Що взяти з собою у ланч бокс

Авторadmin

Що взяти з собою у ланч бокс

Шкільний обід. Що покласти у ланч-бокс.

З настанням навчального року, напевно немає мами, яка б не задумувалась: “А що дитина буде їсти в школі?”. Добре коли у школі є їдальня зі смачними обідами для дітей, але так є не завжди та й багато шкільних їдалень у нас час більше спеціалізуються на всілякій, не зовсім корисній випічці, аніж на комплексних обідах. Тоді й повстає питання, а що дитині дати з собою до школи й напевно найгіршим рішенням у цьому випадку буде дати гроші на “Щось собі купиш”. Які витрачаються потім, з дуже чистою совістю (бо ж треба щось їсти, батьки самі дали на це гроші) на все те, що свідомі батьки не хотіли б купувати своїм дітям: чіпси, снеки, сухарики, всілякі батончики, тістечка з пальмовою олією, тощо. Інша справа, обід запакований дома, приготовлений люблячими руками, де Ви самі вирішуєте, що давати, а що ні. А якщо все це сховане у стильний ланч-бокс (зараз на щастя є величезний їх вибір на будь-який смак та кишеню), то радості дитини нема меж. Навіть підліток “з мухами” перехідного віку, не буде соромитись дістати його з сумки та пообідати. Саме ж приготування ланч-боксу не займає багато часу, а вимагає лиш більшої організованості та, звичайно ж, бажання.

Так сталось, що у новій школі моєї старшої доньки діти носять обіди з дому або ж носять гроші на “щось собі купиш” (у попередній школі в їдальні готували якісні комплексні обіди). Й у новій школі, моя донька одразу привернула увагу дітей своїми кольоровими ланч-боксами. Деякі діти навіть пропонували мінятися: сухарики, хрустка соломка, чіпси на маффіни чи на сир порізаний кубиками, на шматочки фруктів чи помідорки черрі, які зараз у сезоні. Я вчу доньку ділитись, не мінятись. Оскільки як тільки можу, обмежую усілякі готові магазинні продукти. Але мораль у тому, що прості овочі чи звичайні продукти, якими ніби й нікого не здивуєш, набирають нових барв, коли спаковані вони до невеличкої коробочки, люблячими руками. Моя старша донька кожного дня сяє від щастя, коли зранку я вручаю їй чергову кольорову коробочку з домашніми смаколиками, інколи кладучи туди ще й невеличку записку, для гарного настрою та щоб в черговий раз нагадати, як ми з чоловіком її любимо.

Перед тим, як почну писати про те, як складати ланч-бокс, хочу написати кілька слів про вибір самої тари:

1) Вибирайте ланч-бокс який легко спакувати до рюкзака чи шкільної сумки;

2) Перевірте ланч-бокс на герметичність. Це важливо не лише для вбереження від протікання, а й від проникнення різноманітних запахів до підручників, зошитів, і т.д.

3) Найзручніше, коли ланчбокс поділений на сегменти, тоді різноманітні продукти не змішуються між собою.

4) Зручно також мати ще маленькі лоточки, які містяться у ланчбокс. В них можна класти соуси, горіхи, зернята та ще усіляку дрібноту, яку даєте в невеликих кількостях.

5) А ще, зверніть увагу на якість пластику. Це повинен бути сертифікований пластик придатний для зберігання харчових продуктів, без вмісту канцерогенної субстанції BPA.

Це, мабуть усе, що стосується вибору самого ланч-боксу. А тепер про загальні правила пакування ланч-боксів до школи:

1) Вибирайте їжу та продукти які зручно їсти навіть руками. Попри те, що багато ланч-боксів мають в наборі вилку, ложку, а часом навіть ніж, не завжди зручно ними їсти з маленької коробочки, та й діти часто поспішають й більшість з них не любить вовтузитись з приборами.

2) Слідкуйте за свіжістю продуктів. Замкнені в тісну коробочку продукти, при кімнатній температурі швидше псуються (створюється “парниковий ефект”). Пакуйте ланч-бокс не раніше вечора напередодні й до виходу дитини до школи, тримайте ланч-бокс з продуктами в холодильнику.

3) Пакуючи ланч-бокс, беріть до уваги смакові вподобання Вашої дитини, тоді все буде з’їдатись.

4)Для зручності, виберіть спочатку основну страву чи продукт, а далі лиш докладайте додатки у вигляді овочів, фруктів, горіхів, тощо.

Зазвичай, я пакую ланчбокс звечора, кладу його в холодильник, а рано, після сніданку, даю донці, практично перед самим виходом до школи. Я не розумію популярного останнім часом тренду готувати обіди на 4-6 днів, тримати все в холодильнику, нарізаним, приготовленим і т.д., щоб в день, коли вирішили їсти той обід, змішати, розігріти і готово. Найсмішніше, що цей тренд найчастіше пропагують так звані фітнес та велнес гуру, які наварять курячих грудок та овочів на пару на тиждень, а потім решту тижня те все їдять, тішачи себе ілюзією, що вони здорово харчуються:-). Я вважаю, що потрібно вживати свіжу їжу, особливо дітям. Тому я не рекомендую готувати ланч-бокси на кілька днів одразу. Можна приготувати завчасно якісь основні страви або додатки, але тоді частину морозити й розморожувати коли треба, а не тримати в холодильнику на післязавтра.

Як заощаджувати час для приготування ланч-боксів:

– Плануйте сімейні вечері з огляду на те, що Вам потрібно скласти ланч-бокс і щось з вечері можна туди покласти: печене м’ясо, м’ясний чи овочевий пиріг, печені овочі, тощо;

– Готуючи сніданок для всієї сім’ї, візміть до уваги, що багато чого зі сніданкового асортименту можна покласти у ланч-бокс: налисники, оладки, сирники, маффіни, тощо.

– Складіть меню на тиждень та план ланч-боксів. Тоді легше робити покупки, знаючи, що Вам точно буде потрібно, не накуповуючи зайвого й саме пакування ланч-боксів буде простішим.

– Не вимагайте від себе надто багато, не накладайте забагато різноманітних продуктів в одну коробочку. Нехай це буде основна страва й 2-3 додатки у вигляді фруктів та овочів, які легко приготувати. А якщо основна страва містить білки та вуглеводи у вигляді овочів, то нехай її буде більше, докладіть якийсь фрукт й не морочіть собі голову. Обід вже збалансований.

Отже, що класти у ланч-бокс до школи:

1) Основна страва. Це те від чого відштовхуєтесь в складанні ланч-боксу.

– Запіканки, особливо ті, що вдало тримають форму, після запікання;

– Корисні сендвічіз різними пастами та помазанками;

– Налисники з різними начинками;

– Варені перепелині яйця та додатки до них;

– Домашні суші з омлетом чи овочами;

2) Овочі. Вони роблять обід більш поживним та й з ними соковитіше.

– Огірки порізані соломкою;

– Бланшовані та скроплені топленим вершковим маслом суцвіття броколі чи цвітної капусти;

– Квашені чи мариновані огірки;

– Порізана соломкою морква;

3) Фрукти. Солодке та корисне завершення трапези.

– Апельсин розібраний на часточки;

– Персик чи нектарин порізаний сегментами;

– Яблуко чи груша порізані сегментами (скроплені лимонним соком, щоб не чорніли);

4) Перекус. Можна, але не обов’язково;

– Трішки улюблених горіхів: волоські, кеш’ю, мигдаль, лісові, тощо;

– Трішки чищених, підрум’янених зернят: соняшникові, гарбузові;

– Домашня суміш сухофруктів та горіхів;

5) Напої. Майже виключно я даю донці до школи воду. Інколи воду з додаванням м’яти, лимону, морожених ягід, тощо. Часом даю маленьку пляшку кефіру чи натурального питного йогурту.

І ще одне, пакуючи дитині ланч-бокс до школи, не забудьте про вологі серветки для витирання рук, а ще, навчіть її культури споживання їжі та що робити зі сміттям. Не для всіх очевидно, що не можна засмічувати школу чи брати жирними руками підручники. І цю науку дитина несе з дому.

Ну от, мабуть, і все, що хотіла написати про пакування шкільних ланч-боксів, опираючись на мій досвід. Сподіваюсь, стаття була корисною та цікавою для Вас. Далі, за цією статтею, на сайті з’являться рецепти, що будуть у пригоді для пакування шкільних обідів чи обідів до школи. А ще, для всіх, що цікавляться тематикою пакування шкільних обідів чи обідів на роботу, будуть цікавими такі розділи сайту як “Пікнік”, “Канапки” чи”Холодні закуски”.

Нехай батьківство приносить Вам радість, а Ваші діти тішать Вас своїми усмішками та любов’ю!

Корисні перекуси: що покласти в ланч-бокс школярам?

У школі наші діти проводять близько восьми годин на день. А учні молодших класів, які ходять на групу подовженого дня, часом і всі десять. Тому дуже важливо, щоб протягом дня дитина добре харчувалась.

Більшість сучасних школярів носять з собою ланч-бокс (від англ. lunch — обід і box- коробка) — зручний контейнер для їжі з кількома відділеннями, який можна брати з собою до школи, на роботу або в дорогу. Звісно, з початком нового навчального семестру в батьків виникає питання: що покласти в ланч-бокс дитині, щоб це було не тільки ситно, але й корисно?

Ми пропонуємо вам розглянути декілька ідей корисних перекусів для школярів, а також звернути увагу на поради дієтологів та кулінарних експертів щодо укладання ланч-боксів.

Які продукти варто давати дитині для перекусів у школі?

1. Фрукти

В раціоні дитини обов’язково мають бути присутніми сезонні фрукти, адже вони містять максимум вітамінів та корисних мікроелементів, необхідних для підтримки імунітету. В зимовий період надавайте перевагу хурмі, гранату, ківі та цитрусовим (апельсини, мандарини, грейпфрут). Актуальними й доступними як взимку, так і влітку є яблука та банани.

  • Якщо даєте дитині яблука, то краще обирайте солодкі сорти (Антонівка, Білий налив), адже кислі (Симиренка) — подразнюють слизову оболонку шлунка й підвищують апетит.

Фрукти бажано помити та порізати. Нарізані плоди зазвичай з’їдаються дітьми з більшим бажанням, ніж цілі — мабуть, малюкам так зручніше.

2. Овочі

Найкраще підійдуть для їжі в школі морква, огірки, солодкий перець, варений буряк та запечена цвітна капуста. Можна нарізати овочі соломкою чи зробити канапки на зубочистках (наприклад, із помідорів чері, кубиків огірка й шматочків сиру).

Додасть смаку овочам зроблений власноруч соус. Але не потрібно готувати дітям майонез! Замість нього краще зробити соус з авокадо. Він має подібну консистенцію, але значно корисніший.

  • Для приготування цього соусу потрібно подрібнити в блендері 1 авокадо, змішати з натуральним йогуртом (густоту регулюйте за смаком), додати зелень (петрушку, кріп, базилік) і трохи солі.

Такі овочеві перекуси — чудова вітамінна добавка до щоденного меню.

3. Горіхи й насіння

Джерелом важливих для організму жирів і амінокислот та чудовою енергетичною «підзарядкою» для мозку є горіхи. Школярам можна давати фундук, волоські горіхи, кеш’ю та мигдаль. Так, волоський горіх та кеш’ю запобігають розвитку анемії (недокрів’я), мигдаль зміцнює серце та покращує зір, а фундук посилює імунітет. Не забудьте їх попередньо промити й підсушити в духовці перед тим, як покласти в ланч-бокс. Смажені та солоні горішки не рекомендують вживати дітям. А ще пам’ятайте, що арахіс є бобовою рослиною, а не горіхом.

Корисним для школярів є й насіння — соняшникове чи гарбузове. Ці маленькі зернята містять велику кількість вітамінів і мінералів, які необхідні організму для нормальної життєдіяльності. Але, даючи їх дітям, потрібно уважно слідкувати, щоб насіння було очищеним від шкірки.

4. Сухофрукти

Багаті мікроелементами та вітамінами сушені яблука, груші, курага, родзинки і чорнослив. Сухофрукти відмінно регулюють роботу травної системи і є найкращим замінником солодощів.

Дітям можна давати жменьку попередньо промитих і висушених плодів або ж приготувати з них домашні цукерки (з додаванням горіхів, сезаму (кунжуту), насіння льону). Такі солодощі є корисними й дуже подобаються дітям.

5. Цільнозернові хлібці

Зараз є надзвичайно багато варіантів для вибору хлібців — житні, гречані, кукурудзяні, рисові. Важливо, щоб в їхньому складі не було дріжджів і борошна вищого сорту. Краще обирати цільнозернові хлібці — в них залишається багато вітамінів та мінералів зернової оболонки, які у складі звичайного борошна відсутні.

6. Домашня випічка

Приготовлені вдома смаколики — кекси, вівсяне печиво, пироги, сирні запіканки, — стануть хорошою заміною магазинних булочок. Адже, готуючи випічку самостійно, ви будете точно впевнені в якості інгредієнтів. До того ж, можна покласти в неї більше начинки, а тісто зробити тоншим. Хорошими варіантами начинки є сир із зеленню, рис із яйцем, овочеві суміші, свіжі або заморожені ягоди.

Потрібно пам’ятати, що випічка не має бути присутньою в ланч-боксі школяра кожен день, максимум два рази на тиждень (але не більше одного шматка пирога чи одного пиріжка, два-три печива). Якщо й класти випічку в ланч-бокс, то це має бути запечена страва, а не смажена, і бажано з цільнозернового борошна.

7. Бутерброди

Школяру можна робити відкриті бутерброди — канапки та закриті — сендвічі (які складаються з двох шматочків хліба). Залежно від уподобань малюка, вони можуть бути солодкими (з густим джемом або горіховою пастою) чи солоними. Для останніх у якості начинки можна обрати твердий сир, скибочки вареного курячого м’яса або риби, сиров’ялену шинку.

З бутербродами обов’язково варто дати дитині овочі. Це можуть бути скибочки огірка, перцю, різноманітна зелень.

Такі бутерброди найкраще зберігаються в фользі.

8. Гранола

Гарною альтернативою покупним солодким батончикам є гранола — традиційний американський снек.

Краще робити її самостійно, щоб бути впевненими в якості інгредієнтів.

  • Для приготування граноли потрібно до основи з вівсяних пластівців додати за смаком шматочки сухофруктів, родзинки, шоколадну крихту, горіхи, рисові кульки, насіння льону або сезаму тощо. Підсушити отриману масу в духовці й залити теплим медом, щоб плитка схопилася.

9. Крім їжі, звичайно, необхідно давати дитині в школу напої! Бажано — просту чисту воду. І лише іноді — компоти, соки (домашнього приготування) або неміцний чай. До речі, звичайну пляшку можна замінити зручним поїльником-непроливайкою.

Які 3 ідеї перекусів пропонує приготувати для школярів Євген Клопотенко?

Шеф-кухар та кулінарний експерт Євген Клопотенко, який ось вже два роки як реформує шкільне харчування в українських школах, запропонував в програмі «Сніданок з 1+1» такі варіанти корисних та швидких перекусів:

1 перекус — нарізані соломкою (смужками) свіжі селеру та моркву збризнути декількома краплями оливкової олії й лимону та додати трішки спецій (орегано). За бажанням можна також зробити соус «Тапенад», що складається з подрібнених в блендері оливок і маслин (в рівних пропорціях).

2 перекус (солодкий) — скласти в ланч-бокс окремими шарами нарізані свіжі грушу (смужками) й гарбуз (тоненькими слайсами). Посипати цукровою пудрою й додати трішки сухофруктів .

3 перекус — подрібнити в блендері волоські горіхи з додаванням невеликої кількості олії та солі. Викласти отриману горіхову пасту на лаваш або хліб та додати свіжі томати.

Шеф-кухар запевняє, що ці страви обов’язково сподобаються школярам і дозволять заощадити час вранці. А тим батькам, чиї діти відмовляються їсти овочі, Є. Клопотенко радить мотивувати малюка власним прикладом.

Що не варто давати дитині до школи?

1. Снеки, у виробництві яких були використані сіль і підсилювачі смаку (чіпси, сухарики, шоколадні батончики тощо);

2. Газовану воду, магазинну випічку та цукерки.

  • Надлишок цукру призводить до порушення обмінних процесів та пригнічує імунітет дитини — вона стає більш схильною до вірусних захворювань й, відповідно, частіше хворіє.

3. Молочні та м’ясні продукти, що можуть швидко зіпсуватися (сирки, йогурт, варену ковбасу).

4. Ковбасні вироби та сосиски, адже в їхньому складі наявна велика кількість хімічних сполук (підсилювачі смаку, ароматизатори, консерванти), що повільно руйнують слизову оболонку шлунка дитини.

Крім того, спеціалісти радять не влаштовувати часті кулінарні експерименти.

Зазвичай дитині потрібно з’їсти нові страви близько 10-12 разів, щоб звикнути до них або полюбити. Якщо школяр з радістю їсть те, що йому готують зараз, змінювати склад страв потрібно поступово (не більше 1 нового продукту на тиждень).

Які нюанси потрібно врахувати, готуючи перекус школярам?

На жаль, часто діти не хочуть брати ланч-бокс, укладений мамою, а купують щось на перерві (зазвичай зовсім не корисне). Якщо ви хочете, аби дитина з задоволенням брала з дому перекус, варто врахувати такі нюанси:

1. Зовнішній вигляд. Для школярів важливо, щоб їхній спосіб харчування не став приводом для знущань та насмішок. Тому варто обирати посуд для їжі відповідно до віку дитини. Для малечі продаються спеціальні кольорові ланч-бокси з наклейками та малюнками. Вони можуть бути у формі тварин та іграшок. Підліток може сам обрати собі ланч-бокс в магазині чи інтернеті (зараз пропонують багато стильних варіантів).

Важливим є й оформлення страв. Діти люблять все яскраве та незвичайне, тож часто їм не хочеться їсти звичайну котлету, тим паче перед однокласниками. А от якщо мама приготує модний бургер (навіть з тією ж котлетою) — це вже зовсім інша справа. Крім того, вдома бургери можна зробити корисними, використовуючи відварне м’ясо та овочі.

Тож додавайте трішки фантазії, готуючи дитині страви для перекусу.

2. Практичність. Всередині контейнера мають бути відділення для різної їжі, щоб продукти не змішувались. Варто також уникати страв, які можуть потекти чи забруднити руки дитині. Бутерброди можна загорнути в харчову плівку чи фольгу, щоб школяру було зручніше їх їсти. Також не забудьте покласти серветки.

3. Розмаїття. Якщо кожного дня пакувати в ланч-бокс одне й те саме, дитина вже на третій день втратить цікавість до власного обіду й придбає булочку в магазині. Тож навіть для шкільного перекусу варто складати різноманітне меню — кожного дня нове. Можна залучати дитину до його обговорення — тоді матимете гарантію того, що школяр залишиться ситим і задоволеним.

4. Можливість поділитися. Щоб школяр не був відірваним від колективу, варто врахувати, чим зі свого обіду він міг би поділитися з однокласниками. Можна, наприклад, покласти додаткове яблуко чи банан, більше горішків та кураги.

5. Смачна їжа. Продукти, які ви кладете до контейнера, мають бути не тільки корисними, але й смачними. Дайте собі відповідь на запитання: чи їли б ви з задоволенням такий обід, не дотримуючись дієти чи якихось медичних рекомендацій?

Вікторія Попін, молода мама двох діток, у своєму блозі ділиться власним досвідом збирання ланч-боксів у школу:

  • «Моя старша донька кожного дня сяє від щастя, коли зранку я вручаю їй чергову кольорову коробочку з домашніми смаколиками, інколи кладучи туди ще й невеличку записку для гарного настрою та щоб в черговий раз нагадати, як ми з чоловіком її любимо».

Тож, як ми бачимо, перекуси в школі можуть стати здоровою частиною життя дитини. Дієтологи радять: збираючи ланч-бокс для школяра, залучайте його до цієї справи й пояснюйте йому вибір продуктів. Адже саме так можна сформувати в дітей звичку вибирати корисне!

Що покласти до ланч-боксу: нескладні рецепти обідів, які можна брати з собою

Давайте будемо відвертими: обідати п’ять разів на тиждень в кафе – задоволення не з дешевих та й не для кожного.Не допоможе і доставка їжі, тому як цінник приблизно такий же. Вихід є: носити обіди з собою, при тому що в цьому немає нічого ганебного.

Все, що вам потрібно, – звичайний ланчбокс з “Ашану” і трохи вільного часу. Інформатор зібрав для вас кілька рецептів нескладних страв, щоб ви в будь-який момент могли підкріпитися і знову взятися за роботу з новими силами.

СЕНДВІЧ З ЯЄЧНЕЮ, БЕКОНОМ І СИРОМ

Що потрібно:

  • Бекон – 10 грам;
  • Білий хліб – ½ штуки;
  • Сир Едам – 20 грам;
  • Помідори – 1 штука;
  • Майонез – 1 столова ложка;
  • Вершкове масло – 10 грам;
  • Яйце куряче – 1 штука;
  • Листя латуку – 3 штуки.

Як готувати:

  1. Підсмажити тонкі скибочки бекону до золотистої скоринки.
  2. Підігріти хліб і одну половину сендвіча намазати майонезом (можна приготувати самостійно), на другу покласти сир, скибочки помідорів, бекон і латук.
  3. Тим часом на вершковому маслі підсмажити невелику яєчню – таку, щоб жовток був напівготовий.
  4. Викласти яєчню на латук, закрити іншою половинкою сендвіча і подавати.

ГРЕЧАНА ЛОКШИНА З ЯЙЦЯМИ ТА СИРОМ ТОФУ

Що потрібно:

  • Гречана локшина – 500 грам;
  • Тофу – 100 грам;
  • Яйце куряче – 2 штуки;
  • Кунжутне масло – 50 мл;
  • Соєвий соус – 2 столові ложки;
  • Рисовий оцет – 50 мл;
  • Тростинний цукор – 1 столова ложка;
  • Перець чилі – 1 штука;
  • Червона цибуля – 1 головка.

Як готувати:

  1. Зварити круто яйця, а локшину відварити до стану аль-денте (проваривши її на хвилину менше, аніж зазначено на упаковці) і промити холодною водою.
  2. У розігрітій сковороді обсмажити нарізану півкільцями цибулю на кунжутному маслі. Додати соєвого соусу, оцту, цукру і тушкувати соус приблизно хвилину на повільному вогні.
  3. Яйця очистити від шкаралупи і нарізати кубиками. Соєвий сир теж нарізати кубиками.
  4. Промиту локшину перекласти до пательні і ретельно перемішати з соусом. Потім всипати до пательні всі інші підготовлені компоненти: яйця, сир і нарізаний кільцями перець чилі. Ще раз все перемішати, вимкнути вогонь і дати локшині настоятися хвилину під кришкою.

СИРНІ МАФІНИ

Що потрібно:

  • Пшеничне борошно – 200 грам;
  • М’який сир – 200 грам;
  • Вершкове масло – 150 грам;
  • Цукор – 200 грам;
  • Розпушувач – 1 чайна ложка;
  • Яйце куряче – 3 штуки.

Як готувати:

  1. Яйця збиваємо з цукром, потім туди по черзі додаємо розпушувач, масло, потім, продовжуючи збивати, додаємо сир. Додаємо борошно.
  2. Отриманою сумішшю заповнюємо формочки. Запікаємо за температури 180 градусів, хвилин 10-15.
  3. Для прикраси, можна використовувати будь-які фрукти, вершки. У моєму випадку це була глазур і цукрова пудра з малиною.

ДОМАШНЯ ШАВЕРМА З КУРКОЮ

Що потрібно:

  • Покупна пита – 1 штука;
  • Відварна курка – 1/2 грудки;
  • Свіжий помідор – ¼ середнього помідора;
  • Свіжий огірок – ½ середнього огірка;
  • Солоний огірок – ¼ середнього огірка;
  • Свіжий салат – один лист;
  • Хумус – велика столова ложка;
  • Мікс кетчуп і майонез – по одній чайній ложці.

Як готувати:

  • Беремо піту, змащуємо її хумусом.
  • Закладаємо начинку: всі овочі і рубану курку. Поливаємо зверху соусом.
  • Шаверма готова.

ХЛІБНІ РОЛИ З ТУНЦЕМ

Що потрібно:

  • Консервований тунець – одна банка;
  • Огірок – один невеликий;
  • Морква – одна невелика;
  • Цільнозерновий хліб – 4 скибочки.

Як готувати:

  1. З банки консервів злити рідину, а рибу розім’яти виделкою.
  2. Моркву і огірок нарізати соломкою.
  3. Зрізати кірочки зі шматків хліба і розкачати той що вийшов м’якуш за допомогою качалки.
  4. Викласти на нього тунець і овочі, відступивши від одного краю близько сантиметра.
  5. Згорнути роли і порізати.

ПІЦА-РУЛЕТ

Що потрібно:

  • Дріжджове тісто – 50 грам;
  • Пепероні – 100 грам;
  • Моцарелла – 100 грам;
  • Яйце – 1 штука;
  • Соус для піци – 8 столових ложок;
  • Перець, сушений базилік, орегано і інші приправи – за смаком.

Як готувати:

  • Розкачайте тісто і змастіть спеціальним соусом для піци або кетчупом.
  • Викладіть зверху нарізані тонкими скибочками пепероні і моцарелу. Якщо їх немає, можна використовувати будь-яку іншу ковбасу і сир, який добре плавиться. Посипте зверху приправами і скрутіть тісто в рулет.
  • Розрізавши його на шматки завширшки у 3-4 сантиметри, ви отримаєте кілька маленьких піц. Розкладіть їх на деку, застелену пергаментом, і змастіть збитим яйцем.
  • Випікайте у розігрітій до 220 градусів духовці протягом 15-20 хвилин.
  • Якщо зробите заготовки сильно заздалегідь, оберніть їх харчовою плівкою і заморозьте.

КУРЯЧІ НАГЕТСИ

Що потрібно:

  • Куряче філе – 700 грам;
  • Пшеничне борошно – 60 гам;
  • Кукурудзяне борошно – 100 грам;
  • Кукурудзяний крохмаль – 25 грам;
  • Сіль за смаком;
  • Мелений білий перець – за смаком;
  • Рослинна олія – 1 л;
  • Панірувальні сухарі – 60 грам.

Як готувати:

  1. Курячі грудки нарізати на невеликі, однакові за розміром шматочки. Посолити і поперчити, потім обваляти в панірувальних сухарях.
  2. Змішати кукурудзяну і пшеничну муку, крохмаль, чайну ложку солі і половину чайної ложки білого перцю. Влити воду і вінчиком замісити однорідний кляр.
  3. У сотейнику розігріти олію, нагетси вмочити в кляр і одразу ж занурити в гарячу олію. Смажити до золотисто-коричневої скоринки.
  4. Готові нагетси викласти на паперові рушники, щоб пішов зайвий жир, а потім подавати з кетчупом або будь-яким іншим соусом.

МЛИНЦІ З М’ЯСОМ

Що потрібно:

  • Свинина – 600 грам;
  • Яйце куряче – 4 штуки;
  • Цукор – 1 столова ложка;
  • Пшеничне борошно – 400 грам;
  • Молоко – 1 л;
  • Цибуля ріпчаста – 3 головки;
  • Петрушка – 20 г;
  • Рослинна олія – 60 мл;
  • Перець чорний мелений – за смаком;
  • Сіль за смаком.

Як готувати:

  1. М’ясо, нарізане великими шматками, опустити в киплячу воду і варити протягом години.
  2. Поки вариться м’ясо, приготувати млинці: збити яйця з цукром, всипати просіяне борошно і дрібку солі, перемішати. Поступово влити молоко і замісити однорідне тісто. Прибрати його на 20 хвилин до холодильника.
  3. Пательню для млинців добре розігріти, змастити олією, влити на неї ополоник млинцевого тіста і розподілити його по всій поверхні пательні. Смажити 2 хвилини, потім перевернути і смажити ще хвилину-дві. Таким чином вчинити з усім тістом.
  4. Нарізати цибулю невеликими кубиками, обсмажити її на рослинній олії до золотистого кольору.
  5. Дати вареному м’ясу трохи охолонути і прокрутити його через м’ясорубку разом зі смаженою цибулею.
  6. Додати до фаршу подрібнену петрушку, сіль і перець за смаком.
  7. На край млинця викласти трохи начинки, скласти бічні краї і згорнути трубочкою.

Про автора

admin administrator