Скільки можна їсти кисломолочних продуктів на день

Авторadmin

Скільки можна їсти кисломолочних продуктів на день

Скільки солі можна вживати в день та у яких продуктах її найбільше

Сіль – основне джерело натрію, але зловживати ним не можна, щоб уникнути проблем зі здоров’ям. Також важливо уникати продуктів з великим вмістом такого продукту.

Про це повідомила дієтолог Тетяна Пасєка в Instagram.

Яка норма

За словами експерта, не варто відмовлятися повністю від солі, адже це природний продукт і його треба вживати обмежено. В день дозволено максимум 5 гр – приблизно 1 чайна ложка.

Дієтолог назвала список продуктів, які містять приховану сіль:

  • Хліб – щоб отримати користь читайте етикетку і кількість солі;
  • Сухарики, чіпси та горішки;
  • Суші, роли, які їдять із соєвим соусом, в якому багато солі
  • Напівфабрикати – сардельки та ковбаси.

Як обрати сіль

Експерт радить обирати морську сіль. Така сіль хорошої якості містить велику кількість важливих мінералів для організму. Для поповнення дефіциту йоду також використовуйте морські водорості, фейхоа та морську рибу.

Йодована сіль також хороша, але йод дуже нестабільний при термообробці. При виборі солі варто дивитись на склад та обирати більш багатий на мінерали продукт.

“Яку сіль ви б не обрали, врахуйте головне, якщо ви будете термічно обробляти їжу, всі ті мікроелементи, які є у морській солі, будуть знижуватися і, в результаті, ми отримаємо один натрій хлор”, – йдеться у повідомленні.

Тому найкраще досолювати уже готову їжу.

Також дієта з низьким вмістом солі або взагалі безсольова може бути дуже шкідливою. Натрій необхідний для організму, він являється важливим в утворенні соляної кислоти і потрібен для роботи ферменту карбоангідрази, яка регулює кислотність.

Безсольова дієта може викликати набряки, проблеми з нервовою системою, головний біль, гіпоацидність – знижену кислотність шлункового соку.

Скільки яєць можна їсти на день: що кажуть дієтологи

Дієтологи та нутриціологи вже не один рік ведуть дискусію щодо того, чи корисні яйця. Попри те, що це поживний продукт, у яйцях є холестерин, який, як відомо, збільшує ризики серцево-судинних захворювань. Тож, це ставить під сумнів доцільність їх споживання щодня.

Результати останніх досліджень вказують, що усе залежить від того, скільки цього продукту ми вживаємо щотижня. Тож, розповідаємо, скільки яєць можна споживати без шкоди для здоров’я.

Рекомендована кількість

Фахівці рекомендують не більше трьох яєць на день. Ба більше, вони радять любителям яєць, їсти переважно білки.

Яйця – це унікальний продукт, оскільки вони містять різноманітні поживні речовини, корисні для нашого здоров’я,
– зазначила дієтологиня Керолайн Томасон.

Поживність яєць

Яйце містить приблизно 75 калорій, 5 г жиру, 6 грамів білка, 0 вуглеводів, 67 міліграмів калію, 70 міліграм натрію. і 210 міліграмів холестерину. Крім того, воно є чудовим джерелом вітамінів A, D, B12.

Білки містять близько 60% від загальної кількості яєчного білка, тоді як жовтки містять насичений жир і холестерин.

У жовтку є мінерали

Водночас дієтологи зазначили, що більша частина білка в яйці міститься в яєчних білках, тоді як більшість вітамінів і мінералів міститься в яєчному жовтку. З цієї причини особливо корисно їсти ціле яйце, а не лише білки, щоб отримати якомога більше поживних речовин під час їх споживання. В такому разі потрібно пам’ятати про кількість спожитих яєць.

Насправді уникати споживання жовтка не варто, у ньому теж багато мінералів та вітамінів / Фото Unsplash

Про холестерин у яйцях

Холестерину в яйцях дійсно чимало – в середньому 213 міліграмів в кожному. Водночас денна норма споживання холестерину не повинна перевищувати 300 міліграмів. Саме з цієї причини 20 – 30 років тому лікарі не рекомендували їсти понад 3 – 4 яєць на тиждень.

Людям з діабетом другого типу слід обмежити вживання яєць – через високий вміст все тих же насичених жирів. Дітям і підліткам достатньо одного яйця в день.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Про автора

admin administrator