Скільки важить 1 Хачапурі по Аджарськи

Авторadmin

Скільки важить 1 Хачапурі по Аджарськи

Зміст:

Грузія у вас вдома: 3 найкращі рецепти хачапурі

Хачапурі – одна з найпопулярніших грузинських страв, яка полюбилася багатьом українцям.

Коли ми думаємо про грузинську національну кухню – ми не можемо не згадати про хачапурі. Ніжне тісто з сиром дуже полюбилося українцям. Точного рецепта цієї страви немає, і кожен готує її по-своєму. Хачапурі має кілька різновидів: по-аджарськи – у формі човника з яйцем посередині, по-мегрельськи – круглі і посипані сиром, по-імертинськи – круглі і з сиром всередині.

Грузини готують хачапурі з імертинським сиром. За межами Грузії він майже не продається, тому його замінюють сумішшю адигейського сиру і сулугуні.

Раніше ми розповідали, як приготувати смачні ліниві хачапурі без розкочування і ліплення тіста.

Рецепт хачапурі по-аджарськи

  • борошно – 400 г;
  • вода – 150 мл;
  • молоко – 150 мл;
  • соняшникова олія – 2 ст. л.;
  • цукор – 2 ст. л.;
  • сіль – 1 ч. л.;
  • сухі дріжджі – 1 ч. л.;
  • яйце – 5 шт.;
  • сулугуні – 250 г;
  • адигейський сир – 250 г;
  • вершкове масло – 100 г.

Для тіста перемішати борошно, цукор, сіль, сухі дріжджі. Поступово влити воду і молоко і постійно помішувати. Додати олію і вимішувати тісто 5-7 хвилин, поки воно не перестане липнути до рук. Залишити тісто на годину в теплому місці для підйому.

Сири натерти на крупній тертці. Перемішати сири і влити розтоплене вершкове масло. Тісто і начинку поділити на 4 частини. Кожну частину тіста розкачати в тонкий круг і викласти начинку, відступивши на сантиметр від країв. Защипнути кінці з двох сторін і сформувати човник. Перекласти хачапурі на деко і змастити збитим яйцем. Випікати 20 хвилин при 200 градусах.

Потім в кожен хачапурі вбити яйце по центру. Повернути в духовку на 3-5 хвилин, щоб жовток залишився рідким. Подавати хачапурі гарячими.

Рецепт хачапурі по-мегрельськи

  • молоко – 100 мл;
  • вода – 200 мл;
  • сухі дріжджі – 1 ч. л.;
  • олія – 40 мл;
  • цукор – 2 ч. л.;
  • сіль – 1 ч. л.;
  • борошно – 450 г;
  • сулугуні – 500 г;
  • адигейський сир – 300 г;
  • яєчні жовтки – 3 шт.

Читайте також Ароматна шарлотка з яблуками: простий рецепт випічки Змішати молоко і воду, додати дріжджі, сіль і цукор. Розмішати до розчинення дріжджів. Влити олію і поступово вмішувати борошно. Замішувати тісто, поки воно стане м’яким і не липким. Тісто поділити на 3 частини і скачати в кульки. Залишити на годину в теплому місці.

Для начинки змішати терті сири сулугуні і адигейський. Трохи сиру залишити для посипання. Кожну кулі тіста розкачати в тонкий круг. У центр кола викласти 1/3 сирної начинки і добре защипнути. Перевернути защепнутою стороною вниз і акуратно розкачати хачапурі в плоске коло. Посипати хачапурі зверху тертим сиром і випікати 15 хвилин при 200 градусах.

Хачапурі з м’ясом

Хачапурі з м’ясом – це по суті дріжджовий коржик з фаршем. Його можна смажити в сковороді з олією або випікати у духовці.

  • яйце – 1 шт.;
  • молоко – 300 мл;
  • вода – 300 мл;
  • борошно – 800 г;
  • сухі дріжджі – 6 г;
  • соняшникова олія – 1 ст.л.;
  • цукор – щіпка;
  • сіль – щіпка.
  • фарш будь-який – 1 кг;
  • цибуля – 2 шт.;
  • вершкове масло – 100 г;
  • хмелі-сунелі – 1 ч.л.;
  • сіль, перець за смаком.

Молоко та воду для тіста злегка підігріти. Змішати половину борошна із дріжджами, сіллю, цукром. Влити в борошняну суміш теплу воду та молоко, молоко та яйце. Потім поступово досипати другу половину борошна, поки тісто не стане м’яким та податливим. Борошна може знадобитися більше чи менше. Залишити тісто підніматися на 1 годину в тепле місце.

Для начинки мілко порубати цибулю і крупно нарізати холодне масло. Додати до фаршу. Посолити начинку та додати спеції. Можна також додати кінзу або тертий сир.

Тісто розділити на 7-10 однакових частин і тонко розкотити кожну кулю. Викласти на коло начинку та залишити вільні краї. Защипнути краї коржика з усіх боків. Кожен корж змастити яйцем, збитим з молоком. Викласти хачапурі на деко і запікати хачапурі з м’ясом 30 хвилин при 180°.

Читайте також інші рецепти:

Хачапурі по-аджарськи

Хачапурі – смачна і ароматна випічка родом із Грузії. Вони бувають різних форм та видів, у себе на батьківщині подаються до столу практично щодня. Я вирішив приготувати один з варіантів – хачапурі по-аджарськи. Я впевнений, що ця страва вам неодмінно сподобається своїм насиченим і водночас ніжним смаком.

Як приготувати хачапурі по-аджарськи

Інгредієнти

Для тіста:

Для начинки:

Хачапурі по-аджарськи: Покроковий рецепт

Замісіть тісто для хачапурі по-аджарськи. Для цього в мисці з’єднайте 400 г борошна з 1 ч. л. солі, 1 ч. л. цукру і 1 ч. л. сухих дріжджів. Все перемішайте і додайте 180 мл теплої води і 100 мл молока.

Додайте до тіста 2 ст. л. соняшникової олії. Замісіть м’яке тісто, що не липне до рук. Якщо є необхідність, то додайте ще трохи борошна. Якщо ж тісто занадто туге, то розведіть його трохи молоком або водою. Сформуйте кулю з тіста. Вона має бути однорідною і глянцевою. Акуратно покладіть в миску, змащену олією, і залиште в теплому місці на 40 хвилин для підйому.

Тим часом приготуйте начинювання. Для цього натріть на крупній тертці 450 г сулугуні в миску і додайте 150 г сиру. Введіть 2 яйця, 2-3 ст. л. молока, сіль і мелений перець, якщо забажаєте. Все добре перемішайте і відставте до моменту формування хачапурі.

Тісто вже підійшло, збільшившись в об’ємі в 2-3 рази. Тепер саме час його обминати та ще трохи вимісити.

Далі розділіть тісто на кульки за кількістю хачапурі, які будете випікати. У мене деко досить невелике, тому я зробив з отриманої кількості тіста і начинювання чотири хачапурі. Ви ж дивіться, яке деко у вас, і формуйте хачапурі за своїм бажанням.

У відео до цього рецепту я показую два варіанти формування хачапурі по-аджарськи. Вибирайте той, який вам до вподоби. Візьміть кулю з тіста і розкачайте її в тонкий пласт.

Викладіть готове начинювання на тісто і акуратно розподіліть його, щоб краї залишалися вільними.

Сформуйте так званий «човник», трохи звернувши краї до начинювання.

Перекладіть хачапурі на деко, застелене пергаментом.

Краї тіста змастіть жовтком. Випікайте хачапурі в духовці за температури 230 градусів протягом 15-20 хвилин в режимі конвекції. Саме такий режим я використовував в моїй печі Panasonic.

Дістаньте рум’яні хачапурі та в кожен з «човників» вбийте по 1 жовтку. Знову поверніть в духовку на 1-2 хвилини, щоб жовток прогрівся і зовсім трошки прихопився, і відразу ж виймайте. Подавайте, притрусивши свіжомеленим перцем.

Готувати – це просто!

НЕвелика порада

А чи знаєте ви, як їдять такі хачапурі по-аджарськи? Відламайте хвостик «човника» і розімніть ним жовток всередині начинки. Таким чином ви отримаєте своєрідний соус до начинки. Тепер відправляйте шматочок до рота і насолоджуйтеся божественним смаком!

Відгуки

Олег

18.02.2024 @ 13:26 Перше, що спробував з випічки. З кожним разом все краще й краще виходить. Дякую за рецепт!

Ievgen Klopotenko

Аліна

12.02.2024 @ 19:07 Дуже любимо з чоловіком грузинську кухню, хачапурі не виключення. Уже два роки готую тільки за вашим рецептом бо він найкращий, і виходить завжди смачно❤️

Ievgen Klopotenko

Анна

31.01.2024 @ 23:27 Добрий день) Який краще творог використовувати? (Скільки відсотків)

Ievgen Klopotenko

01.02.2024 @ 05:45 Це особливо немає значення. Підійдуть різні варіанти

наталья Коханевич

10.01.2024 @ 21:34 Добрый вечер! Восторг. Спасибо за отличный рецепт теста! Пришлось заменить творог- рикоттой, сулугуни-скаморца( типа подкопченый сулугуни), добавила Феты для усиления вкуса.
Готовить легко!

Ievgen Klopotenko

Аліна

04.01.2024 @ 14:10 З першого разу вийшло, чоловік просить кожного дня😂

Ievgen Klopotenko

Анастасія

03.11.2023 @ 18:19 Готувала за цим рецептом вперше, дуже смачно вийшло, а головне швидко.

Ievgen Klopotenko

Виктория

05.06.2023 @ 07:59 Очень вкусно получилось! Спасибо Вам большое!
Тесто хорошо подходит! Быстро и легко?

Ievgen Klopotenko

Вікторія

Ievgen Klopotenko

Mykola

23.04.2023 @ 17:57 Готую за цим рецептом вже третій раз і завжди чудовий результат. Небагато часу та задоволена родина! Але є одне питання: що можна було б приготувати з білків, що лишаються окрім безе?

Ievgen Klopotenko

Kateryna

Ievgen Klopotenko

Анастасія

26.03.2023 @ 18:36 Дуже хочеться подякувати пану Євгену за такий простий але дуже смачний рецепт! Побувавши в Сакартвело, закортіло зробити щось з їхньої неймовірної кухні. Тому звернулась до вас, щоби віднайти рецепт цих неповторних хачапурі! Дуже смачно, а головне – дуже просто. Я з кулінарією на «Ви» і пошепки, але завдяки вашим рецептам вдається трошечки ставати більш просунутою в цьому питанні?

Ievgen Klopotenko

Вікторія Коваль

01.03.2023 @ 19:47 А можна в звичайному режимі випікати (без конвекції)??

Ievgen Klopotenko

Дар’я Сорока

22.02.2023 @ 20:55 Обожнюю хачапурі, але сама їх готую вперше. Якби не ви, то так і не приготувала б?. Та що тут говорити, я вперше робила дріжджове тісто?, і «перший млинець не комом». Смачнющі хачапурі і тісто неймовірне ?. Буду готовити ще і ще.

Ievgen Klopotenko

23.02.2023 @ 01:39 Клас!! Пишаюсь вашим досягненням ? Готувати – це просто!

Карина

02.12.2022 @ 16:19 Євген,хочу сказати,що цей рецепт це просто щось найкрутіше. Поки було світло,вирішила спробувати приготувати хачапурі за вашим рецептом,і це дууууже смачно?Єдине-чомусь тісто зовсім не піднялось,я вже встигла засмутитись,але потім воно піднялось вже в духовці,і це так смачно як ні в якому кафе?Дякую Вам велике за такий детальний рецепт і відео.

Ievgen Klopotenko

Олена

24.08.2022 @ 13:28 Дякую за рецепт, дуже просто і дуже смачно. Супер.

Ievgen Klopotenko

Людмила

Ievgen Klopotenko

Віталій

17.01.2022 @ 18:04 Пане Євген, маю дуже малий досвід в кулінарії. Зазвичай це картошечка в духовці та омлет:) Але вчора зробив хачапурі за Вашим рецептом. Це виявилось не складно у дуже смачно! Дружина в захваті!

Ievgen Klopotenko

25.01.2022 @ 01:33 Сууупер!! Вітаю вас!! Ви приклад тому, що готувати може кожен ? Не зупиняйтесь

Olena Verman

07.04.2023 @ 05:34 В мультику “Рататуй” цитують вас? “Готувати може кожен!”))))
Саме ці хачапурі давно не дають мені спокою. Ваш рецепт з-поміж інших виглядає найпростішим. Тому спробую неодмінно!

Ievgen Klopotenko

Оксана

Ievgen Klopotenko

Мирослава

22.09.2021 @ 15:40 Доброго дня! Вчора готувала за Вашим рецептом! Смакота неймовірна, дякую.

Ievgen Klopotenko

Mariia

24.04.2023 @ 18:45 Рецепт неймовірно смачнючий , переживала чи вийте але вийшло ще краще ніж в ресторані куштувала , тільки не було творогу то замінила на фету , дуже смачно , дякую ✨❤️

Ievgen Klopotenko

Юлія

Ievgen Klopotenko

Наталя

16.05.2021 @ 11:07 Доброго дня, а підкажіть, будь ласка, яким сиром можна замінити сулугуни? Я живу в Нідерландах, і здається, що щось подібне на сулугуни бачила колись в турецькому магазині. Дякую!

Ievgen Klopotenko

Наталя

Ievgen Klopotenko

Діана

Ievgen Klopotenko

Горобець

01.10.2023 @ 09:25 Балканський сир кашкавал – можна в турецьких магазинах знайти

Ievgen Klopotenko

Залишити відгук Скасувати відповідь

Читайте також

Смак колоритної Греції: рецепт найсмачнішої мусаки

Лазанья: простий рецепт італійської страви

Рецепт товчанки від Євгена Клопотенка

Соковите м’ясо та імбирний маринад: простий рецепт курячих

Простий салат з оселедця, картоплі та зеленої цибулі

Мінімум калорій – багато смаку! Азійські спрінг роли

Як приготувати філе індички: секрети запікання

Курка, запечена з топленим маслом

Рвана свинина з пюре з цвітної капусти

Томатний сік

Наш український смаколик. Вергуни на кефірі від Євгена

Ви будете в захваті. Лазанья на сковороді від

Лише ягоди та тісто: як приготувати вареники з

Шоколадні пряники на кефірі від Євгена Клопотенка

Бургер по-українськи

Помідори у власному соку

Ніжний сир рікота. Як зробити в домашніх умовах

Простий та смачний сніданок: як приготувати сирні клюски

Без майонезу. Салат мімоза з тунцем та панірувальними

Святковий салат з персиками та сиром від Євгена

Хачапурі по-аджарськи

Інгредієнти

Follow The Directions

Замісіть тісто для хачапурі по-аджарськи. Для цього в мисці з’єднайте 400 г борошна з 1 ч. л. солі, 1 ч. л. цукру і 1 ч. л. сухих дріжджів. Все перемішайте і додайте 180 мл теплої води і 100 мл молока.

Додайте до тіста 2 ст. л. соняшникової олії. Замісіть м’яке тісто, що не липне до рук. Якщо є необхідність, то додайте ще трохи борошна. Якщо ж тісто занадто туге, то розведіть його трохи молоком або водою. Сформуйте кулю з тіста. Вона має бути однорідною і глянцевою. Акуратно покладіть в миску, змащену олією, і залиште в теплому місці на 40 хвилин для підйому.

Тим часом приготуйте начинювання. Для цього натріть на крупній тертці 450 г сулугуні в миску і додайте 150 г сиру. Введіть 2 яйця, 2-3 ст. л. молока, сіль і мелений перець, якщо забажаєте. Все добре перемішайте і відставте до моменту формування хачапурі.

Тісто вже підійшло, збільшившись в об’ємі в 2-3 рази. Тепер саме час його обминати та ще трохи вимісити.

Далі розділіть тісто на кульки за кількістю хачапурі, які будете випікати. У мене деко досить невелике, тому я зробив з отриманої кількості тіста і начинювання чотири хачапурі. Ви ж дивіться, яке деко у вас, і формуйте хачапурі за своїм бажанням.

У відео до цього рецепту я показую два варіанти формування хачапурі по-аджарськи. Вибирайте той, який вам до вподоби. Візьміть кулю з тіста і розкачайте її в тонкий пласт.

Викладіть готове начинювання на тісто і акуратно розподіліть його, щоб краї залишалися вільними.

Сформуйте так званий «човник», трохи звернувши краї до начинювання.

Перекладіть хачапурі на деко, застелене пергаментом.

Краї тіста змастіть жовтком. Випікайте хачапурі в духовці за температури 230 градусів протягом 15-20 хвилин в режимі конвекції. Саме такий режим я використовував в моїй печі Panasonic.

Дістаньте рум’яні хачапурі та в кожен з «човників» вбийте по 1 жовтку. Знову поверніть в духовку на 1-2 хвилини, щоб жовток прогрівся і зовсім трошки прихопився, і відразу ж виймайте. Подавайте, притрусивши свіжомеленим перцем.

h2:eq(0)’ data-code=’PGRpdiBjbGFzcz0nY29kZS1ibG9jayBjb2RlLWJsb2NrLTEgY29kZS1ibG9jay1wcmVtaXVtXzFtJyBzdHlsZT0nbWFyZ2luOiA4cHggYXV0bzsgdGV4dC1hbGlnbjogY2VudGVyOyBkaXNwbGF5OiBibG9jazsgY2xlYXI6IGJvdGg7Jz4KPCEtLSAvNTgzMDI4NDQvU0xEU19LbG9wb3RlbmtvX1ByZW1pdW0xX00gLS0+CjxkaXYgaWQ9J2Rpdi1ncHQtYWQtMTYxNzM4MjEzMjExNC0wJyBzdHlsZT0nd2lkdGg6IDMwMHB4OyBoZWlnaHQ6IDI1MHB4Oyc+CiAgPHNjcmlwdD4KICAgIGdvb2dsZXRhZy5jbWQucHVzaChmdW5jdGlvbigpIHsgZ29vZ2xldGFnLmRpc3BsYXkoJ2Rpdi1ncHQtYWQtMTYxNzM4MjEzMjExNC0wJyk7IH0pOwogIDwvc2NyaXB0Pgo8L2Rpdj4KPC9kaXY+Cg==’ data-block=’1’>

Товари від Шефа

Поради Клопотенка

Поради експертів

Новини

@Klopotenko

Підписатися на нас

Всі права на матеріали, розміщені на сайті klopotenko.com охороняються відповідно до законодавства України. Повне або часткове використання матеріалів сайту klopotenko.com без письмового дозволу Адміністрації сайту забороняється. © Євген Клопотенко 2024

h2:eq(1)’ data-code=’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’ data-block=’2’>

h2:eq(2)’ data-code=’PGRpdiBjbGFzcz0nY29kZS1ibG9jayBjb2RlLWJsb2NrLTMgY29kZS1ibG9jay1wcmVtaXVtXzNtJyBzdHlsZT0nbWFyZ2luOiA4cHggYXV0bzsgdGV4dC1hbGlnbjogY2VudGVyOyBkaXNwbGF5OiBibG9jazsgY2xlYXI6IGJvdGg7Jz4KPCEtLSAvNTgzMDI4NDQvU0xEU19LbG9wb3RlbmtvX1ByZW1pdW0zX00gLS0+CjxkaXYgaWQ9J2Rpdi1ncHQtYWQtMTYzMjc1ODU1OTA1MC0wJyBzdHlsZT0nbWluLXdpZHRoOiAzMDBweDsgbWluLWhlaWdodDogMjUwcHg7Jz4KICA8c2NyaXB0PgogICAgZ29vZ2xldGFnLmNtZC5wdXNoKGZ1bmN0aW9uKCkgeyBnb29nbGV0YWcuZGlzcGxheSgnZGl2LWdwdC1hZC0xNjMyNzU4NTU5MDUwLTAnKTsgfSk7CiAgPC9zY3JpcHQ+CjwvZGl2Pgo8L2Rpdj4K’ data-block=’3’>

h2:eq(3)’ data-code=’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’ data-block=’4’>

h2:eq(4)’ data-code=’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’ data-block=’5’>

h2:eq(0), .posts-e .post-border:eq(2)’ data-code=’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’ data-block=’19’>

h2:eq(1), .posts-e .post-border:eq(4)’ data-code=’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’ data-block=’20’>

h2:eq(2), .posts-e .post-border:eq(6)’ data-code=’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’ data-block=’21’>

h2:eq(3), .posts-e .post-border:eq(8)’ data-code=’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’ data-block=’22’>

h2:eq(4), .posts-e .post-border:eq(10)’ data-code=’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’ data-block=’23’>

h2:eq(5)’ data-code=’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’ data-block=’24’>

h2:eq(0), .direction-wrap-layout1′ data-code=’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’ data-block=’25’>

Хачапурі по-аджарськи: докладний рецепт, як приготувати вдома

Гарячий хліб із сиром — безпрограшне поєднання. У різних варіаціях зустрічається в різних кухнях світу, самі тільки грузини вигадали понад 50 рецептів на основі цих двох інгредієнтів. Це усіма улюблені хачапурі, найбільш відома трійця — по-імеретинськи, по-мегрельськи та по-аджарськи.

Аджарські хачапурі нагадують за формою човен, наповнений начинкою з яйця та сиру. Якщо все приготовлено правильно, то білок яйця буде пропечений повністю, а жовток залишиться сирим. За традицією, спочатку треба ламати гострі краї човника, ними перемішати начинку і лише потім їсти страву.

Вважалося, що такими хачапурі пригощали моряків, що ступали на берег. До речі, на іншому березі Чорного моря у Туреччині є дуже схожа національна страва, що зветься «піде».

В ідеалі для приготування потрібний грузинський імеретинський сир. Якщо не вдасться знайти його — можна замінити в рецепті сиром сулугуні або адигейським, вони ближчі до імеретинського за текстурою і смаком.

Про автора

admin administrator