Скільки пити цитрамону при температурі

Авторadmin

Скільки пити цитрамону при температурі

Зміст:

Цитрамон

Цитрамон – відомий комбінований знеболювальний засіб, що надає не тільки аналгетичний, а й жарознижуючий, протизапальний ефект. Препарат користується великою популярністю серед населення. Перед вживанням необхідно знати всі особливості цього засобу, його протипоказання, негативні реакції.

Таблетки Цитрамон: інструкція для застосування

Хоча Цитрамон вважається безрецептурним препаратом і вільно реалізується, не варто безконтрольно вживати його без рекомендації лікаря. Засіб слід приймати суворо за інструкцією, виконуючи всі вказівки терапевта.

Як правило, схема лікування у дорослих і дітей від 14-15 років передбачає вживання 1-2 таблеток після їжі з невеликою кількістю води. Препарат приймають не частіше ніж один раз на 6-8 годин. В добу можливе застосування до 6 таблеток ліків без істотної шкоди.

Якщо препарат приймається як засіб для боротьби з лихоманкою, його можна пити до 3 днів, а якщо як анальгетичний – не більше 5 днів. Категорично заборонено збільшення дозувань Цитрамону вище рекомендованих, крім випадків, якщо подібні дії приписані лікарем. Слід зазначити, що якщо намагатися лікувати головний біль Цитрамон більше допустимого терміну, то вона тільки посилиться.

Беручи Цитрамон, пацієнти повинні враховувати ряд особливостей цього препарату, які будуть розглянуті нижче.

Склад Цитрамону

Існує багато виробників, які випускають Цитрамон.

У них дещо відрізняється склад, але завжди залишаються базовими наступні речовини:

  • Ацетилсаліцилова кислота в кількості 0,24 г. Це протизапальна речовина нестероїдного типу, що знімає запалення, яке знижує проникність капілярів, прямо впливає на гіпоталамічний центр терморегуляції, робить кров рідшою, зменшує біль.
  • Парацетамол – 0,18. м Раніше використовувався фенацетин, але після заборони цієї речовини він був замінений на парацетамол, який ще більше підсилює жарознижуючий ефект і знижує біль.
  • Кофеїн – 0,03 м. З огляду на цю речовину у складі, багато хто ставить питання: підвищує або знижує тиск Цитрамон? Адже цей алкалоїд підсилює серцебиття, підвищує тонус судин, стимулює ЦНС, а й розширює судини. Дослідження вказують, що завдяки кофеїну тиск підвищується лише незначно.

Цитрамон: від чого можна приймати препарат

Таблетки Цитрамон – ненаркотичні анальгетики. Вони знижують температуру, запалення, біль. Крім того, за рахунок наявності кофеїну знижується втома, підвищується працездатність.

Зважаючи на це препарат показаний при наступних випадках:

  • головний біль;
  • невралгія;
  • біль в м’язах, суглобах;
  • хронічна мігрень;
  • ломота в тілі при грипі, застуді;
  • лихоманка;
  • біль при менструації та ін.

Якщо у пацієнта сильний біль, Цитрамон йому не допоможе, оскільки він може усунути лише слабкі прояви больового синдрому.

Цитрамон П та інші аналоги препарату

На сьогодні існує кілька аналогів Цитрамону, що мають ідентичний, а також дещо видозмінений склад. Розглянемо їх докладніше:

  1. Цитрамон П. Ці ліки на основі базових компонентів Цитрамону. Завдяки вдалому поєднанню кофеїн прискорює ефект НПЗЗ. Але потрібно завжди пам’ятати, що дітям засіб протипоказано аж до 15 років через наявність в ньому АСК. Дорослим показано 1-2 таблетки препарату тричі на добу з перервою в 6 годин.
  2. Цитрамон Форте. Цей препарат відрізняється підвищеним вмістом діючих речовин. Використовується для швидкого зняття сильного болю. Зазвичай його приймають по 2 таб. Наприклад, в лікарні можуть прописати Цитрамон Форте від зубного болю або головний. Препарат відрізняється тим, що дозування всіх розміщених в ньому речовин збільшена в 1,5 рази.
  3. Цитрамон-Дарниця. Один з найбільш популярних аналогів. У цього Цитрамону інструкція аналогічна, як і в інших, але склад препарат трохи відрізняється. Крім зазначених раніше речовин тут є і лимонна кислота в дозуванні 0,006 м
  4. Цитрамон Ультра. Це таблетки, які покриті оболонкою зі спеціальної плівки (їх ще називають капсулами).
  5. Цитрамон Боримед. Ще один аналог Цитрамон, який також можна пити не більше 7 днів по 3-4 таблетки на добу. Його призначають при слабкому і середньому болю.
  6. Цитрамон Лект. Ще одна безрецептурних альтернатива Цитрамон, який протипоказаний дітям, а дорослі його можуть застосовувати при головному або зубному болі.

Інші відомості про препарат Цитрамон: ціна, умови зберігання, відгуки

Цитрамон вважається одним із самих бюджетних препаратів. Це одна з причин його популярності. Продається засіб в блістерах по 6 таблеток, які мають коричневу неоднорідну структуру (за рахунок включень какао). Таблетки необхідно зберігати в темному прохолодному місці, яке віддалене від дітей.

Цитрамон не рекомендується приймати тривалий час. Якщо ж лікар призначає препарат курсом, необхідно регулярно виконувати аналіз крові, приходити на огляд, контролювати стан печінки та артеріальний тиск.

Крім того, компоненти цього препарату можуть впливати на дію інших лікарських засобів. А це означає, що перед призначенням Цитрамону, варто повідомити лікаря про інші захворювання, які є в анамнезі. Наприклад, якщо приймати Цитрамону з протизгортаючими препаратами, дія останніх буде посилено. Препарат пригнічує ефект гіпотензивних, протиподагричних та сечогінних речовин. Також Цитрамон збільшує кількість і вираженість побічних ефектів глюкокортикостероїдів.

Якщо одночасно приймати Цитрамон та чай з кавою, можливо прояв симптомів передозування кофеїном, оскільки ця речовина надійде у кров в надмірній кількості. Зважаючи на це під час лікування препаратом варто відмовитися від цих напоїв, а замість цього запивати таблетки лужною мінеральною водою.

Також слід пам’ятати, що Цитрамон підсилює ефект препаратів, що зменшують згортання крові та агрегацію тромбоцитів, збільшує кількість побічних ефектів від прийому метотрексату та сульфонілсечовини. Цитрамон не рекомендується вживати разом з барбітуратами, протисудомними препаратами, саліцилатами, Рифампіцином.

Крім того, несумісний з Цитрамоном й алкоголь. Якщо ці дві речовини приймати разом, ймовірність шлунково-кишкової кровотечі значно підвищиться.

В цілому, пацієнти досить позитивно відгукуються про ефективність і безпеку Цитрамону, а також препаратів з аналогічним змістом. Крім того, даний засіб досить популярний завдяки своїй доступній ціні. Його можуть дозволити собі будь-які категорії населення, навіть найбідніші. А це означає, що Цитрамон – ефективний та недорогий лікарський засіб, який дозволяє зняти слабкий та середній біль у різних частинах тіла.

Вплив Цитрамону на тиск

Часто пацієнти цікавляться, як Цитрамон впливає на тиск у кровоносних судинах, адже він містить кофеїн, тонізуючий стінки судин та збуджуючий симпатичну периферичну систему. І дійсно, часто цей препарат викликає гіпертензію у незначних кількостях. Особливо уважними варто бути тим, хто п’є багато кави або чаю та паралельно приймає Цитрамон. В їх організм кофеїн надходить в більш високій кількості.

Що ж стосується тих, хто страждає від зниженого тиску, при відсутності протипоказань вони можуть навіть вжити таблетку даного засобу для приведення тонусу судин в норму.

Цитрамон при вагітності

Ще одна особливість препарату – його вплив на вагітність. Адже жінки в цей час не менше страждають від головного болю. Інструкція вказує, що в 1 і 3 триместрі Цитрамон протипоказаний, оскільки можливий негативний вплив на плід.

Так, в перший триместр всі органи дитини тільки починають формуватися. І якщо з кров’ю в дитячий організм надійде ацетилсаліцилова кислота, можливий розвиток тератогенних ефектів. Дитина народиться з аномаліями – вовчою пащею, заячою губою та іншими можливими проблемами.

У другому триместрі, який не вказано в переліку протипоказань, препарат також важливо приймати обережно. Лікар його може призначити тільки у тому випадку, якщо ризик виправданий, адже органи як і раніше продовжують формуватися. А Цитрамон може розріджувати кров та знижувати швидкість її згортання.

У третьому триместрі прийом препарату протипоказаний через те, що дія ацетилсаліцилової кислоти може викликати кровотечу і сильну втрату крові. Крім того, прийом Цитрамону може привести до закриття аортальної протоки або до слабкої родової діяльності. З огляду на все вищесказаного даний препарат категорично не рекомендується для вживання вагітними.

Цитрамон при грудному вигодовуванні

Жінкам, які вигодовують дітей грудним молоком, не варто вживати Цитрамон. Адже ацетилсаліцилова кислота проникає і в молоко, передаючись разом з ним немовляті. В результаті у нього можуть спостерігатися проблеми з синтезом тромбоцитів, спонтанні кровотечі, проблеми з роботою печінки, блювота та інші порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, синдром Рея, алергія та інші проблеми.

Саме тому Аспірин та інші препарати на основі відомої АСК, заборонено приймати дітям молодше 14-15 років.

Що стосується кофеїну, то цей алкалоїд викликає у дитини всілякі порушення сну, надлишкову збудливість, занепокоєння, зригування. Таким чином, Цитрамон не варто вживати вагітним, якщо вони хочуть позбутися від головного болю. Замість цього можна застосовувати масаж, ароматерапію та інші засоби. В крайньому разі можна випити Парацетамол.

Цитрамон дітям

Як вже було неодноразово зазначено, дітям до 14 років категорично заборонено приймати Цитрамон, оскільки він може надати виражений негативний ефект. Так, найважчим наслідком подібного лікування може бути розвиток синдрому Рея. Це пов’язано з попаданням всередину АСК при циркулюванні вірусних збудників у кровотоці (грип, вітрянка, застуда та ін.).

Синдром Рея відомий тим, що при ньому значно вражається печінка та ЦНС. Значно пригнічується синтез тромбоцитів, що призводить до частих кровотеч та розвитку геморагічного діатезу. При цій хворобі утворюються плями у вигляді точкових крововиливів у внутрішніх органах, шкірі та підшкірній клітковині. Також ацетилсаліцилова кислота призводить до появи виразок у слизовій шлунково-кишкового тракту. З огляду на таку велику кількість різних побічних ефектів не варто приймати Цитрамон в дитячому віці, а краще замінити його на інші знеболюючі препарати.

Протипоказання та побічні ефекти Цитрамона

Інструкція по застосуванню забороняє вживати Цитрамон в таких випадках:

  • недолік згортання крові, гемофілія, гіпопротромбінемія, геморагічний діатез та інші проблеми зі згортанням;
  • підвищена чутливість до компонентів препарату;
  • наявність бронхіальної астми та поліпозу носа;
  • подагра;
  • глаукома;
  • ниркова недостатність;
  • портальна гіпертензія;
  • недавно перенесена операція з втратою крові;
  • авітаміноз К;
  • вагітність, лактація;
  • ерозії, виразки та інші ураження шлунково-кишкового тракту, шлунково-кишкові кровотечі;
  • ішемічна хвороба серця, що протікає у важкій формі, виражена артеріальна гіпертензія;
  • вік до 14 або 15 років через імовірність розвитку важкого синдрому Рея у дітей, у яких циркулюють віруси в крові та підвищена температура;
  • дефіцит вироблення лактази, глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, непереносимість лактози, глюкозо-галактозна мальабсорбція та інші подібні патології;
  • агорафобія, паніка, клаустрофобія та інші тривожні розлади, підвищена збудливість, порушення сну.

Що стосується побічних дій, то Цитрамон в більшості випадків добре переноситься пацієнтами та не викликає негативних явищ.

Але в деяких випадках можливе наступне:

  • бронхоспазм;
  • нудота, блювота, біль у шлунку, виразкові та шлунково-кишкові кровотечі, а також інші проблеми зі шлунково-кишкового тракту;
  • шум у вухах;
  • шкірна алергічна реакція і навіть набряк Квінке;
  • розвиток печінкової та ниркової недостатності;
  • проблеми з зором.

У разі передозування побічні ефекти збільшуються. Так, хворого турбує нудота, блювота, біль у шлунку, дзвін у вухах, блідість шкіри, тахікардія, підвищена пітливість. У більш важкій формі спостерігаються судоми, загальмованість, колапс, сонливість, сильні кровотечі, спазм бронхів та ін.

Увага!

Використання Цитрамон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.

Цитрамон фото

Нажмите, чтобы увеличить.

Категорії

  • Акушерство та гінекологія
    • Контрацептиви
    • Ліки від молочниці
      • Нормалізація мікрофлори
      • Протитуберкульозні
      • Здорове харчування
        • Замінник цукру
        • Вітаміни для вагітних і годуючих
        • Вітаміни для дітей
        • Вітаміни для шкіри, волосся, нігтів
        • Вітамінно-мінеральні комплекси
        • Загальнозміцнюючі вітаміни
        • Залізовмісні препарати
        • Кальцій Д3 (D3)
        • Полівітаміни
        • Риб’ячий жир
        • Тонізуючі засоби
        • Догляд за зубами і порожниною рота
          • Стоматологічні
          • Гормональні препарати
          • Захворювання щитоподібної залози (лікування)
          • Від болю в горлі
          • Вушні краплі
          • Жарознижуючі
          • Засоби від нежитю
          • Ліки від кашлю
            • Відхаркувальний засоби (препарати)
            • Дерматит, сухість шкіри, псоріаз, екзема
            • Ранозагоювальні засоби
            • Гіполіпідемічні препарати
            • Лікування ожиріння
            • Антианемічні засоби (препарати)
            • Гемостатичні засоби (препарати)
            • Препарати для розрідження крові
            • Анальгетики (Болезаспокійливі)
            • Анестезія та м’язові релаксанти
            • Вакцини (щеплення)
              • Пневмокок
              • Від нудоти і захитування
              • Плазмозамінники (розчини)
              • Протипаразитарні препарати
              • Очні краплі, мазі, гелі
              • Антидоти і ентеросорбенти
              • Лікування підшлункової залози
              • Препарати для шлунково-кишкового тракту
              • Пробіотики і пребіотики
              • Проносні засоби
              • Ферменти
              • Антидепресанти
              • Антиоксиданти
              • Заспокійливі засоби
              • Ліки для нервової системи
              • Нейролептики і нейропротектори
              • Ноотропи
              • Препарати для поліпшення мозкового кровообігу
              • Протиепілептичні препарати
              • Снодійні
              • Кісткова і хрящова тканина (відновлення)
              • Препарати для зовнішнього застосування
              • Протизапальні засоби
              • Гепатопротектори
              • Ангіопротектори і мікроциркуляція
              • Діуретики
              • Зниження холестерину
              • Серцево-судинні препарати
              • Лікування передміхурової залози
              • Препарати для сечостатевої системи і нирок
              • Гіпоглікемічні засоби
              • Препарати (засіб) для потенції
              • Лікування алкоголізму
              • Нікотинова залежність і тютюнопаління

              Інформація, зібрана на ресурсі, дозволяє максимально скоротити час на пошук інформації про конкретний лікарський засіб.

              Цитрамон підвищує або знижує тиск: інструкція із застосування

              Щоб зрозуміти, при якому артеріальний тиск варто пити «Цитрамон», необхідно ознайомитися зі складом цих таблеток. Бюджетне болезаспокійливий містить такі компоненти:

              1. Аспірин. Ця речовина здатна добре розріджувати кров. Завдяки цьому зменшується ризик утворення тромбозу. Особливого впливу на судини даний компонент медикаменту не має;
              2. Парацетамол. Речовина прославилося своїми знеболюючими і жарознижуючі властивості. Найчастіше його в чистому вигляді приймають з метою купірування високої температури тіла.
              3. Кофеїн. Компонент препарату дуже впливає на стан судинної системи. Речовина додано в «Цитрамон» з метою посилення дії двох інших з’єднань.

              Завдяки комбінованому складу препарат швидко діє

              Спочатку в складі «цитрамон» містилося ще одна речовина, назване фенацетином. Але з часом його прибрали, так як даний компонент надає токсичну дію на людський організм. Без нього таблетки стали більш безпечними для хворих. До того ж фенацетину знайшлася більш підходяща заміна у вигляді парацетамолу.

              «Цитрамон» підвищує тиск за рахунок вмісту в собі кофеїну. Без нього таблетки не чинили б на судинну систему ніякого вираженого ефекту.

              Підвищує або знижує

              Після вивчення складу препарату кожен зможе відповісти на питання про те, чи підвищує тиск «Цитрамон». Можна сміливо говорити, що даний медикаментозний препарат буде більш нешкідливим і ефективним для людей, які страждають від гіпотонії. Якщо це засіб почати пити при гіпертонії, то можна зіткнутися з дуже неприємними наслідками у вигляді серйозних ускладнень. Не знаючи цього, гіпертоніки ризикують ще більше підняти свій артеріальний тиск. А таке явище для них вважається дуже небезпечним.

              Відповідь на питання, чи можна пити «Цитрамон» на постійній основі, буде негативним. Тривалого вживання лікарського засобу найкраще уникати, так як воно має чимало побічних ефектів. Посилити результативність препарату, прийнятого при тиску з низькими значеннями, допоможе міцний чай або каву. Обидва напої містять в собі добрячу порцію кофеїну, тому ними можна підвищувати артеріальний тиск.

              Якщо гіпотонік буде пити «Цитрамон» при зниженому тиску постійно, то у нього з’являться нові проблеми зі здоров’ям. Зокрема, це торкнеться серцево-судинної системи. Чи не менше постраждає центральна нервова система, яка теж буде схильна до постійного впливу кофеїну.

              Гіпотонікам можна приймати Цитрамон, але зловживати не варто

              Якої шкоди може принести

              Медикаментозний препарат складно назвати абсолютно нешкідливим. Зловживання їм або використання в якості профілактичного засобу при скачках тиску є категорично забороненим. Цьому є кілька пояснень:

              1. Окремі компоненти препарату, особливо кофеїн, сприяють утворенню захворювань серцево-судинної системи;
              2. Підвищує АТ засіб буде маскувати ознака нездужання, через що фахівець не зможе зрозуміти, що саме турбує його пацієнта;
              3. Препарат може ускладнити перебіг прихованих захворювань серця і спровокувати їх загострення.

              Потрібно розуміти, прийнявши «Цитрамон» при низькому тиску, людина не зможе позбутися від стрибків артеріального тиску. Він лише тимчасово усуне цю ознаку відхилення в роботі серцево-судинної системи, але ніяк не вилікує її.

              Коли можна приймати

              Інструкція по застосуванню препарату повинна бути прочитана пацієнтом перед тим, як він приступить до лікування «Цитрамон». Це допоможе йому уникнути помилок під час проходження терапевтичного курсу. З неї він дізнається, в яких випадках слід пити таблетки, щоб полегшити своє хворобливий стан.

              Ні в якому разі не варто пити ці таблетки при підвищеному тиску. При таких обставинах ліки лише погіршить становище гіпертоніка. Хворий може прийняти «Цитрамон» від болю в голові тільки за умови, що симптомом не викликаний високим тиском. Якщо людина сумнівається в справжню причину нездужання, йому слід відмовитися від такого лікування.

              Якщо головний біль дуже сильна, а крім «цитрамон» в аптечці нічого немає, можна спробувати визначити, низьким або високим тиском була спровокована головний біль. Для цього слід звернути увагу на ряд важливих моментів:

              • Якщо при головному болю відчувається жар і гул у вухах, а в скронях присутній пульсація, то у хворого високий тиск. Йому варто відмовитися від прийому таблетки, так як в цій ситуації вона лише погіршить самопочуття;
              • Якщо при головному болю відчувається брак кисню і виникає сильне бажання поїсти, то «Цитрамон» допоможе вирішити проблему. Все тому, що такі ознаки дають про себе знати при низьких значеннях артеріального тиску.

              Не завадить запам’ятати ці симптоми всім, у кого часто трапляються головні болі. В ідеалі під рукою завжди потрібно мати тонометр для вимірювання артеріального тиску. Він допоможе не помилитися при визначенні показників.

              Можна випити «Цитрамон» при підвищеному тиску на кілька одиниць. У цьому випадку він не завдасть істотної шкоди здоров’ю, а просто допоможе полегшити біль.

              Якщо тиск підвищений ненабагато, можна прийняти від головного болю таблетку цитрамон

              Інструкція по застосуванню

              Вкрай небажано пити лікарський засіб без попередньої консультації з лікарем. Якщо людина вирішила зневажливо поставитися до даної рекомендацією, то він повинен хоча б вивчити інструкцію з використання «цитрамон».

              Інструкція по застосуванню містить інформацію про те, як саме можна здійснювати прийом таблеток «цитрамон». У ній сказано, що дорослим дозволено пити до 2 пігулок після їди. Оптимальна періодичність прийому ліків – 1-2 таблетки в 6-8 годин. За добу можна прийняти не більше 6 штук.

              Якщо препарат приймається в якості болезаспокійливого, то курс такого лікування обмежується 5 днями. З метою боротьби з високою температурою він скорочується до 3 діб. Якщо лікуватися «Цитрамон» занадто довго, можна заробити сильні головні болі.

              Як впливає Цитрамон на артеріальний тиск?

              Вкажіть своє давленіе130
              на
              90Ідет поіскНе знайдено

              Відповідаючи на питання, Цитрамон підвищує або знижує тиск, відповідь однозначна – Цитрамон підвищує тиск. Однак інструкція до ліків ніяк не вказує, що ліки знижує або підвищує тиск, або про інші його стимулюючих діях.

              Але, незважаючи на все це, саме Цитрамон часто приймається гіпотоніків від головного болю, при цьому, вони таблетки приймають як ліки, яке підвищує артеріальний тиск. Як вище було зазначено, такий ефект обумовлений вмістом в ньому кофеїну:

              1. Адже кофеїн є доступним засобом, що дозволяє швидко підняти тиск.
              2. Він стимулює ЦНС, підвищує працездатність, допомагає концентрувати увагу і підтримувати життєвий тонус людини в нормі.

              Саме тому, запитуючи, чи підвищує тиск Цитрамон? У доказ наводяться перераховані чинники.

              Люди, у яких при підвищеному тиску головний біль, ліки п’ють з особливою обережністю. Адже ліки, до складу якого включається кофеїн, може дійсно істотно підвищити тиск. Важливим є те, що звичайне кави приведе до такого ж підвищення.

              Цитрамон при тиску варто приймати тільки в тих ситуаціях, коли напад головного болю ніяк не пов’язаний зі стрибками артеріального тиску.

              Важливо знати, що якщо приймати Цитрамон разом з кавою, какао, чорним чаєм, а також, разом з деякими газованими напоями та іншим, тиск піднімається, тому що підвищується концентрація кофеїну в крові людини.

              Нерідко відбувається, що багато людей помиляються, вважаючи, що максимальна концентрація кофеїну міститься в каві.

              Чим небезпечне постійне застосування цитрамон

              Лікарський засіб Цитрамон знаходиться у вільному продажі, не вимагає наявності рецепта від лікаря і не має обмежень по одиниці реалізованого товару на одну людину. За рахунок безконтрольної і вільного продажу іноді спостерігається неприємний побічний ефект препарату, а саме – отруєння. Симптом спостерігається при передозуванні, тривалому і постійному використанні або при невмілому використанні.

              Тривалий прийом цитрамон може стати причиною виразки шлунка і гастриту. Наявний у складі парацетамол у великих дозах робить негативний вплив на печінку. Дія кофеїну підвищує артеріальний тиск, що вкрай небажано для гіпертоніків. При вагітності пити препарат неприпустимо, так як він, через плаценту, проникає до дитини.

              Кожна людина повинна знати, що Цитрамон в великих дозах негативно позначається на організмі, приводячи до важких наслідків. Добова норма повинна визначатися лікарем, виходячи з симптоматики і стадії захворювання.

              Постійно приминати Цитрамон неприпустимо, це може стати причиною порушення роботи серцево-судинної системи і викликати різного роду недуги.

              Про побічну дію цитрамон

              Цитрамон, як і будь-які ліки, має побічної впливом. Такий вплив забезпечується:

              • Ацетилсаліциловою кислотою (Аспірином). Цей компонент руйнує зв’язують речовини крові. Якщо буде передозування, то слизові тканини шлунка будуть руйнуватися, виникнуть геморагії, які не можна зупинити. Також не варто застосовувати його хворим, що мають високу кислотність, печію та інші дисфункції травної системи. Якщо вживати Аспірин часто, то виразкові процеси шлунка людині забезпечені.
              • Кофеїном. Якщо часто приймати цей компонент, то людина до нього звикне. Також звикнути можна внаслідок пиття міцно завареного чаю або кави. На людський організм, який звик до кофеїнові впливу, цей компонент в критичних ситуаціях просто не зробить лікувального ефекту. Також, якщо людина не прийняв міцний чай, каву або таблетку, то буде відчувати себе слабким, сонливою, його буде боліти голова.
              • Парацетамолом. Передозування даною речовиною негативно позначиться на ниркової і печінкової функції. Ті, хто зловживають ще й алкогольними напоями, ризикують серйозно своїм здоров’ям.

              Чому препарат ефективний?

              Ефективність препарату при лікуванні тиску пояснюється наступними факторами:

              • Склад «цитрамон». Фармацевтичні компанії нашої країни виробляють препарат в різних варіантах, відмінністю яких є співвідношення активних компонентів, зокрема кофеїну. В середньому в одній таблетці його міститься не менше 30 мг, що можна порівняти з випитої чашкою міцного чорного чаю.
              • Несприйнятливість організму до кофеїну. Якщо людина кожен день вживає каву або чай, а також різні енергетики в великих кількостях, його організм може адаптуватися до речовини і очікуваного ефекту від кофеїну не буде. Головний біль даним препаратом при таких умовах зняти не вдасться.

              Так як вміст кофеїну в препараті мінімально, «Цитрамон» ефективно усуває незначні прояви гіпотонії, коли тиск знижений несуттєво. На тлі нормальних показників стану артерій кофеїн не зробить впливу на судинну систему.

              Щоб отримати очікуваний результат від ліки, важливо дотримуватися встановлених фармацевтами правила і норми. Тут має величезне значення то, як приймати «Цитрамон» при низькому тиску, щоб не нашкодити здоров’ю.

              Чи ефективно при головному болю?

              Основним показанням для прийому цитрамон є головний біль, а не зниження тиску. Препарат має в своєму складі два знеболюючих кошти, які в поєднанні з кофеїном знімає біль. Більш докладний опис дії кожного складового:

              1. Парацетамол знімає невелике запалення, знеболює і знижує температуру.
              2. Ацетилсаліцилова кислота розріджує кров, запобігає утворенню тромбів. Регулярний прийом цієї кислоти рекомендований багатьма кардіологами, але даний препарат регулярно вживати не можна.
              3. Кофеїн підвищує тонус судин, що знімає спазмолитическую біль, по типу мігрені.

              У деяких випадках цей препарат може не знімати біль, а посилювати її. Це пов’язано з особливостями впливу складових, тому застосовувати Цитрамон при головному болю варто обережно, а краще вибрати більш безпечний препарат.

              Як правильно вимірювати тиск людини читайте в цій статті. Як діє чай каркаде на артеріальний тиск?

              Від чого залежить артеріальний тиск людини

              Чи допускається прийом препарату при підвищеному тиску?

              Виникає питання: чи можна пити цитрамон при високому тиску? Відповіді можна знайти в інструкції. При підвищеному внутрішньочерепному тиску настійно не рекомендується приймати цей препарат.

              Відповідно до складу цитрамона – він тільки посилить! Щоб не допустити погіршення ситуації необхідно визначити, який саме вид тиску вас турбує.

              Ознаки підвищеного артеріального тиску:

              • Тупі головні болі.
              • Затуманення зору.
              • Запаморочення.
              • Носові кровотечі.

              У свою чергу ознаками зниженого внутрішньочерепного тиску є:

              • Запаморочення.
              • Непритомність.
              • затуманення зору
              • Нудота.
              • Втома.
              • Брак концентрації.

              Деякі симптоми однакові для підвищеного і зниженого артеріального тиску, тому необхідно так само оцінювати всю ситуацію в цілому:

              • Якщо вам холодно, болісно-бліда шкіра, ви хочете їсти і пити – Цитропак необхідний (у вас знижений внутрішньочерепний тиск).
              • Якщо ви відчуваєте сильний головний біль, жар по всьому тілу, в віскі б’є кров – у вас підвищений тиск (гіпертонія), пити цитрамон не потрібно, він може підвищити рівень болю.

              Якщо у вас підвищений тиск – приймати цитрамон приймати не варто, якщо ж знижений – препарат приймати можна (безпечно) і він допоможе позбутися головного та інших видів болю.

              Чи можна пити Цитрамон при зниженому АТ?

              Цитрамон допоможе при низькому тиску і усуне супутню симптоматику – головний біль, слабкість, сонливість.

              Незважаючи на хороший позитивний ефект, регулярно приймати ці ліки лікарі не рекомендують. Це може привести до розбалансування судин, вплинути на роботу серця.

              Приймати Цитрамон виключно для підвищення тиску не доцільно. Для цієї мети є спеціальні засоби. У цитрамон крім кофеїну, є аспірин і парацетамол, дози яких вище, ніж кофеїну. Їх дія спрямована на зменшення запалення, зняття жару, знеболювання, а на АТ вони ніяк не впливають.

              Протипоказання

              Багато хто п’є «Цитрамон» для тиску, навіть не замислюючись про можливу шкоду медикаментозного засобу. Є випадки, при яких прийом ліків може викликати небезпечні для здоров’я ускладнення. Протипоказано лікуватися «Цитрамон» в таких випадках:

              Застосування препарату протипоказано при наявності виразки шлунка або 12-палої кишки через можливих ускладнень.

              • індивідуальна несприйнятливість активних компонентів;
              • хвороби крові;
              • загострення виразки 12-палої кишки або шлунка;
              • запальна реакція в органах шлунково-кишкового тракту;
              • недостатність печінки і нирок;
              • дисфункція серця;
              • стійке підвищення тиску;
              • виношування дитини;
              • годування грудьми;
              • вік менше 14-річного.

              Оскільки «Парацетамол» чинить токсичний вплив на печінку, то не варто під час терапії медикаментом вживати спиртні напої навіть в малій кількості. Також на час лікування відмовляються від прийому кави і кофеїн напоїв, які часто провокують різке підвищення тиску і перезбудження нервової системи.

              Можливі побічні реакції

              Серед несприятливих явищ поле прийому препарату:

              • Порушення апетиту аж до анорексії.
              • Блювота без ясної причини.
              • Нудота.
              • Болі в животі і епігастральній ділянці.
              • Виразкові дефекти шлунково-кишкового тракту.
              • Проблеми з печінкою: дискомфорт в правому підребер’ї, гіркота в роті.
              • Внутрішні кровотечі.
              • Цефалгии.
              • Стрибки артеріального тиску в бік різкого підвищення.
              • Вертиго.
              • Ниркова недостатність.
              • Енцефалопатія на фоні патологічного зниження функціональної активності печінки.
              • Алергічні реакції.

              І це тільки мала частина. Існує чітка кореляція між дозуванням і вагою побічних явищ. Також при тривалому прийомі зростає ризик їх формування.

              Принцип дії цитрамон

              Ефект ЛЗ реалізується, головним чином, за рахунок кофеїну. ЛЗ надає вельми і вельми стимулюючу дію на діяльність міокарда. За рахунок цього наявна швидкість кровообігу на кілька порядків зростає, просвіт судин істотно зменшується. Але такий клінічно значимий ефект має місце при зниженому або нормальному АТ. Якщо фармпрепарат приймає гіпертонік, то має місце зовсім інша реакція людського організму.

              Серце починає куди швидше скорочуватися, хоча на момент безпосереднього прийому таблетки воно вже функціонувало в посиленому режимі. Вазоконстрикция також провокує значне зростання АТ. Все це посилює об’єктивний стан гіпертоніка.

              Важливо визначити перспективи й той факт, що на реакцію організму значно впливає і індивідуальна, генетично детермінована особливість.

              А насправді все в тому, що ЛЗ певною мірою викликає звикання. В результаті цього ефекту у сердечників, часто вживають натуральну каву, від табл. Цитрамон НЕ буде власне ніякої реакції щодо АТ. Так що Кофеїн давно і успішно застосовується, але тільки при гіпотонії. Відповідно, виходячи з цих міркувань, неприпустимо використовувати його для купірування болю при есенціальній ГБ. Або ж робити це варто вкрай обережно, тому як він завдяки наявності Кофеїну спровокує ще більший стрибок показників артеріального тиску, що може призвести до маніфестом ГБ кризу.

              У тих ситуаціях, якщо артеріальний тиск знижений або перебуває в межах норми, допустимо застосовувати цей ЛЗ для полегшення маніфесту краніалгія. Ніяких досліджень, щодо впливу на артеріальний тиск не проводилося, доцільність його використання потрібно визначати індивідуально. Адже саме за рахунок наявності Кофеїну в своєму складі, Цитрамон здатний шляхом підвищення артеріального тиску купірувати краніалгія і сонливість. Фармпрепарат, крім того, що в значній мірі стимулює роботу серця і підвищує швидкість кровообігу, ще сприяє дилятации судин, і причому церебральних в тому числі. Власне, завдяки цьому явищу швидкість кровотоку збільшується, і показники артеріального тиску прийдуть в норму. Так препарат діє в тому випадку, якщо людина перебуває в спокійному, урівноваженому стані.

              Знову ж таки, в іншому випадку при підвищеному АТ, прийнята таблетка цитрамон здатна лише певною мірою погіршити стан.

              До того ж ефект препарату на артеріальний тиск залежить від генетично детермінованих особливостей організму людини, а саме, від його рівня звикання до впливу кофеїну, яке формується, як уже було сказано вище, завдяки систематичному його прийому. Тому потрібно про деякі важливі речі при прийомі цитрамон, а саме про те, що:

              при наявності вираженої схильності до підвищення артеріального тиску або вже наявному діагнозі «есенціальна ГБ», Цитрамон може погіршити ситуацію, піднявши і без того високі цифри САТ і ДАТ;

              • Систематичне вживання значної кількості кави викликає адаптацію до кофеїну, і Цитрамон може просто не реалізувати ефект через відсутність належної чутливості.
              • При зниженому АТ препарат сприяє нормалізації цієї константи, кілька підвищуючи його показники, однак зворотного ефекту не спостерігається.
              • Є ще одна дуже цікава закономірність. Наприклад, при вираженому падінні артеріального тиску (наприклад, колапс, шок) дію цих ліків буде максимально вираженим, і величина АТ підвищиться до необхідних цифр. Але якщо у людини АТ в нормі, і він через нападу краніалгія приймає Цитрамон, то зростання САТ і ДАТ буде мінімальним.

              показання

              Пацієнти вважають, що можна пити «Цитрамон» при низькому тиску.

              Взагалі препарат часто призначається при грипі, ГРВІ та інших інфекційних захворюваннях, що супроводжуються високою температурою. Лихоманку вдається лікувати завдяки таким компонентам в складі, як парацетамол і ацетилсаліцилова кислота. Медикамент надає також і протизапальну дію. Він сприяє усуненню слабкості, підвищує витривалість організму і покращує стан хворого при проявах застуди.

              Препарат може впливати на кровоносну систему людини, тому пацієнтам з нестійкими показниками артеріального тиску приймати «Цитрамон» не рекомендується. Також не можна зловживати таблетками при гіпотонії, коли тиск стабільно низька. Препарат здатний завуалювати ознаки хвороби і утруднити діагностику основного захворювання. Крім цього, дія ліків при регулярному прийомі може бути направлено на загострення захворювань серцевої системи.

              Тобто можна приймати «Цитрамон» при низькому тиску, але з великою обережністю.

              Чи можливе використання при високих показниках тонометра?

              Теж не забороняється, але тільки під контролем лікуючого фахівця. Однак великого терапевтичного сенсу призначення цитрамон у гіпертоніків не має: для відновлення реологічних властивостей (розрідження крові) може використовуватися чистий Аспірин, без парацетамолу і кофеїну, які підвищують артеріальний тиск.

              Відгуки лікарів

              Ні для кого не секрет, що Цитрамон визнається більшою мірою препаратом для «самолікування», тому як доктора використовують його дуже рідко в своїй практиці. Однак у них також є своя власна думка щодо цього ЛЗ, і для складання об’єктивної картини щодо нього, є сенс ознайомитися з ними:

              1. Багато пацієнтів активно використовують Цитрамон при головному болю ще з давніх радянських часів. Треба погодитися, що фармпрепарат цей заробив собі позитивну репутацію – реально коштує копійки, але ж добре допомагає. Яким би дивним і дивним це не було, але факт залишається фактом. Тому якщо є бажання придбати бюджетний кошт, то краще цитрамон нічого і немає, та й бути не може, це треба визнати. Можна ЛЗ придбати для домашньої аптечки, щоб при маніфесті краніалгія можна було лікувати без особливих проблем манифестирующий напад.
              2. Високоефективний препарат, комплексний, недорогий Цитрамон діє і як високоефективне знеболююче, і як протизапальний ЛЗ. Вхідні в його склад компоненти взаємодоповнюють один одного, реалізуючи при цьому значний знеболюючий результат.
              3. Важливо пам’ятати, що, крім краніалгія, Цитрамон благополучно лікує і всі інші види болю, головним чином завдяки своєму комбінованого складу.

              Інструкція по застосуванню та рекомендовані дози

              Ліки «Цитрамон» при зниженому тиску і інших порушеннях потрібно вживати в строго зазначеному дозуванні, оскільки можливо спровокувати побічні явища. Пити таблетки рекомендується під час їди або після трапези, щоб не виявлялося негативного ефекту на слизову оболонку шлунка. Приймати препарату потрібно по 1 шт., Зберігаючи інтервал не менше 4 годин. Якщо біль сильна або тиск сильно низька, то можна зараз приймати по 2 таблетки. Не варто перевищувати максимальної дозування в 8 капсул, оскільки може сильно збільшитися АТ і виникнуть небажані наслідки. Лікування «Цитрамон» проводиться протягом 3-5 діб, що залежить від основної патології.

              Чи можна приймати людині, яка страждає від гіпотонії

              Використання препарату має здійснюватися відповідально, з дотриманням допустимих норм і рекомендацій лікаря.

              У складі 1 таблетки цитрамон знаходиться 30 міліграм кофеїну. Лікарі, при гіпотонії, часто рекомендують використовувати продукти, що допомагають підвищити тиск; також можна випити напій з наявному в складі кофеїном. Зокрема, мова йде про чорний чай і кава. В 1 чашці натуральної кави міститься 115 міліграмів кофеїну, в розчинній – 65 міліграм. Чашка чорного чаю вміщує в себе 40 міліграм речовини.

              Виходячи з вищесказаного, можна сміливо заявити, що Цитрамон допомагає підвищити АТ. Щоб підсилити і прискорити ефект, допускається прийом 2-х таблеток препарату, що надасть належне вплив на тонус судин.

              При постійно знижених показниках тиску важливо, в першу чергу, визначити причини, за якими відбуваються скачки артеріального тиску, тому що проблема часто може супроводжуватися різного роду недугами.

              Правильне застосування ліків

              Як приймати правильно Цитрамон? Спочатку потрібно виміряти показники артеріального тиску тонометром. При низькому або нормальному АТ можна приймати препарат.

              Не слід пити натщесерце ці ліки, оскільки побічні дії не змусять себе довго чекати. За добу можна прийняти від 4 до 6 цітрамонових таблеток, якщо призначив лікар. Для початку випивають одну таблетку, запиваючи її простою водою.

              Лікувальна дія проявиться в термін від 20 до 25 хвилин. Перед тим, як приймати ліки, слід знати, коли воно протипоказано. Не слід приймати Цитрамон при:

              • Цукровому вигляді діабету.
              • Виразкових процесах в шлунку і кишечнику.
              • Хворобливому прискореному серцебитті.
              • Порушеному постачанні кров’ю кишкового тракту, випікання і нирок.
              • Анемічні стани.
              • Вагітному стані жінки.
              • Підвищеному внутрішньочерепному тиску.
              • Аритмических зміни серця.
              • Серцевих і судинних патологіях.
              • Недостатності нирок і серця.

              Як приймати таблетки при низькому АТ?

              З огляду на незначність підвищення артеріального тиску при застосуванні цитрамон, приймати при низькому тиску не має сенсу. А як приймати правильно, прописано в інструкції: після їжі, 2 – 3 рази на добу, але не частіше ніж 1 раз на 4 години.

              При сильному зниженні тиску, частіше ніж раз на тиждень або довше трьох днів, необхідно сходити в лікарню. У випадках зниження тиску до 80/40 або нижче, необхідно терміново викликати невідкладну допомогу.

              Прийом цитрамон при головному болю або температурі допускається до 10 днів.

              Вплив цитрамон на низький артеріальний тиск

              Знижений кров’яний тиск може викликати запаморочення, помутніння зору і плутанину. Фокус необхідний для безпеки, наприклад, під час водіння автомобіля. Дані симптоми з’являються при низькому тиску і можуть привести до втрати концентрації під час руху і привести до втрати контролю над транспортним засобом. В даному випадку є необхідність вжити таблетку цитрамон, щоб позбутися від неприємних симптомів.

              Відео

              Низький кров’яний тиск може свідчити про більш серйозні проблеми. Наприклад: втрата крові, важка інфекція, зневоднення, серцеві проблеми, такі як серцевий напад, серцева недостатність і несправні клапани серця, важка алергічна реакція і ендокринні проблеми, такі як надактивна або малоактивні щитовидна залоза, хвороба Аддісона, низький рівень цукру в крові і діабету .

              Але не варто вживати цитрамон на постійній основі для регулювання тиску – дії цитрамона короткострокові!

              Ми вже з’ясували, виходячи зі складу, що таблетки підвищують, а не знижують тиск завдяки одному з основних компонентів цитрамона – кофеїну. Так само необхідно звернути увагу на те, що даний елемент зустрічається і в інших продуктах, які часто вживані в повсякденному житті.

              Наприклад, ті люди, які звикли постійно вживати каву, розвивають деяку залежність від впливу кофеїну на організм. Якщо людина регулярно споживає напої з ним (це може бути Coca-Cola, дуже сильний чорний чай і різні джерела енергії) – організм вже привчений до стабільного потрапляння певної кількості кофеїну в організм. Це означає, що ні Цитропак, ні навіть кави не збільшать внутрішньочерепного тиску.

              Наскільки піднімає?

              З огляду на відносно невисокий вміст кофеїну, а також пасивне вплив на артеріальний тиск інших компонентів, ефект незначний.

              Спеціальних досліджень на предмет підвищення або зниження тиску таблетками Цитрамон, не проводилося. Тому конкретних чисел, отриманих науковим шляхом – немає.

              Чому не можна зловживати цитрамон?

              Зловживання цитрамоном або іншими фармацевтичними препаратами небезпечно. Перш за все, необхідно дізнатися причину падіння внутрішньочерепного тиску. Гіпотонія може бути одним з ознак таких захворювань: вегетативна дистонія, вроджені вади серця, слабка функція міокарда, пост-інфаркт, перевантаження організму, як фізична, так і моральна і т. Д.

              Так само, кофеїн – один з основних компонентів цитрамона, є стимулятором для центральної нервової системи, а регулярне вживання кофеїну викликає помірну фізичну залежність.

              Так само були випадки госпіталізації з болями в грудях і прискореним серцебиттям при прийомі кофеїну, який сприймається як безпечний. Ви можете випробувати щось, зване «сп’яніння кофеїном», яке може стати досить серйозною залежністю. Безсумнівно, скасування кофеїну може привести до кількох поганим днях.

              У добу не рекомендується приймати більше 4 таблеток.

              Рецептурная форма випуску

              Цитрамон випускається тільки в таблетках, які мають світло-коричневий колір, з вкрапленнями, за формою плоскоциліндричні з нанесеною рискою, є запах какао.

              Вплив кофеїну на тиск

              Останній є натуральним компонентом з потужним стимулюючим дією. Кофеїн міститься в «Цитрамон» в мінімальних кількостях, однак саме він впливає на тиск в артеріях. Речовина здатна підвищувати судинний тонус, прискорювати процес кровообігу і стимулювати роботу серця. Завдяки цьому, артеріальний тиск наводиться в стабільний стан. За рахунок кофеїну вдається лікувати головний біль і сонливість. На судини речовина впливає також особливим чином, розширюючи їх в структурному м’язовому корсеті, а також серце, нирках і звужуючи в головному мозку та інших органах і системах.

              Очевидно, плюсів у цих ліків більш ніж достатньо. Однак наскільки безпечний «Цитрамон» при низькому тиску, важливо розібратися.

              На кофеїн людина може реагувати по-різному. Включення згаданих речовин до складу здатне не тільки усунути больовий синдром, обумовлений перепадами артеріального тиску, а й погіршити стан пацієнта. І все ж найчастіше «Цитрамон» допомагає при низькому тиску.

              При якому тиску п’ють цитрамон?

              Щоб зрозуміти, при якому тиску п’ють цитрамон, давайте розберемося в складі препарату. Основними інгредієнтами цитрамона є: аспірин, парацетамол і кофеїн.

              Аспірин – усуває біль, запалення, знижує температуру, зменшує згортання крові. Всім відомо, що аспірин часто використовують для профілактики формування тромбів в судинах. При цьому на тиск в судинах аспірин впливу не робить.

              Перейдемо далі: парацетамол – аналог фенацетину, але менш токсичний. Знімає набряклість тканин, викликану запаленням, усуває біль, знижує температуру за рахунок впливу на центри терморегуляції в гіпоталамусі. Знову ж таки, на судинне тиск ця речовина не впливає.

              І останній інгредієнт – кофеїн. Ось тут то і криється відповідь на наше питання. Адже всім відомо, що кава підвищує тиск. Це відбувається як раз за рахунок кофеїну, який має здатність підвищувати тонус судин. Кофеїн прискорює дихання і частоту серцевих скорочень, усуває втому, підвищує розумові та фізичні можливості організму, прискорює кровообіг.

              Чи можливі побічні явища?

              Не варто зловживати «Цитрамон» при порушених показниках тиску, оскільки нерідко у хворого відзначаються небажані реакції, внаслідок яких порушується функція багатьох внутрішніх органів. У таблиці представлені часто зустрічаються побічні ефекти після прийому таблеток:

              системапорушення
              Шлунково-кишковий трактНапади нудоти і блювотні позиви
              Біль в епігастрії
              печія
              Поява ерозій і виразок на слизовій оболонці
              Порушена робота печінки
              кровотворнаЗнижена здатність згущуватися крові
              Внутрішні і зовнішні кровотечі
              нервоваЗапаморочення і болю в голові
              СечовивіднаСкрутна ниркова функція
              алергічні проявикропив’янка
              сверблячі почуття
              Анафілактичний шок
              синдром Рейні
              Органи відчуттівПроблеми зі слухом
              Розмитість картинки і затуманений зір
              Поява шуму у вухах

              Чи можна приймати людині, яка страждає від гіпертонії

              Цитрамон не знижує артеріальний тиск, тому застосування при гіпертонії допустимо лише в рідкісних випадках. Перевищення дози викличе додатковий спазм судин головного мозку, що безпосередньо лише посилить і так сильний біль.

              З цього виходить чітку відповідь, що пити Цитрамон при гіпертонії приймати не можна, і припустимо лише при рідкісних обставин, після узгодження і схвалення фахівця.

              При якому тиску можна вживати Цитрамон

              Після прийому цитрамон судинні тканини звужуються, порушується нервова система, прискорюється постачання внутрішніх органів кров’ю. З цієї причини препарат вживається при низькому АТ, його вплив допоможе поліпшити самопочуття хворого.

              Під час гіпертонічного кризу вживати Цитрамон не слід. Пігулка послужить причиною ще більшого підняття тиску, самопочуття пацієнта ще сильніше погіршиться. Для таких ситуацій краще вибирати інші препарати, здатні надати допомогу при високому АТ.

              обережний прийом

              З обережністю приймати «Цитрамон» необхідно наступним пацієнтам:

              • При підвищеній реакції на один або кілька компонентів препарату. Особливо це стосується пацієнтів з порушенням згортання крові, так як ацетилсаліцилова кислота в складі здатна вплинути на ці процеси.
              • Препарат категорично заборонено приймати в поєднанні з алкогольними напоями. Токсична дія на печінку в даному випадку посилюється, що обумовлено негативним впливом на орган парацетамолу.
              • Ацетилсаліцилова кислота має антиагрегантнимивластивостями, тому «Цитрамон» не рекомендується приймати для втамування зубного болю перед проведенням стоматологічних операцій.

              З’ясувати, чи можна «Цитрамон» при низькому тиску, краще заздалегідь.

              Чи допомагає цитрамон від тиску?

              Ми вже з’ясували, що цитрамон підвищує тиск. Але в якій мірі? Чи допомагає цитрамон від зниженого тиску?

              Одна таблетка цитрамона містить 30 мг кофеїну. Давайте порівняємо, скільки цього ж речовини міститься в інших відомих продуктах, які радять вживати при зниженому тиску:

              • чашка меленої кави – 115 мг;
              • чашка розчинної кави – 65 мг;
              • чашка чорного чаю – 40 мг;
              • чашка какао або гарячого шоколаду – 4-15 мг;
              • маленька баночка коли – 35 мг;
              • плитка чорного шоколаду (100 г) – 80 мг;
              • плитка молочного шоколаду (100 г) – 25 мг;
              • баночка енергетичного напою – 55 мг.

              Таким чином, не можна заперечувати, що цитрамон здатний підвищувати тиск. Дві таблетки цитрамон – це вже більш ніж достатня доза для того, щоб якісно впливати на тонус судин і показники артеріального тиску.

              Відгуки фахівців

              Більшість відгуків носять позитивний характер, як з боку пацієнтів, так і з боку фахівців. Препарат добре зарекомендував себе і широко застосовується в медичній практиці. Таблетки є доступним за ціною і дієвим засобом для втамування болю і зниження спека при застуді.

              Лікарі сходяться на думці, що пити препарат при схильності до підвищення артеріального тиску не варто. У цій ситуації доцільніше зробити вибір на користь спазмолітиків або інших препаратів, у складі яких відсутня кофеїн.

              За умови дотримання приписів лікаря «Цитрамон» при низькому тиску можна. Він здатний швидко купірувати біль в голові та інших частинах тіла. Препарат дуже популярний серед населення і вважається ліками, перевіреним роками використання. Лікарі не рекомендують, проте, приймати «Цитрамон» самостійно, не отримавши консультації фахівця.

              Ми розглянули, чи допомагає «Цитрамон» при низькому тиску.

              Автор:
              Анатолій Іванов 6 Августа, 2018
              Анатолій Іванов
              6 Августа, 2018

              особливості складу

              Щоб з’ясувати характер впливу цитрамон на артеріальний тиск, слід вивчити його склад. Розглянути механізм впливу кожного компонента на стан АТ.

              Хімічний склад препарату збалансований, що не перенасичений речовинами. У ньому міститься всього 3 основних компоненти, які допомагають швидко, ефективно впоратися з важким болем.

              Що міститься в цитрамон, як це працює:

              1. Аспірин (ацетилсаліцилова кислота). Він допомагає знизити температуру тіла, впоратися з болем, але ніяк не зачіпає судини, отже, не змінює артеріального тиску. Попереджає розвиток тромбозу за рахунок розрідження сироватки крові.
              2. Кофеїн. Не тільки підвищує активність розумової, фізичної діяльності, сприяє нервовій збудливості, але і служить сполучною ланкою інших речовин ліки – парацетамолу і ацетилсаліцилової кислоти. Більшою мірою впливає на стінки судин, збільшує пульс, кров починає краще розходитися по тілу, і артеріальний тиск підвищується.
              3. Парацетамол. Усуває больові відчуття, призводить температуру тіла в норму, ніякого вплив на артеріальний тиск парацетамолом не помічено. Чи не ефективний проти запальних процесів.

              Перші партії цитрамон виготовлялися з використанням фенацетину. Але після того як було виявлено токсичну дію на організм його замінили парацетамолом.

              Цитрамон при високому тиску

              Кофеїн, присутній в цитрамон, стимулює процеси в головному мозку і навіть покращує настрій, проте частий прийом цитрамона особами, схильними до гіпертонії, може привести до підвищеного тиску. Наприклад, прийом 2-х або 3-х таблеток цитрамон за один раз може привести до спазму судин і підвищення артеріального тиску.

              Звичайно, якщо організм «адаптований» до постійної дозі кофеїну, то таблетки цитрамон можуть ніяк не відбитися на показниках тиску. Однак експерименти з власним здоров’ям не слід проводити самостійно: для цього необхідний суворий лікарський контроль.

              Підіб’ємо невеликий підсумок: шкідливий цитрамон при високому тиску? Так, він впливає негативно, якщо у людини вже є проблеми з тиском. Якщо тиск стабільний і знаходиться в межах норми, то, швидше за все, після прийому цитрамон воно таким і залишиться.

              Якщо тиск низький – то прийом таблетки цитрамон нормалізує тиск, піднявши його до нормальних показників.

              Думаємо, що ми сповна відповіли на це питання. Будьте здорові!

              Для простоти сприйняття інформації, дана інструкція із застосування препарату «Цитрамон підвищує або знижує тиск?» переведена і викладена в особливій формі на підставі офіційної інструкції для медичного застосування препарату. Перед застосуванням ознайомтеся з анотацією, що додається безпосередньо до медичного препарату.

              Опис надано з ознайомчою метою і не є керівництвом до самолікування. Необхідність застосування даного препарату, призначення схеми лікування, способів і дози застосування препарату визначається виключно Лікуючим лікарем. Самолікування небезпечно для Вашого здоров’я.

              Прийом на постійній основі

              При прийомі декількох таблеток «цитрамон» одноразово з метою купірування головного болю, критичних змін в організмі не відбудеться. Однак приймати препарат на постійній основі, безконтрольно без особливої ​​необхідності, а також в превентивних цілях не рекомендується.

              Також категорично забороняється вживати «Цитрамон» пацієнтам, в анамнезі яких патологічні стани печінки і органів травної системи, а також в гестаційний період і під час лактації. Не можна також приймати препарат в дозуванні, що перевищує чотири таблетки на добу.

              «Цитрамон» може бути призначений для купірування болю різного ступеня вираженості. Коли симптоми супроводжуються підвищенням артеріального тиску, препарат приймається з підвищеними заходами безпеки. Це обумовлено тим, що під впливом кофеїну в складі таблеток, тиск може підвищитися ще сильніше і призвести до гіпертонічного кризу. Особливо актуально це в разі, якщо у людини відсутній звикання до цієї речовини. У подібній ситуації навіть мінімальна його дозування може призвести до різких змін в судинній системі. Тому при підвищеному тиску, «Цитрамон» здатний завдати шкоди організму навіть при одноразовому прийомі.

              схема прийому

              Згідно з інструкцією, застосовувати кофеиносодержащие таблетки при застуді слід за наступною схемою:

              • За один прийом можна пити не більше двох таблеток. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 6-7 одиниць. Найбільш оптимально приймати по одній таблетці кожні 6-7 годин.
              • Коли «Цитрамон» необхідний для зниження температури тіла, курс не повинен бути довше трьох днів, як знеболюючий засіб – не більше п’яти діб.
              • Таблетки слід приймати під час або після їди, запиваючи достатньою кількістю води.

              Слід неухильно виконувати приписи інструкції і лікуючого лікаря з прийому «цитрамон». Так вдасться уникнути ускладнень і важких наслідків для організму.

              Не завжди дозволені таблетки «Цитрамон». Від низького тиску іноді потрібні кошти більш дієві, а саме ті, які усувають саму причину такого стану. Але є й інші протипоказання.

              небезпечні наслідки

              Наслідками застосування «цитрамон» при низькому тиску можуть стати інсульт та інфаркт. Якщо він підвищений, але не оцінюється як критичний, препарат усуває больовий синдром і стимулює процес кровообігу в головному мозку.

              Небезпека для гіпертоніків, «Цитрамон» представляє в наступних ситуаціях:

              • У пацієнта в анамнезі порушення ішемічного характеру.
              • Артеріальний тиск підвищений в значній мірі в порівнянні зі стандартними для пацієнта показниками.
              • Проводиться прийом декількох таблеток одночасно, і дозування кофеїну становить понад 60 мг.
              • Препарат запивается напоями, до складу яких включено кави, такими як енергетики, кава, кола і т.д.

              Розглянемо загальні показання для застосування «цитрамон», щоб розібратися в прямому призначенні препарату.

              Leave a Comment Отменить ответ

              Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Про автора

admin administrator