Томат багата хата характеристика та опис сорту

Авторadmin

Томат багата хата характеристика та опис сорту

Зміст:

Томат Багата хата: опис і характеристика сорту, вирощування і догляд

Сорт томатів Багата хата популярний серед любителів і професіоналів – догляд за кущами нескладний, а результат перевершує всі очікування. Якщо ви вирішили висадити овочі даного сорту на своїй ділянці, вивчіть всі його особливості. Про те, як правильно вирощувати помідори Багата хата, – далі в статті.

Опис і характеристика сорту

Помідори Багата хата – ранньостиглий сорт. Плоди дозрівають через 95-105 діб від появи перших паростків. Сорт призначений для вирощування в плівкових теплицях без обігріву і на городі. Городяни також можуть вирощувати культуру на балконі або лоджії. Рослина детермінантна. Кущі виростають до 0, 35-0, 45 м. На 1 м² насаджень зріє до 8 кг помідорів. Плоди круглі і рівні.

Вага одного помідора варіюється в межах 100-120 г. Шкірка міцна, м’якоть соковита. Забарвлення томатів червоний. Усередині томата – 2-4 насіннєві камери. Дегустатори відзначають приємний солодкий смак і аромат плодів. Застосування сорти універсальне – салати, консервація, соки, соуси. Через щільну шкірки урожай довго зберігається. З цієї ж причини томати без проблем переносять транспортування.

Переваги і недоліки сорти

  • До переваг сорту відносять:
  • раннє дозрівання;
  • високу врожайність;
  • лежкість;
  • транспортабельність;
  • стійкість до захворювань;
  • можливість вирощувати у відкритому грунті, теплиці і на балконі;
  • кущі не потрібно пасинкувати;
  • смакові якості відмінні.
  • У томатів Багата хата є і недоліки:
  • примхливість до підживлення;
  • від помилок в догляді страждає смак плодів;
  • врожайність напряму залежить від грамотного вирощування.

Особливості вирощування помідорів

Томати Багата хата вирощують розсадним способом. Від правильних дій фермера при підготовці саджанців залежить якість подальшого врожаю.

Чи знаєте ви? В Європу помідори потрапили з Південної Америки, де культуру вирощували ацтеки.

оптимальний мікроклімат

Помідори Багата хата призначені для відкритого і закритого грунту. Агрономи все ж радять вирощувати сорт в теплицях. У закритих умов вирощування є незаперечна перевага – городник може самостійно встановити оптимальний мікроклімат:

  1. Температура. На етапі активного зростання утримуйте показники на рівні +20 . + 22 ° С вдень і +17 . + 19 ° С вночі. Під час цвітіння температуру слід підвищити до +26 . + 32 ° С вдень і +14 . + 16 ° С вночі.
  2. Вологість. Протягом усього вегетаційного періоду вологість повітря повинна бути в межах 60-70%.
  3. Освітлення. У денний час томатам потрібен яскраве розсіяне світло. Затінення краще уникати.

Особливості посіву насіння

Насіння даного сорту висівають в період з 20 березня по 10 квітня.

підготовка насіння

Посадковий матеріал необхідно відкалібрувати. Для цього залийте насіння водою і залиште на 2-3 години. Спливли зерна не проросте, тому їх можна викинути. Насіння, що опустилися на дно, придатні до посадки. Після цього загорніть відібрані зерна у вологу марлю. Тримайте посівний матеріал при температурі не нижче + 25 ° С. Через 1-2 дня насіння проростуть. Перед посівом обробіть посадковий матеріал «Фітоспорін» згідно з інструкцією. Препарат знищить шкідливі бактерії.

Чи знаєте ви? Щорічно в світі вирощують понад 60 млн тонн помідорів. Найбільше томатів вирощують в Китаїблизько 16% від усього світового обсягу.

підготовка ґрунту

Садівники готують грунт з городньої землі і перегною в співвідношенні 1: 1. Для економії часу можна придбати готовий субстрат. Перед посівом насіння грунтосуміш потрібно знезаразити. Багато городників воліють поливати субстрат марганцівкою. Простіший варіант – полити грунт окропом. Гаряча вода також знищує шкідливі мікроорганізми.

посів насіння

Висівають насіння в такий спосіб:

  1. Наповнюють довгі ящики субстратом.
  2. Роблять борозни завглибшки до 2 см.
  3. Викладають в борозни насіння на відстані 2, 5-3 см один від одного.
  4. Прикривають насіння грунтом.

Догляд під час рассадного періоду

Після посадки обприскати посіви водою з пульверизатора. Контейнери закрийте плівкою і перенесіть в затемнене місце з температурою +23 . + 25 ° С. Щодня знімайте поліетилен і зволожує субстрат. Коли з’являться перші сходи, зніміть плівку. Тару з посівами переставте ближче до джерела світла. У приміщенні встановіть температуру на рівні +22 . + 24 ° С. Продовжуйте обприскувати грунт. Саджанці з 1-2 справжніми листами потрібно пікірувати в окремі стаканчики.

Важливо! Майже всі пестициди токсичні для людини, тому при обробці грядок використовуйте захисні рукавички та окуляри.

В такому вид розсада буде перебувати до пересадки. У міру необхідності поливайте кущі з лійки. За 2 тижні по пересадки на постійне місце розсаду починають загартовувати: щодня горщики виносять на вулицю. Так рослини будуть звикати до природних умов. Починайте загартування з 1 години і кожен день збільшуйте час на 1-1, 5 години.

Технологія висадки в грунт

Розсаду висаджують у грунт у віці 45-55 днів. При дотриманні термінів посіву сіянці слід посадити з 15 травня по 5 червня.

Технологія посадки наступна:

  1. Розмітьте грядки на відстані 50 см один від одного.
  2. На грядках викопайте лунки, витримуючи між ними дистанцію в 40 см.
  3. Посадіть саджанці в лунки, поглиблюючи їх на 2 см.
  4. Прикопайте посадочні ями і полийте водою.

Відео: висадка розсади томатів

Догляд за сортом томатів

Догляд за помідорами Багата хата нескладний – сорт стійкий до багатьох хвороб, полив необхідний стандартний, а пасинкування і зовсім не потрібно. Однак томати вимогливі до підживлення, на що слід звернути особливу увагу. Крім того, городники не варто забувати про профілактику і лікування тих хвороб, до яких у сорту немає стійкості.

Важливо! Поливати томати по листу не можна. Промені сонця, потрапляючи на краплі води, можуть привести до опіків листя.

Добрива і полив

Щоб отримати великий урожай томатів, фермери обов’язково удобрюють кущі. Сорт Багата хата – один з тих, для розвитку яких підгодівлі грають важливу роль.

Схема внесення добрив наступна:

  • через 1-1, 5 тижні після посадки на постійне місце;
  • на початку цвітіння;
  • в період зав’язування томатів;
  • при активному дозріванні.

Чергуйте органічні і мінеральні добрива. У період вегетації кущі повинні отримати весь комплекс добрив. Так, в період росту пагонів удобрюють рослини розчином гною або азотними засобами. Вони сприяють зростанню стебел і листя. Коли кущі виростуть, використовують препарати на основі фосфору і калію. Полив також важливий для томатів. Зволожують грунт методом зрошення під кущ. Вода повинна бути теплою і відстояною.

Дізнайтеся про особливості внесення підгодівлі для помідорів.

Схема зволожень наступна:

  • перший полив після посадки проводять через 1-1, 5 тижні;
  • до цвітіння поливають кущі кожні 4 дні, заливаючи під одну рослину 2 л води;
  • під час цвітіння з тією ж періодичністю під кожен кущ заливають до 5 л води;
  • в період активного дозрівання плодів скорочують поливи до 3 л під кущ 1 раз в 3 дня.

Після кожного зрошення грунт потрібно рихлити і полоти грядки.

Пасинкування і формування куща

Формувати і пасинкувати кущі даного сорту не потрібно. Видаляти слід тільки зів’ялі і сухе листя. Додатково можна обривати нижній ряд листя.

Читайте також, як правильно пасинкувати помідори в теплиці і у відкритому грунті.

Захворювання і шкідники

Сорт Багата хата стійкий до фузаріозного в’янення, однак кущі може вразити альтернаріоз. Для лікування культури використовуйте Біофунгіциди, наприклад, «Фундазол» або бордоскую суміш.

З паразитів культуру можуть вразити:

  • колорадський жук;
  • совка;
  • слимаки.

Збір і зберігання врожаю

Урожай дозріває в червні-серпні. Щодня перевіряйте кущі на наявність повністю дозрілих плодів. Зібраний урожай зберігайте в затіненому місці в ящиках. Помідори Багата хата відрізняються хорошою лежкості, тому без проблем збережуться в цілому вигляді до осені.

Радимо вам дізнатися, як зберігати помідори в домашніх умовах.

Щоб врожайність сорту помідорів Багата хата була високою, регулярно доглядайте за посадками. Не забувайте про полив, підживлення і профілактиці хвороб. Грамотний догляд забезпечить велику кількість і відмінна якість плодів.

Томат «багата хата»: відгуки, фото, врожайність, характеристика сорту

Томати Багата хата належать до детермінантного типу рослин. Максимальна висота штамбового куща не перевищує 35-40 см. Культура хоч і низькоросла, але дуже міцна. Різьблене листя має світло-зелений колір і середній розмір. Суцвіття просте, у ньому закладається до 5 квіток. Плодова кисть міцна, добре розвинена, несе на собі 3-5 невеликих томатів. Компактна рослина не дає пасинків, що суттєво спрощує її культивування.

Відмінні риси

Гібрид відрізняється величезною життєвою силою, з якою не зрівняються звичайні сортові томати. Багата хата F1 швидко росте, має міцний імунітет до захворювань та шкідників та дає відмінний урожай. Культуру вирощують як у теплиці без обігріву, так і у відкритому ґрунті і навіть на балконі.

Характеристики плодів та врожайність

Томати щільні, округло-рівні, яскраво-червоного кольору. При розрізі помідор має рожево-червону м’якоть та 5 насіннєвих камер. Плоди дозрівають через 95-105 днів після сходу. Вага томату досягає 100-120 г. З одного квадратного метра овочеводи збирають до 8 кг урожаю.

Плоди мають приємний смак і аромат. Використання томатів універсальне. Шкірка товста, не тріскається, тому помідори добре переносять транспортування та довго зберігаються.

Як виростити розсаду

Для отримання раннього врожаю помідори Багата хата F1 вирощують через розсаду. Насіння сіють у невеликі ємності з родючим ґрунтом. Коли рослини в домашніх умовах зміцніють, їх пересаджують на місце проростання.

Підготовка насіння

Насамперед звертають увагу на наявність штампу на упаковці з насінням. На ньому вказується, чи обробляв виробник насіння попередньо. Іноді продається необроблений насіннєвий матеріал. І тут підготовка проводиться самостійно. Для цього готують спеціальний розчин, до якого входить одна з наступних речовин:

Насіння тримають у складі 5-8 хвилин, потім ретельно промивають під струменем проточної води. Зерна вологими не висаджують. Їх добре висушують, і тільки тоді вони будуть придатні для посадки.

Ємність та ґрунт

Найпопулярніша ємність для вирощування розсади помідорів – склянки або таблетки із сфагнового торфу (сфагнум надійно захищає коріння від гниття). Під час пересадки розсаду томатів переміщають у підготовлені лунки разом із торф’яною ємністю. Це запобігає пошкодженню коренів, а сама тара поступово розчиняється у ґрунті.

Також ємності виготовляють самостійно. Найбільш підходящі – стаканчики із пластику або обрізані пластмасові пляшки. Ще обрізають до необхідного рівня картонні коробки з-під соку чи молока. Найкращий обсяг підручної тари – 0,5 л, з такою ємністю пікірування не роблять. Якщо ж застосовують стаканчики об’ємом 100 мл, розсаду вирощують до появи 2-3 справжніх листків.

При пересадці на постійне місце сіянці дістають із пластикової склянки разом із ґрунтом.

Важливо ! При використанні пластикових або інших саморобних ємностей на дні роблять дренажні отвори, щоб не накопичувалася зайва рідина після поливу розсади.

Посів

Насіння на розсаду висаджують наприкінці березня – на початку квітня. Зерна закладають на глибину 1,5-2 см, потім тару накривають прозорим склом або плівкою і залишають у такому вигляді до появи перших паростків. Після цього розсаду переносять на світле підвіконня або висвітлюють за допомогою фітоламп.

На замітку. Навіть найнезначніші протяги можуть занапастити молоді паростки, оскільки грунт у ємностях швидко остигає. Тому заздалегідь подбайте про провітрювання кімнати без шкоди для рослин.

Вирощування та догляд

Для гарного розвитку розсади томатів у домашніх умовах необхідно забезпечувати:

  • регулярне зволоження ґрунту;
  • підсвічування рослин протягом 11-13 годин;
  • денну температуру повітря 18-20 ° С;
  • температуру вночі не нижче 16°С.

Ємність із рослинами тримають на підвіконні. Тару ставлять на основу із пінопласту, який добре захищає розсаду від холоду.

При короткому світловому дні над помідорами рівномірно розміщують підсвічування у вигляді фіто- або люмінесцентних ламп. Освітлення включають вранці або ввечері.

Поливають розсаду томатів лише теплою та відстояною водою. Ґрунт завжди підтримують у зволоженому стані. Коли стебла помідорів підростуть, їх акуратно підгортають.

Після утворення 1-2 листків помідори пересаджують окремі ємності. За два тижні до пересадки рослин на постійне місце розсаду починають гартувати. Для цього її щодня виносять на вулицю або балкон: у перші дні на 2 години, потім перебування рослин на свіжому повітрі поступово збільшують.

Посадка насіння

Для вирощування томатів Багата хата спочатку слід отримати розсаду. У домашніх умовах насіння поміщають у невеликі ємності з родючим ґрунтом. Коли рослини зміцніють, їх переносять на грядку. У теплих регіонах допускається посадка насіння на місце.

Підготовчий етап

Насіння помідорів висаджують у легкий родючий ґрунт. Його отримують при поєднанні рівної кількості садової землі та перегною. Субстрат для томатів краще підготувати восени і тримати його за мінусових температур на балконі або в холодильнику.

Для посадки помідорів беруть ящики заввишки 10-12 см. Томати добре розвиваються в торф’яних горщиках або таблетках. Такий спосіб посадки дозволяє уникнути пікірування рослин. Використовувати можна спеціальні касети з розмірами осередків 4-6 див.

Насіння помідорів перед посадкою також потребує обробки. Матеріал поміщають у вологу тканину та тримають 1-2 доби у теплі. Так стимулюють проростання посадкового матеріалу. Перед висаджуванням посадковий матеріал залишають на півгодини в розчин препарату Фітоспорин.

Порядок робіт

Після обробки ґрунту та насіння приступають до посадкових робіт. Терміни висаджування залежать від регіону вирощування помідорів. У середній смузі роботи починають у першій декаді березня, у прохолодному кліматі – наприкінці лютого.

Порядок посадки насіння сорту Багата Хата:

  1. Ящики наповнюють зволоженим ґрунтом, у торф’яних стаканчиках поливають субстрат.
  2. Насіння томатів розміщують на поверхні ґрунту з кроком 2 см. При використанні торф’яних горщиків у кожен з них поміщають по 2 насіння.
  3. Зверху насипають торф або ґрунт шаром 1 см.
  4. Ємності з помідорами прикривають поліетиленовою плівкою.

Залежно від температури у приміщенні проростання насіння томатів займає 5-10 днів. З появою сходів ємності переміщають на підвіконня, а розсаді забезпечують необхідний мікроклімат.

Догляд за розсадою

Для розвитку помідорів у домашніх умовах забезпечують низку умов:

  • денна температура 18-20 ° С;
  • температура в нічний годинник не нижче 16 ° С;
  • підсвічування протягом 11-13 годин;
  • регулярне зволоження ґрунту.

Ящики із розсадою томатів тримають на підвіконні. Місткості поміщають на основу з пінопласту, який захистить рослини від холоду.

При короткому світловому дні над томатами встановлюють підсвічування у вигляді люмінесцентних або фітоламп. Освітлення включають вранці або ввечері.

Томати Багата Хата поливають теплою водою. Грунт підтримують у зволоженому стані. Коли помідори підростуть, їх стебла обережно підгортають.

Переробка старих меблів в модну своїми руками Переробка старих меблів у модну своїми руками – сам собі дизайнер

При розвитку 1-2 листи помідори розподіляють за окремими ємностями. При вирощуванні у стаканчиках залишають найбільш розвинену рослину.

За 2 тижні до перенесення на грядку томати починають гартувати. Рослини переносять на балкон на 2-3 години. Період перебування у природних умовах поступово збільшують.

Як вирощувати помідори

Правильне вирощування помідорів Багата хата полягає у своєчасному зволоженні, розпушуванні ґрунту та періодичному прополюванні грядки від бур’янів. Хоча культура і має хорошу стійкість до захворювань, городники все ж таки обробляють грунт слабким розчином марганцівки.

Посадка

На грядку розсаду пересаджують через 60 днів після посіву насіння. Роботи проводять, коли добре прогріється ґрунт, у травні – червні. Ділянку під помідори готують ще з осені. Культура вимоглива до родючості ґрунту та великої кількості сонячних променів. Також для томатів важлива сівозміна.

Хороші попередники для культури:

  • часник;
  • цибуля;
  • капуста;
  • бобові культури.

Небажані попередники:

  • картопля;
  • баклажан;
  • перець;
  • помідори.

Грунт перекопують та додають на 1 кв. м 3-4 кг компосту та по 25 г суперфосфату та калійної солі. Навесні грунт розпушують граблями.

Томати висаджують у 20-сантиметрові лунки на відстані 40 см один від одного, а між рядами залишають проміжок у 50 см. Коріння засипають землею і рясно поливають.

Догляд

При регулярному догляді культура добре розвивається. Рослини вчасно поливають та вносять добрива. Пасинкування низькорослий сорт не потребує. При плодоношенні обривають тільки нижнє листя.

Рослини підв’язують до дерев’яної чи металевої опори невеликої висоти. Для попередження хвороб та шкідників культуру обприскують біопрепаратами. У тепличних умовах регулюють рівень вологості шляхом відкриття або закриття двох протилежних вікон та дверей.

Частоту поливу встановлюють залежно від погодних умов та стадії розвитку культури. Після висадки на постійне місце помідори поливають, потім дають 7 днів адаптуватися, у цей період культуру не зволожують.

До утворення зав’язей кожні 4 дні вносять по 2 л води на кущ. Під час цвітіння рослини вимагають більшої вологи, на один кущ витрачають 5 л води. При масовому плодоношенні полив скорочують. Роблять це, щоб плоди не розтріскувалися.

Важливо ! Поливають культуру теплою водою, яку ллють під корінь вранці або ввечері.

Після поливу рослин ґрунт навколо томатів розпушують і заодно видаляють бур’ян. Якщо томати вирощують у теплиці, її обов’язково провітрюють. Вологість ґрунту зберігають шляхом мульчування грядок перегноєм або торфом.

Для високої врожайності гібрида Багата хата потрібно вчасно вносити добрива. Підживлення томатів роблять розчинами на основі мінеральних або органічних речовин.

Помідори удобрюють за такою схемою:

  • через 10 днів після висаджування рослин на постійне місце;
  • під час формування бутонів;
  • з появою перших плодів;
  • у період масового плодоношення.

На перших стадіях розвитку томати підгодовують коров’яком. У ньому міститься азот, який сприяє формуванню нових пагонів.

Наступне підживлення проводять розчинами, які містять сульфат калію та суперфосфат. У 10 л води розмішують по 25 г кожної речовини. Отримане добриво вносять під корінь томатів.

У прохолодну погоду застосовують листове (позакореневе) підживлення. Розчин готують із фосфорних та калійних речовин. У 10 л води розмішують 10 г кожного добрива. Культуру обприскують у ранковий чи вечірній час.

Мінеральні та органічні підживлення для томатів чергують. За день до поливу у воду додають золу. Також як добрива її закладають у ґрунт під час розпушування. Деревна зола насичує культуру комплексом мінеральних речовин.

Особливості вирощування та можливі труднощі

Багата хата нічим не відрізняється від культивування інших гібридних томатів. Хоча рослина і має хорошу імунну систему, деякі труднощі при вирощуванні овочів все ж таки можуть виникнути. Кожен городник висаджує культуру по-своєму, до того ж, структура землі скрізь різна. Через це й виникають різноманітні проблеми.

Коли у рослини обсипаються квіти та зав’язі, значить, кущам не вистачає вологи чи живлення. Для усунення проблеми проводять регулярне зволоження ґрунту теплою водою. Залежно від погодних умов, обсяг поливу варіюють.

При вирощуванні томатів у теплиці причиною цієї проблеми стає нестача провітрювання чи захворювання плодів гниллю. Слід контролювати провітрювання та систематичність поливу.

Хвороби та шкідники

Томат має відмінну стійкість до характерних для виду захворювань. Якщо культуру і вражає якась хвороба, це означає, що рослини отримують неправильний догляд. Можливі хвороби:

  1. Суха плямистість – грибкове захворювання, яке лікують обприскуванням фунгіцидами та протигрибковими засобами.
  2. Розтріскування томатів. Відбувається це через неправильне поливання. І тут скорочують їх частоту.

Шкідники та боротьба з ними:

  1. Совка . Так як ця комаха не любить лікарських рослин, поряд з томатами висаджують календулу. Кущі обприскують часниковим настоєм (200 г тертого часнику або цибулі добре перемішують у 10 л води та добу дають настоятися). З хімічних препаратів використовують засіб «Інтавір».
  2. Слимаки . У боротьбі з цим паразитом ґрунт навколо рослин посипають золою, вапном, махоркою або тютюновою крихтою. Також своєчасно видаляють бур’ян і мульчують грядку з томатами.
  3. Колорадський жук . Від шкідника позбавляються обприскуванням настоєм з листя горіха, полину, часнику, оману або конопель. Процедуру проводять раз на тиждень, останню – за 3 тижні до збирання врожаю.

Важливо знати! У будь-який з перерахованих вище засобів для липкості додають мильний розчин: терте мило розчиняють у ємності з водою.

Особливості вирощування

При розгляді агротехніки помідорів «Богата хата» якихось суттєвих відмінностей від інших сортів овочевих культур зазвичай не виявляється. Однак існують деякі нюанси щодо висадки розсади та вегетації молодих саджанців. Далі вони будуть розглянуті докладніше.

Висадження розсади

Для середньої смуги України найкращий час висівки розсади – це середина березня.

Додаткова інформація. В інших українських регіонах, що відрізняються більш жорстким кліматом, займатися цим рекомендується в останніх числах березня або на початку квітня.

Особливо звертаємо увагу на те, що перед висаджуванням насіння слід ретельно відібрати та відсіяти непридатні до вживання. Для цього потрібно виконати найпростішу операцію, помістивши їх у склянку з водним розчином солі і злегка перемішавши будь-яким зручним предметом.

«Правильне» насіння по ходу помішуванні відразу ж опуститься на дно, що означає їх придатність до висадки (що залишилося на поверхні просто викидаються).

Потім у заздалегідь приготовлених торф’яних горщиках роблять невеликі заглиблення (не більше 1 см), після чого в них поміщають відібране раніше насіння. Після цього слід наситити грунт під майбутніми паростками кімнатної температури, що добре відстояла водою.

Робити це потрібно дуже обережно, намагаючись не порушувати положення висіяного насіння (для цього найкраще скористатися лійкою з дрібною сіткою). Далі слід забрати горщики з политою розсадою в будь-яке темне місце до того моменту, поки не проклюнуться перші молоді паростки

Як тільки вони з’явилися, горщики потрібно перенести на добре освітлене підвіконня або лоджію, оскільки без сонячного світла їх нормальний розвиток неможливий.

Пересадка в ґрунт

Особливості, що стосуються пересадки розсади в ґрунт, можуть бути розглянуті у вигляді наступних рекомендацій:

  • Висаджування її проводиться не раніше, ніж паростки досягнуть віку двох місяців;
  • Спосіб висаджування молодих кущиків – квадратно-гніздовий;

Важливо! Оскільки рослини, що відрізняються низькорослістю, займають пристойну площу, садити їх слід на відстані не менше 50 см один від одного (у цьому випадку згодом можна буде обійтися без обрізання бічних гілок, що розрослися)

  • Низькорослими томатами зовсім не підходять кислі ґрунти, які повинні розбавлятися за допомогою крейди, вапна або золи;
  • Цьому сорту помідорів у будь-яких ситуаціях потрібна підгодівля, яка, крім вже згаданої органіки, включає стандартний набір калійних і фосфатних добрив (суперфосфат і селітру);
  • Під час зростання кущ потребує обов’язкового формування, яке передбачає розподіл його на 3-4 стебла;
  • У жодному разі не можна забувати про систематичне поливанні рослини, після кожного з яких слід ретельно розпушувати ґрунт. За рахунок цього волога швидше досягне коріння, а самі вони будуть надійно захищені від різких коливань температури.

При правильному догляді за томатами на всіх етапах їхнього зростання до осені гарантовано багатий урожай стиглих, соковитих та смачних мініатюрних плодів.

Переваги і недоліки

Овочеводи віддають перевагу цьому гібриду за його позитивні якості:

  • скоростиглість;
  • висока врожайність;
  • здатність зростати навіть на балконі;
  • транспортабельність плодів;
  • тривале зберігання;
  • стійкість до перепадів температури;
  • добрий імунітет до захворювань;
  • відмінні смакові якості;
  • універсальність у застосуванні;
  • компактність кущів.

Головним недоліком гібриду F1 вважається те, що з власного врожаю не можна збирати насіння. Також деяких городників не влаштовує розмір плодів, але цей недолік компенсується тим, що томат добре підходить для консервації.

Особливості

Цей гібрид на відміну від інших томатів дозріває досить швидко після висіву та пересадки в ґрунт. Можливе розведення рослини в домашніх умовах за відсутності присадибної ділянки – на підвіконні, лоджії та балконі. Добре переносить різні захворювання, які зустрічаються у культур цього різновиду. Чудове співвідношення розміру культури та її врожайності. Важливо знати, що цей сорт томату примхливо відноситься до всіляких підживлень. Якщо удобрення грунту проводити не вчасно, робити його не часто, рослина перестане плодоносити, і може зовсім зачахнути.

Важливо вчасно вносити підживлення у вигляді гранул із вмістом калію та азоту. Також необхідно розпушувати ґрунт. Відсутність правильного догляду призведе також до втрати смакових якостей томату, що негативно позначиться на його застосуванні у різних стравах. Овочі набудуть нейтрального смаку або його повної відсутності. Для подальшого розведення гібрид не підходить. На жаль, такі селекції у наступному поколінні не принесуть гарного врожаю.

Відгуки

Про томати Багата хата овочівники відгукуються позитивно. Цей гібрид має більше переваг, ніж недоліків.

Анна, м. Брянськ: «Сусідка по дачі завжди хвалила свої томати. Вирішила і я виростити гібрид помідорів Багата хата. Сходи з’явилися швидко, культуру вирощувала у теплиці. Рослина для своїх розмірів є достатньо врожайною. Плоди дуже смачні та ароматні. Компактні кущики заощаджують багато місця на грядці. Заготувала стільки консервації, що потім роздавала родичам. Гібрид мені дуже сподобався, саджатиму і далі».

Світлана, м. Уфа: Вже кілька років поспіль вирощую томати для реалізації. Завжди купую нові врожайні сорти, які не потребують особливого догляду. За характеристиками обрала гібрид Багата хата. Мені сподобалося, що культура відноситься до скоростиглих томатів. Плоди мають відмінний товарний вигляд, як на фото упаковки з насінням, а головне довго зберігаються».

Про автора

admin administrator