Таргани трикутної форми

Авторadmin

Таргани трикутної форми

Таргани: фото і будова тіла

Загін колекції комах налічує понад 4000 видів. Фото тарганів зі всього світу дозволять познайомитися з найцікавішими представниками цього сімейства, а також зрозуміти, як влаштовано їхнє тіло.

  1. Як вони влаштовані?
  2. Як виглядають різні види тарганів?
  3. Великі і маленькі
  4. Екзотичний вихованець
  5. Древній мешканець
  6. Родич з Америки
  7. Середньоазіатський представник
  8. «Літаючий» тарган

Як вони влаштовані?

Всі види тарганів мають приблизно однакову будову. У них овальне, плоскої форми тіло, пара довгих вусиків і ротової апарат, оснащений сильними щелепами. Розміри, залежно від виду можуть перевищувати 10 див.

Самки, як правило, трохи крупніше самців, з округлим животом і захованим всередині тіла яйцекладом. Самці оснащені генітальної платівкою, розташованої на задньому кінці тулуба.

Схема будови тіла комахи

Скільки ніг у таргана? Всього їх шість, сильних, мускулистих, усіяних шипами лапок. У більшості комах вони мають членисте будова з 5 відділів.

Зоровий апарат складається з пари фасетчатых очей, розташованих з боків трикутної голови. У деяких безкрилих видів, що мешкають в печерах, вони атрофувалися за непотрібністю.

Наявність або відсутність літального апарату також залежить від виду комахи. У деяких вони можуть бути відсутніми. Таргани з крилами мають щільні шкірясті надкрила, під якими ховаються тонкі сітчасті. Однак у багатьох такий своєрідний панцир відсутня.

Черевце комах з цього загону сегментоване, має від 8 до 10 відділів. В кожному з них містяться свої ганглії – нервові вузли, що дозволяють управляти тілом навіть за відсутності голови.

Будова тіла таргана свідчить про давність його роду. На це вказує наявність двох членисто хвостиків, які називаються церки. У сучасних, більш розвинених комах такі відростки відсутні.

Цікавий факт! Таргани здатні миттєво змінювати траєкторію руху. Їх маневреність вражає. За одну секунду вони можуть 25 разів змінити свій маршрут. Тому їх так складно зловити. Крім усього іншого, очі цих комах здатні бачити у всіх напрямках і застати їх зненацька практично неможливо.

Як виглядають різні види тарганів?

Як би ми не старалися, жодне опис не дасть точного уявлення про це загоні комах. З таким завданням здатне впоратися тільки наочне зображення – фото тарганів. Розглянемо найбільш цікаві їх види.

Великі і маленькі

Найменший представник загону – прусак. Його розміри рідко перевищують 15 мм.

Довжина тіла прусака (рудого таргана) – 10-16 мм

Є в цьому загоні і справжні гіганти, які так і називають – гігантські. Довжина їх тіла може досягати 11 см!

Гігантські таргани можуть виростати до 11 см в довжину

Екзотичний вихованець

Ще одні рекордсмени за розмірами — мадагаскарські таргани. Ці комахи на фото виглядають досить страхітливо завдяки своєму яскравому забарвленню і двом рожкам, розташованим з боків голови.

Мадагаскарцев часто містять як домашніх вихованців

Древній мешканець

Крім екзотичних видів, яких містять любителі, в будинку можуть завестися і непрохані руді і чорні нахлібники. Як виглядає рудий тарган, ми бачили, а от фото чорного:

Чорний тарган — ще один супутник людини, живиться залишками його їжі

Родич з Америки

Також в будинках можна зустріти вихідця з Американського континенту. Зовні він дуже схожий на свого рудого родича, якого називають також прусаком, проте трохи відрізняється від нього забарвленням і має великі розміри. Докладно про цей вид домашнього шкідника ми розповіли у статті: Американський тарган – космополіт світу комах.

Американські представники цього загону комах можуть досягати 5 см в довжину

Середньоазіатський представник

Туркменська або середньоазіатський тарган живе в Середній Азії. У природі він живе під камінням, проте може оселитися і в житлах людини. Любителі екзотичних видів комах часто містять його в скляних акваріумах.

Довжина тіла дорослого туркменського таргана всього 2-3 см

«Літаючий» тарган

Таргани – комахи нелітаючі, за одним винятком – Megaloblatta longipennis. Це єдиний представник свого загону, здатний тривалий час перебувати в повітрі.

Дорослий Megaloblatta longipennis досягає в довжину 9 див

Про різноманітність видів цього загону комах можна говорити ще довго, серед них є екзотичні красені, що зачаровують буйством своїх фарб і сірі непримітні мишки, воліють ховатися під покровом ночі. Величезні важковаговики, такі як, наприклад, тарган-носоріг і маленькі, практично невагомі прусаки. Люди ставляться до них по-різному, хтось гидливо морщиться, а кому-то вони вселяють несвідомий жах. Як би те ні було, вони існують вже більше 300 млн років і, по всій видимості, в найближчому майбутньому не збираються здавати свої позиції.

Як виглядає мадагаскарський тарган можна дізнатися з цього відео:

Все про тарганів і як їх виявити: тарганів, фото, відео

Настирливі комахи, яких ми недолюблюємо, з’явилися на землі задовго до нашої появи. Еволюція зробила тарганів найстійкішими істотами, які з легкістю пристосовуються до мінливих умов існування. Організм тарганів настільки живучий що комаха, позбавлене голови гине через десять днів від нестачі рідини. У разі ядерної катастрофи таргани залишаться єдиними істотами вижили після неї.

Таргани бояться радіації і можуть загинути від надмірної дози, але максимальна доза, яку можуть витримати таргани, в десять разів перевищує максимальну дозу для людини. Еволюція зробила тарганів зовсім не перебірливими в їжі, вони здатні харчуватися багатьма абсолютно непридатними для людини речовинами, до таких відноситься папір, дерево, деякі види клею і безліч інших речовин.

Звідки з’являються таргани в квартирі

Якщо в квартирі чистота і порядок ймовірність виявити тарганів досить мала, але дані методи не гарантують стовідсоткового захисту від комах. Якщо сусіди по квартирі почнуть труїти тарганів, то цілком ймовірно безліч комах перебіжить до сусідів і влаштує гніздо для подальшого розвитку колонії.

Нещодавно перебралися таргани будуть гранично обережними в новій квартирі і виявити їх можна вночі, коли вони влаштовують «тарганів» в пошуках їжі та джерела води. Для прусаків їжа стоїть на другому плані, вони можуть обходитися без неї більше місяця, а вода життєво важлива, слід після миття посуду витирати насухо раковину і прибирати зі столу посуд з рідиною.

Таргани досягають в довжину декількох сантиметрів, але можуть пролазити в невеликі отвори, таким чином, вони проползают крізь щілини у дверях та вікнах. Також тарганів приносять в сумці з речами, навіть не підозрюючи. Самий улюблений спосіб пересування прусаків в багатоквартирних будинках це вентиляційний отвір, яке є в будь-якій квартирі. Щоб уникнути появи тарганів у квартирі рекомендують в душнике встановлювати капронову сіточку і обробити внутрішню частину душника гелем або дрібному від тарганів. Подібних заходів достатньо, щоб не знайти гніздо тарганів у себе в квартирі в найближчому майбутньому.

Як розмножуються таргани

Таргани швидко розмножуються, одна самка може створити гніздо, кілька сотень тарганів всього за кілька місяців. У теплій і затишній квартирі таргани розмножуються круглий рік. Самка відкладає мішечок, з якого вилуплюється в середньому 40 маленьких тарганів білого кольору, через кілька днів вони набувають звичного забарвлення і відрізняються від дорослих особин тільки розміром і більш темним панциром.

За своє коротке життя самка таргана здатна відкласти до семи личинок, у кожного буде по 30-40 німф (маленьких тарганів). Новонароджена самка через місяць може почати розмножуватися. Таким чином, самка таргана здатна дати початок багатотисячного війська шкідників.

Завдяки здатності швидко розмножуватись таргани змогли дожити до наших часів і чудово відчувають себе в квартирі людини, в якому у великій кількості присутні їжа, вода і тепло необхідне для життя холоднокровних комах.

Чим небезпечні прусаки

Крім звичайної гидливості прусаки можуть бути небезпечними для людини. Небезпека полягає в можливості тарганів переносити на власному тілі різні інфекційні захворювання: золотистий стафілокок, сальмонела, пневмонія, гепатит, дизентерійна і це далеко не повний перелік хвороб, які можуть принести нешкідливі шкідники. Який пробіг по кухонному столу шкідник може залишити інфекцію, яка потрапить в організм людини разом з споживаної їжею.

Також прусаки можуть приносити безпосередньо шкоду, самій людині поїдаючи під час сну м’які частини шкіри: губи, повіки, відмерлу шкіру. Дана проблема дуже актуальна в квартирах з новонародженими дітьми і великою кількістю тарганів. Дитяча шкіра дуже тонка і легко прогрызается. Після укусів тарганів на дитячій шкірі з’являються почервоніння і алергічна реакція, також через укуси може передатися інфекція, яка призведе до різних захворювань.

Тепер знаючи, яку загрозу являють прусаки і в разі появи шкідників у вашому будинку необхідно вдатися до заходів їх знищення. Зараз на ринку величезна кількість коштів від тарганів, які можуть знищити нахабних шкідників. За досить короткий проміжок часу, також ціна препаратів варіюється від дешевих до виклику спеціалістів по боротьбі з комахами, які самостійно оброблять приміщення і позбавлять будинок від прусаків за кілька годин, але і сума грошей за виконану роботу вийде пристойна.

Будова тарганів

Прусаки нічні істоти, тому вдень їх практично не видно, а під покривом темряви починаються пошуки недоїдених бутербродів і залишеного чаю. У денний час доби представники тарганів ховаються в темних куточках кімнати, в шафках і невеликих тріщини в стіні.

В наших широтах зустрічаються два види тарганів чорний (кухонний) і рудий (прусаки). Прусаки трохи менше своїх чорних братів і досягають максимум 1,5 см в довжину, чорні виростають до 2,5 сантиметрів.

У тарганів плоске овальне тіло, голова трикутної форми прикрита хитиновым панциром. Щелепи складаються з хітинових зубців і володіють великою силою. На голові розташовані вусики якими комаха користується для пошуку їжі або партнера, при втраті одного з вусиків комаха втрачає координацію. Спина покрита міцним хитиновым панциром, який здатний витримати сильні удари. На спині під панциром розташовані слаборозвинені крила, якими комахи можуть користуватися в якості парашута при падінні з великої висоти, щоб пом’якшити падіння. Завдяки нервових вузлів, розташованих в різних частинах тіла прусаки можуть пересуватися навіть за відсутності голови.

Кухня і тарганів

В Азіатських країнах тарганів використовують як продукт харчування і навіть проводять змагання «тарганів», в яких комахи наввипередки повинні пробігти до фінішу.

В Азіатських країнах спеціально вирощують тарганів для приготування страв. Місцеві жителі часто споживають смажених тарганів в якості швидкого харчування, також крім тарганів вони використовують в їжу павуків, курдиков і змій.

У В’єтнамі та сусідніх країнах дуже популярні тарганів в яких люди збираються компаніями, ставлять дві прямі рейки і запускають тарганів, які змагаються у швидкості пересування. Тарганів азартна гра, у якій роблять ставки, як у Європі на кінні забіги і перемогла в забігу комаха приносить прибуток поставили на нього гроші.

Оскільки ми не використовуємо прусаків в якості їжі і для змагань, єдиний варіант використовувати інсектициди для боротьби з нахабними шкідниками.

Про автора

admin administrator