Скільки коштують бюджетні похорони

Авторadmin

Скільки коштують бюджетні похорони

Скільки коштує поховати людину? Вартість ритуальних послуг в Україні

В Україні щороку помирає близько півмільйона людей. Жахлива статистика. Але є організації, які примудрилися на цьому непогано заробити. Більшість українців лякає постійно зростаюча вартість ритуальних послуг, але діватися нікуди – доводиться платити. У цій статті розберемося, скільки коштує поховати людину в Україні, і як не попастися на гачок “чорних” трунарів.

Як не нарватися на «чорних» трунарів

У цьому секторі бізнесу вкрай висока конкуренція, тому деякі представники змушені йти на крайні заходи, щоб заманити клієнтів. Агенти з’являються відразу за фактом встановлення смерті та наполегливо, а іноді агресивно, продають свої послуги. Часто вбиті горем люди погоджуються на все, не вникаючи в пропозиції. А тут їх підстерігають обман і маніпуляції. Щоб не зв’язатися з таким “ритуальником”, перевірте його на наявність:

  • Фіксованого прейскуранта з офіційною печаткою фірми;
  • Замовлення оформляється на фірмових бланках з реквізитами;
  • Складається договір у двох рівнозначних примірниках.

Скільки грошей потрібно, щоб поховати людину? Статті витрат

Вартість організації похорону залежить від форми. Є повний пакет – від моменту смерті до фінальної стадії процесом займаються фахівці, з якими заздалегідь були підготовлені угоди. Найчастіше стосується лежачих хворих, людей похилого віку. Ціна ритуальних послуг вийде нижче, якщо зайнятися організацією самостійно. Тоді важливо не упустити ніяких статей витрат, а саме:

  • Ділянка на кладовищі, яма;
  • Витрати на морг;
  • Труна, одяг, текстиль, вінки;
  • Церковна атрибутика, відспівування;
  • Поминки, поминальні набори;
  • Транспортування (наймання мікроавтобусів, катафалки).

Сплатити послуги в морзі

У регіонах послуги моргу оплачуються за статтями:

  • Одноденне перебування тіла – 350 грн;
  • Розтин – 450-500;
  • Обмивання, переодягання – 500-600.

У столиці ціни на похоронні послуги стартують від 2000. Окремо оцінюють макіяж, зачіску та інші маніпуляції.

Купити труну

Розрізняють такі типи, від яких залежить, скільки коштує труна:

  • Оббиті тканинним покриттям (найбільш бюджетні) – 2500-4000 грн;
  • Поліровані (елітні) – 4000-30 000 грн;
  • З цілісних масивів цінних порід ( бук, дуб, кедр, вишня) – 16 000-300 000.

Вартість відспівування

Ціна поховання в Україні формується не тільки від витрат, пов’язаних із закупівлями, але і з церковними обрядами. Так, відспівування обійдеться рідним в 500 (для сільського населення) – 1000 (столичні церкви). В середньому – 800 гривень.

Похоронний оркестр

Сучасна тенденція показує, що частіше люди не викликають музикантів, ніж замовляють їх. “Мода” на них пройшла. Однак, скориставшись оркестром, коштує організація похорону на 700-800 грн дорожче. Також не забудьте, що їх слід нагодувати.

Скільки коштує місце на кладовищі?

Основне питання, що хвилює перед похованням: скільки коштує купити місце на кладовищі. Згідно з національним законодавством, ділянка для поховання видається безкоштовно. Однак деякі контори успішно продають відрізки землі в обхід закону. Враховуючи розмір міста та престижність місцевості, коштує ділянка землі на кладовищі від 100 доларів. Вартість місця на кладовищі закритого типу – 2000 євро.

Прайс викопати могилу змінюється в залежності від пори року. Так, могила влітку – 400, взимку – в півтора рази більше, тобто 600.

Вартість кремації

На території країни діє 3 крематорію (Київ, Одеса, Харків). Тим, кого не влаштовує ціна місця на кладовищі, цей варіант підійде більше. Комплексна тарифікація становить від 4000 до 9000, включаючи оренду залу для прощання.

Поминки

Раніше поминальні обіди проводилися вдома: ставили довгі столи, готували самостійно. Сьогодні популярно поводитися з кафе, що вирішує проблему з місцями, тривалим приготуванням. Так, багато закладів спеціалізуються на таких комплексах. За одного доведеться заплатити від 60-120 грн. Сюди входять перше, м’ясне, овочі, компот.

Які ціни на ритуальні послуги від провідних компаній України?

Очевидно, що дорожче виходить організувати похорони в Україні в її центральних регіонах (Одесі, Харкові, Дніпрі, Черкасах). Бюро ритуальних послуг віддалених країв (у Полтаві, Миколаєві, Кривому Розі, Житомирі, Чернігові) виставляє більш лояльні прайси, однак ціни на ритуальні послуги в Україні можуть відрізнятися в межах 20%. Мінімальна вартість похоронів в Україні починається від 6000 гривень. Максимальної межі не існує.

Горе наздогнало зненацька і грошей немає? Mycredit завжди допоможе!

Проаналізувавши, скільки коштує померти в Україні, хочеться жити вічно. До подібних подій неможливо підготуватися ні морально, ні матеріально. Вони підстерігають зненацька. Державна допомога нараховується через місяць-два після ритуалу, а до цієї підтримки передбачається безліч виплат. Швидко вирішити фінансове питання – отримати споживчий кредит. Ефективніше звернутися в мікрофінансові компанії, які дають гроші в борг терміново в день звернення. В сервісі онлайн-кредитування Mycredit можна взяти позику до 10 тисяч за 15 хвилин 24/7 через інтернет. Це дозволяє вирішувати труднощі відразу, як тільки вони наздогнали, а не чекати рішення тижнями від банківських структур.

💀 «Як умру, то поховайте»: скільки коштують похорони в Україні — дослідження

Команда аналітиків Picodi порахувала, скільки коштує похорон і як відрізняються витрати на традиційне поховання і кремацію. Також вони перевірили, яку матеріальну допомогу надають держави своїм скорботним громадянам: Україна відноситься до країн, де виплачується компенсація на похорон, однак її розмір не найбільший.

Авторизуйтеся, щоб підписуватися на авторів, створювати та коментувати пости

  1. Головна
  2. Суспільство
  3. 💀 «Як умру, то поховайте»: скільки коштують похорони в Україні — дослідження

Команда аналітиків Picodi порахувала, скільки коштує похорон і як відрізняються витрати на традиційне поховання і кремацію. Також вони перевірили, яку матеріальну допомогу надають держави своїм скорботним громадянам: Україна відноситься до країн, де виплачується компенсація на похорон, однак її розмір не найбільший.

Похорони в Україні — ціна

Торік смертність в Україні склала понад 534 тис. людей. Згідно з офіційною статистикою кремували лише 5% від загальної кількості померлих в країні, а в столиці ця цифра досягла 70%.

Традиційне поховання і кремація мають значні відмінності, але деякі витрати однакові в обох випадках. Наприклад, підготовка тіла полегшить гаманець на 1 400₴. В цю послугу входять: обмивання, бальзамування, нанесення макіяжу і одягання. Також тіло потрібно транспортувати, а оренда катафалка в середньому становить 3 300₴.

Самі похорони складаються з церемонії (світської чи церковної) і поминок. Вартість першої частини може обійтися в 1 180₴ — в цю суму входить оренда залу або храму і оплата послуг ведучого або священика. У свою чергу поминки в ресторані на 30 осіб можуть коштувати 5 000 грн.

У разі традиційних похоронів потрібно брати до уваги вартість труни — приблизно 3 000 грн. Відповідно до закону місце на кладовищі держава готова надати безкоштовно, а ось копка могили може обійтися в 2 500₴ в зимовий період. До дорогої атрибутики слід віднести пам’ятник – стандартний простий надгробок коштує 10 000 грн.

Якщо мова йде про кремацію, то її вартість становить 1 050 грн. (Включаючи вартість простої труни). Також до цієї статті витрат належить урна, а її середня вартість — 680₴. Для урни необхідно передбачити місце в колумбарії. Поховання урни і ніша обійдуться в 2 тисячі гривень.

Підсумовуючи всі витрати, можна стверджувати, що кремація обходиться дешевше: традиційні похорони обійдуться в середньому в 26 395 грн., А кремація — 14 625 грн.

Де вмирати найдорожче

Команда аналітиків Picodi дізналась, який вид похорону найпопулярніший в інших 15 країнах і скільки він коштує.

З країн, які потрапили до рейтингу, найдорожчі похорон в Японії: у цій країні середня вартість церемонії становить $12 721, а мешканці не можуть розраховувати на фінансову підтримку від держави. Відразу після неї йдуть дві європейські країни: Іспанія і Франція, де вартість похорону дорівнює $9 195 і $8 782. Що цікаво, в Іспанії можна отримати допомогу, але її розмір становить $55, що покриє менше 1% від витрат на похорони.

Україна, де середня вартість похорону дорівнює 26 395 грн. (В перерахунку $946), знаходиться на найнижчій сходинці рейтингу. Соціальна допомога на поховання виплачується у розмірі двомісячної пенсії — 6 128 гривень ($220) і може покрити близько 23% від вартості всіх витрат.

У Мексиці також похорон близького не сильно обтяжує сімейний бюджет — середня вартість всіх витрат становить $1 414. Схожу суму віддадуть в Швеції. Громадяни цієї країни платять так званий похоронний податок, який покриває велику частину витрат, завдяки чому церемонія обійдеться в $1 625.

У деяких країнах (наприклад, в Німеччині та Ірландії) не виплачують соціальну допомогу на похорон. Там громадяни повинні подумати про відповідну страховку заздалегідь. Однак у випадку з незаможними, самотніми або бездомними людьми держава бере на себе організацію похорону з мінімальними витратами.

Ознайомитись з дослідженням можна за посиланням.

Вартість останнього прощання: скільки коштують бюджетні похорони в Україні

В Україні чимало послуг є платними. Тому і за поховання рідної чи близької людини вам теж треба буде віддати чималу суму. Однак тим, хто знаходиться у скрутному становищі, найкраще підійдуть економні проводи.

Розповідаємо, скільки коштує бюджетне поховання в Україні.

Наприклад, ви можете поховати людину за 7 000 гривень. Агентства ритуальних послуг зазвичай одразу пропонують так звані “пакети”. Це набір послуг, які відрізняються залежно від кількості та якості.

Існує пакет “Економ” (7 000 гривень) Він підходить для тих, хто перебуває у скрутному фінансовому становищі. Організація похорону буде з мінімальним бюджетом. Зазвичай сюди входять:

  • допомога в організації похорону, консультації за телефоном;
  • труна дерев’яна;
  • постіль, подушка;
  • покривало біле або церковне;
  • перевезення тіла в морг;
  • підготовка померлого до похорону;
  • доставка ритуальної атрибутики в морг;
  • трансфер;
  • плечова бригада для транспортування труни.

Якість та рівень атрибутів знаходять на середньому рівні.

Чи може дружина отримати майно померлого чоловіка за кордоном

Раніше ми вже писали про те, що українка має остаточне право на половину майна, нажитого в спільному подружньому житті, а також на частку залишкової спадщини пропорційно з іншими спадкоємцями. Якщо є тільки донька, і вона протягом шести місяців подасть заяву на прийняття, то кожній з претенденток відійде по половині майна.

В протилежному випадку – донька не звернеться до нотаріуса, а заповіт відсутній – все в повному обсязі зможе успадкувати дружина. Тому жінці бажано звернутися до фахівця, у якого відкрита спадкова справа, оформити заяву та зачекати, поки сплине час очікування. Як тільки мине пів року, їй видадуть свідоцтво на право власності.

Єдина перешкода – донька може в суді довести факт припинення шлюбних відносин до смерті чоловіка. Тоді дружина не зможе претендувати на частку приватного майна, але спільне залишиться за нею.

Кому дістанеться майно, якщо відмовитись від спадщини

У такому випадку, ваша частка поділиться між іншими спадкоємцями. Борги також рівномірно діляться між усіма спадкоємцями і їх, на відміну від спадщини, не можна розділити за заповітом.

Якщо ж інших спадкоємців зовсім немає, то усе майно, зокрема і нерухоме, перейде у власність місцевої влади. А якщо квартира була в іпотеці, то повернеться кредитору, тобто скоріше за все, банку.

Раніше сайт Pro Гроші писав, що деяких українців можуть позбавити спадщини за заповітом. Також ми повідомляли, що спадщини можуть позбавити будь-кого, і розповідали, хто ризикує залишитись ні з чим.

Про автора

admin administrator