
  2. Налаштування ваги. Дівчата дуже стурбовані тим, як вони виглядають. Шпинатне листя, завдяки низькій калорійності, допомагає позбутися зайвої ваги за рахунок зменшення жирового прошарку, прискорити обмін речовин, налагодити роботу шлунково-кишкового тракту.
  3. Заповнення поживних речовин. У період вагітності і грудного вигодовування жіночий організм позбавляється багатьох корисних мікро- і макроелементів, які йдуть на формування і розвиток плоду. Великий вміст цих речовин у шпинатному листі заповнює запаси, що якісно відбивається на стані матері і дитини.

При вагітності та грудному вигодовуванні

Шпинат можна вживати під час вагітності та грудного вигодовування, якщо у жінки немає індивідуальної непереносимості на цей продукт харчування. Салатна зелень сприяє легкому виношуванню плоду, бере участь у формуванні багатьох органів і систем у малюка. Вона заповнює брак вітамінів і мінералів протягом вагітності у жінок. В цілому, листя трави благотворно впливають на стан здоров’я матері та малюка:

  • у вагітної підвищує гемоглобін;
  • зміцнює функцію серцево-судинної системи;
  • заповнює дефіцит кальцію;
  • сприяє правильному формуванню мозку, нервової системи малюка.

Рекомендується регулярно вживати шпинат під час грудного вигодовування. Так всі корисні речовини потраплятимуть в організм дитини з молоком матері. Вводити шпинат у період грудного вигодовування потрібно поступово. Спочатку необхідно з’їсти невелику розетку і простежити за реакцією малюка. Якщо не виникне негативних проявів, то можна сміливо вживати в їжу цей вид зелені.

Для дітей

Молоді мами, які чули про користь шпината, мають намір якомога швидше ввести його в раціон малюка. Але лікарі рекомендують давати цей різновид салатній зелені починаючи з 6 місяців – у вигляді соку, з 10 місяців – безпосередньо листя. Незважаючи на те, що шпинатне листя не є алергеном, у деяких дітей вони можуть погано засвоюватися. У цьому випадку краще проконсультуватися з лікарем. Користь шпинату для дітей:

  • позбавляє від здуття;
  • усуває запори;
  • нормалізує роботу кишечника,
  • насичує організм вітамінами і мінералами;
  • запобігає розвитку уповільненої анемії.

У більш зрілому віці шпинатне листя необхідно вводити в раціон дитини за відсутності протипоказань. Ця трава відіграє важливу роль у розвитку дитини:

  • заповнює дефіцит корисних речовин;
  • підтримує стійкість нервової системи;
  • надає енергію;
  • зберігає хороший стан зору;
  • допомагає впоратися з розумовими навантаженнями;
  • стимулює імунітет;
  • запобігає різним запаленням, захищає від вірусів і бактерій.

Для схуднення

Шпинат є дієтичним продуктом харчування, зважаючи на низьку калорійність. Він присутній у раціоні багатьох дієт. Важливим моментом при схудненні є процес очищення кишківника. Завдяки великому вмісту харчових волокон шпинатне листя допомагає очистити стінки кишечника і нормалізувати його роботу. Крім усього високий вміст клітковини добре насичує організм, при цьому не провокує високий рівень інсуліну в крові. Під час схуднення рекомендується регулярно вживати шпинат у сирому або тушкованому вигляді, бажано в парі з білковими продуктами.

Протипоказання шпинату

У шпинатних листях міститься багато щавелевої кислоти. Її солі (оксалати) беруть участь в утворенні каменів, які осідають у нирках і жовчному міхурі. Надлишок щавелевої кислоти провокує загострення багатьох хронічних недуг. Зважаючи на це, вживання шпинатного листя протипоказано людям, у яких діагностовано такі хвороби:

  • сечокам’яна хвороба;
  • підагра;
  • хвороба печінки;
  • ревматизм;
  • гастрит з підвищеною кислотністю;
  • хвороба дванадцятипалої кишки.

Шкода

Принести шкоду шпинатна зелень може при наявності протипоказань. Крім цього, небезпечним є вживання листя, у якого були порушені умови зберігання. Це може призвести до отруєння, особливо у дітей. При наступних ознаках слід негайно звернутися за допомогою до фахівців:

  • синюшність шкіри;
  • задишка;
  • блювота;
  • рідкий стілець;
  • різке падіння артеріального тиску.

Як вживати в їжу

Придбати шпинатне листя можна в магазині, або ж виростити їх самостійно. Перезріла шпинатна зелень містить велику кількість щавелевої кислоти, яка негативно впливає на стан здоров’я. Слід віддавати перевагу шпинату помірної зрілості. Суцвіття не вживаються в їжу, тільки листя. Свіжий шпинат потрібно зберігати на полицях холодильника, але не більше двох днів. Після його краще перекласти в морозильну камеру або законсервувати.

Заморожене шпинатне листя використовується для приготування супів, запіканок, тушкованих страв. Повторне заморожування зелені неприпустиме. Свіже листя необхідно ретельно промити. Перед тим, як додати їх у страву, краще залити на 1 хвилину окропом, потім віджати листя. Шпинат добре проявляється в овочевих салатах, ще його можна класти на бутерброд. За смаковими якостями шпинатна зелень поєднується з м’ясом, рибою і яйцями.

З чим їдять шпинат

На основі шпинату можна приготувати безліч овочевих салатів. Зелень добре поєднується з іншими овочами. Омлет зі шпинатним листям стане прекрасним початком і завершенням дня. Взяти з собою на перекус можна бутерброд, в основі якого буде ніжний листок шпинату. Крім усього його можна додавати до овочевого рагу або використовувати як самостійний гарнір до м’ясних і рибних стравів. У цьому випадку можна використовувати як свіже, так і тушковане листя. Шпинат вживають прісним, або додають трохи солі або соєвого соусу.

Відео Шпинат. Користь і шкода. Дивитися відео

Шпинат: користь та шкода зелені для організму

Шпинат – це справжній суперпродукт, який поєднує у собі тонни поживних речовин в унікальній низькокалорійній формі. Він містить велику кількість білка, заліза, вітамінів та мінералів. Але як і будь-який інший продукт, шпинат має протипоказання до вживання.

Користь шпинату для всіх

Які корисні речовини містить шпинат

  • Шпинат є джерелом вітаміну А., вітаміну С. Останній є потужним антиоксидантом, який підтримує здоров’я шкіри та імунну функцію. У шпинаті багато вітаміну К1, який необхідний для згортання крові.
  • Фолієва кислота, яку містить шпинат, важлива для вагітних жінок і необхідна для нормального функціонування клітин та росту тканин.
  • Шпинат – чудове джерело заліза, яке допомагає створювати гемоглобін, що доставляє кисень тканинам вашого тіла.
  • Кальцій, який є у шпинаті, необхідний для здоров’я кісток і є важливою сигнальною молекулою для вашої нервової системи, серця та м’язів.
  • Шпинат також містить калій, магній, вітаміни B6 та E та інші вітаміни.
  • У шпинаті міститься йод, і тому він цілюще впливає на роботу щитоподібної залози.
  • Вживання шпинату дуже корисно для здоров’я очей, в ньому міститься лютеїн і інші речовини, що захищають нервові клітини та запобігають такому серйозному захворюванню, як дистрофія сітківки.

Шпинат допомагає при наступних хворобах:

Регулярне вживання шпинату покращує можливості контролювати кількість глюкози у крові. У діабетиків знижується ризик розвитку раку, покращується стан скелета.

Останні дослідження показують, що шпинат — протираковий засіб. У ньому містяться гліколіпіди, речовини, які не дають розвиватися в новоутвореннях новим судинам, які живлять ракову пухлину. Шпинат містить речовини, які нейтралізують негативний вплив канцерогенів, що містяться в приготованому м’ясі.

Шпинат має заспокійливі властивості. Завдяки амінокислоті триптофану він бореться з реактивною гіпоглікемією. Реактивна гіпоглікемія – стан пов’язаний із падінням цукру в крові до дуже низького рівня, може викликати почуття тривоги та напади занепокоєння. А шпинат допомагає з цим упоратися.

Ще одна чудова властивість шпинату — низька калорійність (всього 20 ккал на 100 г) та високий вміст клітковини, яка прочищає кишківник, сприяють детоксикації та схуднення.

Шпинат радять включити до раціону у разі цукрового діабету, недокрів’я, гіпертонії, захворювань нервової системи, гастриту, остеопорозу, закрепів та метеоризму, фізичних та розумових навантажень тощо.

Чим корисний шпинат для жінок

  • Жіночий організм найчастіше страждає від анемії через підвищену потребу в залізі. Шпинат чудово ДАЄ РАДУ з насиченням цим і не лише цим мінералом. Дефіцит заліза є частою причиною облисіння Залізо насичує кров киснем, що сприяє поліпшенню якості волосяного покриву та стимулює кровообіг шкіри голови.
  • Він корисний у разі порушень менструального циклу завдяки високим дозам вітамінів групи В. Допомагає усунути біль унизу живота під час порушень циклу.
  • Лікарі часто рекомендують зелені листові овочі за ймовірності викидня.
  • Крім того, в зелені багато вітамінів для забезпечення майбутньої дитини поживними речовинами. А під час лактації листова зелень здатна насичувати грудне молоко корисними мікроелементами. Покращуючи роботу імунної та шлунково-кишкової системи матері, шпинат допомагає жінці почуватися краще під час та після вагітності.
  • Вітамін А також необхідний для шкіри та волосся. Вітамін А уповільнює вироблення шкірного серуму у волосяних фолікулах, підтримує шкіру та волосся в нормальному стані.
  • Листова зелень часто містить значні дози аскорбінової кислоти, що має вирішальне значення для утворення в тілі колагену.

Яка користь шпинату для чоловіків

  • Шпинат сприяє посиленню потенції завдяки вмісту білків та токоферолу. Приплив крові до репродуктивного органу відбувається завдяки жирним кислотам (Омега-3) та вітаміну В9.
  • До складу шпинату входить цинк, що особливо корисно для чоловіків старшої вікової категорії, коли цинкове голодування призводить до зниження лібідо, недостатнього вироблення сперми та поганої ерекції. Так, у чоловіків підвищується ризик розвитку простатиту. А у хлопчиків дефіцит цинку нерідко є основною причиною недорозвиненості статевих органів. Щоденне вживання шпинату покриє деяку частину добової потреби організму у цинку.
  • Шпинат нормалізує гормональний фон чоловіка, він посилює вироблення тестостерону (чоловічого статевого гормону). Крім цього, шпинат містить вітамін Е (токоферол), без якого неможливе нормальне функціонування передміхурової залози. Недолік цього вітаміну може призвести до дистрофії м’язів та повної безплідності.
  • Для нарощування та підтримки м’язової маси організму необхідні амінокислоти. У шпинаті їх міститься така кількість, що його називають будівельним матеріалом для м’язів. Цей листовий овоч буде корисним як для бодибілдерів, так і для чоловіків, які займаються важкою фізичною працею на роботі.

Як корисніше їсти шпинат

Шпинат можна вживати у будь-якому вигляді. Перевага цієї зелені в тому, що навіть за термічної обробки він зберігає більшість поживних речовин. Молоді листки найкраще підходять для салатів чи легких соусів. Універсальний соус із зелені чудово поєднується з м’ясом, морепродуктами та сиром. Грубе та зріле листя слід тушкувати, готувати на пару або обсмажувати.

Шкода від шпинату

  • Шпинат містить щавлеву кислоту, яка перешкоджає абсорбції. Молекули щавлевої кислоти, також звані оксалати, здатні зв’язуватися з кальцієм та залізом і не дозволяють організму засвоювати їх. Високий рівень оксалатів зменшує рівень абсорбції заліза та кальцію. Через це організм не отримує достатньої кількості цих елементів
  • Шпинат є багатим джерелом харчових волокон. Попри те, що споживання клітковини корисне для травлення, організму потрібен час, щоб звикнути до неї. Ось чому він може спричинити розлади шлунка, такі як газоутворення, здуття живота, судоми і навіть закреп. Щоб цього уникнути, вводьте шпинат до свого звичайного раціону поступово.
  • Шпинат може спричинити легку та помірну діарею. Це переважно відбувається через споживання надмірної кількості продуктів із високим вмістом клітковини. Тому неварто поєднувати шпинат з іншими продуктами, багатими на клітковину.
  • Шпинат містить велику кількість пуринів. Це група органічних сполук, яка у разі потрапляння в організм у надлишку перетворюється на сечову кислоту. Присутність надмірної сечової кислоти в нирках може збільшити осадження кальцію у цьому органі. В результаті утворюються дрібні та середні ниркові камені. Краще уникати вживання шпинату, якщо в минулому у вас вже були камені в нирках.
  • У шпинаті високий вміст пуринів, які метаболізуються в організмі та зрештою збільшують кількість сечової кислоти. Якщо ви схильні до таких захворювань, як подагричний артрит, повинні максимально знизити вживання шпинату. Інакше може виникнути серйозний біль у суглобах, запалення та припухлість.
  • Хоч і дуже рідко, але шпинат може спричинити алергічні реакції. Через те, що він містить гістамін, який спричиняє незначні псевдоалергічні ефекти.
  • Не рекомендується вживати шпинат разом із препаратами, які розріджують кров, оскільки його дія протилежна дії цього лікарського засобу.

Читайте також:

Про автора

admin administrator