Скільки коштувало Челсі

Авторadmin

Скільки коштувало Челсі

Скільки коштувало одне очко клубам топ-ліг: «Челсі» – шокуюче дорого, «Наполі» – найбюджетніший чемпіон

Червень – час для підбиття підсумків сезонів у топових європейських чемпіонатах. Ми знаємо, як сильно ви любите дивитися, як ми рахуємо чужі гроші, тому вирішили показати вам, скільки коштувало 1 очко кожному клубу чемпіонату Англії, Іспанії, Італії, Німеччини та Франції у сезоні 2022/23.

Як джерело візьмемо цифри з відомого порталу для текстів про гроші – Capology. Звичайно, тут не враховуватимуться єврокубки та національні кубки – тоді б, наприклад, «Сіті» та «Інтер» виглядали б ще вигідніше. Але зосередимося лише на чемпіонатах.

Формула до банальності проста: беремо зарплатний фонд команди кожного клубу і ділимо на кількість очок, здобутих у сезоні, що завершився. Вийшло цікаво, хоча головних марнотратів ви і так чудово знали – ще до відкриття цього матеріалу.

Щоб не перенавантажувати цей матеріал картинками, рейтинг зарплатних фондів кожної ліги ми зібрали в окремому пості. Там ви можете дізнатися, скільки сумарно витрачала на зарплати своїм зіркам «Барселона» та який неймовірний відрив за цим же показником у «ПСЖ» від другого місця в Лізі 1:

АПЛ

Варто одразу сказати, що зарплати в АПЛ та зарплати в інших топ-лігах – ніби з різних світів. Наприклад, «Брентфорд» зі своїми 682 тисячами євро був би шостим за найбільшою вартістю очок у французькій Лізі 1. Але команду Ярмолюка все одно варто похвалити, як і «Брайтон». Обидва клуби змогли фінішувати у десятці, маючи найнижчі зарплатні бюджети у лізі.

Ну а «Челсі» – вкотре просто немає слів. Хоча варто зазначити, що вони лише другі після «МЮ» за сумарними витратами на зарплати гравців. Ось тільки манкуніанці при цьому ще щось показали.

Ла Ліга

«Атлетіко» набрав всього на одне очко менше, ніж «Реал», але витратив при цьому вдвічі менше на зарплати. А якби не Облак зі своїм 21 млн на рік, то все могло б обійтися ще дешевше. Навряд чи боси «матрацників» погодилися б помінятися місцями з «вершковим» за таку переплату зверху.

«Осасуна» – великі молодці. Команда не лише фінішувала у сімці, а й вийшла у фінал Кубка Іспанії. А «Валенсія» хоч і врятувалась від вильоту, але навряд чи в керівництві відзначали це шампанським.

Серія А

«Ювентус» залишився б на своєму місці, навіть якби з нього не зняли 10 очок на фініші сезону. Тоді туринці мали б 2,2 млн євро за одне очко – не дуже рятує ситуацію.

Варто зазначити, що лише п’ять клубів витратили на одне очко більше мільйона євро. Але кумедно, що серед них «Сампдорія» – найгірша команда сезону в Італії.

Бундесліга

А ось керівництво «Дортмунда», напевно, погодилося б заплатити своїм гравцям удвічі більше, аби здобути плюс один бал. «Боруссія» завершила сезон, як і «Баварія» – маючи 71 очко. Але які різні емоції.

Поаплодуємо «Фрайбургу» та «Уніону». Обидва клуби наступного сезону зіграють у єврокубках, причому берлінці – у ЛЧ. Тож їхній зарплатний фонд точно зросте.

Ліга 1

А результат сезону в Лізі 1 змушує ще раз усвідомити – яке досягнення зробили гравці «Лансу». Одне їхнє очко коштувало – увага! – у 19 разів дешевше, ніж одне очко «ПСЖ», який випередив їх у чемпіонській гонці якраз на один бал.

Ну і варто зауважити, що у французьких клубів найнижчі зарплати серед усіх топ-ліг, хоча в той же час – їхній чемпіон платить своїм гравцям найбільше в Європі (353,2 млн євро).

І ще декілька цікавих таблиць.

Сколько стоит «Челси» и кто хочет купить клуб у Абрамовича

По информации The Times, владелец «Челси» Роман Абрамович ведёт переговоры с богатейшим человеком Англии Джимом Рэтклиффом о продаже лондонского клуба. Согласно источнику, 52-летний российский предприниматель оценивает «Челси» в 2,2 млрд фунтов стерлингов. Рэтклифф считает цену завышенной из-за ситуации с реконструкцией стадиона «Стэмфорд Бридж». Расходы на модернизацию арены значительно увеличат сумму сделки.

Любопытно, что это уже не первая встреча Абрамовича с Рэтклиффом по поводу «Челси». В сентябре 2018-го Bloomberg сообщил про неудачные переговоры сторон. Летом прошлого года российский предприниматель нанял инвестиционный банк, который должен был помочь ему продать лондонский клуб. Тогда на сцене и появился Рэтклифф, предложивший 2,3 млрд фунтов стерлингов, однако Абрамович потребовал 3 млрд. Поэтому сделка не состоялась.

Кроме того, в октябре 2018-го журнал Tyden рассказал о переговорах Абрамовича с самым богатым бизнесменом Чехии Петром Келлнером. Утверждалось, что чех находится в близких отношениях с владельцем «Челси» и даже выкупил ВИП-ложу на «Стэмфорд Бридж» рядом с ложей Абрамовича. Впрочем, в «Челси» тогда опровергли все слухи.

Что выиграл «Челси» в эпоху Абрамовича?

Абрамович стал владельцем «Челси» в 2003 году. Это стоило ему около 140 млн фунтов стерлингов. Российский предприниматель выплатил долги находившегося на грани банкротства лондонского клуба и поднял своими вложениями команду до заоблачных высот. В 2008-м «синие» впервые в своей истории вышли в финал Лиги чемпионов, но проиграли в московских «Лужниках» по пенальти «Манчестер Юнайтед». Ещё через четыре года «Челси» выиграл Лигу чемпионов со второй попытки, победив «Баварию» в Мюнхене в серии пенальти.

Кроме того, за эти 16 лет «Челси» завоевал пять чемпионских титулов АПЛ (2005, 2006, 2010, 2015, 2017), пять Кубков Англии (2007, 2009, 2010, 2012, 2018), три Кубка лиги (2005, 2007, 2015), три Суперкубка Англии (2000, 2005, 2009) и золото Лиги Европы (2013). По данным британских СМИ, за период владения клубом Абрамовича «Челси» потратил на зарплаты игроков больше всех в Англии – 2,76 млрд фунтов стерлингов.

«Господин Абрамович очень требовательный босс, но вместе с тем большой фанат футбола, – рассказывал экс-главный тренер «синих» Антонио Конте. – Хочет знать и понимать твои футбольные идеи. Он поехал вместе с командой на сбор в Австрию. Вместе с командой смотрел видео, которые я показывал. Он действительно хочет вникать в процесс. Это просто фантастика».

Что известно о покупателе лондонского клуба?

Абрамович готов продать клуб человеку, который уже связан с футболом. Сэр Джим Рэтклифф является основателем одной из крупнейших в мире нефтехимических компаний Ineos. В 2017 году компания англичанина купила швейцарскую «Лозанну», а теперь 66-летний бизнесмен намерен приобрести клуб АПЛ. Помимо того, в декабре Рэтклифф стал владельцем британской шоссейной велокоманды Team Sky.

Состояние Рэтклиффа оценивается в 21 млрд фунтов стерлингов. В опубликованном недавно рейтинге Forbes он занимал 110-е место, тогда как Абрамович – 107-й в списке богачей. Джим родился и вырос в небогатой семье плотника, окончил престижную гимназию Беркли, обучение в которой было бесплатным, а потом отучился в Бирмингемском университете по специальности инженер-химик. Шаг за шагом строил карьеру. В 40 лет открыл собственный бизнес и сделал состояние за счёт покупки активов, от которых избавлялись крупные корпорации. Англичанин активно выступал за «Брексит», а недавно решил перебраться в Монако из-за высоких налогов в Англии.

Про автора

admin administrator