Скільки треба їсти імбиру щоб схуднути

Авторadmin

Скільки треба їсти імбиру щоб схуднути

Зміст:

Як вживати імбир – 7 рецептів, корисних для здоров’я

Імбир – це продукт, який користується великою популярністю. Користь цього кореня вже давно оцінили лікарі і дієтологи, тому кожен, хто бажає бути здоровим, може вводити його в свій раціон. Також дуже необхідний імбир для чоловіків, оскільки він позитивно впливає на їхнє здоров’я. У чому полягає користь продукту для представників сильної статі? Довідаєтеся зі статті.

склад кореня

Головними компонентами корисного коренеплоду є органічні сполуки, в числі яких альдегіди, вуглеводні і кетони. Всі ці речовини, включаючи органічні спирти, широко застосовуються як в парфумерії, так і медичної галузі.

Склад кореня рослини також багатий на вміст вітаміну С, який медики відносять до незамінних речовин, необхідним для підтримки міцного здоров’я людини.

Крім аскорбінової кислоти кореневище містить вітаміни групи В, безліч макро- і мікроелементів, а також гингерол і незамінні амінокислоти.

Рецепти для лікування простудних захворювань

Імбир дуже ефективний при респіраторних та інфекційних захворюваннях, таких як: ГРЗ, грип, ГРВІ. Щоб організм легко впорався із застудою, рекомендується використовувати народний рецепт відвару з кореня імбиру. Для його приготування потрібні такі інгредієнти:

• вода – 1 л; • корінь імбиру (свіжий) – корінець довжиною 9-10 см; • листя зеленого чаю – 2 ст. л; • мед – 8 ст. л; • лимон – половина; • гвоздика – 2 шт .; • кориця – пол ст. л.

Покроковий рецепт:

1. Готуємо чайне листя звичайним способом і проціджуємо їх через сито або марлю. 2. У каструлю виливаємо чай і туди ж натираємо весь імбир, попередньо очистивши його від шкірки. 3. Додаємо в каструлю спеції і ставимо на вогонь. Доводимо до кипіння. 4. Прибравши вогонь до мінімуму залишаємо на пів години підігріватися. 5. Додаємо мед і лимонний сік. 6. Греєм близько 7-10 хвилин на вогні. 7. Напою слід настоятися близько півгодини. Цей чай допоможе вилікувати сухий кашель, надавши сил організму. Будь-лікувальний напій з використанням імбиру, необхідно підбирати під тип застуди. При сухому кашлі змішуємо імбир з лимоном і медом, а при мокрому, замість чаю вибираємо молоко і додавати слід тільки мед.

властивості

На тему корисних властивостей імбиру було проведено чимало досліджень. І деякі з них продемонстрували, що цей коренеплід не дарма використовують для лікування різних захворювань.

  1. Одним з головних достоїнств імбиру є те, що при вживанні його в їжу він підтримує хорошу циркуляцію крові. До того ж коренеплід допомагає ефективно боротися із зайвою вагою, оскільки його корінь містить практично всі вітаміни, амінокислоти і мінерали, які сприяють очищенню організму від шкідливих компонентів. Він також позитивно впливає на метаболізм, сприяє нормалізації жирового і холестеринового обміну, що значно допомагає для схуднення людям, які намагаються скинути зайву вагу.
  2. Якщо ви будете приймати імбир постійно – це допоможе зміцнити імунітет. Вживаючи хоча б одну ложку тертого імбиру в день, значно скорочується вірогідність виникнення величезної кількості хвороб.
  3. Лікарські засоби, приготовані на основі імбиру в домашніх умовах, мають протизапальні та імуностимулюючі властивості. Важливо, що додаткове властивість імбиру в тому, що він є природним антибіотиком і бореться із запаленнями не гірше, ніж цибулю або часник.
  4. Вживання імбирних кореневищ для приготування в їжу зменшить шанс того, що у вас станеться серцевий напад або з’являться інші проблеми пов’язані з ССС.
  5. Корінь імбиру використовують при захворюваннях дихальних шляхів: від звичайного кашлю до бронхіту. Регулярне його застосування під час цих недуг полегшує дихання і усуває мокроту.

Так виглядає рослина імбир

Імбир для підняття імунітету: рецепти

При додаванні меду або лимона до свіжого кореню імбиру, можна отримати антисептик або ліки, очищає кров. Також подібна суміш володіє розігріваючими і антизапальними властивостями. Для відновлення крові в організмі також можна використовувати народні ліки з імбиру.

Імбир за своїми антибактеріальними властивостями з легкістю замінює часник, але при цьому смак і аромат від нього значно менше насичений. Приймати суміші з імбиру можна не тільки при хворобах, але і для профілактики. Імбир допомагає послабити больові симптоми при застудах і респіраторних інфекціях. Рецепт для підняття і зміцнення імунної системи з імбиру дуже простий. Для цього знадобиться: • імбирний корінь – 50-90 г; • лимон – 2 цілих; • мед (будь-який) – 100 г.

Процес приготування:

1. Очищаємо корінь від шкірки і подрібнюємо будь-яким зручним способом. Шматочки повинні бути дуже дрібними і тонкими, щоб імбир пустив сік. 2. Дуже дрібно (можна в блендері) подрібнюємо лимон. 3. Змішуємо два інгредієнта і подрібнюємо ще раз в блендері або через м’ясорубку. 4. Залишилося додати мед і зберігати отриману суміш в холодильнику. 5. Приймати народні ліки потрібно відразу, як з’являються перші симптоми простудного захворювання. Цей рецепт підходить також для загального зміцнення імунітету, але приймати його слід по-іншому. Протягом тижня потрібно випити велику склянку теплої води, в якій розбавлена ​​столова ложка отриманого складу.

І ще деякі корисні властивості

  1. Застосовувати масло імбиру або перемелений сухий корінь для чоловіків корисно тим, що в таких продуктах міститься багато цинку. Цей елемент є стимулятором тестостерону, який відповідає за здорову чоловічу силу.
  2. Корінь імбиру може впливати на ракові клітини в кишечнику, сповільнюючи їх зростання і розвиток. Китайські медики стверджують, що імбир можна застосовувати і для знищення ракових клітин яєчників. Що зробити не так просто навіть за допомогою сучасних медичних засобів.
  3. Можливо, ви не знали, але імбир допомагає в боротьбі з укачиванием в транспорті. Його навіть використовують в подорожах по особливо неспокійним морям, оскільки він добре допомагає боротися з морською хворобою. Для того щоб вас не заколисували, вживаєте міцний чай з додаванням кореня імбиру.
  4. Якщо ви страждаєте від болів в шлунку або від нетравлення, то імбир стане непоганим засобом для поліпшення травлення. Він дозволяє просуватися їжі по шлунковому тракті набагато швидше, не викликаючи при цьому неприємних відчуттів. Для того, щоб стимулювати роботу шлунка і поліпшити травлення можна з кожним прийомом їжі вживати зовсім небагато подрібненого імбиру.

Імбирний чай для стрункості фігури

У корені імбиру містяться ефірні масла, які впливають на обмінні процеси в організмі, посилюючи метаболізм. Правильне застосування дозволить знизити вагу, омолодити шкіру. Для цього імбир потрібно правильно заварити, щоб напій зберіг всі його корисні властивості. Ось кілька рецептів цілющого чаю з імбиром.

Вас може зацікавити: Бадан – рецепти здоров’я

Чай з імбиром. Взяти свіжий корінь імбиру розміром приблизно 5 см, нарізати його на тонкі пластини, помістити в 0,5 літровий термос, заповнити окропом. Через 4 години настій процідити. Отриманий чай можна пити між прийомами їжі або до їди невеликими ковтками.

Відвар імбиру. Для цього імбир також нарізати тонкими смужками, покласти в емальований посуд і залити водою. Поставити на плиту і дати закипіти. Зменшити силу вогню і потримати ще 15 хвилин при слабкому кипінні. Відвар повинен охолонути під закритою кришкою. Після фільтрації в напій додати ложку натурального меду і кілька крапель лимонного соку за смаком. Пити його потрібно по тій же схемі, як і в першому випадку.

Імбирний чай з часником. Можна заварити імбир класичним способом, а потім додати кілька зубчиків часнику. Після того, як чай настоїться, часник можна вийняти і викинути. Такий чай краще приймати вдома, у вихідний день, оскільки він підсилює потовиділення, яке може супроводжуватися ледве помітним часниковим запахом.

Інші напої з імбиром для схуднення

З імбиром можна готувати багато смачних напоїв, які корисні для схуднення. Як правильно пити імбир, щоб схуднути?

Кава з імбиром. Для приготування напою натуральну каву (3 ст. Л.) Змішати з тертим імбиром (0,5 ч. Л.), Такою ж кількістю кориці, какао і насіння анісу, цукром за смаком і дрібкою апельсинової цедри. Залити пряну суміш 400 мл води і зварити каву традиційним способом.

Кефір з імбиром. Любителі кисломолочних напоїв можуть додати в стакан кефіри по 1/3 ч. Л. меленого імбиру, кориці. Перемішати, додати червоний перець на кінчику ножа. Ретельно збити до отримання однорідної маси. Такий коктейль корисний до сніданку з ранку.

Ананасово-імбирний напій. Буде потрібно блендер. У нього необхідно помістити консервовані ананаси (1 банка), 4 склянки кип’яченої води, 1/3 склянки соку лимона, 50 г подрібненого імбиру і 4 ст. л. натурального меду. Суміш подрібнити і збити, для вживання процідити через сито.

Імбирний корінь додають в салати та інші страви при приготуванні. Рекомендується для зниження ваги вживати сухий мелений імбир. Вранці, до сніданку слід покласти під язик трохи меленого мускатного горіха і імбирного порошку. Розсмоктати їх до повного розчинення. Це допоможе спалювати жирові відкладення.

Вас може зацікавити: Чай з молоком і імбиром: рецепти приготування

Протипоказання

Крім того, що імбирний корінь має лікувальний ефект і допомагає в профілактиці безлічі недуг, все ж у нього є деякі протипоказання. До них відносяться:

  • гепатит
  • гіпертонія
  • ентероколіт
  • цироз печінки
  • гастрит і виразки
  • каміння в жовчному міхурі
  • ішемічна хвороба серця
  • індивідуальна непереносимість
  • передінсультний і передінфарктний стан

Імбир з лимоном для схуднення

Лимон, як і імбир сприятливо позначається на загальному стані організму. Це фрукт, який містить в собі найбільшу кількість вітаміну С. У дуеті з імбиром лимон надає благотворний вплив на детоксикацію організму, внаслідок чого спостерігається зменшення маси.

Вода з лимоном і імбиром

Вживання натщесерце склянки теплої води з імбиром і лимоном вплине на організм. Варто повторювати цю процедуру щодня і дія не змусить себе чекати. Такий напій сприяє виведенню шлаків, допомагає при болях у шлунку і чинить легку вплив на травлення.

З кайєнським перцем і кленовим сиропом

Пити цей напій потрібно десять днів безперервно. Вживати слід близько трьох разів протягом дня. Ця рідина дозволяє прискорити обмін речовин і прибирати непотрібні кілограми. Готуємо наступні продукти: • лимон -1 шт .; • окріп – 350 мл; • кайенскийперець -1/4 ч. Л; • кленовий сироп; • корінь імбиру – пара шматочків.

Процес приготування:

1. Подрібнюємо імбирний корінь і видавлюємо сік з лимона. Змішуємо їх. 2. Далі потрібно залити імбир і лимон водою і поставити на плиту. Варимо до кипіння. 3. Додаємо перець і сироп. Додаємо 2 склянки чистої води і ретельно перемішуємо до однорідності.

Як виглядає імбир

Так цвіте імбир. Фото: Pixabay
Пагони рослини вегетативні, досягають висоти до одного метра. Вони утворюються черговими листям з довгими піхвами, які як би вставлені один в одного. Ці листяні вставки утворюють міцну колону, але це помилкове стебло рослини.

Нижні листя рослини лусковидне, середні і верхні мають розвинену довгу ланцетну пластину до 20 сантиметрів. На нижньому боці аркуша добре виражена центральна жилка. Листя рослини розташовуються дворядної ланцюгом.

Довжина листових піхв наростає поступово від зовнішніх листя до внутрішніх, останнє листя досягають довжини одного метра. Шикарне рослина виходить!

Широко всім відома коренева система імбиру може похвалитися тягнуться горизонтально темно-жовтим кореневищем. Кореневище дивовижне! Від нього відходить ланцюг численних зрощених один з одним м’ясистих бульб. Вони дуже схожі на дитячих пупсиків.

Форма бульб химерна, немає кореня схожого на інший. Від кожного бульби відходить один наземний втечу. Деякі бульби імбиру дають низькі генеративні пагони, їх висота всього від 20 до 30 см. Це квітконосні пагони, на їх верхівці розташовується красиве колосоподібне суцвіття довжиною до шести сантиметрів. Кожна квітка розташовується в пазусі великого і широкого листа, який як би вкриває квітка.

Який імбир використовують для лікування

Хоча наукова назва цієї пряності Zingiber officinale – імбир лікарський – але цілющі властивості цього кошти розрізняються залежно від того, в якому вигляді він потрапляє до нас в руки. Перш за все, корисний для лікування корінь. У порошку лікувальні властивості практично відсутні, так як в процесі термічної обробки і механічного подрібнення (але це не впливає на його кулінарні якості).

Та й корінь корені ворожнечу. Знавці спецій пояснюють: в супермаркетах і на ринках зустрічається корінь білий і чорний. Це одне і те ж рослина, але в першому випадку кореневище перед надходженням у продаж обробляють c допомогою хімічних речовин (називається таке сировину бенгальським імбиром), і ліки з нього буде менш ефективно. А барбадоський, або чорний – це необроблене сировину, з нього готується найбільш дієві ліки.

Широко поширений останнім часом (можна навіть сказати модний) імбир в капсулах розрекламований як ефективний засіб для схуднення. Але всередині капсул міститься порошок меленого кореня, а самі ліки за визначенням є біоактивної добавкою. У капсульованому вигляді випускається імбир від нудоти – його приймають під час подорожей, щоб уникнути захитування при морської хвороби, в літаках і т.д.

Радять його приймати навіть вагітним, оскільки добре допомагає імбир при токсикозі – однак маленький шматочок свіжого кореня, покладений під язик, виручає не гірше будь-яких ліків. Він знімає нудоту, відраза до їжі, позиви до блювоти. Це ж властивість використовується для полегшення стану при харчових та інших отруєннях – наприклад, беруть імбир при похміллі.

Найдієвіший ліки – свіже кореневище. Його або натирають, або відрізають невеликий тонкий скибочку. Час, що залишився сировину обертають в харчову плівку (перевіривши попередньо, щоб було сухе – інакше загніет) і зберігають в холодильнику не більше тижня.

Розведення імбиру

В даний час дикорастущим імбир не зустрічається ніде, тепер це виключно культурна рослина. Батьківщина рослини – Південно-Східна Азія. Пряність стала популярна в Англії з IX століття, а трохи пізніше підкорила і інші європейські країни.

Імбир добре росте і дає товарну продукцію тільки при високій температурі повітря і рясного поливу. Досить добре переносить перебування в тіні, тому тропічні райони справжній рай для рослини.

Розмножується імбир тільки вегетативно, тобто відрізками окремих потовщень бульб. Перший урожай можна збирати дуже швидко – через півроку-рік після висадки першого бульби. Бульби збирають після того, як рослина відцвіте, а його листя зів’яне. Прибирати імбир можна вручну, коріння глибоко в землю не вростають.

У повсякденному побуті пряність використовується у вигляді тонкого помелу кореневищ рослини.

Як правильно пити чай з імбиром, лимоном і медом для імунітету

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Родина імбиру – Південна Азія, назва в перекладі означає рогата корінь, народна назва – білий корінь. Інша версія перекладу – «універсальні ліки». Смакові й ароматичні властивості імбиру здавна використовують у фармації, косметичної та харчової промисловості, кулінарії. В лікувально-профілактичних цілях часто вживають імбир у вигляді напою. Щоб принести організму користь, необхідно знати, в яких випадках і як пити імбир.

Чи шкідливо пити імбир?

Коли все навколо тільки і говорять про те, як пити імбир, щоб схуднути, виникає резонне питання: а чи не шкідливо пити імбир всім і в необмеженій кількості? Адже корисне в одних випадках може виявитися шкідливим при інших обставинах.

Рогата корінь протипоказаний при гіпертонії, після інфаркту і інсульту. Небажано вживати його при захворюваннях травної системи, цирозі печінки, жовчних каменях, підвищеній температурі.

Напій з імбиру може погіршити кровотеча, спровокувати алергію в людей, схильних до неї, не поєднуватися з деякими медикаментами. Тому хворим, які бажають вживати імбир, попередньо слід проконсультуватися з лікарем.

Передозування імбиру загрожує неприємними наслідками: блювотою, діареєю, алергією. В такому випадку прийом кореня негайно припиняють, а при необхідності звертаються за медичною допомогою.

Як правильно пити імбир?

Для імбирного напою беруть свіжий, пружний корінь, подрібнюючи його неметаллическим ножем, щоб уникнути контактного окислення. Перед тим як пити імбир, потрібну порцію соскребают уздовж волокон і заварюють згідно з рецептом, залишаючи невикористану частину на наступний раз.

При заварюванні порошкового сировини рідина виходить мутнуватої і менш приємною на смак. Однак, через брак кращого, такий напій теж годиться для пиття.

Ті, хто з особистого досвіду знає, як правильно пити імбир, радять класти в рідину мед або сухофрукти, але ні в якому разі не цукор. Вважається, що сахароза перешкоджає засвоєнню мікроелементів (кальцію, магнію) в організмі. Якщо мед вживати з якихось причин не можна, можна зробити солодку патоку за таким рецептом:

  • Взяти по 200 мл меду і води, змішати з 750 г цукру, помістити в 3-л банку на 8 днів. Щодня розмішувати неметалевої лопаткою. Перебродившая суміш має інший склад: замість сахарози виходить фруктоза і глюкоза, а ними без побоювання можна підсолодити імбирний напій.

Як пити імбир для схуднення?

Імбир – родич орхідеї і куркуми, як і вони, що володіє здатністю покращувати фігуру. Для імбирної дієти потрібні великі і соковиті кореневища, в яких зосереджені всі корисні якості. Як пити імбир, і яким чином чарівний корінь допомагає скинути зайву вагу?

Виділяють кілька здібностей кореня, що допомагають схудненню.

  • Стимуляція термогенеза, тобто утворення тепла, необхідного для всіх процесів, що відбуваються в організмі. Спеціальні алкалоїди активізують метаболізм, тому їжа, зазвичай в огрядних людей осідає у вигляді жиру, під впливом імбиру починає перетворюватися в тепло і енергію.
  • Поліпшення травлення: полегшує ШКТ, нейтралізує накопичені гази, зменшує ризик кишкових інфекцій.
  • Придушення кортизола і вирівнювання кількості глюкози в крові. Це допоможе попередити виникнення почуття голоду і накопичення холестерину.
  • Активізація мозкового кровотоку і бадьорості, аналогічні дії кави. Зняття м’язового болю, що дуже потрібно, коли худне людина одночасно займається посиленими фізичними вправами.

Щоб визначити, як пити імбир для схуднення, потрібно виходити з пори року і оптимальної добової дози: до 4 г сирого сировини (при вагітності – до 1 г). Літній напій готують з чаєм, лимоном, м’ятою. Взимку для схуднення корисний зігріваючий коктейль з медом, корицею, лимонним соком, паприкою.

Імбирний напій для схуднення випивають протягом дня, між прийомами їжі, по кілька ковтків за прийом. Денна доза – до 2 л, ближче до відходу до сну прийом припиняють через його підбадьорливого дії.

Скільки пити імбир для схуднення?

Перш ніж визначитися, скільки пити імбир для схуднення, слід уточнити, чи можна вам робити це взагалі. Справа в тому, що дуже корисний і популярний продукт має деякі обмеження. Так, лікарський корінь з метою схуднення не можна вживати вагітним і годуючим жінкам, схильним до алергії і набряків, гіпертонікам і страждаючим від вегето-судинної дистонії. Имбирная дієта протипоказана також людям з желче-кам’яну хворобу, гіперацидному гастритом і іншими запаленнями органів травлення. У будь-якому випадку, чи можна і як пити імбир, повинен вирішувати лікар.

Якщо протипоказань немає, то рекомендуються різні напої, в залежності від сезону.

Літній роблять на основі зеленого чаю, який заварюють окремо (до 4 чайних ложок на 0,5 л води), настоюють до трьох хвилин. 4 см імбирного кореневища нарізають дрібними пластинками, змішують з цедрою половинки лимона і проварюють 20 хвилин в 0, 5 л води. Потім додають порізаний лимон і м’яту, витримують ще хвилин десять. Обидва напої змішують після проціджування.

Зігріваючий напій роблять з медом. Заварений таким же чином настій підсолоджують медом за смаком.

Випивають протягом дня, приблизно по 30 г, через деякий час після їжі. Прийнята таким чином рідину засвоюється оптимально і не перевантажує нирки.

Бажано випивати не більше ніж два літри імбирного напою в день, уникаючи чаювання перед сном: збуджуючі властивості корисного кореня відгукнуться безсонням. Курс прийому імбиру для схуднення – до двох тижнів, далі необхідно зробити перерву.

Як пити каву з імбиром?

Зелена кава, тобто напій з несмажених зерен, активно популяризується як панацея від зайвої ваги. Останнім часом з’явилася інформація про те, як пити каву з імбиром, щоб схуднути ще швидше. Його готують так.

  • На порцію напою беруть 2 ч. Л. Мелених зерен і шматочок натертого кореня (очищеного від шкірки) на склянку води. Готують в турці, до появи ознак закипання. За бажанням в напій можна додати корицю, гвоздику, лимонний сік.

Але перед тим як пити імбир, необхідно проконсультуватися з фахівцем – чи немає протипоказань і ризиків для здоров’я. І не перестаратися в кількості пиття: досить 2 – 3 порцій на день.

Пропонують і інше використання цих же компонентів, з цією ж метою: антицелюлітний скраб з спитий гущі, імбирного порошку і гострої паприки. Речовини розмішують в пропорції (в грамах): кава 100, імбир 30, перець 20. Суміш втирають в проблемні місця (не можна застосовувати при ніжній шкірі та індивідуальної чутливості до інгредієнтів). Дія такої суміші комплексне:

  • частинки механічно впливають на целюліт;
  • кофеїн підтягує шкіру;
  • жири живлять і пом’якшують;
  • капсаїцин і шогаол підсилюють приплив крові, що сприяють розгладженню нерівностей.

Пряний напій готують також з звичайної кави. Найпростіший рецепт – додати тертого кореня при заварюванні меленої кави.

Більш складний кавовий напій готується за таким рецептом: на порцію 200 мл – 1 гвоздика, до 1 см тертого кореня, кава на смак. Доведену до кипіння рідину знімають з вогню, додають 200 мл гарячого молока, наполягають. Таку каву можна пити не тільки гарячим, але і холодним, наливаючи в прозорі скляні стакани.

За відгуками тих, хто вже випробував, як пити імбир з кавою, цей напій також допомагає схуднути.

Як пити чай з імбиром?

Чай з імбиром містить вітаміни, мінерали, амінокислоти. Він благотворно впливає на серце, судини, кров, усуває гази з травного тракту, очищає печінку. Напій корисний як засіб для профілактики застуд, стимуляції енергії, схуднення, а також підвищення потенції.

Перед тим як пити чай з імбиром, потрібно визначитися, з якою метою ви це робите, оскільки для приготування напою використовують і свіжий корінь, і порошок, і сушене сировину. Природно, що в свіжому білому корені корисних якостей найбільше.

Але в будь-якому випадку для поліпшення смаку слід додавати мед або цукор, лимон або лайм. Є рецепти з добавкою спецій – гострого перцю, кардамону, гвоздики, кориці. Імбирний чай також розводять звичайним чорним або зеленим.

  • Рецепт чаю зі свіжого або сухого кореня: шматочок довжиною 4 см натерти, залити літром окропу і настояти, як звичайний чай. За смаком додати мед, лимон. Настій освіжає, бадьорить, допомагає контролювати апетит.

Як пити імбир? Помалу, протягом усього дня. Після двотижневого курсу необхідно зробити перерву.

Як пити корінь імбиру?

Імбир культивують у багатьох регіонах Азії, в Австралії і Північній Африці, на тихоокеанських островах. Багато азіатські страви містять цей ароматний інгредієнт, а цілющі властивості активно застосовуються в східній медицині. Завдяки колосовидним суцвіттям рослина служить також декоративною прикрасою.

В Європу прянощі прийшла в період Середньовіччя, а назва «зінгабер» (рогата корінь) перетворилося в «імбир». Аптечний імбир складається ніби з окремих округлих фрагментів; в них зібрано цілий букет біоактивних сполук. Головне серед них – ефірне масло, що містить специфічний компонент зінгеберен, а також терпени, крохмаль, цукри, вітаміни, амінокислоти, мікроелементи. З’єднання генгерол робить імбир пекучим на смак, ароматним і потенційно шкідливим в надлишкових дозах. Це необхідно враховувати до того, як пити корінь імбиру.

Як пити імбир, якщо протипоказань немає? Свого часу пряність рекомендували навіть для профілактики чуми. Сьогодні рослиною лікують легені, в тому числі бронхіальну астму, желче- і сечовивідні шляхи, щитовидну залозу. Напої з імбиру знижують холестерин і тиск, попереджають атеросклероз, утворення тромбів, виникнення інсульту, покращують кровообіг мозку і пам’ять.

Імбир – популярний засіб серед бажаючих схуднути. Він регулює метаболізм, розщеплює жири. При різних дієтах рекомендується випивати по два літри імбирного рідини в день.

  • Гурмани додають «імбирну нотку» в безалкогольні напої, а також в глінтвейн.

Для виготовлення напою використовують свіже і мелене сировину або порошок; вони продаються в магазинах і аптеках. Свіжий корінь – найактивніший з них. Тертий корінь (шматочок в 1 см) наполягають кілька хвилин, при використанні порошку досить чайної ложки на склянку окропу.

Як пити імбир з лимоном?

Як пити імбир? Найпростіше – з лимоном. Це швидкий і найдоступніший спосіб підвищити імунітет, підтримати організм при загрозі ГРЗ, нарешті, просто зігрітися при переохолодженні.

Перед тим як пити імбир з лимоном, його необхідно правильно приготувати. Корінець або натирають на неметалевої тертці, або соскребают спеціальним ножичком. На порцію напою досить ложки подрібненої сировини. Далі розтирають «стружку» з часточкою лимона і заливають все разом кип’яченою водою. Після настоювання і подслащивания виходить пряна, насичена, пекучого, але приємного смаку рідина.

Класичним вважають напій з проваренного кореневища. Очищений і протертий корінець приблизно 5 см довжини засипають в окріп і варять 10 хвилин. Для використання від застуди під кінець корисно всипати дрібку чорного перцю, а лимон і мед – безпосередньо перед вживанням.

Імбир і лимон прекрасно поєднуються з лікувальними рослинами і ягодами. Тому кожен може збагатити смакову гаму і корисні властивості, додаючи в напій м’яту, мелісу, материнку, липу, журавлину, смородину, малину, калину та ін. На власний смак.

Як пити мелений імбир?

Перед тим як пити імбир з певною метою, можна запастися сировиною, адже корінь добре зберігається при дотриманні температурного режиму:

  • в холодильнику – до тижня;
  • в морозилці – значно довше.

Слід також знати, як пити мелений імбир. Для приготування класичних і інших напоїв використовується рогата корінь в молотом вигляді. Подрібнене сировину готують по стандартному рецептом: заливають кип’яченою водою і настоюють п’ять хвилин. Все інше – справа смаку. Рідина можна підсолодити, пом’якшити аромат і гострий смак більш приємними інгредієнтами: медом, звичайним чаєм, м’ятою, мелісою, корицею, лимоном, лікарськими ягодами.

Мелений імбир є інгредієнтом салатів, випічки, соусів і приправ, варення, м’ясних страв, суші, пива і безалкогольних напоїв. Кащіцу з тертого кореневища ефективно застосовують зовнішньо як протизапальний речовини: такий компрес зменшує біль і підвищує кровообіг.

Якщо пряний смак не перешкода і немає протипоказань, то імбир не тільки урізноманітнює раціон, але надійно зміцнить імунітет, захистить від можливих недуг і різних проблем зі здоров’ям.

Як пити кефір з імбиром?

Прихильники дієт для схуднення діляться рекомендаціями, як пити кефір з імбиром, щоб досягти бажаного результату. Розповідають про ефективність имбирно-кефіру коктейлю з корицею і червоним перцем.

Готують його безпосередньо перед тим, як пити – імбир змішують зі спеціями в таких пропорціях: на 200 г нежирного кефіру беруть чайну ложку кориці, стільки ж або трохи більше дрібно натертого імбиру і додають на кінчику ножа паприки. Ефективність в тому, що спеції підсилюють властивості кефіру, що сприяють схудненню.

  • Коктейль приймають по-різному. Одні радять пити його перед їжею, тому що інгредієнти притупляють апетит. Інші наполягають на тому, що ці ж інгредієнти корисні після їжі, оскільки прискорюють метаболізм. Третій варіант – розділити кожну порцію навпіл і пити і до, і після прийому їжі.

Є і більш радикальні поради. Прихильники легкого вечері замінюють його порцією имбирно-кефіру коктейлю, а в розвантажувальні дні на цьому напої протриматися з ранку і до вечора.

При щоденному вживанні кефіру з добавкою імбиру і спецій протягом першого місяця вага знижується на чотири – шість кілограм. Позитивна сторона такого способу в тому, що він не вимагає від людини надмірних зусиль і відмови від звичного способу життя. А саме цього бажають багато людей, незадоволені своєю вагою і зовнішністю.

Як пити сухий імбир?

Як пити сухий імбир і застосовувати його для інших цілей? Кухня різних народів давно відповіла на це питання однозначно позитивно. Так, сушений мелений корінь європейці і американці використовують для солодкої випічки (згадаємо смачні імбирні пряники), виготовлення приправ (знаменита каррі), напоїв (імбирне пиво, безалкогольні напої).

Індійці готують і напій, і печиво з додаванням сухого імбиру. При цьому використовують два види: чорний імбир (тертий з шкіркою) і білий (очищений). Найгостріше на смак і активніше в біологічному сенсі – неочищений імбир.

Вирішуючи питання, як пити імбир – свіжим, сухим або порошкоподібною, слід пам’ятати про терміни: свіжий зберігається в холодильнику близько тижня, а сухі форми при правильному способі зберігання залишаються корисними до трьох років. Для приготування напою до смаку до традиційного завареного настою слід додати мед і лимон, а також трави з приємним запахом і корисними властивостями, наприклад, м’яту або мелісу.

З профілактичною метою п’ють по склянці імбирного напою в день, дрібними ковтками, за півгодини до їди.

При дієті для схуднення потрібно пити по два літри імбирного настою з лимоном; ефективність напою підвищує зелену каву з імбиром.

Як пити імбир з часником?

Для чого і як пити імбир з часником? Виявляється, поєднання цих прянощів володіє унікальними властивостями: часник значно підсилює ефект схуднення, характерний для імбиру.

Як пити імбир, щоб зберегти якомога довше молодість, свіжість і здоров’я, знали ще наші предки. У наше століття, коли людство страждає від надмірної ваги, рецепти з імбиром і часником дозволяють позбутися від них без виснажливих дієт і сумнівних препаратів. Для приготування имбирно-часникового напою важливо правильно вибрати сировину. Необхідно врахувати два моменти:

  • корінь годиться тільки свіжий, тому що при сушінні деякі властивості випаровуються;
  • імбир повинен бути молодим, тобто гладким, без пошкоджень і волокон.

Інтернет пропонує десятки варіантів напою. Зупинимося на найлегшому для приготування, коли обидва інгредієнти просто наполягають в термосі.

Шматочок кореневища і наполовину менше часнику в дрібно нарізаному вигляді заварюють літром окропу і добре наполягають. Готове засіб випивають за кілька прийомів, 100-грамовими порціями, за 20 хвилин до прийому їжі.

Застереження: до початку курсу необхідно проконсультуватися з лікарем щодо протипоказань або небажаних реакцій на занадто пікантне питво.

Як пити настій імбиру?

Як приготувати і як пити настій імбиру? Готують засіб будинку, адже технологія процесу нескладна і доступна кожному.

Як пити імбир у вигляді настою, залежить від мети. Лікувально-профілактичну дію імбиру використовують напередодні сезонного загострення простудних захворювань. Для настою беруть 100 г кореневища – свіжого або сухого. Для подрібнення використовують блендер, м’ясорубку або гострий ніж. Далі заливають сировину літром окропу і настоюють. Вже через 20 хвилин напій містить цілий комплекс корисних компонентів. Для поліпшення смаку в рідину додають мед, лимон, кардамон, корицю. Разова доза настою – до 200 мл.

  • Діти теж можуть вживати настій імбиру, який добре поєднується з різними варенням, замороженими ягодами, зеленим і чорним чаєм.

Не можна пити настій імбиру при вагітності і грудному годуванні, а також людям, які хворіють на виразку і желче-кам’яну хворобу.

Смачним і ефективним напоєм є коктейль з декількох інгредієнтів: свіжого соку шести лимонів, 500 г яблучного соку, 400 г тертого імбиру, двох ложок сиропу чорниці або шипшини і півлітра чистої води.

Спочатку імбир наполягають у воді протягом трьох діб. Проціджений настій змішують з іншими складовими і зберігають в холодильнику. Випивають по 100 мл за півгодини до їди. Коктейль не сполучається з кислою їжею і може провокувати алергію в людей, чутливих до вітаміну С.

Як пити імбир при застуді?

Імбир – дуже ефективний засіб для профілактики і лікування застуди. Він має відхаркувальні, потогінний, антибактеріальними, заспокійливими властивостями:

  • знімає біль в горлі;
  • полегшує кашель;
  • усуває жар;
  • попереджає поширення гострих респіраторних інфекцій.

Якщо знати, коли і як пити імбир, то можна успішно попередити грип та ГРЗ.

Дуже ефективний від застуди настій імбиру, приготований на зеленому чаї. Його готують так: чайну заварку заливають окропом і з’єднують з окремо приготованою рідиною. Її роблять з тертого імбиру (1 ч. Л.), 3 гвоздичек, лимона за смаком. Проціджену суміш п’ють з медом вприкуску.

Багато мам цікавляться, чи можна і як пити імбир при застуді дітей. Можна і потрібно, і чим швидше, тим краще. З першими симптомами недуги дитині корисно дати чай, смак якого йому напевно сподобається. Рецепт простий: в гарячу воду кидають скибочку або ложку потертого кореневища, шматочок лимона, а пізніше додають мед. Тепле пиття вживають по кілька разів на день невеликими дозами. Важливе застереження: імбирний чай дитині не можна давати при підвищеній температурі.

Як пити імбир від кашлю?

Кращого способу, як пити імбир, при лікуванні кашлю придумати важко. Імбирний напій сприяє виведенню мокротиння, чистить бронхи, лікує запалення органів дихання. Ці властивості рогатої кореня здавна використовували індійські лікарі. Вони створили на основі імбиру так звану бенгальську суміш – від застуди і переохолодження. До складу суміші входить:

  • сухий корінь імбиру,
  • зелений кардамон,
  • гвоздика,
  • кориця,
  • м’ята,
  • куркума

Технологія приготування: півтора літра води поставити на вогонь, додати по три шт. Кардамону і гвоздики, чайну ложку меленої кореня, дрібку куркуми і трохи м’яти. Кипляче воду відразу ж вимкнути, а через дві хвилини перемішати. Проціджене питво вживати з молоком і медом. Пити повільно, смакуючи смаком і зігріваючи горло. «Бенгальська суміш» від кашлю застосовується по чотири рази на день.

Слід знати, як пити імбир від кашлю у дітей. Напій корисний не тільки на початку процесу, але і при сильному кашлі. Для приготування пиття досить третини чайної ложки сухого імбиру, який додають в тепле молоко з медом. При дуже сильному кашлі корисний напій із соку імбирного кореня і меду. Ці засоби добре поєднуються з аптечними препаратами і прискорюють одужання.

Скільки днів можна пити імбир?

Скільки днів можна пити імбир, щоб досягти бажаного результату? Зазвичай дієтологи рекомендують вживати імбирне питво постійно протягом місяця. Якщо мова про схуднення, то нормальним результатом за цей час вважається скидання ваги на 2 – 6 кілограмів (буває і більше). Далі необхідно зробити перерву на два тижні.

З профілактичною метою курс прийому імбиру триває два тижні. Далі теж потрібна перерва. Щоб краще орієнтуватися, слід знати співвідношення активної речовини: 1 – 2 г порошку дорівнює 10 г свіжої сировини, тобто шматочку довжиною близько 7 мм.

Іноді жінки цікавляться, чи корисний імбир при вагітності. Чудо-корінь дійсно застосовують для профілактики нудоти і блювоти: до 10 г свіжого або 2 г сухого кореня в день. Таку дозу приймають за кілька прийомів і не довше ніж чотири дні поспіль. Але консультація лікаря перед тим, як пити імбир, обов’язкове.

Скільки разів пити імбир?

Про те, скільки разів пити імбир, можна сперечатися, – з урахуванням індивідуальних особливостей і ситуації. Зазвичай мова йде про середній дозі – двох-трьох чашках напою в добу.

Як пити імбир з зеленою кавою з метою схуднення? Рекомендується така схема:

  • ранкова порція – для бадьорості та настрою;
  • друга – замість полудня;
  • остання чашка – за кілька годин до ліжка.

При такому режимі активні речовини рівномірно розподіляються протягом дня, прискорюючи розщеплення поживних речовин; при цьому апетит зменшується, і зайві кілограми поступово скидаються.

Є й інші рекомендації: випивати потроху кожен раз, коли починає відчуватися голод.

Слід пам’ятати про тонізуючому ефекті імбирних напоїв; щоб не спровокувати безсоння, не слід вживати їх на ніч. Не рекомендується перевищувати концентрацію і дозування, з надією схуднути швидше. Для пиття використовувати проціджений, помірно настояну рідина, без надмірного насичення.

Для прискорення результату між прийомами їжі можна жувати маленький шматочок кореневища. Це знижує апетит.

Скільки можна пити імбир?

На питання, скільки можна пити імбир, існують різні відповіді. Якщо відштовхуватися від рекомендацій про двох-трьох чашках, то вийде 200 – 400 мл в день. Але в більшості випадків слід пити по два літри.

Якщо говорити про другий випадок, то важливо знати, як пити імбир: найкраще потрібну кількість напою (чаю, кави, настою) готувати з ранку, щоб до вечора вжити всю денну порцію. Для цього використовують дволітровий термос, в якому заварюють повну дозу. Випитий перед їжею імбир притупляє голод; після їжі – активізує обмін речовин. Результат в обох випадках позитивний.

Як пити імбир, щоб не нашкодити організму? Дієтологи радять обов’язково робити двотижневу перерву не пізніш як через 25 – 30 днів регулярного прийому.

Є також багато рецептів перших страв, салатів, соусів, приправ, випічки, десертів, варення, компотів та інших напоїв з добавкою імбиру. Корінь надає стравам особливого смаку, збагачує їх корисними речовинами, завдяки яким здобув усесвітню популярність.

Імбир настільки популярний, що багатьом здається панацеєю. І, судячи з унікальному складу рослини, ці люди недалекі від істини. Як пити імбир, залежить від поставленої мети, наприклад, для схуднення. Але дива не буде без мінімальних зусиль над собою: активного способу життя, раціонального харчування і оптимістичного погляду на світ.

Про автора

admin administrator