Скільки коштує Мартіні Асті у Пятірці

Авторadmin

Скільки коштує Мартіні Асті у Пятірці

Зміст:

Шампанське Martini Asti (Мартіні Асті) – види та особливості ігристого вина

Шампанське Мартіні Асті від прославлених виноробів Bacardi Martini визнано одним із найкращих ігристих вин. Своїм витонченим смаком та яскравим ароматом воно доповнить будь-яке торжество, романтичну вечерю або стане чудовим приводом для індивідуальної дегустації. Секрет цього напою в чистоті, натуральності, особливому сорті винограду, багатих на традиції знаменитого винного будинку.

Мартіні Асті – це шампанське чи вино?

Фактично цей алкоголь є шампанським, створеним на основі Мускату.

Вперше ця технологія була застосована Карлом Ганчем у 1865 році. До цього Мускат на приготування ігристого навіть розглядався.

Зараз вино Асті є одним з найбільш затребуваних на ринку. І це не дивно, адже його дегустаційні характеристики вражають споживача з першого ковтка.

Склад Мартіні Асті

В основі Asti Martini знаходиться виноград сорту Мускат. Будь-які інші домішки, у тому числі й цукор, у напої відсутні.

Візуальне виконання напоїв компанії варіюється між ніжно-солом’яним, золотим та рожевими відтінками. Все безпосередньо залежить від того, якому продукту ви віддасте перевагу

Аромат

Ароматичний букет будується навколо різноманітності фруктових та квіткових відтінків. Запах справжнього італійського Asti Martini ви не сплутаєте з жодним іншим продуктом.

Гастрономічні амбіції іменитої колекції вимальовуються згладженістю та округлістю. Вони міститься фірмова впізнавана насолода і легка терпкість.

Термін придатності Мартіні Асті

Термін придатності виробів відомого бренду може бути найрізноманітнішим, і він залежить від самого шампанського, якому ви віддали перевагу.

Купивши в магазині солодке або напівсолодке, рекомендуємо вам випити його протягом кількох років, тоді як сухе та напівсухе може зберігатися у вашому темному барі кілька десятків років.

Склад та характеристики

Виноград є єдиною сировиною, що бере участь у виробництві Мартіні Асті, присутність домішок або цукру у складі не допускається.

Основні характеристики Мартіні Асті:

  • Калорійність – 80 ккал на 100 мл.
  • Фортеця – 7,5% (у Asti Ice вона становить 8%).
  • Тип – солодкий.
  • Колір – білий.
  • Смакова композиція – солодка з легкою терпкістю. Є присмак цитрусів, яблучного соку, персика, меду.
  • Ароматична композиція – фруктова з квітковими нотами.
  • Регіон – П’ємонт.

Смак Martini Asti глибокий та багатогранний. Вгадуються фруктові нотки (апельсин, бергамот та інші цитрусові, яблучний сік, персик), трав’яні (шавлія, м’ята) та квіткові (жасмин, липа, лаванда). Технологія виробництва дозволяє максимально розкрити фруктовий букет напою та зберігає його протягом тривалого часу.

Технологія виробництва

Як уже було зазначено, для виготовлення алкоголю фахівці беруть виключно виноград сорту Білий Мускат. Саме цей сорт і забезпечує продукт його фірмовим солодким та ароматним єством. Вміст алкоголю у суслі вбирається у 7%.

При цьому сам продукт проходить лише одноразову ферментацію, тоді як інші варіації шампанського можуть збагачуватись міцністю кілька разів.

Щоб не допустити додаткової ферментації, майстри використовують спеціальні дріжджі, а потім, коли продукт досягає необхідних показників, його охолоджують до -5 градусів. Далі, вже в холодному стані, ігристе проходить вторинну мікрофільтрацію та розливається по пляшках.

Як купити оригінальний напій

Бажаючи придбати в магазині напівсолодке шампанське Мартіні Асті або знайомлячись з тим же — Асті Чинзано — будьте обережними, тому що сьогодні навіть у спеціалізованих алкобутиках з легкістю можна зіткнутися з підробкою.

Щоб не помилитися і вибрати дійсно якісний алкоголь, звертайте увагу на:

  • Зовнішній вигляд. Asti поставляється на ринок у вишуканій пляшці з увігнутим дном. Всі етикетки на тарі мають бути розклеєні рівномірно та рівно. Будь-який ознака асиметричного розташування повинен змусити вас задуматися про справжність продукту. Також на фірмовій пляшці ви ніколи не зустрінете заводського шлюбу у вигляді відколів скла, нерівних швів, змащених відбитків або слідів клею.
  • Консистенція. Поглянувши на структуру солодкого ігристого, ви повинні спостерігати лише фірмову прозорість та чистоту. Ніякого осаду, каламуті та інших утворень у консистенції не повинно бути.
  • Акциз. Купити Asti без акцизної марки можна лише у зоні вільної торгівлі або в самій Італії. У решті торгових точках даний елемент повинен обов’язково бути присутнім.

Категорія ДОКГ

Повна назва – Denominazione di Origine Controllata e Garantita. Ця категорія вин найвища в Італії. Такий напис на етикетці вина означає, що напій виготовлений у конкретній місцевості за певною технологією, яка схвалена міністерськими декретами. Ця категорія вища за ДОК. Обидві є аналогами французького АОК.

Щоб вино отримало категорію ДОКГ, воно має не менше ніж п’ять років витримуватися. Мало того, тут важлива сукупність різних факторів: людських, природних та історичних. Вино має відрізнятись від інших подібних напоїв.

До того ж, напій має бути досить відомим і мати визнання як на національному, так і на міжнародному ринку. Напої цієї категорії проходять обов’язковий фізико-хімічний та органолептичний контроль у інституті виноробства. Фахівці повинні підтвердити, що продукт виготовлений заявленим способом та має необхідні характеристики. Аналіз береться не з однієї конкретної пляшки, а по всій лінії розливу.

Безпосередньо перед розливом комісія, до якої входять лише ліцензовані фахівці, перевіряє вино та позначає спеціальною акцизною маркою з певним номером. Розлив вин категорії ДОКГ виробляється виключно у пляшки, об’єм яких менший за п’ять літрів.

Відгуки про шампанське «Мартіні Асті» частіше позитивні. І варто зазначити, що негативні емоції це вино викликає у тих, хто просто не любить солодке шампанське. До якості напою це не має жодного стосунку. Любителю шампанського категорії «брют» не може сподобатися солодкий напій, навіть якщо він має неперевершений смак та божественний аромат. Важливо враховувати свої переваги, можливо хтось просто не може об’єктивно оцінити смак того чи іншого алкоголю.

Скільки коштує шампанське «Мартіні Асті», краще пізнавати безпосередньо перед покупкою. Так як ціни в різних магазинах та різних регіонах можуть відрізнятися. Наприклад, у Києві стандартна пляшка 0,7 коштує близько тисячі гривень, у Білгородській області така ж пляшка може обійтися гривень на сто дешевше.

Як правильно подавати

Щоб отримати максимально яскраві враження від дегустації Asti Martini, віддайте перевагу класичній подачі.

Цей напій перед розливом має бути добре охолодженим, приблизно до температури 8-10 градусів. Його можна наливати як у винні келихи, так і у фужери для шампанського.

Більше того, останнім часом популярності набирає сучасний формат, що передбачає споживання напою із 200 мл пляшки через трубочку. Що ж до самого споживання, то напій п’ється лише дрібними та розміреними ковтками із систематичним вивченням колоритів аромату та смаку.

Правила вживання

Легкий та яскравий смак мартіні проявляється при охолодженні напою до 6-8 градусів. Як варіант, у келих додають кубики льоду або заморожені ягоди. Подають Asti Martini у спеціальних конусоподібних келихах на високій ніжці. Підійдуть і фужери для шампанського.

З чим п’ють мартіні, чи потрібна для асті закуска? Фрукти та негострі сири чудово поєднуються із солодким смаком вина. Можна подати морозиво. Утриматися слід від темного шоколаду (тільки білий) та східних солодощів.

При подачі мартіні як аперитиву пропонують закусувати оливками або маслинами, солоними горішками, крекером. Вони не заважають сприйняттю смаку та підтримують апетит.

Коктейлі з мартіні відкривають нові грані смакових та ароматичних відчуттів ігристого вина асті. Ці суміші призначені для жінок, але є рецепти, в яких трапляються міцні напої.

Спробуйте приготувати такі коктейлі:

  • Мімоза. У келих із шампанським Asti Martini додати свіжий сік з апельсина (45 мл), апельсинову цедру і лікер Курасао (15 мл).
  • Кавунова свіжість. Нарізаний кубиками кавун покласти в келих із охолодженим мартіні.
  • Белліні. Для цього коктейлю краще взяти Мартіні Проссеко. У келих викласти пюре з персика, влити Проссеко і перемішати.
  • Морські руки. Суміш із рівних пропорцій коньяку, віскі та ожинового лікеру (по 20 мл) заливається Мартіні Асті та прикрашається часточкою лимона.

Кубики льоду не завадять жодному коктейлю. Коктейлі прийнято пити із трубочки.

Види Мартіні Асті

Розглядаючи варіанти покупки Asti Martini в магазинах свого міста, ви не зустрінете широкого різноманіття напоїв, але ті варіанти, з якими вам все ж таки вдасться познайомитися, обов’язково вас порадують. До популярних виробів цієї торгової марки належать:

  • Asti Martini. Світло-солом’яний асамбляж із приємним ароматом молодого винограду. У смакових амбіціях простежуються шлейфи персика, яблук, меду та апельсина.
  • Martini, Asti Vintage. Солом’яно-золотисте ігристе з елегантним фруктово-медовим присмаком. У букеті чітко чути солодкі ноти меду, шавлії та розмарину.
  • Martini Brut. Ніжний напій платинового кольору із вишуканим ароматом зеленого яблука. У гастрономічних показниках вимальовується стійкість та бархатистість.
  • Martini Sparkling Rose. Рожеве ігристе з ніжним і при цьому терпким присмаком. У шлейфах аромату простежуються нюанси персика, цитрусових та бузини.

Зберігання та вартість напою

Оригінальний процес виробництва ігристого вина дешевший, ніж виробництво французького шампанського. Хоча вина Асті не відрізняються складним смаком, їх фруктово-квітковий букет аромату приваблює любителів десертних напоїв.

Ігристе вино Asti Martini стало настільки популярним, що його вартість сьогодні збільшилася в порівнянні з ігристими винами інших марок.

Ціна пляшки Asti Martini (0,75л) коливається в діапазоні від 1300 грн. до 2500 грн. Однак у порівнянні з елітними марками шампанського із Франції ціна цілком демократична.

Якщо ви запланували відпустку в Італії, то обов’язково відзначте її шампанським Asti Martini. У супермаркетах вартість напою не перевищує 6 євро за 0,75 л. У Києві оригінальну продукцію можна купити у фірмових магазинах продажу алкогольних напоїв або замовити шампанське на одному із сайтів інтернету. Спробувати напій можна у ресторанах, кафе, барах.

Через перерваний процес бродіння термін придатності мартіні обмежений – асті зберігається максимум два роки в закритому вигляді. Після придбання використати його бажано в короткий термін. Відкриту пляшку не варто зберігати понад 2-3 дні навіть у холодильнику.

Час зберігання впливає на аромат і смак мартіні, обтяжуючи їх і позбавляє спокусливих квіткових ноток.

Історична довідка

В наші дні Asti Martini є лідером серед ігристих вин. Його виробництвом займається компанія Bacardi Martini, якій вдалося не просто зберегти унікальну рецептуру, вигадану в середині XIX століття, а й довести її до досконалості.

Зазначимо, що історія компанії Мартіні бере свій початок у 1847 році в італійському місті Пессіоні. Її творцями є Алессандро Мартіні та Луїджі Россі. Як автономне підприємство дана організація проіснувала практично до кінця XX століття, і в 1992 увійшла до корпорації «Бакарді».

Введення нововведень

Енріко Серафіно – саме ця людина вперше почала випускати ігристе вино «Асті» у тому вигляді, в якому всі його знають і в наш час. Наприкінці дев’ятнадцятого століття до продажу надійшло оновлене «Асті Мондоро».

На даний момент у П’ємонті кілька великих фірм, що випускають іскристе Асті. Основними є «Чінзано», «Мартіні» та «Мондоро».

У 1932 році було створено консиліум, до якого увійшли всі виробники ігристого вина Італії. Вони зобов’язалися підтримувати та захищати один одного при виробництві іскристого напою.

Вибирайте найкращі ігристі для будь-якої ситуації

Колекція Мартіні Асті не відрізняється великою різноманітністю, але при цьому кожен продукт, який відноситься до лінійки, здатний стати справжньою знахідкою для вашого відпочинку як у компанії старих друзів, так і на великій клубній вечірці.

Це напій, який співзвучний з яскравим настроєм.

Тому багато хто намагається поміняти смак і міцність додаванням різноманітних алкогольних та безалкогольних напоїв.

Martini відрізняється легким смаком, невеликим градусом, тому його прозвали жіночим напоєм. Потрібно пити неквапливо, смакуючи пряний смак невеликими ковточками.

Ідеальний напій для спокійного розпивання у невеликій компанії або на самоті.

Пити слід з дотриманням наступних рекомендацій:

    Головний критерій правильного вживання Martini – правильний вибір келихів.

Їхня верхня частина має форму порожнистого – перевернутого конуса на довгій ніжці.

Прийнято називати їх «мавпами» купувати варто в тому випадку, якщо від розпивання ви хочете отримати естетичну насолоду.

Якщо під рукою немає мартішек чудово підійдуть келихи для вина або шампанського.

Під час подачі будь-якого алкоголю важливим критерієм є правильний вибір температурного режиму.

Мартіні правильно варто подавати у охолодженому вигляді. Спиртне зберігайте у прохолодному приміщенні, щоб температура становила 10-15 градусів.

Не варто перегрівати так, як смак зміниться на гірший бік, і нагадуватиме звичайну спиртову трав’яну настойку.

Охолоджуємо в холодильнику або шматочками льоду або замороженою полуницею. Тоді ви не тільки доводите до потрібної температури ще й красиво подасте із соковитими ягідками. Біле трав’янисте вино прийнято вважати аперитивом. П’ють Мартіні Б’янко, перш ніж приступити до трапези.

Але це не означає, що не можна пити в розпал застілля, під час особистих зустрічей та невимушених розмов.

Мартіні є виноградним вином, яке наполягають на спеціальних травах, що дають яскравий неповторний смак та аромат.

Тому поціновувачі завжди можуть визначити, коли у напої відсутній традиційний трав’яний аромат. До складу входить величезний список різноманітних трав та спецій.

У продажу можна знайти кілька різновидів вермуту, кожен із них має солодкуватий смак, розбавлений різними нотками.

Солодкий мартіні відрізняється специфічним запахом так, як у складі присутні мед, кориця та ваніль. Можливе додавання карамелі та цукру.

Якщо пити в домашніх умовах невеликими дозами, сприятливо впливає на стан організму. При цьому важливо остерігатися підробок так, як вони можуть завдати здоров’ю непоправної шкоди.

Поєднання із соками:

Види спиртногоСік для коктейлю
BiancoГрейпфрут, лимон, апельсин, лайм
АстіНе змішують із соками
РоссоГранатовий, вишневий
Екстра ДрайСік груші

Як приготувати коктейль з льодом і лимоном?

У всьому світі поєднання мартіні та лимону з льодом вже стало класичним. На основі цих інгредієнтів створюють безліч коктейлів. Одним з найпопулярніших і найпростіших вважається «Б’янко тонік». Для його приготування потрібні такі компоненти:

  • Лід – 180 г
  • Тонік – 100 мл
  • Лимон – 30 г
  • Мартіні Bianko – 100 мл

Далі необхідно слідувати таким пунктам:

  • У келих кладуть лід
  • Видавлюють сік лимона
  • Наливають мартіні
  • Далі всю суміш перемішують і доливають тонік.
  • Для прикраси рекомендується використовувати часточку лимона або м’яту

Крижаний напій з лимоном Також популярний коктейль «Б’янко лемон айс». Він складається з:

  • 120 г льоду
  • 30 г лимону
  • 60 мл лимонного соку
  • 100 мл мартіні Bianko

Далі процес приготування виглядає так:

  • У келих кладуть часточки лимона
  • Викладають лід зверху
  • Наливають лимонний сік та мартіні
  • Усі ретельно перемішують
  • Подають охолодженим
  • Як прикраси застосовують лимон та шматочки лайма

При будь-якій подачі мартіні необхідно пам’ятати про те, що його температура може суттєво зіпсувати смак. Лаконічна презентація, витриманий температурний режим, а також актуальний час подачі допоможуть насолодитися ароматом вермуту, випробувати його смакову палітру.

Також варто пам’ятати, що мартіні традиційно вважають жіночим легким алкоголем. Його подають як аперитив з фруктами, сирами та оливками. Тому для сімейних застіль із щільними стравами, а також великою кількістю жирних продуктів, варто зробити вибір на користь міцніших напоїв.

З чим пити Мартіні та чим закушувати?

До Мартіні, як і до іншого вина, прийнято подавати різноманітні закуски.

Можна закушувати такими продуктами:

  • Шматочки твердого сиру.
  • Зелені оливки без кісточок.
  • Маслини без кісточок.
  • Горіхи.
  • Підсолене крекер.
  • Фруктове нарізування.
  • Гіркий шоколад.
  • Ягоди.
  • Шинка.

Чим розбавляють Мартіні: пропорції

Сухий Мартіні можна пити в чистому вигляді, як воліють багато шанувальників. Ще розбавляють Вермут, що дозволяє яскравіше розкритися його незвичайному тягучому смаку. Martini часто зустрічається у складі різноманітних модних коктейлів.

Готові коктейлі розбавляють декількома краплями лимонного соку або кладуть туди зелену оливку, яка буде чудовою закускою. Не забувайте додавати в коктейлі кубики льоду.

Нижче представлені найбільш популярні поєднання кріпленого вина на травах з іншими напоями:

    Мартіні та текіла. Martini має бути рівно вчетверо менше, ніж текіли. Келих з коктейлем прикрашають оливкою або часточкою лимона.

З текіла найчастіше змішують зелений Мартіні і закушують його оливками.

    • Мартіні та джин. Такий коктейль особливо подобається чоловікам. Важливим є дотримання наступної пропорції 4 до 1.
    • Мартіні червоний, рожевий, білий. Нерідко його розбавляють соком у класичному співвідношенні 1 до 1. При цьому вибирати сік слід виходячи з виду вермуту.

    Корисне відео

    Італійські вина заповнюють святкові столи нарівні із французьким шампанським. Біле ігристе вино Мартіні Асті, яке виробляється виключно в П’ємонті в однойменній провінції, є одним із італійських представників напою. Відрізняються Асті від інших вин територіальною приналежністю, способом виготовлення, що складалося роками, особливим смаком та фруктовим присмаком.

    Чи розбавляють і як п’ють шампанське Asti?

    Asti є ігристим вином, яке виготовляють під брендом Martini. Його подають як самостійний напій, а також використовують для приготування різноманітних коктейлів. Вино має виражений солодкий смак, а також фруктовий післясмак. Тому як закуску використовують:

    • Полуницю
    • Персики
    • Виноград
    • Манго
    • Черешню
    • Яблука
    • Ананас

    Як і всі ігристі вина, Asti подають охолодженим у келиху “флюті”. Серед найпопулярніших коктейлів виділяють “Тінторетто”. Для його приготування потрібні такі компоненти:

    • 120 мл ігристого вина Asti
    • 1 ч. л. цукрової пудри
    • 30 мл соку гранату

    У келих насипають цукрову пудру, наливають сік та шампанське, після чого все ретельно перемішують.

    Також на окрему увагу заслуговує коктейль «Золотий оксамит». Він складається з:

    • 100 мл пива світлого сорту (ідеально підійде Kronenbourg Blanc 1664)
    • 100 мл ігристого вина Asti
    • 25 мл ананасового соку

    Всі інгредієнти охолоджуються та змішуються в келиху для пива та подаються із соломинкою.

    Напій готовий до дегустації

    Також використовують для приготування десертів. Одним із традиційних є «Шампань айс». Вам знадобляться:

    • 4 великі полуниці
    • 100 г пломбіру
    • 50 мл ігристого вина Asti
    • 3 листи м’яти

    Покроковий рецепт виглядає так:

    • Нарізаємо полуницю на слайси
    • Рубаємо дрібно м’яту
    • У келих для коктейлів кладемо полуницю та пломбір, посипаємо м’ятою
    • Заливаємо десерт шампанським
    • Подаємо із соломинкою

    Пломбір, що залишився, можна з’їсти десертною ложкою. Смачність прийнято подавати після основного їди.

    Що таке Мартіні Асті

    Біле ігристе вино, що виробляється в провінції Асті на півночі Італії (регіон П’ємонт) і має напис на етикетці «Asti», називається Асті Мартіні. Виготовляється напій з винограду сорту Білий мускат (італійська назва Moscato Bianco, Moscato Canelli, французька Muscat blanc à petits grains). Технологія виробництва передбачає отримання напою із невисоким відсотком алкоголю. З 1993 року вино має статус DOCG (вища категорія італійських вин, що гарантує походження вина та його метод виробництва).

    Вина Асті виготовляються різними виробниками та мають відмінності за смаком. До популярних брендів відносяться Martini & Rose Asti, Mondoro Asti, Tosti Asti, Cinzano Asti, Gancia Spumante Asti, Fontanafredda Asti, Riccadonna Asti, Zonin Asti, Santero Asti, Vallebelbo San Maurizio Asti. Їх поєднує те, що вони відносяться до вищої категорії DOCG і не є шампанським, тому пляшки закупорюють звичайною пробкою.

    Смакові якості

    Мартіні Асті – солодке вино з безліччю дрібних бульбашок, що зберігає аромат свіжого винограду, збагаченого легкими фруктовими нотками. Присмак під час розпивання вина м’який, фруктовий. Відчувається букет натуральних яблук, цитрусових, персиків та медових ноток, тому при вживанні напою залишається приємний післясмак. Візуально вино має приємний світло-солом’яний відтінок.

    Історія

    На початку 17 століття Джован Баттіста Кроче (Giovan Battista Croce), ювелір герцога Карла Еммануеля I Савойського, крім основних обов’язків займався виноробством. У гірській Італії він вивчав технологію та написав огляд про туринські вина. Завдяки вивченням Кроче було створено перші вина Асті. Винороб створив такі умови, коли вино не втрачає своєї натуральної насолоди.

    Послідовники винахідника на основах досліджень складали свій новий унікальний продукт. Так, Карло Ганча (Carlo Gancia) створив вино, яке в той час називається «Мускатне Шампанське» (Moscato Champagne). Пізніше його перейменували і зараз воно називається ігристе вино або шампанське Martini Asti. Напій відомий нотками яблука, цитрусовими та персиком та гармонійним поєднанням з різними продуктами.

    Італієць Енріко Серафіно, який працює на виноградниках П’ємонту, заснував бренд Асті Мондоро (Asti Mondoro). У його виноробній сировині акуратно тиснули, проціджували, охолоджували і додавали дріжджі в малих кількостях. Щойно сік починав бродити, вино укупорували і ставили у холодний льох на тривалий час. Смак Мондоро ідеально збалансований між насолодою та кислинкою з відтінками квітучої лози та медовими ароматами.

    Так з’явилися й інші марки, наприклад, Cinzano Asti, власність італійського холдингу Gruppo Campari. Чинзано відрізняється насиченим смаком, де фруктові нотки поєднуються з квітковими: акація, шавлія, персик, диня, ваніль поєднуються з ароматом квітів. У 20 столітті Федеріко Мартінотті (Federico Martinotti) запатентував удосконалений метод отримання ігристих вин, а Альфред Мароне (Alfredo Marone) покращив систему фільтрації під тиском. Ці вклади призвели до бездоганної технології виробництва вина.

    Технологія виготовлення

    Виробництво вин Асті належить до категорії DOCG (вищої у класифікації італійських вин). Мартіні виготовляється із винограду сорту Білий мускат (Moscato bianco), який вирощується на сонці на висоті 200-400 метрів над рівнем моря. Урожай збирають вручну у перші дні вересня, коли ароматичні речовини та якість винограду знаходяться на максимальному рівні. Зібрана сировина відправляється на фільтрацію, потім пресується м’яким методом soffice. Сусло, що вийшло, охолоджується до температури трохи вище нуля, щоб уникнути початку небажаного бродіння.

    Шампанське Асті відрізняється від інших ігристих вин процесом вторинного бродіння, який вина Асті не минають. Після первинного бродіння в герметичних ємностях додають напій дріжджі, при цьому міцність вина не піднімається вище 7-9%. Якщо ферментацію завершити, коли відсоток алкоголю буде вищим, смак вина зміниться з м’якого на гіркий, що не властиво солодкому ігристому вину.

    Які вина випускаються під маркою Асті

    Марка “Асті” досить популярна серед категорії солодких вин. Достатньо лише сказати, що над її технологією працюють із 1860-х років. Саме тому можна зустріти чимало видів продукції. Щоб зрозуміти, що ближче вам потрібно спробувати всі сорти напою.

    Martini Asti – найпопулярніший вид товару. Містить свіжість винограду, аромат яблук, персиків та апельсинів. Використовується як аперитив у поєднанні з легкими десертами.

    Cinzano Asti – за ціновою політикою трохи дешевшим за свого «однофамільця», при цьому не поступається йому у смакових та якісних характеристиках. Розкриває нотки запашних трав у поєднанні з медом, у ньому можна розкуштувати диню та нектар акації.

    Asti Mондоро – за своїми якостями вибивається у лідери та має не одну золоту медаль. Його смак відрізняється легкою кислинкою на додаток з медовим відтінком, нотами ананаса та персика.

    Sant’Orsola Asti розкриває квітковий букет напою.

    Canti Asti серед інших шампанських один із наймолодших напоїв. У пріоритеті у нього цитрусові нотки та білі фрукти. Залишає солодкий післясмак.

    Toso Asti займає перше місце серед напоїв по солодощі. Залишає присмак яблука та груші.

    Barbera d’Asti продукт можна сплутати з основними напоями цієї категорії. Виноградники барбера призначені для виготовлення. На виході виходить червоне сухе вино.

    З чим п’ють Мартіні Асті

    Вино Асті вживається молодим, тому що після двох років воно втрачає свіжість, квіткові аромати стають важчими, а фруктовий присмак зникає. Подається напій Асті Мартіні охолодженим до 6-8 ° С у традиційному келиху для ігристих вин широкого типу champagne. Універсальність вина дозволяє вживати напій протягом усієї вечері. Якщо Асті Мартіні вживати як аперитив, до вина слід подавати легкі закуски: сухе печиво несолодке, тости. У процесі обіду чи вечері вино йде у парі із пряними стравами азіатської кухні, салатами, десертами, фруктами та горіхами.

    Якщо напій подавати не до основних страв, до Асті Мартіні слід подавати сири, солодощі, морозиво та різні види горіхів. Крім самостійного вживання вина, шеф-кухарі зі світовими іменами використовують цей напій при приготуванні страв із м’ясом та рибою в процесі маринування чи гасіння. Вино підходить для заправки салатів та навіть для приготування різотто.

    Цікаві факти

    Дивно, але пляшечка ігристого може прикрасити не лише свято чи романтичний вечір. У руках умілого кухаря вино перетворюється на той інгредієнт, який надає страві оригінального смаку. У знаменитих шеф-кухарів є рецепти салатів, медальйонів, риби, різотто, десертів.

    Ви також можете поекспериментувати та приготувати лісові ягоди у желе з шампанського. Все, що потрібно зробити для цього: приготувати желе на основі вина та залити їм ягоди. Це дуже оригінальний та корисний десерт. Калорійність желе із Мартіні Асті дуже низька, тому можна не турбуватися за фігуру.

    Як вибрати Мартіні Асті

    Вибирати вино слід у спеціалізованому алкогольному магазині, де шанс зустріти підробку набагато менший, ніж в інших місцях. Перш ніж вирушити за покупкою, варто розібратися, як відрізнити оригінальний Asti Martini від підробки. У магазині слід звернути увагу на пляшку:

    • На оригінальній упаковці “Asti” написано латинськими літерами. Присутність україномовного написання говорить про підробку.
    • Регіон виготовлення вина – лише П’ємонт. Якщо регіон не вказано або написано інший, ця пляшка є підробкою.
    • Варто звернути увагу на наклейку на шийці пляшки. Там є обов’язковий реєстраційний номер продукту, який враховується Консорціумом. Додатково перевірити справжність можна на сайті Консорціуму захисту Asti в розділі «Відстежуваність».
    • Оригінальне вино закупорюється дерев’яною пробкою, на якій зверху написано “Martini”, а на бічній частині “Asti”. Пробка кріпиться металевою заглушкою, на якій також є напис «Мартіні». На фользі, яка кріпиться зверху заглушки, має бути зазначений рік першої офіційної дегустації бренду Мартіні – 1863 рік.
    • Дно цього Asti заглиблюється далеко всередину.
    • Об’єм пляшки повинен збігатися з тим, що написано на акцизній марці.
    • Вірний знак високої якості вина – емблема Консорціуму Asti DOCG.
    • Якщо на упаковці написано “d’Asti” – це не означає, що вино не справжнє. Це може бути інше оригінальне вино з того ж територіального регіону. Наприклад, вино Moscato d’Asti, яке виготовляється з мускату, але має меншу міцність (4,5-5%) та ігристість. Крім цього продукту, напій можна переплутати з Барбера д’Асті, червоним вином, міцнішим за алкоголем (11,5%)

    Мартіні: склад, види, як вибрати і пити, користь і протипоказання

    Хочете оточити себе шикарною атмосферою і насолодитися неперевершеними ароматними напоями, які вже встигли завоювати серця багатомільйонної армії споживачів по всьому світу?

    Рекомендуємо вам звернути увагу на вермути Мартіні . Кожен з представників іменитої торгової марки подарує вам масу яскравих вражень при тривалій дегустації. Це напої зі своїм екстравагантним шармом і ніжною структурою, яка дозволила їм завоювати численні нагороди на міжнародних конкурсах.

    Історія мартіні

    Алкогольні трав’яні настойки відомі ще з часів Стародавньої Греції. Перший аналог сучасного мартіні приписують авторству Гіппократа, він ставив перед собою мету приготувати лікарський засіб для травної системи. Настоянка представляла собою суміш кріпленого вина і відвару з полину.

    У 1847 році компанія з чотирьох італійських підприємців створила в Турині виробництво з виготовлення одорізірованних вин. В Європі в той час як раз почалася мода на підсолоджені трав’яні настойки, так що їх продукція користувалася чималим попитом, але справжню популярність напій набув тільки через 20 років завдяки Алессандро Мартіні. Він разом з Луїджі Россі в 63 році XIX століття представив публіці перший аналог вермуту під маркою Martini. У 79-му році того ж століття компаньйони заснували торгову марку Martini & Rossi. У ХХ столітті компанія перейшла у спадок дітям Мартіні, вони не тільки продовжили збільшувати продажі вже існуючого напою, а й придумали нові рецептури. Уже в 1915 р продукт продавали в 70 країнах по всій земній кулі. У 30-ті компанія виступала спонсором і організатором різних спортивних і розважальних заходів.

    У 1992 бренд перейшов під керівництво компанії Bacardi, головний офіс і виробництво розташовані на Бермудських островах. З тих пір рецептура практично не змінилася, а от пляшка і етикетка придбали свій фірмовий вигляд.

    Варто уточнити, що не кожен вермут може називатися мартіні. Справжніми вважаються тільки ті напої, які вироблені на території Італії, і на етикетці яких надруковано фамільний символ короля Умберто.

    Як придбати оригінальний продукт

    Сучасний алкоринок, на жаль, засмучує свого споживача великою кількістю контрафакту. При цьому увагу фальсифікаторів також не оминув і бренд Martini.

    Сьогодні в магазинах можна зустріти велику кількість підробок на дану торговельну марку. Їх споживання здатне зіпсувати ваші враження від знайомства з тим чи іншим ассамбляж. Відповідно, щоб обраний в магазині вермут Мартіні не виявився підробкою, рекомендуємо враховувати наступні нюанси:

    • Оформлення тари. Практично всі представники торгової марки Martini поставляються на ринок в оригінальній зігнутої тарі, на якій красуються фірмові тиснення. Першу напис «ITALIA» ви помітите на плічках пляшки, а другу, яка демонструвала б рік створення компанії, – у самого дна. Кришки фірмових продуктів виконані з металу. Технологи компанії відповідально ставляться до процедури розливу, через що на фірмовій тарі споживач ніколи не зустріне патьоків клею, відколів скла, нерівних швів, вм’ятин та інших прикладів заводського браку.
    • Місце придбання. Купувати преміальний алкоголь слід тільки в спеціалізованих алкогольних магазинах, де клієнту за бажанням можуть надати сертифікати якості. Не варто шукати якісні продукти компанії Martini в ларьках або невеликих гастрономах.
    • Консистенція. Обов’язково перед придбанням вермуту вивчіть його структуру. Вона повинна бути чистою, без будь-яких новоутворень. Осад, помутніння і інші нові елементи є ознаками підробки. Фірмовий Martini має ніжний рівним кольором і абсолютною прозорістю.
    • Акцизна марка. Будь-який іноземний алкоголь при проходженні митниці отримує акцизну марку. Відсутність даного елемента захисту повинно автоматично викликати у вас сумніви щодо справжності напою.

    склад мартіні

    В основі напою – традиційне сухе вино. На початку розробки рецептури використовували виключно білий виноград. Деякі марки цього вермуту застосовують суміш двох вин.

    Основними інгредієнтами вермуту, як уже згадувалося вище, є вино, карамелізований сироп і альпійський полин, що пояснює наявність у напою легкого гіркуватого присмаку. Відтінок смолянистих продукту забезпечують безсмертник і ялівець, а от мускатний запах надають лимонна цедра і коріандр. До складу мартіні в тому числі входять наступні інгредієнти:

    • деревій, частка становить приблизно 19%;
    • м’ята або меліса – приблизно 10%;
    • кориця – до 9%;
    • кардамон – не більше 7%;
    • пусторосль – близько 5%;
    • мускат – приблизно 3%.

    Також в складі мартіні можуть значитися: коріандр, ваніль, корінь імбиру, відвар ромашки, ірис і дягель. У деяких випадках додають мед, цитрусові, ягоди і тропічні фрукти. Всі ці складові впливають на смак, що зумовило появу безлічі сортів мартіні.

    Мартіні: що це за напій

    Що ж таке Мартіні, до якої категорії вин відноситься цей напій, вермут це чи ні? Купуючи Мартіні, ви віддаєте перевагу еталонному алкогольного напою, справжній на травах, чия міцність не перевищує показник в 18 оборотів.

    Для його виготовлення використовується безліч інгредієнтів, в тому числі і квіти, багаті ефірними маслами, а також насіння. Рецептура кожного виробу автентична, і її вже більше 150 років не вдається повторити жодної компанії на ринку.

    При цьому сьогодні компанія Martini готова запропонувати споживачам значний перелік продуктів, серед яких можна зустріти як представників сегмента вермутів, так і ігристі вина з неабиякими смаковими характеристиками.

    склад Мартіні

    Сказати напевно, з чого роблять Мартіні, досить складно, так як рецептури зберігаються в найсуворішому секреті. Достовірно ж відомо, що кожен представник лінійки – це оригінальний ассамбляж, в складі якого обов’язково знаходиться велика кількість трав і ароматів.

    Причому в деяких варіаціях продуктів склад базується на більш ніж 100 інгредієнтах, а в інших – не перевищує позначку в 30 різних складових.

    До розряду основних інгредієнтів, які можна зустріти практично в кожного представника асортименту вермутів компанії, відносяться м’ята, деревій, імбир, звіробій, гвоздика, коріандр, ромашка, ваніль, кориця і полин.

    • Колір. Візуальне виконання напоїв може бути як ніжно-солом’яним, так і яскраво-червоним. Все спирається безпосередньо на рецептуру.
    • Аромат. Основою букета практично в кожному ассамбляже виступає яскрава трав’яна нота, яка нерідко збагачена нюансами спецій, прянощів і цитрусових.
    • Смак. Гастрономічний фундамент напоїв вимальовується елегантною м’якістю і терпкістю. У післясмаку практично завжди чути гіркоту і легка солодкість.

    Технологія виробництва мартіні

    Всі компоненти дегидрируются і перетираються в крихту, потім вийшла консистенція настоюється на водно-спиртовому розчині в спеціальних обертових навколо своєї осі ємностях протягом 20 діб. Після того як всі інгредієнти передали свої смакові якості напою, його фільтрують, щоб очистити від непотрібного осаду. Уже в очищену рідину вводять цукор або цукровий сироп і сіль для поліпшення смакових показників і розчинення смоли.

    Отриману рідину охолоджують до -5 градусів і ще раз проціджують через паперові фільтри, щоб домогтися прозорості. Протягом 7 діб температуру мартіні поступово підвищують до 18-20 градусів. На фінальному етапі напій розливають по окремих ємностей і витримують на протязі року.

    Що ж таке мартіні?

    По суті, мартіні – це бренд різновиди вермуту, який більше ста п’ятдесяти років випускає виноробна, стійко лідирує у виробництві даного виду. На сьогоднішній день цей напій вживається як в чистому вигляді, так і в складі різних алкогольних коктейлів. Знаючи види і відмінності мартіні, ви без зусиль зможете скласти масу різноманітних поєднань цього вермуту з іншими алкогольними та безалкогольними напоями. В основному, вермут подається як аперитив або алкоголю, що вживається під час прийому їжі. Створення бренду «Мартіні» відбулося через постійно розширюється асортименту напою і постійного виникнення авторських модифікацій. Перш ніж дізнатися які бувають види мартіні, ми розповімо вам про класифікацію вермутів цього бренду.

    види мартіні

    Залежно від рецептури і кількості спирту мартіні підрозділяється на наступні види:

    • Мартіні Россо – вермут, з яким компаньйони успішно дебютували в 1863 році. Володіє характерним трав’янистим запахом з солодкими нотками молочної карамелі і східних приправ. Напій відрізняється великою кількістю цукру, гіркота трав’яного складу при дегустації практично не відчувається, смак збалансований. Рідина має теплим бурштиновим забарвленням з червонуватим відтінком. Россо п’ють як з льодом, перед прийомом їжі, так і в коктейлях безпосередньо за вечерею.
    • Мартіні Бьянко – білий вермут, вміст спирту в ньому досягає 15%. Виготовляється за допомогою змішування вина і етилового спирту, що пройшов унікальну процедуру очищення, в рецептуру вермуту входять в тому числі спеції, полин і ваніль. Володіє забарвленням висушеної соломи і ненав’язливим ароматом ванілі. Його смак дещо м’якше, ніж у попередника, але в ньому найбільш яскраво відчувається наявність полину та інших рослинних складових. Продукт виробляють з початку ХХ століття. Вживають його в чистому вигляді, і тільки в рідкісних випадках вводять в напій тонік з газованою водою.
    • Мартіні Розато проводиться на базі двох вин – білого і червоного з введенням в рецептуру приправ і трав. Напій має ніжно-рожевого забарвлення. В основі амбре апельсинові і гострі перцеві нотки. У палітрі смаку яскраво відчуваються кіннамон і гвоздика. Вживається, як правило, без добавок. Продукт був представлений в кінці ХХ століття. Міцність мартіні Розато становить 15%.
    • Мартіні Доро випускається з 1998 р Продукт розроблений спеціально для холодних країн, які базуються на півночі Європи. Для виготовлення застосовують білий виноград, карамельний сироп і апельсини. Напій має приємний золотистий колір, в смаку відчуваються тропічні фруктові та медові нотки. Міцність напою – 9%. мартіні Доро
    • мартіні АстіМартіні Фієра теж створений в 1998 році для країн Західної Європи: Бельгії, Люксембургу та Нідерландів. Характеризується густим амбре з домінуванням в смаку цитрусових ноток, можна розрізнити запах меду. Чітко відчувається смак грейпфрута. Концентрація алкоголю – 15%.
    • Мартіні Екстра Драй оладает солом’яним забарвленням. Вермут пахне квітами, свіжою малиною і гострої лимонною цедрою. Продукт виробляється з початку ХХ століття. Характерною рисою є низький відсоток вмісту глюкози.
    • Мартіні Биттер – займає друге місце по фортеці з усіх описаних в цій статті вермутів. Це обумовлено тим, що для його виробництва застосовується не вино, а спирт. Рідина пофарбована в глибокий гранатовий колір і оладает легкою терпкістю в смаку. До складу мартіні Біттер входить близько 30 різних трав, фруктів і квітів. Точна рецептура зберігається в таємниці, напій має оригінальний смак. Міцність вермуту становить 25%.
    • Мартіні Розе – рожеве напівсухе шампанське. Приємний смак забезпечує дует двох сортів ягід. Рідина має ніжно-рожевим забарвленням, запах ненав’язливий, цитрусовий, з персиковими нотками. Виробництво вермуту стартувало в 2009, його міцність становить 16%.
    • Мартіні Спирито – лікер на базі збору трав. Володіє терпким смаком, що віддалено нагадує міцно заварений чорний чай. На даний момент вважається найміцнішим в лінійці – містить 33% спирту. В ароматі відчуваються ненав’язливі нотки евкаліпта, приправ і ванілі. За задумом творців, мартіні спіриту є виключно чоловічим напоєм і подавати його повинні тільки представникам чоловічої статі, смак розроблявся для чоловіків. Але, звичайно ж, реалізувати таку ідею в сучасній Європі авторам спіриту ніхто не дозволив. На світовому ринку продукт з’явився в 2013 році.
    • Мартіні Асті – ігристе вино, в основі рецептури лежать ягоди, які ростуть в провінціях П’ємонт і Асті. Виноградний сік зброджується унікальним методом, що забезпечує його сильний солодкий смак. Амбре розкривається нотками яблука, солодкого апельсина, соковитого персика і пряного меду, вермут має особливий смак. Вміст спирту в напої – 7%.
    • Мартіні Просекко – сухе шампанське, яке виготовляється з ягід однойменного сорту. Його легко впізнати за багатогранному букету смаку з персиковими і яблучними нотками. Міцність – 12%. В ароматі відчувається соковита груша упереміш з польовими квітами.
    • Мартіні Брют – шампанське високої якості, його рецептура розроблена ще в минулому столітті. Характеризується м’яким смаком з ненав’язливим яблучним відтінком. Володіє фруктовим амбре. Міцність – 12%.
    • Мартіні Голд – люксовий напій середньої міцності, що вийшов на світовий ринок відносно недавно – в 2010 році. В його рецептуру входять сицилійські апельсини, шафран, гострий перець і корінь імбиру, що надає напою пікантний смак. Напій має теплий медовий колір.
    • Мартіні Гран Луссо був представлений до 150-ї річниці марки. В основі рецептури – червоне вино, яке настоюється в дерев’яних посудинах, до складу вермуту також вводять трави, лаванду і пелюстки троянд.

    Ігристі вина

    Martini Rose (Мартіні Розе)

    Мартіні Розе випускається з 2009 року, відноситься до класу напівсухих ігристих вин. У його створенні брав участь знаменитий сомельє Енріке Бернардо. Напій виготовляється з червоних і білих сортів винограду, вирощених в провінціях Венето і П’ємонт. Має іскристий рожевий колір, терпкий смак і цитрусовий аромат з нотками бузини і персика.

    Asti Martini (Асті Мартіні)

    Шампанське від бренду Мартіні. Виноград для виготовлення вирощується в провінціях П’ємонт і Асті, сам напій виробляється за технологією неповного зброджування. Шампанське має фруктовий аромат і солодкий смак з нотами яблука, апельсина, персика і меду. Вино поставлялося монархам Іспанії, Італії та Португалії, про що свідчать королівські герби на етикетці.

    Martini Prosecco (Мартіні Просекко)

    Біле сухе вино, виробляється в регіонах Венето і Фріулі-Венеція-Джулія. Отримало свою назву на честь сорту винограду, з якого виробляється. Напій має грушево-яблучний аромат з квітковими тонами і фруктовий смак з пряним післясмаком. Вживається охолодженим до шести градусів.

    Martini Brut (Мартіні Брют)

    Вино виробляється вже більше 80 років і рекомендується як альтернатива французькому шампанському. Виготовляється з декількох сортів винограду, переважно, Піно і Просекко. Напій має платиновий колір, має аромат з нотами зеленого яблука, м’яким смаком і стійким післясмаком.

    Як правильно пити мартіні

    Для початку звернемо увагу на базові моменти вживання мартіні:

    температура подачі

    . Переважна кількість алкоголю подається в остудженому вигляді або з шматочками колотого льоду. Мартіні – не виняток. Перед дегустацією досвідчені бармени радять охолодити його до 5-6 градусів. Саме ця температура дозволить відчути весь смаковий букет і зрозуміти смак напою.

    Теплим вживати напій не рекомендується – в такому вигляді його смак буде нагадувати швидше лікувальну трав’яну настоянку, ніж якісний алкоголь.

    Якщо часу на охолодження рідини в холодильнику немає, в келих з мартіні можна додати заморожені ягоди (в ідеалі – полуницю) або колотий лід.

    . Чи не головною особливістю подачі мартіні вважаються спеціальні келихи – «Мартинка». Верхня частина має форму конуса, а нижня представлена ​​у вигляді довгої витонченої ніжки. Нерідко напій подають і в келихах для шампанського або вина, але такий спосіб позбавлений естетичної складової.

    Келихи для мартіні – «Мартинка»

    спосіб подачі

    . Мартіні вважається аперитивом – він пробуджує смакові рецептори і посилює почуття голоду.

    . Мартіні традиційно подається як самостійний напій, який не потребує закусок, але при необхідності можна доповнити його оливками, сиром, фруктами, ягодами або ріпчастою цибулею. Останній варіант підійде любителям незвичайних поєднань.

    Особливості вживання окремих видів мартіні

    НайменуванняЗ чим подаватитемпература подачіПосуд
    мартіні РоссоНапій прекрасно гармонує з вишнею і апельсинами, нейтралізують гіркий присмак. Великою популярністю користується поєднання Россо з горілкою і лимоном.10-12 градусів за ЦельсіємЧарки або квадратні склянки
    мартіні БьянкоВ процесі трапези до столу подають морську рибу і морепродукти, які б розкриття смаку алкоголю, а ось солодощі і фрукти, навпаки, перебивають букет. Мартіні входить до складу коктейлів Б’янко санрайз і Бьянко тонік.Фужери конусоподібної форми ( «Мартинка») – при подачі мартіні в складі коктейлю, і в склянках олд фешн – при подачі як самостійний елемент.
    мартіні РозатоНапій досить рідко п’ють в чистому вигляді – його, як правило, змішують з різними солодкими соками в співвідношенні 1: 2. Розато непогано поєднується в тому числі з винами. На додаток до напою подають темний шоколад, оливки, овочеву нарізку, сир і ковбаси.Подається в «Мартинка», шотах і склянках олд фешн.
    мартіні ДороПодають, попередньо змішавши з ананасовим або цитрусовим соком.Подають в «Мартинка» або в стаканах олд фешн.
    Мартіні Екстра ДрайНайбільш популярне поєднання смаку мартіні – з свіжовичавленим соком лимона. Напій при подачі декорують оливками або цедрою лимона.5-9 градусів за ЦельсіємПодають в «Мартинка».
    мартіні АстіВ якості закуски або прикраси при подачі використовують полуницю, часточки персика, ананаса, манго або яблук, виноград, черешню або вишню. На основі напою готують коктейлі Тінторетто і Золотий оксамит.9-13 градусів за ЦельсіємПодають в келиху флюте.
    мартіні РозіСмак розкривається як в дуеті з фруктовими або ягідними соками, так і просто з льодом.подають підігрітим«Мартинка» або винні келихи.

    Як правильно подавати

    Щоб процедура дегустації вермуту принесла вам тільки яскраві і позитивні емоції, рекомендуємо проводити її у відповідності із загальноприйнятими класичними канонами подачі Мартіні.

    Перед розливом всі напої компанія повинні бути добре охолоджені. Оптимальною температурою подачі прийнято вважати 10-12 градусів. Переохолоджені асамбляжі приховують більшу частину своїх яскравих смаків, а перегріті засмучують сильним хаотичним ароматичним єством. Розлив вермутів може проводитися за спеціальними келихах, чарках або ж -фужерам для віскі-.

    Перший варіант підходить в разі створення популярних коктейлів, другий – для тих, хто вирішив пізнати вишукане смакове і ароматичне поєднання, що демонструється оригінальним продуктом, а третій – любителям розбавляти вермути соком або льодом.

    Корисні властивості мартіні

    Цінність в мартіні – це не тільки його смак. Напій може надавати позитивний вплив на здоров’я, якщо вживати його невеликими порціями – приблизно 50 мл на добу. Розглянемо, які корисні ефекти може надавати мартіні:

    • Мартіні тонізує і зміцнює людський організм, а також підвищує імунітет. У деяких випадках його застосовують для профілактики і лікування вірусних захворювань.
    • Вермукт здатний полегшити симптоми деяких захворювань серцево-судинної системи.
    • Мартіні стимулює апетит і прискорює процеси травлення.
    • Сприяє зниженню стресу – все завдяки розслаблюючому ефекту напою.

    Поєднання вермуту з іншими напоями

    Найчастіше будь-який вид мартіні змішують з мінеральною водою, в співвідношенні 1: 3. Це не тільки розбавляє міцність вермуту, а й зменшує його солодкість. А ось смак і аромат від цього абсолютно не змінюються. Важливою умовою цього поєднання є достатнє охолодження мінеральної води перед додаванням в вермут.
    Поєднання однієї частини джина з двома частинами вермуту додасть напою неповторний аромат ялівцю, мигдалю і фіалки. Крім того, підвищиться міцність напою.

    Спрайт злегка оттенит смак вермуту і знизить його міцність. Так само в це поєднання можна додати трохи свіжого лимонного соку для додання вермуту особливої ​​нотки свіжості.

    Червоні сорти мартіні краще змішувати з гранатовим або вишневим соками, а «Б’янко» – з ананасовим або апельсиновим. Співвідношення соку і вермуту в таких коктейлях 1: 1.

    Шкода від мартіні і протипоказання до його вживання

    Безсумнівно, будь-який алкоголь потрібно вживати по мінімуму, не є винятком і вермути, зокрема мартіні. Розглянемо негативні ефекти від вживання мартіні, а також протипоказання:

    • Напій не рекомендується тим, у кого є захворювання печінки, нирок або шлунково-кишкового тракту.
    • Не можна пити вагітним і годуючим грудьми.
    • Рослинні компоненти, що входять до складу мартіні, можуть викликати алергічну реакцію.
    • Як і будь-який алкоголь може викликати звикання.
    • Як і будь-який алкоголь вбиває нейрони.

    Інші варіанти вживання

    Кожна дегустації фірмового Martini – це море фарб і неперевершених вражень. Все тому, що дані алкогольні вироби відмінно проявляють себе в складі коктейлів.

    До найбільш цікавим міксів, які гарантовано стануть справжньою родзинкою вашого вечора, можна віднести Б’янко санрайз, Американо, -Негроні-, 50/50, Santeria, Apricot, Apicius, Martini Rosato Spiritz, Martinez і Italian Kiss.

    Як вибрати мартіні

    На що звернути увагу при покупці і як відрізнити від підробки? Розглянемо кілька моментів:

    • Щоб через незнання не придбати підробку краще відправитися за мартіні в спеціалізований магазин, де при необхідності вам можуть показати документи, що підтверджують оригінальне походження напою.
    • Варто взяти до уваги міцність напою. Більша частина сортів містить в своєму складі 16-18% спирту (за винятком особливо міцних видів). Різниця в фортеці на 1-2% може свідчити про підробку.
    • Оригінальний вермут не може коштувати дешевше 800-1200 гривень за літр.
    • Пляшка оригінального напою не повинна мати в нижній частині ніяких виступів, до того ж скло, з якого вона зроблена, має майже непомітний зеленуватий відтінок, на відміну від підробки. Подивіться, щоб етикетки були рівно вирізані і приклеєні. Зверніть увагу, що мартіні – це закордонний продукт, тому на пляшці має бути присутнім акциз.
    • Слід звернути увагу на смак. Навіть якщо ви не є знавцем, перекоси в смаку неоригінального напою швидше за все будуть помітні.

    Ідеальний ассамбляж до будь-якого вечора

    Якому б представнику торгової марки Мартіні ви ні віддали свою перевагу, в результаті вас чекають виключно яскраві і приємні емоції. Кожен напій лінійки має свою неперевершену ароматичну і смакову харизму, що дозволяє споживачам здійснювати індивідуальний підбір алкоголю безпосередньо під будь-який прийдешня подія.

    Більш того, вермути і ігристі вина італійської компанії відмінно проявили себе в якості ідеальної основи для коктейлів. З їх допомогою можна створити цілий ряд нехитрих міксів, що дозволяють абсолютно по-новому поглянути на звичні ароматичні та смакові характеристики.

    Відвідайте спеціалізований Алкомаркет вже сьогодні і виберіть кращий варіант Мартіні безпосередньо для себе.

    Цікаві факти про мартіні

    І наостанок кілька цікавих фактів про мартіні:

    1. Після скасування сухого закону в Сполучених Штатах Америки, що правив в той час країною Теодор Рузвельт в якості свого першого законного алкогольного напою обрав мартіні.
    2. Офіційна особа рекламної кампанії мартіні – Гвінет Пелтроу.
    3. Найдорожчий коктейль, до складу якого входить мартіні, був проданий за суму в 10000 доларів. Його готують в барі, розташованому на території одного з нью-йоркських готелів. Висока вартість обумовлена ​​не стільки інгредієнтами коктейлю, скільки його декором – напій прикрашає справжній діамант, який кладуть на дно келиха.
    4. Монарх Умберто I дав офіційний дозвіл на розташування свого фамільного герба на упаковці.
    5. Згідно з даними досліджень, частка продажів Мартіні в сегменті імпортованого алкоголю класу «люкс» займає 50%.
    6. У рецептуру напою входить понад 100 різних інгредієнтів, що і забезпечує мартіні особливий смак.
    7. Правильне вживання мартіні в розумних обсягах здатне збільшити тривалість життя.
    8. В Америці 19 червня відзначають день мартіні. В цей же число цього ж місяця святкують день батька.
    9. Логотип торгової марки був розроблений в 30-х роках ХХ століття і до сих пір не перетерпів ніяких змін. Гурток, розташований на етикетці, символізує келих, а залитий чорним чотирикутник над ним – нахилену пляшку.

    З якими продуктами поєднується

    Максимально екстравагантні і неповторні враження від дегустації вермутів Martini ви можете отримати тільки в тому випадку, якщо правильно підберете гастрономічне супровід. До варіантів Розі і Россо найкраще подавати шинку. Б’янко і Екстра Драй розкриють вам свої дивовижні властивості під легкі овочеві салати і рибу.

    Амбрато і Рубіно відмінно підходять під м’ясні страви. До універсального гастрономічному супроводу представників торгової марки слід віднести бутерброди з білим хлібом, м’ясо копченого лосося, пасту авокадо, маслини і багато іншого.

    Чи знаєте ви? У нью-йоркському ресторані Algonquin гостям пропонується коктейль на основі Мартіні за 10 тис. Доларів. Основною фішкою даного напою є той факт, що в нього при подачі кидають справжній діамант без оправи.

    Рецепти кращих коктейлів

    Якщо ви хочете порадувати себе або своїх гостей не тільки простий подачею напою, а ще й оригінальним поєднанням смаків, то цей розділ для вас.
    Коктейль «Негроні» складається з джина і мартіні «Россо» (по 30 мл кожного напою) і 15 мл біттера «Кампарі». Алкоголь перемішується в келиху з льодом і подається з часточкою апельсина.

    «Полуничний шампатіні», який особливо люблять представниці слабкої статі, легко приготувати, маючи вдома мартіні «Россо», ігристе вино, лід і полуничний сироп. Досить змішати в рівних пропорціях алкогольні складові коктейлю, на смак додати сироп в коктейль і трохи льоду.

    А наостанок, парочка цікавих фактів:

    • Компанія Порше, як виробник елітних авто, в 1977 році випустила спеціальну серію своїх машин під назвою «Martini Edition». Вони всі були тільки білого кольору, з дуже дорогою шкіряною оббивкою і обробкою з вибіленого дуба. Ці авто входять в ТОП-10 найдорожчих в світі. Кожен покупець в багажнику знайшов ящик Martini Royale Bianco в ексклюзивному виконанні.
    • У 2013 році було вирішено запустити виробництво «чоловічого» мартіні з фортецею 33 градуси. Його назвали Spirito (Спирито). Виробники навіть придумали таку фішку, що цей напій принципово не продаватимуть жінкам. Ага! Європейські феміністки обурилися такою дискримінацією за гендерною ознакою і через суд відновили своє право «глушити» міцний мартіні.

    Ну, все на сьогодні. Піду-ка, зроблять парочку коктейлів з мартіні – дружині і собі. Щось потягнуло на красиве життя! І Вам бажаю приємно провести вечір. Але ви не забудьте оформити підписку на блог і заглядати на емейл – наступного разу у мене буде кулінарна тема: що подавати до шампанського. Ви дізнаєтеся такое .

    З повагою, Дорофєєв Павло.

    Як приготувати «Мартіні» в домашніх умовах

    Для приготування домашнього вермуту знадобляться такі інгредієнти:

    • два літри вина;
    • 500 мл горілки або виноградного спирту;
    • 300 г цукру;
    • суха трава полину гіркого – 2-3 г;
    • суха трава деревію – 3-4 г;
    • суха трава м’яти перцевої і ромашки – по 2 г;
    • фенхель, мускатний горіх і шафран – по 1 г;
    • кориця – 2-3 г;
    • лимонна цедра і кардамон – по 2 м

    Спосіб приготування:

    1. Подрібнити кардамон за допомогою качалки. Якщо кориця в паличках, то її необхідно теж подрібнити. Сухі трави порізати ножицями.
    2. Подрібнені трави і прянощі помістити в скляну банку, потім залити виноградним спиртом або горілкою, добре перемішати і закрити кришкою. Майбутню настройку для «Мартіні» необхідно витримати в прохолодному темному місці близько трьох тижнів. Час від часу банку потрібно струшувати, щоб всі компоненти перемішувалися.
    3. Через три тижні настоянку необхідно профільтрувати через марлю, складену в декілька шарів, а трави – віджати.
    4. Отриману профільтровану рідину злити в банку, закрити кришкою і залишити на пару днів для того, щоб випав осад.
    5. В емальований посуд налити вино, додати цукор і готову трав’яну настройку. При необхідності можна додати виноградний спирт або горілку, однак, варто пам’ятати, що міцність вермуту повинна бути 15-18%.
    6. Отриману суміш необхідно нагріти до 60 градусів, постійно помішуючи. Потім майбутній вермут остуджують до кімнатної температури.
    7. Остигнула заготовку для вермуту потрібно профільтрувати, навіть якщо немає осаду.
    8. Профільтровану суміш розлити по пляшках, щільно закрити кришкою і настоювати в темному прохолодному місці мінімум два тижні, а в ідеалі – від року. Чим довше буде настоюватися вермут, тим більш насиченим буде його смак.

    Пряно-трав’яна основа напою

    Основою будь-якого вермуту, до яких відноситься Мартіні, альпійський полин. Її частка від інших компонентів може становити 50%. Крім полину, виготовляючи певний вид Мартіні, виробник використовує кілька десятків найрізноманітніших трав і прянощів, а іноді це кількість доходить до сотні. Залежно від виду Мартіні, в ньому є такі добавки: деревій від 18 до 20%, м’ята від 9 до 11%, кориця приблизно 10, 7% кардамону, бузина чорна 5%, горіх мускатний 3%. Решту інгредієнтів в менших кількостях буде кілька десятків. Це ялівець, коріандр, безсмертник, імбир, звіробій, ясенець, ромашка, дягель, меліса, материнка. Трави збагачують напій особливими ароматичною-смаковими нотками, роблячи його більш яскравим і запашним, а також надаючи приємну терпкість. Але ніякої винороб не розкриється своєї таємниці про те, на якій стадії, в якій послідовності в Мартіні закладаються трави. Так як саме вміння поєднувати рослини дозволяє отримувати неповторні смаки цього напою.

    мартіні Бьянко

    Мартіні – це вермут родом з Італії, названий по імені заводу Martini & Rossi в Туріні, засновником якого був Алессандро Мартіні.

    Після злиття двох концернів власниками бренду є британська алкогольна компанія Bacardi-Martini.

    Вермут – напій по-справжньому древній, його вік обчислюється тисячоліттями. Вперше він був приготований в Греції ще до нашої ери: саме тоді Гіппократ наполіг на солодкому вини квіти ясенця і полину. Правда, вчений чоловік не планував створення нового спиртного – вийшов напоєм він лікував шлункові розлади. Наскільки ефективним було ліки, достовірно невідомо, але факт залишається фактом – співвітчизники Гіппократа полюбили вермут не за його цілющу силу, а за смак.

    Основні компоненти у виробництві мартіні – виноградне вино, рослинні екстракти для додання смаку і аромату, спирт для оптимізації фортеці і цукор.

    «Мартіні Бьянко» (martini bianco) – солодкий італійський вермут, алкогольний напій, міцністю в шістнадцять відсотків. Проводиться онс 1910 року, має світло-солом’яний колір, м’який ніжний аромат з відтінками ванілі і прянощів

    Виробництво білого вермуту мартіні здійснюється шляхом переробки високоякісних білих вин.

    До звичних інгредієнтів напою додані екстракт малини, фіалку, ваніль, гвоздику, мускатний горіх, що надає аромат і нежноть, що пробуджує у куштували його людини просто звірячий апетит. Тому «Мартіні Бьянко» прийнято подавати на аперитив.

    Характеристика деяких вермутів

    Мартіні Rosso (червоний) – проводиться з 1863 року, перший вермут сімейства мартіні і до кінця 19 століття – єдиний. Відрізняється гіркувато-солодкий смак з нотками карамелі і насиченим травним ароматом. Приємно пити мартіні Rosso з льодом, соком або лимоном.

    Мартіні Rosato (рожевий) в продажу з 1980 року, і це єдиний вермут, до складу якого входить як червоне, так і біле вино. Ніжний, але на диво стійкий букетом залишає післясмак кориці і гвоздики.

    Мартіні D’Oro (золотий) – карамельно-цитрусовий вермут, наймолодший з продуктів алкогольної компанії: проводиться він з 1998 року.

    Мартіні Fiero (фруктовий) втратив значну частину гіркоти оригінального вермуту, придбавши дивовижні грейпфрутовий нотки в букеті і новорічний присмак цитрусової шкірки.

    Мартіні Extra Dry, улюблений напій Бонда, Джеймса Бонда, випускається з 1900 року і є вермут ніжного солом’яного кольору з яскраво вираженим ароматом, в якому вгадуються нотки малини, ірису і лимона. Цей мартіні унікальний за смаком: в ньому менше цукру – всього 2,8% і вище міцність – 18% замість звичайних 16%. Саме сухий мартіні служить основою для приготування величезного числа коктейлів. У чистому вигляді його рекомендується вживати охолодженим, можна з льодом, тоніком або соком.

    Рубрика: Алкогольні напої | Мітки: Вермут, мартіні, Мартіні Бьянко

    Кілька коктейлів з мартіні

    Мартіні фіз (Martini Fizz)

    Martini Rosato – 75 мл

    Солодке ігристе вино – 75 мл

    Кілька ягід малини

    Наповніть льодом винний келих. Налийте вермут і ігристе вино, акуратно перешкодивши ложкою. Прикрасьте малиною.

    журавлина креш

    Martini Rosato – 50 мл

    Цукровий сироп – 10 мл

    Журавлина – 4 чайні ложки

    Подрібнений лід – 200 гр

    Покладіть в стакан журавлину і розімніть. Заповніть склянку льодом до країв. Влийте цукровий сироп і Rosato. Перемішайте. Цей коктейль можна готувати з іншими ягодами і їх поєднаннями.

    Мартіні а ля Брюс

    Мартіні Bianco – 100 мл

    чорний чай – 60 мл,

    зелені маслини – 3 шт

    Охолоджену заварку налити в келих для мартіні, долити мартіні, потім влити чайну ложку лимонного соку. Маслини на шпазі для коктейлів подається в келиху для того, щоб можна було перемішати коктейль самостійно.

    Мартіні-Насолода

    мартіні «Bianco» – 60 мл,

    апельсиновий сік – 60 мл.

    Апельсиновий сік, мартіні і горілку змішати в шейкері. У келих засипати лід. Коктейль виливають в келих з льодом. Прикрасити лимоном або апельсином.

    Бренді-Мартіні

    бренді або коньяк – 25 мл,

    мартіні «Bianco» – 50 мл,

    Бренді, мартіні і тонік змішати в шейкері з льодом, процідити, вилити в келих. Прикрашати лимоном і оливою.

    Лайт-Мартіні

    Мартіні «Bianco» – 50 мл,

    виноградний сік – 80 мл.

    У келих вливається горілка, мартіні, виноградний сік в цій послідовності. Потім кладеться 2 кубики льоду і перемішується паличкою. Можна прикрасити вишенькою.

    Кампарі-Джин-Мартіні

    ананасовий сік – 100 мл.

    Все змішати в шейкері. Подавати у високому бокалі з льодом і соломкою.

    Мартіні з шампанським

    Мартіні «Rose» – 100 мл,

    напівсухе шампанське – 50 мл,

    полуничний сироп – 10 мл.

    В тонкий келих кладемо кубик льоду, наливаємо полуничний сироп. Чи не перемішуючи по стінці влити мартіні, потім шампанське. Повинен вийде рожевий шаруватий коктейль.

    Джин або горілка – 60 мл

    Вермут «Dry Martini» – 20 мл.

    Змішати, доповнити оливкою.

    Джин або горілка – 80 мл

    Вермут «Dry Martini» – 10 мл.

    Змішати, доповнити оливкою.

    Попередні Коктейлі з шампанським
    Наступний коктейль «Біла леді»
    Передрук тільки за згодою редакції. Будь зафіксований факт незаконного передруку наших статей як частково, так і повністю, спричинить за собою звернення за юридичною підтримкою.

    Калорійність «Мартіні»

    Як вже вдалося зрозуміти, це продукт широко поширений не тільки на своїй батьківщині, але і в України і Україні. При цьому зовсім мало кого цікавить калорійність «Мартіні», яка становить близько 145 ккал на 100 грам.

    Дані показники є актуальними по відношенню до самого затребуваним білому вермуту Martini Bianco. Якщо ж мова йде про просекко цього бренду, то правильно буде сказати, що калорійність «Мартіні» – 70 ккал. Все залежить від того, який саме напій цікавить покупця. Популярні види вермутів і вин Martini із зазначенням їх енергетичної цінності наведені нижче:

    • Martini Rose – 70 ккал.
    • Asti – 80 ккал.
    • Extra Dry – 110 ккал.
    • Brut – 70 ккал.

    Що стосується інших складових, у всіх напоях «Мартіні», калорійність яких описана вище, і менш популярних вермутах Rosso, Rosato, Riserva Ambrato і Riserva Rubino практично відсутні корисні речовини. Вміст білків, жирів в цих алкогольних напоях дорівнює нулю, в деяких можна спостерігати незначне кількість вуглеводів (до 20 на 100 г).

    З чого складається

    Як і будь-який вермут, мартіні складається з таких інгредієнтів:

    • Класичне сухе вино з білого, рожевого і червоного винограду певних сортів. Спочатку використовувався тільки білий виноград, але потім склад розширився. Також, окремі марки виготовляються на основі суміші двох різнокольорових вин.
    • Фруктові і квіткові екстракти, які готуються прямо на заводах з виробництва мартіні. Основний додатковий компонент – екстракт полину (50% добавок). Крім того, застосовуються кориця, ваніль, ромашка, імбир, тирлич, м’ята, лавр, кмин, мускат, апельсинові скоринки, кардамон і інші ароматичні продукти.

    Секрети вживання і подачі мартіні Россо

    Вермут Россо – це нічний король клубного життя, так його називають професійні бармени. Його можна пити в чистому вигляді, але так роблять всі. Найчастіше мартіні вживають розведеним. Тільки в одному випадку разбавка дозволяє знизити градус напою (коли додають соки або воду). А в іншому випадку міцність підвищують додаванням в мартіні джина або горілки. Цей червоний вермут вживають як аперитив, причому чоловіча частина любителів Россо воліють змішувати напій з льодом, горілкою або розбавляють водою. Разбавка горілкою підвищує градус напою, а досить інтенсивний смак трав злегка розбавляється.

    Жінки частіше люблять пити Rosso з лимоном, полуницею, апельсинами, маслинами, або в складі коктейлів. Крім грейпфрутового, апельсинового соку підійдуть вишневий, гранатовий в пропорції один до двох (одна частина мартіні і дві частини соку). З їх додаванням Россо набуває м’якість і ніжність. Можна сік замінити льодом. Любителі поекспериментувати змішують мартіні з колою, різними «шипучками», лимонадом. Але наважуючись на такі досліди, слід знати міру, щоб не загубилася неперевершена палітра смаку і оригінальність Россо. Якщо говорити про закусках, то до такого вермуту підійде солоне хрустке печиво, горіхи, твердий, гострий сир. А можна просто повільно попивати напій, закушуючи його оливкою. До Россо не подають солодощі, це зробить його смак нудотним.

    Попередньо заморожені фрукти або ягоди можуть виконувати подвійну роль. Справа в тому, що перед вживанням Россо його охолоджують, потримавши приблизно півгодини в холодильнику, щоб температура напою стала 10-12 градусів. Якщо ж на охолодження напою немає можливості або часу, то в такій ситуації допоможуть кубики льоду, підморожені ягоди вишні, полуниці, які і прикрасять келих, оттенят терпкість Россо. Не слід занадто охолоджувати Rosso, так він не розкриє всіх своїх чудових смакових якостей. Але в теплому вигляді він також не справить гарного враження. Пити вермут потрібно дрібними ковточками, повільно розтягуючи задоволення, відчуваючи, як розкривається трав’яний і карамельний смак. Келихи для мартіні – це втілення красивого стилю, естетики, тонкого смаку, а не просто посуд. Саме такий келих дозволяє повільно потягувати напій, а не пити його залпом. Розтягнуте задоволення дозволяє розкуштувати букет всіх трав і прянощів, що входять в мартіні.

    Як правильно підбирати добавки

    Мартіні вважається жіночим напоєм, так як чоловіки вважають його недостатньо міцним. І п’ють вони його зазвичай в союзі не з соком, а з високоградусними напоями. Це можуть бути текіла, абсент або джин, взяті в пропорції 2: 1 до Мартіні.

    Іншої точки зору дотримуються жінки, для яких 15-17 градусів вважаються досить високими. Тому вони пом’якшують міцність напою соками, водою або тоніком.

    Мартіні зазвичай розводять безалкогольними добавками в співвідношенні 1: 1. Подають коктейль у спеціальній конусоподібної посуді на довгій тонкій ніжці. Спочатку в келих наливають Martini, а потім сік. Останній може бути з м’якоттю або без. З м’якоттю напій стане смачніше, але зате постраждає зовнішній вигляд коктейлю – він буде виглядати не зовсім презентабельно.

    В цілому, вибір тієї чи іншої добавки залежить від виду вермуту і особистих переваг. Наприклад, Мартіні Бьянко (білий) чудово гармоніює з соком цитрусових, тоніком. Оригінальний смак виходить в парі «Мартіні-зелений чай». Щоб додати коктейлю ще більшої пікантності покладіть в нього шматочок імбиру.

    Martini Rosso (червоний) зазвучить по-новому в дуеті з гранатовим, яблучним або вишневим соком. Martini Rosato (рожевий) ж рекомендується пити в поєднанні з абрикосовим, виноградним (білим) або персиковим нектаром.

    Що ж стосується закусок, відмінно підійдуть оливки, часточки лимона, ківі і ананаса, свіжі ягоди, заморожені фрукти. Любителям всього незвичайного можна спробувати вермут в дуеті з часточкою ріпчастої цибулі. Він надає напою особливого звучання.

    Мартіні п’ють маленькими ковтками, неспішно, повільно, смакуючи кожну краплю. При бажанні можна озброїтися соломинкою, але вона більш доречна для коктейлів. У чистому вигляді напій рекомендується пити без соломинки.

    • Пити чи не пити, або за скільки часу вивітрюється вино?
    • Як приготувати домашнє вино з винограду
    • Приготування вина з жимолості
    • Як в домашніх умовах приготувати смачне вино з варення?
    • Тутове вино (Mulberry Wine): інструкція із застосування ягід шовковиці
    • Вино Мукузани – одна з «візитних карток» грузинського виноробства

    Гіркувато-солодкий «Мартіні»: як робиться від А до Я

    Дуже багато домашні винороби і майстри бажають зробити вермут «Мартіні» в домашніх умовах, але не уявляють собі з чого почати і які потрібно для цього інгредієнти, знання, а також обладнання. Про технологію виробництва по етапах ми вам і розповімо, щоб ні у кого не залишилося ніяких секретів і таємниць. Хоча приготувати автентичний напій не вийде, але максимально наближений до смаку, аромату і корисності зробити точно можна.

    трави

    Розбираючись, з чого роблять «Мартіні Бьянко», так само, як і інші його види сьогодні, варто сказати, що існує понад сорок найменувань трав і прянощів, що входять в оригінальний склад і рекомендовані до використання. Всі вони можуть міститися в алкоголі в тій чи іншій пропорції, в залежності від виду вермуту, його сорту і різновиди.

    Перше місце в складі займає альпійський полин (Artemisia absinthium) з західних схилів, з невеликим вмістом туйона, на відміну від тієї, що йде на створення абсенту. Найчастіше її частка в оригінальному складі може досягати половини від усієї рослинної маси. Важливо розуміти, що для напою високої якості потрібно використовувати виключно суцвіття і верхні маленькі листочки рослини.

    Деревій (Achilléa millefólium) використовується в якості пряного і лікарської рослини. Він може міститися в кількості від 17% до 20%, а за складом насичений гіркими і дубильними речовинами, що надає вермуту ще більше гіркоти.

    Сьогодні до 11-13% рослинної сировини для того, щоб зробити «Мартіні», становить м’ята перцева (Méntha piperíta), але так було не завжди. Ця травичка – продукт рук людських, виведена на основі м’яти водної та колосистої. Використовувати для складання неповторного букета можна будь-який вид, вони дадуть трохи різні запахи і присмаки, так як містять злегка відрізняються ефірні масла.

    Близько десяти відсотків обсягу трав для напою може становити кориця (Cinnamomum verum), прекрасно відома всім любителям пряної випічки. Як спеції використовується просушенная і згорнута трубочкою кора дерева, іноді заздалегідь перемелена в порошок для більшої зручності застосування і значного посилення смаку.

    Кардамон (Elettaria cardamomum) обов’язково має місце в наборі для такого виду вермуту. Він ароматний і настільки характерно пряні, що не впізнати запах вийде навряд чи. Саме його визнали «царем спецій», з огляду на те, що він є одним з найдорожчих на ринку. Так як мелений кардамон швидко втрачає свої ароматичні властивості, через вивітрювання ефірних масел, рекомендується купувати стручки і використовувати їх для створення унікального домашнього алкоголю.

    Дивовижний компоненти, який цілком реально зібрати в нашому регіоні – бузина чорна (Sambúcus nígra). Вона може міститися в наборі в кількості до п’яти-семи відсотків, що теж немало. У хід йдуть квіти, а також плоди рослини, які збираються виключно в певний час. Перші розпускаються в кінці травня або початку червня, а другі дозрівають вже ближче до вересня-жовтня.

    Ще одна дуже чудова, затребувана і популярна пряність, це мускатний горіх (Myrīstica), до складу якого входять такі речовини, як миристицин, метілізоевгенол, елеміцін, сафрол і інші. Саме вони при наполяганні віддають вермуту свій унікальний аромат і ні на що більше не схожий смак.

    Цей список можна продовжувати довго, але опису основних компонентів повинно вистачити, щоб усвідомити, з чого роблять «Мартіні Бьянко» та інші види напою. В сет для вермуту може входити звіробій, базилік, ромашка, імбир, дягель, меліса, материнка і багато чого ще. Саме трави збагачують напій, роблять його яскравим, надають яскраву терпкість і гірчинку.

    Види «Мартіні»

    Щоб зробити «Мартіні» в домашніх умовах мало точно знати, які трави підходять і який алкоголь взяти для ідеального результату. Не завадить розібратися, в чому відмінності одного виду від іншого і на чому краще загострити свою увагу.

    «Б’янко» є найвідомішим та продаваним з усіх вермутів в світі на сьогоднішній день. Він майже зовсім не гіркий, має легкий аромат лимона, ірису і малини, а виробляється виключно на білому вині з Італії певного сорту. Солодкий запах ванілі і солом’яний колір робить «Б’янко» цілком відмінним від інших, тому дійсно впізнаваним.

    «Россо» – другий варіант вермуту, який теж знають по всьому світу. Саме цей рецепт можна вважати початковим, так як йому більше ста п’ятдесяти років. Він сильно гіркий, майже не містить цукру, має пряний, карколомний аромат і янтарно-рубіновий відтінок.

    «Росатто» – пряний вермут, насичений запахом мускату, кориці і гвоздики. Проводиться він на основі суміші білого і червоного вина, тому колір має ніжно-рожевий. Він солодкий, так як містить не менше 15% цукру, що робить його улюбленцем жінок.

    Це два види преміальних вермутів, про яких можна говорити, як про сеті, так як для їх приготування використовуються практично одні і ті ж трави і коріння. Перший створений на основі білого вина має яскравий цитрусовий присмак і запах, а другий роблять на червоному вині, причому він пахне тільки травами, без сторонніх добавок.

    Не завадить уточнити, що існує ще й сухий варіант напою, міцність якого ледве сягає 4-5%. «Екстра Драй» повністю прозорий, має свіжий смак, невелику гірчинку. При цьому йому притаманний яскравий запах цитрусів, деревної кори і свіжих трав. Злегка віддає малиною, що обов’язково зазначають найтонші цінителі.

    есенція

    Крім вишеозвученних рослинних складових, в набір може входити кора хінного дерева, Шандра, пижмо і ще безліч інших компонентів. Всі вони повинні бути дуже ретельно відміряно, відповідно до рецептури, просушені і подрібнені. Якщо ви збираєте деякі компоненти самостійно, простежте за правильністю обробки, щоб рослини не витрачали свій запах і смак, а передали його напою.

    Подрібнювати трави найкраще до порошкоподібного стану, після чого вони заливаються чистим спиртом. В ідеалі, для приготування «Мартіні» найкраще брати виноградний використовувати самогон-первак, граппу або чачу. На виробництві наполягання спирту на травах відбувається в спеціально розроблених для цього, що обертаються ємностях-чанах. Втілити в життя таку конструкцію буде непросто, тому можна просто перемішувати свою есенцію кілька разів на день на протязі від одного, до трьох тижнів, в залежності від конкретної рецептури.

    вино

    Спочатку, щоб зробити «Мартіні» виробники використовували виключно сухе біле вино або ж суміш різних сортів. Для домашнього майстра досить буде взяти будь-біле напівсолодке, щоб отримати те, що хотілося. Такого результату, як у італійців або французів добитися не вийде, але напій буде смачним і ароматним, так що варто провести кілька експериментів.

    Якщо раніше крім білого сухого або напівсолодкого варіантів було небагато, зараз з’явився ще один вид вермутів – каталонські. Вони готуються вже на основі червоних і рожевих вин. Згодиться напій будь-якої міцності і солодощі, адже градусів йому можна «наздогнати» за допомогою спирту, а за решту (смак і запах) відповідає правильно підібраний сет трав, коріння, приправ і прянощів.

    технологія змішування

    Наступним етапом виробництва є змішування отриманої раніше есенції з вином, з подальшим його вистоюванням і визріванням. Для цього потрібно буде застосувати ще й цукор, щоб підсолодити напій, але не у вигляді піску, а у вигляді сиропу, приготувати який зовсім не важко. Для цього його розчиняють у воді і прогрівають якийсь час, не доводячи до кипіння.

    • Цукровий сироп вводиться в вино і якісно розмішується. Потрібно, щоб на дні не залишилося жодного осаду, це дуже важливо, якщо потрібно зробити «Мартіні» схожим на оригінальний.
    • Тонкою цівкою вливається спирт в необхідній кількості. Потрібно обов’язково витримати потрібну міцність, оптимально вона повинна скласти 15-18% алкоголю.
    • В ту ж ємність додається заздалегідь зварений екстракт трав і прянощів, після чого рідина знову акуратно, але ретельно перемішується.

    На фабриках і заводах всі ці кроки здійснюються в закритих чанах, що не пропускають повітря, тобто в герметичних. Будинки таке проробити дуже важко, тому краще не заморочуватися на дрібниці.

    Далі слідує процес стабілізації, який домашні майстри теж часто пропускають, а даремно. Вино швидко охолоджують до температури мінус п’ять-десять градусів за шкалою Цельсія, і так витримують протягом тижня або десяти днів. Після цього «Мартіні» фільтрується, а потім розливається по пляшках, щільно закупорюється і залишається для «відпочинку» ще на кілька днів.

Про автора

admin administrator