У якому морі знаходиться Мадагаскар

Авторadmin

У якому морі знаходиться Мадагаскар

Карта Мадагаскару з містами

Четвертий за величиною острів у світі, Мадагаскар є досить розвиненою країною.

А ось з дорогами йому не надто пощастило. Це, втім, на краще, адже тут безліч заповідників. Так що вам знадобиться найдокладніша карта Мадагаскару, щоб без проблем об’їздити хоча б частину з них.

Невеликі нетуристичні міста, національні та приватні парки, широке узбережжя вимагають серйозної підготовки подорожі. Запасіться картою Мадагаскару, і вам буде набагато простіше мандрувати.

Основні дороги країни в непоганому стані, асфальтовані та доглянуті. Між маленькими містами значно більше ґрунтовок. Мадагаскар цікавіше досліджувати в деталях, так що заведіть звичку брати з собою карту країни всюди, куди ви вирушаєте.

Острів Мадагаскар — опис і характеристика

Мадагаскар – великий острів, розташований в Індійському океані, біля південно-східного берега Африки. Відділяється від неї довжелезною Мозамбікською протокою. Всю територію острова займає країна Мадагаскар.

Опис Мадагаскару

Острів має дуже значні розміри – близько 1600 км в довжину, і близько 600 км в ширину. Загальна його площа складає 587 тисяч км2 – це четвертий за розмірами острів в світі.

Рельєф Мадагаскару є гірським. У центральній його частині знаходиться велике плато, а на заході і півночі – гірські масиви і ланцюги (тут видобуваються золото, мідь і залізо). Найвища точка острова – 2876 метрів (вулкан Марумукутру).

Варто відзначити, що велика частина гір сконцентрована на пристойному видаленні від берегів. А ось прибережні райони (до декількох десятків кілометрів) володіють не дуже великими висотами, що й зрозуміло – острів же. Східна частина Мадагаскару і зовсім представляє з себе низинну рівнину.

Цікаві факти про Мадагаскарі

Цікаво, що 80% тварин і рослин, що знаходяться тут, існують лише на Мадагаскарі. Тобто, тваринний і рослинний світ острова є на 80% унікальними. Через це Мадагаскар жартома називають маленьким континентом.

Також цікаво, що видове різноманіття тварин і рослин на острові дуже велике. Тут є близько 5% видів, що існують на Землі.

✅Доповідь про острів Мадагаскар

Острів Мадагаскар знаходиться біля східних берегів Африки в Індійському океані. Мозамбіцька протока відділяє Мадагаскар від материка. Простягнувся острів з півночі на південь на 1600 км, зі сходу на захід – 570 км.

Найвищою точкою острова є згаслий вулкан Марумукутру, він знаходиться в гірському масиві Царатанана на півночі острова. Високогірне плато Анджафі – центр Мадагаскару, яке полого спускається на захід і обривається до низу узбережжя в східній частині острова. Держава Мадагаскар складають розташовані по сусідству більш дрібні острови:

  • Нусі-Бе.
  • Нусі-Вау.
  • Нусі-Вуруна.
  • Нусі-Міціу.
  • Іль-Сент-Марі.
  • Нусі-Мангабе.

Узбережжя в західній та північно-західній частині порізано дрібними бухтами, які зручні для судноплавства, проте підступи до них ускладнюють коралові рифи. Рельєф острова різноманітний, але більшу частину складають гористі форми. У центрі острова розташоване нагір’я з безліччю річок, долин, пагорбів, а також з вимерлими вулканами і горами.

На сході збереглися залишки лісу, західна частина острова своїми рівнинами спускається до Мозамбікського протоки, на півдні переважають пустелі. Більш висока гірська місцевість в північній частині Мадагаскару, яка має назву Антсіранана.

В її долинах вирощують тропічні культури, а велика військово-морська база країни – природна гавань Антсіранана. Багатим сільськогосподарським районом є Махаджанга, де вирощують тютюн, бавовна, рис.

Тут знаходиться однойменний порт країни. Мінеральними ресурсами багатий більш посушливий район – Толіаре. У східній частині Мадагаскару переважає вологий, дуже жаркий клімат.

У цьому регіоні виробляють такі тропічні культури як:

У долинах вирощують рис. Тут також розташований найбільший порт країни – Тоамасіна і розташований адміністративний і культурний центр, столиця держави – Антананаріву.

Клімат острова Мадагаскар характеризується трьома кліматичними поясами: тропічним мусонним на східному узбережжі, морським помірним в центральній частині і посушливим в пустелі.

Середньомісячна температура становить від + 13 °С до + 30 °С. Річна норма опадів – 350 см на півдні узбережжя, 140 см в центральному нагір’ї і 32 см ближче до кордону з пустелею.

Що ми дізналися?

  1. Географічне розташування: Мадагаскар – це четвертий за величиною острів у світі, розташований у Індійському океані, на схід від південно-східного узбережжя Африки.
  2. Унікальна флора та фауна: Близько 90% видів флори та фауни Мадагаскару є ендемічними, тобто вони не зустрічаються більше ніде у світі. Серед них – лемури, баобаби та численні види орхідей.
  3. Клімат: Клімат Мадагаскару варіюється від тропічного на узбережжі до помірного у внутрішніх гірських районах. Острів також відомий сезонними дощами та циклонами.
  4. Історія населення: Перші люди прибули на Мадагаскар приблизно 2000 років тому з Південно-Східної Азії, що зумовило унікальний культурний та етнічний склад населення острова.
  5. Мова та культура: Офіційні мови Мадагаскару – малагасійська та французька. Острів має багату культурну спадщину, що включає традиційну музику, танці, мистецтво та кулінарію.
  6. Економіка: Економіка Мадагаскару базується на сільському господарстві, текстильній промисловості, туризмі та видобутку мінеральних ресурсів, включаючи дорогоцінні камені, графіт та ваніль.
  7. Загрози для довкілля: Мадагаскар зіткнувся з серйозними екологічними проблемами, включаючи вирубку лісів, ерозію ґрунтів, загрозу біорізноманіттю через втручання людини та зміну клімату.
  8. Зусилля з охорони природи: Міжнародні та місцеві організації активно працюють над збереженням унікальних екосистем Мадагаскару через створення національних парків та заповідників.

Висновок

Мадагаскар – це острів унікальної природи, багатої культури та складної історії. Його унікальні екосистеми є домом для видів, які не зустрічаються більше ніде на планеті, підкреслюючи важливість зусиль з охорони природи. Попри екологічні виклики, з якими стикається острів, збереження його неповторної флори та фауни залишається пріоритетом для міжнародної спільноти.

Мадагаскар продовжує захоплювати своєю красою, викликаючи захоплення та наголошуючи на необхідності відповідального ставлення до природних ресурсів та культурної спадщини.

Про автора

admin administrator