Стимулятори для пророщування насіння

Авторadmin

Стимулятори для пророщування насіння

5 кращих стимуляторів росту перцю та паростків помідорів: як прискорити

5 кращих стимулятора росту для розсади перців та томатів

Кінець зими, початок весни – підготовка до покрівельного сезону, посадка насіння на розсаду, перець та помідори. Кожному городнику хочеться бути володарем здорових та міцних саджанців, щоб отримувати рясний та смачний урожай. Для цього він може використовувати стимулятори зростання, про які ми розповімо нижче.

Чи можна прискорити зростання розсади помідорів та перцю

Щоб скоротити час проростання насіння, більшість садівників використовують стимулятори росту.

Результати застосування стимуляторів можуть бути найрізноманітнішими, адже фітогормони, що синтезуються, по-різному діють на різних етапах формування рослин.

Стимулятор росту має на рослину комплексну дію:

    Прискорює зростання; Зміцнює імунітет та захищає від хвороб; Захищає від поганих погодних умов.

Надлишок препаратів може негативно позначитися на зростанні розсади. При використанні стимуляторів росту слід надягати рукавички, оскільки деякі ліки отруйні.

Стимулятори для прискорення росту розсади томату та перцю

У магазинах можна знайти різноманітні асортименти препаратів для швидкого розвитку розсади. Більшість садівників віддають перевагу перевіреним та відомим стимуляторам, що забезпечують швидке зростання молодої розсади.

4 правила використання стимуляторів зростання:

Перед посівом насіння краще замочити у готовому розчині Rootwin на 6 годин. Ця процедура дасть більш ранні та здорові паростки. Після того, як насіння проросте, можна застосувати Епін або Циркон для зміцнення молодого коріння. Перед посадкою коріння живців обробляють Корневін для швидкого укорінення. Двічі на місяць рослини обприскують цирконом, що призводить до ранньої появи квіткових бутонів.

Обробка насіння стимулятором зростання дозволить отримати якісну та врожайну культуру. А засіб, що використовується, не тільки захистить рослину від всіляких хвороб, але й прискорить зростання молодих коренів, що прискорить формування і дозрівання плодів.

Епін-екстра

Універсальний препарат – прискорює проростання насіння та знижує рівень нітратів, а також адаптує рослину до поганих погодних умов, таких як посуха та холод.

    Насіння замочують із розрахунку: 3 краплі препарату на 100,0 води. Саджанці, що проросли, стимулюють відразу за 24 години до посадки або відразу після посадки. Для цього 1 ампулу засобу розводять у 5 л води та поливають тільки під корінь. У поганих погодних умовах, щоб саджанці швидше зміцнилися, їх обприскують 1 раз на 7 днів. Приготування розчину: 5 крапель Епіну на півлітра води. Вода повинна бути кип’яченою та кімнатною температурою.

Готовий розчин можна зберігати у темному місці трохи більше доби. Епін – екстра, препарат не токсичний і не застосовується у поєднанні з марганцем.

Циркон

Ефективний стимулятор росту збільшує утворення коренів та збільшує утворення квіткових семяпочок. На початковому етапі розвитку рослин препарат надає стійкості до плісняви ​​та важких металів.

Для протруювання насіння – 2 краплі розвести у 300,0 води та інкубувати насіння 10 годин. Обробка розсади перед посадкою в ґрунт – 3 краплі розчину на літр кип’яченої води. Готовим розчином молоді саджанці обприскують за день до посадки або одразу після посадки.

При його використанні необхідно ознайомитись з інструкціями щодо застосування цих продуктів.

Корневін

За допомогою цього стимулятора саджанці добре пристосовуються до землі, рідше хворіють та зміцніють.

Препарат токсичний, використовуйте засоби індивідуального захисту. Препарат застосовують для подрібнення кореневої системи та замочування насіння перед посадкою.

1 грам препарату розлучається у літрі води. Полив розсади проводять із розрахунку 60,0 готового розчину на одну рослину.

При використанні цього стимулятора врожай перцю та помідорів буде набагато вищим, ніж у необроблених рослин. Крім того, оброблені кущі будуть стійкі до перепадів температур і стануть стійкими до вірусних та грибкових захворювань.

Для замочування насіння та лікування саджанців необхідно для робочого розчину для розведення необхідної кількості препарату в 200,0 тепле, варена вода.

Насіння обробляються двома способами:

У готовому рішенні: насіння просочене протягом 2 годин. Насіння розпорошується і сушить.

Гумат натрію

Використання цього рішення може збільшити доходність на 60%.

Концентрат готують за 10 годин до використання: 10 г порошку наливають на 3 літри гарячої води.

    З метою прискорення проростання перців та томатного насіння – концентрат розбавляють у пропорції: 500,0 для 4,5 літрів води. Суміш із 4,5 літрами води для посадки саджанців – 250,0 концентрований. Для живлення коріння – 1 літр концентрату поєднується з 4 літрами води.

Відповідне використання стимуляторів зростання до збирання саджанців допоможе не лише складніше, а й зміцнювати живці. Висхідні культури, а завод буде стійким до всіх видів захворювання.

При роботі з препаратами інструкції повинні бути суворо дотримані і захисні заходи, оскільки більшість з них є отруйними.

Стимулятор росту для розсади помідор

Кожен досвідчений садівник знає, що для пролому гарної колекції помідорів необхідні спеціальні заходи для саджанців та пізніших овочів. Тому кожна навесні багатьох садівників та садівника мають приємне занепокоєння, а саме вирощування саджанців томату. У світі існує величезна кількість різновидів медикаментів задля досягнення сильних саджанців і рясних томатних культур. Використання таких стимуляторів допомагає рослинним рослинам вижити несприятливі умови.

Наближається до насіння меду помідорів Стимулятори Зростання томатних пагонів Фітоспорин, бактофіт Епін Гетероауксин Натрієва людина Energen. Регулятори запуску Атлетика

Обробка насіння томатів медом

Березень – найкращий час на посіві помідорів. Тому що в зимовому світлі недостатньо, і вам потрібно буде докласти багато зусиль і часу славити добрі саджанці. Ще один важливий факт: помідори мають бути посаджені в одиночні горщики. Після посіву горщик, накрийте фольгою і покладіть у тепле та яскраве місце.

Темпи якості та зростання майбутнього томату залежить тільки від стану насіння насіння, яке потребує великої кількості поживних речовин. Найбільш поширеним способом є гарне потепління та наливання саджанців. Ви також можете виробляти насіння у медовому розчині, виготовленому зі склянки води та чайної ложки меду.

Стимулятори росту розсади томатів

Для того, щоб живці бути сильними та абсолютно здоровими, лікування насіння необхідне у двох етапах: за допомогою стимуляторів росту, а потім із спеціальними засобами для вбивства захворювань та різних мікробів на насінні.

Фітоспорин, Бактофіт

Більшість садівників використовують рішення марганцю та вітріолу для дезінфекції. Вчені, однак, винаходять нові, набагато ефективніші засоби, такі як Trachermine, Bactophyt і phytosporin. Найголовніше, щоб не забути використовувати їх відповідно до інструкцій або пропускних помідорів, можуть померти.

Одним із найефективніших стимулятів зростання томату є так званий Епін препарат. Ці ліки вважаються одним із кращих, що допомагає рослині добре рости взимку, а також допомагає прискорити зростання насіння, фруктів та великих урожаїв. Однак його слід використовувати особливо обережно, тому що це концентрат.

Це має бути змішане у очищеній, не холодній воді. При рості томатного насіння його слід додавати в кількості 3 крапель на 100 мм воду. Змішайте 6 крапель протягом 500 мм води для спринклеру. У несприятливих обставинах епічний спрей рекомендується повторювати кожні два тижні до отримання здорових та сильних саджанців. Цей продукт також має терапевтичний ефект на саджанці томату. Немає ризику контакту з людьми чи тваринами.

Гетероауксин

Гетероаусин стимулятор використовується посилення кореневої системи. Одна таблетка розчиняється у 3 літрах води, а саджанці полінгують. Вперше це має бути зроблено після трансплантації. Не забувайте, що стимулятор токсичний і слід ретельно промити після його ухвалення. Аналог Гетероауксину – Вимпел, він також використовується для приросту коріння. Тільки випускається як порошку. Застосовується як у сухому, так і розчинному вигляді. У сухому вигляді розсипте ґрунт навколо рослин, а потім змочіть їх водою. Під час поливу розсади томатів в один пакет «Вимпел» розведіть 5 літрів води, а потім полийте розсаду.

Гумат натрію

Гумінат натрію використовується як ліки, що покращують зростання рослин, а також підвищує їх продуктивність. Застосовується при пересадці розсади у ґрунт. Також можливе пророщування самого насіння, яке замочується протягом декількох годин.

Енерген

Вчені рекомендують використовувати стимулятори, обов’язково ознайомтеся з інструкцією, тому що вони дають найпозитивніші результати! З кожним роком все більше власників приватних будинків використовують такі препарати, в тому числі і для розсади томатів. Отже, як вибрати, який імітатор найкраще підходить для зростання томатів? Таким чином, у кожній рослині є номер, так званий фітогормони, що відповідають за процес росту та якість рослини. Завдяки своїм дослідженням вчені рекомендують овочам певний стимулятор на кожній стадії росту рослин. Регулятори зростання відповідають не лише за зростання, а й за правильний розвиток.

В даний час винайдено спеціальні речовини, що позитивно впливають на розвиток розсади томатів. В даний час існують штучно створені стимулятори, що не відрізняються від натуральних. Пам’ятайте, що при використанні аналізованого препарату для стимуляції росту розсади томатів можна отримати різні результати. Тому слід використовувати препарати хорошої якості, а також не змінювати часові інтервали в обробці розсади, оскільки надлишок або нестача стимуляторів може призвести до негативних наслідків. Правильне використання допомагає захистити посадковий матеріал.

Ще один важливий препарат для зростання помідорів – Енерген, який виготовляється із деревного вугілля. Завдяки цьому він відноситься до категорії продуктів натурального походження. До його складу входять такі компоненти, як сірка, мікроелементи та солі. Енерген екологічний, економічний і, що найголовніше, не має протипоказань для його застосування. Чудово поєднується з іншими видами добрив. Цей препарат добре впливає на активне зростання розсади, а також добре справляється з активним зростанням рослин.

У Energen багато позитивних якостей та думок:

Укорінюваність живців при пересадці покращується. Ефективність зростає на 50%. У помідорах менше нітратів та більше вітамінів. Дозрівають помідори на 2 тижні швидше, ніж без стимулятора.

Також цей стимулятор підходить не лише для томатів, а й для всіх городніх культур. Потрапляючи в ґрунт, це добриво виробляє речовина, яка називається гумусом, яка необхідна для швидкого зростання та отримання відмінних урожаїв. Коли насіння замочується, Energen підтримує майже 100% їх проростання та здорового розвитку. Ідеально підходить для вирощування кімнатних рослин. При пересадці кімнатних квітів він також активно використовується та сприяє підвищенню імунітету, а також боротьбі з грибком.

Щоб стимулювати зростання розсади томатів, Energen використовується для покращення природного метаболізму рослинних клітин. Підвищує стабільність метаболізму протягом усього циклу росту рослин. Також позитивно впливає на ґрунт, воду та розсаду. Завдяки численним функціям та властивостям він використовується для:

Гумус дозволяє активувати величезну кількість корисних мікроорганізмів. Поліпшення якості води, що надходить. Поліпшення властивостей ґрунту. Зниження кислотності ґрунту. Збільште харчову цінність помідорів. Запобігання потраплянню в продукт шкідливих мікроорганізмів та солей. Вони підвищують врожайність рослин до 50%. Укорочення періоду зростання на 2 тижні. Вони сприяють збільшенню вмісту вітамінів у помідорах.

Обов’язково спостерігати за сходами і більш ретельно доглядати їх, коли з’являються перші листочки. Використання цього стимулятора благотворно впливає зростання насіння.

Energen випускається у двох формах: рідкій та порошковій.

Рідка форма найкраще підходить для замочування та проростання насіння, а також у вигляді добрива для домашніх квітів. Дозування залежить від сорту рослини. Якщо ви використовуєте його для стимуляції росту розсади томатів, змішайте одну чайну ложку Energen із трьома літрами чистої теплої води. Щоб удобрити коріння томатів, змішайте дві чайні ложки Energen із літром води. Див. Інструкції для отримання докладніших рекомендацій щодо розведення концентрату Energen. Для отримання позитивного результату надалі необхідно обприскувати як розсаду, а й посаджені у ґрунт рослини.

Порошок Energen можна додавати в гній, а також присипати шар грунту, в який ми збираємося пересаджувати саджанці.

Цей вид добрива є екологічно чистим і дуже ефективним для стимуляції росту розсади томатів. Він відноситься до препаратів нового покоління, поряд з іншими подібними стимуляторами.

Регулятори росту розсади

Дуже часто у квартирі неможливо створити оптимальні умови для розвитку розсади, до яких належать рівень освітлення, температура, вологість.

У таких ситуаціях наступні регулятори росту можуть допомогти запобігти викорчовування рослин.

Атлет

Регулятор росту рослин Athlet використовується для отримання компактних та міцних саджанців томатів, що запобігають їх вириванню. Спортсмени пригнічують зростання надземного коріння, вкорочують і потовщують стебло, а також збільшують ширину листя. Відбувається перерозподіл поживних речовин у рослинах. Більшість поживних речовин потрапляє у коріння, змушуючи їх рости швидше.

Вміст ампули (1,5мл) розчинити у воді. Розчином можна розпорошити листя і полити під корінь. Головне, суворо дотримуватись пропорції розчину та кількість обробок, зазначених в інструкції, оскільки передчасне припинення обробок сприяє подальшому бурхливому зростанню рослин.

Висновок

Виростити хорошу, міцну розсаду в домашніх умовах можна, використовуючи напрацювання агротехніків у сфері правильного регулювання зростання розсади томатів.

Дотримуючись всіх правил і рекомендацій щодо застосування стимуляторів розсади томатів і регуляторів росту, будь-який городник зможе досягти відмінних результатів.

Пророщування насіння: терміни і способи

Щоб проростити насіння катрана степового треба очистити його від плодової оболонки, зволожити дно посуду для пророщування розчином гібереліну і пророщувати 25-30 днів при температурі + 10 ° С.

Насіння кропу, шпинату, фацелії, хмелю пророщують при зниженій температурі, а насіння арахісу і меліси лимонної пророщують при підвищеній температурі + 30 ° С.

Пророщування насіння квітів

Насіння квітів пророщувати складніше, ніж насіння овочевих рослин – вони більш примхливі. Наприклад, у левкою, мальви, льону і цикламена найкращу схожість мають «старі» насіння, після зберігання протягом 3 років.

Деякі квіти формують на одній рослині насіння з різною швидкістю проростання: швидко проростають і «тверді» насіння, які можуть пролежати в землі, не загнівая і не проростаючи, 2-3 роки, а потім дати сходи.

Таблиця. Рослини, що формують кілька типів насіння

адонісаконіт
водозбіргеліотроп
запашний горошокірис
люпинкачім
кореопсисфарбітіс
нигелладельфініум
мальвафацелія

Насіння квамокліта, повоя і фарбітіса надрізають з боку протилежного зародку, щоб вони швидше проросли.

Насіння з твердою оболонкою треба скарифіцирувати: наколоти голкою, скальпелем, ножем або обережно стиснути плоскогубцями так, щоб не пошкодити зародок.

Насіння аспарагуса, примули перед посівом треба замочити у воді на добу.

Насіння фрезії гібридної наколоти або зрізати частину насінної оболонки, з протилежного боку зародку.

Щоб прискорити проростання насіння кали і калонікціона треба помістити їх в марлевий мішечок і опустити в гарячу воду при температурі + 90 ° C на 1-2 секунди. Операцію треба повторити 2-3 рази.

Насіння портулаку можна прогріти при температурі + 30 ° С 3-5 доби.

Мар’ їн корінь має тривалий термін проростання насіння: 2-3 місяці при +5 … + 7 ° C, 1,5-2,5 місяці при + 20-25 ° C. Тривалість пов’язана з тим, що насіння Мар’їного кореня не встигають визрівати на корню, тому тривалий процес дозрівання.

Швидко втрачають схожість насіння:

  • горицвіту,
  • водозбору,
  • лилейника,
  • морозника,
  • примули,
  • аспарагуса,
  • дельфиніума,
  • флокси волотистого.

Тому їх краще висівати відразу після збору, восени – в грунті за осінньо-зимовий період у них проходить процес стратифікації.

Насіння примули сходять довше місяця.
У багатьох квіткових рослин дуже великі терміни проростання, наприклад:

  • насіння аспарагуса – 25-30 днів,
  • адоніс – 30 днів,
  • примула – 35 днів,
  • цикламен, фрезія, флокс волотисте, ірис гібридний, бегонія – 30 днів,
  • дельфінум лілії, морозник, водозбір – 22-25 днів.

Це все багаторічні квіти, досить добре розмножуються насінням, висівати насіння можна ранньою весною або під зиму.

Як пророщувати насіння квітів

Насіння квітів, які вирощують через розсаду можна пророщувати на фільтрувальному папері або піску, а дуже дрібне насіння – на поверхні грунту, не засипаючи їх зверху, або на фільтрувальному папері. Слідкуйте, щоб грунт завжди був вологим.

Насіння квітів, які відразу висівають в грунт, можна замочити в чистій воді або слабкому розчині гетероауксину протягом 6-24 годин, поки не з’явиться піна, що означає «пробудження» насіння.

Щоб набряклі насіння не злиплися їх треба трохи просушити і відразу висіяти в грунт. Прийом гарантує появу ранніх сходів і раннє цвітіння. При посіві намоченими насінням грунт повинен бути вологим, щоб паростки не загинули.

Пророщування насіння дерев і чагарників

Для пророщування насіння дерев і чагарників немає ніяких перешкод, робиться це подібно до насіння овочевих та квіткових культур.

Насіння в’яза можна пророщувати в крилатки і без, в обох випадках насіння треба замочити у воді на 18-24 години.

Щоб прискорити проростання насіння гибискуса, їли, жимолості, інжиру, ялиці, пузиреплодник, сосни, спіреї, туї насіння замочують у воді на 18-24 години і висаджують в пісок.

Насіння акації сріблястої (мімоза) скарифіцирують, промивають в проточній воді і висаджують в пісок.

Жолуді промивають в проточній воді і звільняють від шкірки і зрізають 1/3 сем’ядолей з боку, протилежного корінця зародка, а потім, видаливши насіннєву шкірку, укладають в пісок зрізом вниз.

Волоський горіх замочують у воді на 3-4 доби, потім відкривають половинки шкаралупи ножем, вставляють шматочок сірника в щілину і висаджують в пісок.

Насіння плодових рослин звільняють від м’якоті, підсушують і висівають в пісок. Сходи насіння майже всіх дерев і чагарників з’являються через 20-40 днів.

Кісточки сливи і вишні, подібно до інших насінню з твердою оболонкою, повинні пройти стратифікацію – кісточки перемішують з вологим піском і поміщають в горщики або ящики.

Для пророщування можна використовувати мох, тирсу або торф. Контейнери з кісточками треба помістити в пакети, зав’язати і прибрати в холодильник, так де температура +3 … + 7 ° C. Також можна закопати кісточки сливи і вишні в землю на глибину 30-40 см.

Тривалість стратифікації для сливи – 120-180 днів, для вишні піщаної – 60-70 днів, для вишні повстяної – 70-75 днів. Сходи з’являються на наступний рік навесні або навіть навесні другого року.

Пророщування насіння екзотичних і лікарських рослин

Насіння пальми швидко втрачають схожість, тому куплені насіння повинні бути свіжими. Щоб прискорити проростання насіння пальми треба їх скаріфіцірувати: надрізати або протерти наждачним папером товсту оболонку насіння, або залити теплою водою (+ 35 ° C) на дві доби.

Насіння пальми висівають у вологу суміш торфу і піску при температурі + 25 ° С. Суміш повинна бути постійно вологою. Насіння пальми сходять довго – доведеться набратися терпіння.

Сіянці пальми пікірують у фазі сім’ядоль або першого справжнього, намагаючись не пошкодити коріння при пересадці і не зачепити насіння, яке приліпилося збоку.

Насіння кактусів швидко проростають в звичайних умовах.

Насіння лікарських рослин пророщують так само, як квіткові і овочеві, але не всі. Насіння родіоли рожевої, тирлич жовтий, горицвіту весняного стратифицирують 1-2 місяці у вологому піску при температурі 0 … + 5 ° C.

Насіння женьшеню добу витримують у воді при температурі + 25 ° C, а потім висівають в землю. Багато насіння лікарських трав проростають довго, тому треба набратися терпіння і почекати.

Про автора

admin administrator