Скільки днів потрібно пити ацикловір при генітальному герпесі

Авторadmin

Скільки днів потрібно пити ацикловір при генітальному герпесі

Зміст:

Як правильно приймати Ацикловір при герпесі?

Ацикловір – це дуже ефективний противірусний антигерпетичний препарат. Він використовується для зменшення симптомів герпесу, а також скорочує частоту рецидивів (повторів) герпесу. Але як правильно приймати Ацикловір при герпесі для його усунення?

Ацикловір активний проти вірусу герпесу чотирьох типів:

  • вірус простого герпесу І та ІІ типів;
  • вітряна віспа (III тип);
  • оперізуючий лишай (IV тип).

Залежно від типу герпесу варіюється дозування та кратність прийому препарату Ацикловір, а також курс лікування:

  • І та ІІ тип – до 5 таблеток на добу у дозі 200 мг з певним інтервалом часу між прийомами, за раз приймається 1 таблетка. Для дітей до 6-ти років застосовується 2 таблетки 200 мг на день (вранці та ввечері);
  • III та IV тип – по 800 мг 4-5 разів на день. Дітям до 6-ти років – 400 мг на добу розділені на два прийоми.

Середній курс для дорослих становить до 10 днів, а для дітей до 6-ти років – 5 днів. Однак іноді, виходячи зі стану хвороби, курс може бути продовжений лікарем.

Ацикловір також застосовується місцево у вигляді кремів і мазей, які наносяться на ділянки герпетичних висипань. Так прискорюється етап загоєння. Крем потрібно наносити до 5 разів на добу доти, доки висипання не перестануть свербіти та не покриються кіркою.

Джерела

Ацикловір / Державний реєстр лікарських засобів України

Чим найкраще лікувати герпес: ефективні мазі й таблетки від герпетичної інфекції

Іноді лікування герпесу буває довгим та неефективним. Наші експерти розповіли як лікувати герпес, які існують найефективніші препарати від герпесу, а так само про профілактику хвороби.

Зміст :

Як не дивно, навесні зростає кількість випадків інфікування герпесом. Це зумовлено постійними коливаннями температури повітря, нестачею вітамінів і багатьма іншими факторами.

Але чим лікувати герпес на тілі та яка існує профілактика цього захворювання?

Що таке герпес: його типи й характерні симптоми

Вірус простого герпесу (ВПГ) у народі більш відомий як герпес і зустрічається у 90% населення Землі. Однак симптоми даного захворювання проявляються не у всіх.

Людина може бути зараженою герпетичною інфекцією й не відчувати жодного дискомфорту або характерних симптомів. Однак якщо її імунітет ослабне, то це може стати стимулом для розвитку ВПГ і появи симптоматики даної патології.

Деякі люди за все життя жодного разу не стикаються з цією проблемою, а інші періодично страждають від герпесу на губах, статевих органах та інших частинах тіла.

ВПГ може виникати з таких причин:

  • ослаблення імунної системи;
  • фізичний або емоційний стрес;
  • гіповітаміноз;
  • часті переохолодження або перегрівання;
  • перед- і постменструальний період.

Усього виділяють 8 видів герпесу, однак у людини найчастіше зустрічаються перші два.

Особливості найбільш поширених видів ВПГ:

1. Вірус герпесу 1-го типу . Його також називають оральний герпес. Даний тип захворювання вражає ротову порожнину й передається оральним шляхом. За оцінками ВООЗ вірусом орального герпесу інфіковано понад 3,7 млрд чоловік до 50 років.

Найчастіше людина заражається ВПГ 1-го типу під час:

  • поцілунків з інфікованим;
  • використання загальних побутових предметів, наприклад, зубної щітки або столових приборів.

2. Вірус герпесу 2-го типу . Інша назва — генітальний герпес. Зазвичай він передається при статевому акті та виступає на геніталіях. Їм інфіковано близько 491 млн людей. Вірус герпесу 2-го типу збільшує ризик зараження та передачі ВІЛ.

Поширення цього типу захворювання може статися:

  • під час контакту зі шкірою, поверхнями статевих органів або рідинами людини, у якої ВПГ 2-го типу;
  • при статевому акті з інфікованою людиною.

Також у деяких рідкісних випадках даний вид захворювання може передаватися від матері до дитини під час пологів. Він називається неонатальним герпесом .

Симптоми герпесу

Ознаки інфікування виникають поступово й при першому їх прові найкраще звернутися до профільного лікаря за консультацією.

Загальні симптоми ВПГ:

  • свербіж, печіння або поколювання навколо місця зараження;
  • почервоніння інфікованої зони;
  • збільшення розмірів місця почервоніння;
  • появи виразок або пухирців заповнених серозною рідиною.

При ВПГ 2-го типу крім перерахованих вище симптомів також може виникати:

  • відчуття легкого поколювання або стріляючої болю в ногах, сідницях і стегнах, які виникають до появи виразок на статевих органах;
  • лихоманка;
  • болі в тілі;
  • збільшення лімфатичних вузлів.

Частота рецидивів (відновлення симптомів хвороби) може варіюватися в залежності від індивідуальних особливостей людини.

Чим лікувати герпес: особливості протигерпетичних препаратів

Для боротьби з ВПГ використовують спеціальні противірусні препарати. Вони називаються протигерпетичними медикаментами.

Зверніть увагу!

Важливо розуміти, що вірус герпесу в організмі людини не можна повністю знищити за допомогою медичних засобів. Мета протигерпетичної терапії полягає в пригніченні активності й синтезу молекули ДНК патогена. Однак противірусні препарати не мають жодного впливу на недіючі віруси, тому людина залишається інфікованою, а через певний час у неї знову можуть з’явитися симптоми даного захворювання.

Усі протигерпетичні засоби діляться на препарати для зовнішнього (місцевого) і системного застосування (парентеральне та ентеральне введення).

Медикаменти для місцевого застосування наносять на уражену ділянку шкіри, наприклад, на поверхню губів, статевих органів або слизових оболонок людини. За статистикою найчастіше виникає саме оральний герпес на губах.

Форми противогерпетичних засобів для місцевого застосування:

  • мазь проти герпетичної інфекції;
  • крем від герпесу.

Противірусні препарати для парентерального введення надходять в організм людина, минаючи шлунково-кишковий тракт. Їх основні форми:

  • рідкий розчин для інфузій;
  • ліофілізат (порошок) для інфузій;
  • ампули для ін’єкцій.

Інфузії можуть бути підшкірними й внутрішньовенними.

Протигерпетичні медикаменти для ентерального введення. У цю групу входять лікарські засоби, які потрібно застосовувати через рот. Вони потрапляють у шлунково-кишковий тракт, а потім за допомогою кровоносного русла транспортуються до ураженої ділянки.

Форми цієї групи препаратів:

Чим лікувати герпес на губах і в інших місцях у кожному індивідуальному випадку повинен вирішувати лікар. У першу чергу його рішення буде залежати від типу вірусу.

Найефективніші препарати від герпесу 1-го та 2-го типу

Найбільш відомим противогерпетичним засобом є ацикловір . Його ефективність для лікування 1-го, 2-го, 3-го і 4-го типу герпесу була доведена в ході клінічних досліджень. Саме ацикловір для боротьби з ВПГ рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я.

Ацикловір зупиняє розмноження патогена й пригнічує його активність. В основному його застосовують у формі крему, який кілька разів на добу наносять на уражену ділянку шкіри. Даний препарат існує також і в таблетованій формі. Правила прийому в кожному індивідуальному випадку потрібно обговорювати з лікарем.

Не менш ефективним прийнято вважати препарат Пенцикловір . Його також рекомендує ВООЗ, так як цей медикамент успішно пройшов численні клінічні випробування. Він пригнічує активність вірусу герпесу 1-го та 2-го типу, а також ефективний проти його штамів. Пенцикловір можна використовувати пацієнтам зі стійкістю до ацикловіру.

Однак найбільш дієвим лікарським засобом проти герпетичної інфекції вважається Валацикловір . Він більш ефективний, ніж попередні два медикаменти. В організмі людини під впливом ферментів валацикловір перетворюється в ацикловір.

Практично у всіх противогерпетичних засобах основною діючою речовиною виступає: ацикловір, пенцикловір або валацикловір.

Препарати для лікування орального герпесу

Існує велике розмаїття противірусних медикаментів для лікування симптомів даного захворювання, які випускаються в лікарських формах для місцевого застосування. Вони починають діяти швидше препаратів в таблетованих формах і впливають прямо на місце зараження.

Найкращі креми та мазі від герпесу 1-го типу:

Ацикловір, пенцикловір і валацикловір також входять до складу медикаментів, які потрібно приймати орально, тобто через ротову порожнину.

Вони входять до складу таких таблеток від герпесу:

Препарати для лікування генітального герпесу

Для боротьби з ним підходять деякі медикаменти з перерахованих вище, однак медичні експерти радять застосовувати препарати, до складу яких входить саме валацикловір. Це обумовлено тим, що ВПГ 2-го типу має більшу кількість негативних симптомів і може викликати ускладнення, а валацикловір сильніший, ніж пенцикловір та ацикловір.

Дієві препарати для боротьби ВПГ 2-го типу:

  • Протефлазід краплі, Протефлазід супозиторії;
  • Валавір таблетки;
  • Валцик таблетки;
  • Ліпстер таблетки;
  • Валацикловір-Гетеро таблетки.

Крім того, для лікування даної вірусної інфекції використовують такі допоміжні засоби:

1. Імуномодулятори . Вони допомагають зміцнити імунну систему та підсилюють захисні реакції проти вірусів.

Приклади даних засобів:

2. Антисептики . Їх використовують у якості профілактики повторних заражень. Антисептиками обробляють місця зараження.

3. Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) . Герпетична інфекція супроводжується запальними процесами, які можна зупинити за допомогою НПЗП.

Приклади цих препаратів:

4. Анальгетики-антипіретики . При генітальному герпесі може виникати підвищення температури. Її можна збити за допомогою найвідомішого анальгетика-антипіретика парацетамолу .

5. Антигістамінні засоби . Під час ВПГ у людини виникає відчуття свербіння в місцях інфікування. Виразки й пухирі сильно сверблять, але їх ні в якому разі не можна розчісувати, інакше на їх місці залишаться шрами. Для зменшення відчуття свербіння застосовують антигістамінні.

Популярні засоби даної групи.

Який засіб вибрати для лікування вірусу простого герпесу та які приймати допоміжні медикаменти в кожному індивідуальному випадку повинен вирішувати лікар. А щоб запобігти появі захворювання або його рецидиву можна провести просту профілактику.

Ацикловір – дієві ліки від генітального герпесу

Вірус герпесу живе в організмі 90% населення Землі. У деякої частини цієї кількості людей він має другу форму – генитальную. Вона приносить набагато більше дискомфорту через особливості хворобливих проявів. Повне лікування від інфекції неможливо. Але препарат “Ацикловір” при генітальний герпес здатний змусити організм швидше впоратися із загостренням, зробити рецидиви рідкісними і більш згладженими за симптоматикою.

Детальніше про герпес

Вірусів герпесу існує багато. Генітальна форма захворювання викликається ВПГ-2 і передається статевим шляхом. Причому інфікування відбувається не тільки в періоди загострення, але і затишшя, коли симптоми не турбують зовсім. Серед подібних хвороб генітальний герпес займає друге місце по частоті.

Одного разу оселившись в організмі, вірус залишається там назавжди. Після інфікування можливі помітні прояви недуги:

  • на слизовій біля входу в піхві, на стінках органу, вульві, рідше – внутрішній стороні стегон і сідницях з’являються пухирі;
  • вони мають схильність до зростання і з’єднанню між собою;
  • коли бульбашки лопаються, на їх місці залишаються мокнучі виразки;
  • розірвалися пухирі бувають болючими, викликаючи одночасно свербіж.

Якщо статевий контакт з інфікованим був оральним або анальним, ризик дістати генітальний герпес зберігається таким же, як при вагінальному сексі.

У деяких захворювання існує безсимптомно. Ті ж, хто переносить його з явними проявами, відчувають величезний дискомфорт від присутності рідких бульбашок і виразок на слизовій і шкірі. У перспективі обидві групи інфікованих може чекати:

  • ослаблення імунітету і приєднання інших захворювань репродуктивних органів;
  • психологічні проблеми аж до дуже серйозних через страх нового рецидиву, зараження партнера;
  • безпліддя.

Найнебезпечніше генітальний герпес для вагітних, у яких він може викликати ускладнення стану, патології в розвитку плода, інфікування немовляти під час пологів.

Ацикловір від генітального герпесу

«Вичистити» вірус герпесу з зараженого їм організму неможливо. Але є реальна можливість зменшити терміни гострого періоду інфекції і зробити рецидиви з помітними проявами рідкісними, а самі ознаки більш згладженими. Це препарат «Ацикловір».

Засіб містить синтетичний аналог речовини, здатного блокувати вірус герпесу на рівні його ДНК. Від цього активність останнього знижується. Така властивість робить більш доцільним при генітальний герпес прийом препарату в таблетках, хоча існують і інші форми «Ацикловіру» (креми, мазі, ліофілізат).

Дія ліків починається з його попадання в кров, звідки воно розноситься по всіх тканинах. Ацикловір пригнічує інфекцію не тільки на поверхні шкіри і слизових, але і всередині клітин. Він не дає можливості формування нових пухирів, а в уже дозрілих запобігає можливість розростання, одночасно знижуючи біль. Виразки з застосуванням препарату «Ацикловіру» швидше покриваються кіркою і гояться.

Особливості прийому

Важливо й те, як пити ацикловір при генітальному герпесі. Крім нього існують і інші ациклічні нуклеозиди. Їх слід поєднувати один з одним при захворюванні, так як вже існують штами вірусу, які звикли до «ацикловір». Сам препарат приймають за наступною схемою:

  • За 400 мг тричі на день, рясно запиваючи водою. Курс становить 7 – 10 діб. Такий порядок прийому доцільний при першому прояві інфекції, а також якщо є висипання на слизовій ротової порожнини або герпетичний проктит.
  • За 200 мг в день 5 разів за добу протягом 7 – 10 діб.
  • Щоб уникнути негативної реакції шлунково-кишкового тракту, ацикловір п’ють після їжі. Якщо ефект по завершенні курсу недостатній, його допускається продовжити ще на кілька днів.

Ацикловір принесе найкращий результат при одночасному використанні препаратів інтерферону. Цей білок не дозволяє вірусу розмножуватися. Щоб ефект від лікування був повним, але без побічних проявів, слід дотримуватися під час курсу кількох правил:

  • Утриматися від спиртного. Ацикловір разом з алкоголем викликає підвищену сонливість, а також може призвести до тимчасового зниження зору.
  • Уникати сонячних променів і не відвідувати солярій. Препарат підсилює сприйнятливість шкіри до ультрафіолету, через що можуть виникнути опіки. Необов’язково весь час лікування не виходити на повітря, досить буде лише носити одяг з довгим рукавом.

Ацикловір при вагітності і лактації

Противірусний препарат при виявленій в крові інфекції призначають і вагітним, хоча це крайній захід. Присутня в організмі жінки, він сприяє накопиченню в тканинах антитіл до збудника інфекції. Це служить хорошим захистом для плоду на стадії його внутрішньоутробного розвитку, знижує ймовірність передчасних пологів. При загостренні генітального герпесу на ранньому терміні препарат «Ацикловір» запобігає викидень, що провокується хворобою. У цей період, а також у другому триместрі ліки вводять у вену за допомогою крапельниці.

Лактація є перешкодою до терапії ацикловіром, оскільки він накопичується в грудному молоці. В цьому випадку годування доведеться припинити.

Побічна реакція на препарат «Ацикловір»

Оскільки противірусний препарат, якщо використовувати таблетки або ліофілізат для ін’єкцій, потрапляє в кров, у деяких можливі небажані прояви:

  • занепад сил, запаморочення;
  • розлад кишечника;
  • затримка рідини в організмі;
  • кровотеча з носу;
  • ушкодження розташованих близько до шкіри судин, що виражається появою синців;
  • складності з сечовипусканням, безпідставне відчуття переповненості сечового міхура, біль.

Все це диктує необхідність припинення прийому «Ацикловіру» або перехід до використання його місцево.

Рекомендуємо прочитати статтю про герпес при місячних. З неї ви дізнаєтеся про механізм розвитку захворювання, генітальний герпес як ознаку передменструального синдрому, причини частого рецидиву вірусу, методах лікування.

Профілактика генітального герпесу

Від первинного інфікування генітальним герпесом врятують:

  • обережність в інтимних контактах;
  • використання під час сексу презерватива (хоча це не 100% -ва гарантія);
  • дотримання особистої гігієни, яка полягає у відмові від користування чужими рушниками, іншими предметами побуту;
  • акуратність при присутності вірусу першого типу, який проявляється висипаннями на обличчі, тобто недопущення самозараження;
  • відмова від сексу в період загострення герпесу на губах.

Але існують і профілактичні заходи для тих, у кого вже є вірус. В даному випадку завдання – не допустити загострення інфекції. Особливо важливо це перед критичними днями, при плануванні вагітності, коли вірус може активізуватися з природних причин. Для запобігання рецидиву потрібно дотримання комплексу умов:

  1. Підтримка належним чином імунітету. Його пригнічення означає появу нових хвороб і загострення колишніх, в числі яких і герпес. Для збереження впливу на організм власних захисних сил потрібні правильне харчування, вітаміни, рух. Слід уникати переохолодження та перегрівання.
  2. Уникнення стресів. На нервовому грунті захворювання мають звичай знову заявляти про себе. Крім того, психологічне навантаження впливає на склад гормонів, отже, розвиток слизових оболонок. Від порушеного балансу речовин вірус може прокинутися.
  3. Уникнення інших статевих інфекцій. На їх фоні збудник герпесу здатний активізуватися, так як навантаження на імунітет зростає, а місцеві захисні сили помітно пригнічені.
  4. Супресивна терапія ацикловіром. Ця частина профілактики показана тим, у кого рецидиви захворювання бувають понад 5 разів за рік. Подібне означає, що організм сам не справляється з інфекцією і потребує медикаментозної підтримки. Вона полягає в використанні препарату «Ацикловіру» в продовження 6-12 місяців щодня. Добова доза повинна складатися з 4 прийомів, в кожен з яких п’ють 200 мг. Проміжки між ними бувають не довше ніж 6 годин. При проблемах з засвоєнням препарату його п’ють по 400 мг за аналогічною схемою.

Ацикловір можна розглядати, як універсальний засіб. Але він уже широко відомий своєю ефективністю в боротьбі з генітальним герпесом, якщо призначений вчасно і в оптимальній дозі. Ось чому важливо йти на прийом до лікаря при найменшій підозрі на появу вірусу. Дотримання гігієни при лікуванні ацикловіром важливо, як і раніше.

Схожі статті:

Про автора

admin administrator