Скільки важить гусяче яйце для інкубації

Авторadmin

Скільки важить гусяче яйце для інкубації

Скільки і як зберігаються гусячі яйця для інкубатора

Якщо ви вирішили зайнятися розведенням гусей, перш за все потрібно подумати про виведення молодняка. Можна, звичайно, просто купити молодих гусенят, але при деякому багажі теоретичних знань, терпінні і дотриманні певних правил, цілком можливо добитися в домашніх умовах високого відсотка виведених пташенят.

Як правильно і скільки зберігати гусячі яйця

У теплу пору року збирати яйця потрібно двічі на день – вранці і ввечері. Навесні, через перепади температур, їм загрожує переохолодження, влітку загрозою є спека. Постарайтеся забирати їх теплими і залишати на зберігання в прохолодному місці.

Не слід допускати тривалого перебування інкубаційного матеріалу в гнізді ще й з такої причини: через повітряну камеру в яйце надходить повітря, і якщо місце, в якому воно знаходиться, брудне і сире, всередину потрапляють бактерії.

Вам буде корисно дізнатися, ніж гусячі яйця відрізняються від курячих і як їх приготувати.

Для інкубації необхідно зібрати партію яєць. В період збору вони повинні зберігатися горизонтально, їх слід регулярно перевертати. Оптимальні умови зберігання:

Велике значення має термін, який матеріал пролежав до інкубації. Нормою вважається термін 10 днів, далі ймовірність успішного виведення починає знижуватися.

Як збільшити термін зберігання

Термін зберігання інкубаційного матеріалу можна збільшити наступними способами:

  1. Яйце, через 2-4 дні після того, як воно було знесено (але не пізніше 4 днів), кладуть в інкубатор (при 38 ° C). Через 5 годин дістають і прибирають на зберігання в більш прохолодне приміщення.
  2. Прогрів інкубаційного матеріалу кварцової лампою. Відстань – 0,4 метра, тривалість процедури – 1/2 години. Таке опромінення стимулює вироблення вітаміну D, що має велике значення для життєздатності ембріона.
  3. Кожен день яйця нагрівають до температури 37 ° С. Тривалість процедури – 1 година. Такий спосіб називається «штучне гніздо», він імітує присутність гуски в гнізді.
  4. Підігрів матеріалу безпосередньо перед інкубацією. Такий захід стимулює обмінні процеси, підігрів не дозволяє їм остаточно завмерти. Прогрів здійснюється при 22-26 ° С протягом 12-18 годин.
  5. Зберігання в газовій суміші з високим вмістом азоту. Матеріал після збору обробляють антисептиками, охолоджують і укладають в пакети з щільного поліетилену. Пакети наповнюють за допомогою шланга азотом з балона і герметично закривають. Зберігають протягом 16-18 діб. Азот – інертний газ, в його присутності знижується активність мікроорганізмів, припиняються гнильні процеси.
  6. Збільшення вище норми температури інкубації в початковий період. Підвищення температури стимулює обмінні процеси і підсилює метаболізм, як наслідок – зростає ймовірність благополучного вилуплення.

Правила закладки яєць в інкубатор

Щоб інкубація пройшла успішно, треба з самого початку враховувати особливості цього процесу:

  1. Якщо інкубатор призначений для виведення птахів різних видів, потрібно помістити гусячі яйця в призначені спеціально для них лотки.
  2. Треба переконатися, що всі вони однакового розміру і позбавлені дефектів.
  3. Перед закладанням в інкубатор яйця слід маркувати будь-яким символом, наприклад «+». Таке маркування дозволить уникнути плутанини при перевертанні.
  4. Яйця треба прогріти перед закладкою до кімнатної температури, залишивши їх на 8-10 годин в приміщенні при 25 ° С.
  5. Перед початком роботи інкубатор повинен бути прогрітий до 37,6-37,9 ° С.

Як вибрати яйця

Спочатку проводять візуальний огляд інкубаційного матеріалу. Для внутрішнього огляду використовують овоскоп.

  1. Слід вибирати яйця правильної форми, без наростів, середнього розміру, типового для даної породи: для легких порід – 120-140 г, для важких – 160-180 м Висота – 8-10 см, діаметр – до 5 см.
  2. Для інкубації підходить матеріал від несучок у віці 2-4 роки.
  3. Наявність на шкаралупі плям зеленого відтінку (можливо, червонуватого) свідчить про те, що зберігаються вони занадто довго – ймовірно, в них почалися незворотні процеси.
  4. Жовток і білок повинні бути ізольовані один від одного.
  5. Жовток повинен бути один, без вкраплень і плям, не торкатися шкаралупи. Всередині взагалі не повинно бути будь-яких цяток, маленьких точок або вкраплень.
  6. Повітряна камера повинна знаходитися під тупим кінцем, міцно триматися, перестати висуватися.

Перевірка яєць як до періоду інкубації, так і під час – це важливі етапи виведення пташенят. Читайте про те, що собою являє овоскоп і як правильно овоскопіровать яйця.

Використовуємо овоскоп для внутрішнього огляду яєць

Чи потрібно мити яйця перед висиджування

Інкубаційний матеріал миють тільки в разі його сильного забруднення. Для даної процедури застосовують слабкий розчин перманганату калію або гидроперита. Миття проводять акуратно, намагаючись не порушити зовнішній шар шкаралупи. Терти і витирати яйця після миття не можна, це може порушити зовнішній шар.

Цікаво дізнатися, чи можна пити або їсти сирі яйця і яку вагу яйця.

Особливості висиджування гусячих яєць

Після початку процесу інкубації необхідно постійно контролювати такі чинники:

  • температура;
  • вологість;
  • перевертання в певні проміжки часу.

Щоб отримати високий відсоток виводка, потрібно звернути увагу на деякі особливості інкубації:

  • перші 2 тижні уважно стежте за тим, щоб інкубаційний матеріал не переохолоджувався, а ось легкий і нетривалий перегрів допустимо;
  • другі 2 тижні, навпаки, не слід допускати перегріву, для цього 2 рази в день пристрій відключають на 1/4 години.

Відомо, що при довгому утриманні яєць, вони втрачають свою харчову цінність і стають небезпечними для здоров`я. Дізнайтеся як визначити свіжість яйця в домашніх умовах, а зокрема як перевірити свіжість яйця, опустивши його в воду.

Велике значення має правильна вологість повітря. Гусячі яйця мають товсту шкаралупу, тому для того, щоб пташеняті було легше вилупитися, необхідно регулювати вологість повітря приблизно за такою схемою:

  • перший тиждень – 70%;
  • друга-четверта – 60%;
  • на 28 добу і до вилуплення, вологість повітря підвищують до 90%.

На шосту добу інкубації починають проводити зрошення слабо рожевим розчином перманганату калію (0,02%). Обприскування проводять таким чином:

  • з 6 по 10 добу – 1 раз;
  • з 11 по 20 – 2 рази;
  • з 21 до 24 -3 рази;
  • з 25 до 27 – 4 рази.

важливо! Кожен день зберігання додає 1 годину до терміну інкубації. Так що при складанні схеми інкубації слід враховувати кількість днів, яке зберігався інкубаційний матеріал.

Дана процедура сприяє охолодженню і нормалізує газообмінні процеси. Обприскування гусячих яєць перманганатом каліяЧтоби інкубація пройшла якомога успішніше, постарайтеся уникати таких помилок:

  • недотримання температурного режиму призводить до загибелі ембріона, або появи пташенят з патологіями;
  • надмірне зволоження або сухість можуть перешкодити гусеняти вилупитися;
  • через недотримання часових інтервалів перевертання яєць майбутній Гусеня може присохнути до шкаралупи;
  • не слід часто відкривати пристрій в день вилуплення – дайте гусенята обсохнути, інакше вони можуть загинути від переохолодження;
  • різкі коливання світла в пристрої можуть стати причиною загибелі ембріона.

Крім яєць, корисними властивостями володіє також яєчна шкаралупа. ознайомтеся чим корисна яєчна шкаралупа для людини, як приготувати і як застосовувати в народній медицині.

В середньому, від однієї гуски можна отримати 45-75 яєць на рік. У порівнянні з яйценоскостью курей яєчних порід – це вкрай мало. Так що це досить цінний ресурс, до якого слід ставитися вкрай дбайливо, дотримуючись усіх правил виведення пташенят. А для цього необхідно вивчити особливості інкубації в домашніх умовах і постаратися уникнути можливих помилок.

Правила вибору гусячих яєць і їх овоскопирование по днях

Фермери, що займаються виведенням домашньої птиці за допомогою інкубаторів, знають, що на якість виводка впливають кілька важливих факторів. Одним з них є якісний інкубаційний матеріал. Розглянемо критерії відбору гусячих яєць і правила їх зберігання перед інкубацією.

  • Як вибрати гусячі яйця для інкубатора
    • Вага і форма яйця
    • Шкаралупа
    • Жовток
    • Повітряна камера
    • Чи є зародок
    • Скільки зберігаються гусячі яйця
    • Правила зберігання
    • Збільшення терміну зберігання

    Як вибрати гусячі яйця для інкубатора

    1. Візуальний огляд: допомагає визначити, чи відповідає вимогам зовнішній вигляд яєчка (форма, вага і стан шкаралупи).
    2. Овоскопування, або просвічування овоскопом, в ході якого досліджується внутрішній вміст: жовток, повітряна камера і зародок.

    чи знаєте ви? тибетські ченці поклонялися білосніжному гусака, так як вірили, що він є втіленням бога Шиви. А стародавні римляни вважали гусака улюбленцем Марса, бога війни.

    Вага і форма яйця

    • Вагові норми: 120 – 140 г (для легких порід) і 160-190 г (для важких порід);
    • Норми розмірів: 8 – 10 см в довжину і 4 – 5 см в ширину;
    • Форма повинна бути правильною, не допускається занадто подовжена, грушоподібна, Конусна, плеската, кругла.

    важливо! екземпляри, розміри яких виходять за зазначені рамки, відбраковуються. Немає гарантії, що з них вилупляться здорові гусенята.

    Шкаралупа

    До цієї частини яйця теж є вимоги:

    • Поверхня гладка і рівна;
    • Тверда, а не м’яка;
    • Без пошкоджень: тріщин, відколів;
    • Без дефектів: вм’ятин, горбів, шорсткостей, наростів і пояса (потовщення посередині);
    • Чиста, без забруднень: посліду, крові, пір’я.

    Одні птахівники миють яйця водою і дезінфікують в марганцівці. Інші кажуть, що мити шкідливо, і очищають їх перекисом водню.

    Відео: підготовка і закладка гусячих яєць в інкубатор

    Жовток

    Перед закладкою в інкубатор слід просвітити овоскопом все яйця, як би ідеально вони не виглядали. Немає сенсу закладати незапліднені екземпляри і ті, всередині яких спостерігаються патології.

    важливо! щоб гусяче яйце не встигло забруднитися, бажано його забирати з гнізда відразу після знесення. Якщо воно полежить в посліді більше 5 годин, то в пори шкаралупи проникнуть мікроби, згубні для зародка.

    Жовток повинен відповідати наступним критеріям:

    • Один, а не два;
    • Темного кольору і без чітких меж;
    • Розташовується в центрі;
    • Рухливість: при поверненні яйця жовток повільно повертається в центр (якщо він не рухається, значить, прилип до шкаралупи);
    • Градинки, які підтримують жовток, цілі;
    • Однорідність жовтка, без різних включень;
    • Білок густий, а не рідкий, без затемнень;
    • Жовток і білок не повинні змішуватися.

    Повітряна камера

    Тут теж є свої стандарти:

    • Розташування: в тупому кінці, але не збоку і не з гострою боку;
    • Розмір: маленька, не товще 2 мм (велика повітряна камера говорить про несвіжість продукту);
    • Не повинна бути рухомою (переміщення — ознака відшарування внутрішньої оболонки).

    Чи є зародок

    Визначити наявність зародка можна тільки на 4-5 день після знесення. До цього часу жовток занадто рухливий і блідий, а повітряна камера ще не сформована. Тому робити овоскопирование має сенс на п’ятий день, але не раніше. При цьому сам зародок все одно не буде видно.

    Ознаки заплідненості:

    • Наявність повітряної камери правильного розміру в правильному місці;
    • Жовток вже не світлий, а темний і однорідної консистенції;
    • Жовток рухається всередині білка, але повільно і завжди повертається в центральне положення.

    Зберігання гусячого яйця до закладки

    Багатьом Птахівникам доводиться чекати кілька днів, щоб зібрати потрібну кількість яєць і щоб вивести з них пташенят одного віку. До того ж фахівцями помічено, що краще інкубувати не тільки що знесені яєчка, а полежали кілька годин і навіть днів. Таке охолодження зміцнює зародок.

    чи знаєте ви? на другий день після вилуплення гусенята вже вміють майстерно плавати. Гуска їх цьому не вчить, так як плавання — це вроджений інстинкт.

    Скільки зберігаються гусячі яйця

    Думки з цього питання розходяться. Одні стверджують, що кращий вік яєць для закладки — 5 днів, інші вважають оптимальним термін 10-15 днів. Але чим довше вони зберігаються, тим менше відсоток виводка:

    • Якщо матеріал зберігаються 5 днів, то виводимість 79,8 %;
    • 10 днів-72,7 %;
    • 15 днів-53,7 %;
    • 20 днів-32,5 %;
    • 25 днів-0%.

    Правила зберігання

    Умови зберігання інкубаційного матеріалу сильно впливають на кількісні показники виводка і на якість (здоров’я) гусячого потомства.

    • Приміщення: сухе, чисте, добре вентильоване, без сторонніх запахів (в брудному і сирому приміщенні через пори шкаралупи з повітрям в яйце потрапляють згубні мікроби);
    • Температура: 8-18 ° з, в ідеалі 12-15 ° з (при температурі вище 22 °з починає розвиватися зародок, але неправильно, і яйце швидко старіє);
    • Вологість: 70–80 %;
    • Положення яєць: вертикально, тупим кінцем вгору (перевертати раз на тиждень) або горизонтально, гострим кінцем злегка вниз (щодня перевертати);
    • Транспортування: дуже обережно, не струшуючи, щоб не пошкодити повітряну камеру або цілісність яйця).

    Збільшення терміну зберігання

    Щоб заповнити лоток інкубатора, іноді доводиться зберігати матеріал довше 10 днів. Тоді потрібно знизити температуру в приміщенні до 8-10 ° С.

    1. Періодичне прогрівання: на 2-4 день після знесення яйця прогрівають в інкубаторі протягом 4-5 годин при температурі 37,5–38 °з і вологості 55-70 %. Потім лоток повертають в колишні умови зберігання. Одні птахівники повторюють цю процедуру кожні 2-3 дні, Інші — через 5 днів. А деякі вважають, що досить виконати її один раз.
    2. Щоденне прогрівання: починаючи з п’ятого дня, яєчний лоток кожен день на одну годину відправляється в інкубатор, нагрітий до 37,2 °З.ця процедура відтворює природний процес, коли гуска щодня сідає на кладку для висиджування.
    3. Зберігання в зміненому газовому середовищі: яйця поміщають в герметичну упаковку (міщок з лавсан-поліетилену), в якій з часом вичерпується кисень, який поглинають яєчка. Чим менше кисню в середовищі навколо яйця, тим повільніше воно старіє. Також можна збагатити середу в мішку азотом, озоном або вуглекислим газом з балончика з вуглекислотою, старіння сповільниться ще швидше. У такій тарі матеріал повинен зберігатися при 10-12 °С.

    важливо! Перед застосуванням будь-якого методу тривалого зберігання кожне яєчко обов’язково слід продезінфікувати.

    Закладка яєць в інкубатор

    1. Перед заповненням інкубатор прогрівають до 37,8–38 °з, для цієї мети його включають на 3-4 години раніше.
    2. Матеріал підготовлений заздалегідь: правильно відібрані екземпляри, перевірені на овоскопі, чисті і продезінфіковані.
    3. Продукти укладають в лоток горизонтально.
    4. При відсутності автоматичного поворотного механізму їх необхідно буде перевертати вручну (бажано 4 рази на день). Для зручності можна кожен екземпляр помітити з двох сторін.
    5. Встановити режим в інкубаторі: температура-38-39 °з, вологість-70 %.
    6. Слідувати правилам інкубації гусячих яєць.

    Ступінчаста закладка гусячих яєць в інкубатор: відео

    Овоскопування по днях

    1. Перед закладкою перевіряється якість продукту: відсутність пошкоджень шкаралупи і темних плям, стан жовтка і білка, наявність повітряної камери.
    2. На 8-10 день інкубації: вже видно плямочка зародка і сітка його кровоносної системи. також можна побачити пошкодження, не помічені раніше, порожнє незапліднене яйце (повністю просвічується) і криваве кільце (зародок помер).
    3. На 15-21 день: хороший екземпляр не просвічується, повністю темний, а світиться тільки повітряна камера. Поганий варіант: повністю світиться-незапліднене, світле з темною плямою і без кровоносної сітки — зародок загинув.
    4. В останні дні перед вилупленням (28-29 день): можна побачити руху Гусеня, почути шум і його писк. Негідний екземпляр: темний, але не видно рухів і не чути ніяких звуків — Гусеня загинув.

    Погані яйця потрібно видаляти з інкубатора відразу після виявлення.

    До відбору інкубаційного матеріалу і його зберігання потрібно підходити дуже серйозно. Ці два фактори сильно впливають на результат інкубації.Щоб отримати хороший виводок здорових гусенят, необхідно чітко дотримуватися всіх описаних вище правил.

    Відео: овоскопування інкубаційних яєць

    Відгуки

    Відразу потрібно мити і дезінфікувати яйця, призначені на зберігання для інкубації, або прямо перед інкубацією?

    Так, яйця бажано дезінфікувати відразу після збору і перед закладкою. Потім ще рекомендується проводити їх дезінфекцію перед перекладанням на висновок. Але треба пам’ятати, що інкубатор також необхідно дезінфікувати.

    Чи можна дезінфікувати звичайної марганцівкою?

    Так, можна, але розчин повинен бути не дуже концентрованим, оскільки він проникає всередину яйця і може нашкодити зародку. Також можна купати в 1-1,5% розчині перекису водню, 0,2-0,5% надоцтової кислоти, 1,5-2,0% хлораміну б.

    В домашніх умовах більш прийнятна так звана волога дезінфекція яєць, одним з методів якої є обробка шкаралупи низькодисперсними аерозолями водних розчинів різних дезінфектантів.

    Дезінфектант типу Віроцід (VIROCID) застосовують методом аерозолю або спрею, також його використовують і для обробки інкубаторіїв і інкубаційних шаф. Хорошим методом є опромінення яєць кварцовою лампою на відстані 30-40 см з двох сторін протягом 10-15 хвилин.

    При виникненні в господарстві колібактеріозу додатково проводять йодування яєць в 0,5-1%-ому розчині йоду або хлорування в розчині хлорного вапна, що містить 1,2-1,5% активного хлору, а при виникненні аспергільозу їх обробляють 5%-ним розчином мідного купоросу.

    по-перше, кращий вік гуски, для кладки яєць на інкубацію, – 2-4 роки (на 1 гусака краще мати 3-4 гуски). По-друге, яйця відбирають чисті. Брудні яйця необхідно відразу ж дезінфікувати!

    якщо немає овоскопа, то можна в картоні вирізати коло, або взяти коло від болгарки, покласти на каструльку, а в каструлю помістити лапочку, в середину кола завадимо яйце і переглядаємо.

    Я замість овоскопа використовую дитячий філімоскоп, все відмінно видно

    Все про інкубацію гусячих яєць в домашніх умовах

    Навесні особливо сильно хочеться займатися домашнім господарством. А для фермера весна, це ще і відмінний час для інкубації птиці. Навіть якщо ви новачок в цій справі і раніше ніколи не займалися нічим подібний, не переживайте. Послідовні кроки, які ми опишемо далі в цій статті допоможуть стати справжнім професіоналом і уникнути багатьох помилок, які допускають більшість фермерів на початку свого шляху.

    Займатися инкубацией яєць можна в двох цілях: в якості хобі, яке приносить задоволення або ж в якості отримання прибутку. І те й інше вимагає певних навичок, за допомогою яких розведення домашньої птиці увінчається успіхом у вигляді здорового потомства. Процес інкубації яєць зовсім не складний, але вимагає дотримання деяких умов. Залежно від того, яйця який птиці ви будете закладати інкубатор, будуть відрізнятися особливості догляду за яйцями, про це ми поговоримо далі в статті.

    Особливості інкубації гусячих яєць

    Гусей можна пасти на луках і це значно економить бюджет, так як не потрібно витрачатися на корми. Саме тому фермери часто зупиняють свій вибір саме на цьому типі яєць. Навіщо вдаватися до інкубації гусячих яєць, якщо можна обзавестися гускою, яка буде висиджувати яйця? Справа в тому, що в сучасному темпі, гуси потроху втрачають здатність до висиджування яєць. Так що висновок напрошується сам собою. Інкубація – простий спосіб отримати нове потомство без особливих зусиль.

    Говорити про переваги інкубації в домашніх умовах можна довго. Але поки ви будете читати перелік всіх за і проти, який-небудь інший фермер в цей час буде спостерігати за тим, як вилуплюються його пташенята. Так що не варто відтягувати момент зайвими роздумами. Просто озбройтеся всім необхідним інвентарем та знаннями, якими ми поділимося в цій статті і приступайте до цьому захоплюючому процесу.

    Потрібно відзначити, інкубація гусей відрізняється від інкубації курчат і каченят. Тут потрібно дотримуватися деяких правил стосовно закладки, режиму і температури в інкубаторі для гусячих яєць, графік інкубації і так далі.

    Відбір гусячих яєць для інкубації?

    Від того, якої якості ви закладете яйця в інкубатор, буде залежати загальний результат виведення молодняка гусей. Адже, якщо покласти непридатні яйця, ви просто витратите час і сили і не отримаєте очікуваного результату. Так що на даному етапі краще не лінуватися і направити всю увагу і сили на виявлення вибракування. За великим рахунком, відбір гусячих яєць від відбору яєць курки або гуски кардинально нічим не відрізняється. Але все ж деякі відмінності присутні:

    • Шкаралупа повинна бути без нерівностей, шорсткостей і тим більше тріщин.
    • Колір повинен бути однорідним, без пігментів і яскравих плям.
    • Особливу увагу слід приділити жовтка. Він повинен розташовуватися в центрі, а його контури повинні бути чітко окреслені. Розмитий жовток – ознака вибракування.
    • Вага гусячого яйця в середньому більше в 4 рази курячого і становить від 120 грам до 180 грам в залежності від породи гусей.
    • Яйце підходяще для інкубації матиме наступні розміри: ширина близько 5 см, довжина приблизно 10 см.
    • Занадто малі яйця або занадто великі непридатні для інкубації.

    Якщо при огляді яєць ви виявили якесь невідповідність, то це свідчить про те, що ембріон може не сформуватися, а якщо навіть і сформується, то навряд чи виживе. Так що не витрачайте час на інкубацію того, що не приносить свої плоди.

    Овоскопирования гусячих яєць в домашніх умовах допоможе визначити якість яйця і відсіяти браковані варіанти. За допомогою овоскопа можна переглянути вміст яйця і переконатися у відсутності тріщин на шкаралупі. Овоскопирования проводиться однаково для яєць усіх видів. Тут можуть лише відрізняться терміни повторного проведення процедури. Але перед закладкою яєць в інкубатор, овоскопирования проводиться в будь-якому випадку.

    Зберігання гусячих яєць до закладки в інкубатор

    Оскільки ятати яєць потрібно проводити одночасно, щоб дотримуватися режиму температури та й в кінці в один день спостерігати за тим, як вилуплюються гусенята. Потрібно організувати місце для зберігання яєць. Як зберігати яйця до інкубації? Зробити це дуже просто, варто лише дотримувати деякі рекомендації.

    Після збору і проходження перевірки на шлюб, яйця слід розташувати на боці. І у новачків тут відразу ж повинен спливти питання: при якій температурі зберігати гусячі яйця для інкубації? Температурний режим – один з основних критеріїв для правильного зберігання яєць.

    1. Градусник не повинен перевищувати позначку 10-12 градусів в приміщенні, де зберігаються яйця.
    2. Вологість повітря – ще один важливий показник. Вона повинна бути в межах 70-80%. Якщо повітря дуже сухе, можна поставити ємність з водою і трохи змочити тканинну серветку.
    3. Скільки можна зберігати яйця для інкубації? Питання, яке цікавить багатьох. У кожного виду яєць свої терміни. Але що стосується гусячих, то зберігати їх можна не більше 7 днів.
    4. Якщо яйця зберігаються більше 4-х днів, то їх потрібно перевертати.

    Терміни інкубації гусячих яєць

    Якщо вас цікавить питання скільки часу висиджує яйця гуска, то однозначної відповіді немає. Але приблизно це займає 4 тижні. Що стосується термінів інкубації яєць, то з моменту, як ви заклали яйця в інкубатор до першого писку в середньому проходить 30 днів. Втім, як ви зрозуміли з вище описаних рекомендацій, вже з 28 дня потрібно готуватися до того, що пташенята ось-ось почнуть вилуплюватися.

    На 29-й день на шкаралупі можна помітити невеликі тріщини, це і є перші спроби пташенят пробитися в цей світ. І через добу, як правило, починається масове вилуплення. В цілому, на висиджування яєць в інкубаторі йде 30 днів. Але в деяких випадках, фермери відзначають, що процес може затягнутися і до 32 днів. І це цілком нормально. Оскільки у кожної людини, можна сказати, різні вихідні дані.

    Сюди можна віднести різні фірми і моделі інкубаторів, у кого-то він може бути взагалі саморобний. Від цього залежить потужність нагріву лампи, по ланцюжку тягнеться температурний режим. Сюди ж можна віднести обприскування. Можливо, хтось робить це більш інтенсивно. І перевертання яєць тут не на останньому місці. Так як часті перекидання забезпечують рівномірний прогрів шкаралупи і всього вмісту яйця. Загалом, як бачите нюансів ну прям дуже багато. Так що тут все більш, ніж індивідуально. Але, якщо все робити правильно, то сильних відхилень в нормах бути не повинно.

    Через що буває затримка при вилуплення пташенят? Іноді трапляється так, що пташенята і самі раді б з’явитися вчасно, але у гусячих яєць дуже товста шкаралупа і часом, через неї складно пробитися. Тому в деяких випадках, логічно буде допомогти молодняку ​​пройти цей нелегкий шлях. Звичайно ж, робити всю роботу за них і виколупувати гроша не варта, адже це цілком природний і природний процес. Уже з народження, вони повинні привчатися до боротьби за виживання.

    Які помилки роблять фермери-початківці?

    Неможливо починати щось нове, не набивши пару-трійку шишок. Але сподіваємося, що ця стаття допоможе вам уникнути багатьох проблем, непорозумінь при інкубації яєць. На завершення ми зібрали кілька найпоширеніших помилок, які здійснюють фермери-початківці абсолютно неусвідомлено. І навіть якщо ви вже відчуваєте себе впевненим фермером, ми все-таки рекомендуємо ознайомитися з цим розділом. Можливо, ви теж знайдете у собі щось корисне.

    Отже, які ж дії ведуть до загибелі більшості ембріонів? Варіантів може бути декілька:

    1. Неуважний відбір яєць. Можливо, при овоскопирования ви не дуже ретельно переглядаєте шкаралупу і допускаєте до інкубації яйця, які свідомо не можуть бути з зародком.
    2. Пошкодження шкаралупи або жовтка під час дезінфекції. Можливо, на даному етапі ви виконуєте занадто різкі рухи, що призводить до травмування та деформації рідини.
    3. Недотримання температурного режиму і перепади температури. Тут теж потрібно діяти дуже плавно. Не можна різко підвищувати градус, яйця можуть перегрітися.
    4. Точно також не рекомендується різке охолодження. Оскільки можливо завмирання розвитку зародка. До слова, якщо у вас розіграється великий інтерес в момент вилуплення гусячого потомства і ви будете занадто часто відкривати і закривати кришку інкубатора, температура буде скакати, що згодом може привести до загибелі пташенят.
    5. Недолік вологи. Крім того, що яйця потрібно перевертати кожні пару годин, разом з цим їх потрібно обприскувати.
    6. Діставати птицю з інкубатора до моменту її повного висихання – груба помилка початківця птахівника. Це серйозне порушення, наслідок якого може служити загибель молодняка.

    Всі, хто прочитав цей список і не помітив за собою таких помилок – так тримати. У будь-якому випадку, саме ваш особистий досвід допоможе відчувати себе більш впевнено і займатися инкубацией гусячих яєць на повному автоматі, без страху, що щось піде не так. На цьому стаття підійшла до кінця. А купити яйця для інкубації можна на нашому сайті!

Про автора

admin administrator