Скільки зберігаються сирі горіхи

Авторadmin

Скільки зберігаються сирі горіхи

Як зберігати волоські горіхи, щоб вони не відсиріли і не засохли: найкращі способи

Волоський горіх – не тільки смачний продукт, але й джерело необхідних організму вітамінів та мікроелементів. З зелених плодів готують варення, а стиглі сушать і кладуть на зберігання. У цьому матеріалі розповімо, як правильно зберігати горіхи в шкаралупі та чищені, щоб вони не відсиріли і не засохли.

Як зберігати цілі горіхи

Волоські горіхи в шкаралупі найкраще зберігаються в скляних банках, дерев’яних ящиках і тканинних мішках. Але за умови, що у приміщенні буде невисока вологість та оптимальна температура повітря. Волоські горіхи не люблять вологу та спеку.

Шкаралупа має здатність добре вбирати вологу, тому якщо в повітрі буде її надлишок, ядра можу покритися пліснявою. Зберігання горіхів при температурі вище 21 градуси призведе до того, що плоди прокоркнуть. Оптимальна температура повітря для зберігання волоських горіхів – від -5 до +10.

У приміщенні, де зберігаються горіхи, не має бути різких запахів, оскільки ядра вберуть у себе всі ці аромати.

Якщо всі вищезгадані умови будуть дотримані, то горіхи в шкаралупі зберігатимуться до року.

Зберігання чищених горіхів

При кімнатній температурі ядра горіхів зберігаються 3-4 тижні. Потім вони стають гіркими та засихають.

Якщо хочете продовжити термін зберігання очищених горіхів, тоді помістіть їх у холодильник. Складіть ядра в герметичну скляну або керамічну тару та поставте на полицю.

Зберігання горіхів у погребі або на балконі допускається за умови, що вологість у приміщенні не перевищуватиме 70%. Інакше горіхи покриються пліснявою.

Щоб максимально продовжити термін придатності врожаю горіхів, зберігайте їх у морозилці. Упакуйте ядра в герметичні пакети або харчову плівку та покладіть у морозильну камеру. Завдяки такому способу ви зможете насолоджуватись горіхами близько року.

Найоптимальніший метод зберігання чищених горіхів – залити їх медом. Такий корисний смаколик зберігають у скляній банці в холодильнику.

Дізнайтеся також, як захистити урожай винограду від цвілі: секрети довгого зберігання ягід.

Цікаві новини для вас:

Як правильно вживати горіхи, щоб отримати максимум користі

Дізнаємося, яка кількість горіхів на день вважається нормою, з чим їх не можна поєднувати, щоб не нашкодити здоров’ю, та скільки їх можна давати дітям.

Горіхи — концентроване джерело поживних речовин (вітамінів, мінералів, клітковини). В них досить багато жирів, приблизно 50-65 г на 100 г. Але це головним чином корисні жири, яких не торкнулася промислова обробка.

Дієтологиня Світлана Фус докладно розповідає про чарівну силу горіхів та дає поради щодо їхнього вживання.

Завдяки поживним речовина горіхи позитивно впливають на функціонування серцево-судинної системи та мозку. Горіхи добре насичують, бо в складі є білки, вуглеводи, в поєднанні із жирами, харчовими волокнами, вітамінами і мінералами

Які горіхи вибирати в магазині та на ринку

Бажано купувати тільки в шкаралупі, яка захищає цінні жири та вітамін Е від окислення. Жири в очищених горіхах швидко окислюються та набувають смак прогірклої олії. Очистивши від шкаралупи, їжте їх сирими, щоб зберегти корисні жирні кислоти і вітамін Е.

Підсмажування горіхів — велика помилка у сучасному харчуванні, оскільки висока температура руйнують жири та знижує вміст вітамінів.

Також підсолені, а тим паче підсолоджені цукром або медом горіхи — теж далеко не найкращий вибір. Тому раджу їсти горіхи в сирому вигляді, окремо від шоколаду та солодощів.

Докладніше про користь горіхів

  • Мигдаль. Велика кількість вітаміну Е, кобальту, що необхідні для кровотворення, засвоєння заліза, нормальної роботи нервової системи.
  • Кеш’ю. Багаті на мінерали — цинк, залізо, магній. Високий вміст ненасичених жирних кислот. Поліпшують зір та концентрацію.
  • Макадамія. Найкалорійніші серед горіхів. Багато вітамінів В1, К, олеїнової кислоти. Покращують ліпідний профіль.
  • Волоські горіхи. Великий вміст ненасичених омега-3 та омега-6. Зменшують ризики атеросклерозу.
  • Фундук. Містить багато вітаміну Е та біотину (вітамін H). Покращує памʼять, зменшує тривожність, позитивно впливає на серце та судини.
  • Фісташки. Багаті на вітаміни В1, В6, B9, містять зеоксантин, фолієву кислоту, мідь, кремній. Покращують зовнішній вигляд, стан шкіри та волосся.

Як правильно вживати горіхи

Мигдаль обов’язково необхідно піддавати термічній обробці перед вживанням. У цих горіхах міститься ціаноглікозид амігдалін (3-5%), продукти розпаду якого надають горіху специфічний мигдальний запах і гіркоту, та виділяється синильна кислота — одна з найсильніших отрут.

Тому вживання гіркого мигдалю в сирому вигляді небезпечно для здоров’я. При тепловій обробці мигдалю амігдалін залишається незмінним та є небезпечним для здоров’я.

Неочищені сирі горіхи кеш’ю також не використовуються, оскільки між шкаралупою і оболонкою горіха містяться токсичні речовини. Тому їх спочатку витягують із шкаралупи й оболонки та піддають термічній обробці, при якій токсини руйнуються.

Додавайте горіхи до основних прийомів їжі — в салати, каші, поєднувати їх з фруктами. При такому варіанті вживання ви зможете контролювати кількість горіхів.

Не їжте їх перед телевізором і комп’ютером, вони дуже калорійні. Можна їсти сирі горіхи по одній порції щодня, що становить близько 10-20 г. Наприклад, 10-15 горіхів мигдалю, або 3–4 шт. волоського горіха, або 20 фісташок, або лісового горіха (фундука) — 5-7 шт.⠀

Мінуси горіхів та чи можна їх давати дітям

Це висока калорійність та звабливий смак. Їсти їх неможливо зупинитися. Споживання у великих кількостях може стати причиною болів у жовчному міхурі. У деяких людей може бути алергічна реакція.

Дітям до трьох років давати горіхи не варто, вони не засвоюються. У дітей часто буває алергія на арахіс і волоський горіх. Вводити в раціон горіхи потрібно дуже обережно.⠀

У холодну пору року старайтеся вводити горіхи у свій раціон, але стежте за розміром порції.

Як і де правильно зберігати різні горіхи в домашніх умовах

Горіхи є майже в кожному будинку. У більшості випадків горіхи зберігаються недовго, максимум до весни. Проте їх можна зберігати роками! І це не так складно, треба лише правильно вибрати продукцію для заготівель і створити їм оптимальні умови.

Найпопулярніші волоські горіхи часто зберігають на зиму. При цьому треба враховувати те, що горіхи часто вбиває цвіль, а це значить, що вживати їх вже не можна. Горіхи, які були вражені цвіллю вже не врятувати, їх можна тільки викинути. У всіх інших випадках вони користі вам вже не принесуть. Тому треба стежити, щоб в приміщенні, де зберігаються горіхи, була невелика вологість повітря. Далі про зберігання горіхів пише Радіо MAXIMUM.

Як краще зберігати волоські горіхи: очищені чи в шкаралупі?

Волоські горіхи, що у природній оболонці, звичайно ж, зберігаються довше, ніж без шкаралупи. Якщо порівнювати, скільки часу можна зберігати волоські горіхи, то бачимо, що термін зберігання плодів в шкаралупі вищий, ніж очищених. Ядерця в шкаралупі при дотриманні умов зберігання, будуть лежати близько трьох років оскільки світлу і повітрю немає доступу до смачного ядра. Так, іноді деякі ядра можуть висохнути, але це тому що спочатку горіх був негожий.

Підсушити волоські горіхи можна кількома способами:

на вулиці. Якщо цьогоріч у вас великий урожай горіхів на присадибній ділянці, то дочекайтеся сухої ясної погоди і сушіть на відкритому повітрі. Просто розстеляємо газети або тканину і насипаємо на них волоські горіхи, очищені від зеленої шкірки, в один шар. Зрідка помішуємо плоди. Природне просушування займе у вас від трьох до п’яти днів, в залежності від погоди.

в духовці. Завдяки сушінню в духовці ви зможете не тільки видалити зайву вологу, а й знезаразити плоди волоських горіхів від яєць паразитів. Важливо просушувати плоди з відкритими дверцятами духової шафи, не менше двох годин на мінімальній температурі, періодично помішуючи. Після призначеного часу, розпечений продукт дістати з духовки і винести на повітря для повного висихання.

в електросушарці. Спеціальний прилад істотно полегшить просушування плодів. Головне дотримуватися інструкції до електросушарки. Цей спосіб також, на жаль, підходить тільки для невеликих партій корисних горішків.

Як зберігати горіхи у шкарлупі:

  1. Горіхи, які планується зберігати до наступного сезону, можна ще і прогріти протягом години в теплій, але не гарячій духовці. Це дозволить остаточно позбутися вологи, яка є причиною цвілі.
  2. Для зберігання заготівель найкраще підійдуть картонні коробки або тканинні мішечки. Складаємо їх в сухому і темному місці, при температурі не вище 10-15º.
  3. При кімнатній температурі продукція довго не протримається. Якщо у квартирі є прохолодний балкон, захищений від вологості, можна використовувати його.

Горіхи в холодильнику і морозильній камері:

Збільшити термін зберігання волоських горіхів можна шляхом закладання їх в холодильник або морозильну камеру. Попередньо необхідно звільнити ядра від шкаралупи. Очищені горіхи розфасувати в пакети по 200-500 г. Можна зберігати ядра в пластиковій тарі з щільною кришкою.

Важливо не закладати горіхи на зберігання в холодильник або морозильну камеру поруч з продуктами, що мають специфічний запах. Очищені горіхи без втрати своїх властивостей зберігаються в холодильнику 4-5 місяців, а в морозильній камері 1 рік.

Як зберігати різні види горіхів:

Кеш’ю. Щоб надовго зберегти горіхи, необхідно виключити вплив тепла на них. Зберігати кеш’ю потрібно в темному місці в закритому кришкою скляному або картонному контейнері. Кеш’ю краще зберігається в морозильній камері в щільному вакуумному поліетиленовому пакеті.

Мигдаль. Зберігати мигдаль потрібно подалі від сонця в закритій місткості в прохолодному темному місці. Також можна заморозити мигдаль і помістити його в пластиковий контейнер або поліетиленовий пакет. Примітно, що чим холодніше, тим довше мигдаль може зберігатися.

Кедровий горіх. Ці горіхи слід кілька днів просушити перед зберіганням. Тривалий час зберігати можна виключно сухі ядра. Найкраще кедрові горіхи зберігаються в простерилізованих скляних банках.

Арахіс. Зберігати арахіс можна в сухому темному місці. У морозильній камері зберегти арахіс свіжим можна близько шести місяців. Просмажений очищений арахіс найкраще помістити в герметично закриті банки.

Для того, щоб зберегти очищені горіхи, їх треба правильно вибрати. При відборі ядер керуємося такими критеріями:

  • Запах. У свіжих ядер приємний запах.
  • Смак. Навіть легка гіркуватість свідчить про початок псування.
  • Колір, зовнішній вигляд. Якісний горіх не має потемніння, слідів цвілі, личинок.

Про автора

admin administrator