Скільки прожив актор Володимир Зельдін

Авторadmin

Скільки прожив актор Володимир Зельдін

Володимир Зельдін

Володимир Михайлович Зельдін
Володимир Михайлович Зельдін народився 10 лютого 1915 року в місті Козлові (нині — Мічурінськ) Тамбовської губернії. Незабаром сім’я переїхала до Твері. Сім’я була велика, дружна, творча. Батько був музикантом, мати — вчителькою. Володимир з дитинства із задоволенням освоював різні музичні інструменти — скрипку, рояль, трубу.

У 1924 році родина Зельдін перебралася до Москви. У ту пору дев’ятирічний Володимир ще і не подумував про акторську професію. Правда, в 12 років він хотів вступити в балетне училище Великого театру, але батьки були проти. Після закінчення школи Зельдін вирішив піти в «мореходку», але не був прийнятий через проблеми із зором.

Деякий час Володимир грав в оркестрі Вищої прикордонної школи, але це його не дуже захоплювало. Потім попрацював на заводі в якості учня слюсаря. І теж не знайшов себе в робочій професії. А ось художня самодіяльність привертала: не було жодного заводського концерту, в якому б не виступав Зельдін.

Через кілька років Володимиру вдалося вступити в студію при театрі обласної ради профспілок столиці і потім стати актором цього театру (зараз це театр ім. Моссовета). А через деякий час він був запрошений в театр транспорту (нині театр ім. М.Гоголя) і до початку Великої Вітчизняної війни служив там.

Перша роль в кіно у Зельдіна була епізодична («Сім’я Оппенгейма» Рошаля , 1939). А в 1941 році режисер Іван Пир’єв приступив до постановки фільму «Свинарка і пастух». Головна жіноча роль була запропонована актрисі Марині Ладиніної (Глаша Новикова), Володимир Зельдін був запрошений на роль її коханого, грузина Мусаїб.

Проби пройшли вдало. Зельдін хвацько управлявся з конем, співав, танцював. Але зйомки фільму перервала війна. Майже всі члени кіногрупи були призвані на фронт. Але незабаром усім учасникам знімальної групи була видана «бронь» на час зйомок.

Фільм дознімали у найтяжких умовах. Працювали під бомбардуваннями, по дві зміни, практично не відпочиваючи. Коли робота над фільмом була закінчена, група була евакуйована в Казахстан. Фільм «Свинарка і пастух» був гаряче прийнятий глядачами, свинарка Глаша і пастух Мусаїб стали улюбленими героями.

Сьогодні у фільмографії Володимира Зельдіна більше 50 фільмів. Це «Сказання про землю Сибірської», «Дядя Ваня», «Жінка в білому», «Карнавальна ніч», «Таємниця«чорних дроздів»,«Класік»,«Дуенья»,«Парк радянського періоду»,«Андерсен. Життя без любові»,«Свати»,«Синдром дракона»та багато інших. У кожній своїй ролі актор радував глядачів прекрасною пластикою, відчуттям ритму, легкістю і темпераментом.

Ще в 1945 році Зельдін прийшов у театр Радянської армії, і залишився вірним йому. Тут він зіграв у виставах «Приборкання норовливої», «Останні рубежі», «Пісня про чорноморців», «Дерева помирають стоячи», «Давним-давно» і багатьох інших. Про кожну з його ролей можна говорити окремо. Але головною своєю роботою в театрі актор вважає роль Альдемаро в п’єсі Лопе де Вега «Учитель танців».

Напередодні святкування 90-річчя Володимира Михайловича в театрі було поставлено виставу «Людина з Ламанчі» по «Дон Кіхота» Сервантеса. Зельдін грав Дон Кіхота. Актор грав без всяких знижок на свій поважний вік, а адже це вистава-мюзикл, динамічний і непростий для акторів. Своїми запалом, легкістю, поставою, голосом, який з роками не змінився, Зельдін здивував публіку. Крім того, сьогодні він зайнятий у виставі «Запрошення в замок» Ж.Ануя в ролі Мессершмана і в музичному спектаклі «Давним-давно» в ролі Кутузова. У Театрі «Модерн» грає Князя К. у виставі «Дядечків сон» Ф.Достоєвського.

Народний артист СРСР, академік Російської академії кінематографічних мистецтв «Ніка», лауреат різних державних і кінематографічних премій — Зельдін нагороджений багатьма орденами, медалями та іншими нагородами.

Не дивлячись на вік, Володимир Михайлович і сьогодні продовжує активно працювати в театрі і кіно. Девіз актора — це слова з ролі Дон Кіхота: «Вдихни на повні груди цілюще повітря житті і подумай над тим, як прожити її далі . ».

Помер найстаріший у світі актор Володимир Зельдін

Про це РІА “Новости” повідомили в довідковій службі НДІ швидкої допомоги імені Скліфосовського.

Про госпіталізацію актора ЗМІ стало відомо 27 жовтня. Тоді інформацію підтвердила дружина Зельдіна, повідомивши, що актор проходить обстеження протягом останніх декількох тижнів.

Володимир Зельдін – радянський і російський актор театру і кіно, артист Центрального академічного театру Російської армії з 1945 року. Народний артист СРСР (1975). Лауреат Сталінської премії другого ступеня (1951) та Премії Уряду РФ (2008). Повний кавалер ордена «За заслуги перед Вітчизною».

Перший в світі професійний театральний актор, що переступив 100-річний ювілей, залишаючись у професії.

Народився 28 січня лютого 1915 Козлові (нині – Мічурінськ, Тамбовська область), в родині музиканта Михайла Євгеновича і вчительки Ганни Миколаївни Зельдіних. Після смерті батька його друг, диригент оркестру Вищої прикордонної школи Ф.О.Миколаївський, прийняв Зельдіна в оркестр трубачем.

На початку 1930-х років виробничо-театральні майстерні при Театрі МДСПС (який в 1938 році став основою Театру імені Мосради) набирали акторський курс. На іспитах Володя читав вірші Безіменського і розповіді Наталії Кончаловської, і несподівано для себе був прийнятий.

У 1938 році Зельдін перейшов в Театр транспорту (нині Театр імені М.В.Гоголя). Тут актор зіграв у виставах, поставлених по класикам світової літератури: «Без вини винуваті» О.Н.Островського (масовка), «Комедія помилок» Вільяма Шекспіра (Антифон Сиракузський), «Підступність і любов» Шиллера (Фердинанд).

У 1940 році асистентка режисера Івана Пир’єва потрапила на спектакль Театру транспорту «Генеральний консул», де примітила молодого Володимира Зельдина в ролі рядового Гоглідзе, пізніше порекомендувавши його Пир’єву. У фільмі Пир’єва «Свинарка і пастух» він отримав широку популярність після першої ж великої ролі в кіно (Мусаїб). Знімався також у фільмах «Карнавальна ніч», «Дядя Ваня», «Жінка в білому», «Десять негренят» і багатьох інших.

У 1942-1943 роках служив в Алма-Атинському російському драматичному театрі.

У Театрі Російської Армії (ЦАТРА) грає головну роль в мюзиклі «Людина з Ламанчі» (постановка Ю.Гусмана), вражаючи глядачів блискучою фізичною, акторською та вокальною формою (спектакль був поставлений до 90-річчя Зельдина в 2005 році) , а також головну роль у виставі «Танці з учителем». Крім того, зайнятий у виставі «Запрошення в замок» Ж.Ануя (постановка А. В. Бурдонський) в ролі Мессершмана і в музичному спектаклі «Давним-давно» (постановка Б. Морозова) в ролі Кутузова. У Театрі «Модерн» грає Князя К. у виставі «Дядечків сон» Ф.М.Достоєвського.

Свій 100-річний ювілей зустрів на сцені, в театрі Російської армії.

Свій 101-й день народження актор зустрів на сцені рідного театру, де зіграв головну роль в присвяченому йому виставі «Танці з учителем».

Володимир Зельдін: біографія і фільми актора

У московському НДІ ім. Скліфосовського 31 жовтня помер актор Володимир Зельдін. Біографія, фото, фільми найстарішого театрального довгожителя, який присвятив себе мистецтву з юних років і навіть в столітньому віці продовжував грати на сцені, в матеріалі Styler.

Володимир Зельдін: біографія

Народився Володимир Зельдін 10 лютого 1915 року в творчій родині. Його батько, Михайло Євгенович, був музикантом. Сім’я проживала в місті Козлові Тамбовської губернії, де глава сім’ї працював диригентом, потім керівником військового оркестру та директором музичної школи.

Фото: Талановитий Володимир Зельдін. Фото з 100-річного ювілею (rg.ru)

Коли почалася громадянська війна, Зельдіни переїхали до Твері, там юний Володя пішов в школу, а в 1924 році родина перебралася до Москви. Музичний талант батька передався і сину – хлопчик легко навчився грати на трубі, скрипці і роялі.

Михайло Зельдін мріяв побачити свего дитини музикантом, тому не схвалив бажання Володимира вступити в хореографічне училище. Майбутній актор спочатку працював трубачем в оркестрі. Через чотири роки його привернула романтика професії військового моряка, але в училище вступити не вдалося через поганий зір. У трудовій кар’єрі Зельдина був навіть період роботи учнем слюсаря на заводі.

Фото: Володимир Зельдін – перша роль у кіно (sobesednik.ru)

У 30-ті роки, особливо не вірячи в свої сили, Володимир Зельдін взяв участь у вступному конкурсі на акторський курс у виробничо-театральні майстерні театру МГСПС (пізніше театр Моссовета). Прочитавши вірші Безименського і розповіді Кончаловською, Зельдін був зарахований приймальною комісією на курс Євгенія Лепковского. У 1935 році Володимир Михайлович закінчив навчання і став актором театру МГСПС. Через 3 роки перейшов в Театр транспорту, де грав класику: “Без вини винуваті” О. М. Островського, “Комедія помилок” Вільяма Шекспіра, “Підступність і любов” Шиллера.

Володимир Зельдін: фільми і робота в театрі

Актор Володимир Зельдін в ролі пастуха Мусаїб став широко відомий радянському глядачеві за фільмом “Свинарка і пастух”. Це була його прем’єра в кіно, а потім були ролі в знаменитих радянських картинах “Карнавальна ніч”, “Дядя Ваня”, “Жінка в білому”, “Десять негренят” і т.д.

Фото: Кадр з фільму “Свинарка і пастух” (posta-magazine.ru)

Завдяки аристократичній зовнішності Зельдіну часто довіряли грати іноземців. На рахунку актора більше 50 ролей в кіно. В останні роки глядачі могли його бачити в комедійних серіалах “Щасливі разом”, “Свати”. У “Сватах” пластичний Зельдін, перебуваючи вже в похилому віці, майстерно виконував танцювальні сцени.

Володимир Михайлович знявся і в продовженні “Карнавальної ночі” 50 років потому після першого фільму.

Фото: Володимир Зельдін – фільми і театральні ролі актора( hellomagazine.com, kino-teatr.ru)

За свою творчу кар’єру Зельдін встиг попрацювати в кількох театрах. Його шлях в мистецтві почався з театру Мосради, потім був театр транспорту та Алма-Атинській російський драматичний театр. З 1945 року і до останніх днів життя Володимир Зельдін працював в трупі Центрального театру радянської (російської) армії.

Фото: Зельдін в ролі Альдемаро в 1949 році (posta-magazine.ru)

Його “коронною” стала роль Альдемаро в постановці “Учитель танців”. Актор підкорив глядачів вокалом і чудовою пластикою, зігравши в даному спектаклі понад 1000 разів за свою кар’єру.

До 90-річчя Зельдина в 2005 році в театру відбулася прем’єра вистави “Людина з Ламанчі”, в якому ювіляр вразив прекрасною фізичною формою і талановитою грою.

Фото: Вистава “Людина з Ламанчі” (daily.afisha.ru)

100-ліття Володимир Зельдін також зустрів на сцені рідного театру і знаходився на підмостках більше 5 годин. У 101-й День Народження, в лютому 2016 року, артист зіграв головну роль в присвяченому йому виставі “Танці з учителем”.

Фото: Володимир Зельдін в постановці “Танці з учителем” (rg.ru)

У 2015 році актор зламав шийку стегна, але через усього лише пів року після важкої операції повернувся на сцену. Зельдін називав театр своїм допінгом. Саме він став найстаршим діючим актором планети, який переступив 100-річний рубіж, залишаючись на театральній сцені.

Володимир Зельдін: смерть легенди театру

Ще у вересні Володимир Зельдін брав участь в урочистих заходах, присвячених Дню Москви, а в жовтні актора госпіталізували у важкому стані через проблеми з нирками.

Фото: Володимир Зельдін – дата смерті 31 жовтня 2016 (tass.ru)

У лікарні він перебував протягом трьох тижнів. О 9 ранку 31 жовтня стало відомо, що Володимир Зельдін помер. Дружина артиста, Іветта Капралова повідомила, що його намагалися реанімувати, але безуспішно.

Про автора

admin administrator