Скільки важив 9 при втечі

Авторadmin

Скільки важив 9 при втечі

Зміст:

Не пропускайте нові серії серіалу “Ціна втечі”: де та коли дивитися

Серіал “Ціна втечі”: де дивитися в прямому етері та онлайн.

На телеканалі “1+1 Україна” з понеділка по четвер о 20:30 показують драматичний серіал “Ціна втечі”. В основі сюжету — історія сироти Марти, яка понад усе мріє знайти своє щастя, затишок, рідних та головне — кохання.

З дитинства Марта живе у прийомних батьків, мріючи відшукати свою справжню сім’ю та відправитися на навчання. Життя дівчини змінюється, коли її намагаються видати заміж силоміць. Не бажаючи миритися з такою долею, Марта вирішує тікати. Попри труднощі вона прагне знайти свій шлях, а також дізнатись правду про свою родину.

У нових епізодах життя Марти трохи покращується, коли вона опиняється в будинку приємної сімейної пари. Дівчина навіть підозрює, що ці люди — її справжня рідня. Тим часом молодший лейтенант Денис намагається докопатися до істини у справі Роберта Потапенка і дізнається неочікувані факти. Дивіться нові серії “Ціни втечі” на телеканалі “1+1 Україна” з понеділка по четвер о 20:30, а також на сайті 1+1.

Усе, що потрібно знати про головних акторів серіалу “Ціна втечі”

Розповідаємо про головних акторів нового серіалу на “1+1 Україна” “Ціна втечі”.

Уже 19 лютого о 20:30 на “1+1 Україна” відбудеться премʼєра нового серіалу “Ціна втечі”. Стрічка покаже історію Марти, яка з дитинства жила у прийомних батьків, а про свою біологічну родину нічого не знала. Її життя змінюється, коли дівчину намагаються видати заміж силоміць. Не бажаючи миритись з цим, Марта вирішує взяти справи у свої руки і тікає з весілля. Вона готова подолати всі труднощі, щоб знайти свій шлях, а також дізнатись правду про справжніх батьків.

У новому серіалі “1+1 Україна” глядачі побачать багато молодих українських акторів: Анну Іванову, Дарʼю Пльондер, Анастасію Нестеренко. Також у серіалі зіграли зірка “Катерини” Валерія Ходос та Олександр Третьяченко, який відомий глядачам за роллю батька Максима, голови ради директорів косметичної компанії у серіалі “Моя улюблена Страшко”. Пропонуємо ближче познайомитися з акторами “Ціна втечі”.

Анна Іванова

Виконавицею головної ролі Марти стала Анна Іванова. Дівчина займається акторством з дитинства і в її доробку є вже чимало українських проєктів. Так, глядачі могли бачити її у ролі Аліси в українсько-польському фільмі “Я працюю на цвинтарі”. Анна Іванова також захоплюється режисурою, а навчається за спеціальністю сценариста у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.

Олександр Третьяченко

Роль дідуся Марти виконує український актор Олександр Третьяченко. До початку кар’єри в кіно він зарекомендував себе як театральний актор, а також продюсер та ведучий на місцевому телебаченні у Запоріжжі. Після початку повномасштабного вторгнення Олександр заснував благодійний фонд “Козак Мамай”, з яким багато волонтерить та допомагає ЗСУ.

Валерія Ходос

Роль вчительки та наставниці Марти виконала українська акторка Валерія Ходос. Цьогоріч вона зіграла одразу в кількох нових проєктах “1+1 Україна” — серед них “Обіцянка Богу” за корейським форматом “A Pledge to God”. Окрім гри в кіно, акторка заснувала власну школу акторського мистецтва — KHODOSSCHOOL_Online. В організації пропонують різні види курсів, від базового навчання кіномистецтва до ораторства.

Не пропустіть прем’єру “Ціна втечі” 19 лютого о 20:30 на “1+1 Україна”.

Скільки важить свиня і як розрахувати приріст по таблиці

Твариннику слід визначитися, яку з порід свиней він буде розводити. Сучасні породи характеризуються Тоніно шпику. В умовах тваринницьких комплексів вони досягають забійної маси 100 кг в 23-24 тижні. Сало з них не отримаєш. Жирні породи характеризуються низькою інтенсивністю росту і високими витратами кормів на приріст.
Тому оптимальною породою для розведення в умовах дрібнотоварного виробництва вважають велику білу. Вона невибаглива, добре переносить несприятливі умови утримання і відрізняється стійкою продуктивністю. Годиться для виробництва м’яса і сала.

Щоб якість і вихід продукції поєднувалося з рентабельністю, орієнтуються на середньодобовий приріст відгодовуваних свиней — 650-700 м

Середню масу тварин різного віку показує таблиця:

Вік, днівЖива маса, кг
52
103
205
307
4010
5015
6020
7026
8032
9036
12045
15065
18085
210110

Якщо тваринник планує виростити матку, то повинен враховувати, що в семимісячному віці ремонтна свинка досягає статевої зрілості. Під час тічки можливе припинення зростання і навіть схили. Першу злучку проводять в 9-10 місяців при живій масі 115-120 кг.

Існує приблизна оцінка ваги свиноматки за віком. Вважається, що після кожного опоросу самка додає по 25 кг. Так, якщо при першій злучці маса свинки середньої вгодованості була 115 кг, то до моменту другого осіменіння вона дорівнює 140, третього — 165 кг і т. Д.

Як виміряти вагу дорослої свині

Дорослими слід вважати свиней, які закінчили ріст, тобто тварин старше 9 місяців.

Розроблено такі способи вимірювання живої маси без зважування:

  1. Вимірювання по таблиці.
  2. Розрахунок за формулою.
  3. Розрахунок по категорії вгодованості.

Вимірювання по таблиці

Для розрахунку живої маси свині застосовують вимірювальну рулетку. Найзручніше користуватися півтораметрової портняжной стрічкою. Процедуру проводять вранці, натще. Домагаються, щоб тварина стояло прямо. Для цього помічник пропонує їй ласощі з руки.

Спочатку визначають довжину тулуба. Стрічку прикладають до потилиці, простягають до основи хвоста. Другий промер — обхват позаду лопаток.

Наступний етап — визначення ваги по таблиці. Її можна скопіювати з публікації в інтернеті і роздрукувати. Масу тваринного визначають на перетині рядків і стовпців.

Якщо довжина тулуба — 102 см, а обхват грудей позаду лопаток — 120 см, вага свині становить 123 кг. Похибка визначення маси коливається в межах ± 10%.

Розрахунок за формулою

У мережі наводяться формули розрахунку ваги з використанням тих же вимірювань. Наприклад, рекомендують наступну формулу:

В = 0,99 * Д + 1,54 * О-150,

де В — вага тварини, Д — довжина тулуба, О — обхват позаду лопаток. Результат розрахунку — 133 кг. Табличні та розрахункові результати сильно різняться. Дані таблиць розробляли, зіставляючи проміри з результатами зважування. Тому краще користуватися ними, а не формулами.

Розрахунок по категорії вгодованості

Розроблено формула розрахунку живої маси як твір довжини тулуба на обхват грудей розділене на коефіцієнт, який для свиней середньої вгодованості становить 156. Виходить сильно занижений результат, в нашому прикладі 79 кг. Тому краще скористатися визначенням ваги по таблиці.

Визначення вгодованості має практичне значення для корекції раціону поросних свиноматок. На малюнку показаний зовнішній вигляд свинок з різними категоріями вгодованості.

Академік В. Г. підрядником наводить такі критерії оцінки вгодованості свиноматок:

Для того щоб вирівняти кондиції, з 5 по 36 день після злучки худим тваринам щодня згодовують 4 кг, комбікорми, жирним — 2 кг.

Формула розрахунку ваги з урахуванням поправочного коефіцієнта

При визначенні ваги за цією формулою додається ще один параметр — вгодованість свині, яка характеризується поправочними коефіцієнтами.

Породи свиней бувають:

Кожній з них присвоєно свій поправочний коефіцієнт. Його значення відповідно: 142; 156; 162.

Отже, формули будуть мати вигляд:

  • для жирних свиней — (ОГ х ДТ) / 142;
  • для свиней середньої вгодованості — (ОГ х ДТ) / 156;
  • для худих — (ОГ х ДТ) / 162

Як дізнатися, скільки важить порося

Масу поросят при народженні, а також в перші тижні життя визначають на портативних вагах. Подальше визначення проводять оцінним способом згідно з таблицями зміни зростання. Однак після досягнення ваги 25-30 кг необхідно відокремити особин для ремонту стада і відгодівлі. Схема годування підсвинків буде різною. Ось тут-то і знадобляться проміри.

Таблиця ваги поросят по тижнях

Орієнтовна маса поросят по тижнях вирощування показана в таблиці:

Вік, тижніЖива маса, кг
12,5
24,5
37
49
511
614
718
822
926
1030

Отже, проміри треба проводити на 9-10-го тижня життя поросяти.

Вага поросят по місяцях таблиця

Після постановки на відгодівлю або вирощування ремонтного молодняка вибірковий контроль за живою масою підсвинків рекомендують проводити щомісяця.

Візуально підбирають не менше 5 особин середнього розміру з кожної клітини, роблять проміри і порівнюють з приблизними планом зростання, представленим в таблиці:

Здачу на м’ясо проводять після досягнення живої маси 90-110 кг. Подальший відгодівлю недоцільний, оскільки прирости відбуваються за рахунок сала, ринкова вартість якого нижче, ніж м’яса.

Оцінка живої маси свиней за допомогою промірів дозволяє відстежувати динаміку зростання, своєчасно коригувати раціон, визначати момент, коли тварин треба здавати на м’ясо.

Найменша похибка досягається при зіставленні вимірювань з табличними даними. Метод дозволяє заощадити на закупівлю дорогого устаткування.

Найбільш точне визначення живої ваги свиней проводиться за допомогою ваг. Однак далеко не завжди в домашніх умовах є необхідне обладнання. Як визначити вагу свині без ваг? Найбільш часто для цього застосовується визначення маси свині за промірами обхвату грудей і довжини тулуба.

1) Довжину тулуба свині вимірюють сантиметровою стрічкою, починаючи від середини потиличного гребеня, по верхній лінії шиї між вухами, по загривку, спині, попереку та крижів до кореня хвоста. Важливо, щоб при вимірах свині для визначення ваги голова її перебувала в положенні, коли лінія нижніх щелеп, шиї і грудей продовжувала б лінію живота, тобто була прямою.

2) Обхват грудей свині також вимірюють сантиметровою стрічкою, орієнтуючись на задні кути лопаток. Слідкуйте, щоб стрічка не лежала на щетині вільно, але і не врізалася в тіло. Це допоможе максимально точно визначити вагу свині без ваг.

Надалі визначити масу свиней допоможе таблиця живої ваги свиней.

Таблиця ваги свиней по вимірах (кг)

Як визначити вагу свині по вимірах?

Якщо ви займаєтеся свинарством, не зайвим буде знати, що виділяють п’ять груп вгодованості свиней.

1 група вгодованості свиней. Це молодняк на бекон віком до 8-ми місяців, відгодований на спеціальних кормах. До першої групи належать свині білої масті, без пігментованих плям, травматичних ушкоджень, пухлин, синців. При цьому довжина тулуба повинна становити мінімум 1 метр. Вага таких свиней коливається від 80 до 105 кілограм. Ще один важливий критерій — товщина шпику між шостим і сьомим грудними хребцями, над остистими відростками (без товщини шкури), повинна становити від 1,5 до 3,5 сантиметрів.

2 група вгодованості свиней. Це м’ясний молодняк живою вагою від 60 до 130 кілограм. На згаданій ділянці товщина шпику повинна становити від 1,5 до 4 сантиметрів. Сюди ж відносяться і підсвинки з товщиною шпику від 1 см і вагою від 20 до 60 кілограм.

3 група вгодованості свиней. Це жирні свині, в тому числі — свиноматки і кнури з товщиною шпику мінімум 4,1 см.

4 група вгодованості свиней. Це свиноматки і кнури вагою понад 130 кілограм з товщиною шпику на згаданій ділянці від 1,5 до 4 сантиметрів.

5 група вгодованості свиней. Це молочні поросята з білою або злегка рожевою шкірою, без синців, висипів, пухлин, укусів і ран.

Як виміряти вагу свині ви тепер знаєте — в цьому вам допоможе таблиця маси свиней по вимірах. До речі, таким же способом можна дізнатися вагу великої рогатої худоби та молодняка ВРХ. Якщо вас цікавлять особливості вирощування новонароджених поросят, правила дачі комбікорму поросятам, корми для свиней, а також особливості сального, м’ясного і беконного відгодівлі, можете дізнатися про це з наших окремих статей.

В умовах домашнього або невеликого фермерського господарства не завжди є можливість зважити дорослу свиню щоб визначити її вагу. Для визначення максимально точної ваги без зважування можна використовувати обміри свині. При цьому необхідно проміряти два відстані (обміру). Вимірювання проводять за 2-3 години до денного годування тварини, тобто натщесерце. Для отримання точних і правильних обмірів свиню необхідно змусити правильно стояти: голова не звисає а піднята на рівні спини, ноги — вертикально, прямі. Сантиметром вимірюють довжину корпусу від кореня хвоста до потиличного гребеня свині, а потім обхват грудної клітини за лопатками, місця вимірювань показані на малюнку.

Схема обміру свині

Для визначення приблизного ваги після обмірів свині, дані поєднують з цифрами в наведеній нижче таблиці, і дивляться вага свині на перетині двох ліній (горизонтальною і вертикальною).

Таблиця співвідношення обмірів і ваги свині.

Другий спосіб дізнатися вагу свині. Ще один спосіб дізнатися приблизний вага свині за допомогою обмірів і навіть не використовуючи наведену тут таблицю ваги свині. Цей спосіб такий — виробляють обмір свині, як в першому способі, а потім результати обміру треба перемножити між собою, а отриману цифру розділити на коефіцієнт вгодованості свинки. Який в цьому способі визначається на «око»: при худорбі тваринного використовується коефіцієнт 162, при нормальній вгодованості — коефіцієнт 156, а хорошою жирності — 142. Рекомендуємо прочитати: Оброблення туші свині. Бізнес план вирощування та розведення свиней. Розрахунок економічної ефективності. Якісний склад кормів свині використовуваних при відгодівлі. Корми для свиней. Нормування і складання раціонів харчування. Зростання поросят і молочність свиноматок при комбінованому додаванні в їх раціон різних препаратів біологічно активних речовин. Породні особливості свиней обираних для відгодівлі. Технологічні прийоми попередження стресів свиней і поросят. Профілактика захворювання свиней. Лікарські рослини в ветеринарії для свиней. Кращі умови для вирощування свиноматок. Практичний досвід. Злучка свиней.

Як отримати 30 поросят від свиноматки в рік.

Сперма кнурів — оцінка якості та обсягу в залежності від породи і сезону року. Хвороби і лікування свиней. Управління ветеринарними препаратами в умовах сучасних промислових свиноферми. Утилізації відходів тваринництва. Санітарно-гігієнічні аспекти процесу анаеробної біологічної ферментації відходів.

Кожен свинар повинен вміти обчислювати вага свині в різні періоди життя тварини. У маленьких приватних господарствах дізнатися масу вихованців важко, оскільки дорослі особини важать чимало. В цьому випадку фермери вдаються до методів, які дозволяють визначити масу тварини з найменшою похибкою.

Забій і переробка

Значення ваги великої рогатої худоби значно варіюється, виходячи з породних особливостей. Дізнатися, скільки важить корова в середньому, можна, виходячи зі стандартних величин конкретної породи.

Розрізняють три основні групи:

Тварини м’ясних порід відрізняються інтенсивним приростом маси тіла і великим максимальною вагою. У худоби молочного напряму жива маса наростає повільніше, але відрізняється високою стабільністю.

Вага новонародженого теляти становить 7-9% від маси матері, що відповідає 35-45 кг, телята молочних порід більш дрібні, їх вага починається від 20 кг. Середньодобові прирости новонароджених телят складають 700 г (для молочно-м’ясних) і 600 г (для молочних порід).

Місячні телята можуть важити до 60 кг, в залежності від інтенсивності відгодівлі. До однорічного віку бички можуть досягати маси 250-400 кг. Корови досягають величини 500-600 кг, жива вага бугаїв-плідників становить 700-1100 кг. Найбільший бик в світі досяг маси більше 1900 кг. Найбільші в світі бики диких порід живуть у В’єтнамі та Китаї.

Перш ніж почати розведення бройлерів у власному господарстві, варто вивчити плюси і мінуси, які тягне за собою це заняття.

Давайте розберемося, чому птахівники займаються вирощуванням бройлерних курей:

  1. Велика, придатна до вживання особина виростає дуже швидко — за 40-45 днів, що робить її придатною для розведення навіть в сезонному дачному господарстві.
  2. Швидкорослі породи курей можна тримати протягом всього року, створивши їм належні умови існування. Припустимо також конвеєрне зміст.
  3. М’ясо у бройлерних курочок ніжне, смачне і швидко готується.
  4. Птахівник завжди впевнений в якості своєї продукції, оскільки знає, чим харчувалися і лікувалися його підопічні, який за ними був догляд.
  5. Можна заздалегідь прорахувати витрати на корм, оскільки на вирощування цих курей йде певна кількість часу, і немає сенсу утримувати і годувати їх довше необхідного терміну.
  6. Бройлерам не потрібні площі для вигулу, їх головне завдання — є і набирати масу.
  7. Тушка бройлерної курки легко і швидко Обскубують.

Забій курки можна здійснити кількома способами. Новачкам слід скористатися самим легким і швидким. До них відноситься обезголовлення. Для такої процедури знадобиться гостру сокиру або можна скористатися ножем. Птицю потрібно зв’язати за лапи і покласти в мішок так, щоб голова була вільна.

Ще один спосіб передбачає швидке обертання курки, при цьому ви тримаєте її за лапи. Далі дуже гострим ножем перерізають їй горло.

Вищеописані способи відносяться до зовнішніх.

Внутрішній метод використовують, коли здійснюють забій на великих птахофермах. Птицю в гуманних цілях приголомшують. Процес поставлений на конвеєр і людина практично не приймає в цьому участі.

Незважаючи на метод, яким ви вирішили скористатися, переробка тушки буде виглядати однаково:

  • птицю поміщають головою вниз, щоб забезпечити відтік крові;
  • курку потрошать і общипують;
  • тушку обробляють;
  • курку упаковують для зберігання.

При зовнішньому забої на відстані 20 см трохи нижче вуха підрізають яремну вену, лицьову і сонну артерію. 2 хвилини тримають тушку над лотком, щоб стекла кров. За цей час пір’я більш щільно прилягають до тушки, що додає до процесу обробки процедуру шпарки. Це відбувається методом обробки гарячою водою або парою і дозволяє на 80% зменшити силу утримування пір’я. Оперення видаляють, використовуючи дискові і відцентрові апарати. Це дозволяє тушці зберігати презентабельний вигляд.

Якщо залишився пух, то користуються методом воскування. Для цього курку поміщають в спеціальну ванну і кілька разів занурюють у воскомасси, які видаляють за допомогою перос’емочной машини. Під час патрання проробляють наступні операції: відрізають лапи, розрізають черевце, видаляють нутрощі. Потім відрізають другий шийний хребець, видаляють трахею і стравохід.

Іноді фермери відзначають поганий ріст бройлерів. Це пояснюють такими причинами:

  1. Невідповідний температурний режим в курнику. По досягненню віку 15 днів в курнику встановлюють температуру 30 градусів. Після 15 днів знижують до 25.
  2. Погане освітлення. У перший тиждень курник висвітлюють цілодобово.
  3. Неправильний раціон. Авітаміноз — часта причина недостатнього зростання.
  4. Збої в режимі годування. Іноді птахам не вистачає їжі або води. В цьому випадку для збільшення зростання використовуються внутрішні ресурси організму.
  5. Паразити. Якщо курчата заражені гельмінтами, їх розвиток сповільнюється.

Бройлери — дуже приваблива домашня птиця в плані вигоди своїх капіталовкладень.

Кури-бройлери відрізняються високими темпами зростання і за 8 тижнів набирають достатню вагу для забою. Курочки за цей період виростають в середньому до 2 кг, а півні — до 2,5-2,8 кг. Цього ваги достатньо, щоб пернаті мали привабливий товарний вигляд, а тушка містила багато смачного м’яса.

Особливого сенсу тримати бройлерів більше 3-4 місяців немає. Кількість з’їденого ними корму буде високим, а набір маси тіла — повільний. Тому ті фермери, які вирощують бройлерів на м’ясо, вважають нерентабельним залишати птицю і відправляють її на забій.

ПОДРОБИЦІ: Відгуки власників про в’єтнамських вислобрюхих свинях

Для того, щоб в цей період кури добре росли і не доставляли клопоту птахівників, варто зайнятися профілактикою хвороб. За відгуками досвідчених заводчиків, якщо кури захворіли, то це відразу позначиться на їх масі і товарної привабливості тушки. Ось основні моменти, на які потрібно звертати увагу при вирощуванні бройлерів, а саме:

  1. Проводити в курнику регулярне прибирання. Раз в 2 тижні все поїлки, годівниці обдавати окропом. У міру забруднення підстилки в пташнику, її замінюють на нову. Під сіно роблять присипку з вапна.
  2. У приміщенні, де живуть птахи, потрібно зробити хорошу вентиляцію, що сприяє значному зниженню концентрації хвороботворних бактерій в повітрі.
  3. Ємність з піском і золою для купання курей-бройлерів сприяє профілактиці шкірних захворювань у пернатих.
  4. Регулярні прогулянки курей на свіжому повітрі на випасі допоможуть їм перебувати в русі, що сприятливо позначиться на розвитку кістково-м’язової системи і наборі ваги.
  5. Раціон бройлерів повинен бути максимально різноманітним і збалансованим. Достатня кількість зелені, рибні та мясокостний відходи, овочі і крупи — все це дасть організму курей всі необхідні речовини для росту.

Якщо зі спостереження птахівника стало очевидним, що кури не отримують всіх необхідних речовин, варто вдатися до використання покупних харчових добавок для птиці. До їх складу виробником включено все необхідне, щоб кури не хворіли і правильно розвивалися.

Оскільки головна мета при вирощуванні бройлерів — отримання в стислі терміни максимально великої кількості м’яса, немає сенсу утримувати їх довше покладеного терміну: після вони набирають вагу повільно або зовсім зупиняються, а їдять при цьому як і раніше багато. Маса набирається в основному за рахунок жиру.

Смакові якості м’яса також змінюються в гіршу сторону: воно стає жорстким і сухим.

Залежно від породи птах готова до забою вже через 6-8 тижнів.

Вихід м’яса — це різниця ваги потрошённой і ощіпанним тушки без лап і голови і ваги живої птиці. Вихід обчислюється у відсотках. Вважається, що у бройлерів це значення коливається від 60 до 80%, середній вихід — 70%. Однак багато що залежить від породи, умов утримання, перенесених хвороб та інших чинників.

Щоб виростити бройлерів, слід попрацювати — це справа досить клопітка, проте з ним зможе впоратися початківець птахівник при деякій теоретичній підготовці. Вирощування такої птахи не займає багато часу, а на виході виходить смачне і ніжне м’ясо, значно перевершує якістю магазинне.

Трава і зелень — обов’язкові компоненти харчування птиці. Вони забезпечують бройлерів необхідними вітамінами. Для м’ясних порід продається спеціальна суміш, що складається з зерна і мікроелементів. Не дають зелень тільки в перші дні життя курчат.

Краще, якщо трава буде скошена перед самим годуванням. У зелень додають вівсяну і ячмінну муку, до яких додають кисле молоко.

Подрібнену траву дають бройлерам з 5 днів. На кожного курчати доводиться 3 гр. в день. Через кілька днів норма піднімається до 5 гр. — не більше.

Корисні для бройлерів трави:

  • листя редису;
  • щавель;
  • мокриця;
  • горох;
  • подорожник;
  • кульбаби;
  • пагони часнику;
  • лобода;
  • Зелена цибуля;
  • листя салату.

Такі трави містять масу корисних речовин, потрібних для росту птиці.

До вибору рослин підходять обережно, так як існує ймовірність отруїти птицю. Отруйні рослини:

  • листя і суцвіття картоплі;
  • біла акація;
  • бузина;
  • кінський каштан;
  • зелені пагони помідорів;
  • ялівець;
  • лопух;
  • кісточки і листя груші.

Знаючи які трави дозволено давати м’ясних порід птиці, фермери не турбуються про зниження показників зростання бройлерів.

Як обчислити вагу свині без ваг

Маленькі приватні господарства часто не мають необхідним обладнанням для визначення маси свиней. Бувалі свинарі навчилися визначати цю цифру самостійно — по вимірах зросту і ваги тварин, використовуючи розрахунки за таблицями.

Найбільшим попитом серед та надійними способами встановлення того, скільки важить кабан або свиноматка, визнані:

  • таблиця ваги поросят і свиней;
  • формула із застосуванням коефіцієнта.

Вимірювання маси по таблиці

Щоб вирахувати, скільки важить порося або кабан без вимірювальних приладів, потрібно за допомогою рулетки обмірити тварина. Слід зазначити, що обмір здійснюють перед годівлею, на голодний шлунок.

Як правильно обмірити свиню:

  • Тварину фіксують у певній позі так, щоб голова розташовувалася на одній лінії з тілом.
  • За допомогою мотузки або сантиметрової лінії вимірюють довжину тулуба — з середини потилиці до основи хвоста.
  • Потім вимірюють обхват грудей — за передніми кінцівками за рівнем кінця лопаток.

Щоб достовірно обчислити вагу дорослої свині, при вимірі стрічка не повинна втручатися в шкуру тварини або вільно звисати. Дізнавшись розміри вихованця, свинарі вираховують масу особини за допомогою спеціальної таблички.

Таблиця ваги свиней

Встановити вага тварини, маючи в своєму розпорядженні його вимірами, можна по таблиці:

Користуватися таблицею неважко — потрібно знайти на перетині даних потрібну цифру. Якщо довжина тіла вихованця дорівнює 0,62 м, а обхват — 64 см, то маса свині складе 21 кг.

Вирахувати цей параметр для дорослої свині також можна за формулою: V = (1,54xOG) + (0,99xDT) — 150, де:

  • V — маса;
  • OG — величина грудної клітини;
  • DT — довжина тіла.

Формула з урахуванням коефіцієнта

Якщо немає можливості застосувати таблицю, вага свині знаходять за формулою, де застосовується коефіцієнт вгодованості. Коефіцієнти обчислюються наступним чином:

  • жирні (сальні) свині — коефіцієнт 142;
  • середні (м’ясні) — 156;
  • худосочні — 162.

Формула для обчислень: V = (ОГхДТ) / коефіцієнт. Застосування цього способу дає найбільш вірний результат.

Вага поросят по місяцях

Приблизна вага поросят досвідчені свинарі обчислюють по місяцях, керуючись загальноприйнятими нормами розвитку:

  • При народженні поросята важать 1000 р
  • Місячний вихованець виростає до 9 кг.
  • Через 2-3 місяці після появи на світло порося важить 25 кг за умови, що в раціон включені підгодівлі.
  • У 3-4 місяці малюки завдяки поживним підживлення і калорійним продуктам повинні важити 50-60 кг.
  • У півроку маса тварин становить 75-80 кг.
  • У віці 7 місяців відгодівлю зупиняють, порося досягає статевої зрілості і важить близько 110 кг.
  • 10-місячний вихованець — повністю сформований кабанчик, здатний розмножуватися і важить 120-140 кг.
  • У 12 місяців підсвинок досягає максимального розміру.

Таблиця маси поросят по тижнях

Точна вага поросяти дізнаються за допомогою таблиці:

Вік (тижні)Вік (дні)Кількість днів в періодіКількість кг в кінці періоду
I1-772,6
II8-1474,4
III15-2176,4
IV22-2878,9
V29-35711,6
VI36-42714,5
VII43-49717,5
VIII50-56721,0
IX57-63724,9
X64-70729,0
XI71-77733,5
XII78-84738,4
XIII85-91743,4
XIV92-98748,6
XV99-105753,9

Який вихід м’ясної продукції у свиней

Вихід продукції при забої залежить від маси, віку та статі.

Слід знати, що забійна вага — це не вся туша цілком. При визначенні цього показника не враховують нутрощі тварини, копита, хвіст і голову. Однак визначити вихід свинини з живого м’яса можливо ще за життя свині, користуючись наступною таблицею:

Жива маса (кг)Вихід,%
10072-75
120-15077-80
180 і більше80-85

Очевидно, що чим більше особина, то більша вихід продукції. Саме тому свинарі ретельно дбають про харчування свиней, регулюючи масу тварин. У тому випадку, якщо габарити не влаштовують власника, раціон годування коригують. Слід зазначити, що якість і кількість забійного виходу м’яса залежить і від того, як і ким буде обробити тушка.

Якщо туша кабана продається в неразделанном вигляді, то всі частини будуть реалізовані по одній вартості. Найдешевшими вважаються тушки літніх або сальних особин, оскільки продукція, що отримується від забою, більш низької якості.

Приклад розподілу туші в 110 кг:

  • сало — 23 кг;
  • м’ясо — 73 кг;
  • кістки — 11 кг;
  • м’ясні відходи — 3 кг.

В середньому маса нутрощів дорослої особини дорівнює 4 кг, а голова важить 7-9 кг.

Як дізнатися вага свині без ваг

Щоб дізнатися, скільки важить доросла особина, необхідно зробити певні вимірювання. Перед проведенням обміру свиню не слід годувати. Важливим нюансом є також знаходження тварини в певному положенні — голова повинна бути на одній лінії з тулубом. Тому для гарантії успіху підприємства рекомендується залучити помічника, який буде відволікати свинку будь-яким апетитним предметом — наприклад, посудом з мешанкой. Замір проводять по двох позиціях:

  • Довжина тулуба — міряти слід з середини потиличного гребеня по хребту до основи хвоста;
  • Обхват грудей виробляють на лінії за передніми ногами на рівні низу лопаток.

Промір буде досить точним, якщо сантиметрова стрічка або мотузка НЕ ​​буде врізатися в тіло тварини або провисати. Знаючи дані вимірювань, можна з достатньою часткою вірогідності (4-11%) встановити, скільки важить свиня в середньому:

Знайшовши перетин вертикального і горизонтального стовпчика, можна дізнатися середню вагу свині живою вагою.

Вирахувати вага дорослої свині можна і без таблиці за допомогою певних методик, однак результати обмірів необхідні і тут:

  • За формулою: Ж = 1,54 * Х + 0,99 * К — 150, де значення Х — обхват грудей, К — довжина тулуба, а Ж — жива маса;
  • З урахуванням категорії вгодованості, при цьому в розрахунок беруться три коефіцієнта: 142 — для жирних свиней, 156 — із середньою вгодованістю, 162 — для худих тварин. Тут також не обходяться без результатів вимірів. Цей шлях обчислень вважається найбільш точним: довжину тулуба і обхват грудей перемножують і ділять на коефіцієнт вгодованості.

Щоб розрахувати масу живою вагою з більшою часткою вірогідності, можна зробити 3% знижку — це за умови, що тварина встигла щільно поїсти.

Визначення ваги поросяти обміром з використанням коефіцієнта вгодованості

Даний спосіб визначення маси свиней є наближеним.

У розрахунку використовуються знову два показника вимірювання свині — довжина тулуба і обхват за лопатками свині (див. Малюнок вище).

Візуально потрібно визначити вгодованість свині і вибрати потрібний коефіцієнт:

  • Досить худа свиня k = 162;
  • Середня вгодованість порося k = 156;
  • Нормальною і хорошою жирності k = 142.

Вага свині визначитися з алгоритмом — виміри свині перемножуються і діляться на коефіцієнт:

Жива маса = ( довжина тулуба x обхват за лопатками свині ) / коефіцієнт вгодованості свині .

Залежно від того для чого вам потрібно дізнатися вагу вибирають і спосіб його визначення.

Скільки важить порося

Поросята великої білої породи рідко народжуються з вагою понад 1 кг. Чим більше порося при народженні, тим більшу продуктивність він покаже в майбутньому. Малюки в’єтнамської породи народжуються майже в два рази менше — 500-600 г.

Перший місяць поросята живуть на молоці матері, тому у вазі додають дуже швидко, і порося, що важить до 4-му тижні 8-9 кг — явище цілком нормальне.

Маса поросят багато в чому залежить від умов утримання і, головне, грамотно складеного раціону. Якщо господар підходить до справи вирощування зі знанням всіх нюансів, то вага поросяти вже до 2 міс. складає в середньому 25 кг. З цього моменту його починають інтенсивно відгодовувати, і вже до 4 міс. їх вага подвоюється.

В 6 місяців (або трохи пізніше) після досягнення молодняком маси 90-110 кг закінчується виробничий відгодівлю, і вони переводяться в відділення підсвинків.

Скільки повинен важити порося по місяцях, також можна дізнатися по таблиці:

Вік в тижняхВік у дняхКількість днів. в періодіЖива вага в кінці періоду, кг
11-772,6
28-1474,4
315-2176,4
422-2878,9
529-35711,6
636-42714,5
743-49717,51
850-56721,01
957-63724,93
1064-70729,06
1171-77733,54
1278-84738,4
1385-91743,4
1492-98748,6
1599-105753,9
16106-112759,4
17113-119765

З’ясування живої ваги швидким і не проблемним способом — не такий вже просте запитання. Цей показник може вказувати на правильність або непридатність використовуваного раціону при відгодівлі. Крім цього, при здачі тваринного на забій господар матиме хоча б приблизне уявлення про передбачуваного прибутку і зможе контролювати ситуацію.

Рейтинг учасника Автор статті Іванов Семен Сергійович Фермер з 23 річним стажем. Агроном за освітою. Сільський житель з принципових міркувань. Написано статей 271

Розведення свиней в домашніх умовах може стати досить прибутковим заняттям, але для обліку продуктивності та ряду інших завдань необхідно знати точну вагу тварини. При цьому ваги потрібної конфігурації є далеко не на кожній фермі. В цьому випадку для заводчика дуже корисним навиком буде вміння дізнатися вагу свині без ваг. Зробити це можна кількома способами, кожен з яких вимагає детального розгляду.

Замір ваги свині

Норма приросту для поросяти

Який приріст повинен бути у новонародженого або місячного поросяти і скільки важить порося в різні періоди? Вага порося вимірюється в перші дні його життя. Зважити порося легше. Детальний відео підкаже новачкові, як відвернути тварина, поки помічник спокійно знімає мірки з поросяти.

Вихід місячних поросят (молочного кнура) відрізняється від маси тримісячних свинок. З четвертого місяця маленький порося переходить на особливе харчування. Загальна таблиця розрахована по віковим групам, тому для молодняка заводяться окремі схеми.

Середній показник маси (загальна таблиця по віковим групам не підходить) поросят залежить від харчування і обраної породи. Місячні кабани важать до 10 кг. У 3 місяці маса кнура становить до 25 кг. У 6-місячному віці свинка важить до 80 кг.

Для чого потрібно знати вагу свині?

Визначити вагу свині без ваг вміють лише одиниці навіть серед досвідчених фермерів. А тим часом таке вміння надає заводчику цілий ряд переваг і допомагає підвищити ефективність вирощування живності.

Точна вага поросяти при періодичному визначенні дозволяє розрахувати темпи приросту маси у тварини. Як наслідок, знаючи середні значення для конкретної породи, можна судити про ефективність раціону, використовуваного для вигодовування молодняка, і коригувати його, якщо результати незадовільні. В цьому випадку меню доповнюють різними вітамінами і більш поживними кормами.

Увага! Виявлення неухильного спаду ваги поросяти може виявитися головною ознакою що розвивається захворювання, що в подальшому допоможе своєчасно організувати лікувальні заходи.

Вага дорослої свині дозволить точно розрахувати добову норму корму для тварин і склад раціону. Це дозволить заводчику:

  • більш раціонально використовувати наявні кормові запаси;
  • підвищити прирости ваги у тварини;
  • запобігти ожирінню;
  • поліпшити смакові якості м’яса перед забоєм.

Але варто відзначити, що зазначені нижче методи вимірювання дають лише приблизні значення маси свині, припускаючи певну похибку. Тому в разі продажу свинини після розбирання всю м’ясну продукцію рекомендується переважити на звичайних електронних вагах.

Способи визначення ваги без ваг

Існує кілька різних способів визначити вагу свині, не вдаючись до допомоги ваг. Найбільш використовуваними серед них виступають три:

  1. По таблиці вимірів.
  2. За допомогою коефіцієнта вгодованості.
  3. За віком.

По таблиці вимірів

Метод вимірювання маси тіла порося, в якому використовується таблиця ваги свиней, відноситься до числа найбільш простих, але в той же час найбільш точних. Похибка такого способу обчислення ваги коливається в межах 4-10%.

Для реалізації підрахунків спочатку необхідно провести 2 виміру тіла тварини:

  1. Обхват грудей свині. Найпростіше таку процедуру проводити за допомогою вимірювальної портняжной стрічки. Її вертикально обмотують навколо грудей і спини тварини, так щоб одна зі сторін стрічки стосувалася тильного краю лопаток.
  2. Довжина тіла свині. Після закінчення попередніх замірів стрічку розтягують уздовж спини тварини, при цьому її початок прикладають до основи голови поросяти, а завмер проводять в області підстави хвоста.

При вимірюванні для отримання максимально точних значень вкрай важливо враховувати наступні моменти:

  • свиня під час замірів повинна стояти;
  • голова у тварини повинна бути трохи піднята вгору;
  • вимірювання проводять за 3 години до того, як порося поїсть.

Для дотримання перших двох пунктів тварина необхідно чимось зацікавити. Найчастіше для цього використовують невелику ємність з кормом, який підносять до носа порося на потрібній висоті. Поки свиня обнюхує ласощі і стоїть нерухомо, виконавець швидко здійснює необхідні заміри.

Отримані в ході вимірювання дані підставляють у відповідний стовпець і рядок в таблиці (вона представлена ​​нижче). Після цього знаходять точку їх перетину, в ній буде вказана вага особини, заміри якої проводилися.

Таблиця вимірювання ваги свиней

Наприклад, якщо довжина тулуба дорослої свині становить 1,26 м при обхваті грудної клітини 1,24 м, то вага такої тварини приблизно дорівнює 161 кг.

За допомогою коефіцієнта вгодованості

Другий метод використовується в тому випадку, якщо немає доступу до таблиці. Він передбачає більш складні розрахунки, в якості основи для яких беруться такі ж проміри тваринного і певне значення коефіцієнта вгодованості тварини.

Окреслені коефіцієнти мають чіткі значення, їх досить просто запам’ятати:

  • для живності з недостатньою угодованістю коефіцієнт дорівнює 162;
  • для вирахування маси тіла свиней із середнім ступенем вгодованості цей показник становить 156;
  • при визначенні ваги тварин з вираженими ознаками ожиріння використовують значення 142.

Потрібний показник вибирають, оцінюючи свиней на око. Відповідно, для правильного вибору в такій справі необхідна певна вправність.

Подальші розрахунки проводяться за таким планом:

  1. Величину обхвату грудного відділу свині множать на довжину її тулуба від потилиці до основи хвоста.
  2. Отримане значення ділять на обраний після оцінки статури тваринного коефіцієнт.

Число, отримане в результаті таких обчислень, як раз і передбачає собою масу тіла порося.

Наприклад, довжина тіла порося дорівнює 58 см. Обхват грудної клітки у нього становить 72 см. Статура оцінюється як среднеупітанное. У цьому випадку розрахунки будуть мати наступний вигляд:

Відповідно, вага молодняка дорівнює 25,9 кг. Порівнявши це значення з таблицею, бачимо, що у відповідному рядку вказано число 25. Беручи до уваги існуючу похибка, можна зробити висновок, що метод дієвий.

За віком

Деякі заводчики визначають масу тварини виходячи з її віку. Безсумнівно, цей параметр впливає на вагу тварини. Але при такому підході похибка істотно вище, тому вдається визначити тільки середня вага свині без конкретних значень. Причиною тому може бути відмінність в масі між тваринами різних порід. Крім того, велику роль в наборі маси свинею також грає раціон і умови утримання, які застосовуються на фермі.

Таблиць для визначення свиней за віком в інтернеті існує велика кількість. Причому крім загальних в мережі також можна знайти більш спеціалізовані збірки значень, орієнтовані на конкретну порідну лінію свиней і умови утримання.

Приблизна вага свині заводчику знати вкрай корисно. Це значення дозволяє своєчасно скоригувати раціон тварини, щоб підвищити продуктивність, вчасно попередити розвиток різних захворювань, чітко визначити добову норму годівлі тварини. Але для визначення цієї величини в домашніх умовах необов’язково купувати дорогі електронні ваги. Досить ретельно ознайомитися з представленими вище методами встановлення маси тіла домашніх тварин.

Опис і розміри дикого кабана

Дикий кабан відноситься до загону парнокопитних тварин і утворює окремий рід в сімействі. Його ще часто називають вепром. Ця тварина є прямим предком нинішньої домашньої свині. Що стосується зовнішнього вигляду, то його зовсім нескладно відрізнити від сучасного домашнього кабана.

Дикий кабан має більш міцну статуру і довгі ноги. Форма голови у дикого кабана витягнута. Вуха на голові довгі і стоячі. Самці відрізняються від самок більш розвиненими верхніми і нижніми іклами. Тіло у кабана вкрите грубою довгою шерстю. На голові і спині є грива. У зимовий період хутро стає більш щільним, а влітку рідшає. Кольори волосяного покриву може бути сірим, темним або коричневим.

Що стосується розміру кабана, то можуть різнитися залежно від ареалу проживання тварини. Чим північніше живе дикий кабан, тим він буде більший. Найдрібніших особин можна зустріти в південно-східній Азії і південній Індії. Маса таких кабанів доходить тільки до 45 кг. А ось в Карпатах кабани можуть важити близько 200 кг. Найбільші особини мешкають в районах Уралу на території України. Їх маса досягає цілих 300 кг. Максимальна вага, який був зареєстрований, становив 320 кг. Великих кабанів вагою 150 кг можна зустріти і на території Італії. У Франції маса вепрів може досягати 230 кг.

Середня вага диких кабанів становить 100 кг. Довжина тіла тварини доходить до 2 м, а висота в холці — 110 см. Довжина хвоста вепра не перевищує 40 см. А довжина іклів може коливатися від 6 до 12 см.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Про автора

admin administrator