Скільки коштує великий папуга який розмовляє

Авторadmin

Скільки коштує великий папуга який розмовляє

Зміст:

Папуги: види, скільки коштують, як вибрати ім’я і навчити говорити

На що потрібно звернути увагу при виборі папуги, розповість Bankchart.com.ua

Путівник за статтею

  1. Який саме: види домашніх папуг
  2. Скільки коштує папуга?
  3. Самка або самець?
  4. Дикий або з розплідника?
  5. Чи здорова птиця?
  6. Папуга розела: утримання червоної, строкатої і інших видів птиці
  7. Чим годувати папугу розелу?
  8. Папуга какаду: особливості утримання та догляду
  9. Клітка для попуги какаду
  10. Іграшки для папуги
  11. Раціон: чим харчується какаду
  12. Імена для папуг хлопчиків і дівчаток: як вибрати ім’я
  13. Вибір імені для папуги-дівчинки
  14. Вибір імені для папуги-хлопчика
  15. Приклади імен для папуг
  16. Як можна навчити хвилястого папугу говорити?

В Україні посилено відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

Який саме: види домашніх папуг

Не оцінюйте папугу тільки за зовнішніми характеристиками, і не поспішайте купувати пернатого друга, що сподобався з першого погляду. У кожного птаха є свої особливості. Якщо ви не дізнаєтеся про них, ви не будете знати як забезпечити птаху належні умови проживання.

Отже, папуги бувають середні, великі і дрібні.

Великі папуги – великі інтелектуали, при цьому найскладніші в утриманні та догляді. У довжину вони досягають 90 см. Серед них в Україні найбільш поширені:

  • амазони – досить примхливі птиці, можуть вибрати собі тільки одного господаря з усіх членів сім’ї, а всіх інших не визнавати і кусати; вони недорогі, в порівнянні з іншими великими папугами; висота амазонів до 40 см, живуть вони більше 50 років;
  • ара – найдорожчі і найбільші папуги, можуть вирости до 90 см завдовжки; якщо з птахом мало спілкуватися, то його характер зіпсується, можуть бути навіть небезпечні, наприклад, залишити господаря без пальця; живуть ара 50-60 років;
  • жако – живуть до 80 років; з усіх великих папуг вони самого невеликого розміру – до 33 см; ці птахи дуже розумні (їх рівень інтелекту, як у чотирирічної дитини), тому створення комфортного життя для них вимагає великих витрат і зусиль господаря;
  • какаду – ще один складний в утриманні птах, поряд з жако; в хороших умовах живе до 100 років; доросла особина досягає 60 см.

Найбільша проблема, з якою може зіткнутися непідготовлений господар великого папуги – самоощіп. Схильні до такої хвороби жако і какаду (хоча зрідка страждають і інші папуги). Якщо папугу неправильно годувати, недостатньо з ним спілкуватися (наприклад, менше 6 годин на день), не розвивати його (допомогти розважити його можуть різні іграшки-головоломки), то птах почне висмикувати власне пір’я, а потім продовжить клювати себе в груди. Якщо папуга серйозно постраждав від такого неврозу, то вилікувати його дуже складно.

Ще одна особливість великих птахів – їх крикливість. Щоб звернути на себе увагу господаря або просто продемонструвати свою персону, вони часто видають гучні, неприємні звуки.

Нарешті, у недосвідчених власників можуть виникнути складності в прирученні великої птиці (наприклад, ари або какаду). Тому фахівці радять звертатися до дресирувальників, які допоможуть знайти спільну мову з папугою.

Отже, великі папуги гарні для тих, хто вже утримував раніше птахів, і хто готовий близько 6 годин на добу приділяти своєму вихованцеві. Особливо це стосується ари або жако.

Середні папуги виростають до 20-25 см, а деякі з них – і до 30 см. Серед таких птахів, яких можна купити в Україні:

  • кореллі – це найпоширеніші з середніх папуг, можливо, завдяки своєму забавному вигляду: помаранчевим щічкам і жовтому чубчику, як у міні-какаду; живуть такі птахи 15-20 років;
  • лорикет – завдяки своєму синьо-жовто-зелено-червоному пір’ю, їх заслужено вважають одними з найяскравіших папуг. Раціон у них теж повинен бути «яскравий»: улюблені ласощі лорикет – це квіти. Живуть такі птахи до 20 років;
  • сенегальські папуги – найбільш легко піддаються дресируванню. Сіро-зелено-помаранчевий птах живе довше всіх інших середніх папуг – 25-40 років. Можливо, секрет довгожительства в тому, що папуга дуже любить спати – мінімум 10 годин на добу.

Всі середні папуги дуже цікаві, одноманітність швидко набридає їм. Але в основному середні папуги менш вибагливі, ніж великі.

Дрібні папуги:

  • хвилясті (висота 17 – 20 см, живуть 8 – 15 років, усупереч поширеній думці багатьох господарів, цим папугам не можна давати шоколад та інші солодощі, алкоголь, будь-яку солону їжу, авокадо, жирну їжу – це для них отрута);
  • нерозлучники (ці пташки дійсно створюють пару на все життя, висота 14 см, живуть 16 – 20 років).

Утримання хвилястих папужок в неволі не вимагає великого досвіду в роботі з птахами. Звуконаслідувальні здатності в порівнянні з іншими папугами низькі: розмовляти можна навчити, тільки якщо спеціально займатися з дуже молодими птахами, і то не кожного. Проте, як і всі інші папуги, легко звикають до людей.

Скільки коштує папуга?

Найдорожчі папуги – це ара. Вони коштують приблизно 50 000 гривень, і утримання їх теж обійдеться в копієчку. Какаду і жако коштують близько 30 000 грн. Дешевше коштують амазони – 20 000 грн. Кореллі і нерозлучники коштують від 500 грн., їх утримання теж обійдеться на порядок дешевше. І, нарешті, найдоступніші за ціною птиці – хвилясті папуги. Їх вартість стартує від 250 гривень.

Утримання великих птахів дорожче через те, що у них великі потреби в якісному і спеціальному кормі, тоді як основа корму хвилястих папужок – суміш вівса і проса. Варіюється і ціна клітин для птахів. Вартість хорошої клітки для хвилястого папуги – близько 300 гривень, а для великого – кілька тисяч гривень. Справа в тому, що прути для клітини великого папуги повинні бути надміцним, так як він може їх прокусити.

Самка або самець?

Особливих відмінностей в поведінці самки і самця немає. Характер папуги залежить від його породи або від його особистих якостей.

Найважче навчити говорити «дівчинку», ніж «хлопчика». А ось що стосується ревнощів, то самки спокійніше і краще уживаються з іншими птахами і тваринами.

Визначити зовні самку або самця, часто, дуже складно, але все ж є кілька хитрих прийомів. Наприклад, у хвилястих дорослих папуг стать можна відрізнити за кольором області над дзьобом: у самців восковиця чітко синього забарвлення і блищить, а у самок вона сірувато-біла, має коричневий відтінок. У самців ара більша й потужна голова, більш широкий дзьоб біля основи. У самки жако таз ширше, внаслідок чого ноги і верхня частина стегнових кісток відстоять один від одного на більшій відстані, ніж у самця.

Дикий або з розплідника?

Вибираючи птицю ви можете купити ту, яка виведена в нашому, або в закордонному розпліднику, а можете придбати і дикого папугу, наприклад, прямо з лісів Південної Америки. Але не забувайте, що дикі птахи можуть вас заразити екзотичною хворобою (наприклад, на коросту і кокцидіозом). Крім того, дику птицю набагато складніше приручити і навчити розмовляти (саме тому дикі великі папуги коштують набагато дешевше виведених в розплідниках, багато з яких – говорять).

Привезений птах повинен мати документи СІТЕС (документ про походження). Також він повинен пройти 30-денний карантин, мати висновок лабораторії, що має ліцензію на даний вид діяльності, пройти перевірку на орнітоз і сальмонельоз.

Чи здорова птиця?

Щоб переконатися, що птах здоровий, зверніть увагу на такі особливості його зовнішнього вигляду:

  • птах не повинен бути сонним, скуйовдженим, «пом’ятим»;
  • послід здорового папуги не рідкий, а сформований, щільний і не має смердючого запаху. З клоаки нічого не звисає;
  • оперення у здорової птиці більшу частину часу щільно притиснуте, чисте. Папуга повинен бути без слідів самоощипування – без лисин і пухових вставок;
  • дзьоб – чистий і блискучий, без сколів, тріщин. Ніздрі чисті, без кірок і виділень;
  • якщо на грудях у птаха проглядається кіль, то вона виснажена, ознака хвороби – і хвіст, що рухається в такт диханню;
  • очі у здорової птиці блискучі, без виділень; повіки не заліплені, не набряклі і не запалі.

Здоровий папуга, як правило, активно пересувається по клітці, вільно обхоплюючи пальцями лап жердинку. При посадці птиці приземляються на одну лапу, друга – міцно стиснута в “кулачок”. Шкіра на лапках повинна бути чистою, без наростів, ущільнень, суглоби лап – не набряклі.

Якщо у папуги відсутній кіготь або фаланга пальця, це говорить лише про фізичний недолік, пов’язаний з перенесеною колись травмою, а не про хворобу. Таку птицю купувати можна і, більш того, якщо вона має фізичний недолік, то часто відрізняється неабияким інтелектом.

Після покупки папуги бажано скористатися послугою огляду і консультації ветеринара .

Папуга розела: утримання червоної, строкатої і інших видів птиці

Про особливості розели, про те, як приручити птицю що говорить і в яких умовах вони повинні міститися, як за ними доглядати. Щоб зануритися в світ австралійської екзотики, не обов’язково летіти на інший кінець земної кулі. Досить завести розелу – папугу, який підкорив серця багатьох заводчиків своєю невибагливістю, здатністю швидко пристосовуватися до нових умов і прекрасним голосом.

В Австралії існує близько півсотні видів папуг, але серед заводчиків найбільш відомі і популярні саме розели. Свою назву вони отримали завдяки колонії Роуз Хіл, розташованої недалеко від Сіднея, де з ними вперше зіткнулися європейці. Насправді цей вид папуг проживає в степах і саванах від Південного Квінсленда до Тасманії, а сьогодні їх можна побачити навіть у міських садах і парках в центрі Канберри.

Джерело фото: http://www.australia.ru

Розели, на відміну від своїх родичів, вже багато років прекрасно сусідять з людьми. У міських парках їх завжди підгодовують відвідувачі, а в передмісті вони стали незамінними помічниками фермерів – не дивлячись на те, що папуги харчуються фруктами і овочами, вони також знищують бур’ян, личинок і дорослих особин шкідливих комах. Саме завдяки таланту легко освоюватися на нових місцях і пристосовуватися до нових умов, розели, або плоскохвості папуги, так популярні серед любителів домашніх екзотичних птахів.

Про домашніх Розела

У природі існує 7 основних видів папуг з роду розела:

  • блідоголова розела;
  • зелена розела;
  • червона розела;
  • строката розела;
  • жовтощока розела;
  • чорноголова розела;
  • коміркова розела.

Птахівники віддають перевагу саме строкатій розелі. На жаль, в неволі розели розмножуються вкрай складно, тому «чистокровних» птахів знайти майже неможливо. Тому в зоомагазині, швидше за все, вам запропонують нащадка двох видів папуг.

Джерело фото: http://zoomagazine-nsk.ru

Розели не дуже великі, всього 25-35 см в довжину. У них широкий ступінчастий хвіст, в центрі якого 4 основних великих пера, і багатобарвне забарвлення. Так, голова, шия, верх грудки і поідхвістя пофарбовані в яскраво червоний колір, саме черевце жовте або жовто-зелене, на спині – чорне пір’я з зеленою окантовкою, а крила – синьо-чорні. На щоках у папуг велика пляма білого, жовтого або синього кольорів. Відрізнити самця від самочки в молодому віці досить складно початківцю птахівнику – основні відмінності виявляються лише у дорослих птахів: у самців голова кілька більше і масивніше, окрас яскравіше і більш строкатий, на щоках яскраві білі плями і широкий дзьоб.

Строкаті розели вважаються найбільш спокійними і доброзичливими по відношенню до людини папугами цього виду. Вони довірливі, не крикливі і прекрасно приручаються, однак не варто їх утримувати в одній клітці з іншими птахами – розела не допускає конкуренції.

Вашій пташці потрібен будинок, щоб в ньому було просторо

Ідеальний варіант утримання та догляду за розелою – просторий вольєр на відкритому повітрі, деякі представники можуть переносити навіть мінусову температуру (температуру -10С переносять без наслідків, при -20С – висока ймовірність відмороження лап), за умови, що вольєр не продувається протягами і захищає від опадів. Однак, якщо ви не можете організувати птиці такі умови, то вам знадобиться клітка розміром 1,5х1х1 м, щоб вона могла вільно переміщатися по ній. Крім того, папугу потрібно буде випускати кожен день політати по кімнаті, при цьому не забуваючи про його безпеку: зашторте вікна, завісьте дзеркала і скла в шафах, а також приберіть предмети, об які папуга може поранитися. Щоденні польоти і наявність простору для бігу і лазіння – це не примха, а природна необхідність для цього виду папуг.

На відміну від своїх родичів, розели дуже болісно переносять обмежений простір, тому життя в маленькій клітці може привести до різних захворювань на нервовому і психологічному грунті, і навіть до летального результату.

Джерело фото: http://oskol-pitomnik.com

Для того, щоб менше турбувати птицю і щоб вам було зручніше прибирати, вибирайте клітку з висувним дном, в піддон краще засипати тирсу листяних дерев або чистий прожарений в духовці річковий пісок. Папуги погано переносять вогкість, тому необхідно регулярно провітрювати і підтримувати сухе тепле повітря в кімнаті. Клітка повинна стояти в такому місці, щоб папуга за власним бажанням міг приймати сонячні ванни. Але і купатися розела теж не відмовиться, тому стежте, щоб у ванні, як і в поїлки, завжди була чиста вода. Вони повинні бути знімними, близько 20 см в діаметрі, і наповнені водою майже до країв. Пам’ятайте, що поїлка, годівниця і ванночка повинні знаходитися на відстані один від одного.

Встановіть в клітці жердинки з прямих неочищених гілочок дубу або берези такого діаметру, щоб птах не міг повністю її обхопити лапкою. Жердинки потрібно встановлювати на відстані від решітки, щоб папуга не зламав пір’я хвоста, а між жердочками має бути відстань достатня для перельоту в 2-3 помахи крил.

При покупці клітки перевірте, щоб відстань між прутами була не більше 2 см, а фарба не містила свинець.

Чим годувати папугу розелу?

Основу раціону розели складають зернові суміші, які необхідно доповнювати пророщеними злаками, шматочками фруктів, зеленню. Як не дивно, але розели також потребують тваринний корм, особливо в період вигодовування пташенят. Тому в щотижневому меню повинно бути місце для борошняних черв’яків, мотиля, варених яєць, сиру і навіть молока, не відмовляться ваші вихованці і від різних жучків, черв’ячків, личинок. Не варто забувати також про фосфор і кальцій, додавайте в корм подрібнені мушлі, крейду або проварену яєчну шкаралупу. Денна норма корму у папуги – 2-3 столові ложки суміші.

Джерело фото: http://images.prom.ua

Заспівай пташка, не соромся!

Розели відомі своїм гучним, але в той же час мелодійним голосом, в якому переважають флейтові і свисткові звуки. Якщо її вчити і регулярно тренувати, то через деякий час вона порадує вас мелодійною пісенькою у власному виконанні. Також вони непогано запам’ятовують і відтворюють побутові звуки, а ось говорити їх навчити не вдасться. Розела не розмовляє.

Якщо ви все-таки вирішили завести розелу, то вам необхідно врахувати, що це вихованець не на рік-два, або навіть 10 років. Розели в неволі живуть 20-25 років, якщо їм будуть забезпечені всі необхідні умови для комфортного життя.

Папуга какаду: особливості утримання та догляду

Какаду (чорний, великий желтохохлий, інка, червоний і т.д.) з упевненістю можна назвати самими інтелектуальними, харизматичними і товариськими папугами серед всіх видів. Щоб знайти взаєморозуміння з птахом треба запастися великим багажем знань і докласти чимало зусиль. Ми допоможемо вам створити для вихованця такі умови, які допоможуть максимально розкрити його яскраву індивідуальність.

У світі існує 21 вид какаду (включаючи корелу), але мало хто з них відомі

широкій публіці, ще менше папуг підходять для утримання в домашніх умовах.

Природний ареал проживання птахів обмежений межами Австралії, Нової Гвінеї і островами Індонезії. Багато видів какаду не просто рідкісні, а знаходяться на межі зникнення і занесені в Міжнародну Червону Книгу. В Австралії діє закон, який забороняє вивозити какаду за межі країни (дозвіл можна отримати тільки на вивезення птахів, які були розведені в неволі).

Шлемоносний какаду Джерело: http://hq-oboi.ru/

Какаду непогано розмножуються в неволі, тому любителі пернатих без проблем можуть завести цю непересічну пташку.

Джерело: http://andrei-stoliar.ru

Найпопулярніші для домашнього утримання види: великий білохохлий, носатий, Гала, какаду Гоффіна (цей вид самий «маленький», його представники досягають в довжину трохи більше 30 см), жовтохохлий какаду (найчастіше має біле забарвлення і гострий яскраво-жовтий чубчик) , Малуккський і Інка (ці пташки озброїлися екстравагантним біло-рожевим оперенням і жовтим чубчиком з червоною смугою).

Какаду Інка Джерело: http://zoo-kuban.ru

У довжину какаду досягають від 30 до 70 см, а чорний (пальмовий) може опротестувати звання найбільшого папуги в світі, яке належить Гіацинтовому арі, якщо в розрахунок не брати довгий хвіст ара.

Чорний какаду Джерело: http://zooforum.ru/

У світі папуг какаду знатні довгожителі, вони живуть до 70 років.

Від інших папуг какаду відрізняються чубчиками на головах (які можуть «розпускати» як віяло, показуючи свій емоційний стан), масивними сильно загнутими до низу дзьобами (запросто перекушують палицю або металевий дріт) і оперенням в особливій колірній гамі.

Жовтохохлий какаду Джерело: http://mamaboom.com.ua

Представники сімейства какаду одні з небагатьох родин папуг, які не мають в своєму оперенні жодної пір’їнки зеленого кольору. В основному, їх оперення білого або чорного кольору, з жовтими, рожевими, коричневими або червоними «прожилками».

Малуккський какаду Джерело: http://orangeinform.ru/

Птах какаду відрізняється розумом і кмітливістю

Крім яскравого і екзотичного вигляду какаду виділяються рядом особливостей, які дозволили їм стати відмінними домашніми улюбленцями. Птахи мають інтелект, а тому добре навчаються (вони можуть вивчити кілька десятків слів, фраз і пародіювати звуки). У какаду хороші артистичні дані, вони дуже музичні: люблять слухати музику, підспівувати улюбленим виконавцям і танцювати. І головне – вони прихилисті, і з задоволенням йдуть на взаємодію з людиною.

Джерело: http://umka-vet.com.ua

Какаду – стайні птиці. У природі вони утворюють зграї від пари до кілька сотень особин. У неволі, якщо какаду не має другої половинки, то всю свою увагу «перемикає» на людину, яка доглядає за ним. Якщо ви будете приділяти птахові багато уваги, вона швидко стане ручною. Какаду важко переносить розлуку зі своїми близькими, дуже сумує, відомі випадки, коли від туги вони хворіли і гинули. Якщо какаду не вистачає уваги, він вимагає її пронизливим і гучним криком, через це птахів вважають гучними і неспокійними. Але якщо вашому какаду буде досить спілкування, то він буде вести себе скромно і тихо.

Какаду дуже допитливі і контактні пташки, їм потрібне спілкування і, якщо з якихось причин у вас немає можливості приділяти папузі достатньо уваги, то, щоб птах не став жертвою синдрому самотності, йому просто необхідно придбати пару.

Джерело: http://keshapopka.ucoz.ru

Про створення пари краще подумати заздалегідь: одночасно завести двох молодих різностатевих птахів і утримувати їх разом. В такому випадку какаду зможуть створити міцну пару. Для папуги, який втратив свою половинку важко підібрати партнера.

Краще купувати «годованця», молодого какаду. Ви зможете подружитися і з уже дорослою птицею, яка змінила господаря і дім, при належній турботи й увазі вона зможе стати повноцінним членом сім’ї, правда, на це буде потрібно більше часу, ніж у випадку з молодим папугою. Какаду здатні будувати відносини на різних рівнях. Тому вони прекрасно зможуть взаємодіяти з усіма членами вашої сім’ї.

Великий птах – велика відповідальність

Здатність какаду до спілкування і взаємодії обумовлені їх інтелектом, який формувався протягом мільйонів років (не так давно в Австралії знайдені скам’янілі останки какаду, які відносяться до епохи раннього міоцену, а це 24-16 мільйонів років тому) і забезпечив виду виживання. Какаду здатні відчувати глибокі емоції: страх, співчуття і прихильність.

Джерело: http://animalworld.com.ua

Птахам необхідно створювати стимулюючу до розвитку середу, пропонувати йому справжнє спілкування і повноцінну взаємодію. Якщо ви думаєте, що какаду буде досить тільки ваших «обнімашек», чухання і погладжувань, то помиляєтеся. Ласка, безумовно, приємна як для вас, так і для птиці, але цього катастрофічно не вистачає і приносить какаду сумнівну користь. Тому що птах, вихований тільки ласкою не отримує таких необхідних для його виживання і інтелектуального розвитку уроків соціалізації, він виростає неповноцінним, інфантильним і болісно залежним.

Джерело: http://forum.russiansingapore.com

Ви повинні насамперед зрозуміти, що какаду потребує вашої уваги, підтримки і настанов. Ви зобов’язані взяти на себе відповідальність за його виховання – це запорука здорових взаємовідносин, які в рівній мірі будуть радувати як вас, так і вашого вихованця.

Клітка для попуги какаду

Какаду зовсім не пристосовані до малорухливого способу життя. У нього має бути достатньо місця для активних рухів: польотів, пробіжок, лазіння, ігор та укриття, тому клітка повинна бути дуже просторою. Мінімальний розмір клітки: довжина – 80 см, ширина – 80 см і висота – 90 см.

Джерело: http://www.kletki.ru

Назва птахів – «какатуа» ( «какаду» – це адаптована форма слова) перекладається з малайської мови як «кусачки» і таке прізвисько пернатих не випадково, адже дзьоб у птахів дуже потужний. При покупці клітини потрібно враховувати, що птах може за дві секунди розкусити прути, тому вони повинні бути товстими і міцними.

Інтелект какаду дозволяє йому вирішувати прості головоломки, тому купуючи клітку, зверніть увагу на замок, він повинен бути надійним.

Джерело: http://www.torange.ru

Найкраще ставити клітку в світлому, захищеному від протягів місці на висоті близько одного метра. Потрібно забезпечити циркуляцію свіжого повітря біля клітки. Свіже повітря – необхідна умова для правильного процесу линьки.

У клітці має бути мінімум три жердини діаметром 3-4 см. Полички, жердочки, канати, гойдалки різних форм і розмірів, виготовлені з різних матеріалів потрібно розмістити на різних рівнях. У клітці обов’язково повинні бути гілочки, які папуга міг би гризти, і кальцій для сточування дзьоба.

Джерело: http://www.mybirds.ru

Іграшки для папуги

Какаду потребують візуальної різноманітності і інтелектуального стимулу. Задовольнити потреби цих цікавих дзьобів, дати їм можливість самостійно розважатися і розвиватися допоможуть іграшки, але вони не повинні бути безглуздими. «Правильні» іграшки для какаду ті, які викликають бажання розбирати (пірамідки, головоломки), перебирати, розв’язувати вузли, підкидати (кільця, м’ячики) і видавати звуки (дзвіночки, брязкальця). Іграшки повинні бути виготовлені з безпечних матеріалів: деревини, кокосового або сезалевого волокна або твердої пластмаси.

Джерело: http://mybirds.ru

Іграшки, як і саму клітину, потрібно мити щотижня. А годівницю і ємності для води – щодня.

Добре, якщо є можливість розмістити в клітці імпровізовану водойму, в

якій птиці зможуть купатися, але якщо такої можливості немає, водойму можна замінити періодичним обприскуванням з пульверизатора.

Какаду потрібні особисті ігрові зони і за межами клітки (наприклад, гойдалки) і простір для нових видів діяльності (наприклад, можливість безпечно спостерігати за тим, що відбувається на вулиці).

Джерело: http://www.mybirds.ru

У какаду повинна бути можливість для повноцінного нічного відпочинку (темрява і тиша).

Раціон: чим харчується какаду

Різноманітне і достатнє харчування – запорука психологічного і фізичного здоров’я какаду. Одноманітний раціон і хронічне недоїдання – причина агресії, розвитку всіляких фобій, самоощипування і передчасної смерті птиці. У випадку з какаду, краще його перегодувати, ніж недогодувати. Всі складові корму повинні бути свіжими і якісними. Ті, які швидко псуються, краще давати невеликими порціями два-три рази на день.

Джерело: http://www.ua.all.biz

Основа раціону какаду – зернові суміші, які складаються з проса різних сортів, гречки, конопляного насіння, горіхів і насіння. Урізноманітнити харчування потрібно овочами і фруктами. Гарна підгодівля для какаду – це вапняк або товчена яєчна шкаралупа. Протипоказані до вживання: авокадо, петрушка, цукор, молоко, шоколад і продукти, що містять кофеїн.

Фрукти для какаду: полуниця, малина, груша, яблуко, шипшина, в невеликих кількостях родзинки і банан.

Джерело: http://catta.livejournal.com

Не кожному какаду відразу припадуть до душі фрукти, до них треба привчати поступово. Великі фрукти розріжте, щоб папузі було зручно взяти шматочок в лапку. Нез’їдені залишки прибирайте з клітки кожен день.

Овочі для какаду: вони із задоволенням їдять зелені і жовті овочі. Папугам можна давати моркву, огірки, баклажани, червоний буряк, зелені боби і стручки гороху. Корисні для какаду коріння кульбаби, селера і фенхель.

Тваринний корм для какаду: в природі вони не проти поласувати білковою і протеїновою їжею (комахами і їх личинками). У домашніх умовах необхідність пернатого улюбленця в білках і протеїнах заповнять: варене куряче м’ясо, йогурт, сир і тертий сир.

Какаду дуже вибагливий у їжі і привчити його до різної їжі не так-то й просто. Він може відмовлятися від усього, крім насіння соняшнику, але не шкодуйте пернатого і стежте за тим, щоб він їв усе. Припустимо, якщо хитрун вибрав з корму все насіння, а до решти і не доторкнувся, на наступний день вже не давайте насіння, інакше він знову з’їсть тільки їх. Простіше привчити до різноманітного харчування під час переведення пташенят на дорослий раціон.

У поїлки у какаду завжди повинна бути свіжа вода.

Самоощипування

Джерело: http://qs.kiev.ua

Самоощипування одне з найпоширеніших, хворобливих і неприємних захворювань какаду, причиною якого може стати:

  • У більшості випадків – незбалансований і одноманітний раціон, в якому переважає кілька певних компонентів (наприклад, насіння соняшнику), це призводить до порушення обміну речовин в організмі і, як наслідок, до самоощипування.
  • Лікування папуги маззю. Перо, змащене жирною речовиною, втрачає свої властивості, тому птах намагається його очистити і якщо йому це не вдається, то просто висмикує. Відповідно, якщо мазь на великій ділянці оперення, то папуга не заспокоїться, поки не ліквідує всі місця ураження.

Джерело: http://canary-popugai.ru

  • Фактори навколишнього середовища: занадто висока або занадто низька температура в приміщенні, вологість, близьке розташування потужного джерела світла або відсутність можливості купатися.
  • Якщо какаду не має пари: нудьга і брак спілкування.
  • Зовнішні паразити: пухоїди, пір’яїди, коростяві кліщі, грибки та інші. Реальна ймовірність зараження «домашнього» папуги ектопаразитами мінімальна, тому що у кімнатного птаха немає контакту з дикою фауною.

Самоощипування небезпечно тим, що може перетворитися на звичку, яка не тільки приносить птаху біль і позбавляє її оперення, але і шкодить здоров’ю. Фолікула від пера часто кровоточить, це турбує птицю і збуджує інших, які знаходяться в цій же клітці, іноді самоощипування призводить до канібалізму.

Джерело: http://parrots.ru

Встановити причину і самостійно призначити ефективне лікування в домашніх умовах майже неможливо. Птах з синдромом самоощипування потребує кваліфікованого огляду і лікування.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru

Імена для папуг хлопчиків і дівчаток: як вибрати ім’я

Вибір прикольного красивого імені для хвилястого папуги, жако або корели – справа складна. Особливо якщо немає можливості точно визначити стать птиці. Про те, як вибрати і яке можна дати популярне ім’я для папуги-хлопчика, дівчинки, і в разі, коли стать точно встановити не можна, розповість Bankchart.

Кожен власник хоче придумати своєму вихованцю ім’я оригінальне. При цьому часто трапляється так, що куплений хлопчик опиняється через деякий час дівчинкою і навпаки, або що ім’я абсолютно не підходить птиці за характером і темпераментом. Тому більшість заводчиків рекомендують не поспішати з вибором імені до покупки, а спочатку принести птицю додому і поспостерігати за нею деякий час. А щоб легше було вибрати ім’я, скористайтеся наступними порадами.

Загальні поради щодо вибору імені

  • Складіть список імен всіх родичів, друзів, сусідів та інших людей, які частіше або рідше бувають у вас в гостях і ні в якому разі не називайте так папугу. Це позбавить вас від проблем і конфузних ситуацій в майбутньому.
  • Якщо крім папуги в домі є інші птахи або домашні тварини, то у нового члена сім’ї кличка повинна максимально відрізнятися від інших, щоб папуга знав – це звукове поєднання стосується саме його.
  • Якщо хочете щоб папуга швидко звик до свого імені – вимовляєте його частіше, емоційно, але не голосно, чітко і повільно.
  • Якщо ви купили пару папуг і точно знаєте, яка у них стать, то можете сміливо назвати їх на честь відомих історичних або літературних пар – Боні і Клайд, Гретель і Гензель і т.п.
  • Деякі господарі жартома називають папугу в честь політичного, державного або культурного діяча – Жирік, Чубайс, Яник. Однак це невдалий варіант вибору імені. Такі люди популярні тимчасово, тому незабаром жарт перестане бути смішним, а ім’я залишиться. Вам буде неприємно його вимовляти, а птах буде страждати від нестачі спілкування.
  • Не поспішайте давати клички папугам типу Шкода, Буркун, Пампушка і т.п., такі клички є сенс давати птахам уже дорослим, у яких сформувався характер і риси поведінки, а не маленьким пташенятам. Нехай це буде пестливе прізвисько, а не постійне ім’я.
  • Якщо ви ніяк не можете визначити, хлопчик (самець) у вас папуга або дівчинка (самка), логічним буде вибір нейтрального імені, як наприклад, Робертіно, Квіл або коротші Санні, Ріки, Хіпо, Роні, Флоп, Лорі, Чуня, Міккі і т.п.

Підбираючи кличку папузі, доцільно враховувати його породу:

  • папугам які не можуть відтворювати людську мову, підійде будь-яке ім’я, коротке, звучне, чітке (Чікі, Стьопа, Річі, Стеха, Кеша);
  • хвилясті папужки і більшість інших в зв’язку з особливостями будови голосового апарату прекрасно відтворюють шиплячі приголосні, «П», «Р» і голосні що тягнуться «І», «Е», «А», «У», гірше справи йдуть з сонорними приголосними, особливо «М», «Н», «Л», і поглибленими голосними, зокрема з «О». І вже зовсім погано зі звуками «С», «Ц», «З» (Ріки, Шері, Шурик, Чі-Чі, Коко, Ківі). Підбирайте ім’я, з огляду на цю їх особливість;
  • а ось інтелектуалам світу папуг – жако, корелі – практично все одно, які звуки відтворювати, тому їх клички можуть бути найрізноманітнішими (Жаклін, Міррабелла, Констанція, Біате, Дженіфер, Дієго, Сельвестр, Максимус, Фредерік).

Вибір імені для папуги-дівчинки

Якщо ви впевнені, що у вас дівчинка, зверніть увагу на наступні рекомендації:

  • ім’я може бути ніжним або помітним, але можливе використання і просто красивих, оригінальних або забавних слів жіночого роду;
  • якщо ви шукаєте романтичне або оригінальне ім’я для екзотичного папуги, то можуть підійти імена Розетта, Алексіс, Джоконда, Марсель, Біатрис, Тіфані, Ельвіра, Пенелопа;
  • для порід, що не розмовляють, більше підійдуть імена – Джипсі, Джу, Роні, Римма, Ліза, Герда, Хлоя, Лора, Ельза, Алька, Бьянка, Белла, Ненсі;
  • а ось клички Шері, Кеті, Даша, Пеппі, Катюша, Шура, Таша, Рита, Тутті, Ківі більше будуть до смаку промовистим дівчаткам – їх легше відтворювати;
  • якщо ви впевнені в своїх здібностях тренера і в можливостях птиці відтворювати людську мову, можете назвати її складним ім’ям Мері Попінс, Пампушка Кеті, Марь-Іванна, Чудо-пташка. Такі імена піднімають настрій оточуючим, коли птах натхненно і з інтонацією відтворює його. Однак будьте готові до того, що незабаром папуга звикне до того, що у нього велике ім’я і перестане відгукуватися на його скорочену версію, а буде сидіти і чекати, поки ви не скажете його повністю;
  • можна вибрати ім’я з якого-небудь зарубіжного роману або фільму, наприклад Міранда, Клаудія, Бель і т. п., в цьому випадку ви точно не зможете образити якусь родичку.

Вибір імені для папуги-хлопчика

Вибираючи ім’я для хлопчика-папуги, зверніть увагу на наступне:

  • звучні і солідні імена, як Крістіан, Рональдо, Арнольд, Маркіз, Вікінг, Цезар, Сельвестр, Тициано, Фелікс, Фернандо підходять птахам середнього і великого розміру. Однак, так як вони досить складні у вимові для папуги, то їх варто давати лише тим, які в подальшому або будуть прекрасно відтворювати людську мову, або тим, які будуть мовчати;
  • такі імена, як Гоша, Кєша, Карлуша, Тиша, Тимоша, Стеха, Шурик, Шрек, Чижик підійдуть будь-якому невеликому папузі що говорить;
  • можна назвати в честь героя книги, фільму або мультика – Пітер Пен, Робінзон, Кай, Біонікл, Тарзан, Флінт;
  • клички Алекс, Кузя, Макар, Кейн, Нік, Флінт, Берт, Рой, Бой, Дік, Тіма, Фріц, Трой, Брюс можна вважати універсальними, вони підійдуть будь-якому папузі, незалежно від його розмірів, породи, забарвлення і здатності розмовляти.

Приклади імен для папуг

Ось деякі приклади імен для папуг деяких порід:

  • для хвилястих папуг:
    • для хлопчиків – Аркаша, Арсюша, Гаврюша, Геша, Гриша, Гоша, Дюша, Карпуша, Кеша, Кирюша, Петруша, Проша, Тиша, Тоша, Тошик, Яша;
    • для дівчаток – Агаша, Аріша, Варюша, Глаша, Даша, Керкеша, Стеха, Тішачи, Шеррі, Шуша, Чіка.
    • для дівчаток – Аша, Ассоль, Ася, Аріша, Біша, Бьяша, Бланш, Берта, Вікі, Варя, Вірріх, Вєрка, Глаша, Динара, Джулі, Ешка, Журра, Злата, Ірма, Ірчан, Кіра, Крейда, Луша, Ліра, Машка, Маріша, Нюша, Орева, Пуся, Розз, Сара, Урсула, Фрося, Хася, Хірра, Чача, Еріка, Ельза, Юша, Яшма;
    • для хлопчиків – Айзек, Анкор, Арчі, Артуш, Бош, Буран, Берт, Братан, Вжик, Гром, Грей, Ден, Дрон, Йорж, Жорик, Зорро, Ікар, Іраклій, Крош, Лаврентій, Мокша, Нейрон, Нельсон; Омелич, Персей, Рорру, Смерч; Трістан, Уран, Філіп, Шрек, Ерік, Юпітер, Юсуп, Ярик;
    • універсальні імена – Арні, Бейсі, Деззі, Роні або Стейсі.

    Як бачите, вибрати ім’я не так складно, поле для діяльності величезне, головне розуміти, що з цим ім’ям птиці жити не один рік. Однак і вам протягом усього цього часу доведеться звертатися по імені до улюбленця, тому воно повинно бути не тільки оригінальним, але і приємним для слуху всім членам сім’ї і не образливим для гостей.

    Як можна навчити хвилястого папугу говорити?

    Як швидко навчити хвилястого папугу дівчинку або хлопчика говорити, з чого починати і на що потрібно звернути увагу при тренуванні і подальше удосконалення навички?

    Сторіччя тому птахи що говорять були досить дорогим задоволенням, їх можна було побачити тільки в східних країнах в палацах або в будинках дуже багатих людей. Однак з часом папуги стали обов’язковим супутником будь-якого поважаючого себе піратського капітана, а завдяки мандрівникам і торговцям з’явилися в європейських країнах: спочатку в будинках знаті, а потім і в трактирах, і в деяких простих будинках.

    Сьогодні папугою в будинку здивувати когось складно, навіть дорогим, проте папуга все ж залишається дивиною і предметом гордості господарів. Навчити розмовляти можна не всіх папуг – краще за всіх розмовляє жако. Словниковий запас корели і хвилястих папужок значно менше, але наслідують вони людський голос дуже навіть добре. У амазонів хороша пам’ять, але ось відтворюють вони звуки погано. Найгірше навчаються і розмовляють какаду і ара, хоча і серед них, правда, дуже рідко, зустрічаються непогані імітатори.

    Ви також повинні розуміти, що навчити папугу розмовляти за один день, місяць, а іноді і рік – неможливо. Це копітка щоденна робота, і пройде не один тиждень, перш ніж ваш папуга скаже своє перше слово. Після цього вам належить ще більше займатися з ним, щоб поповнювався словниковий запас, формувалися асоціації, поліпшувалася дикція.

    Якщо ви готові до цього, тоді вам необхідно знати деякі принципи і правила навчання.

    Про навчання

    Існує думка, що найпростіше навчити розмовляти пташенят, однак нерідкі випадки, коли і дорослі папуги починали добре розмовляти. Якщо у вас пара папуг, що не говорять, то навчити їх розмовляти буде досить складно. Простіше, якщо у вас один буде вже говорити, тоді і другий зможе навчитися розмовляти, а перший – продовжить вдосконалюватися і поповнить словниковий запас.

    Для того щоб навчання було успішним, повинні бути виконані дві умови: у вас повинен бути налагоджений контакт з птицею, і вона повинна хотіти спілкуватися з вами. Для цього дуже важлива емоційна складова. Папуга не повинен боятися, коли ви підходите до клітки. Добре, якщо він сміливо буде йти до вас на руку.

    До навчання папуги розмовляти варто залучити всіх членів сім’ї, щоб кожен з них відпрацьовував вже вивчені або нові фрази. Не вдавайтеся до допомоги радіо, магнітофона або ще якої-небудь звуковідтворювальної апаратури, так ви повністю розірвете логічний зв’язок «ви-говорити-спілкування». В цьому випадку спілкуватися птах буде виключно зі своїм «учителем», а вас буде ігнорувати.

    Крім того, слухаючи включений магнітофон тривалий час, папуга швидко втратить інтерес, і звучання запису незабаром стане простим фоном, як і ваш голос. У таких випадках дуже складно відновити логічний зв’язок і ваш авторитет як співрозмовника, але ще складніше повернути бажання папуги спілкуватися.

    Папуги прекрасно відтворюють природні звуки, тому й саме навчання варто починати з наслідування оточуючих звуків, а щоб привернути увагу папуги, почніть самі імітувати його звуки. Тим самим ви досягнете не тільки зацікавленості з його боку до вашого голосу, але і розташування і довіри до себе. Деякі вважають, що папуга на час навчання не повинен спілкуватися з іншими птахами, проте це неправильно. Слухаючи і наслідуючи інших птахів, папуга розвиває свій голосовий апарат, як співак під час вокальної гімнастики. Якщо у вас нелякливий птах, можна на початковому етапі навчання користуватися губною гармонікою або мелодійним свистком. Такі звуки будуть нові для нього і цікаві, але в той же час досить прості для відтворення.

    Розмовляйте з папугою завжди, коли у вас є настрій і час. Папуга – соціальна істота, і для нього дуже важливі не слова, кинуті на ходу «Кеш, привіт!», А сказані і призначені саме йому одному.

    Щоб папуга (дівчинка або хлопчик) краще сприймав ваші слова, зверніть увагу на кілька важливих моментів:

    • слова потрібно вимовляти, пропіваючи і розтягуючи голосні;
    • під час розмови з папугою ваші слова повинні вимовлятися яскраво, емоційно, з почуттям, тільки не забудьте, що сказане вами в серцях під час сварки папуга теж запам’ятає, особливо якщо таке повторюється часто;
    • те ж саме стосується і підвищеної інтонації, проте у випадку з папугою мається на увазі не перехід на крик, а зміна тональності – від низької до високої;
    • вимовляючи слова, ви повинні прекрасно їх артикулювати, тобто вимовляти виразно, чітко, розбірливо, можливо, навіть посилюючи деякі особливо складні саме для вашого папуги звуки.

    Якщо ви помітили, що папужка почав проявляти інтерес до ваших слів, прислухається до вас і робить спроби повторити, значить, можна приступати до першого уроку.

    Правила ведення «уроку» з навчання розмови

    Перш, ніж почати урок, переконайтеся, що ваш папуга не голодний, він спокійний і налаштований на розмову і заняття, а також не збирається чиститися. Птахи дуже добре відчувають настрій господарів, тому вам теж не варто починати навчання, якщо самі в поганому настрої або втомилися. Спілкування має бути в радість обом.

    Джерело фото: http://botinok.co.il

    Ніякі сторонні звуки не повинні відволікати вашого говоруна від уроку, але це не означає, що в кімнаті повинна бути абсолютна тиша. Досить просто зробити тихіше телевізор або радіо і попросити домочадців не розмовляти в кімнаті деякий час. Папуга повинен сконцентруватися на самій розмові, вашій особі, тому зробіть так, щоб його нічого не відволікало.

    Вчити необхідно не окремі слова, а відразу фрази, при чому кілька за раз. Папуги вибагливі, їм не всі слова подобаються, тому і вчити їх вони не будуть. Інша справа – невеликі фрази, можете почати з коротких, таких як «Доброго ранку!» або «Пока-пока!». Щоб папуга зрозумів і запам’ятав фразу, її потрібно спочатку повторити не менше 10 разів, потім наступну. Чергуйте їх, між фразами вставляйте ласкаві і хвалебні слова. Вимовляти потрібно емоційно і яскраво – з підвищенням інтонації, з питальною або ласкавою інтонацією.

    Розмовляючи з папугою, ви повинні дати йому зрозуміти, що саме він ваш співрозмовник, вимовляйте фрази чітко, але не бездумно. Зовсім не обов’язково запам’ятовувати, з якою інтонацією ви говорили ту чи іншу фразу вчора, папужка все одно з часом знайде оптимальну для себе інтонацію.

    Серйозно поставтеся до вибору перших фраз – вони повинні бути приємні вам як для слуху, так і для вимови. Якщо вам складно їх вимовляти, то і папуга буде їх довго вчити. Найпростіше запам’ятовуються слова з шиплячими, буквою «р» і голосними, тому і ім’я варто підбирати з урахуванням цієї особливості, тому що ім’я – це перше що запам’ятовує птах. Що стосується слуху, то врахуйте, що будь-яку фразу, яку ви розучите, папуга може «видати» при гостях, і вам доведеться червоніти за непристойності. Тому стежте за тим, що говорите самі в колі сім’ї, будь-яке емоційне висловлювання рано чи пізно він зможе відтворити. Намагайтеся навчити його тому, що ви готові слухати довгий час, можливо, якимось сімейним жартам, смішним фразам.

    Якщо ви бачите, що папуга почав відволікатися, шукає собі інше заняття або просто відлітає – припиніть заняття. Займатися з втомленим, зголоднілим або занудженим птахом немає сенсу. Якщо ви почнете примушувати або наполягати, то можете надовго, якщо не назавжди, вбити в нього інтерес до освоєння людської мови.

    Пам’ятайте, що заняття повинні бути систематичними: приблизно 5-10 хвилин не менше 2 разів на день. Не має значення, коли саме ви будете займатися, в який час доби, головне, щоб вам обом вони приносили задоволення.

    Перше слово сказано, а що потім?

    Коли папуга виголошує своє перше слово, він, як правило, «входить у смак» і навчання проходить швидше, воно вже залежить цілком від вашої фантазії. Однак необхідно пам’ятати наступне:

    • щоб слова не забувати – їх потрібно повторювати регулярно, паралельно вивчаючи нові. Можете починати урок з повторення «пройденого матеріалу». Фрази що розучуються можете промовляти з папугою просто так, але ні в якому разі не примушуйте його повторювати їх без настрою, як зубріння нелюбимої теореми;
    • якщо ваш папужка починає говорити у «позаурочний» час або цвірінчить, намагаючись звернути на себе вашу увагу, обов’язково відповідайте йому, використовуючи старі і нові фрази. Так у нього буде вироблятися потреба в розмові, адже набагато цікавіше вчитися новому, якщо знаєш, що є кому це розповісти і обговорити;
    • якщо ви хочете, щоб ваш папужка будив вас словами «Доброго ранку!», просив «Дай поїсти!», коли голодний, або коментував ще які-небудь ситуації, то ви самі повинні вживати їх саме в цих конкретних випадках;
    • дуже часто папужки починають займатися словотворчістю (наприклад «бонжастри» = «бонжур» + «піастри») – це потрібно заохочувати. Однак наполягайте на тому, щоб вже вивчені слова папуга вимовляв правильно ( «зву . » має бути «звуть», «красавічка» – «красуня»).

    Підходьте до процесу навчання творчо, однак будьте уважні і терплячі. Навчаючи папужку розмовляти, уявіть, що це обдарована дитина, до якої потрібен особливий підхід. І тоді він винагородить вас прекрасною усвідомленою промовою, чудесною вимовою і стане чуйним співрозмовником, а не «папугою що хрестоматійно твердить».

    Якщо ви остаточно вирішили навчити свого папугу розмовляти, то спочатку обов’язково підготуйтеся до «уроків», заведіть зошит, випишіть туди підібрані вами фрази, щоб ви знали, що за чим будете вчити, а також записуйте всі слова, які вивчив ваш улюбленець, і дуже скоро ви здивуєтеся, як багато він знає. Однак не забувайте про те, що вміння говорити – не найголовніше і цінне в папузі.

    Читайте також:

    • Акваріум: оформлення, освітлення, види рибок
    • Ветеринарний паспорт: для чого потрібен, як оформити, скільки коштує
    • Джунгарський хом’як: ліліпут серед велетнів
    • Евтаназія і кремація домашніх тварин – що потрібно знати
    • Отруйні змії України
    • Равлики ахатіна фуліка: догляд, годування, розведення
    • Червоновуха черепаха: догляд, утримання, годування
    • Шиншила вдома: вагітність і пологи, потомство, виховання
    • Як вибрати кролика? Тонкощі розведення, догляду за декоративними кроликами

    Знати типи папуг, що говорять, та їх характеристики

    L розмовні папуги Вони мають багато привабливих якостей, і ця здатність повторювати людську мову робить їх справді унікальними серед інших видів домашніх тварин-компаньйонів і забезпечує їх популярність протягом поколінь. Продовжуйте читати цю статтю, щоб дізнатися про цих птахів з їх характеристиками та багато іншого.

    розмовні папуги

    Всі види балакучі папуги вони мають анатомію, необхідну для наслідування людської мови чи «розмовляти». Це одна з характеристик, яка робить папуг привабливими для людей і, безумовно, виділяє їх серед інших видів тварин. Хоча теоретично всі папуги вміють розмовляти, деякі краще імітують, ніж інші, а деякі види частіше розмовляють.

    Деякі папуги мають «акцент» або говорять механічно, особливо швидко або ледь розбірливо. Однак якщо у людини є самка какаду або папуга, то дуже малоймовірно, що цей птах взагалі заговорить.

    Слід підкреслити, що папуги не мають органів, схожих на людські, щоб говорити, і насправді вони видають звуки, за допомогою яких їм вдається спілкуватися. Насправді папуги копіюють ті звуки, які вони почули, і здатні наслідувати їх з великою точністю, завдяки органу, який вони мають у підніжжя гортані, який називається «сиринкс».

    Мінімальний округлий язик, який у них є, який вони трясуть з великою поспіхом, спонукаючи коливання повітря в перегородках сиринкса імітувати ті звуки, які вони почули і хочуть сказати/відтворити.

    Які види папуг розмовляють?

    Зазвичай вважають, що групи папуг, які мають здатність спілкуватися види папуг з привабливим оперенням, повним кольорів, з дзьобом темного або чорного відтінку, а також має великий вплив, якщо лоро це чоловік чи жінка, а також його стать. Отже, є папуги меншого розміру, яких можна навчити говорити, але є і більші папуги, які мають здатність говорити.

    говорять зелені папуги

    Однією з груп птахів, які відомі своїми винятковими розмовними здібностями, є піднесений і захоплюючий рід амазонських папуг. Ці птахи не тільки відомі тим, що створюють великий і вражаючий словниковий запас, вони також відомі своєю винятковою ясністю голосу, яка конкурує з усіма іншими. види папуг.

    Крім розмови, амазонські папуги найкраще навчаються трюкам, що робить їх дуже веселим птахом для тих, хто хоче мати домашнього улюбленця, з яким може часто спілкуватися вся родина.

    Існує також жовтоголовий амазонський папуга, який є переважним серед амазонських папуг. Багато навіть стають неперевершеними співаками. Тому, якщо людина хоче, щоб птах був по-справжньому балакучим, ідеальним може бути жовтоголовий амазонський папуга.

    маленькі розмовні папуги

    Є багато видів більш дрібних птахів, яким вдається асимілювати і говорити так само, як і їхні сусіди, великі папуги. Деякі групи мають можливість вивчати велику кількість термінів і виразів, тоді як інші схильні копіювати лише певні прості слова.

    Ви можете подумати, що найцікавіше в папугах Eclectus – це їх гарний колір і різкі відмінності між чоловічим і жіночим оперенням. І все ж, папуги Eclectus мають велику здатність до мови; Вони легше наслідують своїм господарям. Маючи лише 30-річну тривалість життя, ці недовговічні партнери можуть ризикувати пережити своїх власників.

    Папуга-ченець насправді маленький папуга. Він добре відомий своєю легкістю у створенні великого лексикону чи термінів і виразів. Чим більше ви усно пояснюєте, що ви робите біля клітки, тим більше цей птах буде розуміти слова для речей і те, як ці слова наслідувати.

    Багатьох дивує, що маленькі папуги також можуть спілкуватися, якщо не більш видатно, ніж деякі з більших видів папуг. Відомо, що деякі з цих тварин навіть розвивають словниковий запас із сотень слів. Через їхній хрипкий голос іноді буває важко розібрати, що саме говорять ці птахи, але ті, хто їх утримує та доглядає, часто вважають папуг досить балакучим.

    великі розмовні папуги

    Папуги відомі своїм чудовим кольором, сміливим темпераментом і відкритими здібностями відтворювати людську мову. The розмовні папуги вони можуть вивчити більше 200 різних слів, а деякі навіть, здається, вміють використовувати їх у контексті.

    як деякі інші види папуг великі, папуги досить вправно засвоюють короткі фрази; деякі навіть вчаться співати частини пісень.

    Какаду — ще один великий вид папуг, що розмовляють, і вони виявили розмовні навички навіть у неволі. Хоча було зрозуміло, що навчити корелл розмовляти є складним завданням, ці чудові птахи можуть мати більш слухняний і спокійний голос, ніж інші розмовні папуги.

    Африканські папуги грізлі, які часто вважаються найбільшими балакучими у світі птахів, не лише демонструють легкість копіювання до 2,000 слів, але й повідомляють, що деякі з них, які були помічені, також можуть зіставити ці слова з тим, що означає, що робить їх найкваліфікованіші, які можуть спілкуватися зі своїми власниками по всьому світу.

    Як навчити папугу говорити?

    Нижче наведено кілька ідей та фактів про те, як навчити папугу говорити вдома:

    • Чи навчиться птах-папуга говорити?: Папуга швидше розмовляє, якщо він є балакучим видом, і тим більше, якщо він молодий. Крім того, ці птахи з більшою ймовірністю розмовляють, якщо власник є словесною особистістю або сім’я, з якою живе ця тварина, є широкомовною. Нарешті, якщо папуга вже говорить або імітує звуки, то є широкі можливості навчити його новим словам.

    Деякі з видів домашніх папуг, які з легкістю розмовляють, включають африканських сірих папуг Конго і африканських сірих папуг Тімне, жовтоголових папуг амазонок і жовтоголових папуг амазонки, папуг-еклектусів і жовтокрилих папуг амазонки. Індійські кільцеві папуги. З ара найлегше розмовляє блакитний і золотистий ара. Серед какаду зазвичай розмовляють якаду з відкритими очима і рожевими грудьми.

    Зелені папуги, що говорять, є великими балакунами, якщо їх харчування містить нектар. Африканські папуги, як і в Сенегалі, можуть навчитися говорити, хоча їхні голоси нелегко зрозуміти. Те ж саме стосується папуг Піонус. Деякі з хвилястих папуг можуть розмовляти, а самець хвилястого папугу може вивчити буквально сотні слів.

    Самці певних груп можуть вивчити деякі слова, в основному, коли вони ще молоді. Будь-якому з цих папуг вдається розмовляти, або вони можуть просто не розмовляти взагалі. У папуг здатність говорити є надбанням, а не даністю. Господарю варто попрацювати з папугою над його вмінням говорити.

    Слід зазначити, що навіть немовний папуга може спілкуватися і розуміти ваші слова. Дослідження, проведені в 2000 році щодо вокалізації диких птахів, показали, що молоді птахи вивчили мову зграї інших птахів після того, як покинули гніздо.

    Кожна особина у вашому домі стає зграєю домашніх птахів, і тому вокалізації, які пташка вивчає, може включати нашу мову, так само, як вона вивчала б мову зграї в дикій природі.

    Для того, щоб папуга навчитися говорити, потрібна соціальна взаємодія. Ви не матимете великого успіху, просто дозволивши, скажімо, пограти телевізор, повторюючи фрази. Папуга вивчить слова, які ви йому скажете, особливо якщо ці слова містять їжу. що їдять папуги, ваша присутність або сказано з ентузіазмом.

    • Які прості слова/фрази для більшості домашніх птахів: Домашні птахи легше засвоюють слова, пов’язані з речами, які вони хочуть. Назвіть, наприклад, їжу, яку дають папузі. Ви можете почати вчити його різниці між «камбуром», «яблуком» і «апельсином» або між «зернятком» і «горіхом». Ви можете зробити це з папугою, навіть якщо він не відповідає.

    Коли папуга починає віддалено вимовляти звук або інтонацію, схожу на одне з цих слів, рекомендується дати йому їжу в нагороду і сказати те слово, яке він думає, що він говорить. Ви також можете пов’язувати слова зі своїми діями. Кажіть «Привіт» і «До побачення», входячи та виходячи з дому. Птахи люблять компанію і швидко дізнаються «привіт», «заходь» і «що ти робиш?» використовується, наприклад, при вході в кімнату.

    Кажіть «до побачення» кожного разу, коли власник йде, а також використовуйте ті самі слова, наприклад, щовечора накриваючи клітку. Сказання «ніч, ніч», «на добраніч» або «час спати» також може бути ефективним. Швидше за все, папуга вловить ці фрази.

    • Скажіть папузі кілька слів, щоб побачити, яке з них він спіймає, або щодня переписуйте одне й те саме слово чи фразу, а потім продовжте іншим словом? Чи варто сказати це тихо й повільно чи голосно й гордо: Папуги також засвоюють слова, які їм вимовляються з ентузіазмом і дуже легко, тому папуга може повторити вигук або нецензурну лексику, почувши це лише один раз, ігноруючи ввічливе слово, яке ви намагаєтеся його навчити.

    Дивовижна кількість Птахи економки, які можуть сказати «заткнись», наприклад. Отже, з цього можна навчитися двох речей:

    а) Бережіть мову навколо папуги! Ймовірно, підхопить фрази від власника, незалежно від того, навмисно їх навчають чи ні.

    б) Коли ви хочете, щоб птах навчився щось говорити, говоріть це захоплено, голосно, з натхненням і з великою енергією. Змінюйте голос, але використовуючи те саме слово. Це полегшує навчання навіть довгим реченням.

    • Чи можете ви сказати, чи це балакучість, чи папуга справді щось висловлює?: Коли папуга вперше вивчає нове слово або фразу, він зазвичай не говорить чітко. Емоції слід проявляти, коли папуга ніби копіює те, що висловлює його власник. Перші шепотіння – це саме шепотіння чи свист із згином на зразок мови, або незрозумілі слова.
    • Чи може домашній папуга навчити іншого слова чи фрази? Домашні птахи вчаться один у одного. У дикій природі папуга вивчатиме мову зграї своїх побратимів. У будинках товариші по зграї такі ж різноманітні, як сімейний собака, власник і його сусіди або члени сім’ї, а також інші птахи в будинку. Папуги можуть навчитися говорити один одному мовчати, вітати один одного по імені або використовувати одне й те саме ім’я.
    • Чи краще спробувати навчити папугу говорити, поки він у своїй клітці, чи мені його тримати?: Якщо папугу потрібно навчити виразу як навченої поведінки, не пов’язаної із завданням чи нагородою, виберіть тихе місце, щоб зайняти себе, і поставте папугу на Т-подібну підставку. Слід подбати про те, щоб відволікати до мінімуму. . Повторіть таку фразу, як «гарний папуга», кілька разів і винагородьте домашнього птаха за будь-яку вокалізацію і, врешті, правильну.

    Якщо ви навчаєте папугу говорити привіт, до побачення або називати цукерку, то папуга може перебувати в клітці або у визначеному місці. Якщо папуга навчиться називати таку їжу, як «горіх», «насіння» чи «яблуко», обов’язково нагородіть його відповідною їжею.

    • Чи краще попрацювати з папугою над вашим словником певний час доби? (Чи ранок кращий за обід?): З папугою добре працювати в будь-який час дня і, власне, кілька разів на день. Добре мати звичку розмовляти з папугою, як з маленькою дитиною. Говоріть про те, що відбувається і що ви робите, а особливо про речі, які цікавлять тварину.
    • Чи може папуга «забути» слово/словосполучення, якщо воно недостатньо підкріплене? Чи забуде папуга, якщо не повторить? Тренери називають процес зникнення поведінки «вимирання». Якщо поведінка, наприклад, вимовлення слова, не підкріплюється, вона зазвичай зникає.

    Папуга може забути слово чи фразу, якщо ви на це не відреагуєте і перестанете їх говорити. З іншого боку, здається, що птахи мають чудову пам’ять. Якщо ви хочете відновити стару фразу, ви можете допомогти папузі її запам’ятати.

    • Як змусити папугу вивчити нове слово/фразу, якщо він постійно повторює одне й те саме знову і знову? Це може призвести до втрати повторюваної фрази, якщо на неї не відреагувати. Не дивіться на папугу, відповідайте усно або повторюйте фразу. Ви також можете спробувати додати слово, відповідаючи новим словом щоразу, коли папуга каже старе. Ви можете почати шепотіти інше слово, яке багатьом домашнім птахам здається непереборним, або ви можете почати дует зі своїм вихованцем.
    • Чи потрібно приручати папугу, щоб навчитися повторювати слова чи фрази?: Дивовижна річ у розмові полягає в тому, що це практика, якою можна поділитися з папугою, незалежно від рівня дисципліни. Папуги балакучі та товариські. Використовуйте ці риси, щоб почати справжню взаємодію з диким папугою. Розмови по всій кімнаті, називання ласощів для нього та розмови з ним по дорозі та виходу з кімнати — все це не вимагає, щоб він був повністю приручений.

    Повний шлях до статті: Postposm » Тварини » Знати типи папуг, що говорять, та їх характеристики

    Будьте першим, щоб коментувати

Про автора

admin administrator