Скільки солі та цукру на 1 кг сьомги

Авторadmin

Скільки солі та цукру на 1 кг сьомги

Як солити сьомгу – два простих рецепта

Щоб зберегти всі корисні речовини, які містяться в рибі, її потрібно дуже акуратно готувати. Лососеві, до яких відноситься сьомга, мають масу цінних мікроелементів, і зберегти їх можна, якщо засолити сьомгу правильно. У покупній солоній сьомзі їх може і не бути, так як при промисловій обробці використовуються консерванти, вдома ж ви самі додаєте потрібні інгредієнти, і риба виходить не тільки кориснішою, але і смачнішою.

Як солити сьомгу, розглянемо покроково. Існує кілька варіантів засолювання, і вибирати краще виходячи з того, що у вас є.

Сухий посол сьомги

Це вважається більш правильним способом, але для нього потрібна тільки свіжа риба, максимум охолоджена. Така сьомга НЕ буде сухою, і її смак вас не розчарує.

Краще купувати цілу рибину, а не філе, і обробити її власними руками. Це сама клопітна частина роботи, але ж сьомга – це делікатесний продукт, і вона того варта.

Вимийте сьомгу, і очистіть її від луски. Видаліть голову, нутрощі, і ще раз вимийте. Можна обробити рибу на філе, або порізати, як стейки. Це не принципово, виходьте з власних уподобань. У класичному варіанті для засолювання сьомги потрібні лише сіль і цукор, але можна додавати спеції по-смаку. З сьомгою добре поєднується лимон, чорний перець, кріп і т.д. Багато спецій відразу класти не потрібно, так як в процесі засолювання м’ясо їх занадто активно вбирає. Може вийти так, що за спеціями загубиться смак риби.

Змішайте цукор з сіллю, і натріть цією сумішшю м’ясо риби зсередини і зовні. Сіль краще використовувати кам’яну, або морську.

Складіть рибу в пластиковий, або скляний контейнер, затягніть харчовою плівкою, і залиште на 5-6 годин просолюватися при кімнатній температурі. Після цього, рибу потрібно прибрати в холодильник на 24 години. Через добу, сьомга буде готова.

Як солити сьомгу в розсолі

Якщо сьомга була заморожена, краще використовувати розсольний посол. Адже при заморожуванні з м’яса зникає вся рідина, і солона риба буде занадто жорсткою і сухою. Щоб отримати ніжне м’ясо, потрібно заповнити втрачені рідини.

Обробіть сьомгу на стейки, і складіть в пластиковий, або скляний контейнер.

  • 100 гр. солі;
  • 20 гр. цукру;
  • Спеції – за бажанням.

Приготуйте розсіл, і остудіть його. Сьомга риба ніжна, і заливати її потрібно ледь теплим розсолом.

Прикрийте рибу зверху тарілкою, щоб вона була занурена в розсіл повністю, і відразу можна прибирати її в холодильник. У розсолі сьомга солиться дві доби, і після цього, її можна подавати на стіл.

Хоча сьомга і делікатесна риба, складнощів в її приготуванні немає. Якість солоної риби залежить виключно від якості вихідного продукту. Якщо ви купили свіжу рибу, результат вашої роботи вас неодмінно порадує.

Дивіться відео, як солити сьомгу, і вибирайте свій ідеальний рецепт:

Як засолити сьомгу дуже смачно і швидко? Рецепти в домашніх умовах

“Більше ніколи не куплю готову солону рибу” — так говорять практично всі, хто одного разу спробував зробити її самостійно. Домашнє завжди смачніше! Діє це правило в тому числі і по відношенню до ось таким нескладним закусок.

Рекомендую вам теж побалувати себе солоною рибкою власного приготування. І тому сьогоднішню коротку, але інформативну статтю присвячую саме цій темі. Будемо готувати сьомгу, використовуючи для цього різні методи.

Не поспішайте закривати вкладку, якщо думаєте, що це занадто складно для вас. Насправді, саме важке в засолюванні сьомги — це її оброблення. Але ви можете позбавити себе від цього, купивши вже підготовлені шматочки філе. Або ви віддаєте перевагу горбушу або оселедець?

Обов’язково напишіть у коментарях, за яким рецептом спробуєте приготувати рибку. Ну і звичайно ж, поділіться потім враженнями від страви) А поки пропоную вже перейти до практики.

Дуже смачний рецепт слабосоленої сьомги в домашніх умовах + пропорції солі і цукру

Максимум смаку при мінімумі інгредієнтів — так особисто я описала б цей варіант. Сьомга тут солиться в маринаді, тому виходить дуже соковитою. Ідеальне доповнення до будь-якого другого блюда!

Сіль і цукор ви можете брати за бажанням і на свій смак, але зазвичай на 1 літр розсолу використовуються наступні інгредієнти:

  • 2 ст. л. кухонної солі;
  • Літр води;
  • ? Чайної ложки чорного меленого перцю;
  • Столова ложка цукру;
  • Філе сьомги.

Послідовність:

Почнемо з приготування розсолу. Змішуємо сіль, цукор і перець, а потім додаємо в киплячу воду. Трохи тримаємо на вогні, після даємо маринаду охолонути.

З риби знімаємо шкірку і видаляємо всі кісточки.

Кладемо сьомгу в ємність для засолювання і заливаємо холодним розсолом. Після цього накриваємо кришкою і прибираємо в холодильник на 24 години.

Після закінчення зазначеного часу блюдо буде готово. Приємного апетиту!

Як посолити сьомгу сухим способом

Тим, хто не хоче возитися з розсолом, напевно сподобається цей спосіб. Рибка тут солиться сухим способом — тобто просто покривається спеціями і відправляється в холод. Що може бути простіше?

Інгредієнти:

  • 400 г філе сьомги (з шкірою);
  • Сіль (велика чи середня) і цукор в пропорції 1:1;
  • Рожевий перець свіжого помелу (у млинку).

Послідовність:

Крім цього, знадобляться марля і харчова плівка. Сьомга повинна бути обов’язково свіжою. Якщо є найменші сумніви — таку рибу краще не брати. Сіль потрібно використовувати виключно морську.

Чим дрібніше сіль, тим інтенсивнішою буде засолювання.

Перевіряємо філе на наявність кісточок. Будь-які, навіть найдрібніші, видаляємо пінцетом. Після цього промиваємо рибу і прибираємо паперовим рушником надлишки вологи.

Висипаємо в тарілку цукор і сіль і перемішуємо їх один з одним. Оптимальна кількість — по ? склянки і того, і іншого інгредієнта.

За допомогою млинки обсипаємо всі філе рожевим перцем. Кількість встановлюємо на свій смак. 15-20 обертів зазвичай буває достатньо.

І потім починаємо обвалювати рибу в суміші солі і цукру. Частина їх залишиться на філе, а решту потім потрібно викинути.

Кладемо рибу на блюдо і “закутуємо” в марлю, не залишаючи жодного просвіту.

Після цього страву з вмістом обертаємо харчовою плівкою. Теж як можна щільніше.

Під невеликою вагою тримаємо рибку в холодильнику 12 годин. Після цього рибу можна їсти. Відрізаємо по необхідності шматочки, залишився зберігаємо під марлею і плівкою. З’їсти сьомгу, солону таким способом, потрібно протягом 3-5 днів. Приємного апетиту!

Солона сьомга шматочками без цукру — незрівнянний смак

У більшості рецептів слабосоленої червоної риби застосовується цукор. Однак не всі згодні з тим, що його потрібно використовувати. Беріть альтернативний варіант солоної сьомги, яка готується виключно з сіллю і спеціями.

Інгредієнти:

  • Стейк з сьомги — 250 г;
  • Базилік;
  • Сіль — 0.5 ч. л.;
  • По 1 ч. л. червоного і чорного перцю.

Послідовність:

Натираємо свіжоморожену рибу спеціями і сіллю з усіх боків.

І на добу прибираємо в холодильник.

Потім рибку можна подавати до столу. Приємного апетиту!

Сьомга малосольна-стейк за 10 хвилин (класичний рецепт)

Ну і на завершення хочеться дати ще один шикарний і докладний майстер-клас по засолюванню сьомги, це видеоподсказка. Повторюйте всі дії за автором і у вас теж все вийде на ура.

На цьому все. Сподіваюся, ви приємно провели час за читанням цієї статті! Обов’язково спробуйте посолити сьомгу в домашніх умовах — ваші рідні будуть вам вдячні. Приємного апетиту!

Про автора

admin administrator