Скільки в пачці листів норі

Авторadmin

Скільки в пачці листів норі

Зміст:

Як зберігати норі і які терміни придатності?

Норі – це назва видів їстівних водоростей, які вживаються в їжу у вигляді листів, схожих на папір, і є необхідним елементом при виготовленні ролів. Їх також використовують в багатьох інших японських стравах: в них загортають деякі суші, додають для більш вираженого смаку в японський рамен і інші супи. Норі містить фосфор, кальцій, йод, залізо, вітамін B12, а також вітаміни груп A і D, корисні для організму.

Проте користь цей продукт може принести тільки при правильному зберіганні. Найчастіше одна пачка містить 50, 100 і більше пластинок, які не витрачаються за один раз, і залишок доводиться залишати на потім. Щоб не зіпсувати і не викинути залишився продукт, важливо зберігати його в особливих умовах. При їх дотриманні норі добре збережеться на вашій кухні і буде придатний в їжу мінімум протягом року.

Якою стороною класти лист норі – докладна інструкція та поради!

Тонкі тендітні листочки в силу свого багатого хімічного складу мають широкий спектр корисних для людського організму властивостей, серед яких:

  • антибактеріальні – харчові волокна благотворно впливають працювати травної системи, ефективно очищають кишечник від шлаків, токсинів та іншого харчового сміття;
  • противірусні – гемаглютинини пригнічують розмноження та активність вірусів;
  • протизапальні – сульфатні полісахариди карагінани нейтралізують алергічні реакції, уповільнюють процеси метастазування онкоутворень;
  • імуномодулюючі – вітаміни А, С допомагають підтримувати імунітет на високому рівні, зміцнюють захисні сили організму;
  • протипухлинні – сульфатний полісахарид фукоїдан блокує синтез ракових клітин, нейтралізує розмноження вірусів ВІЛ та герпесу;
  • імунокоректуючі – біологічно активні речовини у складі Порфіри беруть участь у синтезі імуноглобулінів-А, дефіцит яких призводить до різних хронічних захворювань.

Калорійність та харчова цінність

Основна частина складу водоростей роду Порфіра – вода, якій у продукті 85% від загальної маси, тому і калорійність у них невисока – лише 35 калорій на 100 грам. Що стосується вмісту поживних речовин, то в 100 г висушеної морської трави налічується:

  • білків – 5,8 г;
  • жирів – 0,3 г;
  • вуглеводів – 5,1 г.

Інші майже 4% складу – це зола. Крім того, 100 г норі містять 0,5 г цукрів і 0,3 г клітковини, а холестерину та трансжирів у них немає зовсім. Співвідношення БЖУ від добової норми:

Користь норі для здоров’я

Висушені листочки Порфіри при регулярному їх вживанні в їжу допомагають вирішити низку проблем зі здоров’ям, адже завдяки унікальному хімічному складу дана водорість є надзвичайно корисною для різних систем організму.

  • для мозку: омега-3 жирні кислоти та складні вуглеводи – головне джерело енергетичної їжі для нервової системи, тому ці складові норі забезпечують нормальну мозкову діяльність, покращують когнітивні функції головного мозку;
  • для травного тракту: клітковина, що міститься в листках червоних водоростей, нормалізує роботу кишечника, сприяє розмноженню здорової мікрофлори, покращує засвоюваність поживних речовин, запобігає виразковій хворобі шлунка, допомагає у схудненні;
  • для серцево-судинної системи: омега-3 жирні кислоти допомагають знизити рівень холестерину в крові, зміцнюють судини;
  • для очей: вітаміни А та Е покращують зір, знижують ризик розвитку очних захворювань;
  • для опорно-рухового апарату: фосфор, магній та кальцій є цінними зміцнюючими компонентами для здоров’я кісток та м’язів;
  • для кровоносної системи: залізо, яке у великих кількостях міститься у даному продукті, суттєво покращує якісний склад крові, допомагає боротися з анемією;
  • для ендокринної системи: йод сприятливо впливає на роботу щитовидної залози.
  • сяке тадзуке (суп на основі бульйону з червоної риби з додаванням рису, соєвого соусу, подрібнених водоростей, васабі);
  • місо суп (перша страва з бульйону даші з пастою місу та сиром тофу);
  • лососевий з кунжутом (суп з маринованим, а потім обсмаженим лососем, рисом, пластівцями тунця, пастою місо, морською травою);
  • міекгук (корейський суп на основі яловичого бульйону з водоростями та спеціями);
  • даші з локшиною та куркою (перша страва з бульйону даші, курячих стегенець, локшини, червоних водоростей, з додаванням перцю чилі, зеленої цибулі, лимонного соку);
  • вершковий із креветками (суп на основі вершків, з рисом, сушеними листами Порфіри, консервованою кукурудзою, креветками, прянощами);
  • курячий бульйон по-східному (з додаванням омлету, овочів, морської трави, спецій);
  • японський суп з лососем та зеленню (перша страва з овочів із слабосолоним лососем, сухими водоростями та сиром тофу);
  • китайський суп на курячому бульйоні з норі та яйцем, та багато інших найсмачніших перших страв.

Чіпси з пресованих водоростей

Ще один оригінальний рецепт на основі норі – тонкі хрусткі чіпси. На полицях супермаркетів та сторінках інтернет-вітрин представлені снеки промислового виробництва під назвою «Еко-чіпси водорості норі та молода цибуля», але набагато кориснішими та смачнішими будуть хрусткі квадратики Порфіри, приготовані власноруч. Щоб зробити пікантні морські чіпси, потрібно:

  1. Водорістові пластинки порізати на дрібні прямокутники або квадратики.
  2. У тарілці змішати половину чайної ложки зеленої японської гірчиці, по столовій ложці насіння кунжуту та олії, додати сіль за смаком. Ретельно перемішати.
  3. На вистелену фольгою лист рівними рядами викласти шматочки норі, за допомогою силіконового пензлика змастити їх підготовленою приправою, зверху посипати кунжутом.
  4. Відправити в розігріту до 180 градусів духовку рівно дві хвилини.

Як приготувати гунканові роли?

Цей тип суші ідеально підходить для святкового сезону, тому що ви можете наповнити гору смачною ікрою. Вона додасть красиву текстуру та колір вашої суші. Це також один із найпростіших видів суші.

Інгредієнти:

  • Рис для суші (Дивіться інструкції, як готувати вище);
  • Водорості норі;
  • Васабі (необов’язково);
  • Соєвий соус для подачі;
  • Маринований імбир для подачі.

Варіанти начинки: ікра, манго, очищені та нарізані на дрібні кубики. Авокадо, очищені та нарізані на дрібні кубики.

Тобі знадобиться:

Інструкції:

  1. Змочіть руки в мисці з водою, струшуючи зайву воду.
  2. Візьміть невелику кульку рису для суші (25 г) і покладіть на долоню. Використовуючи твердий, але ніжний стиск, сформуйте рисову кульку овальної форми.
  3. Оберніть норі навколо рису блискучою стороною норі назовні. Використовуйте запасне рисове зерно, щоб запечатати кінець норі. Нори повинні бути вищими, ніж рис, щоб залишити місце для посипання.
  4. Використовуючи свій палець, намажте тонку лінію васабі зверху рису (це необов’язково).
  5. Помістіть переважний шар зверху на рис так, щоб він знаходився трохи вище за рівень норі.

Протипоказання

На жаль, немає такої їжі, яка була б дозволена до вживання всім і кожному – для будь-якого продукту знайдуться певні протипоказання, недотримання яких може завдати серйозної шкоди організму. Так і з водоростями роду Порфира.

Насамперед, будь-який з компонентів цієї рослини може виявитися для конкретної людини алергеном – у цьому випадку її вживати вкрай небажано, оскільки наслідки щоразу будуть передбачувано негативними, і боротися з цим практично неможливо. Найчастіше, до речі, головною причиною неприйняття норі є індивідуальна непереносимість йоду – рідкісна, але дуже серйозна патологія. Втім, людина, яка має такий діагноз, зазвичай знає про неї задовго до того, як вирішить вперше скуштувати суші.

Хоча вище йшлося про користь норі для вагітних жінок і мам, які годують, далеко не всі фахівці згодні з тим, що це правильна точка зору – деякі і зовсім не радять вживати водорості ні тим, ні іншим. Небезпек, на їхню думку, у такому меню є дві.

Перша полягає в тому, що в продукті часто містяться солі важких металів, які з організму вивести дуже складно – якщо вони потрапили туди ще до народження або на ранніх етапах розвитку, вони цей розвиток можуть уповільнити або спрямувати по невірному шляху. Другий ризик полягає в тому, що надмірна кількість йоду небезпечна не меншою мірою, ніж його недолік, а розрахувати точне дозування, як ми бачили вище, проблематично – вона дуже мала, і перевищити її легко. Щоправда, у випадку з їжею цього зазвичай не трапляється, якщо ви не об’їдаєтеся суші регулярно і не приймаєте додатково йодовмісні препарати, проте підводні камені можливі в ситуації, якщо у майбутньої мами є якісь захворювання щитовидної залози.

Враховуючи певну користь від вживання водоростей та їх повальну популярність, значна частина фахівців все ж таки дозволяє вагітним жінкам і мамам-годувальницям побалувати себе стравами з таким інгредієнтом, але в жодному разі не можна переходити межі розумного – такий пункт в меню повинен бути рідкістю. Що ж до грудного вигодовування, то лише після того, як переважна частина харчування дитини буде незалежною від грудного молока, можна потроху повертати улюблену страву до свого раціону на постійній основі.

Як купувати та зберігати норі

Норі можна побачити зараз практично у кожному супермаркеті. Однак не завжди в них можна купити гарні та якісні листи. Набувати потрібно ті, які мають акуратну рівну форму, цілі, що мають як блискучу, так і матову сторони. Листи перед придбанням потрібно трохи зігнути – вони не повинні зламатися, тріснути, порватися.

При згинанні лист не повинен ламатися чи рватися

Важливо! Слід обов’язково перевірити термін придатності та дату виготовлення продукту. А також переконатися, що упаковка норі – ціла та герметично запечатана.

Зберігати норі потрібно подалі від вологи. Найкраще для зберігання цих листів підійде металева або пластикова коробка, яка добре закривається. Тільки тоді норі не втратить своєї форми та не зіпсується. Від прямих променів світла водорості теж краще захистити. Перед використанням рекомендується потримати лист норі кілька секунд над нагрітою поверхнею.

При зберіганні норі необхідно захищати від вологи.

Використовувати норі під час приготування роликів не складно. Рекомендується просто дотримуватися всіх правил роботи з цими водоростями, і все обов’язково вийде!

Користь водоростей норі

Багато морських водоростей не просто їстівні, а й містять речовини, життєво важливі для людського організму. У Японії норі оцінили дуже давно і вже багато століть активно використовують у своєму раціоні. Відомо, що у Х столітті ці водорості були звичною їжею меню японців. Може, в цьому й криється секрет їхньої молодості та довголіття.

Нині у Японії налагоджено культивування цих підводних рослин. У прибережних районах влаштовують своєрідні підводні городи – на морському дні натягують довгі сіті, що є опорою для порфіри. Як і інші водорості, порфіра складається з слані, що зовні нагадують витягнуте листя, а також з ризоїдів, що нагадують коріння. У їжу вживають слані, які подрібнюють, а потім висушують на спеціальних сітках – у результаті виходять тонкі листи темно-зеленого кольору.

Відомо, що багато важливих речовин перебувають у норі, користь яких підтверджена медиками. У цих водоростях присутній цілий комплекс вітамінів та мікроелементів:

  • вітаміни групи В (В1, В2, В12);
  • вітамін D;
  • каротин;
  • вітамін С;
  • мікроелементи (йод, бром).

Вміст вітаміну В2 у водоростях двічі більший, ніж у моркві чи капусті, цей вітамін відповідає за регуляцію росту людини, важливий для функції кровотворення та роботи щитовидної залози, а також для нормального стану шкіри та волосся.

Але найважливіший елемент, що міститься в норі — це йод, який має бути обов’язково присутнім у раціоні, як дорослих, так і дітей.

Недолік цієї речовини призводить до захворювань щитовидної залози, через що людина стає дратівливою, страждає від головного болю, постійної втоми та сонливості. У дітей при нестачі йоду може діагностуватися розумова та фізична відсталість.

Домашнє приготування

На жаль, виростити норі у домашніх умовах неможливо. Їх привозять лише з далекого зарубіжжя, і вітчизняний споживач купує їх у магазині у готовому вигляді. Або, точніше сказати, у напівготовому, бо смак та форма ролів та суші залежать від правильного приготування водоростей. Тому після покупки в супермаркеті норі потрібно вже вдома грамотно підготувати до подальшого застосування.

Отже, після того, як лист норі буде вийнятий з упаковки, його необхідно дуже швидко прогріти на вогні з обох боків. Для цього листок слід тримати у горизонтальному положенні та по всій довжині рівномірно його прогрівати. Робиться вся процедура максимально слабкому вогні. Водорість просмажиться вже через два-три секунди. У результаті вона стане розсипчастою та хрумкою. Норі не можна смажити на грилі.

Підготовка інгредієнтів

Як приготувати рис для суходолу, ми вже розповідали тут. Нагадаємо основне: підійде або спеціальний, або круглозерний рис, який необхідно присмачити заправкою з рисового оцту. На упаковці рису для суші зазвичай є рекомендації щодо приготування. Дотримуйтесь їх, щоб досягти оптимального результату з конкретним видом рису.

Сиру рибу можна кілька разів опустити в окріп, а потім перекласти в крижану воду. Або натерти сіллю (1 столова ложка на 350 г риби), обкласти лимоном та залишити маринуватися на годину. Обидва варіанти обробки не гарантують повної безпеки продукту. Тому в домашніх умовах краще використовувати рибу, яка зазнала більш тривалого засолювання або термічної обробки.

Вугор зазвичай використовується копчений або, як варіант, виготовлений на грилі.

Креветки (свіжі або свіжоморожені) насаджуються на дерев’яні шпажки і швидко відварюються (4 хвилини) у солоній воді.

М’ясо можна обсмажити в соусі теріяку, просто підсмажити або зварити.

Японський омлет готується просто. До двох збитих яєць додаються дві чайні ложки коричневого цукру, щіпка солі, перець (за бажанням) та чайна ложка соєвого соусу. На розігрітій сковороді з маслом обсмажуються тонкі млинці, згортаються в рулети та нарізаються.

Різновиди та приготування

У Японії найпопулярнішими є такі листи для суші:

  • Норі-маки – з них роблять не тільки роли та суші, але також і такі страви, як моті (рисові тістечка) та онігірі (кульки з рису). Цей різновид водоростей є тоненькими спресованими листочками квадратної форми, що досягають у довжину 25 сантиметрів. Рослини, що використовуються для створення норі-маки, промивають та ріжуть на дрібні шматки. Потім їх просушують на спекотному сонці, виклавши на спеціальні рами з бамбука. Коли готують суші, начинку для них викладають на матовий бік маки.
  • Які-норі – їх одержують після обсмажування листків водоростей. Таку процедуру роблять для того, щоб посилити аромат та смак. Які-норі входить до складу багатьох інших страв та закусок. Також з цього сорту рослини можна зробити смачну основу для супів. Для приготування насиченого бульйону досить просто залити гарячою водою яки. Поживну страву рекомендують вживати вегетаріанцям та особам, які дотримуються дієтичного харчування.
  • Ава-норі – приправа для японської локшини. Перетерши зелені листи, можна отримати апетитні ава-норі.

Про листя. Якою стороною класти норі?

Я говоритиму твоєю мовою! Норі – це листок з якого роблять наші улюблені роли та інші страви. Листя може бути різних колірних відтінків: чорний, зелений, темно-зелений і тд. Але головне це його структура. Якщо ти вибираєш норі для закладу, то знай, листя норі не повинно бути дуже сухим, це поганий знак і шукай іншого постачальника.

Отакі норі беру я в свою доставку суші.

норі 100 аркушів

Якщо ти готуєш вдома, то в будь-якому магазині купуй листя норі і не парься!

Такс, ти купив і зараз дивишся на них і думаєш якою стороною класти норі? У норі дві сторони: шорстка та глянсова.

Готуємо суші з копченим вуграм

А ця страва ідеально впишеться в меню романтичної вечері. Хочете побалувати свою другу половинку? Тоді записуйте швидше рецепт.

Склад:

  • 200 г копченого вугра;
  • 100 г рису для суші;
  • 150 мл очищеної води;
  • 50 мл оцту рисового;
  • 1 ч. л. цукрового піску;
  • 1 лист норі;
  • за смаком васабі;
  • за смаком кунжутні насіння;
  • ½ ч. л. солі.

Приготування:

  1. Дотримуючись інструкцій на упаковці, відваримо рис. Додамо в нього оцет рисовий, цукровий пісок та сіль. Добре перемішаємо і поки залишимо остигати.
  2. З вугра слід зрізати шкірку, якщо така є. Потім нарізаємо його красивими ромбовидними смужками.
  3. А тепер, мабуть, найвідповідальніший етап нам потрібно сформувати суші. Справа в тому, що ми не завертатимемо їх у норі. Ви зараз все зрозумієте.
  4. Руки змочимо трохи водою і з рису зліпимо овальні невеликі колобки.
  5. Посередині зверху кожного рисового колобка капнемо трохи васабі, а потім викладемо шматочок вугра.
  6. Ніж змочуємо оцтом рисовим і нарізаємо лист норі тонкими смужками. Перев’язуємо водоростями вугра з рисовим колобком, як показано на фото.
  7. Зверху посипаємо суші кунжутним насінням і подаємо їх до столу з соєвим соєвим та імбиром маринованим.

Спробуйте приготувати суші за запропонованими рецептами, і ви залишитеся назавжди шанувальником японської кухні. Головне – вибирайте якісні інгредієнти і, звичайно, не забудьте, якою стороною класти норі для ролів і суші. Готуйте із задоволенням та приємного апетиту!

Суші філадельфія

Інгредієнти:

  • Лосось;
  • Вершковий сир;
  • Огірок;
  • Авокадо;
  • Лист норі;
  • Готовий рис для суші;
  • Маринований імбир;
  • Соєвий соус;
  • Васабі.
  1. Візьміть ножиці, щоб розрізати лист норі на 2 рівні частини.
  2. Наріжте огірок і авокадо вздовж смужки.
  3. Покладіть бамбуковий килимок на робочу поверхню.
  4. Накрийте його шматком харчової плівки, щоб уникнути безладу. Покладіть норі зверху шорсткою стороною догори. Розподіліть рис по всьому листу, залишаючи межу 2,5 см у нижній частині і виходячи за край норі зверху на 2,5 см.
  5. Переверніть лист, щоб норі була звернена вгору, а рис до поліетиленової плівки.
  6. Розподіліть вершковий сир вздовж середини норі. Покладіть зверху скибочки огірка та авокадо.
  7. Почніть складати нижню частину листа поверх рису, рівномірно натискаючи і формуючи при цьому ковбаску.
  8. Наріжте лосось великими, але тонкими шматочками. Помістіть його рівномірно на пластикову фольгу, що утворює прямокутник, та помістіть ковбаску в нижню частину.
  9. Складіть рибу над рисом, рівномірно притискаючи. Розкачайте, поки рис не буде рівномірно загорнутий у лосося.
  10. Відріжте надлишки і розділіть на 8 частин за допомогою вологого гострого ножа. Насолоджуйтесь!

Хімічний склад та калорійність

Водорості роду Порфіра, з яких виробляють норі, відрізняються багатим хімічним складом. У першу чергу, цей продукт багатий на різні вітаміни – зокрема, тут рясно представлені вітаміни групи В, а також А, С, Е і К.

Якщо говорити про мінеральну складову, то окремо варто виділити йод – його вміст у норі для всього одного ролі може досягати 92 мкг. У цьому, до речі, не всі бачать користь, оскільки денна норма цього мікроелемента становить скромні 150 мкг – можете самі підрахувати, скільки ролів можна з’їдати на день. Втім, у багатьох людей проблеми зі здоров’ям викликані саме недоліком цієї речовини, а норі, у свою чергу, зі всіх морських водоростей визнана найменш йодовмісною. Інших важливих мінералів тут теж вистачає – серед них виділимо кальцій та магній, калій та фосфор, залізо та цинк, натрій та селен, марганець та мідь.

Для багатьох сучасних людей величезне значення при виборі харчування має і харчова цінність, яка у випадку з норі невелика – на 100 грам припадає лише 35 ккал. Такий низький вміст калорій обумовлено тим, що 85% ваги водорості – це вода, тоді як білків та вуглеводів тут по 5-6 г, а жирів – 0,3 г на стограмову порцію продукту.

Що це таке

Сьогодні роли роблять досить винахідливими, включаючи туди інгредієнти, які не були відомі японцям ще кілька століть тому, а традиційний рецепт зазвичай простий – сира риба всередині, навколо неї рис, а зверху все обернуто в норі. Саме так називається характерна чорна оболонка, в яку загорнуті найпростіші роли, приготовані без сторонніх добавок.

Досвідчені люди знають, що норі – це морські водорості, але не всім відомо, що це навіть не один вид, а кілька. Цим словом називають будь-які їстівні червоні водорості роду Порфіра, які, до речі, у воді все ж таки виглядають не як листи, а як звичайна трава – це вже потім з них роблять звичні листки. Для цього головний інгредієнт подрібнюють, пресують і сушать, в результаті чого він замість червоного відтінку набуває всім знайомий чорний із зеленим відливом. Продукт, що вийшов, якщо вживати його в чистому вигляді, запахом нагадує всім знайому капусту, а за смаком схожий на менш популярний шпинат. Вже потім листи нарізають і фасують за вагою та розміром, упаковують та відправляють до магазинів чи ресторанів.

Слід зазначити, що цей (або дуже схожий) продукт характерний і для інших національних кухонь – наприклад, у Кореї трохи солонуватий аналог називається «ким», а в Ірландії такі водорості хоч і не їдять, але дали їм власне назву – «лавер» . Втім, місцем, де їх вперше почали вживати в їжу, вважається саме Східна і Південно-Східна Азія, де, згідно з збереженими письмовими пам’ятками, ці водорості стали оподатковувати ще майже три тисячі років тому.

Відомо, що тисячу років тому норі вже були популярною їжею для різних верств населення, щоправда, тоді йшлося про пасту з них, і лише триста чи чотириста років тому почали робити всім знайомі листи.

Якою стороною класти норі для ролів та суші LS

Японські страви давно вже часті гості на столах. Особливо полюбилися нам роли та суші, які ми успішно готуємо й у домашніх умовах. А щоб вони справді вдалися до слави, потрібно враховувати деякі особливості приготування цих японських страв. І питання, якою стороною класти норі стоїть далеко не на останньому місці. Давайте розумітися.

Якою стороною класти лист норі для роликів?

Всім відомо, що норі – це водорості. Їхня роль у приготуванні суші та ролів величезна: завдяки норі вони тримають свою форму і не розпадаються. Саме в ці водорості загортають начинку.

Якою ж стороною класти норі для суші? Дехто думає, що це не має особливого значення, але вони помиляються.

Якщо запитати досвідчених кухарів, то вони обов’язково дадуть відповідь, що листи норі слід розташовувати вниз блискучою стороною, а грубою вгору.

Це неважко визначити: якщо помацати водорості, ви відчуєте, що з обох боків вони мають різну структуру. Ось та, яка грубіша, і має бути обличчям вгору.

Напевно багато хто зараз зацікавився, чому саме так слід мати норі. Пояснюємо: шорстка і груба сторона поглинає більшу кількість вологи, тому рис до неї прилипатиме набагато легше і краще. А ось з блискучого боку рис просто зісковзуватиме, а роли і суші втратить свій первозданний вигляд.

Як вибрати хороші водорості?

Крім питання, якою стороною класти норі на циновку, не менш важливо знати, як вибрати «правильні» водорості. Основними їх виробниками сьогодні є корейці та китайці. Перш за все зверніть увагу на упаковку: на ній обов’язково вказано, до якого класу належить продукт

Так-но, норі теж має градацію якості

Перш за все зверніть увагу на упаковку: на ній обов’язково вказано, до якого класу належить продукт. Так-но, норі теж має градацію якості

Найкращими вважаються водорості класу “А” або “Gold”.

Також при виборі листів норі слід керуватися такими правилами:

  • Помацайте лист норі. Він має бути і не товстим, і не надто тонким. Один лист із розмірами 18 на 20 см має вагу близько двох з половиною грамів. Якісні норі мають рівні і чіткі краї, як кажуть, без бахроми. Водорості повинні бути без просвітів та помітних темних та світлих плям.
  • Якщо ви вибираєте норі класу «А», зверніть увагу на відтінок водоростей: має чітко проглядати відлив золотистого кольору.
  • І, звичайно, потрібно перевірити, чи добре гнеться лист норі. Для цього просто пробуємо його згорнути. Хороші водорості пластичні та згинаються, не ламаючись при цьому.

Нори можна зберігати довго, але якщо упаковка відкрита, водорості будуть висихати. Не забувайте герметично закривати її!

Корисні поради:

  • Зберігайте такі водорості у сухому та затемненому місці у герметично закритій тарі.
  • Перш ніж загортати наріжку в норі, потримайте аркуш пару секунд над гарячою поверхнею в горизонтальному положенні. Але не можна прогрівати норі над відкритим вогнем!

Влаштуємо вдома вечір японської кухні

Любите суші? Їх цілком можна приготувати і вдома. Головне – заздалегідь запастися всіма необхідними інгредієнтами та спеціальними пристроями. У продажу сьогодні багато готових наборів для приготування цієї японської страви. Пропонуємо вам скуштувати суші з сирним сиром та сьомгою.

Склад:

  • 1 ст. рису для ролів та суші;
  • 300 г філе сьомги;
  • 100 г сиру “Філадельфія”;
  • 1 ч. л. оцту рисового;
  • сіль;
  • 4 листи норі.

Приготування:

  1. Спочатку відваримо рис у солоній воді і викладемо його в сито, щоб позбавитися рідини.
  2. Додамо в рис оцет і перемішаємо. Остуджуємо його.
  3. Бамбуковий килимок застилаємо плівкою для харчових продуктів і викладаємо водорості вниз блискучою та гладкою стороною.
  4. Розподіляємо по всій поверхні рівним шаром рис.
  5. Рибне філе нарізаємо тоненькими смужками і викладаємо сьомгу з одного боку, відступивши приблизно півтора сантиметри від краю листа.
  6. Поверх сьомги розподіляємо рівним шаром сир.
  7. За допомогою килимка загортаємо акуратно лист норі.
  8. Край водорості трохи змочимо холодною водою.
    Це допоможе йому добре приклеїтися. Щільно притискаємо заготовку суші, щоб вона була рівною.
  9. Залишилося лише нарізати суші порційними шматочками. Тут є невелика хитрість: якщо ніж змочити рисовим оцтом, суші буде легше нарізати так, щоб зберегти їх цілісність.
  10. Подаємо суші традиційно з паличками, імбирем маринованим та васабі.

Готуємо суші з копченим вуграм

А ця страва ідеально впишеться в меню романтичної вечері. Хочете побалувати свою другу половинку? Тоді записуйте швидше рецепт.

Як приготувати роли: рецепт з фото

Це традиційний спосіб зробити смачні роли. Насправді є два варіанти, як приготувати роли: прокатка з рисом для суші поверх листа норі, як ми робимо тут; або з перевернутою норі, так що рис закінчується зовні готового роли (суші урамаки).

1. Помістіть бамбуковий килимок на обробну дошку так, щоб смужки бамбука проходили горизонтально до вас. Оберніть бамбуковий килимок харчовою плівкою. Потім помістіть лист норі вгору шорсткою стороною (або половину листа) на поліетиленову плівку.

Якщо у вас немає бамбукового килимка, то ви можете використовувати товстий рушник. Воно діє як бамбуковий килимок, а також витирає безлад, коли ви закінчите. Рушник настільки гнучкий, що дозволяє без особливих зусиль формувати та закочувати рис у гарний рулет.

Якщо чесно, то мені не зручно робити роли з використанням килимка чи рушника. Я роблю роли прямо на столі, адже їх дуже зручно скручувати.

2. Нанесіть тонкий шар рису для суші на норі.

Не використовуйте занадто багато рису. Після невеликої практики ви відчуєте, скільки рису потрібно використати. Ми робимо тоненький рисовий шар на весь лист норі, залишаючи невеликий простір на верхньому краю норі, щоб ви могли запечатати рол.

Порада професіонала: намочіть пальці, коли ви наносите липкий рис для суші, щоб він не прилипав до пальців.

3. Додайте інгредієнти до центру покритих рисом норі. Не перевантажуйте це. Якщо ви робите рулет з рисом зовні, просто переверніть норі, поклавши його на килимок, що обертається, стороною вниз. Потім додайте інгредієнти у верхню частину норі.

4. Обережно підніміть нижню частину килимка вгору та над сушею. Натисніть та сформуйте ковбаску. Робіть роли з тиском, щоб отримати твердий рулон.

5. Змочіть край норі трохи холодною водою. Закріпіть його, стискаючи навколо рулону, доки він рівномірно не закриється. Будьте обережні, щоб не стиснути так сильно, щоб інгредієнти не випали з боків. Це тонка грань та з практикою ви відчуєте це.

6. Розріжте рол навпіл гострим ножем на обробній дошці. Потім наріжте кожну половину на три частини, так у вас буде 6 шматочків суші. Щоб отримати хороший чистий зріз, щоразу, коли ви робите скибочку, змочуйте ніж водою.

7. Викладіть шматочки суші на тарілку чи блюдо із суші.

Насолоджуйтесь соєвим соусом, пастою васабі та маринованим імбиром, якщо хочете.

Що таке водорості норі

Японське слово “норі” – це збірна назва їстівних видів червоних водоростей роду Порфіра (частіше Porphyra tenera і Porphyra yezoensis). Під цим терміном мають на увазі також продукти харчування, що виготовляються з такої морської трави та використовуються для приготування страв японської та корейської кухонь. У літературі зустрічається інша назва цих морських жителів – ірландське «лавер», У корейців вони називаються «ким», але трохи відрізняються від традиційних солодкуватих японських більш вираженим солоним смаком.

Найдавніший опис їстівних червоних водоростей у літературі датується ще восьмим століттям до нашої ери – тоді продукт оподатковувався. У літературних пам’ятках 10 століття нашої ери (у легендах Уцубо) норі позиціонуються як звична їжа населення Японії, Китаю, Кореї, Таїланду. Спочатку висушене листя Порфіри вживалося в пастоподібному стані, а лише в середині XVII століття їх почали робити у вигляді тонких прямокутних пластинок, використовуючи оригінальний спосіб, схожий на метод виготовлення паперу.

Для виробництва такого продукту спочатку морську траву виловлюють з води, промивають, подрібнюють, після чого пресують і висушують. Характерна особливість червоних водоростей у тому, що після висихання вони набувають насиченого смарагдово-зеленого кольору з легким золотистим відливом, а за фактурою нагадують тонкий, майже прозорий папір. Висушені листи пахнуть як капуста, а смак їх трохи схожий на шпинат.

Що таке норі

Перш ніж буде дана відповідь на це питання, варто з’ясувати, що таке норі. Як відомо, це невеликий стандартний розмір лист, що має зелений колір. Він використовується під час приготування роликів – у нього загортають рис та різноманітні елементи начинки. У деяких випадках норі використовується всередині ролів – у цьому випадку в лист загортається тільки начинка, а сама норі поверх обертається ще й рисом. Але насправді норі – це далеко не просто сухий зелений лист, який служить для загортання роликів.

Приклад використання норі всередині ролі

Роли з норі зовні

Слово «норі» у Японії позначає різні види їстівних червоних водоростей, які належать до роду Порфира. І саме тому ті самі листи, які виготовляються з морської рослинності, отримали назву «норі».

Для довідки! Такі водорості називаються у різних країнах по-різному. Так, можна зустріти слова “лавер” (Ірландія), “ким” (Корея) та інші. До речі, останні відрізняються і смаком – на відміну від японських, вони солонуваті.

Водорості для суші мають різні назви

У Х столітті норі була одним із традиційних видів їжі в Таїланді, Китаї, Японії та інших азіатських країнах. Але тільки її спочатку висушували, а потім їли в стані пасти. Листи з норі почали робити лише XVII столітті за методом, що нагадує виробництво звичайного паперу. Водорості виловлювалися з дна морського, потім милися та подрібнювалися, а потім пресувалися та ретельно просушувалися. Виходили листи, що за смаком нагадують шпинат, але пахнуть, як не дивно, капустою.

Як роблять норі?

На замітку! Для створення норі використовуються саме червоні водорості, але під час сушіння вони набувають яскравого і красивого смарагдово-зеленого забарвлення.

Дизайнерські норі для приготування справді оригінальних роликів

Варимо рис

Вибирайте рис з короткими та круглими зернятками. Довгий рис не підійде, оскільки він дуже сухий і утримує воду – зліпити “колобок” для нігірі-дзусі або загорнути такий рис у норі не вийде.

Промийте рис – це важливо. Місткість з рисом наповніть водою і масажними рухами очистіть рис від дрібного сміття та лушпиння. Вода набуде молочного відтінку. Не лінуйтеся. Якщо ви не промиєте рис, то при варінні він покриється липким крохмалем.

Злийте майже всю воду і протягом 10 секунд досить сильно віджимайте рис руками. Залийте свіжою водою і повторюйте процедуру, поки рідина не стане прозорою.

Варіння рису – дуже важливе питання. У Японії для цього використовують рисоварки, в яких просто виставляють спеціальний режим, і готовий рис. Іноземцям доведеться попрацювати. Рис складіть у глибоку каструлю і налийте води у пропорції приблизно 1:1,5. Залежно від режиму варіння вода через деякий час вбереться в рис, і на поверхні виникнуть маленькі отвори. Заберіть каструлю з вогню і, не знімаючи кришки, наполягайте 15 хвилин.

Корисні властивості

Їжа ХХІ століття має бути не тільки смачною та доступною, а й корисною, і численні дослідження підтверджують, що користь від вживання норі справді є. Розглянемо основні причини, через які червоні водорості роду Порфіра необхідні для вживання:

  • завдяки присутності у структурі водорості харчових волокон налагоджується робота травного тракту, з якого ефективно виводяться шлаки та токсини;
  • гемаглютиніни у складі Порфіри мають противірусні властивості;
  • карагінани (сульфатні полісахариди) успішно борються з алергічними проявами, а також протидіють виникненню ракових пухлин та уповільнюють їх розвиток;
  • вітаміни А і особливо С дозволяють організму куди успішніше боротися з будь-якими хвороботворними мікроорганізмами і допомагають не тільки швидше одужати, а й зовсім не хворіти;
  • фукоїдан, ще один сульфатний полісахарид, допомагає призупинити розмноження вірусу герпесу, а за останніми дослідженнями – навіть вірусу ВІЛ, крім того, він має протиракові властивості;
  • деякі компоненти водоростей беруть активну участь у виробництві імунних клітин, відсутність яких здатна виявлятися у вигляді хронічних недуг;
  • жирні кислоти групи омега-3, а також складні вуглеводи, присутні у складі Порфіри, є важливим «паливом» для нервової системи, тому сприяють покращенню роботи головного мозку та підвищують гостроту мислення;
  • ті ж омега-3 дають і інший корисний результат – зокрема, вони допомагають вивести з організму зайвий холестерин, перешкоджаючи утворенню та тромбам, а також зміцнюють судинні стінки;
  • вітаміни А та Е відрізняються позитивним впливом на очі – вони підвищують гостроту зору та в цілому оздоровлюють цей орган, перешкоджаючи розвитку більшості офтальмологічних захворювань;
  • багато мінеральних компонентів норі, таких як магній, кальцій і фосфор, є важливим будівельним матеріалом для скелета і м’язової системи, підвищуючи їхню міцність і знижуючи ймовірність отримання травми навіть при значних навантаженнях;
  • залізо, рясно представлене у червоних водоростях, має неоціненне значення для правильності функціонування кровоносної системи, оскільки саме воно, з’єднуючись з киснем, забезпечує живлення всіх систем організму цим газом, без якого неможливе життя;
  • якщо немає вищеописаного перевищення йоду, його нормальні дозування йдуть на користь здоров’ю, оскільки цей елемент потрібен для правильного функціонування щитовидної залози.

Серед любительок японської кухні дуже багато жінок, і вони цікавляться, чи можна вживати норі вагітним та при грудному вигодовуванні. Слід зазначити, що вживання суші зазвичай вважається небажаним, проте небезпека таких страв викликається чим завгодно, лише водоростями у складі. Навіть навпаки, присутність йоду в цьому компоненті вважається дуже корисною, оскільки брак такого компонента провокує у плоду численні порушення розвитку, серед яких, наприклад, різні види кретинізму та порушення моторики психічної природи.

Вагітна жінка, чий організм віддає значну частину власного йоду на розвиток дитини, може зіткнутися з появою зоба, а якщо нічого не зробити, то загальна нестача цього елемента в організмі може навіть призвести до викидня.

Як правильно зберігати

Листи норі – продукт дуже специфічний, зберігати його потрібно у спеціальних умовах, якщо ви хочете, щоб вони не зіпсувалися. Термін придатності зазвичай вказується на упаковці і становить зазвичай рік, проте запасів цього продукту практично ніколи не роблять, і викликано це особливостями правильного зберігання.

Справа в тому, що для цієї висушеної водорості дуже важливим моментом є надійна ізоляція від вологи. Оскільки лист виходить методом пресування окремих частинок, при контакті з водою ймовірно, що той у найкоротші терміни розлізеться, і тоді в нього, звичайно ж, ніякий рол вже не загорнеш. Тому водорості завжди повинні бути герметично запечатаними і ніколи не продаються великими упаковками, адже використовувати продукт бажано за один раз.

Багато хто дивується, чому при терміні придатності цілий рік дуже важливо перевіряти дату виготовлення на упаковці, але відповідь насправді лежить на поверхні. Справа в тому, що основне виробництво листів зосереджено там, де цей продукт придумали та використовують максимально повно, тобто у Японії.

Це означає, що навіть з моменту розфасовки до попадання на прилавки вітчизняних магазинів може пройти кілька місяців, а якщо торгова точка віддалена від основних центрів і такий товар тут явно не розбирають відразу, то ймовірність наткнутися на пророчену норі сильно зростає.

Що ж до якихось особливих умов зберігання, то їх немає – неважко помітити, що у супермаркетах цей продукт лежить не в холодильнику. Відносно низька температура для такого продукту краще, ніж висока, проте заморожувати листи все ж таки не варто – від цього вони можуть втратити еластичність і розлізтися.

Головна умова, яку потрібно дотримуватись у будь-якій ситуації – це зберігання норі в герметичній упаковці без найменшої можливості доступу до вологи, хоча для порошку ава-норі навіть ця вимога може виявитися необов’язковою.

Про те, як вибрати смачні норі для суші та ролів, дивіться у наступному відео.

Вибір інгредієнтів

Приготування будь-якої страви починається з вибору інгредієнтів. У суші, крім рису та водоростей норі, часто використовуються:

Експериментувати з начинкою можна безкінечно. Наприклад, приготувати монорол з одним інгредієнтом, використовувати класичні поєднання (лосось + сир; крабове м’ясо + авокадо + огірок) або вигадати власний варіант — обмежуватися переліченими вище інгредієнтами не обов’язково.

Головне – переконатися у свіжості продуктів. Особливо це стосується риби. Маленька острівна Японія може дозволити собі їсти сиру рибу, але в наших широтах це загрожує харчовим отруєнням.

Якщо ви все-таки плануєте використовувати сиру рибу, дотримуйтесь наступних правил:

Навіть за дотримання всіх вимог сиру рибу потрібно піддати мінімальній обробці. Або все-таки вибрати слабосолону у вакуумній упаковці – так буде набагато надійніше.

Залишилися листя норі? Розказуємо, що можна приготувати, крім суші

На Заході хрустке зелене листя норі стало відоме завдяки японським ресторанам. Цей унікальний продукт має корисні властивості та піддається будь-яким видам обробки, коштом чого знайшов широке застосування у кулінарії. Існує безліч рецептів, які можна приготувати з листя норі, крім суші – найпопулярнішої страви. Вони також входять до складу супів, салатів та навіть випічки. Розглянемо найцікавіші рецепти.

Фальшиві смажені «рибки»

Основним компонентом рецепту є адигейський сир. Маючи здатність зберігати свою структуру при обсмажуванні, він імітує рибне філе, а сушені листя норі надають йому морського смаку. Таке поєднання нагадує смажену рибу. А головне – ніяких кісточок!

  • 150 г адигейського сиру;
  • 100 мл води;
  • 2-3 шт. норі;
  • 3 ст. л. борошна;
  • по пів чайної ложки куркуми та чорного перцю;
  • сіль;
  • рослинна олія.
  1. Сир нарізати брусочками товщиною приблизно 1 см.
  2. Складені разом водорості розрізати на рівні частини, у які будуть завертатися сирні шматочки.
  3. Кляр приготувати класичним способом: насипати у миску борошно, налити води, поперчити, посолити, приправити куркумою. Збити віночком або вилкою до однорідної консистенції.
  4. Лист норі опустити у воду на кілька секунд, щоб надати м’якість, потім акуратно обернути кожен брусочок сиру.
  5. Занурити «рибки» у кляр, після чого обсмажити з обох боків до золотистого відтінку.

Рибний пиріг

Він же запіканка, або рибна булка. Страва американського походження, яка стане об’єктом уваги ваших гостей та прикрасить святковий стіл.

  • 650 г філе білої риби;
  • 3 пластини норі;
  • 3 яйця;
  • 1 морква;
  • 2 невеликі цибулини;
  • 3 ст. л. панірувальних сухарів;
  • 1 пучок кропу;
  • 3 ст. л. соєвого соусу;
  • по 1 ч. л. куркуми та паприки;
  • молоко – для сухарів;
  • сіль за смаком;
  • глибока форма для запікання.
  1. Сухарі замочити у молоці на 10 хвилин.
  2. По черзі обсмажити натерту морквину та дрібно нарізану цибулю.
  3. Зелень кропу покришити ножем.
  4. Яйце розбити, відокремивши білки від жовтків. Білки з сіллю добре збити до утворення густої піни, а жовтки помістити у блендер.
  5. Туди ж відправити очищене від шкірки рибне філе, соєвий соус, смажену цибулю та сухарі.
  6. Отриману масу розділити на три рівні частини.
  7. Першу частину акуратно перемішати з зеленню та третиною білка.
  8. У другу додати моркву, куркуму, також третину білка та перемішати.
  9. Третю частину змішати з паприкою та білком, що залишився.

Як зібрати пиріг:

  1. Викласти фарш на форму, розділяючи кожен шар платівкою водоростей.
  2. Випікати протягом 40 хвилин у духовці при температурі 180 градусів.

Чіпси

Хрусткий морський делікатес містить йод, вітамін С, покращує травлення та очищає організм від токсинів.

  • упаковка сушених водоростей;
  • сіль;
  • 2 ст. ложки рослинної олії.

Приготувати дуже просто:

  1. Листя змастити олією, посолити, нарізати квадратиками.
  2. Викласти шматочки на деко в один шар, щоб вони не стикалися один з одним.
  3. Запікати 2-3 хвилини при температурі 180 градусів.

Рибний суп

Поживну страву з ніжною текстурою та насиченим смаком особливо актуально готувати у холодну пору року.

  • 150 г сьомги;
  • 60 г картоплі;
  • 30 г моркви;
  • 5 г ріпчастої цибулі;
  • 2 пластинки норі;
  • 60 г плавленого сиру;
  • 1/3 ч. л. сушеного чебрецю;
  • 550 мл води;
  • сіль та перець.
  1. Лук пропустити через прес та смажити 1 хв.
  2. Картоплю порізати кубиками, моркву натерти на тертці.
  3. Помістити овочі до каструлі з водою та варити до готовності.
  4. Додати плавлений сир, чебрець та нарізану невеликими шматочками сьомгу.
  5. Поперчити, посолити та варити ще 10 хвилин.
  6. При подачі покришити до порції супу шматочки сухих водоростей.

Овочевий салат

Завдяки різноманітності корисних інгредієнтів цей барвистий салат насичений вітамінами, а «морські овочі» додають йому особливу родзинку.

  • 2 жмені будь-яких паростків (маш, гречка, квасоля та т. д.);
  • 10 чері;
  • 1 авокадо;
  • 2 середніх огірка;
  • 2 пласта листя норі;
  • 1 зубчик часнику;
  • сік одного лимона;
  • по 2 ст. ложки соєвого соусу та оливкового масла.
  1. Для заправки перекрутити блендером м’якоть авокадо, сік лимона, соєвий соус та пластини часнику.
  2. Влити оливкову олію, перевірити на густоту. За необхідності розбавити водою.
  3. Огірки (без шкірки) з томатами порізати кубиками, помістити у миску.
  4. Додати до них паростки, потім полити заправкою.
  5. Розкласти по тарілках, посипавши зверху подрібненим листям водоростей.

Багатогранність норі дозволяє урізноманітнити звичний раціон, втіливши кулінарні ідеї в оригінальні страви. А завдяки своєму складові зелене листя добре впливає на здоров’я людини.

Про автора

admin administrator