Трахеофілез качок та гусей

Авторadmin

Трахеофілез качок та гусей

Птахи для домашнього господарства: який вид пернатих вигідно розводити

Що вигідніше вирощувати на м’ясо і яку птицю купувати, якщо ви новачок в сільському господарстві – дізнайтеся в матеріалі УНІАН.

З початком весняно-літнього сезону багато українців заводять домашню птицю. Це вигідно – таким чином людина отримує постійний доступ до свіжого м’яса і яєць. УНІАН підкаже, яку птицю краще тримати вдома і які нюанси є в розведенні кожного виду.

Що краще – кури або індики

Курка – найпопулярніший птах, якого заводять українці. У кожному селі у господині є кілька таких тварин. Існує три напрямки, за якими можна розводити у себе вдома курок:

  • для регулярного забезпечення яйцями;
  • для м’яса;
  • для розведення курчат.

При цьому, несучки – кури, які займають особливе становище в домашньому господарстві. Нестися вони починають вже у віці 5 місяців, одна курка в рік може дати 200-300 яєць. На якість і кількість яєць впливає 4 фактори:

  • емоційний стан птиці;
  • умови її утримання;
  • стан здоров’я;
  • раціон курки.

Домашня птиця такого типу – невибагливе створіння. Для того, щоб розводити у себе вдома курей, необхідно лише побудувати теплий сарай з сідалом, купувати якісні корми, овочі та злаки, а також наливати питну воду.

Індики – менш популярні птахи, але деякі сільські жителі все одно їх розводять. Індичатина вважається дієтичним м’ясом, а доглядати за тваринами потрібно менше, ніж за куркою.

Переваги вмісту індика незаперечні:

  • рентабельність – висока ціна на дієтичне м’ясо;
  • короткий термін отримання продукції;
  • забійна вага – 80% від маси.

Ці фактори позитивно впливають на прийняття рішення про те, чи варто заводити індиків. Якщо ви відповідаєте на питання ствердно, пам’ятайте про те, що птах не любить холод і вологу, інакше часто хворіє.

Якщо ви хочете купити індиків, запам’ятайте важливі правила утримання:

  • на один метр простору у вольєрі – одна особина;
  • зона вигулу – 20 квадратних метрів на одну індичку;
  • кімнатна температура у вольєрі і хороша вентиляція;
  • збалансований раціон (поживні суміші, зелень, вода);
  • огорожі, через які птах не зможе перелетіти (мінімум 5 метрів у висоту).

Пам’ятайте про те, що в чотири місяці у індиків починається період статевого дозрівання, тому птахів потрібно розділяти. Якщо вам хочеться завести потомство, то на шість самок залишайте одного самця.

Що вигідно тримати – гусей або качок

Качка – ще один вид птиці, яка одомашнена вже давно. Найчастіше, їх розводять заради м’яса, яке відрізняється своєю волокнистістю і високою жирністю. Не забувайте про те, що качки – водоплавні птахи, тому якщо ви живете поруч з водоймою, то сміливо заводите собі таку тварину.

Умови утримання качок прості і зрозумілі:

  • улюблена їжа – ряска, яка росте в ставку + комбікорм, злаки, овочі та крейда;
  • білка в раціоні має бути багато;
  • качці потрібно багато чистої води, саме тому наявність водойми особливо важлива.

Качині яйця мають специфічний смак, тому в природному вигляді їх використовують рідко, зате можна додавати в соуси або тісто.

У двомісячному віці качку вже можна пустити на м’ясо – структура його ніжна, а пір’я легко вищипуються. До речі, багато господинь використовують качине пір’я для набивання подушок або ковдр.

Годувати чи не годувати качок хлібом: думки розділилися

Напис виглядав цілком офіційно, проте працівники парку твердять, що вони не встановлювали його.

Жінку, яка поширила фото напису у Facebook, закидали повідомленнями з вимогою прибрати пост. Вона прибрала його, але до цього фото поширили понад 17 тисяч разів.

“Я відверто вважала, що роблю добру справу, – каже Луіза Телор. – У мене двоє маленьких дітей, тож весь цей стрес мені зовсім не потрібен”.

BBC опитала різних експертів, і їхні думки також розділилися.

Автор фото, Supplied photo

Напис з’явився в одному з парків Бакстона, Дербішир, але згодом його прибрали

Фото зробили друзі пані Тейлор, і з часу пост з’явився на тисячах сторінок у Facebook.

Один з коментаторів пише: “Як люди такого віку в наш час досі не розуміють дуже простої речі: годувати качок треба не хлібом, а чимось іншим!”

Проте є й такі дописи: “Люди годували качок черствим хлібом з дідів-прадідів! Я не бачу, щоб качок стало менше. Тож, заради Бога, годуйте їх”.

“Якесь непорозуміння”

Жінка, яка поширила фото, не хотіла, аби у публікації згадували її ім’я. Вона побоюється, що її звинуватять у поширенні неправдивої інформації.

“До цього були написи про те, що качок вже не можна годувати хлібом, але потім з’явився напис про те, що качки голодують і помирають”, – каже вона.

“Я й гадки не маю, хто розмістив цей напис. Він провисів там кілька днів, і потім я його вже не бачила. Це якесь непорозуміння. Якщо порада дійсно є хибною, тоді я не хочу, щоб мене притягли до відповідальності за те, що я повісила там цей напис”.

То що ж скажуть експерти?

“Хліб не шкодить”

Королівське товариство із захисту птахів каже, що годувати качок невеличкими шматками хліба – цілком нормально. Проте людям варто давати птахам кукурудзу, вівсянку, горох та пташиний корм.

“Так само, як і ми, птахи потребують різноманітного харчування, щоб бути здоровими”, – каже Тоні Вайтхед, представник Королівського товариства.

“Хоча качки і лебеді можуть перетравити будь-який хліб, надто багато хлібу може викликати у них відчуття ситості, проте не дасть необхідних вітамінів та мінералів. Тож, хоч хліб і не нашкодить, наша порада – давати птахам лише невеличкі шматочки хліба”.

“Збільшення посліду”

Автор фото, Getty Images

Натомість Траст з питань каналів та річок агітує проти того, щоб давати хліб качкам.

“Не з’їдений мокрий хліб може призвести до більшого замулення річок, поширювати хвороби і сприяти поширенню щурів”, – повідомили в організації.

“Годування качок хлібом також призводить до збільшення обсягів пташиного посліду, а це, крім смороду та бруду, може погіршувати якість води і призводити до швидшого росту водоростей у водоймах”.

Качки “помирають від голоду”

А от в організації, яка рятує лебедів, качок та гусей твердять, що багато птахів померли від голоду через те, що впродовж останніх років люди припинили їх підгодовувати.

Вони виступають проти кампанії із заборони годування птахів хлібом, яку розпочала фірма, що продає пташиний корм.

“Вони хотіли, щоб люди купували їхню продукцію, от і розпочали все це, – каже Венді Хермон із Swan Support. – Ми підбирали вмираючих птахів по всій країні”.

Вона також твердить, що птахи збиралися у певних місцях, бо звикли до того, що люди їх підгодовують.

“Це цілком нормально – годувати птахів хлібом. Лебедів, качок та гусей годували хлібом впродовж століть”, – каже Верді Хермон, додаючи, що люди мають давати птахам лише стільки, скільки вони можуть з’їсти, – залишати гори мокрого брудного хліба не потрібно.

“Це не принесе їм багато користі”

Виробник харчів для диких качок Quack Snacks твердить, що “хоч невелика кількість хлібу не зашкодить качкам, але й не принесе їм багато користі”.

“Є альтернативи, які місять більше поживних речовин для птахів”, – каже засновник фірми Ендрю Хеммінгс.

“Багатьом людям подобається годувати птахів, але їм важко вчасно зупинитися і не перегодовувати їх. Тож значно краще було б, якби люди годували птахів менше, але чимось кориснішим”.

“Різноманітності важко досягти”

Автор фото, Getty Images

Пташенятам треба вчитися додавати до свого раціону рослини і комах

В іншій природоохоронній організації – Wildfowl and Wetlands Trust – кажуть, що “хліб є цілком нормальною їжею для птахів, якщо це лише невелика частина харчування”.

“Різноманітне харчування є особливо важливим навесні та влітку, коли незбалансована дієта може призвести до проблем у пташенят”, – каже Пітер Морріс.

“Але різноманітності важко досягти якщо люди, які не мають на думці нічого поганого, годують хлібом одним і тих самих птахів”.

Він твердить, що годувати птахів овочами, зерном і пташиним кормом набагато краще. Найліпший час підгодовувати їх хлібом – зима.

“Додаткове підгодовування не так важливо навесні та влітку, коли пташенята мають навчитися додавати до свого раціону рослини і комахи, щоб рости здоровими”.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!

Цікаві факти про гусей

Багато звикли, що гусак — це така домашня птиця, і нічого більше. Але мало хто знає, що природа і еволюційні процеси подарували їм неймовірну витривалість і здатність до виживання в дійсно суворих умовах. Мешкають вони на території багатьох країн світу, і сильно різняться в залежності від виду.

Факти про гусей

  1. З точки зору біології ці птахи є родичами качок.
  2. Пару собі зазвичай гуси обирають на все життя. У разі загибелі одного з партнерів, інший може назавжди залишитися на самоті, а може і знайти нову пару через кілька років.
  3. В Україну домашній різновид цих птахів потрапив близько чотирьох століть тому, коли їх завезли купці з німецьких князівств.
  4. Коли гуска за необхідності залишає гніздо з яйцями або пташенятами, самець завжди залишається вартувати.
  5. Протягом багатьох століть для письма використовувалися гусячі пір’я.
  6. На кромках гусячого дзьоба є зуби.
  7. Складаний ніж отримав свою назву завдяки маленьким ножикам, які використовувалися для заточування (очинки) пера для письма.

Про автора

admin administrator