Скільки зберігати волоський горіх

Авторadmin

Скільки зберігати волоський горіх

Як правильно зберігати волоські горіхи, щоб довго лежали та не псувалися

Волоський горіх – дерево родини горіхових висотою 30 м і більше та діаметром до 1,5 м. Ці горіхи мають плоди, покриті твердою деревною шкаралупою, що складається з двох половинок. Внутрішня порожнина шкаралупи розділена неповними перегородками, між якими розташоване ядро. Залежно від кількості таких перегородок ядра у горіхів можуть відділятися легко або, навпаки, погано. Шкаралупа горіхів буває тонкою (до 1,3 мм), середньою (1,3 — 1,8 мм) і товстою (більше 1,8 мм). Горіхи з гладкою поверхнею і невеликою кількістю внутрішніх перегородок цінуються вище. При лущенні горіхів з тонкою шкаралупою вихід ядра складає 53-61%, а горіхів з товстою шкаралупою – 42-43% маси горіхів.

Як збирати горіхи? Урожай горіхів можна збирати вже у вересня. Першою ознакою того, що горіх дозрів, є розкрите лушпиння. В першу чергу збирають опалі плоди, щоб вони не ввібрали в себе дуже багато вологи. Потім з дерева струшують решту горіхів. Щоб плоди не почорніли, потрібно відразу ж зняти лушпиння. Зробити це зазвичай досить просто. Якщо ж лушпиння відокремити не виходить, горіхи необхідно залишити на дозрівання в сухому і теплому приміщенні.

Умови сушіння: треба вибрати на ділянці добре освітлене сонцем місце, розстелити на землі матеріал-підстилку та викласти очищенігоріхи. Якщо за погодних умов, або з якихось інших причин немає можливості проводити сушку на вулиці, можна перенести процес в будь-яке інше добре провітрюване приміщення.

Сушаться горіхи приблизно 14 — 16 днів. Підготовлені таким способом плоди можна вживати в їжу, а також використовувати для посадки. Щоб горіхи під час зберігання не покрилися цвіллю, потрібно довести їх вологість до 5 — 8%. Як це зробити? Дуже просто: зберіть висушені горіхи в сітчасті мішки і залиште їх на кілька днів біля батареї центрального опалення. Під впливом сухого теплого повітря плоди поступово «віддадуть» надлишки вологи. Ступінь усихання можна визначити за кольором зовнішньої оболонки ядра: у добре висушених горіхів вона набуває добре помітний світло-коричневий відтінок.

Волоські горіхи можна зберігати цілими або в очищеному вигляді. Для зберігання цілих плодів потрібно ретельно перебрати їх. Горіхи з пошкодженою шкаралупою потрібно відкласти. Плоди закладаються у великі скляні або металеві банки, щільно закриваються і встановлюються у прохолодне і обов’язково сухе місце. Якщо ви плануєте використовувати горіхи протягом 2-6 місяців, їх можна зберігати в полотняних мішках, підвісивши в прохолодному і сухому місці, або в дерев’яних скриньках.

Шкаралупа горіха, незважаючи на її товщину та щільність, володіє хорошою гігроскопічністю, тобто «дихає». Тому, якщо в приміщенні, де зберігаються горіхи, будуть присутні сильні запахи, горіхи за час зберігання можуть просочитися ними. Крім того, при високій температурі за рахунок того ж ефекту ядра горіха висохнуть. Тому оптимальною температурою для зберігання волоського горіха в шкаралупі є проміжок від плюс 10 до хвилин 5 градусів.

Якщо у вас горіхів не надто багато, краще всього їх зберігати в морозильній камері в очищеному вигляді. Для цього горіхи очищаються і упаковуються в харчову фольгу. А ось від поліетиленових пакетів і пластикових контейнерів для цих цілей краще відмовитися. Перед вживанням слід виймати потрібну кількості горіхів і давати час їм зігрітися.

Зберігати очищені горіхи можна і в нижньому відсіку холодильника. Їх потрібно помістити в скляний або керамічний посуд із щільною кришкою.

Негативно діють на зберігання горіхів перепади температури. Особливо несприятливо впливають високі температури. При зберіганні горіхів в теплому — понад 22 градусів — приміщенні, досить скоро вони можуть знайти прогірклий смак. Це масла, що містяться в горіхах, вступили в реакцію з повітрям. З цієї ж причини починається і всихання горіхів.

Час від часу пробуйте горіхи на смак. Якщо вони закладалися свіжими і правила зберігання витримуються, то цільні плоди зберігають свої смакові якості і властивості протягом року, очищені — до півроку.

Краще не робити великих горіхових покладів, щоб вони не зіпсувалися і не вкрилися пліснявою. Тепло і вологість — це те, що не рекомендується горіхам. Якщо вони покрилися цвіллю, не варто намагатися вимити або прочистити.

Як правильно зберігати волоські горіхи

Волоські горіхи — унікальний продукт. Їх можна використовувати з будь-якими цілями — від приготування та оформлення кондитерських виробів, соусів та топінгів, до створення лікувальних, загальнозміцнюючих та інших зборів.

Тому зберігання врожаю волоських горіхів — одне з найактуальніших питань для всіх, хто займається вирощуванням цієї культури.

Підготовка горіхів до зберігання

Товари з цієї статті

Фахівці стверджують, що при правильній підготовці та правильних умовах зберігання волоські горіхи не втрачають своїх властивостей протягом 1,5-2 років. Але підготовка та створення умов — рівноцінні процеси: погано висушені горіхи зіпсуються за будь-яких обставин так же, як ідеально висушені, але переміщені в непідходящі умови.

Тому треба відповідально поставитися до всіх етапів, які забезпечують успішне зберігання.

Збір врожаю

Намагайтеся збирати горіхи поступово, по мірі того, як вони падають з дерева. Якщо чекати, коли всі вони упадуть і лише потім збирати їх — перші «покоління», які достигли, можуть почати псуватися на землі.

Також не зволікайте з прибиранням опадаючого листя та підтримуйте чистоту під деревом: горіхи, які лежать поміж листя або бур’янів, в подальшому зберігаються гірше.

Мити чи не мити брудні горіхи, вирішуйте самі. Якщо ви будете сушити їх на відкритому повітрі, ця процедура не обов’язкова: після висушування пісок, бруд, фрагменти листя самостійно відділяються від шкаралупи.

Але якщо ви плануєте сушити горіхи в духовці чи електросушарці — помити їх, звісно, треба. Використовуйте для цього воду кімнатної температури і не залишайте горіхи надовго у воді, щоб під впливом вологи стулки не почали відкриватися.

Сушіння

Навіть якщо осінь стояла суха та тепла, і горіхи виглядають сухими — треба додатково добре висушити їх. Це необхідно, тому що свіжі ядра мають високий вміст води, яка створює сприятливі умови для утворення плісняви і гниття.

Найекономніший спосіб сушіння великої кількості горіхів — на відкритому повітрі. Кожного дня, коли роса випарувалася, а сонце піднялося досить високо, розстеляйте на сухій землі або бетонних чи інших доріжках любу тканину або агроволокно. І на цей «майданчик» в один шар висипайте горіхи. Протягом дня час від часу перегортайте їх, а ввечері, до того як випаде роса, прибирайте горіхи у приміщення або щільно накривайте їх плівкою. Використовувати плівку у якості підстилки небажано, тому що вона нездатна пропускати повітря, що призводить до утворення конденсату.

В залежності від температури повітря та рівня вологи сушіння може зайняти від одного, до трьох тижнів.

Прискорити сушіння можна за допомогою протягів: виберіть на ділянці місце між двома будівлями, між будівлею і парканом тощо — там, де природним чином створюється аеродинамічна труба.

Якщо горіхів небагато, їх можна висушити у духовій шафі або електросушарці.

Принцип залишається тим же: горіхи повинні бути розкладені в один шар, і час від часу їх треба перегортати.

Температуру духовки або сушарки встановіть в діапазоні 35-45℃, а дверцята духової шафи повністю не зачиняйте — залиште невелику щілину, щоб волога випаровувалася.

Тривалість сушіння може коливатися від 3-4 годин до 1-2 доби, в залежності від

розмірів горіхів і їхньої «соковитості».

Перевірити готовність горіхів для зберіганні можна за звуком: стукаючи їх об стіл, або один об одний, буде чути дзвінкий і ясний звук. Також можна вибірково розколоти декілька горіхів: добре висушені ядра мають суху на дотик поверхню, а при розтирання ядра в руках чи у ступці воно легко кришиться.

Хіти продажу в магазині

Про автора

admin administrator