Скільки калорій в одній чорній сливі

Авторadmin

Скільки калорій в одній чорній сливі

Сливи – калорійність

Запиши електронну адресу, яку ти вказав(-ла) під час реєстрації, і познач поле “Я не робот”. Потім на твою електронну адресу буде надіслано новий пароль.

Вітамін В3 Вітамін В3 (ніацин, PP, ніацинамід, нікотинамід, нікотинова кислота)

Сливи – це невеликі кисло-солодкі фрукти з кісточкою.

В них міститься багато вітамінів, найбільше: С, В1, Е, РР. Також у складі свіжих слив багато калію, який добре впливає на роботу серцево-судинної системи.

Позитив сливи також у доволі високому вмісту клітковини, завдяки чому покращується перистальтика кишечника і травлення. А враховуючи ще й те, що сливи калорійність мають доволі невелику, то такі фрукти цілком підходять для здорового харчування і схуднення (якщо їсти в міру).

Яка калорійність сливи?

В 100 г м’якоті слив в середньому 45-65 ккал, в залежності від сорту. Стиглі солодкі сливи мають більшу калорійність, а кислі тверді плоди – близько 45.

Цікавий факт: в Україні можна купити сливи темно-фіолетового, темно-синього, жовтого, помаранчевого, рожевого і червоного кольорів. А на плодах темних відтінків є білий наліт, який свідчить про те, що сливи свіжі та якісні.

Чи можна сливи під час схуднення?

Авжеж, але як і для всіх фруктів у слив також є обмеження на денну порцію. Бажано, обмежуватись нормою у 250-300 г. Бо, хоч слива калорійність має доволі невелику, проте цукрів в ній немало. В середньому, солодкий сорт слив містить 10 г цукрів на 100 г м’якоті. Це не те саме, що з’їсти 10 г білого цукру, проте під час схуднення краще обмежитись помірною кількістю фруктів.

Шкода слив

Сливи слід помірно споживати при діабеті (хоча вони і дозволені) й ожирінні. Тимчасово слід виключати сливи з раціону при загостренні хворіб шлунка та жовчного міхура, а також кишківника. Адже ці плоди важко перетравлюються і можуть спричиняти здуття.

Оригінальні рецепти зі сливами

Кисло-солодкі сливи ідеально поєднуються з червоним м’ясом (у вигляді соусів). М’якоть слив є також основою для пастили і смачним компонентом різноманітних джемів. Наприклад, джем зі слив, з додаванням червоного вина та грецьких горіхів.

Свіжі сливи неймовірно смачні в таких поєднаннях:

• половинки слив, фаршировані сиром рокфор і кедровими горіхами;
• у салаті з запеченою телятиною, салатним листям, оливковою олією та спеціями;
• у салаті з бринзою, грецькими горіхами, салатним листям і заправкою з олії, меду та лимонного соку.

Чорнослив – калорійність

Запиши електронну адресу, яку ти вказав(-ла) під час реєстрації, і познач поле “Я не робот”. Потім на твою електронну адресу буде надіслано новий пароль.

Вітамін В3 Вітамін В3 (ніацин, PP, ніацинамід, нікотинамід, нікотинова кислота)

Чорнослив – це сливи, які сушать у духовці або електричній сушарці при невисокій температурі (60-80 градусів) близько 8 годин. За цей час більшість води з фруктів випаровується. Тому калорійність чорносливу більша за калорійність свіжих слив у 6-7 разів.

Чорнослив містить дуже багато харчових волокон: у 100 г цих сухофруктів 50% денної потреби у клітковині. Тож навіть денна порція у 30 г на десерт позитивно вплине на роботу кишківника.

Також він корисний для нервової системи та покращує розумову роботу.

Скільки калорій у чорносливі?

У 100 г чорносливу 264 ккал (ця цифра може коливатись від 250 до 280, в залежності від сорту та ступеню сушіння). Один сухофрукт без кісточки може важити 6-10 г. Відповідно, маленький чорнослив містить 16 ккал, а великий – 26 ккал.

Цікавий факт: чорнослив має антибактеріальні компоненти, які позитивно впливають на емаль зубів та захищають їх від карієсу.

Чи можна їсти чорнослив під час схуднення?

Енергетична цінність чорносливу висока, але якщо обмежувати денну кількість до 30 г (3-5 штук), то можна вживати його і тим, хто худне. Він буде позитивно впливати на травлення і збільшувати витривалість під час спортивних занять.

Шкода чорносливу

Ці сухофрукти не рекомендовані при діабеті, адже у 100 г чорносливу міститься 40 г фруктових цукрів.

Оригінальні рецепти з чорносливом:

• у салаті з куркою, кеш’ю, печерицями, виноградом, твердим сиром та йогуртово-гірчичною заправкою;
• закуска: чорнослив, фарширований кисломолочним сиром з часником та волоськими горіхами;
• у пісному салаті з буряком, вареною квасолею, часником, олією та кунжутом.

Про автора

admin administrator