Трава з фіолетовим листям

Авторadmin

Трава з фіолетовим листям

Фіалка альпійська

Синоніми і народні назви фіалки альпійської. Цикламен європейський, дряква, дряква грузинська.

Аптечна назва фіалки альпійської. Cyclaminis rhizoma (кореневище фіалки альпійської).

Ботанічний опис фіалки альпійської. Багаторічна трав’яниста рослина. Має бульбоподібне кореневище бурого кольору з безліччю тонких коренів унизу. Листя серцеподібної або ниркоподібної форми, можуть мати рідкісні зубці. Стебла тонкі, на кінцях несуть одну квітку або один лист. Стебла з квітками довші, ніж стебла з листям. Квіти поодинокі, з блідорожево-фіолетовим віночком, пониклі.

Поширеність фіалки альпійської в природі. Фіалка альпійська родом з Центральної і Південної Європи. У дикому вигляді можна зустріти на Кавказі (Грузія), а також на півдні і південному заході колишнього СРСР.

Використовувані частини фіалки альпійської. Кореневища (бульба).

Збір, заготівля і зберігання фіалки альпійської. Бульби викопують восени. Їх не сушать, а зберігають, як інші коренеплоди (наприклад, моркву).

Діючі речовини фіалки альпійської. Бульби містять цикламін – сапонін, що обумовлює отруйні властивості фіалки. При гідролізі він розкладається на сапонетін, цікламіретін, мулозін, циклозу, пентозу, декстрозу і полісахарид цикламозін.

Фармакологічна дія фіалки альпійської. Має виражений знеболюючий ефект, надає кровоспинну і заспокійливу дію.

Показання до застосування фіалки альпійської. Призначають при захворюваннях жіночої статевої системи, головних болях, невралгії, метеоризмі і кишкових коліках, запаленнях придаткових пазух носа, застудних захворюваннях, подагрі.

Спосіб застосування та дозування фіалки альпійської. Гарячий настій (2 ложки різаних бульб на 2 склянки води) або спиртову настоянку (бульби фіалки і 70% спирт у співвідношенні 1:10, по 30-40 крапель 2-3 рази на день) застосовують при головному болю. При синуситах народна медицина рекомендує крапати свіжий сік бульб фіалки альпійської – 3 закапування з інтервалом в 2 дні. Фіалка альпійська входить до складу комбінованого препарату Мастодинон® компанії «Біонорика, СЄ», який застосовують при мастопатії і порушеннях менструального циклу.

Використання в їжу фіалки альпійської. Не використовують.

Побічні дії фіалки альпійської. При закапуванні соку в ніс можливо печіння, слинотеча.

Протипоказання до прийому фіалки альпійської. Не рекомендується в період вагітності і лактації, так як безпека не встановлена. Гіпертонічна хвороба II-III стадії. При лікуванні синуситів протипоказана в разі кістозно-поліпозного синуситу, алергічної риносинусопатії, алергічних реакціях, що проявляються на слизовій оболонці носа.

Застереження при використанні фіалки альпійської. Не можна закопувати в ніс паралельно із засобами, що знеболюють слизову, а також антигістамінними препаратами. Обов’язково потрібно пам’ятати, що фіалка альпійська отруйна.

ТОП 9 садових рослин з фіолетовими квітами

Фіолетовий досить насичений та спокійний колір, який має безліч відтінків. Він добре поєднується з основним кольором у саду зеленим та разом вони створюють гарний тандем. Представники з фіолетовими квітами є як серед багаторічних, так і однорічних рослин.

Багаторічні рослини з фіолетовими квітами

Троянда – класична садова рослина, існує кілька сортів з красивими фіолетовими квітками. Популярним вибором є троянда Purple Lodge або Minerva з пишними ароматними квітами в компанію до Novalis. Ще один сорт, на який слід звернути увагу, – це троянда флорибунда Ebb Tide з незвичайними пурпурно-фіолетовими димчастими квітками. Цей кущ може досягати висоти 90 сантиметрів та додає елегантності будь-якому саду.

Товари з цієї статті

Лаванда – популярна садова рослина з красивими фіолетовими квітами. Це універсальна рослина, яку можна використовувати в кулінарних цілях, ароматерапії та прикрасах. Лаванда вузьколиста ‘Dwarf Blue’ – чудовий варіант для саду з красивими фіолетовими квітками та компактними розмірами. Лаванда має холодний колір, що робить його ідеальним для споглядання та медитації. Ще одна рослина, схожа на лаванду – ліатріс. Цвіте з липня до серпня і має високі свічкоподібні суцвіття.

Люпин – садова рослина з гарними фіолетовими квітками. Залежно від виду може бути, як однорічним, так і багаторічним. За люпином легко доглядати, він має високу стійкість до шкідників та хвороб. Часто його сіють під зиму, оскільки насінню необхідна стратифікація.

Цибулькові квіти з фіолетовими суцвіттями

Одним із найкрасивіших садових рослин із фіолетовими квітами є гіацинт Purple Sensation. Це ранньоквітуча цибулинна рослина з перлинно-фіолетовими квітками зірчастої форми, які дуже ефектно виглядають у саду. Висота рослини близько 25 см, суцвіття густо посипані квітками. Гіацинти легко вирощувати у саду чи кашпо. Вони також доступні в різних відтінках: від темно-фіолетового до ніжно-бузкового, що робить їх універсальним доповненням до будь-якого саду.

Ще одна популярна садова рослина з фіолетовими квітами – тюльпан. Ця квітка символізує кохання та прийняття, є фаворитом серед садівників. Існує безліч сортів тюльпанів, зокрема сорт Blut Diamond з фіолетовими бутонами. Тюльпани легко вирощувати і за ними легко доглядати, вони бувають різних кольорів і форм, що робить їх відмінним вибором в будь-який сад.

Алліум – декоративна цибулинна рослина, що дає красиві фіолетові квіти у вигляді кульок. Ця рослина – майстер виразних акцентів у саду, що додають легкості та вишуканості. Алліуми відомі своїми сферичними квітками і бувають різних фіолетових відтінків, включаючи темно-фіолетовий та ніжно-бузковий. Декоративні властивості цибулі дуже високі, а догляд за посадками не вимагає багато часу та праці. Вони також добре поєднуються з іншими квітами.

Хіти продажу в магазині

Про автора

admin administrator