У чому відмінність цукіні від кабачка

Авторadmin

У чому відмінність цукіні від кабачка

Різниця між звичайним кабачком і цукіні

26 червня 2017, 23:17 | Наука та техніка Ясно, що кабачок зі світло-зеленою або жовтою шкіркою і цукіні — одного поля. овочі.

  1. Зовнішній вигляд
    Цукіні росте кущем, а стебла кабачка стеляться по землі. Листя у цукіні, як і шкірка, має насичений зелений колір, іноді з візерунком. Всередині цукіні м’якше і ніжніше.
  2. Вибагливість при вирощуванні
    Цукіні любить вологу і сонце, кабачок ж відмінно переносить коливання температур. Крім того, цукіні потребує частої прополці, в той час, коли під разлогими листям кабачка рости бур’янам ніде. Цукіні, у противагу невибагливості звичайного кабачка, дозріває швидше.
  3. Приготування
    Дивно, але цукіні можна вживати навіть у сирому вигляді. Шкірка у нього набагато ніжніше (чого не скажеш по виду овоча), тому її можна не зрізати. Кабачки гарні в тушкованому або смаженому вигляді, а цукіні достатньо 5-хвилинної термічної обробки.
  4. Корисні властивості
    У кабачках міститься вітамін С, фолієва кислота, калій і каротин. Цей овоч виводить з організму шкідливі речовини, покращує роботу печінки. Серед шанувальників дієт для схуднення кабачок став улюбленим овочем з-за низької калорійності — всього 27 ккал.Цікаво, що калорій в цукіні ще менше, всього 16. Крім того, в ньому міститься більше каротину, ніж у моркві. Варто взяти на замітку!

Якщо ви побачили у рецепті цукіні, а під рукою виявилися кабачки, обов’язково зніміть шкірку з овочів, а також збільшити час приготування страви на кілька хвилин. А за смакотою з кабачків заходьте по посиланню.

Основні відмінності кабачка від цукіні

Конкуренцію звичайним кабачкам становить модний сорт цукіні – все частіше він з`являється в рецептах і на столах. Ці два овоча – близькі родичі, а тому дуже схожі. Але існує і відмінність кабачка від цукіні, про який корисно знати всім, хто вирощує ці овочі.

Основні відмінності кабачка від цукіні

походження

Місцем народження кабачків вважається Мексика, звідки вони потрапили в Європу в XVI столітті. У той час поживні і смакові властивості цих плодів ще не оцінили по достоїнству. У їжу вживалися тільки насіння (як і у інших гарбузових видів).

Італійці першими здогадалися спробувати м`якоть недостиглого кабачка, після чого з задоволенням ввели його в список кулінарних продуктів.

Вони ж незабаром вивели новий сорт гарбузового овоча, схрестивши звичайний кабачок з гарбузом крукнек. Так з`явилися перші цукіні. Від кабачків вони перейняли зовнішній вигляд, а від крукнек – смакові і поживні властивості. До Росії обидва овоча прибутку лише в XIX столітті.

Корисні властивості

Обидва овоча багаті вітамінами і мікроелементами (калій, натрій, залізо), каротином і органічними кислотами. Однак в цукіні набагато більше вітаміну С. Клітковина і легкі для засвоєння вуглеводи сприяють травленню, нормальному обміну речовин, очищенню організму від шлаків.

Овочі відносяться до низькокалорійним, а тому вітаються при будь-якій дієті.

Калорійність 100 г кабачків – 24-26 ккал, а 100 г цукіні – 17-20 ккал.

Плоди не викликають алергії, тому показані для першого дитячого прикорму, а також вагітним. Їх рекомендують включати в раціон при захворюванні печінки, нирок, жовчного міхура, серця, кровоносної системи.

Овочі створюють хорошу профілактику атеросклерозу і гіпертонії. Їх регулярне вживання покращує зір, стан зубів, структуру волосся і шкіри.

Зовнішній вигляд і смак

Перш за все, ці овочі відрізняються зовнішнім виглядом. Цукіні володіє зеленою шкіркою з темними смужками (або без них), але може бути і жовтуватим. Його побратим зазвичай блідо-зелений і значно світліший.

За розміром кабачок може зрівнятися з хорошою гарбузом, якщо йому дозволяють дозріти і перезреть. Він володіє тонкою і ніжною шкіркою. М`якоть має більшу щільність.

У цукіні більш жорстка шкірка, а м`якоть соковита і ніжна, плід не перевищують 25 см в довжину, а зривати їх рекомендують ще раніше – коли вони досягають 15-18 см. До того ж виглядає він вельми витончено, а його побратим відрізняється більш округлої формою.

Обидва вони схожі на смак, але, а кабачкова – Насіння першого – дрібні, що дозволяє не вибирати їх при готуванні. Кабачкові насіння набагато більші, що особливо видно в дозрів плодах.

Агротехніка

Відмінностей у вирощуванні культур немає

По частині вирощування між цукіні і кабачками особливої ​​різниці немає – робити доведеться один і той же. Обидва види теплолюбні, вважають за краще родючий грунт, потребують рясного поливу і хорошому освітленні. Погубити їх можуть раптові заморозки, кислі грунти і брак світла.

Однак є і невеликі відмінності, які потрібно знати городникам:

  • Плоди у цукіні маленькі і компактні. Тому на відстані між кущами можна заощадити. Втім, для кабачків можна зробити те ж саме, якщо Ви будете зривати їх молоденькими. Але якщо плануєте залишити плоди для повного дозрівання, відстань між лунками має бути не менше метра.
  • Обидва овоча люблять тепло. Для кабачка прийнятна температура 20-25 ° С, а для цукіні – 22-25 ° С. При зниженні на кілька градусів перші зійдуть швидше, а другі будуть відставати в рості. Тому їм не завадить додатковий прогрів грунту – їх можна садити на високих грядках або на купах з великим вмістом компосту.
  • Цукіні відрізняється тим, що дозріває швидше. На 8-й день визрівання його вже можна зривати. У будь-якому випадку, плоди не повинні переростати розмір 15-17 см. Молоді кабачки збирають по досягненню ними 15-20 см, а екземпляри для зберігання або насіння залишають в городі до повного дозрівання.
  • Якщо порівнювати цукіні і кабачок однакового розміру, то лежкість першого буде кращою – він може зберігатися тиждень в прохолодному і провітрюваному приміщенні. Молодий кабачок пролежить всього лише кілька днів, але повністю дозрів може зберігатися місяцями.

як вживати

Основна різниця в тому, що цукіні можна споживати в їжу сирими разом з шкіркою. Їх додають в салати або їдять індивідуально, подрібнюючи на тертці. В іншому ж способи приготування для обох плодів однакові: їх можна смажити, тушкувати, відварювати, маринувати, запікати. Ці овочі відмінно поєднуються з більшістю продуктів і здатні додати корисності будь-якої страви.

Що стосується повністю дозрів і перезрілих кабачків – вони не так смачні в смаженому і запеченому вигляді, але цілком підходять для приготування ікри. При цьому їх жорстку шкірку потрібно зрізати, а великі зернятка – вибирати.

Крім того, в їжу вживають сушені насіння кабачків, а також квіточки цукіні (наприклад, підсмажені в паніровці).

висновок

Кабачки і цукіні – близькі родичі з дуже схожими властивостями і характеристиками. Особливості та відмінності цукіні стосуються його зовнішнього вигляду, смаку, термінів дозрівання і способів споживання. Він більше підходить для приготування різноманітних страв, але його не можна зберігати довго, як повністю дозріли кабачки.

Кабачок та цукіні. Чим відрізняються найпопулярніші літні овочі

Кабачки бувають як білі, так і зелені. Незважаючи на те, що і кабачок, і цукіні досить популярні в нашій країні, багато хто досі думає, що це один овоч.

Нині триває сезон кабачків. Цей овоч дуже популярний у нашій країні, він росте практично на кожному городі. Кабачок відноситься до сімейства гарбузових і має так званого італійського брата – цукіні. Незважаючи на те, що ці два овочі зовні схожі, вони таки мають певні відмінності, про які ми розповімо нижче.

Чим відрізняються кабачок та цукіні один від одного

Шкірка, колір та текстура

У кабачка шкірка товста, груба і світла, а в цукіні ніжна, тонка і темна. Кабачки можуть бути білі, жовті, світло-зелені, а цукіні завжди мають лише темно-зелений колір. Кабачок росте на великому розгонистому кущі, утворюючи довгі пагони з дрібним листям і квітами. У цукіні компактний кущ з великим і пофарбованим у насичений колір листям.

Розмір

Кабачок, при правильному догляді, може зрости до 40 см, а цукіні, лише до 25 см завдовжки. Що стосується насіння, то у кабачка вони великі, а у цукіні майже непомітні.

Калорійність

Цукіні – дієтичний овоч, кількість калорій якого становить лише 17 ккал, у кабачків – 24 ккал на 100 грам продукту. Обидва овочі містять вітаміни В1, В2, В6, РР, С, каротин, залізо та калій. Варто знати, що цукіні містить більше вітаміну С. Крім того, цукіні можуть довго зберігатися і не втрачати свій первозданний смак, а ось кабачок зберігається погано, і швидко втрачає смак.

Про автора

admin administrator