Скільки посадочних місць в одному вагоні електрички

Авторadmin

Скільки посадочних місць в одному вагоні електрички

Розташування місць у сидячому вагоні поїзда

Вагони поїздів далекого прямування діляться на три типи: купе, плацкартні, сидячі. Кожен з них має свої недоліки і гідності. У цій статті буде розказано про розташування місць у сидячому вагоні поїзда, класи таких вагонів. Багато хто впевнений, що вартість квитка безпосередньо пов’язана з комфортом. Іншими словами, чим вища ціна, тим краще місце і приємніша поїздка. Це не завжди так.

Опис вагона з сидячими місцями

Якщо планується провести в дорозі близько 5-10 годин, то поїздка в сидячому вагоні буде комфортною і дозволить заощадити на квитку.

Внутрішнє оформлення цього типу несамохідних транспортних засобів нагадує салон автобуса далекого прямування або літака. У них достатня відстань між рядами м’яких крісел, тому є можливість витягнути ноги. Під час поїздки можна пройтися вагоном і розім’ятися. Спинки крісел встановлюються в напівлежаче положення, що дає можливість розслабитися і поспати під час поїздки.

Зазвичай місця в сидячому вагоні розташовані ліворуч і праворуч, кількість їх залежить від його класу. Місця з непарними номерами знаходяться біля вікна, а з парними – біля проходу. У спинці попереду стоящого крісла є розкладний столик, який буде в горизонтальному положенні при будь-якому її нахилі. У тих вагонах, де місця розташовані один навпроти одного, столик знаходиться перед ними.

Всі вагони обладнані туалетами. У фірмових поїздах це біотуалети, які не закривають протягом всієї поїздки.

Класи вагонів з сидячими місцями

Сидячі вагони діляться на такі класи:

  • Перший клас (1С). Вагони найбільш просторі, в них 48 місць. Як правило, місця в сидячому вагоні першого класу розташовані в три ряди: два крісла з правого боку і одне з лівого боку. На спинках попереду розташованих крісел встановлено відкидний столик. Вагон обладнаний телевізором, і кондиціонером, у вартість квитка включено харчування (холодні закуски), набір мандрівника.
  • Другий клас (2С). Розташування місць у сидячому вагоні такого класу – в чотири ряди. З правого і з лівого боку знаходяться по два крісла, є невеликий відкидний столик у спинці попереду місця, що стоїть. У вагоні другого класу 68 місць, частина вагонів не обладнана кондиціонерами.
  • Третій клас (3С). Квитки у вагони третього класу – найдешевші. Економлячи на ціні проїзду, ви економите і на комфорті. Як правило, це вагони без кондиціонерів, не всі з них обладнані столиками.

Інші особливості поїздів даного типу

Крім класу рівень комфортності розташування місць у сидячому вагоні залежить від номера поїзда або напрямку. Поїзди з номерами 898 або 801 менш комфортні, хоча класифікація рухомого складу та ж. У вагонах кожного класу більше місць, а ті, що належать до типу 3S, більше схожі на електричку і обладнані тримісними лавками, а не кріслами.

Двоповерхові поїзди більш зручні. У них поруч з кожним кріслом встановлена розетка, ціна на квиток нижча, ніж у звичайні склади. Вони йдуть за маршрутами Москва – Воронеж, Ростов-на-Дону – Адлер, Москва – Санкт-Петербург і деяким іншим.

У швидкісних фірмових поїздах вагони першого і другого класу більш комфортні. Пасажирам забезпечено доступ до Wi-Fi, є підставки для ніг. У таких поїздах є ресторан.

Поїздка в сидячому вагоні дозволяє заощадити на ціні квитка, але при цьому буде цілком комфортною і займе менше часу, ніж при розташуванні в плацкарті або купе.

Вагон плацкарт

За вікном миготять поля, будинки, міста і села, стукають колеса, і доброзичливо розмовляють попутники – саме така картина малюється, якщо мова заходить про подорож потягом. Втім, подорожі будуть принципово відрізнятися залежно від того, який тип вагона ви виберете – купейний, плацкартний, сидячий або загальний. Розгляньмо детальніше, як виглядає плацкарт і в чому його особливості.

Відмінності плацкартного вагона

У пасажирському вагоні загального типу передбачені тільки місця для сидіння, в плацкартному вагоні та купейному передбачено поділ на купе і обладнані полиці, щоб прилягти. Чим відрізняється плацкарт від купе, так це наявністю дверей, що зачиняються в купейному вагоні. Звичайно, комфортніше їхати в ізольованому відсіку, через який не проходять інші пасажири, але є в компенсацію один плюс – вагон плацкарт значно безпечніший. Тобто вчинити злочин типу крадіжки або ще чого біліше аморального мало хто наважиться на очах у здивованих пасажирів.

Чому вагон “плацкарт”?

Ця назва вже не має відношення до сучасності, вона склалася раніше від слова “плацкарта”. Так називалася спеціальна картка, яка додавалася пасажиром до проїзного квитка. На картці був вказаний номер місця, яке міг зайняти пасажир у вагоні. Всі вагони ділилися на два типи: плацкартні – з розподіленими місцями і безплацкартні – де пасажири розміщувалися у вільному порядку.

Місця в плацкартному вагоні

Якщо подивитися план вагона плацкартного типу, то можна побачити, що весь вагон розділений на 9 відсіків, у кожному з яких передбачено 6 місць для пасажирів. Таким чином, нескладно підрахувати, скільки місць у вагоні плацкарт – 54 місця. У кожному купе 3 полиці знаходяться на нижньому ярусі, 3 полиці на верхньому (внизу непарні номери, зверху парні). Крім пасажирських є 3 верхніх багажних полиці, 3 відсіки для особистих речей під нижніми полицями, 2 столики і 2 вікна. Розташування місць у плацкарті ще розділяється за наступним принципом – місця в так званому відсіку і бічні місця. Боковушки в плацкарті відповідають номерам з 37 по 54.

Незручні місця в плацкарті

Нерідко пасажирів хвилює питання, які місця в плацкарті краще. Але простіше спочатку визначитися, які гірші. Отже, бічні місця відносяться до категорії “не кращих”, так як, по суті, розташовані в проході, та ще й по ширині на кілька сантиметрів вже. Ширина звичайної нижньої полиці в плацкартному вагоні близько 60 см, тоді як нижня бокова має близько 55 см. Місця біля туалету теж не поспішають займати пасажири. Один туалет розташований біля купе провідника, тому його не уникають, другий туалет в поїзді плацкартного вагона розміщений в протилежному кінці і поруч з ним якраз знаходяться полиці під номерами 35,36,37,38. Ще до непривабливих для подорожі можна віднести купе під номерами 3 і 6 (місця з 9 по 12 і з 21 по 24), оскільки в них розташовуються аварійні виходи в плацкартному вагоні. Це говорить про те, що там немає вікон, які можна відкрити, щоб провітрити купе, а в літній час це серйозна незручність. Втім “фірмові” плацкарти з кондиціонерами вже не рідкість, тому незручність цих місць відносно.

Додаткові відомості про плацкартний вагон

Як вже було сказано вище, в кожному вагоні для зручності пасажирів знаходяться два туалети з умивальниками, два тамбури, в одному з яких можна курити, купе провідників (що закривається) і нагрівач води. Знання місць розташування розеток у плацкартному вагоні теж може бути корисним – зазвичай вони знаходяться в області другого купе від початку вагона і другого купе з кінця.

Тепер, збираючись у подорож, вибирайте зручні та затишні місця!

Про автора

admin administrator