У липні можна посадити

Авторadmin

У липні можна посадити

Що можна посадити на городі у липні, щоб встигнути зібрати врожай: секрети літнього посіву

Зазвичай на городі починають сіятись навесні, коли земля вже достатньо прогрілась, а висаджені в землю культури не промерзнуть і не захворіють. У липні городники звикли збирати перший врожай, втім експерти зазначають, що насправді у цей період також можна садовити в землю деякі культури. Розповідаємо про найпопулярніші овочі, які ви можете виростити, посадивши їх у липні.

Капуста

Якщо цю культуру ви хочете посадити у липні, то експерти рекомендують обирати ранні сорти, оскільки пізні не встигнуть дозріти й дати плоди, адже почнуться холоди. Втім, у першому випадку вам точно вдасться посмакувати молоду капусту восени. Перед посівом потрібно обробити посівний матеріал від шкідників і залишити його у теплій воді на декілька днів, яку потрібно змінювати кожного дня.

Городники розповіли, що посадити в липні, аби встигнути зібрати врожай до холодів

Горох

Експерти запевняють, що зелений горошок ви також можете виростити у власному городі, посіявши його у липні. Перед посівом, як і у випадку з капустою, насіння потрібно замочити у теплій воді. Крім того, городники радять не забувати про правильну дистанцію між культурою – мінімум 5 сантиметрів.

Редис

Таку культуру можна сіяти взагалі кожні два тижні. Попри те, що у липні світловий день поступово зменшується, це не завадить рослині потішити вас крупними та соковитими плодами. Втім, не забувайте, що вам потрібно контролювати баланс азоту в землі.

Що можна посадити в городі у липні, аби встигнути зібрати врожай до холодів

Морква і буряк

Ці популярні овочі також дадуть плоди, якщо посадити їх аж у липні. Не забудьте обробити насіння від різних шкідників перед посівом, а коли воно зійде, потрібно обов’язкового його прорвати. Взимку культура не потішить вас ані плодами, ані ростом, проте восени ви ще встигнете покуштувати овочі, вирощені на своїй грядці.

Що можна посадити у липні: список зелені, трав, овочів та багаторічних культур

Середина літа — час, коли городники та садівники збирають перші урожаї. До цього часу дозріває молода картопля, редиска, зелень, ягоди та ранні овочі. Також липень — гарний час, щоб засіяти свій город зеленню, травами, овочами, бобовими та багаторічними культурами. Так до вересня можна отримати ще один врожай.

Пропонуємо дізнатися, які культури можна посадити у липні.

Які особливості висаджування овочів у липні

У другому місяці літа можна висадити безліч культур, проте є особливості. Зокрема, через спеку рослини дуже страждають від нестачі вологи, а тому перед посівом, посадкою слід добре полити водою борозни.

Досвідчені городники також рекомендують:

  • садити сорти гібридної форми, ранні або ультраранні;
  • дотримуватися сівозміни;
  • перед посадкою слід прибрати бур’яни, очистити ґрунт, підпушити та внести добриво;
  • перед посівом варто внести в ґрунт відро перепрілого перегною та 1 ст. л. нітрофоски на 1 кв. м. чи будь-яке комплексне мінеральне добриво.

Що можна садити у липні 2023: зелень та салати

Липень ідеально підходить для однорічних культур, зелені та салатів. У другий місяць літа можна сміливо саджати:

  • браго (огіркова трава) — варто саджати не під прямими сонячними променями, а у напівтіні;
  • кріп — насіння кропу має міцну оболонку, тому його краще замочити перед висіванням. Також його варто поливати, щоб він був зеленим та соковитим;
  • петрушка;
  • цибуля-порей;
  • крес-салат — зелень цього салату з’являється вже за 2 тижні після висівання;
  • листовий салат — після сходження паростків, листовий салат обов’язково потрібно прорідити;
  • шпинат — насіння треба замочити у воді перед посівом. Вже за два тижні урожай шпинату буде готовий до збору;
  • рукола — головне підготувати грядку та покласти чимало добрива.

Посів багаторічних культур у липні

З багаторічних культур можна сіяти цибулю, батун, шніт, щавель та ревінь. Також у липні можна сіяти насіння майже всіх квітів.

Садівники радять звернути увагу на такі багаторічні квіти:

  • флокси;
  • дельфініум;
  • айстри;
  • ромашка;
  • мальва;
  • гвоздика-піщанка;
  • піретрум.

Які овочі можна садити у липні

У липні можна садити багато овочів. Тоді урожай буде готовий до збору вже восени.

Садівники та городники вважають, наступні культури слід посадити у другий місяць літа:

  • редис — ґрунт має бути збагачений азотом, найкраще саджати на місце викопаної молодої картоплі;
  • дайкон — у жовтні можна зібрати гарний урожай, який зберігатиметься до березня;
  • ріпа — ґрунт для ріпи повинен бути вологий, інакше вона виросте дрібна і гірка;
  • буряк — швидко росте на вузьких грядках, а скоротити термін дозрівання допоможе висаджування розсади;
  • капуста (білокачанна, пекінська, броколі).

Що можна посадити на городі у липні: бобові культури

Липень — ідеальний період для бобових культур, урожай можна буде зібрати восени та зробити запаси на зиму. Можна посадити:

Ці культури холодостійкі та швидко дозрівають. Важливо перед висіванням замочити насіння цих культур на 10-12 годин. А грядку під бобові потрібно добре полити.

Раніше ми повідомляли, як правильно і як часто поливати огірки, щоб отримати не лише гарний врожай, але й подовжити плодоношення.

Нагадаємо, ми розповідали, чим та як слід поливати моркву, щоб зібрати багатий урожай — простий та бюджетний секрет.

Що можна посадити в городі в середині липня: 7 вдалих рослин

Які культури садять в липні і чому не варто розслаблятися на другому місяці літа – дізнайтеся в матеріалі УНІАН.

Липень – екватор літа і, незважаючи на те, що головні городні роботи проводяться навесні, зараз все ще можна висадити кілька рослин і зібрати з них урожай. УНІАН розповість, що можна посадити в городі в середині липня і як правильно це робити.

Раніше ми складали докладний місячний посівний календар на липень 2022, щоб ви вибрали вдалі дати для роботи в саду.

Що можна посадити в городі в кінці липня і в середині

У другому місяці літа можна висадити безліч культур – в основному, це зелень і салатні овочі. Для таких цілей ідеально підходять грядки, що звільнилися від колишніх посадок. Також городники висаджують рослини, урожай з яких потрібно буде збирати восени.

Салат-латук, крес-салат і рукола

Такі салатні овочі можна висаджувати все літо – дозрівають вони швидко і дають регулярний урожай. Ці культури холодостійкі, тому засівати насінням грунт городники починають вже з весни, а потім кожні два тижні повторюють процедуру, щоб регулярно мати свіжу зелень до столу. Враховуйте, що серед різноманіття салатів все-таки є весняні, літні та осінні сорти. Літні вимагають висадки в добре зволожений грунт і регулярного поливу, інакше рослини будуть гірчити на смак.

Його висаджують також з ранньої весни, а потім кожні 10-15 днів до самої осені. Грунт для посадки кропу повинен бути добре розпушений, а також розташовуватися під прямими сонячними променями. Найкраще насіння кропу замочити перед посадкою на 2-3 дні в гарячій воді, тоді перші сходи з’являться швидко. Якщо цього не робити, то розвиток рослини відбудеться на 13-18 добу після посадки.

Дана культура також дуже лояльна до температур – як тільки з землі сходить останній сніг, її вже можна висаджувати на городі. Крім того, шпинат сумісний майже з усіма іншими рослинами, тому він буде відмінним варіантом для висадки в міжряддя. З березня по липень шпинат сіють для використання зрілого листя, до середини серпня – заради молодого. У липні найкраще вибирати сорти, стійкі до стеблування, а висівати їх з інтервалом в 20-30 днів.

Насіння цього овоча можна сіяти весь липень – тільки варто вибрати правильний сорт:

  • ранні – 45-60 днів від сходів до технічної стиглості;
  • середні – від 60 до 90 днів;
  • пізні – більше 90 днів.

Городники, які планують використовувати ріпу влітку, висівають її навесні, а ось урожай з насіння, посадженого в липні, можна буде зібрати ближче до осені і заготовити на зиму.

Досвідчені садівники кажуть, що буряк найкраще сіяти тричі за сезон: навесні – для літнього споживання; в червні – для отримання великих коренеплодів, призначених для зимового зберігання, і в липні, щоб мати молодий буряк восени. Найбільш оптимальний варіант – вирощування буряка через розсаду, тоді перші сходи ви побачите швидше, ніж при будь-якому іншому методі.

У липні можна повторно висадити ранньостиглу квасолю, якщо вам потрібні не боби, а стручки. Навіть якщо раптом погода зміниться і врожаю ви не отримаєте, то гірше городу від цієї посадки не буде, адже квасоля – відмінний сидерат.

Ранні сорти білокачанної капусти – ще один варіант для ваших порожніх грядок. Якщо у вас вже є середньостиглі і пізні сорти, то висаджувати ранні немає сенсу, але в разі, коли з пізніми сортами не склалося – цілком можна висадити літню розсаду. Термін її дозрівання – 50-55 днів.

Броколі – ще одна культура, яку активно висаджують в липні. Головне – не відкладати цей момент і встигнути до середини місяця. Тоді капуста витримає осінні заморозки і буде плодоносити до жовтня.

Також в липні можна висадити пекінську капусту , термін дозрівання якої дуже короткий – 50-60 днів. Це допоможе вам отримати урожай двічі за сезон, але якщо хочете вирощувати пекінську капусту, враховуйте її чутливість до світлового дня. Якщо день короткий – 12-14 годин, то відбувається зростання листя і зав’язування качана. При більш тривалому освітленні – 16-18 годин – починається необоротне формування квітконосу і, як наслідок, повністю втрачається урожай.

Садівники і городники вважають, що висаджувати пекінську капусту потрібно не раніше 15 липня.

Вас також можуть зацікавити новини:

Про автора

admin administrator