Як швидко очистити маслюки від шкірки

Авторadmin

Як швидко очистити маслюки від шкірки

Зміст:

Як швидко почистити маслюки від шкірки і відео правильної чистки грибів оригінальними способами

Що може бути приємніше, ніж прогулянка в лісі на свіжому повітрі, особливо, коли таке «подорож» супроводжується збиранням грибів? Так, наприклад, на хвойної лісовій галявині можна помітити красиву коричневу капелюшок, сміливо визирає з трави. Це маслюк – дуже смачний їстівний представник «грибного царства». І якщо ви зустріли такий грибочок на своєму шляху, то вам дуже пощастило. Дані плодові тіла не люблять самотності, тому поруч завжди знайдуться його «родичі». Таким чином, у вашій кошику згодом може з’явитися цілий колектив цих милих хлопців. Однак романтика випаровується, як тільки ви приходите додому і розумієте, що перед вами стоїть нелегке завдання, яка полягає в чищенні грибів маслюків. Чи можна швидко почистити маслюки і як це зробити?

За рахунок липкою маслянистої плівки на капелюшках, чистка маслюків несе в собі певні труднощі. Однак з ними можна успішно впоратися, якщо дотримуватися дуже прості правила, з якими ми хочемо сьогодні поділитися.

Отже, щоб дізнатися, як легко почистити маслюки, пропонуємо вам для початку ознайомитися з деякими корисними рекомендаціями:

1. Якщо ви раніше ніколи не стикалися з цими грибочками , то необхідно знати, що процес чистки починається з капелюшка і плавно переходить до ніжки. Крім того, не забувайте приділяти увагу ділянці, що знаходиться під шапочкою маслянка, так як в цьому місці також накопичується бруд і інший лісової сміття.

2. Тонку шкірку з молодих грибів можна не знімати , чого не можна сказати про дорослих особин. Важливо пам’ятати, що масляниста плівка надає страві гіркуватий смак. Деяких гурманів ця особливість зовсім не бентежить, а скоріше навіть навпаки. Однак є ситуація, в якій видалення шкірки є обов’язковою. Це той випадок, коли ви збираєтеся маринувати зібрані маслюки. В іншому випадку, маринад придбає консистенцію киселю, і гриби придбають вкрай неапетитний вигляд.

3. Почистити гриб маслюк, як це не дивно звучить, можна тільки насухо. На відміну від інших видів лісових плодових тіл, ці грибочки ні в якому разі не можна замочувати у воді. Їх губчаста структура прекрасно вбирає воду, а потім стає дуже слизькою, що в свою чергу не дасть вам навіть просто утримати їх в руках.

4. Миють маслюки тільки після чистки, проте з цим процесом також затягувати не рекомендується.

5. Займатися чищенням грибів одному – справа досить тривалий і клопітка. Тому, по можливості підключіть членів своєї сім’ї, і тоді ця процедура пройде непомітно і швидко.

6. Працювати з маслятами рекомендується в гумових рукавичках, щоб захистити себе від темних плям, які з’являються на шкірі рук під час чистки і залишаються надовго.

підготовка

Перед тим, як почати обробку маслюків та почистити їх від плівки, необхідно визначитися, який процес переробки ви будете використовувати в подальшому. Так, для сушки не обов’язково очищати липку шкірку. Досить буде просто видалити пісок і налиплий сміття звичайної жорсткої пензликом. Якщо деякі ділянки сильно забруднені, то їх можна зішкребти сухим ножем або просто вирізати. Потім з плодових тіл необхідно видалити залишки бруду, протерши м’якою тканиною. Слід також запам’ятати, що після чистки маслюки не потрібно мити водою.

Однак якщо в подальшому ви збираєтеся готувати страви з грибів з тепловою обробкою, тоді бажано очищати плодові тіла ретельно. Як швидко почистити маслюки від шкірки і інших забруднень? Виявляється, тут можна застосовувати різні способи, з якими ми хочемо вас познайомити. Можете вибрати той, який вважаєте для себе найбільш зручним і простим.

Найпростіший спосіб очищення маслюків

Кожен досвідчений грибник знає, що шкірка з капелюшка грибочки легко і швидко знімається в двох ситуаціях: відразу після зрізу або в результаті невеликого підсушування. Як тоді правильно почистити маслюки, з огляду на цю особливість? Виявляється, процес чищення радиться проводити ще в лісі, відразу після зрізу. Для цього потрібно акуратно захопити ножем край пленочки і потягнути на себе, а решту бруд відрізати або зішкребти. Але цей метод вигідний тільки в сонячну погоду, а також при невеликому врожаї.

Пропонуємо вам подивитися наочне відео, що показує, як почистити маслюки прямо в лісі:

Однак не всі любителі «тихого полювання» можуть дозволити собі почистити урожай відразу після збору, особливо в похмуру і вологу погоду. Адже тоді плодові тіла також набирають в себе вологу. Як почистити мокрі маслюки в такому випадку? Все дуже просто: прийшовши додому, просто розкладіть їх на тканину або газету прямо на підлозі в приміщенні. Зачекайте пару годин і можете сміливо братися за обробку. А якщо погода дозволяє, то можна покласти маслюки прямо у дворі на сонечко або в добре продувається тінь. Через півтори години суха шкірка зніметься ножем без жодних проблем.

Очищення із застосуванням рослинного масла

Як вже говорилося, основною проблемою під час чищення маслюків є плівка, постійно прилипає до шкіри рук і ножа. Тому почистити маслюки, як виявилося, допоможе звичайну соняшникову олію. Добре змастіть їм ніж і руки, а потім приступайте до чищення. Час від часу повторюйте процедуру змащування ножа. Треба сказати, що в даному випадку шкіра рук не буде темніти, а плівка легко зніметься з грибочки і нікуди не прилипне. Потім приберіть ножем забруднення в зоні ніжки і зріжте її кінчик.

Очищення сухої губкою

А чи можна швидко почистити маслюки без ножа і як це зробити? В такому випадку використовується звичайна кухонна губка. Просто візьміть кожен грибочок і акуратно протріть. Цей метод дієвий також для молодих екземплярів. В принципі, почистити дрібні маслюки, як і в випадку з їх більш зрілими представниками, можна всіма згаданими способами. Але як уже говорилося, з капелюшків молодих грибочків зовсім не обов’язково знімати шкірку.

Очищення за допомогою окропу

Наступний спосіб також вважається популярним і затребуваним. Як швидко почистити маслюки за допомогою окропу? Для цього необхідно викласти порцію плодових тіл в друшляк і тримати над каструлею з киплячою водою близько 30 сек. Можна прямо в друшляку опустити маслюки в окріп на 2-3 хв, а потім кілька разів занурити в холодну воду. Завдяки такому методу капелюшок гриба з легкістю розлучиться з липкою плівкою.

Ви також можете подивитися відео рекомендації, як швидко почистити маслюки, використовуючи окріп:

очищення сіллю

Цей спосіб поширюється на видалення залишилася бруду після основної чистки. Справа в тому, що сіль прекрасно розкриває пори гриба, в результаті чого прибираються навіть найдрібніші забруднення. Отже, як почистити маслюки сіллю і підготувати продукт до подальшої переробки? Просто покладіть очищені гриби в таз з солоною водою (з розрахунку 150 г солі на 1 л води) на 15-20 хв, потім гарненько промийте під проточною водою. Треба сказати, що цей спосіб ефективний також для червивих плодових тел. У солоному розчині черви спливають на поверхню, а яйця комах осідають на дно.

Очищення за допомогою марлі

Хочемо також поділитися з вами досить оригінальним способом очищення маслюків. Деякі господині з успіхом використовують в своєму кухонному «арсеналі» звичайну марлю, змочену оцтом або соняшниковою олією. Візьміть шматочок марлі, складіть в кілька шарів, щільно притисніть до капелюшку маслянка і потягніть – плівка віддалиться без жодних зусиль.

Чистка рук після маслюків

Якщо ви все-таки забруднили руки соком грибів, не турбуйтеся. Є надійний спосіб позбутися від неприємних темних плям. Використовуйте після чистки маслюків лимонну кислоту, як найефективніший засіб. Налийте в глибоку ємність 0,5 л теплої води і розчиніть в ній 25 г лимонної кислоти. Потримайте руки в цьому розчині не більше 5 хв, а потім вимийте їх з милом. Ці два компоненти (мило і лимонна кислота), вступаючи один з одним в реакцію, прекрасно очищають і освітлюють шкіру. Проникаючи глибоко під шкірний покрив, забруднення на ваших руках з легкістю зникнуть. Однак не забудьте після цієї процедури змастити свої руки жирним живильним кремом, щоб уникнути зневоднення в очищеної зоні.

Всі перераховані вище способи очищення плодових тіл є ефективними і перевіреними часом. Тому, як краще почистити маслюки, кожна господиня обирає для себе сама.

  • Останні повідомлення
    • Які страви можна приготувати з груздів?
    • шиітаке
    • Гриби з овочами: рецепти тушкованих і запечених страв
    • Правила збору грибів: коротка пам’ятка
    • Рижики з картоплею в сметані: рецепти грибних страв
    • Як солити і маринувати гриби рижики без оцту
    • Лисички з картоплею, приготовані на сковороді
    • Страви з тушкованих шампіньйонів
    • Солянка з печерицями: рецепти на зиму і на кожен день
    • Рецепти приготування картоплі з опеньками в мультиварці
    • Що робити, якщо здулися банки з маринованими опеньками?
    • Рядовка голубина (сизувата): фото та опис гриба
    • Маринування літніх, осінніх і конопляних опеньків на зиму
    • Рижики, смажені на сковороді: прості рецепти
    • Грузді з картоплею: ​​рецепти приготування смачних страв
    • Рецепти курячих салатів з опеньками
    • Смачні соуси з сушених грибів і грибного порошку
    • Як приготувати маринад для білих грибів
    • Розведення грибів глив: способи і технологія вирощування
    • Соус «Бешамель» в поєднанні з грибами

    Copyright realmushroom.net 2024

    Як правильно і швидко почистити гриби маслюки від плівки в домашніх умовах: способи, опис. Чи можна не чистити маслюки для маринування? Потрібно чистити маленькі маслюки? Потрібно замочувати маслюки на ніч?

    У даній статті ми підкажемо недосвідченим грибникам про чищення маслюків. А також підкажемо, як це зробити без ножа.

    • Чому з маслюків знімають плівку?
    • Як правильно перебирати маслюки?
    • Як правильно і швидко почистити гриби маслюки від плівки в домашніх умовах: способи для варіння, смаження, маринування, заморозки
    • Як швидко почистити свіжі маслюки від шкірки окропом, без ножа?
    • Чи потрібно і як чистити маленькі маслюки?
    • Як прибрати слиз з маслюків?
    • Чи потрібно у маслюків прибирати губку?
    • Обов’язково чистити маслюки від плівки, можна не чистити маслюки для маринування?
    • Потрібно замочувати маслюки на ніч?
    • Відео: Потрібно чистити маслюки?

    Маслюки займають одне з лідируючих місць серед інших грибів. За власний приємний запах, відмінні смакові якості і естетичну зовнішність дані гриби полюбили багато знавці «на полювання». Власне назва гриби змогли отримати за те, що вони мають слизькій і слизовою плівкою на капелюшку. Лише маслюки оснащені природного захистом — це масляниста шкірка. Завдяки цій захист поверхню маслюків ніколи не висихає.

    Чому з маслюків знімають плівку?

    Маслюки – це універсальні грибочки, оскільки з них ви зможете приготувати абсолютно будь-яке блюдо, додавши до грибів овочі, м’ясо, сир, яйця. Плюс з маслюків виходять відмінні заготовки на зиму: їх ви зможете висушити, замаринувати, посолити, підсмажити, згасити, навіть заморозити.

    Але принісши маслюки додому, ви повинні знати про те, як же правильно обробити грибочки. Процес чищення маслюків досить складний, особливо, якщо чистити їх від слизової плівки. В даному випадку у вас може виникнути питання – для чого необхідно прибирати з маслюків плівку? Щоб зрозуміти, для чого з маслюків забирається плівка, вам варто познайомитися з особливостями грибів, з їх будовою.

    • Будь гриб володіє власною структурою, смаковими властивостями і користю. Маслюки вважаються прекрасними плодами, у яких багато вітамінів та амінокислот.
    • Ці гриби покращують травлення, а ферменти, присутні в складі маслюків, відновлює організм після багатьох захворювань.
    • Але незважаючи на такі важливі переваги, маслюки мають одну негативну сторону – в капелюшках маслюків накопичується різний сміття, отруйні компоненти і радіація.
    • Отже, обов’язково забирайте з маслюків плівку, з їх капелюшків верхній шар, незважаючи на те, що цей процес вам може здатися важким і складним під час первинної обробки.

    Як правильно перебирати маслюки?

    Як правило, маслюки починають з’являтися на тих місцях, де вони раніше росли. Будь-який професійний грибник відмінно знайомий з маслюками. Якщо ви ставитеся до категорії початківців грибників, і перший раз вирішили відправитися в ліс, приділіть ретельне увагу горбикам, які покриті листям. Саме в таких місцях ростуть маслюки. Прибравши дуже акуратно листя, ви побачите величезну сім’ю маслюків. Збирати такі грибочки – велике задоволення, а тому ви швидко зможете наповнити свій кошик.

    Зібрані маслюки потрібно ретельно перебрати

    Як же перебрати і обробити маслюки? Кожен гриб обробляється по-різному. Отже, зібрані маслюки, коли прийдете додому, розсортуйте, потім обробіть, тобто почистіть, промийте, сортування і наріжте.

    • Щоб добре почистити маслюки, покладіть їх в ємність з водою на деякий час, зверху грибів покладіть гніт, щоб гриби не спливали. Після того, як розмокнуть залишки трави, листя та гілок, відокремте їх.
    • Потім почистіть маслюки. Коли почистіть гриби, промийте їх.
    • Як би ретельно ви не вибирали маслюки з лісу, вам точно потраплять ті, в яких присутні черв’яки. Щоб вони спливли, а личинки пішли до дна, помістіть маслюки воду на 3 години, додавши в неї сіль. Лише після цього гарненько промийте грибочки.
    • Коли почистіть і промиєте маслюки, займіться їх сортуванням. Дрібні гриби залиште цілими, у середніх відріжте капелюшки, а великі гриби наріжте шматочками.

    Як правильно і швидко почистити гриби маслюки від плівки в домашніх умовах: способи для варіння, смаження, маринування, заморозки

    Як же швидко гриби очистити від шкірки, щоб процес був максимально простим і швидким? Дане питання дуже часто цікавить, як початківців грибників, так і професійних.

    • Відзначимо те, що багато професіонали починають чистити гриби в лісі після їх складання. Під час сонячної і теплої погоди, коли гриби досить сухі, почистити їх набагато простіше. Вам не потрібно буде нести сміття до себе додому.
    • На природі і робота проходить приємніше, та й процес виходить не таким нудним. Плівку ви зможете зняти дуже швидко, отже, на чистку ви витратите зовсім мало часу.
    • З собою перед виходом в ліс візьміть шматочок матеріалу, просочивши його заздалегідь рослинним маслом. Завдяки цій тканині ви швидко усуньте плівку. Щоб ваші руки залишалися чистими, при зборі маслюків і їх чищення надягайте на руки гумові рукавички.
    • Якщо ви пішли в ліс в дощову погоду, тоді гриби вам доведеться чистити будинку. Капелюшки грибів стають від вологи дуже слизькими, а тому вам буде складно їх тримати в руках. Коли прийдете додому, підсушіть гриби, поклавши їх на сонячне місце або під навіс.

    ВАЖЛИВО: У великих маслюків плівка тонка, під час чищення вона часто рветься. Її складно підчепити ножиком, отже, зріжте капелюшок у гриба, надломите її, перетягніть одну частину гриба і зніміть шкірку. Коли зніміть, можете приступати до іншої частини капелюшки.

    Перед приготуванням поступите таким чином:

    • Перед тим, як вирішите зварити маслюки, додавши їх, наприклад, в суп, обов’язково почистіть їх від плівки і шкірки. За допомогою гострого ножа надріжте краю грибкової капелюшки, захопіть шар зі слизом, повністю зніміть шкіру з неї. Почищені тіла грибочків промийте, відправте варитися, поки вони повністю не приготуються.
    • Для того, щоб посмажити маслюки, почистіть їх, як в попередньому варіанті, промийте, а потім смажте на добре розігрітій сковороді.
    • Перед маринуванням гриби почистіть особливо ретельно. Слідкуйте за тим, щоб сліди плівки не залишалися також на ніжках. Видаліть слизову поверхню кожного гриба, приберіть світлу плівку, яка покриває трубчасту поверхню маслюків.
    • Якщо ви захочете заморозити грибочки, з них видаліть шкіру та плівку, протріть підготовлені маслюки, взявши для цього вологу м’яку тканину. Не промивайте гриби, відправте їх у такому вигляді в морозилку.
    • Для сушіння видаліть повністю бруд з добре висушених маслюків, гарненько протріть маслюки.

    Також можете скористатися наступними варіантами чищення маслюків:

    • Покладіть гриби в друшляк, потримайте їх приблизно 30 сек. над парою. Після цього заберіть плівку з грибів.
    • Занурте гриб в ємність з водою, витягніть його, сдерите з гриба плівку за допомогою ножа, занурте маслюк в чисту воду, гарненько промийте його.
    • Висушіть заздалегідь гарненько гриби, розклавши їх на плоскій поверхні. Зніміть висушену шкірку.

    Як швидко почистити свіжі маслюки від шкірки окропом, без ножа?

    Обов’язково чистіть великі гриби, оскільки вони під час приготування можу дати гіркоту, зіпсувавши тим самим смак страви. Чистка маслюків в домашніх умовах – складний процес. Але, якщо ви будете дотримувати прості правила, цей процес здасться вам простим.

    Почистити маслюки можна без ножа

    ВАЖЛИВО: Гарненько висушіть маслюки перед чищенням, а на руки надіньте рукавички.

    • Варіант 1. Візьміть суху марлю, накрийте нею капелюшок гриба. Підніміть знизу плівку, щільно притисніть капелюшок до матеріалу обережно видаліть шкірку.
    • Варіант 2. Візьміть губку, піддягніть нею плівку, міцно вхопившись за її край. Видаліть плівку легким рухом.
    • Варіант 3. Опустіть кожен грибок капелюшком у окріп приблизно на 30 с. Після цього швидко зніміть відійшла шкірку. Якщо плівка охолоне, ви не зможете її прибрати, і вона як і раніше буде на грибі.
    • Варіант 4. Ви хочете посушити гриби? Зніміть шкірку за допомогою жорсткої щітки. Щетина щітки зможе прибрати сміття, бруд, пісок, траву та інші забруднення.

    Чи потрібно і як чистити маленькі маслюки?

    Щоб точно знати, чи необхідно очищати дрібні гриби чи ні, вам варто визначитися, куди саме ви вирішите їх застосувати, в яке блюдо додати. Дрібні маслюки чистяться простіше і швидше, ніж великі представники, оскільки у них щільна плівка.

    Якщо з маслюків ви будете готувати суп, тоді попередньо ретельно почистіть гриби. Все тому, що, коли вони контактують з рідиною, починає набухати маслянка капелюшки, внаслідок чого вода стає густа і липка, як кисіль. В даному випадку ви навряд чи захочете їсти такий суп, так і в ложку ви його не зможете набрати.

    Щоб не чистити гриби, їх потрібно замочити в холодну воду

    Багато люди, якщо хочуть посмажити дрібні маслюки або їх загасити, не очищають плівку, оскільки вважають цей процес є дуже трудомістким. Якщо ви теж не хочете чистити гриби, просто гарненько помийте їх під прохолодною водою. Якщо ви вирішите почистити дрібні маслюки, опустіть їх на кілька секунд в окріп. За даний період часу бруд і залишки трави відстануть, ставши чистими і красивими.

    Як прибрати слиз з маслюків?

    Маслюки дуже смачні в смаженому, сушеному, вареному, маринованому вигляді. Але деколи дуже складно з грибів прибрати слиз, яка часто залишається на свіжих маслюках. Є одне відмінний засіб, що допоможе вам впоратися з цією проблемою – це звичайний оцет.

    • Щоб почистити гриби, закип’ятіть невелику кількість оцту (4 ст. л), додавши до нього воду (1 л). Після цього в киплячу рідину помістіть маслюки на 20 с, витягніть їх, обітріть, почистіть. Завдяки оцту з водою слиз, а також бруд відійдуть швидше, а плівка з капелюшків легко зніметься.
    • Наступний простий метод такий: змочіть губку в слабкому розчині з оцту, ретельно протріть гриби. Даний метод дозволить вам усунути слиз, зняти шкірку. Коли видаліть шкірку з капелюшків, помістіть маслюки у воду приблизно на 20 хвилин, щоб не залишалися залишки бруду і піску. Промийте гриби в солоній воді, додавши в неї трохи оцту.

    Чи потрібно у маслюків прибирати губку?

    Маслюки (маслухи) – гриби, які користуються величезною популярністю серед жителів Європи. Професійні грибники стверджують, що ці грибочки дуже видно в той період року, коли починає цвісти сосна. Ростуть маслюки, як правило, у молодих хвойних лісах, найчастіше більшими групами.

    Маслюк – ласий, ситний гриб, його смакові якості досить особливі. А тому господині намагаються використовувати їх під час приготування різних страв.

    Можливо, ви запитаєте, а чи варто прибирати губку у маслюків перед готуванням? Дивіться, все залежить від ваших уподобань. Якщо ви не любите безформну, темну частину маслюків, тоді видаляйте. Якщо ж ви її їсте, тоді залишайте. Але знайте, що у великих грибів краще прибирати цю губку, але тільки ту, яка добре відходить.

    Обов’язково чистити маслюки від плівки, можна не чистити маслюки для маринування?

    Коли принесете гриби додому, відразу ж почніть їх обробляти, оскільки маслюки мають властивість дуже швидко псуватися. Багато людей не люблять ці гриби за те, що обробка займає дуже багато часу і вважається дуже складною. На капелюшок маслянка налипає велику кількість бруду, і цей бруд варто обов’язково прибирати ножем.

    Гриби без чистки можуть швидко зіпсуватися

    Коли гриби будуть почищені, замочіть їх приблизно на 20 хв., обполосніть ретельно, тут же відваріть. При цьому потримайте каструлю з маслюками на вогні, коли вода закипить, проваріть їх ще деякий час.

    Перед маринуванням грибів, як було написано трохи вище, їх необхідно особливо ретельно чистити. Але є такі господині, які обходяться більш простим методом – вони просто гриби миють під проточною водою.

    Потрібно замочувати маслюки на ніч?

    Так як маслюки мають специфічні особливості, під час їх обробки вам належить дотримувати деякі правила. Оскільки гриби мають губчастої структурою, вони можуть увібрати дуже багато рідини, а тому маслюки не бажано замочувати.

    • Якщо ви хочете промити маслюки, тоді здійсните це лише після того, як почистіть їх, прибравши липку плівку.
    • Існує велика кількість грибів. Багато видів замочують перед готуванням на пару годин, є й такі, які потрібно замочувати навіть на добу. Але маслюки до цієї категорії не відносяться.
    • І не тому, що вони вбирають вологу. А з-за того, що під час замочування маслюки просто можуть зіпсуватися, плюс капелюшки грибів після замочування вам буде дуже складно почистити, так як вони сильно набухнуть.

    Професійні грибники і кулінари радять замочувати маслюки лише на кілька хвилин, добре їх при цьому не заважаючи, щоб вони не встигли увібрати воду. Ви теж так зробите, після чого просто гарненько промийте грибочки, відкиньте їх на друшляк, далі приготуйте з маслюків будь-яке, на свій розсуд, страву.

Про автора

admin administrator