Як правильно ставити паркан із профнастилу між сусідами

Авторadmin

Як правильно ставити паркан із профнастилу між сусідами

Паркан із профнастилу

Паркан із профнастилу. Як зробити паркан із профнастилу

Нижче ми розповімо Вам як зробити паркан з профнастилу своїми руками, зупинившись на всіх етапах будівництва.

Про те, як вибрати паркан, які види парканів існують і які підготовчі роботи необхідно виконати до початку будівництва паркану з металу, ми розповіли в статті Як вибрати паркан: види парканів для дачі та будинку.

1. Як побудувати фундамент і підготувати основу для установки паркану з профнастилу

Для установки парканів з металу використовуються два типи фундаменту: що окремо стоїть (буронабивний або прямокутного перетину) і стрічковий.

Фото 1. Паркан із профнастилу на окремо розташованих фундаментах

Фото 2. Паркан з профнастилу на стрічковому фундаменті

З економічної точки зору (ціна матеріалів плюс роботи) окремі фундаменти під кожну стійку – більш вигідне рішення. При будівництві огорожі своїми руками немаловажним є менша трудомісткість окремо розташованих фундаментів. З естетичних та протипожежних міркувань (попередження поширеннявогню, що стелиться, від загоряння сухої трави) стрічковий фундамент має переваги. Детальна інформація по будівництву своїми руками фундаментів для паркану з профнастилу знаходиться тут.

2. Як встановити стовпчики для паркану з металу

Глибина бетонування стовпчиків паркану в фундамент виконується з розрахунку 50 см для висоти огорожі 1,5 м і 70 см для огородження висотою 2,0 м. Для вибору перетину металевих стовпчиків, яке залежить від кроку їхньої установки і висоти паркану, рекомендуємо скористатися даними таблиці 1 .

Таблиця 1. Підбір перерізу стовпчиків з чорного металопрокату в залежності від їхнього кроку і висоти паркану

Характеристики

Тип 1,5/1,5

Тип 2/2

Тип 2,5/1,5

Тип 2,5/2;

Тип 3,0/2

Для запобігання корозії металопрокату поверхню стійки рекомендуємо пофарбувати до її бетонування, а верхні краї стійок загерметизувати, що дозволить запобігти потраплянню вологи і сміття всередину стійок. Для герметизації труб рекомендуємо використовувати спеціальні заглушки.

Фото 3. Заглушки профільних труб для парканів

Таблиця 2. Підбір перерізу набірних стовпчиків з U-профілів з покриттям в залежності від їхнього кроку і висоти паркану

Характеристики

Тип 1/1,5

Тип 2/1,0

3. Як змонтувати направляючі (прогони) для профнастилу

Почнемо з кількості рядів квадратної труби або Ω-прогонів, на які Ви своїми руками будете монтувати профнастил. Квадратна труба зазвичай вимагає зварювання, після якого її потрібно буде погрунтовати і пофарбувати (можна поєднати, застосовуючи спеціальну фарбу). Ω-профілі дешевші та не вимагають фарбування, оскільки виробляються в цинковому або поліестровому покритті. Також для кріплення цього типу прогонів вам не потрібно зварювальний апарат.

Про переваги і недоліки квадратної труби і Ω-прогонів ми розповідаємо у статті Як вибрати паркан: види парканів для дачі та будинку. Для досягнення необхідної надійності паркану при його висоті:

– 1,50 м і нижче – використовується два ряди прогонів (Ω- прогонів або квадратної труби);

– 1,75 м – допускається установка двох рядів прогонів, за умови, що відстань між прогонами не перевищує 1,3 м.

– 2,00 м – три ряди прогонів.

Кріплення Ω-прогонів виконується оцинкованими саморізами по металу 5,5 х25 мм по 2 шт в місце кріплення (Рис. 2). Для посилення конструкції паркану з профнастилу необхідно виконати перенахлест Ω-прогонів в місцях кріплення до стійки – не менше 10% від відстані між стовпчиками (Табл. 1). Стандартна довжина прогонів дорівнює 3 м. Омега-прогони повинні бути скріплені між собою на краях перенахлеста двома саморізами з кожної сторони (рис. 2). Щоб зсередини огорожі не було видно саморізи, можна при монтажі використовувати спеціальну декоративну планку (Фото 4).

Фото 4. Декоративна планка для омега-профілю, вид із зворотного боку паркану з профнастилу

Вона виготовляється за розміром омеги і надівається на омегу перед її монтажем.

Фото паркану з профнастилу: декоративна планка для омега, вид з лицьового боку паркану

Колір планки може бути будь-яким. Найчастіше її виготовляють з плоского листа сірого кольору, щоб її колір збігався з кольором зворотного боку профнастилу.

Рис. 1. Схема виготовлення паркану з профнастилу і металопрокату

1) стовпчик (стійка) паркану;

2) горизонтальні лаги (Омега-профіль або квадратна труба);

3) профнастил для паркану;

4) саморізи по металу.

Рис. 2. Кріплення Ω-прогонів під монтаж профнастилу до стійки паркану, перенахлест Ω-прогонів

Як монтувати профнастил

Профнастил на паркан і на ворота кріпиться стандартно саморізами по металу з глибиною свердління до 3 або 5 мм в залежності від типу прогону, який застосовується у Вашому конкретному випадку (фото 5). Глибина свердління саморізу повинна бути трохи більше, ніж сума товщин стінки прогону і двох товщини профнастилу (тобто якщо профнастил крутиться на кадратную трубу зі стінкою 3 мм, потрібно застосовувати саморізи до 5 мм, якщо на омегу товщиною 0,7 або 1 мм – саморізи з глибиною свердління до 3 мм). Саморізи рекомендуємо кріпити в кожну хвилю профнастилу верхньої та нижньої нитки прогонів. Якщо є третя нитка прогонів, в неї саморізи можуть кріпитися через хвилю.

Фото 5. Самонарізи по металу для кріплення профнастилу 4,8х19, 5,5х25

Профнастил, як і металевий штахетник, можна кріпити також на спеціальні саморізи без шайби 3,5х9,5 і на заклепки, в тому числі кольорові.

Фото 6. Саморізи по металу 3,5х9,5

Не рекомендуємо використовувати при цьому алюмінієві заклепки, тому що вони менш надійні, а в місці стику сталі та алюмінію може виникати хімічна корозія.

Як різати профнастил при будівництві огорожі

При необхідності різання омеги та профнастилу проводиться висічними електроножицями або ножицями по металу. Забороняється використання абразивного відрізного інструменту (болгарки), оскільки при цьому від високої температури в місці різу пошкоджується цинкове покриття прогону та лакофарбове – профнастилу. Детальніше про інструменти, які використовуються при монтажі паркану з профнастилу дивіться в статті “Як побудувати паркан з профнастилу та металевого штахетника своїми руками. Необхідні інструменти”.

Декоративна планка

Замовники часто використовують верхню П-подібну планку, в тому числі і в іншому кольорі, щоб декорувати паркан і закрити гострий верхній край профнастилу. Така планка замовляється в розмір по глибині профілювання профнастилу (цифра в назві, наприклад, Т-20 – 20 мм). Декоративна планка надягається на профнастил і додатково кріпиться саморізами по металу або заклепками. Вона може бути виконана з металу будь-якого кольору і часто використовується як додатковий декор для паркану з профнастилу.

Фото 7. Паркан з профнастилу з декоративною планкою

Купити паркан з профнастилу

Ви можете купити або дізнатися ціни на паркани, а також на всі покрівельні та фасадні матеріали, аксесуари, необхідні для правильного монтажу та експлуатації покрівлі, фасаду та огорожі, у наших дилерів в Києві та інших регіонах регіонах України.

Як зробити огорожу із профнастилу?

Незважаючи на простоту завдання, побудувати паркан з профнастилу самостійно досить складно, особливо за відсутності технічних знань і навичок. Щоб конструкція була зведена грамотно, відрізнялася довговічністю, міцністю, стійкістю до зовнішніх факторів, важливо детально вивчити кожен етап від підбору матеріалів безпосередньо до виконання робіт.

Який профлист потрібен

Насамперед необхідно правильно зробити вибір профнастилу для забору. На сучасному ринку він представлений декількома різновидами, які можна визначити за маркуванням:

  • стінові (С) з невеликою висотою гофри;
  • покрівельні (Н), що відрізняються максимальною міцністю;
  • універсальні (НС), що підходять як для дахів, так і для зведення вертикальних конструкцій.

Найчастіше для монтажу огорож застосовуються типи С або НС залежно від умов експлуатації.

Щоб купити профнастил оптимальної товщини, варто обрати листи від 0,45-0,5 мм. Цього показника достатньо досягнення оптимальної міцності. Висота ребер жорсткості повинна становити від 8 мм для регіонів з невисоким вітровим навантаженням. Якщо кліматичні умови передбачають часті пориви вітру, необхідно вибрати профнастил із висотою хвилі від 10 до 20 мм.

Крім того, перевагу варто віддати матеріалам із декоративним полімерним покриттям. Вони більш довговічні, стійкі до корозії завдяки наявності шару ґрунтовки та кольорового поліестеру.

Конструкція огорожі

Всі види парканів з профнастилу являють собою лінійну споруду, що проходить по межі присадибної ділянки або іншої території. Як опори застосовуються металеві труби, стійкість яким забезпечує квадратний переріз з оптимальним розміром 60х60 мм. Для їх з’єднання в єдину конструкцію використовуються лаги – профільні труби меншого розміру 20х40 мм. Найчастіше вони кріпляться у нижній та верхній частині конструкції. Якщо її висота перевищує 1,5 м, прокладається ще один проміжний ряд лагів.

Кріплення профнастилів до каркаса здійснюється із застосуванням саморізів.

Що знадобиться для будівництва

Щоб зібрати сучасний паркан із профнастилу, знадобляться такі матеріали:

  • листи металопрофілю;
  • сталеві труби для опор 60х60 мм із товщиною стінки 4 мм, для лагів розміром 20х40 м, товщиною до 2 мм;
  • цемент, щебінь, пісок для приготування розчину;
  • металеві саморізи для кріплення сталевих конструкцій із шайбами діаметром 5,5х22 мм.

Необхідний набір інструментів для забору з профнастилу своїми руками:

  • вимірювальні пристрої: рулетка, будівельний рівень;
  • лопата, бур для формування заглиблень під опори;
  • ємність для замісу цементного розчину;
  • шуруповерт, електричний дриль;
  • кілочки з мотузкою для розмітки;
  • зварювальне обладнання.

Як правильно розрахувати матеріали

Опори

Кількість стовпів залежить від довжини огорожі. Стандартна відстань між ними 2-2,5 м. Довжина залежить від висоти огорожі. Співвідношення надземної та заглибленої у ґрунт частин повинно становити 2:1. Розбираючись, як краще зробити паркан з профнастилу в пучинистому ґрунті, який знижує показники щільності під дією морозу, необхідно застосувати запобіжні заходи. Заглиблювати опори необхідно нижче за рівень промерзання грунту (близько 2 м).

Лаги

Загальна довжина профільних труб залежить від кількості рядів напрямних (2 або 3) та протяжності, кількості прольотів (відстаней між опорами). Ці показники легко перемножити.

Профлисти

Щоб розрахувати їхню кількість, необхідно загальну протяжність огорожі розділити на ширину одного листа. Визначаючи, як вибрати профнастил для огорожі, важливо враховувати, що він має загальну та корисну ширину. Остання визначається виходячи з того, що профлисти кріпляться внахлест, тобто одне ребро не враховується. В результаті довжина огорожі поділяється на корисну ширину.

Висота профільованих матеріалів зазвичай стандартна і становить 2; 2,5 або 3 м. Підібрати оптимальну необхідно, виходячи з планованої висоти конструкції, що зводиться.

Кріплення

Розрахувати кількість шурупів можна, якщо знати, скільки їх потрібно для кріплення одного листа. Зазвичай вони вкручуються через одну хвилю в кожну спрямовуючу. Щоб дізнатися точне число металовиробів, необхідно половину від кількості ребер на профлисті помножити на число лаг і загальну кількість листів.

Порядок проведення робіт

Щоб звести гарний паркан із профнастилу, який не поступатиметься за естетичними та техніко-експлуатаційними параметрами огорож з сендвіч-панелі , важливо чітко дотримуватися технології. Вона реалізується поетапно.

Земляні роботи

Розмітка майбутнього положення конструкції позначається дерев’яними кілочками, що з’єднуються мотузкою. У місцях установки опор копаються лунки. Їх розмір:

  • діаметр на 6-8 см більше за стовп;
  • глибина на 4-6 см більша за спочатку розраховану.

Дно лунки ущільнюється шаром щебеню та піску.

Встановлення опор

Нижню частину стовпів попередньо готують, тому що зробити паркан із профнастилу необхідно максимально міцним, стійким. Для захисту підземної частини опор від корозії їхню поверхню знежирюють, ґрунтують, покривають шаром бітумної мастики. Стовпи вміщуються в лунки, попередньо фіксуються підпорками. Важливо точно перевірити їхнє положення у вертикальній площині із застосуванням будівельного рівня.

Лунки заливаються заздалегідь замішаним розчином у концентрації 1 частина цементу та 3 піску. Для більшої надійності до суміші можна додати щебінь. Конструкція застигатиме 6-8 днів залежно від температурних умов та вологості.

Монтаж лагів

Вивчаючи, як зробити паркан із профнастилу своїми руками, необхідно особливу увагу приділити зведенню каркасу як основи конструкції. Лаги кріпляться до стовпів двома способами:

  • із застосуванням зварювання. Кожна напрямна зачищається та знежирюється. Зварювання виконується не стик у стик, а з дотриманням проміжків між окремими лагами в кілька міліметрів. Це дозволяє врахувати температурні розширення під час нагрівання;
  • на кронштейни. Для цього використовуються Х-подібні тримачі, що прикручуються до стовпів болтами. На них укладаються напрямні.

Положення лагів важливо перевірити будівельним рівнем. Весь зібраний каркас покривається ґрунтовкою, а потім фарбою.

Заповнення прольотів

Незалежно від того, який профнастил використовують для огорожі, технологія його кріплення приблизно однакова. З поверхні знімається захисна плівка, розмір окремих елементів підганяється за необхідності – обрізається кутошліфувальною машиною.

Кожен лист прикручується до лагів шурупами спочатку по кутах. Це дозволяє ідеально вирівняти його положення по вертикалі та горизонталі. Важливо, щоб гумова шайба елемента кріплення щільно прилягала до поверхні профлиста. До верхньої кромки огорожі рекомендується прикріпити декоративну планку, яка одночасно захищатиме конструкцію від деформації.

Про автора

admin administrator