Скільки кг важить злиток золота

Авторadmin

Скільки кг важить злиток золота

Скільки кг важить злиток золота

Introduction:When you or a loved one suffers a personal injury due to someone else’s negligence, finding the right…

Study in University of London: Admission, Tuition, Courses, Scholarships, Ranking

The UK is one of the dream destinations for any student. This article explains in detail how to…

Easy Ways To Migrate to Canada

Canada is a country in North America. It consists of ten provinces and three territories extend from the Atlantic to the Pacific and northward into the Arctic…

Злиток золота, скільки важить стандартний злиток в кг? Вага мірних зливків, розміри

Напевно, кожна людина хоча б раз у житті чув про золотих злитках, але мало хто знає, що вони собою представляють і скільки важать. В кіно і серіалах злитки показують як блискучі і важкі «цеглинки», але чи насправді вони такі? У цій статті ми розберемося в даному питанні.

Особливості

Стандартні зливки з жовтого металу – це зливки банківських металів, які відповідають всім стандартам і вимогам якості. «Правильні» вироби відрізняються усіченим (зрізаним) пристроєм, за типом піраміди. Вага злитків зазвичай становить від 11000 до 13300 р. В різних проекціях злитки мають різні розміри:

  • показник довжини великий основи – 254 мм;
  • ширина великого підстави складає всього 88 мм;
  • довжина маленької основи – 259 мм;
  • ширина невеликого підстави – 59 мм.

Злитки бувають не тільки стандартними. Існують мірні їх різновиди, що мають інші розмірні показники та загальну масу.

Історія

У міру розростання і розвитку міст їх економічна система невпинно ускладнювалася. Сформувалося повноцінне поділ праці. Кожен був зайнятий у певній галузі. Хтось займався вирощуванням зернових культур, а з кого-то виходили відмінні будівельники і так далі. Активно розвивалася і особлива бартерна система, за умовами якої люди мали можливість обмінювати послуги та товари. Здійснюючи такі операції, люди часто вдавалися до використання срібла і золота. Останні обов’язково доводилося зважувати і кожен раз ретельно перевіряти, коли метали переходили з рук у руки.

Близько 600 р. до н.е. індійці розробили цікавий спосіб позбавлення від цієї поширеної проблеми. Вони стали займатися виплавкою електрума – сплаву, в складі якого було золото і срібло. З такою дорогою комбінації матеріалів виготовлялися злитки, мають конкретні масу і ступінь чистоти. На виготовлених елементах обов’язково виставляли необхідне державне клеймо. Незабаром ця цікава ідея була підхоплена. Так, приблизно через 50 років в більшості торгових центрів по всьому світу стали користуватися такою ж системою.

Основні вимоги

Сучасні вироби з жовтого металу не тільки повинні бути важкими і виглядати якісними і блискучими. Вони обов’язково повинні відповідати ряду важливих вимог. Ознайомимося з їх списком.

  1. Вага виробу стандартного типу може бути від 11000 до 13300 р. Якщо замовник дав згоду, маса готового виробу може бути реалізована в інших рамках.
  2. Злитки, виплавлені з золота, повинні мати встановлену форму усіченої піраміди, де кожна сторона має свої певні розміри. Аффинажный завод має право робити злитки, що мають іншу будову та інші розмірні параметри, але для цього обов’язково потрібна згода замовника.
  3. Діючими вимогами фіксується марка золота. Крім того, відповідні стандарти встановлюють домішки і конкретне їх вміст дорогоцінного металу в сплаві.
  4. Певні вимоги виставлені і відносно поверхні зливків, выплавленных із золота. Вона обов’язково повинна бути ідеально гладкою, не має патьоків, напливів, стирчать частинок, плям жиру або нальоту. Ні в якому разі поверхню якісних копій не повинна мати шлакових та інших зайвих включень.
  5. Стінки золотих злитків можуть мати незначні зачищені зони, глибина яких – не більше 1 мм На виробах можуть проглядатися незначні угнутості, які залишаються з-за усадки металу. Показник глибини цих елементів не повинен становити понад 5 мм.

Злиток розглянутого виду, зроблений із золота і відповідає всім нормам, повинен мати на собі такі компоненти маркування:

  • безпосередній номер деталі;
  • марка, до якої має пряме відношення метал, із якого зроблений злиток;
  • масова частка дорогоцінного металу походження (мається на увазі проба золота);
  • загальна вага «цеглинки»;
  • символ держави, яка є виробником злитка;
  • товарні символи афінажної заводу;
  • рік, коли було випущено виріб.

Якісний золотий злиток повинен відповідати перерахованим нормам і мати на собі всі необхідні позначки. Важливий кожен з пунктів.

Можна вважати 999 пробу чистою?

Перш ніж дізнаватися вартість зливка із золота 999 проби, є сенс визначитися з чистотою подібного вироби. Спершу треба зауважити, що найчистішого золота зустріти просто так не вийде. Промисловим шляхом вдається отримати тільки такий метал, в якому знаходяться різного роду спеціальні домішки. Простіше кажучи, це комбінації з інших металів, змішаних з золотом в певному процентному співвідношенні.

Злитки, на яких виставлена 999 проба, інакше називають «4 дев’ятки». Така назва обумовлена тим, що в подібних виробах на основний метал доводиться 99,99% від загальної маси. Отриманий матеріал цілком можна вважати еталонним, оскільки він виявляється максимально чистим з усією можливою продукції, що доступна сучасним інвесторам. За рахунок таких особливостей зазначені вироби повсюдно використовуються відповідними державними структурами, наприклад, центральними банками різних країн, для формування фондів.

Огляд видів

Злитки, виготовлені з високоякісного сплаву дорогоцінного металу, поділяються на дві основні різновиди. Кожна з них має свої відмінні характеристики і зовнішні якості. Розглянемо їх докладніше.

Мірні

Мірними називаються вироби, вага яких становить до 1 кг. При цьому використовується якісний сплав 999 проби. Це позначення свідчить про те, що в такому металі присутній практично 100% чистого золота (якщо бути точніше – 99,99%). Мірні зливки маркуються виключно виробниками. Злитки даного різновиду відносяться до класу мелковесных. Вони відправляються не тільки в спеціалізовані банківські організації, але і в торгові точки, де продається ювелірна продукція.

Щоб краще розуміти особливості апробування подібних типів злитків, потрібно відзначити, що зазначення конкретної проби вказує на кількісний вміст чистого золота на 1000 частин сплаву. Наприклад, широко поширена 585 проба дорівнює і відповідає 585 частинах з 1000. Це ж відноситься і до зазначеної вище 999 проби. На території Росії виробництво мірних видів злитків відбувається у відповідності з ГОСТ 51572-2000. Мірні зливки повинні відповідати всім встановленим вимогам до подібних виробів.

На них повинні бути передбачені всі необхідні штампи, на яких будуть розбірливо нанесені всі позначення.

Стандартні

Стандартними називають сучасні виробничі різновиди випускаються злитків. Маса їх може варіюватися в різних межах. Наприклад, один злиток може відрізнятися вагою від 11 до 13 кг. Стандартні екземпляри також повинні бути виконані виходячи з установлених норм.

  1. Стандартні вироби повинні мати характерне будова низькою призми. Дану форму можливо змінювати за попередньою домовленістю із замовником.
  2. На розглянутих злитках не повинні перебувати западини, глибина яких становить більше 0,5 див.
  3. Всі необхідні інформаційні дані (проба, виробник, дата виробництва і інші) на зазначених злитках наносять на нижній половині основи.

Технологічні відмінності

Різні типи зливків відрізняються не тільки масою, розмірами і особливостями будови, але й способом безпосереднього виготовлення. Так, дрібні вироби, маса яких становить менше 50 м, виготовляються методом штампування. В результаті такого технологічного процесу поверхню злитків виходить дуже акуратною і естетичної – вона виходить ідеально гладкою, а всі зображення і позначення на них відмінно читаються і виконуються так само ретельно, акуратно.

Екземпляри, що відрізняються великими розмірами і масою, виготовляють шляхом іншої популярної технології лиття. Зовнішні дані подібних виробів не можна назвати такими ж досконалими і ефектними, однак даний спосіб виробництва зарекомендував себе як найбільш доступний і дешевий. А також існує порошковий спосіб виготовлення зливків, при якому використовується електроліз. Однак на території Росії ця технологія не використовується.

Розміри і вага

Вага золотих злитків може змінюватись. Він вказується в кілограмах і може бути як помірним, так і більш значним. У Росії виробляють зливки, які можуть мати масу від 1 до 1000 р. Якщо ж мова йде про виробах, вироблених за кордоном, то серед них можна зустріти екземпляри вагою 2, 2,5 р. Досить часто можна зустріти так звану потрійну унцію, яка дорівнює 31,1 р.

Якщо розглядати масу золотих злитків виходячи з установлених Нормативів, то припустимі значення від 11 до 13,3 кг. Розмірні параметри подібних виробів залежать від їх ваги. Наприклад, кілограмовий мірний продукт буде мати такі значення: довжина – 105-116 мм, ширина – 48-52 мм. Показники висоти не регулюються регламентами. Дорогоцінний метал російського золотовалютного резерву тримають у спеціальному сховищі. Зазвичай в таких умовах утримуються злитки, маса яких складає від 1 до 14 кілограмів. У США ж вирішують зберігати свої заощадження у вигляді золотих брусочків, вага яких становить 12,44 кг.

Самі великі злитки у світі

Зрозуміло, не всі злитки в світі відповідають перерахованим вище розмірним і ваговим параметрам. Так, у Японії існує один з найбільш великих і масивних зливків, вага якого досягає 250 кг. Запис про це є навіть у відомій у всьому світі Книзі рекордів Гіннесса.

Після Японії слід Тайвань. Тут проживає щасливий володар ще одного великого золотого злитка, маса якого складає всього 220 кг

Де і як зберігати?

Зберігання золота (у тому числі і золотих монет) слід довіряти банкам. В домашніх умовах розглядаються позиції тримати не дуже безпечно, так і безглуздо. Спеціалізована фінансова установа відкриває для клієнтів особливий металевий рахунок відповідального зберігання. Це своєрідний аналог стандартної банківської комірки. Туди можливо помістити всі заощадження у вигляді коштовностей. Можна буде додати ще накопичень або щось звідти вилучити у разі необхідності.

Вартість цієї послуги по зберіганню золотих злитків і інших дорогоцінних накопичень буде прямо залежати від того, скільки речей ви захочете тримати в банку. А також на ціну впливає маса виробів і навіть метал, з якого вони виготовлені переважно.

Абсолютно всі накопичення у вигляді дорогоцінних металів можливо зберігати в одному надійному місці, що виявляється дуже зручним рішенням.

Скільки важить злиток золота?

Вага злитка золота може варіюватися залежно від його розміру і застосовуваного стандарту. Один із найпоширеніших стандартів для злитків золота – це лондонський стандарт “good delivery”, вага якого становить приблизно 400 тройських унцій (близько 12,4 кілограма).

За Російським ГОСТом злитки важать від 11 000 гр. до 13 300 гр. Є злитки і більш маленькі вагою від 1 гр. до 1000 гр. Зазвичай ротація злитків у банку за вагою виглядає так:

  • 1 гр.
  • 2 гр.
  • 2.5 гр.
  • 5 гр.
  • 10 гр.
  • 20 гр.
  • 31.1 гр.
  • 50 гр.
  • 100 гр.
  • 250 гр.
  • 500 гр.
  • 1000 гр.

Крім лондонського стандарту “good delivery” і ГОСТу, існують інші стандарти злитків золота, які варіюються за вагою і розміром. Ось лише деякі з них:

  1. Кілограмовий злиток (1000 грамів): Цей стандарт широко використовується в усьому світі, особливо в Азії та Європі. Вага становить 1000 грамів або 32,15 тройських унцій.
  2. Тройська унція (31,1035 грамів): Тройська унція є стандартною мірою ваги для дорогоцінних металів, таких як золото, срібло і платина. Злитки золота цього стандарту важать рівно одну тройську унцію (31,1035 грамів).
  3. 10-унцієвий злиток (311,0348 грамів): Цей стандарт включає злитки золота, що важать 10 тройських унцій (близько 311,0348 грамів).
  4. 5-унцієвий злиток (155,5174 грамів): Ці злитки важать 5 тройських унцій (близько 155,5174 грамів).
  5. Комбі-злитки: Комбі-злитки являють собою набір маленьких злитків або плиток, які можуть бути розділені на окремі одиниці. Вони зазвичай доступні в різних розмірах і вагах, включно з 50 грамами, 20 грамами, 10 грамами тощо.

Існують також інші національні та регіональні стандарти злитків золота.

На фото злиток тайського золота, що дорівнює вазі в 1 бат. Це один із регіональних стандартів. У Таїланді золото вимірюють у батах, маючи більш точні ваги, вага була б 15.244 грама.

Нижче наведемо список ще кількох регіональних стандартів:

  1. Швейцарський злиток: Швейцарські злитки золота широко відомі завдяки своїй високій точності та якості. Зазвичай вони мають вагу від 1 грама до 1 кілограма. У Швейцарії найбільш популярним є кілограмовий злиток.
  2. Австралійський злиток: Австралійський монетний двір (Perth Mint) виробляє злитки золота різних розмірів і ваг, починаючи від 1 грама і до 1 кілограма. Найпоширенішими є злитки вагою 1, 10, 20, 50, 100 грамів, а також 1, 10 і 32,15 тройських унцій.
  3. Китайський злиток: У Китаї віддають перевагу золотим зливкам вагою від 10 грамів до 1 кілограма. Такі злитки зазвичай виробляються Китайським національним монетним двором і мають характерні візерунки та символи на поверхні.
  4. Турецький злиток: У Туреччині поширені золоті злитки, які називаються “Золотий резерв” (Altin Rezerv). Вони мають стандартну вагу 1, 2,5, 5, 10, 20, 50 і 100 грамів.
  5. Індійський злиток: В Індії золоті злитки часто важать 10 грамів, 20 грамів, 50 грамів, 100 грамів і 1 кілограм. В Індії також популярні золоті монети із зображенням божеств і символів, таких як Ганеша і Лакшмі.

Робимо висновок, що вага злитка золота це далеко не стандартна/уніфікована одиниця.

Останнє оновлення 15.11.2023

Коментарі: 0 Сподобалося: 0

Про автора

admin administrator