Скільки живе плодова муха

Авторadmin

Скільки живе плодова муха

Мухи дрозофіли шкідники або пособники науки

Відео: Чудо Муха Дрозофіла Під Мікроскопом: Яйця і Личинки Дрозофіл – Drosophila (RUSSIAN) Чудо-

  • 1 Як виглядає
  • 2 як розмножується
  • 3 Де живе, чим харчується
  • 4 як з`являються
  • 5 Дослідження мутаційних змін мушок
  • 6 Тривалість життя
  • 7 Обов`язково дізнайтеся – як позбутися від мушок дрозофіл

Як виглядає

Забарвлення комахи жовто-коричневий, поперечні чорні кільця оточують брюшко- добре виділяються червоні очі-самка дрозофіли – 2,5 мм довжиною, самець і того менше, задня його частина трохи темніше.

Відео: сюжет Мошки в квартирі 4 03 14

як розмножується

Самка дрозофіли за своє життя відкладає приблизно 400 яєць в загниваючі фрукти або іншу рослинність. При сприятливих умовах личинки народжуються вже через добу. Потім протягом 5 днів вони ростуть і харчуються мікроорганізмами (через які фрукт розкладається), а також соком самого плоду. Після цього личинка перетворюється на лялечку, в цій стадії знаходиться 5 діб. У лялечки відбувається перетворення, і з`являється молода особина мушки. Період від кладки яєць до виходу молодої дрозофіли займає від 10 до 20 днів.

Відео: Плодові мушки в банку

Де живе, чим харчується

Харчується плодова мушка різними овочами, соком дерев, але найбільше любить зіпсовані фрукти. Масово мешкає в південних регіонах в садах і виноградниках, де ніхто не робить спроб з нею боротися, адже, по суті, вона практично нешкідлива. Взагалі, мушка дрозофіла краще селитися ближче до людини, особливо в холодну пору року, її можна знайти на складах і сховищах фруктів, на заводах, де виробляються фруктові соки, на винних виробництвах.

Шановні відвідувачі, збережіть цю статтю в соціальних мережах. Ми публікуємо дуже корисні статті, які допоможуть Вам у вашій справі. Поділіться! Тисніть!

як з`являються

Часто з`являються дрозофіли в будинку або квартирі разом з овочами або фруктами, привезеними з півдня, або просто поселяються в сміттєвому відрі або на кімнатних рослинах.

Також багато хто задається питанням, звідки беруться дрозофіли, якщо немає для цього ніяких видимих причин: ніде нічого не зіпсувалося і відро для сміття пусте. Так ось знайте, муха-дрозофіла відкладає яйця на овочах, фруктах або іншої зелені ще в момент їх зростання. А коли ці всі продукти принесені з магазину вони вже є носіями личинок дрозофіл.

Як тільки настають сприятливі умови (гниття, бродіння) з личинок з`являються мушки. Тому не забувайте, що коли починається процес загнивання, це сигнал до активного розмноження комах, які за сприятливих умов можуть розмножитися до десятків, а то і сотень особин.

Відео: HN140815 001 Вчені знайшли безпечний спосіб зниження популяції плодових мушок новини науки на Hi

Дослідження мутаційних змін мушок

У 1971 Р.Конопка і С.Бенцер випустили в світ статтю про перші мутаціях, які впливають на поведінку тварин, особливо на прикладі мушок дрозофіл. У природних умовах мушки показують активний ритм 24 години, але вчені описали мутантів з більш швидким або повільнішим зміненим ритмом життя – мушок, що рухаються або відпочиваючих в довільно обраному інтервалі часу. Дослідження тривали протягом 30 років, внаслідок чого з`ясувалося, що такі мутації стосуються групи генів і їх похідних, які відповідають за ритм біохімічних або молекулярних годин. Такі «годинник» є в багатьох клітинах мушок, але ті клітини годин, які здатні контролювати активність – це безліч нейронів, що знаходяться, в центральному мозку мушки.

Також відомі мутації мух дрозофіл в зміні форми крил (аж до повної їх відсутності), забарвлення тіла, розвитку щетинок на тілі, зміна форми очей, їх забарвлення (червоні, вишневі, жовті, білі), і інших фізіологічних ознак (тривалості життя, плодючості , стійкості до різних ушкоджувальних впливів).

Тривалість життя

Скільки живуть дрозофіли – безпосередньо залежить від температури повітря навколишнього середовища. При температурі + 25 ° С, плодова мушка живе близько 10 днів, при зниженні до + 18 ° С, термін життя збільшується майже в два рази. Взимку при оптимальній температурі – життєвий цикл здатний збільшитися до 2,5 місяця.

Скільки живе муха

Ви, напевно, чули поширену чутку, що муха живе лише 24 години. Однак це не зовсім так. Існує багато речей, які залежать від життєвого циклу цих комах. Муха – одна з найдавніших комах, і вважається, що вони вже існували, коли люди були ще в доісторичні часи і займалися полюванням та збиранням.

У цій статті ми пояснимо скільки живе муха, який його життєвий цикл і які цікавинки він має.

Тривалість життя та реальне життя

Хоча вважається, що мухи тривають лише один день, це не так. Ствердження є абсолютно неправдивим і широко поширеним міфом. Ви повинні думати, що, як і всі живі істоти, тривалість життя – це одне, а те, чим ми живемо насправді, – інше. Тривалість життя можна визначити як максимальну кількість часу, яку може прожити жива істота в оптимальних умовах. Як відомо, умови не завжди такі.

Хоча технологія збільшила легкість, з якою ми можемо вилікувати себе від різних захворювань, все ще рано говорити про те, що ми маємо повний імунітет. Насправді щодня виникають нові хвороби, з якими ми не можемо боротися. Хвороби, небезпечні події, такі як можлива аварія, можуть зробити наше життя коротшим, ніж диктує тривалість життя. Те саме стосується і мух.

Мухи потенційно мають певну тривалість життя, але залежно від умов, в яких вони перебувають, вони загинуть раніше чи ні. Якщо муха потрапляє між кількома кристалами, це не триватиме стільки, скільки повинно. Це все одно, ніби нас збила машина і ми загинули на місці.

Тривалість життя мухи в оптимальних умовах може становити від 15 до 31 дня. На відміну від того, що прийнято думати про 24 години.

Життєвий цикл мухи

Як ми вже згадували, життєвий цикл Росії муха відповідає тому, скільки живе муха, і поділяється на 4 етапи. Залежно від умов навколишнього середовища та інших небезпек, ці стадії можуть відбуватися або не відбуватися.

  • Перший стадія – це яйце. Як ми знаємо, муха народжується з яйцеклітини, якій вилуплюється кілька днів. Ми не вважаємо цей етап життям, тому що муха знаходиться в повному розвитку.
  • Другий стадія – личинка. Це стадія, в якій муха – це лише маленька личинка, яка виходить після вилуплення яйцеклітини. Ця стадія, коли мухою є лише личинка, триває від 8 до 20 годин, що майже незначно.
  • Потім приходить стадія лялечки. Це стадія, яка починається після вилуплення личинки мухи. Це відбувається між 4 і 10 днями після вилуплення мухи з яйця. У ці дні муха робить червонуватий покрив, де залишається ще 3-6 днів.
  • Останнє, що ми маємо етап дорослої мухи. Це відбувається, коли муха нарешті з’являється з лялечки і може жити як дорослий вид. Це муха, яку ми всі знаємо, яка може турбувати чи не турбувати нас, і тривалість життя якої зазвичай становить від 15 до 20 днів.

Хоча, щоб сказати, скільки живе муха, необхідно підрахувати всі стадії від вилуплення яйцеклітини, але приблизно можна сказати, що вона живе від 15 до 31 дня. Інші стадії неминуче порахувати, оскільки це все ще жива істота, хоча це не вільна доросла людина.

Мухи цікавинки

Ми завжди ненавиділи мух за те, що вони справді набридливими комахами. Коли ми знаходимося в полі на пікнік або з їжею, вони завжди оточують нас, сідаючи на їжу, проходячи через нашу шкіру тощо. Це комахи, які селяться на чому завгодно, включаючи кал та інші небажані та негігієнічні елементи. Ми повинні будь-якою ціною уникати того, щоб ці комахи сідали і робили свою справу в їжу.

Є й такі вони переривають наші розслаблюючі хвилини своїм жахливим гудом. Кого не прокинула з дрімоти муха, що бродить по кімнаті? Це абсолютно жахливо і дратує. Хоча ці ситуації змушують нас постійно конфліктувати з цими комахами, життя мух є досить цікавим.

Серед цікавинок, які є у мух, ми скажемо, що вони справді швидкі. Незважаючи на своє маленьке тіло вони здатні махати крилами приблизно 200 разів на секунду і досягати швидкості 7 км / год. Це те, що ми ходимо майже на рисі. Ще одна цікавість – їх висока гестаційна здатність. За місяць, коли вони живі, самка мухи здатна відкласти до 8000 яєць. А саме кожна муха кожні два-три дні відкладає до 500 яєць. Якщо ваш план – вибити всіх мух, я думаю, що це погана ідея.

Позитивний вплив мух

Як ми вже згадували в численних статтях про природу, всі види, навіть якщо вони не здаються такими, мають свою функцію в екосистемах. Присутність чи ні різних тварин або рослин призводить до екологічного балансу, який підтримує природні середовища існування в хорошому стані збереження.

Мух менше не збиралося. Це також позитивно впливає на навколишнє середовище та відіграє певну роль. Перша функція, яку мають мухи в нашому середовищі, – це чистити та утилізувати трупи. Щоразу, коли тварина гине, мухи паразитують на ній і харчуються падаллю, поки вона не зникне.

Те саме робить з каловими речовинами. Він здатний розщеплюють фекалії до їх усунення і розкладають їх, щоб слугувати живильним речовиною для рослинності. І як завжди, муха є частиною харчового ланцюга і служить їжею для багатьох інших видів тварин і навіть для таких рослин, як м’ясоїдні рослини.

Сподіваюся, ця стаття допоможе вам дізнатися, скільки живе муха, та деякі цікавинки щодо них.

Повний шлях до статті: Зелені поновлювані джерела енергії » Навколишнє середовище » Скільки живе муха

Будьте першим, щоб коментувати

Про автора

admin administrator