Троянда зоріор розлючений

Авторadmin

Троянда зоріор розлючений

Троянда сорт Експлорер (Explorer)

Чайно-гібридні троянди відносяться до найбільшої групі троянд. Сьогодні це найпопулярніші і найкрасивіші троянди. З’явилися вони в 19 столітті у Франції. Селекціонер Жан-Батист Андре Гійо схрестив ремонтантну і чайну троянди. В результаті з’явився дивовижний сорт, який став родоначальником для 10 000 нових сортів.

Роза “Експлорер”, або “Дослідники”, відноситься до чайно-гібридних видів і є, мабуть, найкращою представницею цього класу. Всі троянди цієї серії створювалися спочатку в Оттаві за участю троянди Кордеса і названі на честь канадських дослідників. За обробітком культури стежила Феліція Сейд. Ставилося завдання отримати красиву і стійку до суворого клімату троянду, і завдання це була вирішена на відмінно. Існує ціла серія “Експлорер”, в яку входять і плетисті кущі, і шраби.

Опис троянди Експлорер

У 2015 році відома голландська компанії “Interplant Roses” вивела свій сорт “Експлорер”, який має ще одну назву – INTeronotov. Сьогодні існує понад двадцять різновидів сорту. Ця горда красуня вже встигла підкорити серця шанувальників по всьому світу.

Вона і справді хороша! Темно-червоний великий бутон витягнутої форми у міру цвітіння розкривається і перетворюється в витончену чашу з акуратно розташованими пелюстками-трикутниками, які мають сувору конструкцію і настільки щільно прилягають один до одного, що навіть в момент повного розкриття середина квітки не проглядається. Оксамитові пелюстки переливаються під сонячним світлом різними відтінками червоного, бордового і темно-вишневого і ефектно виділяються на тлі блискучих зелених листя. Високі міцні стебла утримують на своїх вершинах та зібрані в пишні грона квітки від трьох до дев’яти штук!

Фото троянди Експлорер

“Експлорер” – це справжня знахідка для квітникарів і озеленювачів. Високі, більше метра у висоту, кущі мають дуже акуратну, витягнуту вгору форму. Вони дуже довго цвітуть. Перші бутони розкриваються в самому початку літа, а завершується процес цвітіння пізньої осені. Витончені цветоножки витончено схиляються під вагою бутонів, які можуть досягати 13-14 сантиметрів! Цвітіння відбувається хвилеподібно, в кілька етапів, з невеликими перепочинками. Після відпочинку знову починається період рясного і пишного цвітіння.

Є у цього сорту і ще одна незаперечна перевага: троянда “Експлорер” дуже витривала, відмінно переносить і спеку, і холод, стійка до шкідників і хвороб. А головне, її не потрібно пересаджувати! Вона прекрасно відчуває себе на одному і тому ж місці, зростає як на освітлених сонцем, так і на затінених ділянках

І все ж слід розуміти, що для того, щоб кущ був здоровим, а цвітіння пишним і рясним, рослина потребує певного догляду. Регулярний полив, розпушування грунту і підгодівлі підуть йому тільки на користь. Поливати бажано до двох разів на тиждень.

Навесні слід вносити органічні добрива, а влітку – мінеральні, багаті фосфором і калієм. Необхідна і весняна санітарна обрізка. В якості профілактики хвороб і для боротьби з паразитами троянду можна обробити розчином фунгіциду, бордоською рідиною і карбофосом.

Троянда не переносить надлишків вологи, тому треба дбати про те, щоб волога не застоювалася біля коріння рослини, в цьому випадку допоможуть дренаж і розпушування.

Рожеві кущі “Експлорер” не потребують формування, так як мають строгу форму і акуратно розростаються в ширину на 70 см. Але ось видаляти пошкоджені та сухі пагони, зламані гілочки і засохлі квіти треба обов’язково.

На зиму троянду даного сорту слід добре підгорнути і мульчувати, можна пригнути гілки і вкрити рослину. При цьому треба стежити, щоб вона не задихнулася і не почала гнити.

Висаджувати троянду “Експлорер” найкраще навесні, коли добре прогріється грунт. Допускаються й осінні посадки, але так, щоб рослина встигла вкоренитися. Перед посадкою треба витримати саджанець у воді в межах доби, додавши туди стимулятор росту. Місце підійде будь-яке, троянда прикрасить і сонячні, і затінені ділянки.

Грунт годиться нейтральний, для видалення зайвої кислотності слід додати золу. Посадкова ямка викопується діаметром сантиметрів в 50-70. Готується дренаж, вносяться органічні добрива. Поливають саджанець теплою водою.

Можна розмножувати троянду живцюванням. Заготовляють матеріал влітку або восени, коли троянда відпочиває від цвітіння. Від здорового стебла відрізають держак, довжина якого повинна складати сантиметрів двадцять. Все листочки, крім двох верхніх, видаляються, а живці прикопують на відстані до півметра один від одного і накривають зверху склом.

Сорт “Експлорер” вважається видом для зрізу. Його вирощують для продажу в букетах і квіткових композиціях. Відрізняється дана троянда не тільки декоративністю, але і відмінно переносить транспортування, довго стоїть у воді, зберігаючи свою красу і свіжість.

Широко використовуються ці троянди для прикраси парків, вулиць, скверів і присадибних ділянок. Їх часто вирощують біля громадських будівель, житлових будинків і альтанок. Троянди чудово виглядають на будь-яких клумбах, альпійських гірках, будучи яскравою прикрасою як весняно-літнього, так і осіннього пейзажу.

Троянда “Експлорер” гідна любові і обожнювання. Вона нікого не здатна розчарувати, зате обов’язково подарує радість і гарний настрій.

Троянда сорту Пєр де Ронсар

Особливою красою відрізняється сорт плетистих крупноквіткових троянд “Pierre de Ronsard”. Ця троянда є першою в серії “Романтика” і створена на честь французького поета П’єра де Ронсара. Є у неї і другорядні назви, а також робоча назва MELviolin. Всі троянди, що увійшли в цю серію, відрізняються густомахровими квітками, що нагадують троянди минулого. Їх навіть називають райськими, настільки вони гарні!

Великі, щільні бутони, до 12 см в об’ємі, в основному, кремового кольору, складаються з щільно зібраних 50 – 60 пелюсток, краї яких пофарбовані в соковиті рожеві тони, часто в рожевий колір забарвлена ​​середина. Іноді до них додаються і інші відтінки: білі, блідо-зелені.

Троянди розкриваються поступово, довго перебуваючи в своєму незайманому стані, і картина ця просто чарівна! Прямо на наших очах квітка збільшується в об’ємі, досягаючи часом 15 см, змінює форму, забарвлення, а потім довго тримається у всій своїй красі.

Опис троянди П’єр де Ронсар

Висота куща коливається від 1,5 до 3,5 метрів, а ширина сягає двох метрів. Пагони товсті і жорсткі, дугоподібні, що дозволяє їм витися навколо різних об’єктів. Вони густо вкриті великими різьбленими листям, серед яких і розташовуються важкі густомахрові квіти, злегка нахилені під своєю вагою. Легкий, ледь вловимий аромат в поєднанні з красою і вишуканістю викликає почуття радості і захоплення, відразу в пам’яті спливають слова великого класика: “Як хороші, як ще були троянди!”

“П’єр де Ронсар” відноситься до повторно квітучих рослин. З червня по вересень включно триває період цвітіння. Найбільші бутони з’являються на початку, в першу хвилю. Саме тоді вони досягають своїх максимальних розмірів, вражають пишністю і великою кількістю. Поступово квітки зменшуються, їх стає менше, але трояндовий кущ, продовжуючи цвісти, не втрачає своєї чарівності і як і раніше прикрашає наше довкілля.

Троянди даного сорту відмінно переносять спеку і посуху, можна сказати, що така погода для них є ідеальною. Вони також справляються з морозами до мінус 20 градусів і в нашій кліматичній зоні зазвичай не потребують укриття. Але якщо морози сильні, можна акуратно укладати батоги на підстилку і накривати їх листям або ялиновим гіллям. Утеплюють їх також і в вертикальному положенні.

А ось сирий, дощовий клімат троянді не підходить.

Варто відзначити високий імунітет цих рослин, стійкість до борошнистої роси і чорної плямистості.

Фото троянди П’єр де Ронсар

  • Вирощувати троянди “П’єр де Ронсар” краще на добре освітлених сонцем і прихованих від сильного вітру ділянках. Посадку слід проводити навесні, підготувавши грунт заздалегідь, приблизно за місяць. Кислотність грунту повинна бути нейтральною.
  • У викопану для посадки ямку об’ємом 50-60 см вносять добрива, можна також додати компост або золу і полити лунки розчином марганцівки. Місце щеплення повинно знаходитися під землею не нижче 5 см від поверхні. В подальшому слід обов’язково видаляти дику поросль.
  • Рекомендується використовувати саджанці двох або навіть трирічного віку з сильними здоровими корінням. Верхню частину саджанця після посадки слід обрізати, залишивши 15- 20 см. Завдяки цьому, рослина буде активно розвиватися. Для утворення квіткових пагонів стебла підв’язують в потрібних напрямках, що сприяє кращому цвітінню.
  • Кущі висаджуються на відстані двох-трьох метрів один від одного. Їх розміщують навколо будівель, стовпів, біля стін і парканів, але не впритул, щоб коріння могли вільно розростатися на всі боки. Використовують їх і як яскравий і оригінальний елемент для оформлення клумби з обов’язковим дотриманням дистанції.
  • Можна виростити цю троянду і з насіння, посіявши їх спочатку в теплиці, а також живцюванням або весняним прикопуванням відводків, які до осені віддаляються від материнського куща.
  • Пишне цвітіння зазвичай відбувається після другого – третього року посадки. До цього часу підрізування полягає у видаленні сухих пагонів і відцвілих бутонів. Зате полив і підгодівля необхідні трояндам в будь-якому віці.
  • Ранньою весною добре удобрити грунт гноєм або компостом. На початку вегетаційного періоду слід вносити азотні добрива, а до середини липня – мінеральні.
  • Поливати слід один раз в 5 днів. Якщо літо дощове, полив скорочується або скасовується. Не можна також допускати попадання води на листя. Прополювати бур’яни і розпушувати грунт треба систематично.
  • Дорослі кущі потребують обрізки, за допомогою якої проводиться їх формування. Старі пагони видаляються повністю раз в три роки, всі бічні щорічно підрізають на дві третини.

“П’єр де Ронсар” заслужено вважається найкращою декоративною трояндою з плетючих сортів. Вона отримала безліч нагород, а в 2006 році їй було присвоєно титул “Найулюбленіша троянда в світі!”

Про автора

admin administrator