Суниця садова віма тарда опис сорту

Авторadmin

Суниця садова віма тарда опис сорту

Зміст:

Полуниця «Віма Тарда»: опис сорту та агротехніка

Полуниця «Віма Тарда» розділяється на чотири види: «Занта», «Ксіма», «Ріна» і «Тарда». Садова культура виведена в ході гібридизації «Занти» і «Вікоди» голландськими селекціонерами. Саме вони намагаються виводити сорти, які відрізняються великим урожаєм.

  • Характеристика
  • Плоди призначені для стандартного використання. Їх можна вживати в їжу в свіжому вигляді, готувати з них компоти, варення, використовувати як прикрасу для випічок. Ягоди добре піддаються заморожуванню і довго зберігаються в холодильнику. Одним з важливих факторів служить те, що ягоди добре піддаються термообробці.
  • Ґрунт
  • Підживлення
  • Полив.
  • Способи розмноження
  • Поділом розетки
  • Поділом вусами
  • Насінням
  • Висохле насіння не садять без підготовки. Спочатку необхідно протримати їх при + 4 + 5 ° С. Потім в змочену водою марлю кладуть насіння, разом з нею поміщають в ємність або кришку. Тримають насіння в холодильнику протягом двох тижнів. Марля з насінням не повинна пересихати, при необхідності її потрібно ще раз змочити водою.
  • Підготовка ґрунту до посіву
  • Якщо ви хочете почати збирати плоди вже в перший рік після висадки, то варто готувати саджанці вже з лютого. В іншому випадку сіяння починається в квітні. Садівники, які щільно займаються вирощуванням полуниці, тільки на наступний рік пропонують збирати врожай, даючи рослині зміцніти. Квіточки прищипують, не дозволяючи рослині утворювати ягоди. Для посадки перемішують пісок, перегной, торф і грунт у пропорції 1: 1.
  • Догляд за розсадкою
  • Висадка
  • У лунку до 10 см додають універсальну підживленню, потім коріння опускають у водянистий бруд під назвою «базіка», ставлять розсаду на дно лунки і засипають грунтом. Зверху ущільнюють землю, засипають торфом або мульчим шаром у 3 см. Садова земляника розділяється на два види:
  • Відгуки
  • «Віма Тарда» має дуже багато позитивних відгуків. Полуницю вважають смачною, а врожай багатим. Сорт добре пристосовується до універсального ґрунту і плодоносить весь сезон. Ягоди на подив великі і солодкі, іноді зустрічаються навіть з присмаком земляники. «Віма Тарда» за відгуками садівників має ряд переваг:

Характеристика

Згідно з описом сорти ягоди являють собою великі плоди насиченого алого кольору з яскравим відтінком. На кінчику часто утворюється жовтизна, форма нагадує усічену піраміду. На смак полуниця солодка, зі смаком і ароматом земляники. Кущі являють собою темно-зелену гущу з багатим листям. Стеблі високі і міцні, можуть досить довго тримати на вазі велику ягоду.

Плоди призначені для стандартного використання. Їх можна вживати в їжу в свіжому вигляді, готувати з них компоти, варення, використовувати як прикрасу для випічок. Ягоди добре піддаються заморожуванню і довго зберігаються в холодильнику. Одним з важливих факторів служить те, що ягоди добре піддаються термообробці.

Перш ніж говорити про переваги «Віма Тарда», потрібно познайомитися з умовами агротехніки. При виборі саджанців необхідно враховувати зовнішній вигляд рослини. Коренева шийка повинна бути діаметром не менше 6 мм, а довжина кореня не більше 7 см. На кореневій системі і ягодах повинна бути відсутня гнила і пошкоджена поверхня.

Ґрунт

Після покупки саджанців потрібно приступити до посадки. Займатися висадкою рослини можна навесні або восени. У весняну посадку видаляють всі квітоноси, потім висаджують розсаду. Болотисті ділянки можна навіть не розглядати. Рослина там не приживається і відразу гине. Вибирають тепле і сонячне місце на рівних і гладких територіях. У тіні ягоди будуть не такі солодкі і можуть гнити. Як бачите, правильний вибір ґрунту відіграє значну роль для плідного зростання рослини.

Підживлення

Грядку необхідно підготувати для висадки, перекопуючи землю разом з добривом. До нього входить: перегний, суперфосфат, калійні солі та азовмісні добрива. Грунт дезінфікується мильним розчином з додаванням аміаку. У процесі плодоношення підживлення здійснюється з пташиного позначки.

Полив.

Поливати необхідно після першої висадки, а після появи ягід більш рясно, ніж зазвичай. Оптимальний полив буде крапельний, за допомогою лейки для поливу з розпилювачем. Для збереження вологи можна використовувати мульчу, це допоможе в разі, якщо полив не вдасться проводити регулярно.

Способи розмноження

Розмножується «Віма Тарда» кількома методами.

Поділом розетки

Від куща відривається частина розетки, при цьому зберігається частина корінця одночасно з грудкою ґрунту. Після цього без зволікання розсаду садять у вже готову лунку разом з перегноєм. Приблизно три дні йде приживання розетки до землі. Цей спосіб вважається агресивним, оскільки можна пошкодити розсаду, відщипуючи від рідного кущика розетки.

Поділом вусами

Відокремлені вуса поміщають у розчин води, який повинен містити мінеральне добриво, фосфати і кальцій. Надалі корінці садять у стаканчик із землею, поливають протягом п’яти днів. Після цього відросток приживається. Саджанець у склянці міцніє 10 діб, потім його висаджують у землю. Повноцінний куст можна вже спостерігати після 45 діб.

Насінням

Висушують плід, потім відбирають з нього насіння. Вони можуть зберігатися довго, потім їх саджають у заздалегідь підготовлений ґрунт. У садівників є ряд правил для вирощування насіння. Перш ніж садити розсаду, слід підготувати для більш швидкого зростання насіння ґрунт. Висаджування насіння дає серйозну гарантію, що рослина зросте здоровою і буде значно менше піддаватися захворюванням і реагувати на температуру.

Висохле насіння не садять без підготовки. Спочатку необхідно протримати їх при + 4 + 5 ° С. Потім в змочену водою марлю кладуть насіння, разом з нею поміщають в ємність або кришку. Тримають насіння в холодильнику протягом двох тижнів. Марля з насінням не повинна пересихати, при необхідності її потрібно ще раз змочити водою.

Якщо немає бажання загартовувати насіння, то можна обробити їх есенцією з марганцівки. Попередньо вимочивши, для знешкодження насіння і перешкоджають зростанню рослини речовин. За 3 місяці перед посадкою проводять процедуру загартовування. Обробляють марганцівкою і вимочують за кілька днів до висаджування насіння в ґрунт. Набухання насіння говорить про ступінь готовності до висадки в землю.

Підготовка ґрунту до посіву

Якщо ви хочете почати збирати плоди вже в перший рік після висадки, то варто готувати саджанці вже з лютого. В іншому випадку сіяння починається в квітні. Садівники, які щільно займаються вирощуванням полуниці, тільки на наступний рік пропонують збирати врожай, даючи рослині зміцніти. Квіточки прищипують, не дозволяючи рослині утворювати ягоди. Для посадки перемішують пісок, перегной, торф і грунт у пропорції 1: 1.

Земля повинна бути обов’язково легкою, а не щільною. Часто ґрунт поливають есенцією з марганцівки для знезараження ґрунту за кілька тижнів до посадки насіння.

Догляд за розсадкою

Садовод обов’язково повинен стежити за ступенем зволоження в теплиці. Як тільки з’являться пароподібні скупчення рідин, відкривайте рослину на 2-3 години, потім знову закривайте. Розвинену рослину потрібно пікірувати до 2-3 листочків. Теплиці, в свою чергу, не повинні пересихати, стежте за зволоженням ґрунту. Розсаду можна висаджувати в землю при повністю сформованих 5-6 листочках. Коли саджанці зміцніють, їх сміливо можна пересаджувати в землю.

Висадка

Розсаду «Віма Тарда» висаджують навесні з середини квітня до початку травня. А восени з початку серпня і до самого кінця вересня. Садівникам подобається висаджувати найбільше в середині серпня. До початку перших заморозків саджанці встигнуть звикнути до ґрунту, а на наступний рік з’являються плоди. Висаджуючи кущі, важливо дотримуватися відстані до 50 см, інакше вони будуть заважати один одному рости через густоту рослини.

У лунку до 10 см додають універсальну підживленню, потім коріння опускають у водянистий бруд під назвою «базіка», ставлять розсаду на дно лунки і засипають грунтом. Зверху ущільнюють землю, засипають торфом або мульчим шаром у 3 см. Садова земляника розділяється на два види:

Суттєвою відмінністю двох видів служить те, що ремонтантні сорти вимагають більш рясного поливу, підгодівлі та догляду. Але ремонтантні схильні до більш швидкого старіння, оскільки вони плодоносять весь сезон, а ось другий вид відпочиває. Лише тільки чагарники і листочки нагадують про те, що у вашому саду або городі полуниця. Оскільки вони викидають плоди тільки один раз, а далі радують тільки своєю густою зеленню, за якою теж потрібно доглядати.

Кущі в обох випадках також зимують під снігом. Ягода, що приносить плоди весь сезон, класифікується за наявністю або відсутністю вусів. «Віма Тарда» належить до ремонтантного сорту, який приносить урожай весь сезон.

Відгуки

«Віма Тарда» має дуже багато позитивних відгуків. Полуницю вважають смачною, а врожай багатим. Сорт добре пристосовується до універсального ґрунту і плодоносить весь сезон. Ягоди на подив великі і солодкі, іноді зустрічаються навіть з присмаком земляники. «Віма Тарда» за відгуками садівників має ряд переваг:

  • здатна приносити плоди весь сезон;
  • у період цвітіння з’являється багато квіток, що впливає на появу великої кількості плодів;
  • один куст може принести до 1 кг врожаю;
  • плоди досить великі, при підживленні можуть досягати 50 г;
  • морозостійка, а також добре переносить посуху;
  • вид стійкий до вірусних і грибкових захворювань.

Недоліки у ґатунку також є. Це досить вимоглива рослина, яка активно реагує на погодні явища. На відсутність світла, сонця і достатньої кількості вологи. Ці фактори можуть позначитися на розвитку плодів, зовнішньому вигляді чагарників і активному зростанні рослини. Для збільшення врожаю потрібно подбати про рослину і підгодовувати її органікою і мінеральними добривами. Своєчасне обприскування від шкідників приносить ще більше успіхів в отриманні багатого врожаю.

Детальніше про полуницю сорту «» Віма Тарда «» ви дізнаєтеся з наступного відео.

Полуниця «Віма Тарда»: опис сорту, фото та відгуки

Полуниця “Тарда” продовжує відому голландську серію під торговою маркою “Віма”, до якої входять ще кілька популярних великоплідних сортів: “Ріна”, “Занта”, “Ксіма” та “Кімберлі”. Серед перерахованих та інших традиційних (неремонтантних) різновидів культури полуниці «Віма Тарда» відрізняється найпізнішими термінами плодоношення.

Полуниця Віма Тарда (на фото) добре зарекомендувала себе як комерційний сорт, придатний для товарного виробництва, та в аматорському садівництві

Опис сорту полуниці ВимаТарда

Серія Vima відрізняється великими кущами, густим пишним листям і сильним розростанням стебел. Тарда винятком не є. Рослина формує потужний кущ із великою кількістю квітконосів. Кущ розлогий, густооблистяний.

Листя полуниці пофарбоване в темно-зелений колір, за розміром дуже велике, блискуче. Пластини ребристі та увігнуті, трохи зморшкуваті та опушені. Основна площа листа округла, основа гостра. Прилистки широкі, короткі, пофарбовані в рожевий колір.

Квітки сорту двостатеві, красивого білого кольору, досить великі. Суцвіття розлогі, розташовані на товстих потужних квітконосах і знаходяться на рівні нижче за листя.

Вуса теж великі, потужні, але усоутворення у сорту Тарда середнє. Забарвлення повітряних пагонів блідо-червоне.

Плоди утримуються міцними ніжками на вазі, не торкаючись землі.

Ягоди – гордість полуничного сорту. Вони великі, помаранчевого чи темно-червоного відтінку. Маса однієї полуничини сягає 60 г за хорошого агрофону. Форма плодів конусоподібна. Деякі екземпляри мають форму у вигляді віяла чи гребеня. Найбільшу вагу мають перші ягоди (до 45 г), друга хвиля дає екземпляри трохи дрібніші (близько 35 г). Шкірка глянсова з нерівномірним забарвленням і жовтим насінням, злегка втисненим у м’якоть. За описом сорту полуниці Віма Тарда, м’якоть плодів має щільну консистенцію. Вона ароматна та соковита, містить велику кількість корисних речовин. Дегустаційна оцінка 4,3-4,5 балів із 5. Смак солодкий з дуже невеликою ноткою кислоти. Аромат стійкий та приємний, нагадує лісову суницю. Стиглі ягідки вкриті листям, що робить процес збирання врожаю більш тривалим. Але ця особливість рятує плоди від палючого сонця.

Посадковий матеріал суниці сорту «Віма Тарда» різних виробників

У південних регіонах рослини благополучно зимують без укриттів. У північних (особливо з малосніжними зимами) полуничні грядки раджу закривати ялиновим лапником, сіном, соломою та/або агроволокном. Вплив низьких температур може призвести якщо не до вимерзання кущів, то погіршення смакових якостей ягід (водянистості).

При використанні агроволокна важливо, щоб воно не стикалося з листям. Його або натягують на спеціальні дуги, або укладають поверх органічного укриття.

Посадку проводять практично в будь-який час, але частіше навесні (з середини березня до початку травня) або ближче до осені (з кінця липня до початку вересня). На кущах, висаджених навесні, у перший рік видаляють усі квітконоси та вуса, щоб сформувалася потужна коренева система, і врожайність у наступному сезоні була максимальною. Осіння посадка більш виправдана в регіонах з м’яким кліматом, де рослини встигають добре вкоренитися до заморозків і вже наступного літа здатні дати перший урожай.

Для посадки багато садівників купують саджанці із закритою кореневою системою (з земляною грудкою) або фриго

Враховуючи рослість, розлогість і хорошу облистяність кущів, при посадці радять дотримуватися відстані між рослинами 35-45 см і між грядами 50-60 см, позбавлятися зайвих вусів і дочірніх розеток, що загущають плантацію. Недостатня площа харчування позначається на врожайності та розмірах ягід.

Про технологію підготовки саджанців фриго можна дізнатися з наступного відеосюжету, підготовленого фахівцями агрохолдингу «Пошук»:

До кінця плодоношення середня вага – 15-20 г.

Кущ

У vima zanta форма листа – особливість рослини. Листова пластина злегка увігнута, тому часто порівнюється з човником.

Вусів викидає так багато, що дачникам доводиться попітніти, регулярно обробляючи грядки. Натомість із розмноженням жодних проблем.

Густі кущі з двостатевими суцвіттями навіть під укриттям не потребують запилювачів. Тяжкі ягоди – непосильна ноша для квітконосів, які в міру дозрівання врожаю укладаються на ґрунт.

Подальший догляд за культурою

Щоб урожай полуниці був стабільним та високим, необхідно виконувати стандартні вимоги агротехніки:

  1. Полив. Віма Тарда стійко переносить посуху, але не постійну. Без поливу ягоди стають кислими та дрібними. А при надлишку вологи – несмачними та водянистими. Зручним варіантом для сорту вважається краплинний полив, дощування не підходить для Віми Тарда.
  2. Підживлення. Оптимальним складом вважається настій пташиного посліду. У момент цвітіння і плодоутворення рослинам потрібен калій, тому добре використовувати деревну золу. Після збирання врожаю кущі полуниці слід підгодувати комплексним мінеральним добривом.
  3. Прополка та розпушування. Вусів сорт утворює небагато, тому багато часу на їхнє видалення не потрібно. Пропалювати грядки необхідно, щоб видалити бур’яни.
  4. Мульчування рятує від випаровування вологи, тому міжряддя слід накривати.

Основні правила догляду не відрізняються від стандартного набору полуниці.

Підготовка до зими

Перед настанням холодів грядки полуниці закривають сіном, лапником, соломою. Коли використовують агроволокно, необхідно встановити дуги і натягнути тканину. При зіткненні з кущами матеріал призведе до випрівання рослин.

Шкідники та захворювання

Цей сорт має досить сильний імунітет, проте при неправильному догляді він може мати справу з низкою проблем. Серед основних проблем варто зазначити:

  1. Сіра гнилизна. При цьому захворюванні на ягодах і листі утворюється наліт характерного кольору. Це захворювання виникає за дуже високої вологості. Таке середовище є відмінним поширення суперечка. Як профілактика видаляють бур’ян і обробляють культуру спеціальними фунгіцидами під час дощових періодів.
  2. Вертицильоз. У цьому захворюванні суперечки вражають судинну систему рослини. Це призводить до того, що листя починає висихати і опадати. Як профілактика потрібно прополювати ділянку і видаляти опале листя суниці. Також ефективний профілактичний захід – обробка кореневої системи розчином марганцівки.
  3. Борошниста роса. При інвазії цим захворюванням на плодах з’являються плями білого кольору. Після цього вони зливаються, і ягода стає повністю білою. Як профілактика потрібно видаляти бур’ян на ділянці, а також обробляти рослину спеціальними фунгіцидами.
  4. Суничний кліщ. Це дрібні комахи, які ушкоджують кореневу систему рослини та її листя. Для профілактики ділянку потрібно підтримувати у чистоті та не допускати перезволоження.
  5. Попелиця. Ці паразити найчастіше ховаються на тильній стороні листа. Вони ушкоджують рослину, висмоктуючи з неї життєві соки. Для боротьби із цим паразитом використовують фунгіциди типу Актора і т.д.

Про автора

admin administrator