Скільки років було Любові Орловій

Авторadmin

Скільки років було Любові Орловій

Єлизавета II – 70 років на престолі: цікаві факти про королеву на честь ювілею

Скільки років Єлизаветі II і чому її особистість так популярна в світі – дізнайтеся на УНІАН.

Королева Єлизавета 6 лютого 2022 року відзначить професійний ювілей – 70 років на престолі . Вона є першою за всю монаршу історію правління, хто так довго перебуває при владі. УНІАН зібрав цікаві факти з життя Її Величності.

Як Єлизавета 2 прийшла до влади

З дитинства майбутня королева відрізнялася сильним характером, самостійністю і рішучістю. У 1945-му році вступила до “Допоміжної територіальної служби”, де пройшла курси самооборони для жінок. У 1947 році вона разом з батьками вперше відвідала Південну Африку, де виголосила свою знамениту промову:

Я заявляю перед вами всіма, що все моє життя, чи буде воно довгим або коротким, буде присвячене служінню вам і тій великій імперії, до якої ми всі належимо.

Коли Єлизаветі було 25 років, її батько захворів – дав про себе знати тягар відповідальності за державу і емоційні потрясіння в період Другої світової війни. В цей час Єлизавета, як старша з дочок, сама їздила з візитами в країни Співдружності.

Читайте також Гаррі та Меган повернутися до палацу: принц Чарльз кликав сіна, бо боїться його помсти У ніч з 5 на 6 лютого 1952 року її батько – Георг VI – помер, а принцеса прийняла тягар влади на себе. Однак коронація відбулася лише через 16 місяців – у червні 1953 року.

Цікаві факти про Єлизавету II

Крім купання в загальній любові і непрямого впливу на політичне життя держави, Єлизавета друга живе і приватним життям, в якому відбувається багато цікавих речей:

  • королева відзначає день народження двічі на рік – навесні і влітку;
  • коргі – улюблена порода правительки;
  • чоловік Єлизавети II називає її “сabbage” (капуста);
  • для того, щоб пошити весільну сукню, принцеса Єлизавета використовувала купони, видані в роки Другої світової війни;
  • із загального числа листів шанувальників королева вибирає кілька і відповідає на них сама;
  • Єлизавета II любить пити джин перед ланчем, в обід вино, а ввечері – мартіні або шампанське;
  • прокидається королева не під звуки будильника, а під чудову мелодію волинки.

Британська королева вважається одним з найвпливовіших політиків, хоча безпосередньо впливу такого не має. Її піддані вважають, що збереження монархії всупереч безлічі важких періодів для держави – це заслуга Єлизавети. Саме тому її люблять і поважають не тільки в рідній країні, а й у всьому світі.

Вас також можуть зацікавити новини:

Як Любов Орлова отримала автограф Толстого і напуття Шаляпіна

Любов Петрівна Орлова, яка зображувала на екрані хатніх робітниць і ткаль, була з дворянського роду. По батьківській лінії її предком був Михайло Орлов – знайомий Пушкіна, флігель-ад’ютант імператора Олександра I, який багато разів спілкувався з Наполеоном. А ще до цього роду належав, наприклад, Григорій Орлов – легендарний фаворит Катерини II.

Зрозуміло, що Орлова змалку оберталася в колі видатних людей. Якось вона вразилася казками Льва Толстого, написала йому листа (дядько її матері, Михайло Сухотін, був одружений з дочкою письменника) – і отримала у відповідь «Кавказького бранця» з дарчим написом. Спілкувалася і з Шаляпіним – починаючи з п’ятирічного віку, коли виступала на дитячому святі в його будинку (за легендою, вражений Шаляпін узяв її на руки і вигукнув: «Будеш ти, Любашко, великою актрисою!»).

Її батько, Петро Федорович, примудрився програти в карти три свої маєтки. Втім, він казав: «Добре, що я їх програв – зараз все одно б відібрали!» Після революції життя благородного сімейства різко змінилося. Тепер Орлови жили у комуналці, а Любочка давала уроки з танців та працювала тапером. І при цьому навчалася: спочатку у консерваторії, потім освоювала акторську майстерність. Наче пам’ятаючи про слова Шаляпіна, вона мріяла стати артисткою, і 1926-го її взяли в трупу Московського музичного театру.

Любов Орлова: Вагітність вирве жінку з її роботи, може, у той момент, коли вона завершує грандіозний проєкт. Нехай у цих випадках їй буде дозволено аборт… Мені самій хочеться дитину.

Її першим чоловіком став Андрій Берзін, високопосадовець Наркомзему. У 1929 році Берзіна заарештували за сфабрикованим звинуваченням у змові. Його засудили лише до трьох років заслання, але з життя дружини він вирішив піти. Як передбачається, з благородства розумів, чим їй загрожує шлюб із політв’язнем. І ще тому, що в її житті з’явився Григорій Александров.

Внучата племінниця Орлової Нонна Голікова розповідала: одного разу Орлова готувалася до концерту, відпрасувала та розправила на дивані сукню, вийшла з кімнати, а коли повернулася, виявила, що на цій сукні окотилася кішка. Подруга її втішала: «Це чудова прикмета! На тебе чекає щось незвичайне!» І справді, на концерт прийшов молодий режисер, який підшукував акторку для свого фільму «Веселі хлопці». Після його виходу Орлова стала однією з найвідоміших жінок в СРСР – та дружиною Александрова.

Про ці стосунки багато лихословили. Не розуміли, як подружжя могло десятиліттями називати один одного на ви. Але це було справжнє кохання: люди, які добре їх знали, вважають, що Александров і Орлова один одного буквально обожнювали. Він постійно писав їй записки і слав телеграми – «Люблю, як людина, сумую, як собака», «Сумувати почав, щойно повернувся додому»…

Улюблениця диктатора

Після «Веселих хлопців», «Цирку» і «Волги-Волги» велику любов до актриси відчував і Йосип Сталін. Якось на прийомі Орлова вирішила сказати кілька слів, встала і пішла у бік диктатора. Охоронці одразу вирушили до неї. Сталін підвівся і сказав: «Кажіть, товаришу Орлова, скільки хочете. Всі стоятимемо і слухатимемо». Усі стояли та слухали.

Становище улюблениці забезпечило Орловій та Александрову дуже непогане у матеріальному сенсі життя. Вони стали власниками холодильника (величезна рідкість за мірками того часу) та «Мерседеса». Потім збудували розкішний будинок на ділянці в гектар землі в Підмосков’ї – з каміном та величезною терасою.

І за життя диктатора, і після його смерті Орлова перебувала у статусі королеви радянського кіно. Але сталінська любов не була взаємною. Та ж Нонна Голікова розповідала в інтерв’ю: «Після смерті Сталіна я пішла вечеряти до Орлової та Александрова, і за столом заговорили на цю тему. І тут Любов Петрівна тихо, але чітко вимовила: «Слава богу, ця сволота нарешті здохла!» Я з жахом вибігла з-за столу. Пізніше, звичайно, зрозуміла, що причин любити Сталіна у неї ніколи не було – її першого чоловіка репресували, потім відправили на заслання Миколу Ердмана (одного зі сценаристів «Волги-Волги». – Ред.), у 37-му заарештували Володимира Нільсена (оператор фільму, був розстріляний).

«39 років, і ні на день більше!»

Жодна радянська актриса не дбала про імідж так, як Орлова, ідеально стильна і ідеально правильна на словах. Щодо слів, Орлова в 30-ті і 40-ві займалася публіцистикою, висловлюючись у пресі з різних приводів. Наприклад, про аборти: «Вагітність вирве жінку з її роботи, може, у той момент, коли вона завершує грандіозний проєкт. Нехай у цих випадках їй буде дозволено аборт… Мені самій хочеться дитину, і я її неодмінно матиму». Вона так і не народила – спочатку кіно здавалося їй грандіозним проєктом, а потім було вже пізно.

Щодо зовнішності, рано чи пізно Орлова почала колекціонувати вбрання, потім відкрила пластичну хірургію – але всупереч чуткам сильно нею не захоплювалася.

Орловій приписують фразу: «Мені завжди буде 39 років і ні жодного дня більше!» (насправді це фраза з п’єси «Милий брехун», у якій вона грала). Ці слова зіграли з нею злий жарт. У 60-ті вони з Александровим вирішили, що Любов може зіграти молоду героїню у фільмі про розвідників «Шпак і Ліра». Аксакалам не посміли суперечити, але прем’єра 1974 року так і не відбулася. Аж надто незручно було дивитися на 71-річну народну артистку СРСР у ролі юної дівчини.

Фільм вийшов у дуже обмежений прокат лише на початку 90-х.

Того дня, коли закінчили озвучення «Шпака і Ліри», Орловій стало погано, її відвезли до лікарні, зрозуміли, що йдеться про онкологію, причому на неоперабельній стадії. Орловій відповідно до правил тодішньої лікарської етики нічого говорити не стали. А Александрову сказали. Він відреагував: «Добре, що вона перша…» Александров розумів: якби першим помер він, для Любові Петрівни це стало б трагедією страшнішою за онкологію.

Він пережив її на вісім років і більше не знімав художніх фільмів. Зняв лише один, документальний – звичайно ж, про дружину.

7 цікавих фактів про любов орлової

Мама люби, євгенія миколаївна (в дівоцтві сухотіна) особливо пишалася спорідненістю з толстими, а однією з фамільних реліквій вважалася книга «кавказький бранець» з присвятою автора любочці. Але в долі дівчинки більше участі брав аж ніяк не лев миколайович, а знаменитий бас федір шаляпін. Кажуть, саме він розгледів у любаші, яка дружила з його дітьми по гімназії, справжній талант.

«силами» федора і люби спочили в бозі дві розкішних вази в особняку співака на новинському бульварі. Маленька єгоза відчувала себе там як вдома і одного разу вщент розбила одну з дорогих парних ваз, привезених шаляпіним з-за кордону. Вона, не піддаючись на вмовляння перестати, ридала до тих пір, поки федір не взяв в руки другу і не гримнув її об підлогу зі словами: “тепер ми з тобою однаково винні!”

До речі, батьки любочки пророкували їй кар’єру піаністки, а не актриси, до вступу в ярославське музичне училище дівчинку готувала мати. 7-річну орлову ” зарахували на перший курс з похвалою». “але не було меж здивуванню вчительки, коли в перший же день занять вона з’ясувала, що я не знаю жодної ноти, що на іспиті я грала все на пам’ять (так вчила мене мама)» — буде згадувати потім актриса.

Орлової, що блищала в театрі, далеко не відразу вдалося пробитися в кіно. Кажуть, що коли вона в 1931 році вперше прийшла на кастинг, режисер, угледів крихітну родимку на носі артистки, заявив, що на екрані непомітна в театрі родимка перетвориться в… Цілий глобус! і виніс свій вердикт-кіно це не для вас! більш того, навіть її чоловік, режисер григорій александров, ролі у фільмах якого принесли любові всенародну любов, одного разу, вже після смерті актриси, зізнався, що… Успіх орлової в «веселих хлопцях» був для нього несподіваним. Схоже, тільки сама любов, що володіє діловою хваткою і вміє рахувати гроші, в себе вірила, тому що була готова зіграти анюту на будь-яких умовах: “така роль! та я безкоштовно готова нехай … Аби взяли!”

З кожним фільмом актриса виглядала… Все молодше! вік орлової був однією з тих загадок, розгадати яку намагався, здається, весь радянський союз. Навіть ільф і петров дошкуляли артистку розпитуваннями: «скажи, скільки тобі років?»

«маленька собачка до старості щеня!» – відповіла їм любов, яка завжди чітко розуміла, що молодість і краса вимагають жертв і ретельно стежила за собою, вибирала разом з чоловіком найвигідніші ракурси для зйомки, робила пластику і… Показала мову. Ця таємниця не хвилювала хіба що раневську. Фаїна георгіївна лише журилася, що на відміну від подруги не встигла вчасно підметитися і змінити дату народження в паспорті…

Втім, було б несправедливо сказати, що улюблена актриса товариша сталіна думала тільки про зовнішність. Насправді вона приносила себе в жертву не тільки красі, а й мистецтву. Любов дуже серйозно готувалася до своїх ролей. Коли їй дісталася роль попелюшки — тані (прим. Woman.ru: потім картина стала називатися» світлий шлях”), що працює за ткацьким верстатом, про дублерші мови не було. «я успішно здала техмінімум і отримала кваліфікацію ткалі. У сумці я завжди носила моток ниток, як інші жінки носять в’язання. Я в’язала ткацькі вузли скрізь і всюди. Ткацькими вузлами я перев’язала будинку бахрому скатертин, рушників, завіс», — згадувала потім актриса.

Не обійшлося і без складнощів, незважаючи на те що орлову навчала тонкощам майстерності її знаменита тезка-ткаля. Любов намагалася витягнути нитку з човника «легким здуттям губ», але вдихнула занадто глибоко, так що її довелося потім «довго і болісно» витягувати з дихального тракту. Знаменитий номер на гарматі в картині» цирк ” був знятий з одного дубля — скляний майданчик, що закриває дуло, нагрілася від занадто потужного прожектора. Після іскрометного танцю орлова, згідно зі сценарієм, присіла на край, доспівала куплет до кінця і… Була госпіталізована з опіками третього ступеня.

Любов обожнювала розкішну французьку білизну, особливо фісташкового кольору, яку регулярно купувала за кордоном. Але, з тих пір як їй дали звання» народної”, орлова, щоб бути як всі, стала принципово носити вироби, зшиті в срср, не відрізнялися, прямо скажемо, красою лекал, якістю крою і яскравістю кольорів. Ми не знаємо точно, про який саме предмет туалету йде мова — про панталонах або бюстгальтері з примітивною чашкою трикутної форми: про перші якось розповідала театральний художник вікторія севрюкова, а про другий згадується в одному з документальних фільмів про артистку.

Орлова ніколи, ні за яких обставин, не опинялася в епіцентрі будь-яких чуток або скандалів, ніби жила під скляним ковпаком. І лише одного разу з цього правила було зроблено виняток – коли газета “пропесочила” артистку за жадібність і бажання отримувати занадто високі гонорари (а вона всього лише намагалася заробити достатньо грошей, щоб відбудувати дачу у внуково). Головним добувачем в будинку була саме любов, яка заробляє в рази більше чоловіка, але при цьому в родині панував культ александрова. Орлова, яка все життя зверталася до свого другого чоловіка виключно на «ви», обожнювала чоловіка, називала його своїм «римським патрицієм» і щиро вважала, що без неї він не здатний впоратися ні з однією з побутових дрібниць.

Любов вміла і любила шити, обожнювала стильні речі і завжди фанатично стежила за модою (відомий випадок, як вона, прилетівши в париж, двічі (!) змінювала довжину своєї спідниці-то подовжувала, то вкорочувала, щоб потрапити в тренд і виглядати як справжня француженка). Фаїна раневська жартувала над подругою, що міль не може з’їсти туалети в гардеробі орлової, тому що молі там просто ніде поміститися — так там все забито одягом. Справедливості заради зауважимо, що актриса кожен день займалася біля верстата і регулярно приміряла свій «контрольний» поясок довжиною 43 сантиметри. Погодьтеся, що з такими параметрами можна було собі дозволити будь-які модні капризи!

Про автора

admin administrator