Які комахи їдять кропиву

Авторadmin

Які комахи їдять кропиву

Тварини, які їдять комах – 15 прикладів і цікавинок!

Файл комахоїдні тварини або ентомофаги Вони засновують свій раціон або його частину на споживанні комах, тобто дрібних безхребетних. Існує велика різноманітність тварин, які харчуються комахами, починаючи від земноводних і закінчуючи ссавцями, які отримують від них важливе джерело білка тваринного походження.

У цій статті Better-Pets.net ми детально розповімо про те, що таке тварини, які поїдають комах і ми покажемо вам 15 прикладів, розповідаючи про їх морфологію чи цікавинки серед інших. Продовжуйте читати!

Як називаються тварини, які їдять комах?

Як ми вже говорили вам у вступі, тварин, які їдять комах, називають комахоїдні або ентомофаги. Комахи, як живі істоти, являють собою джерело білка, тому варто запитати: чи тварини, які поїдають комах, є хижими? Так, це слушне міркування, хоча доцільно назвати їх словами, які ми вже згадували.

Існує кілька видів, які включають комах у свій раціон, будь то основа дієти, добавка чи ексклюзивна їжа. період розмноження. У цьому сенсі вони є важливою ланкою у розвитку екосистем, оскільки є багатим джерелом білка.

Можна знайти тварин, які їдять комах, серед яких ми виділяємо ссавці, амфібії, птахи, павукоподібні, плазуни та інші комахи. Завдяки цьому кожен вид розробив різні механізми, які дозволяють йому ловити цю дрібну здобич. Птахи, наприклад, мають дзьоб, пристосований для вилучення комах із землі або стовбурів дерев. Амфібії, з іншого боку, мають липкі язики, які полегшують завдання полювання на них, а самі комахи -ентомофаги мають різні способи захоплення своїх побратимів у тваринному світі, навіть тих, що належать до одного виду.

Якщо вам цікаво дізнатися цікавинки про ці ентомофаги, ми наводимо наступні приклади тварин, які їдять комах.

1. Мурахоїд

Мурахоїдами називають кілька видів, що належать до підряду вермилюнг. Вони характеризуються розмірами 2 метри, включаючи довжину хвоста, і вагою 40 кілограмів. Шерсть товста, жорстка і має різні кольори сірого, пісочного та чорного.

Мурахоїди вони харчуються мурахами і термітами. Для цього у них довгий циліндричний язик, яким вони вводять його в схованки цих комах. Мурахи та терміти прилипають до язика, і таким чином ведмідь може їх з’їсти.

2. Броненосець

Броненосці належать до сімейства Dasypodidae і є ще однією твариною, що поїдає комах. Це плацентарні ссавці, які відрізняються оболонкою, що складається з зіставлених пластин, і довгим, майже лисим хвостом, подібним до щурів. Броненосці їдять комах, але це не єдиний елемент їхньої ідеї, оскільки він є одним із тварин, які харчуються комахами та рослинами, на додаток до споживання падалі.

3. Зірконосний родимок

Файл зірчастий родимок (Condylura cristata) – ссавець, що мешкає в Північній Америці. Його основна характеристика – морда, утворена 22 щупальцями, що складають найважливіший орган «зору» крота, оскільки він використовує їх, щоб орієнтуватися в темряві тунелів, які він населяє. Цей вид харчується комах, хробаків, молюсків, оскільки окрім того, що він знаходить свою здобич на землі, він також є плавцем.

4. Гекони

Гекони, також звані геконами, є сауропсиди з лускою, що населяє теплі регіони по всьому світу. Вони також є тваринами, які їдять комах. Вони мають тіло з великими очима, сплюснуту голову та багато кольорів, які змінюються залежно від місцевості, де вони живуть. Раціон виду дуже різноманітний: він харчується комах, багатоніжок, членистоногих та павукоподібних, але він також здатний полювати на дрібних птахів і ящірок, на додаток до того, що вдається до канібалізму, якщо бракує їжі.

5. Звичайний гекон

Звичайний гекон (Мавританська Тарентола) це є рептилія що населяє міста, що оточують Середземне море. Вони характеризуються розмірами близько 15 сантиметрів і мають легко маскувальні кольори, такі як сірий, пісочний і світло -коричневий, а також мають конічні горбки, які виступають з тіла. Це тварина з нічні звички що пожирає всіх видів комах. Однак в умовах нестачі їжі вони здатні пожирати дрібних геконів та інших ящірок.

6. Совинка

Файл Афінська ніктуя або маленька сова – це а Raptor Батьківщина Європи та Африки. Він досягає всього 25 сантиметрів і має коричневе або каштанове оперення з білими ділянками. У давнину це був символ грецької богині Афіни, хоча його часто приймають за сову. Сови їдять великих комах, але вони також полюють на дрібних гризунів, черв’яків та птахів.

7. Індіана кажан

Файл Індіана кажан (Myotis sodalis) – вид, який зустрічається лише в деяких штатах Північної Америки. Досягає до 60 міліметрів і важить від 5 до 11 грам. У нього коротка і пухнаста шерсть сірувато -коричневого кольору для спини, але чорна на спині. Це нічна тварина, яка харчується кількома комахами молі, жуки та інші безхребетні політ. Кажан Індіана здатний споживати до половини своєї ваги щоночі.

8. Жаба звичайна

Файл Bufo bufo або звичайна жаба Це ануранове земноводне, яке мешкає в болотах, струмках та інших вологих місцях проживання Європи та Північної Азії. Його звички є нічними, і для нього характерна поява, яка викликала страх у минулому, коли його вважали злим присутністю: темна шкіра, червонуваті очі та безліч бородавок або горбків, які виступають з тіла. Звичайна жаба – ще одна з тварин, які їдять комаходнак він також здатний полювати дрібні ссавці, як гризуни.

9. Богомол

БогомолБогомол) – комаха, поширена в Азії, Європі, Африці та деяких районах Північної Америки. Заходи навколо 5 сантиметрів і він відрізняється великими очима та двома подовженими передніми ніжками, що нагадують леза. Богомол зазвичай харчується іншими комахами, але також може полювати на жаб, дрібних птахів, ящірок та гризунів. Крім того, самки звикли пожирати самця після шлюбного ритуалу.

10. Сонечко

Існує понад 4500 видів сонечок, під назвою яких знаходяться різні види комахи -колеоптери які поширюються по всьому світу. Вони представлені різними кольорами, найпоширенішим є поєднання червоного з чорними плямами, однак також можна знайти види з жовтими, оранжевими і навіть білими крилами. Сонечко – одна з тварин, які їдять комах, наприклад попелиця, борошнистий червець, мухи та кліщі. Завдяки цьому його використовують як біологічну боротьбу зі шкідниками.

11. Місячний щур

Ще один приклад тварин, що поїдають комах у Росії місячний щур (Echinosorex gymnura) – гризун розміром до 460 міліметрів і має біле або чорне хутро. Вид має виражений статевий диморфізм, оскільки самки більші за самців. Раціон місячного щура різноманітний, він харчується обома комах подібно до фруктові та водні хребетні, як риба.

12. Тенрек із веб-ногами

Файл мережевий тенрек (Limnogale mergulus) – ссавець, який живе у водному середовищі на острові Мадагаскар. Його розмір становить близько 40 сантиметрів і важить до 60 грамів. Червоний список МСОП вважає його вразливим видом, оскільки йому загрожує вплив сільського господарства на його середовище проживання, на додаток до погіршення водного середовища в результаті рибальства. Цей ссавець харчується комах, але і приймати всередину Річкові краби.

13. Сіра мухоловка

Файл сіра мухоловка (Muscicapa striata) це є співуча пташка що населяє міста та пасовища Європи та Африки. Він досягає всього 25 сантиметрів у висоту і характеризується світло -коричневим оперенням з білим черевцем. Це перелітний птах, який гніздиться в період з травня по серпень. Мухоловка входить до числа тварин, які харчуються комахами та рослинами. Хоча його раціон в основному складається з колеоптерів та двокрилих, він також споживає бузину.

14. Бабка

Під назвою бабок включено кілька видів палеопатерові комахи, це означає, що вони не здатні зібрати крила навколо живота. На додаток до цього, вони мають подовжене і тонке тіло з багатогранними очима, які сприймають те, що відбувається в діапазоні 360 градусів. Бабки – це комахи, які харчуються іншими комахами. Основою їх раціону є споживання мухи, метелики та метелики.

15. Цукровий планер

Остання з тварин, що поїдають комах, яку ми вам покажемо,-це цукор планера (Petaurus breviceps), нічний ссавець, що мешкає в лісах Австралії, Нової Гвінеї, Індонезії та Тасманії. Він характеризується розмірами всього 20 сантиметрів і вагою від 130 до 160 грамів. Це всеїдна тварина, яка харчується нектар, комахи, птахи та дрібні ссавці.

В даний час деякі люди задаються питанням, чи правильно мати цукровий планер в якості домашньої тварини, однак з Better-Pets.net ми попереджаємо про це, тому що не слід вважати домашнім улюбленцем ні в якому разі.

Якщо ви хочете прочитати більше статей, подібних до Тварини, які їдять комах – приклади та цікавинки, ми рекомендуємо вам увійти в наш розділ “Цікавості” про тваринний світ.

  • Керр Каспер, Джулі (2007). “6. Значення тварин”. Тварини: Істоти, які бродять по планеті. Видавництво інформаційної бази.
  • Родрігес-Нор’єга, Лусія (2006). “Намагається підірвати хибну віру: особистість птаха Афіни”. Студіум 12: 103-111.
  • Фокс, Д. (1999). “Echinosorex gymnura”. Павутина різноманітності тварин. Університет штату Мічиган. Див .: https://animaldiversity.org/site/accounts/information/Echinosorex_gymnura.html
  • “Тенрек із веб-ногами”. Червоний список МСОП. Консультація: https://www.iucnredlist.org/species/11979/97189690
  • Ван, Джейн (2008). «Політ бабки». Фізика сьогодні 61 (10). Див .: http://dragonfly.tam.cornell.edu/publications/2008_Dragonfly_flight.pdf

Комахи і їх взаємодія з рослинами

Комахи необхідні нашій планеті. І перш за все вони потрібні рослинам, багато з яких просто не могли б розмножуватися без комах, їх запилюють. А адже рослини виробляють кисень, крім того, їх вживають в їжу і тварини, і людина.

Звичайно, багато рослин запилюються і птахами, проте деякі з них влаштовані так, що їх можуть запилювати тільки комахи. У той же час не треба забувати про те, що серед крилатих істот є і шкідники.

Як влаштований квітка

Квітка – це розташований на стеблі орган розмноження покритонасінних рослин. Його будова ідеально підходить для запилення за допомогою комах. Зовні квітка захищають зелені чашолистки, а ближче до центру – віночок із пелюстків. Усередині віночка знаходяться тичинки, а в самому центрі – товкач. Тичинки – це чоловічі частини квітки, а товкач – жіноча. Він складається з зав’язі, стовпчика і рильця. Тичинки виробляють пилок, та потрапляє в зав’язь, де і відбувається запліднення. Існують квітки і з одними тичинками або одними маточки. Ось тут якраз і необхідні комахи. Вони переносять пилок з чоловічого квітки на жіночий і таким чином запліднюють його.

Орхідеї в першу чергу цінуються за свою красу. Квіти у них можуть бути поодинокими або зібраними в суцвіття. Тичинки зазвичай зростаються між собою і з товкачем в одну колонку. А один з шести пелюсток відрізняється від інших і називається губою. Губа у кожного виду і сорту орхідеї буває самого різного кольору, з незвичайними візерунками і цятками. Саме цей пелюстка приваблює комах, які його запилюють. Є серед орхідей і такі види, які може запилювати тільки один вид комах, а ці комахи, в свою чергу, можуть запилювати тільки один вид орхідей. Така співпраця, коли два живих організму не можуть існувати одне без одного, називається симбіозом.

Комахи-шкідники

Комахи не завжди допомагають рослинам розмножуватися, часто вони їм і шкодять. Так, деякі комахи відкладають яйця в м’якоть листя і висмоктують клітинний сік, чому рослина хворіє і чахне. Наприклад, так роблять трипси, личинки яких розвиваються на орхідеї, рисі та інших видах рослин.

Рослини проти комах

Комахи щодня полюють на інших комах, харчуються солодким нектаром квітів і п’ють крапельки роси. Але іноді вони виявляються в пастках – ловчих листі, схожих на квіти, які належать хижим представникам флори – рослинного царства. Не всі рослини на Землі задовольняються лише вуглецем з повітря і водою і мінералами, що видобуваються з грунту. Є серед них і хижаки, які харчуються різними живими істотами – найчастіше комахами. Таких рослин налічується понад 630 видів. А пастки у них бувають різними. Це і глечики з кришечками, наповнені рідиною і всіяні ворсинками, і листя, змикаються над видобутком, як щелепи, і липкі листя, з яких вже не вирватися, і бульбашки, засмоктуючі жертву, як пилосос. А є й такі рослини, які не чекають, поки комар або муха попадеться в пастку, а полюють на них самі, якщо ті виявляються поблизу.

Росянки ростуть повсюдно. Листя у цих рослин можуть бути круглими або витягнутими в довжину. Але завжди зверху і по краях вони засаджені червоними залозистими волосками у вигляді головок на довгих стеблинках, що досягають в довжину 4-5 мм. Ці волоски виділяють клейку рідину у вигляді блискучих крапель, схожих на росу. Вони дуже чутливі, і коли комаха стосується листа, волоски згинаються і захоплюють його. Точніше, згинається сам лист. Росичка «полює» на мух, комарів і навіть на великих бабок.

Венерина мухоловка харчується павуками, іноді слимаками, але частіше за все мухами. Як же муха потрапляє в пастку? Спочатку вона відчуває запах, схожий на запах нектару, і сідає на край листа, який приймає за квітка. Під час того як муха поїдає смачні ласощі, вона зачіпає волоски на поверхні листа. Це сигнал для рослини – видобуток поруч. І над мухою тут же змикаються зубчасті краї листа. Після цього замість нектару рослина починає виділяти травний сік, і мусі вже нікуди дітися. Цікаво, що наукова назва мухоловки – «muscipula», тобто «мишоловка». Але для миші ця мухоловка все ж мала.

А ось тропічна рослина непентес цілком може виявитися справжньою мишоловкою, якщо виросте досить великим. Це ліана довжиною приблизно 10- 15 м. На її стеблі ростуть листя з вусиками, які використовуються рослиною для того, щоб зачепитися за опору, наприклад стовбур дерева іншої рослини. Лист ліани є невеличка посудина у формі чаші. У цих-то «судинах» і накопичується дощова вода, яку люблять пити мавпи, тому ця рослина прозвали «мавпячої чашкою». Крім того, в глечику завжди є рідина, що виділяється самим непентеса. У ній і тонуть комахи, а іноді навіть і щури! Адже вибратися з цієї хитрої пастки вони ніяк не можуть – при найменшому русі вона відразу ж зачиняються. Слід зазначити, що пастка ця далеко не крихітна – найбільший із знайдених «кувшинчиков» мав обсяг 1,5 л, що робить його найбільшим пасткою серед комахоїдних рослин.

Про автора

admin administrator