Скільки кубів дров у газелі

Авторadmin

Скільки кубів дров у газелі

Скільки кубів дров на куб газу

Одна лише згадка про кубічних метрах призводить багатьох покупців в замішання. “Скільки це? На скільки мені вистачить такої кількості палива? ». Що вже тут говорити про ситуації, коли потрібно дізнатися співвідношення кубів різних видів палива.

Якщо ви не розбираєтеся в цьому, не турбуйтеся: навіть деякі знаючі люди підглядають в технічну довідку, щоб дізнатися ці дані.

Перш ніж перейти до конкретики, ще одна коротка підводка. Навіщо потрібно знати співвідношення?

Це надзвичайно важливо в ситуаціях, коли ви вибираєте, що використовувати для опалення будинку – дрова або газ. На цьому попередньо-розрахунковому етапі необхідно визначити найбільш вигідний варіант. Помилка в розрахунках, може, «на березі» і здається незначною, але в масштабах навіть 10 років це перетвориться в значних фінансових втрат.

Про співвідношення потрібно знати при покупці дров. Особливо це стосується випадків, коли ви заготовлює паливо в перший раз після переходу з газового опалення. Є ризик придбати занадто мало дров і залишитися без палива в розпал опалювального періоду, або купити занадто багато деревини, переплативши.

Так що будьте уважні!

розрахунки

Спершу варто запам’ятати таке співвідношення: 1 складометр дров = 200 кубометрів газу.

І ще одне нове поняття – складометр! Не лякайтесь. Якщо говорити простими словами, це 1 кубометр деревини (метрова висота, метрова ширина, метрова глибина), яка щільно укладена (на фото нижче). Тобто це «спресований» звичайний кубометр. Одним складометрів прийнято вважати 0,75 кубометрів.

Звідси робимо висновок: 1 кубометр дров = 250 кубометрів газу. Це співвідношення визначено з точки зору теплотворної здатності. Безумовно, дані розрахунки не є 100% математично вивіреними, так як існують різні дрова, та й газ за якістю буває різним. Але в якості орієнтира цю інформацію цілком можна використовувати.

висновок

Ще раз акцентуємо увагу на тому, що в деяких ситуаціях знати дане співвідношення дуже важливо. Якщо у вас є сумніви щодо розрахунків, ви завжди можете звернутися до консультанта профільного магазину. Ви – споживач. Ви не зобов’язані розбиратися у всіх технічних нюансах, тому ваше прохання обов’язково буде нормально сприйнята. Успіхів в купівлі палива!

З повагою компанія Дрова Київ

Скільки кубів в складометрів – важливі параметри при розрахунку

Як зрозуміло з назви, кубометр або кубічний метр (м3) – це обсяг куба, величина сторін якого дорівнює метру. У цій величині зазвичай вимірюють газ, воду, сніг, пісок та інші сипучі та рідкі матеріали.

Однак це величина підходить тільки для вимірювання одного Целікова шматка дерева, наприклад, сосни: адже, якщо скласти куб з окремих дров і дощок, між ними все одно залишиться відстань, хоч і в кілька міліметрів.

Важливо знати: в будівництві в кубометрах також вимірюється кубатура деревини: це необхідно при перевезенні та зберіганні будматеріалу.

Отже, при покупці дров, дощок та інших «нецелікових» шматків, кубометри не підходять: довелося б вимірювати кожен брусок з усіх боків і намагатися укласти їх в задані параметри. Це занадто довго і все одно може привести до помилок.

Як перерахувати куб дров

Щоб спростити процес перерахунку і зменшити можливість обману, був створений інший термін – складометр.

Його найпростіше представити у вигляді стосу розміром 1 м х 1 м х 1 м, в яку склали поліна, підігнавши їх якомога щільніше один до одного. Між ними все одно залишається якусь відстань – невелике, але значиме при покупці великої кількості дров.

Для перекладу скадометра в кубометр необхідно обчислити розміри штабеля (довжину, висоту і ширину) і помножити на спеціальний коефіцієнт, зазначений в таблиці нижче. Це допоможе отримати наближений до істини обсяг дров.

Значення коефіцієнта можна знайти в спеціальних таблицях і на фото: вони залежать від породи дерева, довжини поліна і його обсягу.

Для листяних дерев

Іншими словами, чим коротше поліна, чим більше місця вони можуть зайняти в упаковці, при цьому круглі дрова займають більше обсягу, ніж колоті.

Найпростіше побачити сенс складометрів на прикладі:

Був куплений штабель тонких березових чурок довжиною в 0,75 метра. Габарити самого штабеля склали 1,5 метра * 3 метра * 2,5 метра. Необхідно порахувати підсумковий обсяг займаних дров за допомогою калькулятора:

  1. Необхідно обчислити об’єм самого штабеля, перемноживши його боку: 1,5 * 3 * 2,5 = 11,25 куб. метрів;
  2. Потім потрібно визначити коефіцієнт самих дров: у берези дорівнює 0,65;
  3. Обидва числа перемножуються ще раз: 11,25 * 0,65 = 7,3125 – це питома вага.

Разом різниця вийшла майже 4 куб. метра. Якби не було величини скадометр, покупцеві довелося б значно переплатити за покупку.

Розрахунок і вага

Щоб обчислити вагу штабеля, необхідно кількість складометрів помножити на коефіцієнт, а потім перевірити збіг числа за таблицями, які легко знайти в інтернеті.

У них вказано приблизний вага 1 кубічного метра різних порід. Наприклад, свіжий дуб важить 1000 кг, а при природній вологості в 15% – всього 710 кг.

Було куплено 4 складометрів сухих колотих дубових полін довжиною в 0,25 метра і вологістю в 15%. Необхідно перевірити їх вага:

  1. Коефіцієнт таких дров становить 0,76: 0,76 * 4 = 3,04 куб. метра;
  2. 3,04 * 710 кг = 2158,4 кг – стільки приблизно повинні важити куплені дрова. Якщо різниця надмірно відхиляється в будь-яку сторону, значить, продавець намагається обдурити.

Зверніть увагу: при покупці дерева важливо знати не тільки його обсяг, а й масу: при неправильному зберіганні дерево може набрякнути і стати набагато важче, ніж було, а платити за це все одно доведеться покупцеві.

Якщо ж дерево привезли в кузові машини, наприклад, Газелі або самоскиді, не в дровітні, а накидав абияк, необхідно обсяг кузова помножити на 0,8 при довжині поліна в 0,25 метра і на 0,75 при довжині в 0, 5 метрів. Це середні величини займаного повітря при подібному укладанні.

Візьміть на замітку: складометр – це корисна для покупця величина, що дозволяє не платити за «повітря». При покупці дерева кубічними метрами варто пам’ятати, як правильно розрахувати підсумок, інакше сума буде виглядати дещо завищеною.

Про автора

admin administrator