Скільки грамів корму давати кошеняті

Авторadmin

Скільки грамів корму давати кошеняті

Чим годувати кошеня

Правильне, збалансоване харчування необхідно кішкам будь-якого віку, але для кошенят набуває особливого значення. Дефіцит поживних речовин загрожує затримками розвитку, аномальним формуванням найважливіших органів і систем. Їжа, яка у дорослої кішки викличе розлад травлення, легку алергічну реакцію, може виявитися смертельно небезпечною для малюка. Неправильний підбір готового корму, натуральний раціон, не збалансований з урахуванням вікових потреб, порушення режиму харчування можуть стати причиною серйозних проблем зі здоров’ям, які збережуться на все життя.

Особливості годування маленьких кошенят

Чим молодше кошеня, тим частіше вносяться зміни в раціон і режим харчування. Кошенятам старше 4 місяців, що отримують натуральне харчування, підійде набір продуктів для дорослих кішок. Розрізняються тільки оптимальне співвідношення компонентів, кількість годувань, обсяг порцій, розмір шматків. До 3 місяців харчування кошеняти має яскраво виражену специфіку, доросла їжа не підходить:

  • інша потреба у вітамінах і мінералах в період росту, розвитку;
  • до прорізування зубів потрібна рідка, м’яка, пюрована їжа;
  • до 12 тижнів кошенятам необхідне молоко, пізніше лактоза зазвичай перестає засвоюватися, можна тільки кисломолочні продукти;
  • не всі продукти з раціону для старших кошенят засвоюються організмом малюка.

Важливо, щоб кошеня наїдалося, але не переїдало. Для зовсім маленьких кошенят добову норму натуральної їжі обчислюють з урахуванням ваги та ділять на кількість годувань, яке з віком поступово скорочується.

Вік, тижнівКількість годувань на добуДобова потреба в їжі
до 210, в тому числі вночі30 мл на 100 г ваги
28, в тому числі вночі38 мл/100 г
348 мл/100 г
46-748-53 мл/100 г
6близько 120 г на добу
8160-180 г
126180-240 г
165

В разі годування готовим кормом слід орієнтуватися на рекомендації виробника, що наведені на упаковці. Оптимальний розмір разової та добової порції залежить від калорійності, енергетичної цінності конкретного корму.

Чим годувати новонароджене кошеня

Краща їжа новонародженого кошеняти – материнське молоко. Якщо у кішки, що окотилася, не виробляється молоко або його мало, треба постаратися знайти кішку-годувальницю. Оптимальна альтернатива – готові сухі суміші, максимально наближені за складом до котячого молока. Вони продаються у ветеринарних аптеках, зоомагазинах, в комплект входить маленька пляшечка, соска, мірна ложка. Суміші для кошенят дуже дорогі, допустимо замінювати їх якісними молочними сумішами для немовлят першого місяця життя. Тільки потрібно додавати вдвічі більше рідини, ніж зазначено виробником.

Суміші для годування новонародженого кошеняти готують і самостійно, але коров’яче молоко використовувати не рекомендується через високий вміст лактози. Краще козяче, не незбиране, а розбавлене. Підійде розведене згущене молоко без цукру (концентроване молоко). Кілька рецептів саморобних сумішей:

  • розвести концентроване молоко водою 1:4, додати дрібку м’ясокісткового борошна, ретельно перемішати;
  • змішати по 20 мл козячого молока та 5% розчину глюкози, додати 5 г сухого молока;
  • розбавити 100 г козячого молока рівною кількістю кип’яченої води, додати 10 мл олії, 2 сирих жовтки перепелиних яєць.

Суміші готують зі свіжих інгредієнтів безпосередньо перед годуванням, перемішують, проціджують, щоб не було грудочок. Підігрівають до комфортної температури (перевіряти, капнувши на тильну сторону зап’ястя). Зовсім маленьких кошенят годують з піпетки, потім використовують шприц 20 мл, спеціальну пляшечку. Кошеня покласти на животик, повернути голову, привернути увагу, змусити розкрити ротик, видавивши першу краплю. Потім здавлювати піпетку, пляшечку, тиснути на поршень шприца не слід, кошеня повинне саме висмоктувати молоко. Після їжі потрібно трохи потримати його вертикально, дати відригнути повітря.

Чим годувати одномісячне кошеня

Після 4 тижнів кількість годувань материнським молоком, молочною сумішшю поступово скорочують до 2 в день, в інші годування вводять прикорм. Потрібно додавати не більше одного нового продукту в день, уважно стежити за реакцією – можливі розлад шлунку, алергічні прояви. Місячне кошеня вже може їсти з миски, але до нового способу отримання їжі його потрібно привчити. Можна занурити в їжу палець і дати кошеняті понюхати, облизати, мазнути по носі, щоб змусити облизуватися. Або обережно ткнути його мордочкою прямо в миску. За малюком, який вчиться їсти самостійно, потрібно постійно наглядати, він може давитися, захлинатися, кашляти. Спроби забратися в посуд лапами потрібно присікати. І не використовувати глибоку миску, зручніше та безпечніше блюдечко.

Ряд виробників випускає готові корми для кошенят старше місяця. Поки кошеня не звикло до твердої їжі, йому найкраще давати паштет. Потім можна перейти до вологого корму у вигляді шматочків в желе, соусі та сухого, але гранули спочатку потрібно розмочувати у воді. Кілька правил використання готового корму, яких слід дотримуватися при годуванні місячного кошеняти та в старшому віці:

  • новий корм вводиться поступово, мінімум на протязі 5 днів;
  • кошеня повинне постійно отримувати або готові корми, або натуральне харчування, у перехідний період це правило мимоволі доводиться порушувати, але не можна змішувати промисловий корм з натуральними продуктами в одне годування;
  • корми повинні відповідати віку малюка (має значення склад, розмір і форма гранул сухого корму, консистенція вологого);
  • корм повинен бути якісним, категорії супер-преміум або холістік;
  • вкрай небажано чергувати корми різних виробників, це допустимо тільки в період підбору продукту.

Якісний, збалансований готовий корм позбавить від проблем з підбором продуктів, приготування натуральної їжі. Самостійно готувати їжу для маленького кошеняти – складне та клопітке завдання. Причому ще більш відповідальне, ніж при годуванні дорослої тварини, помилки неприпустимі. Господарям, які все ж зробили вибір на користь натурального раціону, слід знати, які продукти можна давати кошеняті другого місяця життя:

  • кисломолочні продукти невисокої жирності – кефір, ряжанку, натуральний йогурт без ароматизаторів і підсолоджувачів;
  • сир, розведений молоком до консистенції сметани;
  • рідкі каші з манки, подрібненого рису на м’ясному бульйоні, наполовину розведеному водою молоці. Поступово на той самий обсяг рідини дається більше крупи;
  • бульйони на нежирному м’ясі (яловичина, курятина) без солі та спецій. М’ясо протирають через сито, подрібнюють блендером, додають в бульйон, поступово суп-пюре роблять все густішим;
  • філе морської риби (відварити без солі, витягти кістки, подрібнити) давати максимум двічі на тиждень;
  • потроху вводять подрібнені, протерті відварені овочі (моркву, буряк, капусту, броколі, кабачки), додають до м’яса. Вони повинні складати до 10% раціону;
  • раз на тиждень варто давати кошеняті сирі або варені яйця, перепелині цілком, у курячих – тільки жовток, причому на один прийом досить половинки. Варене яйце можна додати до каші, сире – до сиру.

З півтора місяців раціон розширюється, вводять нові види круп (геркулес, гречка), сорти м’яса (телятина, індичка), субпродукти (печінка не частіше разу на тиждень). Найкраще засвоюється організмом маленького кошеняти курятина, тому виробник кормів Optimeal використовує в раціонах для кошенят саме цей сорт м’яса. Від однорідної консистенції пюре можна переходити до дрібних шматочків м’яса, овочів, каші робити густішими.

Чим годувати двомісячне кошеня

Набір продуктів в раціоні двомісячного кошеняти в цілому такий же, як в півтора місяці. Зростає потреба в білку, джерелом якого служить м’ясо, субпродукти, риба. У 2 місяці зазвичай проводиться перша протигельмінтна обробка, і кошенятам вже можна давати сире м’ясо, рибу, нарізані дрібними шматочками. Але все одно краще їх попередньо пару діб потримати в морозильній камері, щоб знищити паразитів.

Двомісячним кошенятам необхідний кальцій, в цьому віці активно йде закладка постійних зубів, розвивається кісткова система, кисломолочні продукти невисокої жирності повинні становити до 50% раціону. Корисною добавкою стане молода зелень, проростки злаків.

Якщо кошеня отримує промислові корми, йому можна сміливо давати сухі та вологі, але не в одне годування. Якісний готовий корм, такий як Optimeal, містить всі необхідні для організму, що зростає, вітаміни та мінерали в оптимальних пропорціях. А натуральне харчування часто доводиться доповнювати вітамінно-мінеральними комплексами, з вибором яких допоможе ветеринарний лікар.

Чим годувати тримісячне кошеня

В 3 місяці починається зміна молочних зубів на постійні, що може призводити до періодичної втрати апетиту. Оскільки зубний ряд повністю сформований, а зміна зубів відбувається поступово, тримісячне кошеня вже може справлятися з досить великими шматочками м’яса, а сухий корм не потрібно розмочувати. Можна давати шматочки сирих овочів, якщо кошеня на натуральному харчуванні та проявляє інтерес до таких продуктів. В період зміни зубів такий інтерес цілком імовірний і пояснюється не стільки смаковими якостями овочів, скільки бажанням щось погризти.

З 3 місяців незбиране молоко повністю виключається з раціону, а частка кисломолочних продуктів в ньому має бути не більше 25%. На перший план виходить м’ясо, м’ясні продукти. Відмінно покриває потребу в тваринних білках, жирних кислотах омега-3 й омега-6, кальції та фосфорі, вітаміні D3, інших мінералах і вітамінах сухий корм для кошенят Optimeal «Курка». В 3 місяці вага кошенят наближається до 1,5 кг, їм можна давати близько 50 г даного сухого корму на день.

Перші три місяці життя – перехідний період

Кошеня до місяця харчується виключно материнським молоком або його замінниками. В наступні два місяці життя відбувається поступовий перехід до натуральних продуктів, типових для дорослого раціону, або до готового корму, що відповідає віку. Рідка їжа змінюється на м’яку, потім на тверду. Молочні продукти поступово відходять на задній план, головним в раціоні маленьких хижаків стає м’ясо. Якщо зроблений вибір на користь натурального раціону, потрібно дбати про те, щоб в ньому в потрібних пропорціях були присутні м’ясо (риба), каші, кисломолочні продукти, овочі, тваринні та рослинні жири, підбирати вітамінно-мінеральні добавки.

Витримати потрібний баланс самостійно досить складно, а відхилення від нього можуть привести до порушень в розвитку малюка. Тому при вирішенні такої відповідальної задачі як організація харчування маленького кошеняти краще довіритися фахівцям, які розробляють готові корми. При виборі корму потрібно звернути увагу на мінімальний вік, для якого він рекомендований, склад (неприпустимі наявність хімічних добавок, перевага рослинних компонентів над тваринними). На сучасному ринку представлені якісні збалансовані корми, які можна давати кошенятам вже з другого місяця життя.

Наскільки корисним був цей пост?

Як годувати кошеня

Правильно підібраний раціон і корисне харчування будуть сприяти здоровому росту і розвитку вашого кошеняти.

На перший погляд здається,що вибір кормів для кошенят величезний і в ньому нелегко розібратися. Але якими б не були спосіб життя і стан здоров’я вашого кошеняти, ви легко знайдете корм, який підійде саме йому.

Корм для кошенят відрізняється підвищеним вмістом протеїну, необхідного для росту вашого вихованця, а також кальцію, магнію, фосфору, цинку і заліза, які зміцнюють кістки і зубки кошеня.

У разі якщо немає медичних протипоказань, остаточний вибір сухого або м’якого корму для кошеня залишається за вами (і, звичайно ж, за вашим пухнастим другом).

Сухий корм

  • Сухий корм легко зважувати і використовувати. Крім того, в порівнянні з вологим кормом, він набагато довше зберігає свої харчові характеристики в розпакованому вигляді.
  • Сухий корм допомагає зберігати зуби кішки здоровими. Кішка змушена активніше пережовувати їжу, що іноді займає у неї більше часу.
  • Як правило, кішки вважають за краще хрусткий сухий корм і не люблять, коли в нього проникає волога.

Вологий корм

  • Деяким котам більше подобається запах і смак м’якого корму, так як він більш ароматний і при цьому набагато ніжніший при пережовуванні, ніж сухий корм.
  • Додаткова зручність використання вологого корму полягає в тому, що він міститься в порційних упаковках, завдяки чому ваша кішка буде кожен раз насолоджуватися найсвіжішої і ніжною їжею.
  • Вологий корм забезпечить кішці додаткове споживання води.

Як правильно годувати кошеня?

Звички відіграють особливу роль в житті кошенят, тому необхідно якомога швидше привчити вашого вихованця до суворого розпорядку дня.

Намагайтеся годувати кошеня в один і той же час, вибираючи для цього тихе, спокійне і відокремлене місце, що знаходиться якнайдалі від лотка.

Для годування виберіть поверхню, яку легко чистити, або використовуйте спеціальний набір для годування кошенят. Використовуйте тільки чистий посуд, адже кошенята, насправді, дуже вимогливі тварини. Деяким подобаються неглибокі миски або блюдця, до того ж використання подібної посуду допоможе трохи сповільнити процес прийняття їжі, що вкрай важливо для активних і метушливих кошенят, які їдять занадто швидко.

Якщо у вас вдома живуть кілька кошенят, переконайтеся, що їх миски розділені і не стоять поруч, це допоможе вам уникнути конфліктів між вихованцями. У разі якщо кошенята зовсім не ладнають один з одним, доведеться організувати для них годування в різних місцях будинку.

Намагайтеся давати вашому улюбленцю вологий корм кімнатної температури, так він приємніше пахне і легше засвоюється. При цьому бажано або діставати корм з холодильника приблизно за пару годин до годування кішки, або підігрівати його в мікрохвильовці, але не роблячи його надто гарячим.

Пам’ятайте, що у відкритому вигляді вологий корм швидко псується і в ньому активно розмножуються бактерії, тому не зберігайте відкриту упаковку більше 24 годин, навіть в холодильнику.

Сухий корм може зберігатися довго і при цьому не псується. Тримайте його в чистому сухому місці, а найкраще в герметичному контейнері або боксі, що щільно закривається, щоб зберегти смак і аромат.

Кошенята можуть рости дуже швидко, і вам задаватиметься, що у них відмінний апетит, однак навіть їх оченята можуть бути більшими, ніж їх крихітні шлунки! Ось кілька порад, які допоможуть вам розібратися в тому, скільки корму потрібно вихованцеві.

  • Чотири маленькі порції в день – це те, що потрібно кошенятам, після того як їх розлучили з кішкою-мамою. Якщо ваш розпорядок дня не дозволяє годувати кошеня чотири рази на день, можна віддати перевагу триразовому харчуванню, але в цьому випадку постарайтеся залишати трохи сухого корму для вашого вихованця в якості перекусу. А краще використовуйте тільки сухий корм, і тоді вам не доведеться хвилюватися про те, що він пролежить у мисці цілий день, – адже він все одно не зіпсується.
  • Коли кошенята підростуть, варто знизити кількість корму до трьох порцій на день. У віці близько шести місяців кошенят можна перевести на дворазове харчування. Пам’ятайте: на відміну від собак, кішки привчені їсти часто і маленькими порціями, так що за будь-яких обставин їх потрібно годувати більше ніж один раз на день!
  • Завжди уважно вивчайте інструкції щодо вживання їжі, розміщені на упаковці корму для кошенят. У той же час пам’ятайте, що це обов’язкова, але далеко не виключна умова правильного визначення розміру порції. При необхідності буде корисно звернутися за консультацією до фахівця. Пам’ятайте: найважливіше, щоб ваш улюбленець був здоровий і перебував у відмінній фізичній формі! Для досягнення даної мети ви можете скористатися нашим спеціальним Додатком з контролю за фізичним станом кошеня. Крім того, намагайтеся завжди звертатися до ветеринарного лікаря, якщо є хоч найменша підозра, що ваш вихованець страждає від надлишку або нестачі ваги.

На додаток до раціону, що передбачає вживання повноцінних порцій корму кілька разів на день, немає потреби в ніяких добавках, так як ваш вихованець і так буде отримувати всі необхідні поживні речовини і. У той же час деякі види їжі (наприклад, ласощі, закуски і страви, що повністю складаються з риби або м’яса), не містять в своєму складі всіх тих поживних речовин, які життєво необхідн організму кішок. Тому якщо ви годуєте кошеня подібною їжею, переконайтеся, що ваш вихованець все ж отримує всі необхідні для його розвитку мікроелементи.

Не забувайте: хоч частування ласощами і відмінний спосіб налагодити відносини з кошеням, слід бути обережним і не перестаратися з подібною їжею в період зростання вашого вихованця.

А ось підгодовувати кошеня зі столу – це явно не найкраща ідея. Їжа, призначена для людей, висококалорійна, але в ній недостатньо поживних речовин, необхідних вашому улюбленцю. Більш того, деякі види їжі можуть навіть зашкодити кошеняті, викликавши болі в шлунку.

Більшість ласощів для кішок не призначені для споживання крихітними кошенятами і можуть містити в собі занадто багато калорій. Існує й інша проблема – великі розміри десертів можуть викликати задишку у маленького улюбленця.

Найкраще почекати, поки кошеня трохи підросте, перш ніж давати йому ласощі. Однак навіть через кілька місяців слід ретельно підбирати десерти, розроблені спеціально для кошенят. Крім того, важливо дотримуватися харчового балансу: так, коли ваш улюбленець підросте, калорійність ласощів і закусок має перевищувати 10-15% від щоденних потреб його організму. А щоб уникнути переїдання не забудьте знизити обсяг і калорійність основного раціону вихованця – бажано, строго на ту ж кількість калорій, яку кошеня отримує з ласощів.

Ваше кошеня росте привередливим і відмовляється від запропонованої йому їжі? Повірте, ви не самотні – це дуже поширена проблема! У багатьох кошенят є власні переваги і звички, що стосуються смаку, зовнішнього вигляду і запаху їжі, і якщо запропонувати вашому вихованцеві щось інше, відмінне від його традиційної їжі, то нова їжа, цілком можливо, викличе у нього швидку відрижку. Раптова блювота або відрижка після їжі, а також повна відмова від прийому їжі можуть бути ознаками серйозних проблем зі здоров’ям, тому в подібній ситуації бажано якомога швидше звернутися до ветеринарного лікаря. У той же час для вирішити дану проблему самостійно ви можете скориставшись наступними корисними порадами.

  • Змініть час годування кошеняти на більш пізній термін, коли всі домочадці і домашні тварини вже поїли. Відведіть кошеня в тихе, затишне місце і спробуйте погодувати його там, далеко від метушні і стресу. Також можна спробувати замінити сухий корм на вологий або запропонувати кошеняті їжу з іншим запахом.
  • Переконайтеся, що миска кошеняти вимита дочиста, а сухий корм, що лежить в ній, не зіпсувався.

Забезпечення кошеня достатньою кількістю води – така ж важлива задача, як і підбір відповідного корму. Це особливо актуально в разі годування вашого вихованця сухим кормом.

  • Переконайтеся, що кошеня має повний доступ до свіжої і чистої питної води. Завжди ставте миску з водою окремо від блюдця з їжею, при цьому контролюючи, щоб обидві миски перебували якомога далі від котячого туалету.
  • Миска з водою повинна бути досить низькою, щоб маленькому кошеняті було зручно з неї пити. Найкраще, щоб це був керамічний посуд, так як деякі кошенята не люблять бачити своє відображення в металевих мисках.
  • Якщо ваш вихованець неохоче п’є воду, спробуйте посуд більшого розміру – багатьом кошенятам дуже не подобається, коли їх вуса торкаються країв миски!
  • Після того як кішка припиняє годувати кошенят, їм уже не потрібно молоко, тому не варто використовувати його в якості заміни води. Більш того, у деяких кошенят і дорослих кішок спостерігається непереносимість молока, і часто воно може викликати у них діарею. Навіть спеціально розроблене молочко для кошенят має подаватися не в якості напою, а виключно в якості їжі або ласощів. Якщо ви вирішите давати кошеняті таке молочко, переконайтеся, що воно повністю підходить для чутливого шлунка вашого маленького вихованця.

Як змінити раціон вашого кошеняти?

Травна система кошеня може бути дуже чутливою, тому змінюти раціон слід тільки в крайніх випадках, щоб не нашкодити шлунку малюка. Щоб ваш улюбленець залишався щасливим і здоровим, слід дотримуватися того раціону, до якого кошеня вже встиг звикнути у колишнього господаря або в притулку для кішок – звичайно ж, за умови, що дане харчування збалансовано і містить в собі достатню кількість поживних речовин. Якщо ваше кошеня нездужає, воно раптово втрачає апетит або починає їсти менше, ніж зазвичай, слід негайно проконсультуватися з ветеринарним лікарем.

Якщо ветеринарний лікар все ж порадить вам поміняти раціон кошеняти, пам’ятайте, що робити це потрібно поступово, щоб не нашкодити травній системі тваринного. Нижче наведено кілька порад, які допоможуть вам в цьому.

  • Поставте перед кошеням колишній і новий корми в різних мисках, щоб він міг спробувати кожен з них.
  • Після того як кошеня покуштує нову їжу, додайте трохи нового корму в миску зі старим.
  • Протягом 7-10 днів поступово збільшуйте кількість нового корму і зменшуйте кількість старого, поки ваш вихованець не перейде на новий раціон повністю. При цьому не поспішайте і пам’ятайте, що в деяких випадках може знадобитися більше часу!
  • Якщо раціон кошеняти слід змінити з медичних причин, проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем на предмет того, коли і як це найкраще зробити.
  • Якщо ви переводите кошеня з вологого корму на сухий, пам’ятайте, що вашому улюбленцю доведеться активніше пережовувати їжу, а значить, йому потрібно більше води. Можливо, кошеня буде з’їдати корм не за один раз, а за кілька підходів. Сухий корм дає більше енергії, ніж вологий, тому при переході на вологий корм вам може знадобитися збільшити розмір порції, щоб зберегти колишню кількість калорій, яку споживало кошеня. І не забувайте: незалежно від віку вашого вихованця в його мисці завжди має бути достатньо свіжою і чистої питної води.

Коли і як можна давати сухий корм кошеняті?

Поява в домі кошеняти — величезна радість, але й турбот із ним чимало. Багатьом цікаво, чим поїти і як годувати маленького друга. Сухий котячий корм — це надзвичайно зручний спосіб повністю погодувати власного пухнастого улюбленця.

Необхідно розглянути, як визначити, що вже можна дати кошеняті сухий корм і як правильно це робити?

Оптимальний вік

Невеликі кошенята на початку життя ще сліпі та незграбні, а їдять тільки мамине молоко. Складно уявити, що вже за кілька місяців вони бігатимуть і пустуватимуть. Активність малюків провокує їхній бурхливий апетит, тому вибір раціонального харчування для них — головне завдання і запорука здоров’я для майбутньої дорослої тварини. Дбайливих власників не дарма турбує питання, з якого віку можна давати кошеняті сухий корм.

Здається, що в таких “сухариках” практично немає корисних речовин. Ця думка неправильна, оскільки в будь-якому ветеринарному магазині можна знайти спеціалізований сухий корм для кошенят, у якого в складі міститься багато речовин на мінеральній основі, вітамінів і білка.

Виробники створили відмінні варіанти повнораціонних кормів, частина яких за власною поживною цінністю замінить 2-3 прийоми звичайної їжі кошеняти.

Це досить важливо, тому що кошеня досить швидко росте, і для свого здоров’я воно повинно приймати здорову і калорійну їжу. Його життя проходить у регулярному русі, а через кілька місяців воно має фактично зрівнятися за розмірами з дорослою кішкою.

Отже, у скільки місяців рекомендують вводити сухий корм кошеняті? Вік його має становити щонайменше 2,5-3 місяці, іншими словами тоді, коли у нього вирізаються молочні зуби. Цей час і вважається ідеальним для привчання до хрустких ласощів. Кошеня ще годується молоком мами, тому новий раціон увійде в його життя потроху і не зашкодить здоров’ю.

Список найкращих виробників

Лінійки більшості кормів містять окремі продукти для кошенят. Навіть такі популярні й дешеві фірми, як Whiskas, Kitekat, Friskies, намагаються виробити спеціалізовану їжу для пухнастих малюків. Зрозуміло, краще підбирати продукти не з мас-маркету, а набагато якісніші, якщо, наприклад, ми говоримо про молодих котиків. Адже власне в подібних лінійках є і спеціальні варіанти для найрізноманітніших порід, що враховують особливості та схильності до хвороб.

Необхідно розглянути детальніше, які корми вважаються найкращими у власному сегменті.

  • Acana. Це повнораціонний корм для кошенят, у якого в складі відсутні барвники та підсилювачі смаку. Різноманітність видів такого корму не дуже вражає: з куркою, рибою, ягням. Зате до складу входить натуральне м’ясо, яйця курки, фрукти, водорості, вітаміни. На щастя виробник не додає для об’єму такі інгредієнти, як зерна кукурудзи та інші не дуже корисні для котів рослинні волокна.
  • Royal Canin. Збалансовані корми цієї фірми радують власною не надто великою вартістю і різними уподобаннями. Давати сухий корм цієї марки кішкам можна з чотирьох місяців. Характерною рисою марки стала лікувальна лінійка для кошенят з особливостями, що вельми комфортно для господаря породистих тварин. Про склад Royal Canin ходять легенди і суперечки, оскільки вважають, що цей корм не такий хороший, як написано на упаковці.
  • Monge. Виробник з Італії пропонує дуже дорогий корм для кошенят під назвою Monge superpremium kitten. Безсумнівною його перевагою вважається те, що він підійде для годування не тільки дітям, а й вагітній кішці. Справа вся полягає в його поживному складі: до нього входять антиоксиданти, багато білка і жиру, що важливо для організму, який швидко росте, а ще фосфор, калій і жирні кислоти. Під час виготовлення лінійки не застосовують консервантів, барвників, ароматизаторів та підсилювачів смаку.
  • Orijen. Особливістю кормів від цієї компанії вважається те, що м’ясо, яке в них застосовується, екологічно чисте. До м’ясних інгредієнтів, що застосовуються в кормі для кошенят цієї марки, належать індичка, курча, сардина, оселедець. До того ж у нього додані свіжі яйця як додаткове джерело білка. Крім протеїнових елементів, у складі є низькоглікемічні вуглеводи, які кішки і вживають у природі.
  • Diamond Pet Foods. Цей американський бренд пропонує сухий корм Chicken Soup Kitten Formula. Оскільки цей корм виробляється США, дістати його в Російській Федерації дуже непросто. До складу цього продукту не входять гідролізати, іншими словами речовини, отримані в процесі переробки рогів, копит і пір’я тварин. Близько сорока відсотків цього корму становить м’язовий білок. А ще під час виготовлення застосовують кістяне куряче і рибне борошно та добавки вітамінів.

Не застосовується кукурудза, соя та інші дешеві рослинні добавки. Присутні тільки злаки, картопля і бобові.

  • Hill`s Science Plan. Цей бренд з Нідерландів пропонує спеціально розроблений корм для кошенят з ідеальним складом, який містить риб’ячий жир, натрій і фосфор. У корм Hill`s Science Plan Puppy & Kitten входять такі інгредієнти: курка, куряче борошно, мелена кукурудза, тваринний і риб’ячий жир, буряк, натуральні консерванти. Цей корм підійде і для вагітних кішок.

Як вибрати?

Недорогі корми для кошенят навряд чи можуть похвалитися ідеальним складом. Тому краще розглядати дуже дорогі варіанти хоча б на перші півроку життя звірка.

Щоб вибрати якісний сухий корм для кошенят, необхідно уважно вивчити, що входить до його складу. Інгредієнти в ньому розміщені в порядку убування вмісту речовини у відсотках.

Якщо перші п’ять позицій — це натуральні продукти, іншими словами м’ясо і птиця, то цей корм підходить для кошеняти. Від харчування на перших місяцях життя залежить здоров’я і розвиток дитини. Якщо у Вас є сумніви, що сухий корм підходить вашому улюбленцю, то цілком можете ще значний час годувати його справжньою їжею. Тільки це має бути не одна лише каша на воді, а подібні продукти, як м’ясо, сир, яйця, овочі.

Готувати їжу для невеликого пухнастика дуже просто, але корм з магазину значно полегшує життя зайнятим людям.

Знаючи особливості породи власного кошеняти або складнощі зі здоров’ям у його мами, можна вибрати спеціалізовані лінійки, що враховують ці тонкощі. Існують подушечки для котиків із труднощами сечостатевої системи, для зміцнення кісток і зубів, для гарної та блискучої шерсті. У будь-якому ветеринарному магазині вам підкажуть відповідний варіант з урахуванням потреб вашого кошеняти.

Надзвичайно зручно на перших місяцях життя кошеняти підбирати корм, який підходить і для його мами. У цьому варіанті вам не знадобиться годувати їх окремо, плутатися в мішках. А річ у тім, що кішці, яка годує, теж важливо дотримуватися калорійного і поживного харчування для поповнення сил.

Як перевести на корм?

Організм тварини, яка не так давно народилася, ще дуже чутливий, особливо до їжі. Кошенята спочатку годуються молоком матері, а це харчування добре засвоюється і перетравлюється. Щоб перевести кошеня на сухий корм, необхідно діяти потроху. Не варто різко перемикати тварину з одного виду їжі на інший, адже шлунок і кишківник пухнастого дива, що не так давно народилося, ще дуже ніжні.

Якщо ви взяли кошеня з рук, то насамперед з’ясуйте, як старі господарі годували звіра. Дотримуйтеся кілька тижнів аналогічної дієти для новоявленого котика, оскільки він і так перебуває в обстановці стресу через сильну зміну місця проживання. Після цього часу можна потроху переводити тварину на сухий корм.

Як правильно почати вводити новий вид харчування? Це дуже просто, але й не дуже легко. Раптовий перехід на сухий корм після мокрого харчування провокує нетравлення у кошенят або інші проблеми з кишечником.

Гранули сухого корму найтвердіші, тому для першого прикорму бажано розмочити їх у рідині. Це може бути просте молоко, бульйон або кип’ячена вода.

Рідина має бути підігріта до +50-+60°С, не більше, щоб не зруйнувати вітаміни. Дуже багато рідини теж додавати не варто. Шматочки мають залишитися оформленими. У розмочений корм можна доповнити паштет або перекручене м’ясо. Потроху необхідно зменшувати кількість рідини, щоб до піврічного віку кіт або кішечка вже могли спокійно харчуватися тільки сухим кормом.

Годувати кошеня сухим кормом необхідно правильно. Не можна давати тварині просту їжу і корм в одному прийомі їжі. Кошенята люблять поласувати сиром, овочами та м’ясом, втім після подібних страв потрібно почекати щонайменше 3 години, лише потім дозволити їсти “сухарики”. Сухий корм вимагає великої кількості чистої придатної для пиття води для кошеняти. Вона завжди має бути у вільному доступі. Якщо не залишити у малюка воду і годувати його сухими подушками, у нього може статися поворот кишечника.

Сухий корм рекомендується давати кошеняті дозами, оскільки спочатку воно не може покладатися на власний апетит і з’їсть усе, скільки б ви не поклали. Найкраще годувати дитину близько чотирьох разів на день, а вже після півроку вона звикне їсти невеликими дозами. Тоді можна буде залишати їй велику миску з сухим кормом протягом усього дня.

Поки тварині не виповниться один рік, бажано вводити добавки вітамінів додатково. Смачні ласощі, що продаються у ветеринарній аптеці, допоможуть кошеняті залишатися здоровим і життєрадісним.

Про автора

admin administrator