Термін дозрівання кабачків у відкритому ґрунті

Авторadmin

Термін дозрівання кабачків у відкритому ґрунті

Зміст:

Що потрібно знати про кабачки: захворювання, збирання врожаю, сорти

Гарбузові радують нас чудовим смаком і практично весь рік присутні на обідньому столі. Але щоб зібрати врожай, доведеться подбати про нормальне зростання та вберегти рослини від шкідників. У сьогоднішній статті розуміємося на найпоширеніших захворюваннях, яким схильна ця родина.

Хвороби кабачків у відкритому ґрунті та боротьба з ними – фото

Коли ви бачите, що вся рослина вище за коріння покрилася невластивим біло-сірим оксамитом, то майже напевно можна сказати, що це борошниста роса. Через якийсь час наліт темніє і стає бурим. Листя, на яких він лежить, буріє і засихає. Плоди під його прикриттям втрачають форму та зупиняються у рості. Сприятливі чинники у розвиток захворювання – вологість і температура повітря, які мають різкі перепади. Розповсюджується воно швидко. Потрібно відразу, як тільки виникне підозра на проникнення інфекції, продезінфікувати ділянку 10% розведенням «Топсіна» або «Байлетона». Повторити обробку потрібно пізніше через 2 тижні.

strong> Руді краплі іржі на зеленому листі говорять про появу чорної плісняви. Незабаром вони почнуть покриватися пухнастим нальотом, на якому оселилися суперечки грибів. Розвиваючись, вони темніють, а листя, під тепер уже чорним нальотом, кришиться і розлітається, поширюючи зараження. Від цього утворюються пориви. Чим швидше заражені рослини забираються з насаджень, тим більше виросте здорових. Будь-які рослинні рештки потрібно прибирати з ділянки. Крім вже описаних, на листі бувають темні блискучі ділянки – це бактеріоз. З часом вони поступово стають темнішими і рвуться. Плоди покриваються виразками та мокнучими ділянками. Для розвитку захворювання підходить волога та спека, відсутність протягів. Інфекція боїться 1% бордоської рідини. Багато води, постійна висока вологість та погана циркуляція повітря – велика ймовірність зараження кабачків вершинним бактеріозом. Часто в дуже густих посадках, де мало сонця та тепла, коли прохолодно та сиро, відбувається зараження склеротинією або білою гниллю. Грибниця паразита поселяється на листі, стеблах і плодах кабачків. Вона живе та розвивається, а під її покривом листові пластини розм’якшуються та покриваються слизом. Вся рослина в’яне, листя засихає. Виявивши таку рослину, її відразу потрібно видалити. Спроба врятувати кабачки обробивши їх препаратами боротьби з грибками, не спрацює. Недотримання технології (холодна земля підпосів, частий полив при низьких температурах, надлишок хімічних добрив) призводить до захворювання на прикореневу гниль. Виявляється вона пожовтінням кабачків, в’яненням нижнього листя, побурінням стебел, розпадом на волокна. Ще одне серйозне захворювання – антракноз. Його прояви: на листі висихають плями округлої форми. На їхньому місці утворюються дірки. Висихаючи листові пластини, що скручуються і втрачають колір. Інфекція поширюється попри всі частини рослини. Ця інфекція любить спеку та вологу. Одновідсоткова бордоська рідина та осипання сірої дрібного помелу (15-30 г на 10 м2) можуть допомогти позбутися її.

Як забезпечити збереження врожаю

Точний день та годину настання зрілості кабачків визначити важко, але збирають їх не за числами, а за фактичним дозріванням. За хорошої погоди побачити на своєму столі перший урожай можна через 1,5-2 місяці від посадки. Ці гарбузові зриваються у ступені легкої незрілості, коли їх довжина досягне 14-26 см. Потрібно, щоб насіння всередині не переросло стану молочної стиглості. Зриваючи наполовину дозрілі овочі, ми прискорюємо зав’язування та швидкий приріст молодих кабачків. Ці скоростигли хороші для швидкого вживання. Довго зберігатись вони не можуть. Якщо потрібні плоди для використання взимку, кабачку дають можливість повністю дозріти і щоб його кірка добре затверділа. У процесі збирання обрізати плодоніжку потрібно секатором так, щоб вона залишилася довгою. Секатор тримати рівно, тоді зріз буде гладким. Погано відрізані кінці зрізів, що розпустилися, швидко псуються, на них поселяється гниль і весь плід пропадає. Для негайного вживання молоді кабачки зрізають під “0”. Використовуючи холодильні камери, кабачки молочного ступеня зрілості можна зберегти за температури 0-2 градуси півмісяця. Вони залишаються свіжими та пружними. Але поступово в’януть, шкірка грубіє. Кабачки, що добре визріли, з огрубілою шкіркою зберігаються 4-4,5 місяців. Для цього підійде не освітлене, без обігріву сухе місце, де є вільний рух повітря. Погріб не підходить для зберігання. Навіть у сухому льоху поступово вологість збільшується і провокує появу гнилів. Гнило поселяється в будь-якій щілині, тріщині, надломі.

У підготовлену тару, застелену соломою (можна тирсою хвойних дерев) укласти кабачки так, щоб вони боками не торкалися один одного. Для гарантованого захисту плодоніжки від інфікування та продовження терміну зберігання, потрібно занурити кожну в розігрітий парафін. Можна й у себе в квартирі влаштувати городину на тривалий час.зберігання. Знайдіть для цього темний сухий кут (під диваном, шафою, у коморі, на горищі, полатях). На нижніх полицях в овочевому відділі холодильника, упаковані в поліетиленові пакети з перфорацією, довго зберігаються кабачки. Якщо ви все зробили правильно, то овочі у вас долежать до нового врожаю. Але насіння всередині них, підкоряючись внутрішнім годинникам, почне випускати паростки вже в березні, а м’якоть стане гіркою.

Сорти та види кабачків: опис з фото

  • Сорта цукіні: «Цукеша», «Діамант», «Зебра», «Жовтоплідний», «Нефрит», «Скворушка», «Фараон», «Банан», «Ронде», «Золотинка», «Чорний красень» , “Негритенок”, “Аеронавт”, “Грій”, “Дефендер”, “Маша”, “Кандела”.
  • гібриди: “Ясмін F1”, “Джан”, “Кавілі F1”, “Гольда”, “Комо F1”, “Нефрит”, “Тигреня”, “Діамант”.
  • Кабачки білоплідні. Сорти та гібриди: «Білогор F1», «Чаклун», «Гірський», «Білий F1», «Лєнуца F1», «Заяче вушко».

Кабачок цукіні Аеронавт

“Аеронавт” – популярний серед городників. Належить до кущових цукіні. Ранньостиглий, врожайність висока. Має цікаву особливість – для нього підходить пухка осадова порода, в якій переважно частинки пилу, піску та багато глини, а також землі, які містять більшу частину кам’янистого суглинку pH менше 7.0 з низьким вмістом поживних речовин та низькою продуктивністю. Під час цвітіння переважають жіночі квіти. Плоди довгасті. На темному зеленому тлі світлі крапи. Тіло плоду не солодке, соковите, світле. Підходить для сезонної їжі,заготівель. «Астроном» – кущовий із слабким розгалуженням сорт, пучкове закладення зав’язей. Плоди з дуже ніжною гладкою світло-зеленою шкіркою з легкою білою плямистістю. М’якуш білий, містить багато вітамінів і йод. Вживають сирим, консервованим, готують ікру.

Сорт кабачка Чорний красень

“Чорний красень” – підходить для культивування на садових ділянках. Дуже облистнений, компактний, врожайний, кущовий. Плоди майже чорні без плям, шкірка пружна, м’якуш світлий. Застосування – всі види теплової обробки та консервування. Кабачок Чорний красень “Цукеша” – популярний, поширений сорт. Зростає повсюдно. Невибагливий, ранньостиглий, морозостійкий, добре плодоносить. Звичайного виду плоди, усередині багато соку, смачна м’якоть. Шкірка щільна, зеленого кольору, дозріваючи, стає жовтою. Збір плодів середнього ступеня стиглості стимулює активну освіту нових. «Чаклун» – швидко дозріває, багато плодів, довго плодоносить. Плоди нормального вигляду, округлі. Шкірка щільна білого кольору. Добре переносить транспортування, має хорошу лежкість. Важливо – не боїться борошнистої роси. Добре росте під плівкою.

Кабачок Білоплодний – опис сорту та характеристика

«Білоплідний» – широко поширений швидко дозріває. Зростає без укриття. М’якуш щільний, світло-кремовий, соковитий. Використовується для гарнірів, заготовок та зберігання на зиму. Характеризується гарною транспортабельністю. «Тигреня» – полягає у лідерах із урожайності. У м’якоті багато корисних речовин, каротину. Забарвлення плодів схоже на тигровий. Хвороб не боїться. Готують гарніри, консервують, варять повидло. “Зебра” – сорт ранній, розряд цукіні. Плоди довгасті, циліндричні. М’якуш соковитий, злегка жовтуватий, солодкий. Містить багато вітамінів, особливо С, А та РР, фолієву кислоту, природні цукри. Забарвлення шкірки схоже на зебру. Використовують у лікувальних цілях, для їжі та консервації.

Ананасовий кабачок: опис сорту та характеристика

«Ананасний» – один із представників жовтих сортів. Кущовий, ранньостиглий. Формує короткі, компактні стебла та багато жіночих квіток. Віддає перевагу легким грунтам. Шкірка щільна, жовта як ананас, з нальотом, що оберігає плід від комах, бактеріальної та вірусної інфекції. М’якуш соковитий, м’який, солодкий. Готуютьсалати, гарніри, закуски. Ананасовий кабачок «Грибовський 37» – дуже гіллястий, середньостиглий поширений і популярний сорт. Показує невибагливість до умов проростання, лояльний до будь-якого ґрунту, стійкість до інфекцій. Довго зберігається. Створений для відкритого ґрунту. “Кавілі” – голландської селекції, дуже ранній, з простою агротехнікою. Має партенокарпію (самозапилення), що цінно для теплиць та парників. Компактний кущ великої врожайності. Стійкий до хвороб. Плоди середнього розміру зі світло зеленою шкіркою та білою соковитою смачною м’якоттю. Застосування для інших страв, ідеально для консервування.

Кабачок цукіні Куанд: опис з фото

«Куанд» – виділяється великою врожайністю, смаком, що запам’ятовується, та іншими хорошими товарними характеристиками. Розлогий гібрид великого розміру, стиглий кабачок спеціально виведений для теплиць і парників. Не сприйнятливий до інфекцій. Кабачок цукіні Куанд “Ролик” – приємно рано дозріває (короткий термін вегетації) і не боїться випадкових заморозків. Можна їх рано сіяти. Це дозволяє сіяти його раніше за інших і збирати першими. З нього готують другі сезонні страви, ікру, фарширують, маринують.

Кабачок Жовтоплідний: опис сорту і характеристика з фото

  1. “Золотинка”, “Голда”, “Помаранчеве диво” – прикраса городу. Довгі плоди з помаранчевою шкіркою. У м’якоті багато соку. Підходять для відкритого ґрунту та теплиць.
  2. Застосування – консервують, сезонно, смачна ікра.
  3. Сюди ж відносяться: «Ананасний», «Жовтий банан», «Жовтоплідний».
  4. У два яскраві кольори з чіткоюкордоном між ними, пофарбовані плоди сорту «Двоколірне диво.

Кабачок Хелена— опис сорту та характеристики

«Хелена» – привабливий зовні (яскрава жовто-жовтогаряча шкірка та жовта м’якоть). Любить суглинки, глину та чорнозем. Цукіні-однолітник. Ранньостиглий, стійкий до пероноспорозу та білої гнилі плодів. Використовують для консервації та сезонної їжі. Кабачок Хелена < /figure>«Негритенок» – компактний щільний мало облистнений. Висока врожайність. Плоди у відкритому ґрунті важать 500-1000 гр. Шкірка дуже тонка майже чорного кольору. Під нею зелена м’якоть дуже смачна. Ранні молоді екземпляри використовують у салат, як огірки. Добре, без травм транспортуються та довго лежать. Можна зібрати 2 врожаї за літо. Сорт стійкий до борошнистої роси; Окремо треба сказати про кабачки «Спагетті» – вони незвичайні тим, що якщо півгодини варити не розрізаючи плід, то м’якуш перетвориться на тонкі джгутики, що нагадують італійську пасту. “Спагетті Равіоло” – мають округлі плоди завдовжки 22-25 см і зовні нічим не відрізняються від інших. Відмінність у м’якоті. Вона у цих кабачків волокниста і набирає смаку, тільки коли плід дозріє. У сирому вигляді кладуть салати. Любителі овочів використовують унікальні плоди у своїх щоденних рецептах як жовту основу.

Посадка кабачків на розсаду та у відкритий ґрунт у 2023 році за місячним календарем

Кабачки – одні з найпопулярніших овочів у наших городах. Для успішного вирощування потрібно знати, коли та як правильно садити кабачки. У цій статті ми обговоримо всі аспекти вирощування кабачків: від вибору сорту до догляду за рослинами.

  1. Навіщо вирощувати розсаду кабачків?
  2. Коли сіяти насіння кабачків у відкритий ґрунт?
  3. Як вибрати сорт кабачків?
  4. Визначаємо час для посадки кабачків на розсаду
  5. Підходящий час для висадки кабачків у відкритий ґрунт?
  6. Коли садити кабачки у 2023 році за місячним календарем
  7. Квітень
  8. Травень
  9. Червень
  10. Несприятливі дні для посадки кабачків у 2023 році за місячним календарем
  11. Посадка кабачків в залежності від регіонів
  12. Як садити насіння кабачків на розсаду
  13. Як доглядати за розсадою кабачків після сходів
  14. Полив
  15. Освітлення
  16. Температурний режим
  17. Підживлення
  18. Вентиляція
  19. Пікірування
  20. Підготовка до висадження
  21. Як правильно посадити кабачки у відкритий ґрунт
  22. Підготовка грядки
  23. Вибір часу для посадки
  24. Чергування культур та сівозміна
  25. Посадка розсади в ґрунт, покрокова інструкція
  26. Догляд після посадки
  27. Як правильно посадити кабачки у відкритий ґрунт насінням
  28. Особливості догляду за сходами кабачків у відкритому ґрунті
  29. Часті помилки
  30. Відповіді на часті запитання

Навіщо вирощувати розсаду кабачків?

Вирощування кабачків через розсаду зазвичай використовується у холодних регіонах, де літо коротке, і весна довго не настає. Саджанці, вирощені з насіння будинку, дозволяють прискорити процес дозрівання плодів.

Коли сіяти насіння кабачків у відкритий ґрунт?

Кабачки – теплолюбні рослини. Сіяти насіння у відкритий ґрунт варто, коли мине загроза заморозків, зазвичай це травень-червень. Температура ґрунту повинна бути не нижче 15 °C.

Як вибрати сорт кабачків?

Вибір сорту кабачків залежить від багатьох факторів: кліматичних умов регіону, розміру ділянки, переваг у смаку та використання плодів. Є ранні, середні та пізні сорти. Є сорти з м’якшими та ніжнішими плодами, і є ті, що добре підходять для зимового зберігання.

НомерНазва сортуКороткий описЧас дозрівання
1ЗолотинкаКабачок-цукіні. Кабачки цього сорту мають золотисту шкірку, відрізняються щільною м’якоттю і солодким смаком.40-55 днів
2Тондо F1Круглий сорт кабачків із чудовим смаком та м’якою текстурою.50-55 днів
3Білогір F1Ранньостиглий сорт, кабачки мають білу шкірку, м’яку м’якоть, добре підходять для консервування.40-50 днів
4ЗебраСорт з яскравим смугастим забарвленням, чудово підходить для смаження та запікання. Ранньостиглий, високоврожайний.45-50 днів
5Хьюго F1Ранньостиглий, партенокарпічний гібрид. Блідо-зелений з ніжною м’якоттю.40 днів
6ЦукешаРанньостиглий сорт із зеленими плодами, ідеально підходить для смаження та консервування.45-50 днів
7Хобі F1Кабачки цього сорту мають гладку світло-зелену шкірку, щільну м’якоть. Високоурожайний45-50 днів
8АеронафтСорт із великими темно-зеленими плодами, підходить для смаження та запікання. Кущі компактні, батогів мало.45-50 днів
9Апельсинка F1Незвичайний сорт жовтих кабачків круглої форми. Ранньостиглий.40 днів
10Кабачок Кавілі F1Ранньостиглий сорт зеленими плодами, підходить для приготування різноманітних страв. Ранньостиглий, партенокарпічний гібрид.40-45 днів

Визначаємо час для посадки кабачків на розсаду

Якщо ви вирішили виростити кабачки через розсаду, насіння починає сіяти у квітні. Зазвичай процес займає близько місяця: через 2-3 тижні після посадки насіння з’являються сходи і ще через 2-3 тижні рослини готові до висадки у відкритий грунт.

Підходящий час для висадки кабачків у відкритий ґрунт?

Як уже згадувалося, кабачки висаджують у відкритий ґрунт, коли мине загроза заморозків і ґрунт достатньо прогріється. Це зазвичай відбувається у травні чи на початку червня. Перед посадкою необхідно переконатися, що нічна температура не опускається нижче 10 °C.

Коли садити кабачки у 2023 році за місячним календарем

Квітень

Посадка кабачків на розсаду у квітні 2023 року може починатися на початку місяця, оскільки готові до висадки саджанці зазвичай одержують приблизно через 15-20 днів після появи сходів. Однак рекомендується враховувати положення місяця при виборі дати посадки.

У квітні 2023 року сприятливими днями для посадки кабачків у відкритий ґрунт є 1, 2, 21, 22, 23, 27, 28 та 29 числа квітня.

Посів насіння кабачків прямо у відкритий ґрунт можливий, якщо встановилася стабільна тепла погода. Посадку насіння кабачків у відкритий ґрунт можна проводити після того, як перші 10 сантиметрів поверхні ґрунту прогріються до +12-14°C, а нічна температура повітря стабільно триматиметься вище 8 градусів тепла. Сприятливими днями для посадки буде ті ж дні, що і для посіву насіння на розсаду.

Травень

У травні 2023 року сприятливими днями для посадки кабачків у відкритий ґрунт за місячним календарем є 2, 3, 20, 21, 24, 25, 26, 27 числа місяця.

Крім цього, необхідно врахувати й кліматичні умови свого регіону. Насіння кабачків не потребує якоїсь спеціальної підготовки, їх можна сміливо висівати сухими. Важливо стежити за тим, щоб ґрунт до моменту появи сходів був постійно вологим. Якщо земля пересохне, адже в травні часто буває спека, насіння може загинути.

Червень

За місячним календарем визначення оптимального часу для сівби та посадки рослин ґрунтується на фазах місяця. У червні 2023 року найбільш сприятливі дні для сівби кабачків на розсаду будуть: 2, 3 та період з 21 по 30 числа місяця.

Несприятливі дні для посадки кабачків у 2023 році за місячним календарем

Уникайте посадки і висадки кабачків у дні молодика та повного місяця.

МісяцьМолодий місяцьПовний місяць
квітень206
травень195
червень184

Посадка кабачків в залежності від регіонів

Центральний регіон

У центральному регіоні кабачки можна висаджувати у відкритий ґрунт наприкінці травня – на початку червня.

Південні регіони

У південних регіонах, де весна приходить раніше, кабачки можна сіяти прямо у відкритий ґрунт наприкінці квітня-травні, за сприятливих погодних умов.

Як садити насіння кабачків на розсаду

Нижче розберемо алгоритм посіву кабачків на розсаду.

  1. Замочування та обробка насіння : Замочіть насіння кабачків у теплій воді на 12-24 години для активації процесу проростання, можна використовувати розчин «Фітоспорину» або «Епіну». Якщо хочете, обробіть насіння фунгіцидами для запобігання грибковим захворюванням, для обробки може підійти слабкий розчин марганцівки, замочувати насіння потрібно протягом 20 хвилин.
  2. Ґрунт для розсади кабачків . Кабачки віддають перевагу родючому, добре дренованому грунту з нейтральною кислотністю. Для розсади кабачків використовуйте ґрунтозміш, що складається з торфу, перегною та піску. Попередньо стерилізуйте ґрунт, щоб уникнути хвороб та шкідників. У ґрунт можна додати компост або органічні добрива для покращення поживності.
  3. Підготуйте контейнери : Виберіть ємності для розсади кабачків. Оптимальні розміри ємності становлять приблизно 500 мл
  4. Посадка насіння: Наповніть контейнери ґрунтом, попередньо зволоживши його. Зробіть невеликі заглиблення глибиною близько 1-2 см і розмістіть по 1 насінню в кожному заглибленні. Потім накрийте насіння тонким шаром ґрунту і трохи утрамбуйте його. Потім трохи пролийте водою.
  5. Забезпечте оптимальні умови проростання : Розмістіть контейнери з насінням у теплому місці з температурою близько 20-25 °C. Регулярно перевіряйте вологість ґрунту та зволожуйте його за необхідності, щоб зберегти оптимальний рівень вологості.

Як доглядати за розсадою кабачків після сходів

Нижче розберемо особливості вирощування розсади кабачків.

Полив

Після появи сходів кабачків, особливу увагу слід приділити поливу. Розсада кабачків не любить надлишку вологи, але й пересихання ґрунту також може зашкодити. Поливайте рослини помірно, намагаючись не заливати. Важливо, щоб вода була теплою та м’якою (можна використовувати відстояну воду кімнатної температури). Полив краще проводити вранці або ввечері.

Освітлення

Кабачки – світлолюбні рослини, тому розсаді потрібно забезпечити достатню кількість світла. У хмарні дні або за нестачі природного світла можна використовувати фітолампи. При нестачі світла кабачки почнуть витягуватись.

Температурний режим

Оптимальна температура для зростання розсади кабачків вдень становить близько 20-25°C, а вночі близько 15-18°C. Уникайте різких коливань температури.

Підживлення

Приблизно через 2-3 тижні після появи сходів можна провести перше підживлення. Для цього використовуються комплексні мінеральні добрива. Друге підживлення проводять за тиждень до висадки розсади у відкритий ґрунт.

Вентиляція

Регулярне провітрювання допоможе зміцнити рослини та запобігти розвитку грибкових захворювань. Однак уникайте протягів.

Пікірування

Кабачки вкрай негативно переносять пікіровку, краще висівати кабачки відразу в окремі стаканчики, щоб якнайменше травмувати ніжне коріння.

Підготовка до висадження

Перед висаджуванням розсади у відкритий ґрунт необхідно провести її загартовування. Починайте з кількох годин на день на свіжому повітрі, поступово збільшуючи час перебування на вулиці.

Як правильно посадити кабачки у відкритий ґрунт

Підготовка грядки

Перед висаджуванням кабачків, підготуйте грядку. Вона повинна бути добре освітлена та захищена від вітру. Грунт повинен бути родючим, пухким і зволоженим. Заздалегідь (восени або ранньою весною) внесіть у ґрунт компост або гнійний гній, а також мінеральні добрива.

Вибір часу для посадки

Висаджувати розсаду кабачків у відкритий ґрунт найкраще наприкінці травня — на початку червня, коли мине загроза заморозків. Важливо, щоб ґрунт добре прогрівся.

Чергування культур та сівозміна

Кабачки легко перезапилюються з іншими спорідненими культурами, тому рекомендується садити їх на віддалі від інших гарбузових рослин. Також варто враховувати попередні посіви на ділянці та не садити кабачки після споріднених культур, таких як гарбуз, огірки чи кавуни, щоб уникнути можливих проблем із хворобами та шкідниками.

Застосування сівозміни, тобто чергування посадки різних культур на тому самому ділянці, є гарною практикою. Кабачки добре ростуть на ділянках, де до цього вирощувалися такі коренеплоди, як редиска, морквина та буряк. Після кабачків можна садити інші овочеві культури, такі як капуста, томати чи горох.

Це допомагає зменшити ризик захворювань рослин та підтримує родючість ґрунту.

Посадка розсади в ґрунт, покрокова інструкція

  1. Викопайте в грядці ями чи траншеї для посадки розсади. Відстань між ямами має бути близько 70-100 см, а глибина ями – близько 20-30 см.
  2. Покладіть на дно кожної ями трохи компосту або гною, що перепрів, потім поставте розсаду.
  3. Посадіть кабачки так, щоб коренева шийка була на рівні землі або трохи нижче.
  4. Заповніть ями ґрунтом і добре полийте.
  5. Після поливу, за потреби, додайте землі до рівня кореневої шийки рослини.
  6. Після посадки кабачків місце навколо рослини можна мульчувати.

Догляд після посадки

Після висадки розсади у відкритий ґрунт, догляд за кабачками включає регулярний полив, розпушування ґрунту, підживлення та захист від шкідників та хвороб. Полив має бути помірним, але регулярним, особливо під час сухої погоди. Підживлення проводяться 2-3 рази за сезон комплексними мінеральними добривами.

Як правильно посадити кабачки у відкритий ґрунт насінням

Посадка кабачків у ґрунт – нескладна процедура, але у багатьох городників виникає спокуса посадити насіння купніше, краще цього не робити і дотримуватись схеми посадок. За бажання перед посівом можна насіння обробити або замочити.

  1. Підготовка ґрунту. Для початку важливо підготувати ґрунт. Кабачки віддають перевагу родючому, добре дренованому грунту з нейтральною або слабокислою реакцією (pH 6,0-7,0). Підготуйте грядку, видаліть бур’яни і додайте компост або гній, що перепрів, для поліпшення родючості.
  1. Обробка насіння : Можна підготувати насіння перед посадкою. Наприклад, можна їх замочити в теплій воді на добу, щоб вони проросли швидше, також для цього підійде слабкий розчин Фітоспорину.
  2. Посадка насіння : Зроби невеликі ямки у землі на відстані близько 70 см один від одного. Це важливо, якщо рослини будуть надто близько, вони будуть конкурувати за поживні речовини. У кожну ямку поклади 2-3 насіння на глибину близько 3-4 см. Якщо ви використовуєте пророщене насіння, будьте обережні, не пошкодіть паростки. Садити таке насіння потрібно донцем (стороною, звідки з’являється білий паросток) вниз.
  3. Полив та догляд : Засипте ямки землею і рясно полийте водою. Після посадки насіння рекомендується лунки замульчувати.
  • Створення теплички : Накрийте грядку плівкою або іншим матеріалом до появи паростків. Якщо очікуються заморозки, можна створити міні-парники з плівки або використовувати пластикові пляшки, що обрізають, для захисту кожної ямки.

Особливості догляду за сходами кабачків у відкритому ґрунті

Кабачки – це теплолюбні та світлолюбні рослини, що вимагають акуратного догляду, особливо в початковий період їх зростання.

Основні рекомендації щодо догляду за сходами кабачків у відкритому ґрунті:

  1. Полив : Кабачки люблять вологу, особливо в період активного росту та плодоношення. Поливайте їх регулярно, але помірно, щоб уникати захворювань, спричинених надлишком вологи. Важливо не поливати листя, щоб не стимулювати розвиток грибкових захворювань. Частота поливу залежить від погодних умов, але в середньому рекомендується поливати кабачки 1 раз на 7-10 днів. Не зловживайте поливом, щоб уникнути загнивання кабачків.
  2. Підживлення : Кабачки вимагають родючого ґрунту, багатого на органічні речовини. Підживлення комплексними мінеральними добривами може допомогти підтримувати здорове зростання і плодоношення. Перше підживлення зазвичай проводять через 2-3 тижні після появи сходів. Для залучення комах-запилювачів під час цвітіння рослин, що сприяє збільшенню врожаю, ви можете використовувати наступний розчин: розчиніть 100 г цукру і 2 грами борної кислоти в 10 літ
  3. Проріджування : Якщо ви сіяли насіння безпосередньо в ґрунт, важливо прорідити сходи, залишивши найсильніші та найздоровіші рослини. Ідеальна відстань між рослинами – близько 70-100 см.
  4. Обробка від шкідників та хвороб : Слідкуйте за станом рослин і при перших ознаках захворювань або появі шкідників вживайте відповідних заходів.
  5. Укриття молодих рослин : У період холодів або вночі молоді рослини можуть потребувати укриття, щоб захистити їх від заморозків.
  6. Мульчування Після того, як сходи досягнуть у висоту 5 сантиметрів, рекомендується замульчувати ділянку навколо рослин. Для цього можна використовувати тирсу, що перепріла, або некислий торф. Це допоможе зберегти вологу та придушити зростання бур’янів.
  7. Якщо ви вирощуєте кабачки в теплиці або парнику , регулярно провітрюйте приміщення, щоб уникнути підвищеної вологості. Кабачки не люблять надто вологе середовище.
  8. Коли у кабачка виростуть 4-5 справжніх листків , зробіть підгортання посадок. Ця процедура стимулює зростання бічних коренів та сприяє кращому харчуванню рослин.
  9. Періодично розпушуйте ґрунт навколо кабачків, щоб уникнути утворення земляної кірки. Це дозволить корінням рослин отримувати достатньо повітря та вологи.

Пам’ятайте, що догляд за кабачками може трохи змінюватись в залежності від місцевих кліматичних умов та особливостей ґрунту.

Часті помилки

Перезволоження ґрунту. Хоча кабачки люблять вологу, уникайте перезволоження, щоб не викликати гниття коріння.

Нестача світла. Кабачки – світлолюбні рослини. Якщо вони одержують недостатньо світла, зростання рослин сповільниться, а врожайність знизиться.

Щільна посадка. Щільна посадка може призвести до нестачі повітря та світла для рослин, а також сприяти розвитку хвороб.

Неправильне підживлення. Нестача поживних речовин може знизити врожайність, але їх надлишок також може зашкодити рослинам.

Відповіді на часті запитання

Коли найкраще садити кабачки?

Найкращий час для посадки кабачків — це навесні, коли ґрунт уже досить прогрівся і немає загрози заморозків. Це зазвичай відбувається наприкінці квітня — на початку травня, залежно від кліматичних умов вашого регіону.

Як часто поливати кабачки?

Поливайте кабачки при необхідності, щоб грунт був помірно зволожений. У теплу пору року це може знадобитися частіше, особливо в період інтенсивного росту та плодоношення.

Як доглядати кабачків у суху погоду?

У суху погоду кабачкам може знадобитися додатковий полив. Також корисно замульчувати ґрунт навколо рослин, щоб зберегти вологу та запобігти росту бур’янів.

Коли збирати врожай?

Збирати врожай можна, коли плоди досягнуть потрібного розміру. Зазвичай це відбувається приблизно через 40-50 днів після посадки та появи сходів. Кабачки смачніші, коли вони молоді та невеликі – приблизно 15-20 см завдовжки.

На закінчення, посадка та догляд за кабачками у відкритому ґрунті вимагають деякої уваги та зусиль, але в результаті ви зможете отримати рясний урожай свіжих та смачних кабачків.

Посадка та вирощування кабачків у відкритому ґрунті

10 травня 2019, 09:38 | Сад та город Культура проста у вирощуванні, проте деякі тонкощі та нюанси варто дотримуватися.

  1. Під кабачки потрібні окремі горщики. Це можуть бути пакети з-під молока, йогурту, пластикові стаканчики або торф’яні, але все ж бажано, щоб їх розмір був 10 на 10 см
  2. Насіння перед посадкою треба загорнути у вологу тканину і дати проклюнуться. Можна використовувати слабкий розчин “Ідеалу” для замочування. Знаючи про те, як і коли садити кабачки насінням, ви отримаєте міцну розсаду, а це вже половина успіху.
  3. Горщики наповніть поживним ґрунтом, що складається з суміші перегною, дернової землі та торфу, можна додати трохи деревного попелу (0,5 склянки на відро), сечовини або аміачної селітри по 7-8 г.
  4. Землю в горщиках як слід пролити гарячою водою або слабким розчином марганцівки.
  5. Насіння зашпаровують на глибину 2-3 см. Температура для появи сходів повинна підтримуватися на рівні 18-25°С.

Кабачки почнуть сходити приблизно через 7-10 днів. Якщо насіннячко не буде злітати з паростка, то трохи збризкайте його зверху водою, але не намагайтеся відірвати руками. Догляд за розсадою полягає в регулярному поливі і підгодівлі добривами. Як правило, використовують такі препарати як «Бутон» або «Агрікола». Підгодівлю роблять двічі: як тільки з’являться сходи і повторно через десять днів. Полив проводиться по мірі пересихання субстрату.

У тому випадку якщо отримання раннього врожаю не є головною метою або ви хочете отримати кабачки пізніше і зберегти їх на зиму, вам підійде варіант з посадкою насіння відразу в землю. Терміни варіюються: початок травня — перша декада червня. Головний фактор — це прогріта земля, садити насіння в холодний ґрунт не рекомендується, оскільки це малоефективно і є ризик, що рослини будуть довго хворіти. У цій справі краще не поспішати.

Підготовка ґрунту

До структури та родючості ґрунту кабачок вимогливий, тому, знаючи про те, який у вас склад ґрунту, слід внести певні компоненти.

  • Для торфовищ рекомендується додавання на 1 м² декількох кілограмів перегною або компосту, відро суглинного ґрунту.
  • В піщаний субстрат слід додати по відру дернової землі, торфу, перегною й тирси.
  • Суглинки та глинисті ґрунти розбавляйте торфом (по 2-3 кг), перегноєм, піском і тирсою.

Знаючи приблизні терміни, коли садити кабачки насінням у ґрунт або розсадою, підготуйте все заздалегідь і перекопайте ділянку, щоб земля вистоялася хоча б протягом декількох днів або тижнів. Місце для овоча підбирайте сонячне і тепле. Можна посадити кабачки на різних ділянках.

Кабачки воліють чорнозем і легкі суглинки. Не підходять для вирощування важкі глинисті та вологі торф’яні ґрунти з високим вмістом кислотних. Піщані ґрунти розглядають як придатні після збагачення їх магнієм. Овочі люблять повітряний ґрунт, тому перед посадкою обов’язковим є розпушування землі.

Деякі дачники садять кабачки на компостну купу. Така посадка допускається, якщо компост повністю розклався. Свіжі купи через перенасичення азотом, сприяють бурхливому зростанню зеленої наземної частини на шкоду врожаю. У місцях майбутньої посадки кабачків восени ґрунт перекопують з гноєм, боронують і вносять суперфосфатні добрива і солі калію.

Навесні перша обробка землі передбачає боронування граблями, а друге перекопування здійснюється в травні і збігається з підживленням ґрунту аміачною селітрою по 20 г на один квадратний метр. Якщо дозволяють умови, то важкі глинисті ґрунти злегка розбавляють піщаними домішками, а в піщані ґрунти аналогічно підмішують глину. Грядки під кабачки формують шириною 120 см.

Дуже ефективна процедура підігріву грядок. Вона полягає у копанні по всій довжині грядки борозенки глибиною 25-30 см і набиванні її компостом. Накривають ґрунтом. Такі закладення служать відмінним способом обігріву землі при похолоданні.

Догляд за кабачками

При посадці відстань між окремими рослинами витримують у межах 1 м, а між рядами — 1,5 м. Це забезпечить їм досить життєвий простір і полегшить доступ для прополювання і поливання. Володіючи інформацією про те, коли садити насіння кабачків у відкритий ґрунт і розсаду, питання догляду за рослиною у вас теж не викличуть труднощів. Весь процес вирощування полягає у своєчасному прополюванні, розпушуванні ґрунту, поливі та підгодівлі. Ґрунт повинен легко пропускати вологу і повітря, тому необхідно запобігати появі кірки після дощів.

Для підживлення кабачка корисними мінералами та органікою слід використовувати комплексні препарати та настій коров’яку. Періодичність — не менше двох разів (під час цвітіння і в період дозрівання плодів). Такі заходи значно підвищують рівень врожайності.

Фахівці також радять в період найбільш активного цвітіння рано вранці кропити кабачки слабким розчином меду з метою залучення обпилювачів. Для попередження появи шкідників допоможе запилення деревною золою, а також своєчасне видалення сухого або пошкодженого листя.

Користь кабачків для організму

  • Через вміст у складі м’якоті овоча вуглеводів, які легко засвоюються, плоди використовують для приготування їжі при дієтичному харчуванні і для дітей.
  • Вітаміни групи В, потрапляючи з їжею з кабачків в організм, запобігають розвитку неврологічних захворювань, зокрема, порушення роботи периферичних нервових закінчень, дбають про функціонування спинного мозку.
  • При порушенні еластичності кровоносних капілярів і судин допоможе вітамін РР, що міститься в овочі.
  • Аскорбінова кислота підвищує імунітет і адсорбує шкідливі речовини з організму, сприяє здоровому росту зубів у дітей.
  • В стиглих плодах жовтих кабачків дуже багато каротину (провітаміну А), іноді навіть більше, ніж в деяких сортах моркви.
  • Калій в кабачках, потрапляючи в тіло людини з їжею, починає роботу в напрямку підтримки серцевих функцій і травного тракту.
  • Ці прості овочі мають сечогінну, жовчогінну дію, їх дуже корисно їсти людям із захворюваннями сечостатевої системи, нирок і печінки.

Наскільки кабачок є теплолюбною рослиною, настільки він може протистояти короткочасним похолоданням При невеликих заморозках пророслі насіння овоча завжди гинуть, але температура, знижена до 5ºС, переноситься нормально. Починає проростати посівний матеріал вже при 9-10ºС. Але це в критичних умовах, а оптимальною температурою для росту розсади вважається 18-24ºС.

Основні хвороби і шкідники

Найпоширенішим захворюванням всіх городніх рослин, і кабачки не виняток, є борошниста роса. Спочатку на верхній, а потім і на нижній поверхні з’являються цятки з білим нальотом. Потім захворювання переходить на пагони, рослина виснажується і відмирає. В особливо важких випадках захворювання вражає і плоди.

Борошниста роса з’являється через часті зміни температур повітря. Вологий і сирий ґрунт — чудове середовище для розвитку збудника хвороби. Щоб уникнути захворювання, насіння протруюють перед посадкою в спеціальних розчинах і збір насіння восени проводять тільки з абсолютно здорових кущів.

Коренева гниль спочатку вражає кінчики системи, а надалі піднімається на шийку. Хворіє рослина в будь-якому віці. Корені стають темного кольору і розтріскуються, а стебло перетворюється на трухлявий пеньок. Для розвитку захворювання сприятливими факторами сприяє похмура й холодна погода, і велика вологість ґрунту із високим підйомом ґрунтових вод.

Бактеріоз плодів кабачка розвивається внаслідок недостатнього підживлення рослин і ґрунту мінеральними речовинами, а також при поливі рослин дуже холодною водою. Спочатку уражається верхівка плода, робиться твердою і відмирає, поступово хвороба перекидається і на стебло. В результаті виходять потворні та скорчені плоди з бурими плямами.

Шкідниками, які постійно псують рослини та плоди кабачків, є метелики совки та слимаки. Для боротьби з ними застосовують сучасні хімічні засоби, дозволені для застосування та обробки рослин в присадибних та приватних городах. Слимаків можна знищити та зменшити їх популяцію, притрусивши землю біля куща деревною золою, зубним порошком. Розкладають мокрі ганчірки по ділянці в якості пасток для слимаків. Періодично їх піднімають, збирають слимаків і знищують.

Попередники — хороші та погані

При посадці кабачка у відкритий ґрунт, дуже важливо враховувати, що вирощували на цьому місці в минулий сезон.

Поганими попередниками для кабачка є будь-які «побратими» — огірки, патисони, гарбузи. Вони брали корисні речовини з ґрунту того ж рівня, де вирощують кабачок, а значить він вже буде обділений. У цьому ж шарі залишилися хвороботворні мікроби, які завжди збираються до кінця сезону після певної культури. Тому при новому вирощуванні гарбузових (кабачків) в землі практично не залишиться корисних речовин для рослин. Зате хвороби з задоволенням перейдуть на знайомий для них вид рослини.

Добрими попередниками кабачка вважаються: редиска, морква, томати, картопля, петрушка. Найкраще — бобові, капуста, цибуля і часник. Непогано висадити перед вирощуванням кабачків сидерати.

Про автора

admin administrator