Скільки кіловат у мережі 220 вольт

Авторadmin

Скільки кіловат у мережі 220 вольт

Якість електроенергії, скільки вольт повинно бути у розетці, норма, стандарт

У цій статті ми разом з Вами розберемося якої якості електроенергію Вам зобов`язаний надавати постачальник електроенергії і що Ви повинні вимагати при не якісній напрузі,а не витрачати ваші гроші на всілякі стабілізатори напруги та інше обладнання.

Яка стандартна напруга має бути в звичайній розетці 220В чи 230В?

Яка мінімальна і максимальна напруга може бути?

Для того щоб отримати відповіді на ці запитання, потрібно знати хто і як встановлює правила та норми для якісної електроенергії.

І спочатку давайте розберемося,що таке «Якість електричної енергії» – це сукупність властивостей електричної енергії відповідно до встановлених стандартів, які визначають ступінь її придатності для використання.

Що змінилося з 2014 року? Сьогодні взаємовідносини, які виникають у процесі продажу і купівлі електроенергії між постачальниками електроенергії та споживачами, регулюються Правилами роздрібного ринку електричної енергії (далі – ПРРЕЕ), затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг ( НКРЕКП) які затверджені 14 березня 2018 року.

Відповідно до пункту 5.1.2 цих правил,(дослівно) оператор системи розподілу зобов’язаний дотримуватись показників якості електропостачання, які характеризують рівень надійності (безперервності) електропостачання, комерційної якості надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії, а також якості показників електричної енергії, перелік та величини яких затверджено Національною комісієює

Що це означає звичайною мовою?

А цей пункт,говорить про те що енергопостачальна компанія з якою у Вас у будь-якому випадку існує договір зобов`язана (підкреслюю зобов`язана) постачати Вам електроенергію згідно стандарту який затверджується Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

Ідемо далі,що це стандарт,які його норми?

Відповідно до положень пункту 11.4.6 глави 11.4 розділу XI Кодексу систем розподілу, затвердженого постановою НКРЕКП параметри якості електроенергії в точках приєднання споживачів в нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загальної призначеності» (далі – ДСТУ EN 50160:2014).

У назві стандарту ДСТУ EN 50160:2014- ДСТУ- абревиатура державний стандарт України,а літери EN та цифри,що це гармонізований європейський стандарт.

Тобто в Україні діють європейські вимоги та норми до якості електроенергії з 2014 року.

Які ці норми? Скільки вольт має бути у розетці квартири або будинку?

Стандарт говорить,що номінальна напруга для мереж низької напруги загальної призначеності має значення на рівні 230 В між фазним і нульовим проводом.

Також в цьому стандарті є національна примітка,що стандартна номінальна напруга для мереж низької напруги загальної призначеності в Україні тимчасово має значення 220В

У нормальних робочих умовах, за винятком періодів, під час котрих відбувались перериваннянапруги, змінення напруги не повинні перевищувати ± 10 %.

Тобто напруга від 198 В до 242 В у електромережі є допустимим відхиленням.

У разі, якщо у Вашому будинку фіксуються показники напруги поза допустимими (тобто напруга менше ніж 198В або більше 242В), необхідно з’ясувати, що призводить до неякісного електропостачання.

Важливо, що постачальник електроенергії відповідає тільки за якість енергії, яка подається до ввідного електрощита будинку.

Якщо причиною неякісного електропостачання є внутрішньобудинкові електричні мережі, то це питання має вирішувати керуюча компанія або ОСББ – у багатоквартирному будинку або власник житла – у приватному будинку.

Який порядок ваших дій,якщо напруга на вводі створює проблеми?

В першу чергу у разі неякісного електропостачання Вам (як споживачу електроенергії) необхідно звернутись до електротехнічної лабораторії з метою перевірки електромережі в будинку або квартирі і для заміру рівня напруги у ввідному електрощиті.

Якщо буде зафіксовано неякісне електропостачання саме на вводі у будинок – споживач подати подати у довільній формі письмову скаргу електрозподільчій компанії (наприклад Обленерго) щодо незадовільної якості електричної енергії (відповідно до вимог пункту 8.2.1 Правил роздрібного ринку електричної енергії).

Скарга має бути розглянута протягом 15 днів, а у разі проведення вимірювань – протягом 30 днів.

Електрозподільча компанія повинна усунути причини незадовільної якості:

· у строк 30 днів у разі можливості їх усунення оперативними діями персоналу;

· у строк 180 днів – у разі необхідності проведення будівельних робіт або заміни елементів електричної мережі.

Якщо електрозподільча компанія відхиляє скаргу, то вона має надати документи, які підтверджують вину споживача, або результати вимірювання (протягом не менше 7 днів), що підтверджують дотримання параметрів показників якості електричної енергії. У разі незгоди з результатами розгляду скарги Ви можете звернутися до Національної комісії,яка призначить комісію для перевірки постачальника електроенергії.

Але,я думаю до цього не дійде,якщо ви будете письмово вести спілкування з Обленерго з посиланням на пункти Правил та стандартів.

Якщо у Вам потрібно провести такі електричні вимірювання як перевірка контуру заземлення, перевірка опору ізоляції, перевірку петлі фаза нуль, телефонуйте за номерами телефонів +38 096 262 98 48 +38 095 235 49 95

Як дізнатися кіловати знаючи ампераж. Онлайн калькулятор з розрахунку ват в ампер.

Для того, щоб дізнатися, скільки в кіловольт-ампер кіловат, необхідно скористатися простим онлайн калькулятором. Введіть в ліве поле, яке вас цікавить кількість кіловольт-ампер, яке ви хочете конвертувати. В поле праворуч ви побачите результат обчислення. Якщо необхідно перевести кіловольт-ампер або кіловати в інші одиниці виміру, просто клікніть на відповідне посилання.

Що таке «кіловольт-ампер»

Кіловольт-ампер (скорочено кВА) – одиниця вимірювання повної потужності в електричному ланцюзі кратна одиниці вимірювання Міжнародній системі одиниць (СІ) вольт-амперу. Кіловольт-ампер використовуються тільки в контексті ланцюгів змінного струму , Так як в цьому випадку значення в кіловольт-амперах і в кіловатах буде відрізнятися, а ось в ланцюгах постійного струму показник в кіловольт-амперах буде дорівнює показнику потужності в кіловатах. Для деяких пристроїв, в тому числі блоків безперебійного живлення (UPS), гранична потужність вказується і в ватах, і в вольт-амперах.

Що таке «кіловат»

Кіловат (скорочено кВт) – це десяткова кратна похідною одиниці потужності в Міжнародній системі одиниць (СІ) вата, яка дорівнює 1000 Вт. Один кіловат визначається, як потужність, при якій за 1 секунду часу відбувається робота в 1000 джоулів. Назва одиниці вимірювання походить від давньогрецького chilioi – тисяча і прізвища шотландско-ірландського винахідника парової машини Джеймса Уатта (Ватта). Цю одиницю виміру як правило використовують для вираження вихідної потужності двигунів і потужності електродвигунів, інструментів, електрообладнання та обігрівачів. Крім того, в кіловатах часто висловлюють електромагнітну вихідну потужність мовлення радіо і телевізійних передавачів. Невеликий електричний нагрівач з одним нагрівальним елементом використовує приблизно 1 кВт, а потужність електричних чайників коливається від 1 до 3 кВт. Один квадратний метр поверхні Землі, як правило, отримує близько 1 кВт сонячного світла.

Таким питанням доводиться задаватися досить часто. Наприклад, при виборі індивідуального автомата захисту на лінію підключення потужної побутової техніки або освітлювального приладу ; якщо потрібно розрахувати номінальний переріз жил проводів (кабелю) під певне навантаження.

Автор вважає, то слово «перевести» в даному випадку не зовсім вірно відображає суть того, що хоче зрозуміти недосвідчений в електротехніці людина. Доречніше говорити про співвідношення між размерностями абсолютно різних (хоча і взаємопов’язаних) характеристик – сили струму і потужності. Ось з цим і розберемося.

При будь-яких ел / технічних розрахунках необхідно пам’ятати, що на території РФ споживачеві надходить ~ 220 В / 50 Гц. Це вітчизняний стандарт для електричних мереж.

Загальна інформація

Щоб краще зрозуміти, як перевести ампери в кіловати, слід згадати школу і деякі фізичні величини + Уроки математики.

  • Приставка «кіло» вказує на те, що даний показник слід помножити на 1 000. І неважливо, про що йде мова – вазі в грамах або тоннах, довжині в метрах і так далі.
  • Сила струму позначається в «А», потужність – в «Вт», напруга на лінії – в «В». Всі інші їх вираження – не більше ніж похідні. Наприклад, мкА, мВт, кВ.
  • В інструкціях на деякі прилади (наприклад, «бесперебойники» до ПК) потужність вказується не в «Вт», а в «В.А» (вольт-ампер). На побутовому рівні це практично одне і те ж, і ніяких додаткових перетворень даних величин не вимагається. Різницю знають фахівці, але для питання перекладу ампер в кіловати вона великого значення не має.

Не слід плутати кіловати з «кВт / год». Це абсолютно різні характеристики, що показують: перша – потужність пристрою, друга – спожиту їм ел / енергію (або виконану роботу).

Правила перекладу ампер в кіловати для різних електричних ланцюгів

~ 1ф

Досить згадати відомий закон Ома: потужність (P) = сила струму (I) х напруга (U).

Відповідно, кВт = (1А х 1 В) х 1 000.

В середньому потужність пральної машинки лежить в межах 1,8 – 2 кВт. Якщо для неї ставиться окрема розетка, то визначаємо силу струму (беремо значення P по максимуму) 2000 Вт / 220 В = 9 А. Отже, для прокладки лінії знадобиться мідний дріт перетином (мм2) не менше 0,5.

~ 3ф

Тут трохи інакше, так як додається множник √ 3.

Так як це величина незмінна, то нерідко відразу ж вказується результат цієї математичної операції – 0,7. Отже, для трифазного ланцюга отримуємо розрахункову формулу: P = 0,7 (I х U). Потужність – у ВАТ. Помноживши результат на 1 000, можна визначити її в кВт.

Як зробити зворотні переклади, наприклад, визначити, здогадатися не важко – все формули найпростіші. Але щоб заощадити читачеві час, автор дає деякі підказки.

Залишається нагадати, що всі величини, підставляють у формули, необхідно спочатку перевести в одну систему одиниць. Так як напруга в основному береться в «вольтах», то струм повинен бути в амперах, а не в мА або мкА. Те ж стосується і потужність – не кВт, а ОТ.

Що таке кіловати?

Ватт – кількісний показник потужності в системі одиниць СІ. Вона вказує на те, яка потужність буде потрібно, щоб виконати роботу в 1Дж за одиницю часу. Також її використовують при позначенні кількості енергії, споживаної приладом за часовий відрізок. Кіловат – це все та ж одиниця виміру, але з приставкою «кіло», яка позначає умовне множення на 1000.

Назва “ват” була запозичена у дослідника, який вперше відкрив її – фізик Джеймс Ватт. Такий «перенесення» імені вченого на відкриту їм одиницю, був першим в історії науки. Далі таке явище стало зустрічатися частіше.

Багато людей помилково плутають кіловати з кіловат * годинами. Але це абсолютно різні поняття, які характеризують не однакові фізичні явища.

Кіловат * час – вимірювальна одиниця, яка вказує на кількісний показник, що виконується приладом за одну годину, роботи. Вати вказують на кількість енергії, споживаної приладом за тимчасову одиницю. Тобто, поняття практично протилежний. У першому випадку ми отримуємо кількісну оцінку результат роботи, а в другому – кількісну оцінку витрат. Тому порівняння, а тим більше ототожнення обох одиниць виміру, абсолютно неправильно.

Для кращого розуміння, розглянемо всім відому лампочку з потужністю в 60 ват. Тривалість її роботи – 2 години, тобто для цього треба було 60Ватт * 2 ч. = 120 кіловат * год.

Скільки в кіловат ампер?

Для визначення, скільки в кіловат ампер використовую закон Ома. Для ланцюгів постійного струму потужність розраховується, як P = I * U, тобто наприклад, Ватт = Ампер * Вольт, Ампер = Ватт / Вольт.

Для однофазного змінного струму 220 В / 50 Гц з номінальною напругою (Uм = 220В), діюче значення U обчислюється за такою формулою U = Uм * (корінь з 2), таким чином U = 220 * 1,41 = 314В.

Так як номінальне значення напруги імпульсного, або змінного струму дорівнює напрузі постійного струму при дії активного навантаження , То розглянемо значення приклад на 220 В.

для ланцюгів постійної напруги (іноді говорять постійного струму):

  • при номінальній напрузі в 220 В і силі струму рівній 1А потужність відповідає 220 Вт;
  • при номінальній напрузі в 220 В і потужності рівний 1 кВт – приблизно 4,55А.

Для ланцюгів змінної напруги:

  • при номінальній напрузі в 220 В і силі струму рівній 1А потужність відповідає 154 Вт;
  • при номінальній напрузі в 220 В і потужності рівний 1 кВт – приблизно 6,49 А.

У Росії в розетках напруга змінна.

Наприклад для чайника потужністю 2 кВт в разі підключення його до нашої розетки з перменная струмом напругою 220 Вольт ток який буде йти по дротах дорівнює 2 кВт \ 220 = 13 А. Це сильний струм і проводи повинні його витримати. Враховуйте це. тонкі або алюмінієві дроти можуть сильно грітися і привести до всіляких спалахів.

Переклад кіловат в кінські сили

Кінська сила – це позасистемна вимірювальна одиниця потужності, яка в даний час найчастіше використовується тільки щодо техніки, яка працює на двигунах внутрішнього згоряння . Тому ми часто зустрічаємося з цим поняттям і для оцінки потужності ми повинні вміти переводити к.с. в вати. Для цього існує спеціальний пересчеточний коефіцієнт:

  • 1 кВт = 1, 3596 к.с. або «конячка», як називають її в народі.
  • 1 к.с. = 0,7355 кВт.

У такій ось нехитрий спосіб можна перевести кіловати в “конячки” і назад. Але таким чином перераховується лише метрична кінська сила. Крім цього типу існують ще й інші. Але зараз зустріти їх на виробництві або в побуті практично неможливо.

Що тягнув нову і т.д. Тоді я реально «лохонулся» з кабелем – не очікував, що індукційна плита буде витрачати 7,5 кВт . І її не включити в звичайну розетку в 16A (Ампер). Пройшов якийсь час, і мені написав хлопець, що він також врізає варильну поверхню , І хоче підключити її в звичайну розетку в 16А? Питання було приблизно таким – а чи витримає розетка напруга від плити? І 16 A це скільки кіловат? Просто жах! Хлопця я світити не став, але таке підключення може спалити вам квартиру! Обов’язково читайте далі .

Хлопці якщо самі не знаєте, що і як розраховується! Якщо в школі з фізикою, а особливо з електрикою було погано! То краще вам не лізти в підключення електричних плит! Викликайте розуміє людини!

А тепер давайте про напругу і силу струму!

Для початку відповім на питання – 16 A скільки кіловат (кВт)?

Все дуже просто – напруга в домашній електричної мережі 220В (Вольт), щоб дізнатися скільки може витримати розетка в 16А досить – 220 Х 16 = 3520 Ватт, а як ми знаємо в 1кВт – 1000 Вт, то виходить – 3,52кВт

Якщо формула зі шкільної фізики P = I * U, де P (потужність), I (сила струму), U (напруга)

Простими словами розетка в 16A в ланцюзі 220В, може максимально витримати 3,5 кВт!

Індукційна плита і розетка

Індукційна плита споживає 7,5 кВт енергії, при всіх включених 4 конфорках. Якщо розділити в зворотному порядку, то виходить 7,5 кВт (7500Вт) / 220В = 34,09А

Як бачите споживання 34А, ваша розетка в 16А просто розплавиться!

Ну добре думаєте ви .

Тоді поставлю розетку в 32 – 40 А і підключу плиту! А не тут то було, потрібно знати який дріт у вас закладений в стіні, а також на який автомат все виведено в щитку!

Вся справа в тому, що дроти також мають максимальний поріг потужності! Так якщо у вас закладений провід в 2,5 мм перетином, то він може витримати все 5,9кВт!

Також і автомат потрібно ставити на 32A, а краще на 40A. Ще раз ! Там більш детально!

Так що розраховуйте правильно! Інакше ваша розетка – проводка розплавиться від високо напруги і запросто може виникнути пожежа!

Зрозуміти, як перевести вати в кіловати, досить легко. Один ват дорівнює одній тисячній кіловата 1Вт = 0.001кВт. Тоді, при перекладі, слід розділити число ват на одну тисячу, знак коми перенести на три цифри вліво і виходити кВт. Приклад: 2000Вт / 1000 = 2кВт, 50Вт = 0.005 кВт, 1 Вт = 0,001 кВт, 56000 Вт = 56 кВт. Тепер вам ясно, як перевести вати.

Щоб зрозуміти, як перевести кіловати (кВт) в вати (Вт) необхідно пам’ятати, що приставка «кіло» означає «тисяча». Один кіловат одно тисяча ват (1кВт = 1000Вт). Щоб перевести кіловати в вати, потрібно помножити значення кіловат на тисячу. Помноживши число на тисячу, знак кома переноситься вправо на три цифри. Приклад: 4 кВт * 1000 = 4000Вт, 1.5кВт = 1500Вт, 50Вт = 0.05кВт = 50Вт, як бачите нічого складного.

Як перевести вати в ампер і яку формулу використовувати

Використовуємо формулу, щоб дізнатися кількість ват (P = I * U),

P-Ватт, I-Ампер, U-Вольт

  • 5А * 220 = 1100Вт
  • 100Вт = 220В * 0.45А
  • 440Вт = 220В * 2А
  • 3300Вт = 220В * 15А

Для перекладу ват в ампер беремо формулу:

I-ампери, P-Примор’я, U-Вольти

Наприклад, потрібно дізнатися, скільки ампер в 2640Вт, при напрузі 220В. Потрібно вати розділити на вольти:

  • 2640/220 = 12, виходить 12 ампер.
  • 3300Вт / 220В = 15А
  • 220Вт / 220В = 1А

на мережевих фільтрах , Стабілізаторах напруги та інших мережевих приладах пишуть максимально дозволену навантаження. Наприклад, 1000W, використовуйте не більше 80% навантаження, більш небезпечно.

  • 12А * 220В = 2640Вт (2112Вт-80%)
  • 5А * 220 = 1100Вт (880Вт-80%)

Новости

Белое домашнее вино Вопросом, как правильно крутить руль авто, должен быть озабочен каждый начинающий автомобилист. Именно первые уроки, которые получает автомобилист в процессе обучения являются самыми важными, определяющими

Электромонтажные работы Электрическая сеть является одной из самых главных составляющих любого жилища. Без нее сегодня трудно представить нашу жизнь, будь то в загородном доме, офисе или квартире. С другой стороны, все мы настолько

Объемные расходомеры Собрав букет нужно его хорошенько оформить. Как красиво упаковать цветы для дорого вам человека покажут специалисты. Завернуть букет в гофрированную бумагу или другой подручный материал сразу преобразит

Сюрпризи електромережі: 380 В замість 220 В

Багато хто чув про ситуації, коли в звичайній розетці, розрахованій на 220 вольт, напруга раптово зростала до 380, а хтось, можливо, навіть стикався з цим явищем. Як правило, такі скачки залишають на пам’ять кілька електроприладів, які вийщли з ладу, а також болісний пошук винуватих – того самого електрика, який «щось наплутав» і «неправильно підключив». Між тим, проблема може бути зовсім не в електриці. Розберемося, в чому причина скачків напруги…

Як правило, електроенергія подається на об’єкт (будь то магазин, квартира, житловий будинок) за допомогою трифазної мережі. Вона являє собою, суворо кажучи, 4 проводи, три з котрих знаходяться під напругою (це фази) і один є “нулем”. При цьому між нулем і однією з фаз напруга складає 220 вольт, а між двома фазами вона завжди дорівнює 380 вольт.

Отже, трифазна електромережа «заходить» на об’єкт і тягнеться до щитової, де до кожного автоматичного вимикача підходить нуль і одна з фаз. Таким чином, від автомату до розетки або іншої електроточки йде два проводи – нульовий і фаза, котрі разом дають напругу 220 вольт.

При цьому гарний електрик постарається якомога більш рівномірно розподілити навантаження між трьома фазами – так розетка для кондиціонеру може бути підключена до фази А і нуля, холодильне обладнання – до фази В і нуля, обігрівач – до фази С і нуля.

Так звідки ж виникає 380 вольт? Все починається з обриву основного нульового проводу перед щитовою або безпосередньо в ній самій. Це може статися з різних причин: неякісний електромонтаж, природний знос проводки, ослаблення контактів через перепад температур (в результаті чого провод нагрівається і може перегоріти)… Як би там не було, нульовий провод обірваний. Що відбувається в цьому випадку?

Як я вже казав, кожна з трьох фаз, які підходять до об’єкту, несе на собі якесь навантаження, оскільки до неї підключена певна кількість електроустаткування. І все це електроустаткування також підключене до нульового проводу, котрий, як ми пам’ятаємо, обірваний перед щитовою.

Припустимо, до фази А і нуля підключена холодильна камера, до фази В і нуля – розетки для обігрівачів. Оскільки нуль далі щитка нікуди не йде, виходить, що він поєднує холодильну камеру і обігрівачі, які підходять до двох різних фаз. А напруга між двома фазами, як ми пам’ятаємо, складає 380 вольт. В такій ситуації фаза А через будь-який підключений до неї прилад (в нашому прикладі це холодильна камера) проходить на нульову колодку і звідти – по нульовому проводу – йде до розеток для обігрівачів. Таким чином, в розетці замість нуля і фази із напругою 220 вольт виходить дві фази із напругою 380 вольт, і техніка, яка в неї включена, починає перегорати.

Зрозуміло, що ситуація, коли перегорає або обривається нульовий вводний кабель – досить рідка, але, тим не менш, вона може статися, причому із найдорожчими наслідками. То ж як захиститися від цього?

Одразу скажу, що такі пристрої, як ПЗВ і вимикач-автомат тут не допоможуть (хоча для інших випадків вони дуже корисні і навіть необхідні). Для захисту від високої напруги на вводі електромережі на об’єкт або в щитовій необхідно встановити реле контролю верхньої і нижньої напруги (наприклад, Ресанта АЗМ-40А або іншу модель із тим самим принципом дії).

Такий пристрій виконує захисне відключення електромережі при перепадах напруги понад 265 вольт або нижче 170 вольт протягом однієї секунди. Як тільки напруга нормалізується, реле автоматично підключає мережу із затримкою в 2-3 хвилини. Як показує практика, реле контролю буде корисним придбанням не тільки для магазинів та інших комерційних об’єктів, але також для житлових будинків і квартир, оскільки перепади напруги в наших мережах, на жаль, не рідкість (навіть при цілком справному «нулі»).

Про автора

admin administrator