Скільки кілограмів землі у ямі глибиною завширшки

Авторadmin

Скільки кілограмів землі у ямі глибиною завширшки

Скільки води на Землі?

Більше 70% поверхні Землі покривають води морів і океанів, в сукупності звані Світовим океаном. Разом з водами річок, озер, боліт, підземними водами, льодовиками, які покривають полюса і вершини гір, що утворюється взимку сніговим покривом і льодом вічної мерзлоти вони утворюють водну оболонку нашої планети – гідросферу.

З усією поверхні Світового океану щорічно випаровується майже 550 тис. Км3 води, але Океан не міліють завдяки кругообігу води – безперервного процесу водного обміну між усіма складовими гідросфери. Всю масу водної оболонки Землі надають руху дві сили. Перша – енергія Сонця. Під її впливом вода випаровується, виникають морські і повітряні течії. Друга – сила тяжіння, під дією якої падають краплі дощу, тече по ухилу вода в річках і рухаються льодовики. Випаровуючись, вода потрапляє в атмосферу і конденсується в хмари. Частина її повертається в океан у вигляді опадів, а частина переноситься вітрами на сушу і випадає снігом і дощем, зрошуючи грунт, живлячи струмки і ріки. Річки несуть воду до океану, і все починається спочатку. У кругообігу води беруть участь рослини, тварини і люди. Рослини отримують воду з грунту і випаровують її поверхнею листя. В організмі тварин і людини вода робить свій кругообіг. Господарська діяльність людей заважає природним процесам поповнення запасів води. Вирубуючи ліси, осушуючи болота, будуючи греблі, людина порушує закони природи, в результаті чого міліють річки і зменшуються запаси чистої прісної, придатної для життя води.

Все кількість води на Землі, включаючи води Світового океану, льодовиків, річок, озер, боліт, підземних і атмосферних вод, оцінюється в 1500 млн. км 3 .

Людині для життя потрібна прісна вода, але 94% всієї води на Землі – це солоні води морів і океанів. Крім них, зустрічаються солоні озера і навіть річки! На частку прісної води доводиться всього лише 2% обсягу гідросфери, причому основні її запаси зосереджені в важкодоступних льодовиках, розташованих в полярних районах або високо в горах. Решта прісна вода розподілена на Землі нерівномірно, тому майже 2/3 населення Землі відчуває в ній недолік, а 1/3 частина населення гостро її потребує.

Приблизно три чверті всієї прісної води нашої планети заморожено в гірських льодовиках, айсберги, а також в снігах і льодах Антарктиди. Крім того, значна її частина перебуває під землею у вигляді ґрунтових вод і в грунті у вигляді вологи. На річки, озера та інші наземні водойми доводиться і зовсім менше тисячної частини всіх світових запасів води.

✅Температура глибин Землі. Температура під поверхнею Землі

Температура всередині Землі, найчастіше, є досить суб’єктивним показником, оскільки точну температуру можна назвати тільки в доступних місцях, наприклад, в Кольській свердловині (глибина 12 км). Але це місце належить до зовнішньої частини земної кори.

Температури різних глибин Землі

Як з’ясували вчені, температура піднімається на 3 градуси кожні 100 метрів углиб Землі. Ця цифра є постійною для всіх континентів і частин земної кулі. Таке зростання температури відбувається у верхній частині земної кори, приблизно перші 20 кілометрів, далі температурне зростання сповільнюється.

Найбільше зростання зафіксовано в США, де температура піднялася на 150 градусів за 1000 метрів вглиб землі.

Найповільніше зростання зафіксований у Південній Африці. Там стовпчик термометра піднявся всього лише на 6 градусів за Цельсієм.

На глибині близько 35-40 кілометрів температура коливається в районі 1400 градусів. Кордон мантії і зовнішнього ядра на глибині від 25 до 3000 км розжарюється від 2000 до 3000 градусів. Внутрішнє ядро ​​підігріте до 4000 градусів.

Температура ж у самому центрі Землі, за останніми відомостями, отриманими в результаті складних дослідів, становить близько 6000 градусів. Такою ж температурою може похвалитися і Сонце на своїй поверхні.

Мінімальні і максимальні температури глибин Землі

При розрахунку мінімальної і максимальної температури усередині Землі в розрахунок не беруть дані поясу постійної температури. У цьому поясі температура є постійною протягом усього року. Пояс розташовується на глибині від 5 метрів (тропіки) і до 30 метрів (високі широти).

Максимальна температура була виміряна і зафіксована на глибині близько 6000 метрів і склала 274 градуси за Цельсієм. Мінімальна ж температура всередині землі фіксується, в основному, в північних районах нашої планети, де навіть на глибині більш як 100 метрів термометр показує мінусову температуру.

Тепло всередині Землі виходить від декількох джерел:

  • Розпад радіоактивних елементів;
  • Розігріта в ядрі Землі гравітаційна диференціація речовини;
  • Приливне тертя (вплив Місяця на Землю, що супроводжується уповільненням останньої).

Це деякі варіанти виникнення тепла в надрах Землі, але питання про повний список і коректність вже наявних чинників відкрите й досі.

Тепловий потік, який виходить з надр нашої планети, змінюється в залежності від структурних зон. Тому розподіл тепла в місці, де знаходиться океан, гори або рівнини, має абсолютно різні показники.

Про автора

admin administrator