Скільки коштував 1 біткоїн на початку

Авторadmin

Скільки коштував 1 біткоїн на початку

Біткоїн встановив абсолютний рекорд. Чому криптовалюта знову зростає в ціні

Вартість біткоїна перевищила свій історичний максимум і впритул наблизилася до позначки в 20 тисяч доларів. Деякі аналітики припускають, що криптовалюта дорожчатиме й надалі – аж до 22 тисяч доларів.

До 2020 року біткоїн дешевшав упродовж кількох років. Чому ж інвестори знову проявляють інтерес до криптовалюти?

Котирування біткоїна на торгах 1 грудня досягали 19,9 тисячі доларів, свідчать дані Coindesk. Вартість криптовалюти різко зросла в останні тижні. Ще на початку жовтня біткоїн коштував близько 11 тисяч доларів, а загалом з початку року криптовалюта подорожчала в 2,7 раза.

Попередній максимум ціни був встановлений ще у грудні 2017 року, коли вартість криптовалюти також наближалася до позначки в 20 тисяч доларів. Тоді котирування біткоїна також різко зросли буквально за кілька тижнів, після чого він різко впав у ціні.

До грудня 2018 року криптовалюта встигла подешевшати в шість разів – до 3,2 тисячі доларів. Але у березні 2020-го, на тлі пандемії, вартість біткоїна знову почала зростати.

Пандемія стала причиною економічного спаду в усьому світі. Щоб стримати поширення коронавірусу, держави запровадили карантин. Це призвело до падіння попиту на нафтопродукти та сировину – котирування нафти обвалилися.

Водночас обмежувальні заходи призвели до сповільнення ділової активності в різних галузях – передусім, у сфері туризму, готельному та ресторанному бізнесах.

Автор фото, Unsplash

У США та ЄС влада вирішила стимулювати економіку за допомогою додаткових витрат. Чимало інвесторів побоюються, що ці заходи призведуть до послаблення традиційних валют. І саме на тлі цих подій зросли інвестиції в криптовалюти.

Ще в травні мільярдер, один із найвідоміших світових трейдерів Пол Тюдор Джонс, повідомив, що перевклав у біткоїн майже 2% свого інвестиційного портфеля. Він пояснив це рішення тим, що влада країн витрачає більше, ніж заробляє, і внаслідок політики стимулювання в економіку “закачуються” додаткові гроші.

Це призводить до знецінення традиційних валют, і тому інвестувати в них немає сенсу, пояснював свою точку зору Пол Тюдор Джонс.

При цьому він додав, що інвестиції в біткоїн достатньо ризиковані, оскільки це дуже молода валюта, якій всього 11 років. Біткоїн ще не витримав перевірку часом, як золото, тому він інвестував у нього лише незначну частину своїх коштів.

Водночас інвестор Тайлер Вінклвосс – один із відомих прихильників криптовалют – спрогнозував зростання вартості біткоїна до 500 тисяч доларів. У своїй статті він розкритикував політику стимулювання і зауважив, що вважає біткоїн хорошим активом для інвесторів, які хочуть застрахувати свої інвестицій від інфляції на тривалий термін.

Втім, скептики продовжують нагадувати: ринок криптовалют все ще низьколіквідний. Велика кількість біткоїнів сконцентрована в руках невеликої кількості інвесторів.

За даними консалтингової компанії Flipsyde Crypto, близько 2% анонімних акаунтів володіють 95% всіх біткоїнів. В таких умовах всього одна велика угода може призвести до сильних коливань котирувань криптовалюти.

Великі інвестори скуповують біткоїни

Багато інвесторів очікують, що використання криптовалют у традиційній фінансовій системі буде зростати, і це призводить до зростання котирувань, зазначає агентство Reuters.

Платіжні сервіси Square та PayPal, якими користуються близько 300 мільйонів людей, додали в свої додатки можливість робити покупки за допомогою криптовалют. Саме ці компанії останніми тижнями скуповують усі доступні біткоїни, додає Reuters з посиланням на дані фонду Pantera Capital.

Вартість біткоїна може зрости до 22 тисяч доларів, після чого розпочнеться спад – але навряд чи він буде такої ж сили, як у 2018 році, прогнозують аналітики компанії Miller Tabak + Co.

Нинішнє зростання котирувань відрізняється від ситуації 2017 року, пише у своєму блозі компанія Chainalysis. Тоді криптовалюти скуповували переважно дрібні інвестори з Азії. А у 2020 в біткоїн вкладаються вже великі інвестори і компанії, в основному зі США та Європи.

На криптовалютних біржах реєструються транзакції зі значними сумами, що може свідчити про участь в них великих інвесторів. Аналітики вважають, що такі тренди свідчать про визнання біткоїна серед традиційних інвесторів.

Для біткоїна це хороші новини: такі покупці купують активи радше для стратегічних цілей, а не для спекуляцій – і це буде підтримувати котирування на високому рівні, зазначає Chainalysis.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!

Дорожче $66 тисяч. Чому біткоїн б’є рекорди

Інша велика криптовалюта ефіріум (Etherium) також зростає.

Напередодні у США почали продавати перший біржовий фонд ETF, що заснований на біткоїн-ф’ючерсах.

Хвиля росту біткоїнів почалася з позначки 64,4 тис. доларів й досягла 66,8 тис. Після чого курс відскочив і почав трохи падати.

Це відчутний ріст протягом одного дня, але біткоїни стабільно зростають з кінця вересня – з позначки в 41 тис.

Таким чином ціна криптовалюта відновила свій максимум з 14 квітня, коли вона коштувала 63,6 тис. доларів.

Валюта ефіріум теж зростає – з початку середи вона набрала 6,3% і подолала бар’єр вартості у 4 тис. доларів. Однак травневий річний рекорд ціни – 4 182 долари – не побила, хоча й перебуває близько до нього.

Чому росте біткоїн?

Багато спостерігачів пов’язують зростання криптовалют й особливо біткоїнів з початком торгів у США першого біржового фонду (ETF) заснованого на біткоїн-ф’ючерсах, які торгуються на Чиказькій біржі з 2017 року.

Це означає, що інвестори на Нью-Йоркській біржі отримали можливість грати на ринку криптовалют через свій брокерський рахунок – тобто через регульований і прогнозований механізм.

Але аналітики нагадують, що минулі злети біткоїнів були короткостроковими.

У травні криптовалюта взагалі показала найсерйозніше одноденне падіння з березня минулого року – в один з моментів її курс впав приблизно на 30%. Інші криптовалюти, ефіріум і Dogecoin (DOGE), втратили, відповідно, 25% і 29%.

Це сталося після того, як Пекін заборонив фінансовим інститутам і компаніям надавати послуги, пов’язані з обміном криптовалют та попередив інвесторів про небезпеку спекулятивної торгівлі.

У березні бізнесмен Ілон Маск несподівано заявив, що його компанія Tesla буде приймати оплату за автомобілі біткоїнами. Крім того, він сам вклав у цифрову валюту 1,5 млрд доларів.

Після цього біткоїн також одразу виріс.

Але незабаром Маск передумав, пояснивши це тим, що криптовалюти в нинішньому вигляді загрожують екології. Тож біткоїн упав.

Так мільярдер наочно показав, як можна маніпулювати світовим криптовалютним ринком.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!

Про автора

admin administrator