У чому різниця бадмінтону та великого тенісу

Авторadmin

У чому різниця бадмінтону та великого тенісу

Бадмінтон або великий теніс, діти, дитсадки, школи, центри розвитку

Здається, це генетичне. Я була така ж. І до сих пір залишилася. Заздалегідь припустивши, що він такий же буде (але, чесне слово, нічим не видаючи цього припущення дитині), я віддала його в 3 роки на танці, в чотири – на карате, де він отзанимался два роки. І ось тепер вихователі в садку кажуть, що син перш ніж зробити рух в танці або в розминці, спочатку замислюється, а потім робить. Ну і з загального ритму відразу вибивається, звичайно. У нього голова і тіло одночасно не працюють как-будто. Що ще? М’яч погано ловить, карбувати його зовсім не вміє. Ногами, типу футболу, зовсім не може. Стрибати в скакалку – теж ніяк. Нещодавно в саду вони стрибали в довжину, але мій так і не зрозумів, як це робиться. На велосипеді чотириколісного катається якось дивно, повільно повільно крутить педалі. Лазити по лазілкамі теж йому не сильно вдається. при цьому, до речі, він витривалий і не слабкий. Наприклад, вправи на прес у нього були з найкращими результатами, коли їх тестували взимку.

Дивно, однак, що на карате тренер ніколи не говорив, що у Тимура якісь проблеми. А там у них неслаба навантаження, і бігають, і стрибають, і м’ячики ловлять і ще не просто, а з усякими фокусами. Але я і сама бачу – спритності, швидкості реакції у нього немає. Та й найбільше йому хочеться не бігати-стрибати-лазити, а сидіти спокійно, дивитися книжки, грати в шахи і збирати Лего. І я його розумію! Ненавиджу всіляку фізкультуру.

Добре-то як!
Найцікавіше, що при всій моїй особистій відразі до будь-якої фізкультури, бадмінтон – це єдине, що я любила в дитинстві і досі люблю.
Взимку ми з Тимуром грали в бадмінтон будинку, правда не з воланом, а з повітряною кулькою (легше в сто раз, напевно). Стільки радості було! Про бадмінтон син хоча б розуміє – що це таке.
Приклад вашої дочки, мене прямо-таки надихнув. Тепер ось думаю, а раптом не візьмуть? Все-таки секція при спортшколі, раптом вони беруть тільки дітей з потенціалом.

Я сама така, і дочка така ж. Але і у мене, і у неї є ознаки ДСТ (дисплазії сполучної тканини) – я дізналася в дорослому віці вже. Просто одна з ознак така ось незграбність і раскоординированности при загальному досить хорошому фізичному розвитку. Ви б у лікарів про всяк випадок порасспрашивать про ці особливості, тому що з ДСТ не всі види спорту рекомендовані взагалі.

А вальгус і плоскостопість, слабкі зв’язки – це не прояви, випадково, цієї самої дисплазії? У мене, і у сина – зв’язки дуже слабкі. Спасибі за підказку. Треба розібратися!

Чим відрізняється теніс від бадмінтону?

І теніс, і бадмінтон прийшли до нас з Англії, де виникли з різницею в кілька років. За статистикою в бадмінтон грає кожна 50-та людина в світі, що робить його другою за популярністю грою після футболу. Незважаючи на це, багато хто сприймає бадмінтон як вуличну гру для дітей, тоді як заняття тенісом видаються більш престижними. Насправді це дві різні й абсолютно повноцінні ігри. Кожна — зі своїми особливостями. У них і будемо розбиратися.

Відмінності великого тенісу й бадмінтону

І бадмінтон, і теніс є ракетними видами спорту, які передбачають як одиночну, так і парну гру. Водночас гра в теніс має більш розмірений темп і велике силове навантаження, а бадмінтон, найшвидший вид спорту, характеризується інтенсивною швидкістю й кардіонавантаженнями. Щоб уловити відмінності в самому процесі гри, порівняємо їх за кількома критеріями:

  • майданчик для гри;
  • правила;
  • необхідний інвентар.

Майданчик для гри

Перша й головна відмінність: для бадмінтону розміри та покриття корту не є критичними. Важливо лише, щоб середня довжина корту була 13,4 м. Це робить спорт більш доступним. Для тенісу ж визначені чіткі параметри поля. Найменший кортмає бути мінімум 32 м завдовжки і 16 м завширшки. Висота сітки в бадмінтоні в середньому 1,5 м, а в тенісі — 1 м.

Правила

З 2006 року гра в бадмінтон триває доти, доки один із гравців не набере 21 очко, яке нараховується за кожен розіграш, незалежно від того, хто подає. У тенісі потрібно виграти 2 з 3 або 3 з 5 сетів, кожен із яких закінчується, коли один із гравців виграє 6 геймів, а другий водночас — не більше 4-х. Суть обох ігор — перекинути м’яч чи волан через сітку в рамках корту на територію супротивника так, щоби той не відбив. Істотна відмінність полягає в тому, що в бадмінтоні волан не може торкатися поверхні корту, тобто відбивати подачу потрібно лише з повітря, а в тенісі допускається одинарне торкання м’ячем землі.

Необхідний інвентар

Спортивна форма для ігор може бути однаковою, але у взутті є вагома відмінність. Кросівки для тенісу вищі та важать більше, ніж для бадмінтону. У них обов’язково має бути жорстка підошва на п’яті. У взутті для бадмінтону підошва, навпаки, м’якша, зі слабшою амортизацією.Для обох ігор потрібні ракетки, але вони також різні. Тенісна ракетка є більш міцною та важкою. Існує багато параметрів, якими вони можуть відрізнятися. Про те, яку вибрати, ви можете прочитати в нашій статті. Середня вага тенісної ракетки — 250–350 грамів, тоді як ракетка для бадмінтону важить 70–100 грамів, тобто в 3–4 рази менше.

Для гри в теніс використовують гумовий м’яч, вкритий повстю. У бадмінтоні снарядом є волан: пластиковий або пір’яний (натуральний) вагою до 5 грамів. Він менший, ніж тенісний м’ячик, більше ніж в 11 разів!

Порівняльна статистика ракетних видів спорту

1985 року, коли жоден із цих видів спорту ще не був олімпійським, в Англії пройшов тенісний турнір All England, а в Канаді — чемпіонат світу з бадмінтону. Наразі статистику цих двох змагань використовують у всьому світі для наочної демонстрації відмінностей між тенісом та бадмінтоном.

У бадмінтоні волан перебуває у грі 37 хвилин, що становить 48 % ігрового часу. У тенісі ж цей показник значно нижчий — 18 хвилин, що становить лише 9 % матчу, а решту часу займають перерви та ходіння. Середня кількість розіграшів за матч у бадмінтоні становить 146, а в тенісі 299, але водночас середня кількість ударів розіграші в першому випадку — 13,5, а в другому — 3,4. Загалом отримуємо за гру в бадмінтон, яка майже у 2 рази коротша, 1972 удари по волану, а в тенісі — 1004 удари по м’ячу.

За час поєдинку тенісист пробігає біля 3,2 км, а гравець у бадмінтон — 6,4 км. Рекорд максимальної швидкості волана під час подачі сьогодні складає 493 км/год, а тенісного м’ячика — 251 км/год. Так, маючи тривалість матчу в бадмінтон у 2 рази коротше, ніж у теніс, а всі інші проаналізовані показники вдвічі вищі, ми можемо говорити про те, що бадмінтон у 4 рази інтенсивніший за теніс.

Крім того, дослідники з Віденського університету вивчали вплив найпоширеніших видів спорту на людський організм. У результаті теніс опинився на 16 місці, а бадмінтон на 11-му, набравши високі оцінки в категоріях «координація», «гнучкість», «безпека» та «здоров’я».

Щоби наочно зрозуміти різницю між тенісом та бадмінтоном, найкраще просто зіграти. Приходьте в клуб «Гран Прі», ми допоможемо розібратися та дамо можливість спробувати себе в різних ракетних видах спорту. Вартість абонементів та розклад тренувань ви можете переглянути в нас на сайті.

Про автора

admin administrator