У гарбузі проросло насіння чи можна його їсти

Авторadmin

У гарбузі проросло насіння чи можна його їсти

Користь та шкода гарбуза: особливості цілющого овочу, норма споживання на день

У чому користь гарбуза для жінок та чоловіків, а також як його правильно вживати – дізнайтесь у матеріалі УНІАН.

Культуру почали вирощувати 5.5 – 8 тисяч років тому і вона швидко зайняла своє місце не тільки в кулінарії, але і в медицині. Гарбуз активно застосовували для приготування різних страв, на основі овоча робили лікувальні мазі. Гарбузове насіння так само, як і сам плід, неймовірно корисне. Вважалося, що гарбуз виводить з організму гельмінтів і має проносний ефект.

Докладно про те, скільки на день потрібно з’їдати гарбуза і як правильно його вживати – читайте далі в матеріалі.

Користь гарбуза – важливі нюанси

Необхідні організму речовини знаходяться в м’якоті, насінні і квітах. Концентрація каротинів в гарбузі в 5 разів вище, ніж в моркві. Вітамін А покращує зір, і вважається ефективним антиоксидантом. Також гарбуз містить вітаміни С, Е, К і майже все вітаміни групи В .

Високий вміст цинку виводить овоч в трійку лідерів по корисності. Відсутність крохмалю, холестерину і трансжирів – причина, по якій гарбуз ідеально підходить для тих людей, що худнуть. Калорійність – 22 ккал на 100 гр . Також він показаний людям з підвищеним тиском, так як зміцнює стінки судин.

Користь гарбуза для жінок і чоловіків

За допомогою осіннього овоча можна прискорити метаболізм і налагодити травні процеси в організмі. Гарбуз виводить з організму токсини і шлаки. Дієтологи переконані, що овоч необхідно включити в раціон людям з атеросклерозом, туберкульозом і подагрою. Також гарбуз зміцнює імунітет, покращує стан шкіри, має протинабряковий ефект.

Читайте також Рейтинг горіхів по корисності-скільки в день їх можна їсти Гарбуз містить калій, магній, клітковину і каротиноїди . Ці речовини нормалізують рівень холестерину. Благотворно овоч впливає і на стан шлунково-кишкового тракту, показаний при гастритах, виразковій хворобі. Насіння гарбуза вважається хорошим протигельмінтним засобом, лікують вугровий висип і лупу, можуть регулювати виділення шкірного сала.

Користь гарбуза для вагітних обумовлена її властивостями знижувати блювотний рефлекс.

Шкода гарбуза – кому не можна вживати

Лікарі вважають, що гарбуз протипоказаний людям, у яких спостерігаються:

  • захворювання шлунково-кишкового тракту;
  • запальні процеси в області печінки і нирок;
  • камені в жовчному міхурі і нирках;
  • цукровий діабет.

Незважаючи на низьку калорійність овоча, його краще не вживати літнім людям і маленьким дітям, так як він важко перетравлюється. Бувають випадки, коли гарбуз викликає здуття живота і послаблення стільця, тоді знижуйте частоту вживання і зменшуйте розмір порції. При індивідуальній непереносимості і алергії варто зовсім відмовитися від гарбуза.

Тим, хто вживає в їжу гарбузове насіння , дієтологи рекомендують звертати увагу на його калорійність – 560 ккал на 100 гр .

Вас також можуть зацікавити новини:

Вибухова користь: ось чому вам варто їсти гарбузове насіння

Про користь гарбузового насіння відомо вже давно – його часто використовують у народній медицині та вживають як перекус між прийомами їжі. Втім, останнім часом додати цей продукт до свого раціону почали радити й тренери та дієтологи.

Чому потрібно їсти гарбузове насіння

Насіння гарбуза просто незамінне для вегетаріанців – воно містить чимало корисних жирів. Проте можна додати його й у раціон з м’ясом, адже там є багато мікроелементів, що можуть збагатити щоденне харчування.

Зокрема, саме з гарбузового насіння ви можете отримати свою добову норму марганцю, міді, магнію, заліза, міді та цинку. Окрім того, у ньому є вітаміни А та Е і багато рослинного білка. Вам варто їсти більше гарбузового насіння, якщо ви маєте проблеми з нігтями та шкірою. Воно також має антивірусні та протигрибкові властивості.

Гарбузове насіння покращує стан шкіри / Фото Pexels

Корисним цей продукт буде і для профілактики діабету. Чоловікам насіння гарбуза може допомогти у лікуванні простатиту та покращити фертильність. Жінкам натомість радять вживати більше насіння для зменшення болю під час менструацій та пом’якшення симптомів менопаузи. Не шкодить насіння гарбуза і вагітним.

Допомагає цей корисний продукт і під час лікування анемії.

Споживання гарбузового насіння може бути профілактикою анемії чи додатковим способом під час лікування залізодефіцитної анемії медикаментами, бо якщо виявлена хвороба, лише їжею ситуацію не виправити,
– поділився Євген Клопотенко.

Щоб отримати максимальну користь від насіння гарбуза, його радять вживати сирим. Проте не завжди його легко знайти, тож у такому випадку можна їсти й вже смажений чи підсушений продукт. Окрім того, сире насіння дуже важко чистити.

Та будьте уважні, щоб не захопитися ним надто сильно. Насіння гарбуза досить калорійне, і за надмірного вживання може навіть нашкодити. Утриматися від нього варто людям, які хворіють на гастрит, виразку та підвищену кислотність.

Ідеальна кількість цього продукту на добу – від 30 до 60 грамів. Вживати його можна й окремо, і додавати у різні страви: салати, смузі чи вівсянку.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Про автора

admin administrator