Скільки курчата можуть не їсти після вилуплення

Авторadmin

Скільки курчата можуть не їсти після вилуплення

Як вилуплюються курчата в інкубаторі, через скільки днів

Тим, хто займається розведенням курей, рано чи пізно доведеться зайнятися вирощуванням курчат. Добре несуться тільки молоді курочки, тому бажано постійно міняти птахів у дворі. Можна купити вже виросли курочок, але це накладно. Набагато легше самостійно вивести курчат.

Самостійно виводити курчат набагато вигідніше, ніж купувати їх

  1. Способи виведення
  2. Висиджує курка
  3. Інкубатор
  4. Розвиток ембріона
  5. Як відбувається вихід
  6. Треба допомагати курчаті вилуплюватися?
  7. Чому не варто допомагати
  8. Допомога инкубаторским курчатам

Способи виведення

Чому краще самостійно займатися розведенням курчат? Якщо у вас підходяща порода курей, то хочеться, щоб і нове покоління було таким же. Якщо ви самі виведете курчат, то не варто боятися обману. Недобросовісні продавці іноді під виглядом майбутніх несучок продають курчат, які потім виростають у півнів. Тим більше, що чекати появи нового покоління курей не так вже довго.

Через скільки днів курчата можуть вилупитися з яйця? Зазвичай проходить 21 день. Але іноді вони вилуплюються трохи пізніше або трохи раніше.

Висиджує курка

Якщо курка зважилася висиджувати яйця, але вам пощастило. Цей спосіб виведення вимагає мінімального втручання людини. Курка сама буде стежити за температурою, вологістю, при необхідності допоможе курчаті пробити шкаралупу. Завдання господаря – підкласти під неї запліднені яйця. Вже через 21 день на світ один за іншим з’являться малюки, не все відразу, а з невеликим інтервалом.

Курка сама доглядає за своїми яйцями

Інкубатор

Щоб курчата вчасно вилупилися з яєць, закладених в інкубатор, важливо підтримувати в ньому необхідну для них температуру і вологість. Якщо інкубатор був неправильно налаштований, вони можуть і не з’явитися. Якщо в інкубаторі немає режиму перевертання яєць, а господар забував робити це вручну, якщо був сильний перегрів або інші несприятливі фактори, пташенята гинуть. Якщо ж температура в інкубаторі була занадто низькою, малюки розвиваються слабкими, у них немає сил на те, щоб пробити шкаралупу. Також при недостатньому обігріві вони з’являються на світ трохи пізніше, не на 21 день, а на 22 або 23 до 25 днів. Довше чекати немає сенсу.

Розвиток ембріона

Процес інкубації ділиться на 3 тимчасових періоду.

Формується тіло зародка, закладається основа його тканин і органів. Так як йде інтенсивний обмін речовин, важливо прогрівання яєць і забезпечення їм комфортної високої температури в інкубаторі.

Ранні стадії розвитку ембріона

Ембріон активно розвивається і росте. Також з яйця видаляється зайва вода. Але якщо цей процес буде занадто інтенсивним, пташенята можуть з’явитися на світло слабкими. Тому важливо стежити за температурою: перегрів небезпечний. Важливий і рівень вологості. Щоб його підвищити, яйця в інкубаторі обприскуються водою.

Настав час вилуплюватися. Останній білок і частина жовтка вже витрачені курчам, і йому пора з’явитися на світло. Щоб це відбувалося швидше, температура в інкубаторі не повинна бути занадто низькою.

Як відбувається вихід

Через скільки днів курча з’являється на світ, ми вже говорили. Але коли він подає перші ознаки життя? Як вилуплюються курчата? Якщо курка дбала про потомство або в інкубаторі були дотримані всі умови, вже на 17-19 день курча дає про себе знати слабким писком.

Вилуплюються курчата в інкубаторі

Пищать малята не завжди, лише час від часу. Ближче до 21 дня, іноді трохи раніше або пізніше, вони розкльовують шкаралупу зсередини. Їм у цьому допомагає спеціальний яєчний зуб. Через кілька днів після появи на світ він відпаде. Як відбувається вилуплення пташеняти?

Якщо ви візьмете яйце в руку і піднесе його до вуха, то чути, як малюк шкребеться. Він перевертається і зачіпає дзьобом і кігтями шкаралупу.

Відбувається це не відразу, а поступово, іноді на це йде цілий день.

Подивитися, як це відбувається, можна на наступному відео:

Треба допомагати курчаті вилуплюватися?

Іноді, спостерігаючи за тим, як курчата безуспішно намагаються вибратися з яєць, люди намагаються їм допомогти, вважаючи, що цим самим полегшують йому завдання. Чому не можна так робити? Пташенята самі вилуплюються, так закладено природою. Нехай це відбувається не відразу, протягом дня. Курчаті потрібні добу, щоб зробити отвір в яйці, а потім ще один день, щоб розбити його цілком.

Чому не варто допомагати

Чому не можна прискорювати цей процес? До самого моменту вилуплення у курчати не сформована кровоносна система, тому деякі його судини з’єднуються з яйцем.

Якщо отковирять шкаралупу раніше часу, то кровоносні судини теж пошкоджуються, і почне текти кров.

Це послабить здоров’я курчати або ж викличе його загибель. Тому краще не втручатися в процес, закладений природою. Курча і сам впорається з поставленим завданням. Якщо ж ви дуже хочете допомогти, можна трохи розширити дірочку у дзьоба. А решта пташеня повинен зробити сам.

Не можна забирати у які вилуплюються пташенят шкаралупу, адже можна порвати сполучені з нею кровоносні судини

Допомога инкубаторским курчатам

Але при використанні інкубатора допомагати курчатам не тільки можна, але і потрібно. Тут також чіпати яйця не можна. Допомагають пташенят по-іншому. В інкубаторі часто повітря недостатньо вологий, з-за чого яйця всихають. Якщо його оболонка стає сухою, збільшується її міцність і курчатам не просто з нею впоратися. Тому так важливо стежити за вологістю повітря.

На 19 день обприскуйте яйця теплою водою. Робиться це 2 рази в добу.

Це зробить шкаралупу яєць м’якою і податливою. Тоді малюки легко зможуть проклюнуться і вилупляться в потрібний день.

Як не втратити до 5% курчат після вилуплення

У сучасних промислових інкубаторіях через розтягнутість процесу вилуплення курчат, проведення розділення за статтю, вакцинацію, пакування, транспортування тощо інколи проміжок між їхнім вилупленням і першою годівлею та напуванням у пташнику може досягати 72 годин.

Однак через таку затримку відхід курчат може становити 3-5%, а в тих, які залишилися, погіршується імунний статус, спостерігається затримка росту й розвитку.

Повноцінна годівля батьківського стада за програмою вирощування курчат-бройлерів без антибіотиків сприятиме підвищенню якості інкубаційних яєць, збільшенню вмісту поживних речовин у яйцях і отриманню більш життєздатного добового молодняку.

Рання годівля курчат сприяє створенню та розвитку здорової мікрофлори. Навіть після короткого періоду позбавлення корму епітелій кишківника птиці стає більш проникним для антигенних білків, токсинів, що виробляють патогени, і, як правило, чутливішим до ураження бактеріями.

Курчатам рекомендується надавати доступ до корму та води ще у вивідних лотках.

Корми мають містити легко перетравні поживні речовини, пробіотики, пребіотики, екзогенні ферменти, амінокислоти, вакцини та лікарські засоби. Рання годівля курчат цими поживними речовинами та добавками поліпшує загальний розвиток травного тракту, сприяє росту корисної мікробіоти кишківника, збільшує швидкість росту й ефективність використання корму, забійний вихід, зменшує смертність.

Як повідомлялося, підвищений рівень вітаміну Е в раціоні курчат-бройлерів подовжує термін зберігання їхнього замороженого м’яса.

Харчування після кесаревого розтину: що і коли можна їсти

Кесарів розтин це хірургічна операція, під час якої через розріз в черевній порожнині та матці проводиться вилучення плоду.

Кесарів розтин – хірургічне втручання, після якого організму потрібен певний комплекс відновлювальних заходів. Після такої операції дуже важливо дотримуватися певних рекомендацій щодо медичного догляду, психологічної підтримки та харчування для швидкого відновлення та запобігання можливим ускладненням.

Такі заходи охоплюють:

Харчування в перший день після кесаревого розтину

У перший день після операційних пологів породіллі не рекомендовано вживати їжу, тільки пити негазовану мінеральну воду, не менше 1.5 літра. Це пов’язано з тим, що вагітність та пологи з операційним втручанням несуть сильне навантаження на організм, а важка їжа може його посилити. Також після виходу з-під наркозу у деяких жінок можуть виникати спайки та посилене газоутворення, а їжа часто ускладнює ці процеси. Необхідні для відновлення організму мікроелементи та вітаміни породілля отримує за допомогою розчинів через крапельницю.

Дієта на другий та третій день після операції

Наступного за пологами дня молода мама зазвичай почуває себе краще, а правила харчування стають більш м’якими. Слід зазначити, що раціон має бути дієтичним, щоб не перевантажувати шлунок.

Рекомендації щодо харчування у кожному окремому випадку надає лікар, враховуючи стан здоров’я жінки. Загальні рекомендації до харчування все таки є – лікарі рекомендують вживати в їжу легкі страви, які сприяють лактації та не перевантажують організм:

Усі страви мають бути не гарячіші за 50 °С, їжу потрібно приймати невеликими порціями, 5-6 разів на день. Водний режим теж дуже важливий – пити слід часто та невеликими порціями.

Часто лікарі рекомендують молодій мамі розпочати вести щоденник харчування. Таким чином можна зрозуміти які продукти погано засвоюються.

На третій день, зазвичай, шлунково-кишковий тракт починає працювати активніше, до уже дозволених до вживання продуктів можна додати:

Закреп після кесаревого

Після кесаревого розтину жінок часто турбують закрепи. Вони починаються ще у пологовому будинку та продовжуються вдома, завдаючи неабиякого дискомфорту. У такій ситуації найкращим рішенням буде консультація з лікарем.

Закрепи бувають двох видів:

Атонічний закреп. Кесарів розтин призводить до зниження перистальтики кишківника. Наслідком може бути парез, який супроводжується такими симптомами як вздутий живіт та погіршення виділення газів. Впоратись з цим видом закрепу допомагає дієта, яка має включати в себе:

Уникати потрібно таких продуктів як:

Невеликими порціями натщесерце (за 30 хвилин до прийому їжі) можна пити охолоджений відвар із трав (насіння кмину, анісу і фенхелю).

Спастичний закреп. Він спричинений розривами під час кесаревого розтину, які у свою чергу призводять до затиснення кишківника. У цьому випадку харчування повинно включати:

У випадку зі спастичним закрепом протипоказані:

Нормалізація харчування допомагає швидко вирішити проблему з закрепами.

Основні правила харчування вдома

Після виписки молодій мамі треба продовжувати дотримуватись правил харчування, адже ц не просто допомагає відновитись, а й сприяє лактації. Меню годуючої матері повинно містити максимальну кількість корисних речовин та вітамінів. Слід зосередитися на продуктах, збагачених вітаміном С, кальцієм і цинком.

Жінці варто пам’ятати, що будь-які нові продукти в раціоні можуть впливати на дитину. Для того, щоб уникнути алергічних реакцій у малюка на грудному вигодовуванні, нові продукти в раціон матері потрібно вводити поступово.

Щоденний раціон жінки після кесаревого розтину має включати молоко або кефір, нежирний сир, м’ясо овочі, яйця, вершкову та рослинну олію .

Обережно слід вживати груші, гранат, хумус, буряк, солодощі.

Необхідно уникати алкоголю та продуктів, які викликають алергію, таких як: мед, цитрусові, полуниця, шоколад, консерви, жирні соуси, ковбаси, копчені вироби, морепродукти, арахіс, соя, гриби, ягоди.

Рекомендується також відновити прийом вітамінних комплексів для годуючих жінок.

Правильне харчування на даному етапі допоможе покращити якість лактації та скоротити період відновлення після операції.

Про автора

admin administrator