Троянда англійська астрід граффін фон Харденберг

Авторadmin

Троянда англійська астрід граффін фон Харденберг

Зміст:

Паркова троянда Астрід Графин фон Харденберг: опис, фото, відгуки

Роза Графиня фон Харденберг – парковий вид з унікальним відтінком пелюсток і неповторним ароматом, який наповнює всі куточки саду. Високі декоративні якості чагарнику дозволяють йому займати лідируючі позиції в рейтингу найбільш популярних сортів цієї культури. Але для повноцінного розвитку троянди Астрід Граффін фон Харденберол, необхідно правильно провести посадку, вибрати місце на ділянці і забезпечити догляд з урахуванням її вимог. Також слід вивчити сильні та слабкі сторони цього сорту, що дозволить уникнути серйозних проблем при його вирощуванні. Роза сорту Астрід Граффін фон Харденберг втілює німецьку строгість і вишуканість

Історія селекції

Даний сорт був виведений в Німеччині і представлений світу в 1927 році. Метою творців було отримати посвідку з високими декоративними якостями і підвищеною стійкістю до несприятливих кліматичних умов, а також поширених захворювань. І це їм повністю вдалося. Новий вигляд відповідав вимогам сучасної селекції. Він відрізнявся незвичайним відтінком бутонів, який змінюється в міру їх розкриття, тривалим цвітінням і вишуканим ароматом. Оригінатором є німецька компанія Hans Jurgen Evers.

Роза була названа в честь графині Астрід фон Харденберг, яка була дочкою противника націонал-соціалістичного режиму в країні. Вона створила фонд, який сприяє вихованню християнської спрямованості молоді, соціальної активності і творчості. Сорт чагарнику, названий на її честь, отримав золоту медаль в 2002 році на римському конкурсі, а також був відзначений в 2010 році на виставці в Новій Зеландії. Важливо! У деяких каталогах цю троянду позначають, як Nuit de Chine або Black Caviar.

Опис і характеристика троянди шраб Графиня фон Харденберг

Даний вид належить до категорії шрабов, тобто він утворює чагарник, висота якого сягає 120-150 см, а діаметром розростання 120 см. У міру розвитку набуває пишну округлу форму.

Пагони у троянди сорту Астрід Граффін фон Харденберг (Astrid Grafin von Hardenberg) прямостоячі, високі, гнучкі. Вони легко витримують навантаження в період цвітіння і тому не потребують опори. У молодих стебел поверхню яскраво-зелена, але в подальшому вона тьмяніє і набуває темно-червоний відлив. Шипов на пагонах троянди Астрід Граффін фон Харденберг трохи, що значно полегшує догляд за кущами. Листя складні, вони містять від 5 до 7 окремих частин, які кріпляться до черешка. Загальна довжина пластин досягає 12-15 см. Їх забарвлення темно-зелений, з глянцевою поверхнею. Коренева система розташована горизонтально до поверхні грунту. Діаметр її розростання становить 50 см, що необхідно враховувати при посадці поруч з іншими садовими культурами. Сорт зацвітає в першій половині червня і продовжує до осінніх заморозків з невеликими перервами. Роза формує безліч бутонів, які виростають на верхівках, утворюючи кисті з 5-6 шт. Спочатку їх забарвлення темний, що поєднує відтінки фіолетового і бордового. Під час розпускання в середині квітки з’являються яскраво-алеющій пелюстки. При цьому перехід складний, що надає вишуканості.

Відповідно до опису, сорт троянди Графиня фон Хартенберга (на фото нижче) має густомахрові квіти чашеобразной форми, їх діаметр досягає 11-12 см. Вони складаються з 40-50 оксамитових пелюсток, які впритул складаються в кілька десятків шарів, утворюючи єдину гармонію. Квіти у Астрід Граффін фон Харденберг в стилі «старовинних» троянд Важливо! Бутони при розкритті виділяють стійкий аромат, що поєднує нотки меду, лимона і ванілі. Рівень морозостійкості високий. Чагарник не страждає від зниження температури до позначки – 25 ° С. Тому троянду Астрід Граффін фон Харденберг можна вирощувати в регіонах з суворими кліматичними умовами, але з обов’язковим укриттям на зиму. Даний сорт має високу природну імунітетом при дотриманні умов його вирощування.

Переваги і недоліки сорти

  • великий розмір квітів;
  • унікальний відтінок, аромат бутонів;
  • тривале цвітіння;
  • мало шипів;
  • легко розмножується живцями;
  • висока морозостійкість;
  • квіти зберігають свіжість 5 днів.

Основні недоліки троянди флорибунда Астрід Графин фон Харденберг:

  • нестійкість до дощу;
  • погано реагує на протяги;
  • при помилках у догляді уражається грибковими захворюваннями.

Способи розмноження

Для отримання нових саджанців кущів рекомендується застосовувати метод живцювання. Для цього необхідно зрізати дозрілий втечу і розділити його на частини довжиною 10-15 см. Кожна з них повинна мати по 2-3 міжвузля.

Висаджувати живці Астрід Графин фон Харденберг слід безпосередньо в грунт в притіненому місці, де не буде застоюватися тала вода взимку. Необхідно зрізати повністю нижнє листя, а верхні вкоротити наполовину. Це дозволить мінімізувати витрату життєвих сил живця, але при цьому збереже сокодвижение в тканинах. Заглиблювати живці в грунт слід до першої пари листя. Нижній зріз необхідно припудрити будь-яким корнестімулятором. В кінці посадки слід забезпечити саджанців сприятливі умови. Тому потрібно змайструвати міні-тепличку або зробити для кожного прозорий ковпак.

Судячи з відгуків квітникарів, живці англійської троянди Астрід Граффін фон Харденберг вкорінюються після закінчення 1,5-2 місяців. Протягом цього періоду грунт повинен бути завжди злегка вологим.

Важливо! Вирощені саджанці троянди Астрід Граффін фон Харденберг пересаджувати на постійне місце можна тільки через рік після вкорінення.

Вирощування і догляд

Даний сорт рекомендується висаджувати на відкритому сонячному ділянці, захищеному від протягів. Але при цьому допускається наявність легкої півтіні в полуденний спекотні години. Розміщення троянди Астрід Графин фон Харденберг в глибині саду неприпустимо, тому що при недоліку світла чагарник буде надмірно нарощувати пагони на шкоду формуванню бутонів.

Сорт воліє грунт, багату органікою, з хорошою аерацією, тому при посадці необхідно внести перегній і деревну золу. А також на дно укласти шар дренажу, що виключить застій вологи у коренів. Рівень залягання грунтових вод на ділянці для вирощування троянди повинен бути не менше 1 м.

При посадці кореневу шийку потрібно поглибити на 2 см

Відповідно до опису, троянда сорту Графиня де фон Хартенберга потребує регулярного поливу при тривалій відсутності дощів. В іншому випадку її бутони будуть в’янути, так і не розкрившись. Для цього слід використовувати відстояну воду температурою + 20-22 ° С. Полив проводити ввечері під корінь з промоканием грунту до 20 см.

Догляд за цим сортом також включає і проведення регулярних підгодівлі протягом усього сезону зважаючи на тривалий цвітіння. У період вегетації чагарнику навесні слід застосовувати органіку або мінеральні добрива з підвищеним вмістом азоту. А під час формування бутонів використовувати фосфорно-калійні суміші.

Протягом всього сезону необхідно регулярно видаляти бур’яни біля основи чагарнику, а також рихлити ґрунт, щоб забезпечити доступ повітря до коріння. У кардинальної обрізку троянда Астрід Графин фон Харденберг не потребує. Щорічно навесні слід зрізати тільки пошкоджені пагони, а протягом сезону коригувати форму чагарнику.

На зиму кущі слід вкривати

Шкідники і хвороби

Бордова паркова троянда Графиня фон Харденберг проявляє стійкість до грибкових захворювань. Однак в разі дощового літа чагарник може страждати від борошнистої роси і чорної плямистості. Тому при невідповідності умов вирощування рекомендується проводити профілактичну обробку кущів 1% розчином бордоської суміші.

З шкідників збиток троянді Астрід Графин фон Харденберг може завдати тля, що харчується соком молодих пагонів і листя рослини. При масовому ураженні деформуються бутони. Тому рекомендується обприскувати кущі препаратом «Конфідор Екстра» при появі ознак шкідника.

Застосування в ландшафтному дизайні

Роза сорту Астрід Графин фон Харденберг може виступати солітером. У цьому випадку її варто висаджувати посеред газону, що вдало підкреслить її красу. При посадці спільно з іншими видами необхідно підбирати їй в компаньйони троянди зі світлим відтінком пелюсток, що дозволить вдало доповнювати їм один одного. Але при цьому важливо, щоб вони мали однаковий період цвітіння і розмір кущів.

При посадці сорти Астрід Графин фон Харденберг на клумбі чагарник слід розміщувати по центру або використовувати для заднього плану. Щоб замаскувати оголені пагони внизу, рекомендується висаджувати біля основи низькорослі однорічники.

Висновок

Роза Графиня фон Харденберг підходить для вирощування в парках, скверах і на присадибних ділянках. Цей сорт відноситься до категорії видів, які не зможуть загубитися навіть в найчисленнішою колекції. Але, щоб чагарник щорічно радував красою своїх бордово-винних бутонів, необхідно правильно підібрати для нього місце в саду.

Відгуки про паркової троянді Астрід Графин фон Харденберг

Лариса Маркова, 41 рік, м Воронеж

Перш ніж придбати цей сорт, прочитала відгуки в мережі, а вони були суперечливі. Але, незважаючи на це, бажання мати його в саду перебороли всі сумніви. Вирощую троянду Астрід Графин фон Харденберг вже 4 роки. У перший сезон кущ практично не розростався, але при цьому перезимував добре. На друге літо чагарник зацвів, і дійсно його бутони мали неповторний відтінок і аромат. Тому своєю покупкою залишилася задоволена, але недолік сорту в тому, що при затяжних дощах бутони загнивають, що не розкрившись.

Сергій Суриков, 51 рік, м Брянськ

Розу Астрід Графин фон Харденберг придбав 3 роки тому, коли шукав паркову троянду з темним відтінком пелюсток. Після посадки саджанець в перший сезон практично не розвивався, тому я навіть не сподівався, що він перезимує. Але він стійко все переніс, і на другий рік темпи його розвитку помітно прискорилися, що порадувало. Перший раз сформував 4 бутона з красивими оксамитовими пелюстками бордово-винного відтінку. На третій рік кущ помітно збільшився і вже повноцінно зацвів.

Роза «Астрід Графін фон Харденберг»: опис сорту, фото та відгуки

Троянда Графіня фон Харденберг – парковий вигляд з унікальним відтінком пелюсток та неповторним ароматом, який наповнює усі куточки саду. Високі декоративні якості чагарника дозволяють йому займати лідируючі позиції у рейтингу найпопулярніших сортів цієї культури. Але для повноцінного розвитку троянди Астрід Граффін фон Харденберол необхідно правильно провести посадку, вибрати місце на ділянці та забезпечити догляд з урахуванням її вимог. Також слід вивчити сильні та слабкі сторони цього сорту, що дозволить уникнути серйозних проблем під час його вирощування.

Троянда сорту Астрід Графін фон Харденберг втілює німецьку суворість та вишуканість

Підбір місця для посадки троянд

Спочатку підбирають місце для куща чи їхньої групи. Оскільки троянди виконують декоративну функцію, то вибір місця залежить не тільки від розташування клумби, але і від виду з вікна, адже ця рослина створена для того, щоб насолоджуватися нею.

Троянди – світлолюбні рослини, тому, визначившись із місцем, розташуйте кущ у максимально незатіненій зоні. Квіти люблять купатися в ранкових та вечірніх променях сонця, тому врахуйте і цей факт.

Якщо ваш сад розташований на південній стороні, то повністю відкрита сонячна зона не надто сприятлива для троянди, так як пелюстки цих ніжних квітів при рясному освітленні можуть в’янути або одержувати опіки.

Вибирайте ділянку, що добре провітрюється, прогрівається сонцем. У жодному разі не висаджуйте троянди там, де накопичується холодне повітря і ґрунтові води, оскільки кущі почнуть часто хворіти, а згодом можуть припинити цвісти.

Розмноження

Роза Ебб Тайд (Ebb Tide або Purple Eden) – посадка та догляд

Троянди розмножуються насінням та вегетативно.

До відома! Насіннєве розмноження використовують у селекційній роботі та при розмноженні диких видів.

Основні способи розмноження сортових троянд:

  • щеплення живцем на підщепу;
  • окулювання – щеплення одиночною ниркою;
  • живцювання;
  • розподіл куща;
  • відведення.

Найбільш простим і доступним методом є живцювання. Для розмноження дерев’яними живцями їх нарізають восени, навесні ж проводять зелене живцювання. Живці довжиною 10-20 см обробляють стимулятором коренеутворення і садять так, щоб над поверхнею виступали верхівки з верхньою ниркою. Накривають плівкою. Згодом укорінені живці садять в окремі ємності.

Висадка троянд у ґрунт

Викопайте ямку глибиною близько 60 см, дно якої встеліть дренажним матеріалом: дрібними камінчиками, великим гравієм або щебенем. Товщина дренажного шару повинна бути не менше 10 см. Зверху покладіть натуральне добриво (шар від 10 см), в якості якого можна використовувати гній, що перепрів, або компост. На підживлення у формі купола не менше 10 см у висоту насипають садовий ґрунт.

Важливо перед поміщенням троянди в лунку зробити бовтанку з глинистого грунту і води і занурити в неї кілька хвилин кореневу систему рослини.

Садіть кущ так, щоб коренева шийка виступала над рівнем ґрунту приблизно на 25,3 см. Вміщену в ямку рослину акуратно засипають землею і злегка ущільнюють розпушений ґрунт. Цікаво, що після ущільнення землі коренева шийка троянди повинна виявитися нижчою за рівень землі. Такий прийом допоможе стимулювати зростання додаткових стебел вище місця щеплення.

Після посадки кущ поливають під корінь, що осів землю підсипають при необхідності. Ґрунт навколо саджанця мульчують торфом.

Коротка історія великих Бурбонів

Окремий клас троянд, іменованих Бурбонський (Bourbon & Climbing Bourbon) отримав свою назву зовсім не випадково. Воно безпосередньо вказує на походження садових царів – острів Бурбон, сьогодні перейменований на Реюньйон. Тропічний рай, загублений в Індійському океані, подарував світу одну з найбільш легендарних груп троянд багато в чому випадково: завдяки зусиллям матінки-природи схрестилася легендарна старовинна троянда «Осінній Дамаск» (Autumn Damask) і тоді ще новий китайський сорт Old Blush China.

Новий китайсько-дамаський гібрид швидко став популярним і на Бурбоні, і на сусідніх островах під ім’ям «Роза Едуарда». Розповсюдженню бурбонських троянд по всьому світу та їх майбутньою завидною кар’єрою ми завдячуємо ботаніку Бреону, який передав насіння троянди в Королівський ботанічний сад і започаткував схрещування з Галльськими трояндами. В результаті селекції і сформувався окремий клас під ім’ям Бурбон, який включав на піку своєї популярності у 19 столітті близько 500 сортів.

Сучасні вчені, які давно переглянули класифікацію троянд і зробили її ще більш заплутаною, по праву вважають, що саме бурбонські троянди є першим кроком до сучасних сортів. Вони послужили своєрідним провісником сучасної «рожевої революції», стали першим щаблем до знайомих нам троянд із покращеними характеристиками. Це французькі троянди, які лягли в основу процесу гібридизації та селекції нових ремонтантних та чайних троянд. І саме з них почалася ера троянд, здатних до повторного цвітіння.

Кущ бурбонської троянди сорту ‘Louise Odier’. Mirjana Toyn

Особливості догляду за квітами

Основні правила догляду за трояндою Астрід Графін фон Харденберг:

  • у систематичному розпушуванні ґрунту;
  • видалення бур’янів;
  • у профілактиці захворювань троянд;
  • регулярного підживлення;
  • сезонної обрізки.

Крім цього, незважаючи на посухостійкість, троянди все ж таки необхідно іноді поливати, особливо молоді кущі.

Переваги та недоліки сорту

Тим, хто вирішив висадити у своєму саду саджанці Абрахам Дербі, слід дізнатися докладніше про всі плюси та мінуси сорту. Основні переваги цієї «цариці квітів»:

  • висока декоративність квітучих кущів, оригінальний і незвичайний вид бутонів, що розпускаються;
  • оригінальне та незвичайне двокольорове забарвлення квіток;
  • період цвітіння – протягом кількох літніх місяців;
  • активне використання в ландшафтному дизайні в одиночних посадках та групах з іншими квітучими однорічниками та багаторічниками;
  • стійкий приємний цитрусовий аромат.

Але цей багаторічний чагарник має й деякі недоліки:

  • стійкість до більшості хвороб та нападу комах – середня;
  • стійкість до холодів – середня;
  • даний чагарник однаково погано переносить сильну спеку та період дощів, може припиняти за таких умов цвітіння.

Незважаючи на нечисленні недоліки та клопіт з висадки та подальшого догляду за саджанцями троянди Абрахам, такий сорт буде однією з головних прикрас будь-якої садової ділянки завдяки високій декоративності квітучих кущів.

Тонкощі вирощування

Вирощуючи сорт троянди Астрід Графін фон Харденберг, необхідно дотримуватися кількох простих правил:

  • На першому році життя необхідно стежити за цвітінням кущів, у жодному разі не допускаючи передчасного настання цього процесу. Так, бутони з кущів видаляють до останнього літнього місяця.
  • У серпні на кожному з пагонів куща залишають по 1-2 відцвілі бутони. Таким чином, досягають утворення плодів троянди Астрід Графін фон Харденберг. Відгуки садівників говорять про пишніше цвітіння рослин у наступному сезоні, у разі дотримання рекомендацій.

Користуючись наведеними правилами, вам точно вдасться виростити здорові та пишні кущі троянд, що тішать око.

Загальна інформація про троянди Остіна, історія створення троянди Абрахам Дербі

Всі сорти троянд, виведених селекціонером із Великобританії Девідом Остіном, є багаторічними чагарниками і стоять особняком серед інших аналогічних кольорів. Кущі цих рослин – високі з прямостоячими пагонами довжиною близько 1,5 м і вище, бутони мають класичну келихоподібну форму і ніжний оригінальний аромат, притаманний усім сортам, виведеним цим селекціонером.
Девід Остін вирішив «реанімувати» старі сорти кущових «цариць квітів», його метою було на їх основі вивести такі рослини, які б відрізнялися підвищеною стійкістю до захворювань, цвіли кілька разів за сезон, мали б гарні форми, могли виростати в регіонах з різними кліматичними. умовами, а квіти були б гарними та мали приємний аромат. Крім того, цей селекціонер прагнув вивести такі троянди, забарвлення пелюсток бутонів яких мало б жовте або помаранчеве забарвлення.

Роза Абрахам Дербі

Практично всі сорти, виведені Остіном, досі користуються популярністю у квітникарів та садівників у більшості країн світу, незважаючи на те, що з моменту появи цих сортів минуло понад півстоліття.

Сорт Абрахам Дербі був виведений в 1965 р., «батьками» її були поліантова троянда Yellow Cushion, пелюстки квіток якої мають інтенсивний жовтий колір, і махрова плетиста троянда Aloha, забарвлення бутонів якої: рожеві з червоним відливом.

Цікаво! Натуральна олія, що виготовляється з пелюсток троянд, є однією з найдорожчих і найцінніших у світовій косметології. Щоб отримати всього літр цього цінного продукту, потрібно понад 3 тонни свіжозібраних пелюсток.

Квітки троянди англійської Абрахам Дербі є густомахровими, мають класичну чашоподібну форму, яка характерна для всіх кущових “королів квітів”. Забарвлення пелюсток бутону в центральній частині – ніжно-рожеве, а зовнішні пелюстки мають жовте забарвлення. Оригінальність та незвичайність цих квіток у тому, що вони можуть змінювати забарвлення залежно від кліматичних умов. Ці квітки як хамелеони можуть бути спочатку рожевими з легким відтінком жовтого, а потім змінювати забарвлення на ніжно-персикове.

Місце троянд у ландшафтному дизайні

Різноманітність забарвлень і видів цих квітів дозволяє висаджувати рослину в будь-якому куточку саду, створюючи індивідуальну композицію одиночну або використовувати троянди для групового садово-паркового дизайну разом з іншими рослинами. Це універсальний матеріал для прикраси саду, що підходить під ландшафтний дизайн, виконаний у будь-якому стилі.

Цікаво виглядають живоплоти, сформовані з цих прекрасних троянд.

Хвороби

Графіня Астрід фон Харденберг стійка до таких захворювань, як борошниста роса та чорна плямистість.

В основному, троянда схильна до грибкових або інших захворювань, якщо вона посаджена в невідповідному місці. Надлишок вологи та холодне повітря можуть згубно позначитися на здоров’ї та зовнішньому вигляді рослини. Якщо шраб знаходиться в місці, що добре провітрюється, це може позбавити його від шкідників і хвороб. Також потрібно уникати попадання на троянду великої кількості прямих сонячних променів, адже це призводить до опіків.

Неправильний догляд і нехтування засобами профілактики захворювань може негативно позначитися на здоров’я троянди.

Якщо хочеться завести в саду гарну квітку, яка наповнить своїм ароматом усе довкола, варто звернути увагу на Графіню Астрід. Можна замовити троянди прямо з розплідника, найстаріший у Європі знаходиться у Сербії та спеціалізується на вирощуванні багатьох сортів троянд

Але Астрід Графін — одна з найзапашніших і найшикарніших.

Думка садівників про Astrid Graffin von Hardenberg

Свою популярність квіти заслужили завдяки дивовижному кольору та пишності бутонів. Садівники відзначають, що це один із найпоширеніших сортів троянд у регіоні. Добре пристосувалася до кліматичних особливостей троянда Астрід Графін фон Харденберг Шраб. Відгуки садівників та ландшафтних дизайнерів підтверджують заявлені характеристики саджанців та зазначають, що вирощування такого сорту особливо вигідне. Тому кущі Астрід і користуються такою популярністю.

Роза Астрід – дивовижна і велична квітка, без якої ваш сад навряд чи здаватиметься досконалим.

Опис сорту

Роза Графіня Астрід належить до групи шрабів. У перекладі з англійської “shrub” означає “чагарник”. Ця група є однією з найпопулярніших в умовах Середньої смуги.

Як виглядає квітка

Німецька компанія Rosen Tantau, що займається селекцією та вирощуванням троянд, заснована у 1906 р. М. Тантау. На даний момент Rosen Tantau є світовим гравцем на ринку троянд та оригінатором безлічі відомих сортів. У 1985 р. управління компанією перейшло Х. Ю. Еверсу, а в 1997 р. ним була створена троянда Astrid Grafin von Hardenberg з квітками глибоких, соковитих та стійких пурпурових відтінків. Вражаючий сорт отримав світове визнання та безліч нагород на конкурсах троянд.

Висота рослини до 150 см, а ширина куща приблизно 120 см. Листя темно-зелене глянсове. Стебла високі, сорт чудово підходить для зрізування.

До відома! Астрід морозостійка, але при цьому і спеку переносить спокійно. Рослина має середню стійкість до таких поширених хвороб троянд, як чорна плямистість і борошниста роса.

Цвіте рясно та тривало. Починаючи з травня, хвилі цвітіння змінюють одна одну до морозів. Чарівний аромат поєднує цитрусові та ванільні нотки.

Графіня Астрід пахне ваніллю

Обрізка

Ця процедура не відрізняється складністю. Вирізняють кілька її етапів: весняний, літній та осінній.

У першому випадку з настанням тепла, коли нирки троянд починають набухати, кущ оглядають і видаляють пагони, що не перезимували. Влітку існує необхідність видаляти квіти, що розквітають, стимулюючи тим самим наступний цикл цвітіння куща. Восени кущі упорядковують, обрізаючи зайві паростки, що розрослися, і ті, що були пошкоджені грибком.

  • https://7ogorod.ru/cvety/astrid-grafin-von-hardenberg-roza.html
  • https://fb.ru/article/318207/roza-astrid-grafin-fon-hardenberg-opisanie-i-foto

Переваги канадських троянд. Не тільки стійкість до холоду

Троянда «марія терезія»: опис сорту, фото та відгуки

Звичайно, канадські троянди менш вишукані, ніж, наприклад, чайно-гібридні жителі півдня; не такі ароматні, як англійські; і не так вражаюче, як французькі чи німецькі. Але їхня стійкість до таких неприємних хвороб, як борошниста роса, чорна плямистість та багато інших звільняють нас від додаткових зусиль, пов’язаних із обприскуванням хімікатами.

Холодостійкі канадські троянди цвітуть рясно і безперервно, часто двома хвилями. Навіть їх збляклі пагони не потрібно видаляти, якщо ви хочете побачити інші прикраси на кущах – численні яскраві плоди, які зберігають рослини декоративними до зими.

Я думаю, ви вже зрозуміли, що догляд за зимостійкими канадськими трояндами мінімальний. Більшість сортів не потребують обрізки. Вони легко адаптуються до будь-якого ґрунту. Просто постарайтеся знайти для них сонячне місце і не бійтеся літньої спеки і навіть посухи. Вони добре переносять і такі мінливості погоди! Ну, якщо ви годуєте їх кілька разів на сезон, вони дадуть вам відповідь ще більш чудовим цвітінням.

Є ще одна дуже важлива перевага – холодостійкі канадські троянди чудово розмножуються живцями. Вже влітку можна черешкувати весняні пагони поточного року.

Посадка та догляд

Що стосується посадки троянд, дотримуйтесь звичайних правил – зробіть посадкову яму, додайте перегній, торф, компост, складне добриво і зола для подрібненої суміші.

Перед першою зимою необхідно буде скласти основу куща на висоту 15-20 см із сумішшю землі та піску в рівних частинах, але в наступні роки можна обійтися без цієї процедури.

І слідкуйте за ринком нових продуктів: нова серія троянд канадських художників канадської селекції готується до продажу із ще більшою морозостійкістю – ці сорти легко переносять морози до –40°C без укриття.

Багато з цих сортів не потребують обрізки. Для зими достатньо накопичувати кущі.

Про будівництво складних укриттів можна забути, якщо у вашому саду вирощують стійкі троянди канадської селекції.

Зверніть увагу на такі сорти

Marie-Victorin – особливо надійна троянда з дуже красивим глянсовим листям і чудовою зимостійкістю. У рожевих тонах його квітів є коралово-лососева нота, що особливо помітно в кольорах осінньої хвилі.

Троянда канадська Marie Victorin

JP Connell. Ще одна чудова троянда з незвичайним кольором кольорів. Вони цвітуть блідо-жовтими з більш насиченим центром, але потім поступово стають світло-кремовими. Знову добре цвіте троянда, а квіти осінньої хвилі мають більш насичений тон.

Morden fireglow відрізняється незвичайними для парку трояндами в апельсинових тонах. Компактний та схожий на середню флорибунду. Цвіте повторно хвилями.

Дві терасні жовті троянди – Morden Sunrise та Bill Reid. У першому сорті, жовтий колір, змішуючись із рожевим краєм пелюсток, перетворюється на ніжно-жовтий абрикос. У другому – квітки більші і чисто жовті.

Rosa rugosa David Thompson

Martin frobisher

Мартін Фробішер цвіте рясно, завалений білими квітами з легким рожевим. Вони розсипані по гілках і тримаються 1-2 дні, але відразу замінюються новими. Цвітіння триває безперервно з початку літа до осінніх заморозків. Іноді при різкому похолоданні пелюстки покриваються інеєм і стоять як скло. Захоплююче видовище!

David Thompson

– з красивими напівподвійними квітами, приємного рожевого кольору та чудовим ароматом. Безперервне рясне цвітіння до кінця літа. Ніколи не хворіють.

Генрі Келсі – напівплетиста троянда з дуже яскравими червоними квітами у великих пензликах, які поступово набувають рожеві відтінки. Сорт стабільно дає другу хвилю цвітіння і не хворіє.

Джон Кебот теж з навичками скелелазіння, але його пагони менш гнучкі, ніж у попереднього сорту. Квітки пронизливо яскраво-рожеві, майже анілінові, але часто друга хвиля цвітіння спізнюється.

Роза Джон Девіс

Quadra – зимостійка плетиста троянда

Джон Девіс – справді скульптурна троянда з дуже гнучкими (нехай і пружними) пагонами. Він може зрости до 2,5 м і легко набуває будь-якої форми залежно від опори. Цвітіння другої хвилі іноді перевершує першу по достатку та яскравості. Пензлі рожевих квітів іноді бувають дуже великими – по 10 штук або більше.

Quadra – одна з найкращих канадських троянд із серії Explorer. Сильні батоги з чудовими малиново-червоними густо-подвійними кольорами чудової форми, що нагадують троянди Девіда Остіна. Цей сорт дуже здоровий, стійкий до хвороб, зимостійкий, цвіте досить довго та іноді дає до 3 хвиль за літо.

Звичайно, список морозостійких троянд не обмежується канадською селекцією рослин, але формат статті унеможливлює повний огляд цих чудових рослин. Але навіть цей список допоможе створити мінімальний догляд за розарієм. Ну щасти!

Відео

Пропонуємо подивитися кілька відеосюжетів про особливості вирощування троянди сорту «Графіня Астрід фон Харденберг» з практичними порадами досвідчених квітникарів:

Знайшли помилку? Виділіть текст мишкою та натисніть:

Чи знаєте ви, що:

Збирати лікарські квіти та суцвіття потрібно на самому початку періоду цвітіння, коли вміст корисних речовин у них максимально високий. Квітки належить рвати руками, обриваючи грубі квітконіжки. Сушать зібрані квіти та трави, розсипавши тонким шаром, у прохолодному приміщенні за природної температури без доступу прямого сонячного світла.

Як правильно посадити

Щоб виростити безперервно і пишно квітучий рожевий кущ, потрібно підібрати місце для саджанця, вчасно підгодувати рослину, правильно обрізати і обробити від шкідників.

Вибір місця

Роза Астрід Графін любить світло та тепло. Ділянка, де розташовуватиметься цей сорт, повинна бути добре освітленою, тоді рослина буде швидко формуватися і часто цвісти.

Важливо! У тіні квітка росте повільно і часто формує витягнуті тонкі пагони без суцвіть, рослина слабшає і уражається шкідниками. Не слід розташовувати рожевий кущ у низині, де немає циркуляції повітря. При такому розміщенні рослина схильна до грибкових захворювань, а взимку грунт там сильніше промерзає.

Щоб на ділянці, де росте троянда Графіня фон Харденберг, не застоювалися талі води, він має бути вищим, ніж решта території. Якщо все-таки кущ необхідно розмістити в низині, надлишок вологи усувають за допомогою дренажу

При такому розміщенні рослина схильна до грибкових захворювань, а взимку грунт там сильніше промерзає. Щоб на ділянці, де росте троянда Графіня фон Харденберг, не застоювалися талі води, він має бути вищим, ніж решта території. Якщо все-таки кущ необхідно розмістити в низині, надлишок вологи усувають за допомогою дренажу

Не слід розташовувати рожевий кущ у низині, де немає циркуляції повітря. При такому розміщенні рослина схильна до грибкових захворювань, а взимку грунт там сильніше промерзає. Щоб на ділянці, де росте троянда Графіня фон Харденберг, не застоювалися талі води, він має бути вищим, ніж решта території. Якщо кущ необхідно розмістити в низині, надлишок вологи усувають за допомогою дренажу.

Грунт повинен бути поживним і пухким. При нестачі кисню погіршується зростання коренів та затримується визрівання пагонів.

Особливості посадки

Строки посадки залежать від кліматичних умов. У Середній смузі садити троянди можна навесні та восени.

Рослини, посаджені навесні, швидко рушають у ріст і дають багато пагонів на шкоду кореневій системі. У результаті згодом вони починають відставати у розвитку.

Зверніть увагу! Навесні краще садити троянди із закритою кореневою системою. Найбільш оптимальний час для посадки саджанців з відкритою кореневою осінь. Кущі садять до настання заморозків

Кущі садять до настання заморозків

Найбільш оптимальний час для посадки саджанців з відкритою кореневою осінь. Кущі садять до настання заморозків.

Посадка саджанців у відкритий ґрунт

Підготовка саджанців до посадки:

  • посадку троянд краще проводити у похмурі дні або у вечірній час, щоб саджанці не постраждали від яскравого сонця та спокійно адаптувалися;
  • перед посадкою саджанці обрізають, видаляючи слабкі, засохлі пагони та бутони;
  • оглядають кореневу систему та видаляють пошкоджені ділянки.

Для троянди готують яму, в неї горбком насипають ґрунтову суміш. На верхівку горбка ставлять саджанець, а коріння розправляють по краях. Потім акуратно засипають яму дрібною землею, намагаючись не пошкодити рослину.

Ґрунт обережно ущільнюють, рослину поливають

Роза Астрид Граффин фон Харденберг

Яркие и необычные цветы всегда приковывают к себе внимание. Роза Астрид Граффин фон Харденберг отличается махровыми лепестками, насыщенным ярко-бордовым цветом, а также прекрасным легким ароматом.

История выведения сорта

Сорт относится к группе шрабов – то есть это кустовая культура, которая отличается большими размерами и занимает достаточно площади. Такие растения выводятся специально для парков или больших усадеб.

Автором выступил знаменитый немецкий селекционер Hans Jürgen Evers, который является совладельцем крупной розоводческой компании Tantau. Годом создания селекции считается 1997, но зарегистрирована роза была лишь в 2001 году под номером Tan97150.

Эверс отнес сорт к группе шрабов под названием «Ностальгия». Помимо того что роза имеет кустовую форму, она ещё и полуплетистая.

Может встречаться под такими названиями как:

Описание сорта

Кусты розы Астрид сильнорослые. Побеги поникающие и имеют высоту от 100-150 см. Крона большая, раскидистая и в ширину составляет 120 см.

Листья стандартного размера, продолговатые, темно-зеленого цвета. Поверхность гладкая и глянцевая. Прожилки хорошо проглядываются на задней поверхности. Куст сильно облиственный.

Бутоны имеют крупную овальную форму. Она относится к классическому типу, но лепестки слегка отогнуты наружу с самыми первыми крайними лепестками. После полного набора цвета форма постепенно начинает напоминать старинный цветок. Диаметр цветка составляет 10-12 см.

Окрас лепестков темно-бордовый, интенсивный, с небольшим налетом бордово-красного подтона. Через некоторое время центр бутона может начать светлеть. Насыщенность цвета – темная, пестрота отсутствует.

По количеству лепестков цветок относится к густомахровому типу, в одном бутоне их собирается от 60 до 80 шт.

Все цветки собраны в соцветия. На одном стебле формируется от 5-6 цветков.

Аромат у розы интенсивный и очень сильный. В запахе присутствует нотки свежести, а также лимона.

Преимущества и недостатки

Сорт имеет свои преимущества и недостатки. Положительные черты заключаются в том, что у куста хорошие показатели декоративности. Розу легко можно использовать в ландшафтном дизайне, а за счёт цветовой гаммы можно создать красивую букетную композицию.

Роза хорошо переносит похолодания, а также зиму.

Оригинаторами заявлено то, что у цветка отличный иммунитет.

Среди минусов чаще всего отмечается то, что из-за высоких побегов куст нестабилен во время дождя и сильного ветра. При сильной непогоде, сырости и постоянных осадках начинают портиться и опадать лепестки.

При неправильном агротехническом уходе развитие грибковых заболеваний повышается в разы.

Особенности цветения

Роза Астрид Граффин фон Харденберг отличается продолжительным цветением, которое начинается с июня и заканчивается лишь в сентябре с началом первых холодов.

Цветы довольно крупного размера, густомахровые. Из-за обильного цветения создается впечатление, что куст нескончаемый.

Как только одни бутоны отцвели, на их смену начинают распускаться другие. И так происходит 2-3 раза за сезон.

Для того чтобы бутонизация не прекращалась, необходимо подкармливать кусты, и убирать все бутоны, которые отцвели. Это делать нужно сразу, не дожидаясь полного опадения лепестков.

Использование в ландшафтном дизайне

За счёт своих характеристик сорт Астрид очень часто используют в ландшафтном дизайне. Куст можно легко обыграть в композициях на клумбе. Цветовая гамма сочетается со многими другими оттенками, поэтому конфликты в этом плане отсутствуют.

А также розу используют в парках для создания живой изгороди или окантовки дорожек. За счёт того что побеги длинные, куст можно использовать как угодно.

Роза хорошо смотрится как в сольном исполнении, так и с другими цветами. Как оформить бордюр из роз, сделать арку, клумбу или живую изгородь?

Посадка

Перед посадкой роз необходимо правильно подобрать место. Оно должно быть хорошо освещено солнцем, при этом иметь небольшое затенение. Клумбу стоит подбирать просторную, чтобы это место немного продувал ветер.

На выбранном участке не должна скапливаться вода. Это плохо скажется на корневой системе, а также возможно развитие грибковых заболеваний.

Почва должна быть насыщена черноземом, это поможет корневой системе хорошо развиться. Но если земля больше суглинистая, то это тоже благоприятно для растения. Только в этом случае необходимо больше органических удобрений.

Перед посадкой необходимо выкопать яму глубиной от 50 см, плюс к этому необходимо добавить 10-15 см на дренаж.

Для дренажной системы подойдет гравий, битый кирпич или щебень. Дренажную горку необходимо присыпать слоем удобрения вперемешку с землей.

Саженец замачивают в сыром песке на 10-12 часов.

Роза опускается в грунт до корневой шейки. Лучше всего, чтобы она выступала от уровня земли на 20-25 см.

В какие сроки лучше высаживать розы? Как выбрать и подготовить саженец к посадке? Как выбрать место и подготовить почву? Алгоритм процедуры.

Выращивание и уход

Роза Астрид Граффин фон Харденберг неприхотлива в уходе. Но для обильного цветения и здорового состояние куста уход должен включать в себя:

  • систематическое рыхление почвы;
  • подкормку;
  • полив;
  • обрезку;
  • подготовку к зиме.

Полив и подкормки

Полив должен быть по графику – не более одного раза в неделю. Если погода сухая и жаркая, без осадков, то орошение проводят 2 раза в неделю.

Подкормку выбирают исходя из состава почвы. Чаще всего используют азот, калий и фосфор.

Розу очень часто называют королевой цветов. Растение действительно отличается капризностью. Поэтому, чтобы цветок как можно дольше радовал садовода своим цветением, ему надо обеспечить правильный уход.

Обрезка

Формирование и обрезка куста делятся на несколько этапов. Весной, перед тем как начнут набухать почки, куст осматривается, и удаляются побеги, которые не перенесли зиму или сломались.

Летом удаляют все отцветшие бутоны, чтобы стимулировать формирование новых.

По осени формируют куст, придавая ему необходимую форму, и удаляют поврежденные побеги.

Все срезы и надломы необходимо смазывать садовым варом.

Болезни и вредители

У розы Астрид хороший иммунитет, она не подвергается нападкам черной пятнистости или мучнистой росы. Но если куст был атакован насекомыми или инфекцией, то, скорее всего, он посажен в неправильном месте.

Если присутствует избыток влаги вместе с холодными сквозняками, то иммунитет куста будет очень сильно подорван. Поэтому необходимо проводить профилактические опрыскивания раствором бордоской смести 1%.

Для борьбы с вредителями можно использовать препарат «Конфидор Экстра».

Но стоит помнить, что при использовании любых химических средств необходимо быть осторожным и соблюдать дозировку, не превышая её.

Размножение

Сорт Астрид Граффин можно размножать черенками, но до получения готового куста необходимо будет выждать 3-4 года.

Сам процесс черенкования проводят в начале лета. Заранее подготавливаются место для проращивания черенков и почва.

Выбирается самый крепкий и молодой побег. Его аккуратно срезают, а затем делят на равные части. Чаще всего черенки делают не менее 20 см в длину.

Важно, чтобы на каждом черенке было по несколько листьев и почек, но не должно быть цветов.

Нижний срез делается наискось, верхний – должен быть прямым.

В подготовленном месте ставят небольшой парник, туда помещают черенки и поливают водой.

Необходимо следить за тем, чтобы почва была увлажненная. На зиму укрываются не только черенки, но и основные кусты розы.

На следующее лето черенки готовы для пересадки.

Какими способами можно размножить розы? Особенности метода Буррито. Как можно вырастить в картофеле? Как получить саженец розы из букета?

Вы можете оставить свой. Вам будут благодарны многие пользователи. И мы тоже.

Авторы Hans Jürgen Evers Страна селекции Германия Год селекции 1997 Синонимы названия Astrid Grafin von Hardenberg, Black Caviar Группа шраб Назначение на срезку

Окраска бутона темно-бордовый Окраска цветка интенсивный бордово-красный, в серединке светлеет спустя некоторое время Основная окраска цветка бордовая Насыщенность цвета темная Пестрая нет Форма бутона крупный, овальный Форма цветка классическая со слегка отогнутыми наружу краями лепестка, позднее, приобретая форму старинного цветка Размер цветка

крупный Диаметр, см 10-12 Тип цветка по количеству лепестков

густомахровый Количество лепестков 60-80 Расположение цветков в соцветиях Количество цветков на стебле 5-6 Соцветие

многоцветковые Аромат с нотками лимона Интенсивность аромата очень сильный

Описание куста сильнорослый с поникающими побегами Высота куста, см 100-150 Ширина куста, см 120 Цвет листьев темно-зеленые Размер листьев средние

Местоположение хорошо освещённое место Почва грунт должен быть обогащен органическими удобрениями Плотность посадки нельзя сажать ближе 1,5 метра Полив своевременный Подкормка регулярная Обрезка в первый год после посадки желательно удалять бутоны Укрытие требует укрытия Жароустойчивость

хорошо переносит жаркое лето Выгорает на солнце да Морозостойкость

высокая Зона морозостойкости (USDA) 5 (от -29° до -23°), 6 (от -23° до -18°), 7 (от -18° до -12°), 8 (от -12° до -7°), 9 (от -7° до -1°) Неприхотливость неприхотливые Устойчивость к болезням и вредителям устойчив к грибным заболеваниям

Период цветения продолжительный, июнь-сентябрь Интенсивность цветения обильное Цветение повторноцветущая

Вы можете оставить свой. Вам будут благодарны многие пользователи. И мы тоже.

Отзывы

Фотографии пользователей

Преимущества: Непрерывное цветение. Прекрасный аромат. Устойчивость к заболеваниям. Хорошо зимует. Недостатки: Стебли не пригибаются, из-за чего сложно укрываются на зимний период. Портятся от дождя. В середине куста образуется пустота. Комментарий: Из разновидностей существующих роз моим любимцем является Астрид Граффин фон Харденберг. А все из-за его изумительного бордово-винного оттенка. Культура является прямостоячей, в высоту вытягивается до 1,5-1,7 метра, но в опоре при этом не нуждается. В ширину также разрастается – у меня за 3 года заняла площадь больше метра. Побеги у данной розы сильные, с небольшим количеством колючек, что приятно радует, так как ободраться гораздо сложнее. Кисти содержат по 5-7 цветов, поэтому выглядят как мини-букеты.
Внешний вид сорта по-настоящему поражает: матовая темно-зеленая листва отлично сочетается с бордовыми – сочными, насыщенными, глубокими – бутонами. Кстати, это одна из самых темных разновидностей роз. Сами цветки характеризуются хорошей махровостью, средними размерами (7-10 см), причудливыми завитками внутри. Кроме того, бутоны довольно тяжелые и ароматные. Запах их томный, обволакивающий, поэтому рекомендую размещать этот куст на том месте в саду, где вы в основном бываете: рядом с беседкой или входной дверью, например, чтобы каждый раз ощущать этот приятный аромат.
К обрезке я отношусь отрицательно, так как был опыт в моей жизни, когда после подобных манипуляций я не дождалась цветов на следующий год. Поэтому без надобности не стригу, а удаляю только сухие коричневые ветки.

Про автора

admin administrator