Скільки черевних ніг біля річкового раку

Авторadmin

Скільки черевних ніг біля річкового раку

Черевце раку складається з семи члеників, має п'ять пар двуветвистых кінцівок, які служать для плавання. Шоста пара черевних ніг разом з сьомим черевний сегментом утворює хвостовий плавець.

Після ногощелеп на головогрудях рака розташовано п'ять пар ходильних ніг. Перша пара ніг є найбільшою, закінчується сильно розвиненими клешнями (вони є органами нападу, захисту та захоплення їжі). На членистому черевці є ще черевні ніжки.

Пересування У пошуках їжі рак повільно повзає по дну, рухаючи своїми довгими вусами, за допомогою 4-х пар ходильних ніг, а свої довгі кінцівки, озброєні клешнями, тримає напоготові у піднятому положенні і хапає ними здобич.

На головогрудях є дві пари вусиків, кінцівки, які утворюють ротовий апарат (три пари щелеп і три пари ногощелеп), та п'ять пар ходильних ніг. На першій парі ходильних ніг добре розвинені клешні.

На голові — пара коротеньких і довгих вусиків (органи нюху і дотику), пара складних (фасеткових) очей. Очі містяться на рухомих стебельцях. Фасеткові очі складаються з великої кількості простих вічок. У річкового рака їх понад 3 тисячі.

Основні ознаки ракоподібних Ракоподібні -це членистоногі, пристосовані до життя у водному середовищі, які вирізняються наявністю: 1)двух пар вусиків; 2)двогіллястих кінцівок; 3) органів дихання –зябер; 4)органів виділення у виглядізелених залоз 5). добре розвинених:дотику,хімічного чуття, слуху, рівноваги, зору.





Тіло рака утворюють вісімнадцять сегментів, частина яких зливається між собою, складаючи два основних відділи: 1. головогруди; 2. черевце. Головогруди виникла шляхом злиття голови і грудної частини тіла. На підставі головної частини розташувалися антени, антеннулы і фасеточні очі. …

Про автора

admin administrator