Скільки важить один Кіткат

Авторadmin

Скільки важить один Кіткат

Скільки повинна важити кішка?

Домашні кішки часто схильні до зайвої ваги, так як ведуть розмірений спосіб життя і мають постійний доступ до їжі. Також не малу роль має зайву перегодовування їх смачною їжею. Щоб уникнути проблем з вагою тварини, власникам необхідно знати середню вагу кішки, який залежить від її віку, статі та породи. Про це піде мова в статті.

Норма ваги для деяких порід

Скільки повинна важити кішка певної породи, представлено в таблиці. Треба розуміти, що «нормальна вага» – поняття відносне, залежне від різних факторів. Наприклад, котенок Мейн-Кун в 3 місяці важить майже 2 кілограми, і дорослий Девон-Рекс може важити також. Вага обох тварин буде вважатися нормальним.

породаНормальний (середній) вага (кг)
Абессінская4-7,5
американський бобтейл3-6,5
бенгальська3,5-6,5
Британська короткошерста4-8
Британська довгошерста3-7
Девон-Рекс2-3,5
Манчкин2-4
Мейн-Кун5-10
Норвезька лісова4-9
Ориентальная4-8
перська4-7
Російська блакитна4-8
сіамська3-5
Сибірська3,5-9
сфінкс3-5
шотландська3-6

Можна не знати величин нормальної ваги для кота, щоб зробити висновок про його стан здоров`я. Визначити нормальну вагу домашнього улюбленця досить просто, навіть не вдаючись до використання підлогових ваг. Необхідно самостійно провести огляд тварини, і дізнатися до якої вагової категорії його можна віднести.

Категорії можливого ваги

  • Недостатня вага кішки. Кістки добре помітні і виступають. Жирові відкладення на грудній клітці відсутні.
  • Нормальна вага кота. Тіло має форму пісочного годинника при вигляді зверху (визначається поперековий талія), мускулисте. При огляді злегка видно обриси кісток. Хребет і ребра легко промацуються, живіт підтягнутий, на ньому є мінімальна жировий прошарок.
  • Збільшений вага кота. Талія визначається. На морді, спині і животі є невеликі жирові відкладення, ребра не видно, але з працею промацуються. При погляді збоку живіт не виражений.
  • ожиріння середнє. Талія широка, зверху слабо визначається. Кістки не видно і практично не промацуються. Помірна жировий прошарок на животі, грудній клітці та у основи хвоста. Збоку живіт трохи збільшений.
  • ожиріння сильне. Талія зверху не проглядається. Кістки промацуються насилу. Є виражена жировий прошарок на спині, у основи хвоста, грудній клітці і животі. Грудна клітка і живіт широкі. Збоку живіт помітно збільшений.

Кішки в основному ростуть до року. Домашній кіт в 1 рік важить в середньому 3-6 кг, кішки на 1-3 кг менше. Якщо вага недостатній або зайвий (одним словом – ненормальний), потрібно обов`язково звернутися до ветеринара для визначення можливих причин. Ветеринар проведе огляд, необхідні дослідження і призначить лікарські препарати або корекцію раціону. Навіть якщо кішка відноситься до категорії нормального ваги, її необхідно регулярно показувати ветеринару.

Скільки важить кіт?

Кошеня в будинку — щастя, а ще серйозна відповідальність. Будь-який господар знає, що для будь-якої тварини необхідно забезпечити належні умови проживання, щоб вона почувалася зручно. Наприклад, обов’язково забезпечити в нашому випадку кошеня їжею, яка підходить власне його організму.

Адже здоров’я сильно залежить від того, чим харчується домашній улюбленець. А найкращий із показників здоров’я — набір маси. Розберемо детальніше, скільки має важити кошеня і дорослий кіт, а ще вивчимо тонкощі ваги різних порід.

Для чого визначати?

Коли з’являється дитина, один із перших показників, який відзначається, — це її маса. Хороша вага — перша ознака здоров’я. Не одна, але одна з дуже важливих. У тварин те саме. Є вагові норми, що відповідають кожній породі кішки. Зазвичай вони приблизно однакові, коли кошеня ще тільки з’явилося на світ. У дорослому віці вже норми змінюються. Визначення ваги і стеження за нею протягом життя вашого улюбленця обов’язкові. За вагою можна визначити перегодовування або недогодовування, хворобу, що насувається або прогресує, розвиток.

При народженні від однієї мами цілком доречно порівняти масу кошенят навіть без спеціалізованих приладів. Дуже просто на них подивитися. Якщо, наприклад, кошеня худіше за інших, то за ним потрібне особливе спостереження: за поведінкою, за процесом харчування, за сном. Якщо візуально неясно, що кошеня худіше за інших, то можна подивитися за тим, як його прикладають до грудей.

Якщо інші, сильніші кошенята, його відштовхують, то необхідно брати кошеня і самостійно підносити до кішки, причому ще й частіше, ніж їдять інші.

Вага кошенят по місяцях

Приблизна вага кошеняти при народженні може змінюватися від 80 до 150 грамів. Залежить це від породи і будови тіла дитини. Місячне кошеня бобтейла і мейн-куна будуть разюче відрізнятися одне від одного, оскільки за розміром ці породи абсолютно протилежні одна одній.

Розглянемо таблицю середньої звичайної ваги кошеняти за місяцями до року.

  • У перший місяць середня вага кошеняти 110 грамів. Саме така вага вважається нормальною для дитини і визначає її здоровий розвиток. Поведінку новонароджених кошенят цілком доречно порівняти з людськими дітьми — вони тільки їдять і сплять. Повсякденний набір маси котика в перший місяць життя становить приблизно 10-15 грамів, іншими словами 70-100 грамів протягом тижня.
  • Двомісячне кошеня набирає близько 300 грамів ваги. Але нормою вважається набір ваги до 500 грамів. На другому місяці кошеня припиняє харчуватися тільки молоком матері. У його раціоні має обов’язково перебувати вода в необмеженій кількості, а ще можна поступово додавати в раціон подрібнене м’ясо і рибу.
  • У 3 місяці маса може становити від 1.2 до 1.7 кг, а раціон містить справжнє харчування. Головне, вибрати: годувати кошеня натуральними продуктами або спеціальним кормом. Комбіноване харчування слід прибрати, оскільки шлунок може не впоратися.
  • У 4 місяці маса має бути вже 2 кг.
  • У 5 місяців кошеня важить близько 2.5 кг і харчується тільки в денний час доби.
  • У 6 місяців, коли вже можлива линька, а у дівчаток — статеве дозрівання, вага становить 3 кг.
  • Вага після півроку додаватиметься менш активно — близько 100-150 грамів протягом місяця. Таким чином, до однорічного віку вага звичайного кошеняти складе близько чотирьох кілограмів.

Великі особини, наприклад вищезгадані мейн-куни, можуть досягати до року маси в 5-6 кг. А дуже маленькі породи можуть бути всього 3 кг.

Необхідно пам’ятати, що самці дуже часто більші за самок. І їхня маса до кінця першого року життя може бути вищою на кілограм.

Таблиця із середніми показниками ваги за місяцями розвитку.

Скільки важать дорослі коти?

Життєвий спосіб, кастрація, харчування, утримання — все це фактори, безпосередньо пов’язані з масою тіла кота. Життя дорослого кота відрізняється від кошеняти небагато чим, якщо він живе в сім’ї. Головне — не допустити недогодовування або перегодовування тварини, в іншому разі можуть з’явитися проблеми зі шлунково-кишковим трактом.

Домашній кіт зазвичай важить від 2 до семи кілограмів. Від породи залежить багато чого, а ще — від віку. До старості вихованець важитиме менше, ніж, наприклад, у 2 роки. А сіамська кішка важитиме менше, ніж норвезька лісова. Перси і британці за масою будуть у середньому близько шести кілограмів. А ось вага мейн-куна сягає і 13 кг.

Безпородні коти дуже часто легші на 1 кг за породистих. Це стосується і самок, і самців.

Пік власної ваги великі особини можуть досягати до двох років. Далі при грамотному харчуванні та життєвому способі вага залишиться в таких межах плюс-мінус 200 грамів.

Як зважити вдома?

Складно зважити тварину, не маючи спеціалізованих ваг, через вертлявість і норовливість. Особливо це стосується котячих. Але зважування — важлива процедура. Розглянемо, як же зважити кота вдома. Для початку найпростіший спосіб — ваги. Але виключно електронні, оскільки вихованець, можливо, не захоче на них довго залишатися, а деяким вагам достатньо секунди утримання в одному положенні, щоб показати результат.

Наступний спосіб важчий — безмін. Узяти переноску, бажано м’яку. Зважити її, а потім, посадити туди тварину. Із цифри, яка позначиться на безмені, відняти вагу переноски. Якщо зовсім нічого підходящого вдома немає, то тут уже буде зорове сприйняття. Може, цифру маси тіла воно і не покаже, зате стане зрозуміло, чи все гаразд із вихованцем.

Перше, що необхідно зробити, подивитися на хребет. Чи видно його, чи проступають хребці крізь шкіру, як сильно він прощупується. Досконало хребет має бути захований і лише трошки проглядати так, що його можна помітити тільки озброєним поглядом. Живіт — пухкий або запалий. Два варіанти не є нормою. Живіт має бути рівним, тим паче не запалим. Проведіть рукою по грудній клітці та спині на предмет того, чи відчуваєте ви маленький жировий прошарок. Він не має бути таким, що, крім нього, не промацуються кістки, але він має бути обов’язково.

Відповідальний момент — кістки таза і ребра. Якщо вони безмірно випирають, значить, ваша тварина недобирає сильно у вазі. Подивіться область талії, вона теж має бути. Якщо її немає, або вона занадто “точна”, а фігура при цьому за формою нагадує пісочний годинник, то це може означати або ожиріння, або дистрофію.

Якщо все, що ви проконтролювали, в нормі, то хвилюватися нема про що. Однак якщо навіть один пункт вас збентежив — несіть тварину до ветеринара. Недомір ваги, як і ожиріння, досить небезпечні. Котика, можливо, доведеться посадити на дієту, однак це для його ж блага.

Нічого не потрібно боятися. Лікар вибере необхідне лікування або зовсім спростує ваші побоювання.

Що зробити, якщо кішка не набирає масу?

За власного вихованця хвилюєшся, як за дитину. Погано їсть, неспокійно спить, не особливо активно грається, а ще не набирає необхідну масу. Хвилюватися ніколи не варто, адже якщо все помічено вчасно, то наслідків буде мінімум, а то й не буде зовсім. Ніколи не потрібно займатися самолікуванням, не знаючи корінь проблеми, хоча дещо спробувати зробити все таки варто. Для початку необхідно спробувати піддати аналізу час, за який вихованець не набирав або перестав набирати вагу. Спробувати зрозуміти, що могло послужити основою недобору маси.

Перше, що може бути причиною, якщо ви господар кішечки, — це недавні пологи. У цьому варіанті можливий не набір маси, а навіть у реабілітаційний період кішки втрата у вазі. Якщо причина конкретно така, то кішці знадобиться близько трьох тижнів для відновлення. Потім вага знову дійде до необхідної мітки. Якщо ж тривалість відновлення затягнулася, то без ветеринара навряд чи можна обійтися.

Наступна важлива причина — стрес. Для чотириногих котячих фактично всіх порід дуже великим стресом вважається переїзд. Тим більше якщо кіт у віці. До стресу можна віднести кастрацію або стерилізацію, зміну господаря, якийсь екстремальний захід (наприклад, тікання з дому на кілька днів або падіння з висоти). Основне, щоб стрес не перейшов у нервове виснаження, адже існують вкрай вразливі та невідхідливі кішки.

Постійна причина втрати ваги — глисти. Вони з’являються в найрізноманітніших умовах життя. Вихованцеві для цього достатньо лизнути бруд із підлоги. Двічі на рік, щоб уникнути глистової інвазії, слід давати улюбленцю спеціалізовані профілактичні краплі. Зрозуміло, якщо глисти з’явилися, а помітити їх у калі легко, потрібне лікування. Якщо лікування вчасно, то знадобиться не більше тижня для цілковитого винищення паразитів. Однак у випадку з глистами, а тим паче з сильною втратою ваги при них краще звернутися до ветеринара. Він вибере правильне лікування і дасть потрібні рекомендації.

Причина виснаження, за якої господар поза владою, — вік. До старості основна частина котиків втрачає масу. Тут можна спробувати підтримати вихованця вітамінами і мікроелементами. Необхідно здати кров і зрозуміти, чого в організмі стає менше.

Запалення порожнини рота, зубні болі, стоматит — це неприємні причини, коли вихованець хоче їсти і радий би, але йому боляче. У цьому варіанті він може часто підходити до власної миски, проте їсти маленькими дозами. Спробуйте оглянути щелепу на предмет помітних причин. Червоні опухлі ясна, білі стоматитні “лунки”, каріозний процес — усе, як у людини, і все це не так уже й страшно, якщо помітити вчасно.

Захворювання. Ось тут уже точно навряд чи можна обійтися без ветеринара. В одній статті перерахувати всі можливі хвороби важко. Та й діагноз поставити самостійно, не здаючи кров, не застосовуючи спеціальне обладнання, важко. Якщо, крім втрати ваги, ви спостерігаєте нестабільну поведінку кота, зниження апетиту та інші ознаки, не зволікайте! Негайно йдіть до ветеринарної клініки і проходьте всі потрібні процедури для виявлення хвороби.

Можливо, це просто шлунковий розлад, і страшного нічого не буде. Можливо, у котика просто підвернута лапка, і завдяки цьому немає настрою, бо болить. Багато неприємних захворювань, які несуть погані наслідки. Не потрібно затягувати.

Ознаки, не зачеплені в перерахованому вище, які можуть стати дзвіночком для господаря, це:

  • пожовтіння всіх слизових;
  • кров і слиз у калі;
  • запор або діарея;
  • надмірна блювота не вовняними грудками;
  • поганий запах із рота;
  • гнійні очі або ніс.

Якщо причини, через які ваша улюблена тварина не набирає масу, все-таки не страшні, то перше, що не потрібно робити — купувати корми та суміші в традиційних супермаркетах. Усе, що в них реалізується, не можна давати тваринам навіть у будь-якому разі. У зоомагазинах є також дешеві, але професійні корми, завдяки яким можна розібратися з труднощами ваги. А кормами з мас-маркету можна ситуацію в кілька разів погіршити.

Якщо кормом із магазину ви годувати не хочете, то основна частина харчування улюбленця має складатися з яловичини або індичатини.

А ще для харчування чудово підійде ріпа, гарбуз і рисова крупа. Усе має бути тільки не сире, а тільки варене або парене.

Якщо ваш кіт став дуже мало їсти, і причини все ж ви дізналися, не намагайтеся “вкласти” в нього відразу ж кілограм їжі. Тут, як і з людиною, може бути щось ще неприємніше, наприклад, поворот кишок. Порції необхідно збільшувати потроху. Врахуйте сьогоднішню вагу улюбленця, його потреби. Хід лікування недобору ваги може бути тривалим. Наберіться терпіння, адже скоро ваша тварина прийде в норму і знову буде активною. А поки цього не сталося, завданням вважається відновити травні процеси.

І ще кілька найшкідливіших причин, чому котик не починає повніти.

  • Порції дуже маленькі. Зробіть їх трохи більшими і подивіться на результат.
  • Вихованцеві не подобається смак корму, і він намагається їсти його якомога менше. Придбайте корм із різними вподобаннями і подивіться, який із них ваша дитина вживає з великим ентузіазмом, а який — тільки б поїсти.
  • Подивіться дуже уважно на розташування миски з їжею. Якщо вона розташована недалеко до лотка, то, найімовірніше, апетит буде знижений, адже улюбленцю доводиться їсти власну улюблену їжу поруч із власним же туалетом.

Кошенята — це велика, але дуже хороша відповідальність. Виростити з маленької істоти красивого статного кота — це велика праця. Дотримуйтесь усіх порад, стежте за малюком і обов’язково іноді для попередження відвідуйте ветеринара.

Про автора

admin administrator