Скільки зірок у сузірї Оріон

Авторadmin

Скільки зірок у сузірї Оріон

Оріон (сузір’я)

Оріон – визначне сузір’я , розташоване на небесному екваторі та видиме по всьому світу. Це одне з найпомітніших [1] і впізнаваних сузір’їв на нічному небі. [2] Названий на честь Оріона , мисливця в грецькій міфології . Його найяскравіші зірки — синьо-білий Ригель (Beta Orionis) і червоний Бетельгейзе (Alpha Orionis).

Найранішим відомим зображенням, пов’язаним із сузір’ям Оріона, є доісторична ( оріньякська ) різьба мамонта зі слонової кістки , знайдена в печері в долині Ах у Західній Німеччині в 1979 році. Археологи підрахували, що їй від 32 000 до 38 000 років. [3] [4] [5] Відмітний візерунок Оріона визнається в багатьох культурах по всьому світу, і з ним пов’язано багато міфів. Оріон використовується як символ у сучасному світі.

Вавилонські зіркові каталоги доби пізньої бронзи ім’я Оріон МУЛ SIPA.ZI.AN.NA , [примітка 1] «Небесний пастир» або «Справжній пастир Ану» – Ану — головний бог небесних царств . [6] Вавилонське сузір’я є священним для Папшукала і Ніншубура , обидва малих богів виконують роль «посланника богів». Папшукал тісно пов’язаний з фігурою крокуючого птаха на вавилонських прикордонних каменях, а на зоряній карті фігурою Півня . знаходиться під і позаду фігури Істинного Пастиря — обидва сузір’я представляють вісника богів у його пташиному та людському образах відповідно. [7]

У Стародавньому Єгипті зірки Оріона вважалися богом , якого називали Сах . Оскільки Оріон сходить перед Сіріусом , зіркою, геліакальний схід якої був основою для сонячного єгипетського календаря , Сах був тісно пов’язаний із Сопдет , богинею, яка уособлювала Сіріус. Кажуть, що бог Сопду є сином Саха і Сопдета. Сах синкретизовано з Осірісом , тоді як Сопдет синкретизовано з міфологічною дружиною Осіріса, Ісідою . У текстах пірамід з 24-го і 23-го століть до нашої ери Сах є одним із багатьох богів, чиї форми мертві Кажуть, що фараон забирає в потойбічне життя. [8]

Вірмени ототожнювали свого легендарного патріарха і засновника Айка з Оріоном. Айк — це також назва сузір’я Оріона у вірменському перекладі Біблії . [9]

Біблія тричі згадує Оріон, називаючи його «Кесіль» (כסיל, буквально – дурень). Хоча, можливо, ця назва етимологічно пов’язана з «Кислев», назвою дев’ятого місяця єврейського календаря (тобто листопад–грудень), яка, у свою чергу, може походити від єврейського кореня KSL, як у словах «кесель, кисла». (כֵּסֶל, כִּסְלָה, надія, позитив), тобто надія на зимові дощі.: Йов 9:9 («Він творець Ведмедя й Оріона»), Йов 38:31 («Чи можеш ти розв’язати пояс Оріона?»). , і Амоса 5:8 («Той, хто створив Плеяди й Оріон»).

Що таке зірки та сузір’я

Уночі, коли немає хмар, на небі з’являється безліч небесних тіл, що світяться, які називаються зірками.

На перший погляд, ці небесні світила дуже нагадують близнюків, вже дуже вони схожі одне на одного. Незнаючій людині досить важко зрозуміти, як же їх розрізняти між собою.

Ще вчені Стародавнього Єгипту намагалися знайти відповідь на це непросте питання. Уперше астрономи цієї країни почали об’єднувати спеціальними умовними лініями зірки між собою. Так з’явилися перші сузір’я. Ще далі пішли стародавні греки. Вони не просто продовжили об’єднання зірок у сузір’я, а й почали їм присвоювати імена героїв із міфів, легенд, оповідей.

Також не залишилися осторонь предмети і тварини. Багато з них дали свої імена сузір’ям. Так стало їх легше запам’ятовувати і згодом впізнавати на небосхилі.

Є більш відомі сузір’я, про які ми часто чуємо і навіть знаємо їхнє місце розташування на небі. Це сузір’я Великої та Малої Ведмедиці, Андромеди, Терезів, Скорпіона, Козерога, Стрільця, Діви та інші. Менш знайомі звичайним людям: Журавель, Дракон, Компас, Південна Риба, Жираф тощо.

Не маючи в давнину компаса, який був винайдений набагато пізніше, мандрівники й мореплавці могли вночі за допомогою відомих їм сузір’їв легко орієнтуватися на суші й воді. Сучасне поняття сузір’я дещо відрізняється від давнього.

  • за віком – молоді та старі;
  • за світністю – яскраві та тьмяні;
  • за розміром: гіганти, надгіганти і карлики;
  • за видимістю озброєним поглядом: видимі та невидимі;
  • за температурою: гарячі та “холодні”;
  • за кольором: жовті, червоні, блакитні, білі. Кольори залежать від температури поверхні зірки.

Стародавні сузір’я

Астеризми – таку назву вчені дали стародавнім сузір’ям. Під час досліджень було доведено, що ще стародавня людина виділила серед зірок найяскравіші групи та згодом почала спостерігати за їхнім рухом у різний час доби та року.

Це сталося понад п’ятнадцять тисячоліть тому. Кожен народ по-своєму об’єднував зірки в сузір’я. Це безпосередньо залежало від їхніх традицій. У Стародавній Греції астрономи виділили вже 48 небесних сузір’їв. Їх описав учений Птолемей, вказавши одночасно положення найяскравіших зірок.

47 зі стародавніх назв сузір’їв збереглися до наших часів, і лише одне (Арго, корабель Язона і аргонавтів), яке належить до категорії великих, у 18 столітті було розділене на кілька менших. Нові сузір’я стали називати Кіль, Корма, Вітрила і Компас.

Згодом же вчені різних країн поповнювали цей список новими назвами. Багато сузір’їв, які раніше існували як самостійні, зараз є частиною інших. За допомогою вивчення стародавніх сузір’їв сучасні астрономи намагаються зрозуміти, як жили і про що думали наші предки.

Сузір’я нового часу

Скільки ж сузір’їв існує у світі? Сучасні астрономи налічують їх 88. Хоча до 19 століття їх було 117. Нова кількість була зафіксована 1922 року на Міжнародній конференції астрономічних досліджень. А 1935 року Міжнародним астрономічним союзом (МАС) було чітко визначено їхні межі. До сузір’їв сучасні астрономи відносять ділянки на небі з усіма об’єктами, які там знаходяться.

За сузір’ями і зірками найкраще спостерігати в малоосвітлених місцях, дивлячись на безхмарне небо. Перед “глядачем” відкриється дивовижна картина нічного небосхилу, на якому без особливих зусиль кожен знайде сузір’я Великої і Малої Ведмедиці.

Також потрібно враховувати, що не в кожній країні можна побачити всі 88 небесних сузір’їв. Наприклад, у Росії видно тільки 54.

Які зірки входять до складу сузір’я Оріона і Лебедя

До числа найкрасивіших небесних тіл можна сміливо віднести сузір’я Оріона. Якщо придивитися уважно, то в ньому можна побачити обриси людини.

Свою назву сузір’я Оріона отримало ще в Стародавній Греції. Згідно з міфологією, Оріон – це сміливий і мужній мисливець, який загинув від укусу скорпіона. Згодом Зевс перетворив його на сузір’я, яке досі сяє на небі. Його можна спостерігати по всій Україні.

А знайти легко за сімома яскравими зірками гігантами і надгігантами, з яких вимальовується тулуб мисливця. Сузір’я Оріона унікальне наявністю яскравих і гарячих зірок.

Кожна яскрава зірка в сузір’ї Оріона має своє ім’я:

  • Бетельгейзе – змінна надгігантська зірка, що має червоний колір. Належить до категорії найбільших зірок;
  • Ригель – тризіркова система. Складається з надгігантської зірки сліпуче біло-синього кольору Рігеля А і двох менш яскравих супутників;
  • Беллатрікс – гігантська зірка, що має біло-блакитний колір;
  • Саїф – синій надгігант;
  • Альнитак, Альнілам і Мінтака – ці зірки утворюють пояс Оріона. Це надгіганти синього кольору.

Про автора

admin administrator