У яку пору року комбайни прибирають хліб

Авторadmin

У яку пору року комбайни прибирають хліб

1947–2022 рр. – самохідні комбайни

Поява самохідного кормозбирального комбайна змінила уявлення світу про збір урожаю. Сьогодні комбайни John Deere забезпечують жнива більше ніж половини зернових культур у світі. Історія їхнього успіху – від моделі 55 до серії X – це історія технічних інновацій і високоякісної підтримки клієнтів у мережі професійних дилерів.

1947 рік – початок

Модель John Deere 55 була попередником сьогоднішніх комбайнів. Водійське місце по центру розташовувалося високо вгорі, завдяки чому було добре видно прийомну камеру молотарки та жатку. Двигун був розташований близько до задніх коліс позаду водія. Зерновий бункер був розташований близько до переднього мосту для забезпечення більшої стабільності, а додаткова вага на передньому мосту посилювала тягу, завдяки чому задні колеса звільнялися для маневрування. Можливість збору 1,6 га/год (12 га/год у серії X) трансформувала продуктивність.

1970 рік – причіпна жатка QuickTach

У минулому жатки були вбудовані в прийомну камеру молотарки, а їх установлення могло тривати понад годину. Комбайн вирушав до поля з приєднаною жаткою, а тому його ширина становила 2,55 м у Європі. Система QuickTach, яку було представлено в комбайнах 3300-7700, давала змогу чіпляти жатку за комбайном і встановлювати її вже на полі лише за кілька хвилин. Це дозволило використовувати ширші моделі з більшою продуктивністю, завдяки чому продуктивність комбайнів подвоїлася протягом наступних 10 років.

1982 рік – вбудована кабіна серії 1000

Перші кабіни почали з’являтись у 1960-х як додаткова можливість. Вони мали дуже базову конструкцію, що давала водієві змогу сховатися подалі від пилу, але були шумними та максимально некомфортними в спеку. Лише в 1982 році в серії 1000 з’явилася кабіна в її сьогоднішньому розумінні. Вона була тихішою та мала кращу конструкцію. У ній було встановлено систему кондиціонування повітря, а протягом наступних років – додаткові електронні системи.

1996 рік – прототип приймача StarFire

У середині 1990-х компанія John Deere почала співпрацювати з Лабораторією реактивного руху NASA, щоб розробити систему позиціонування для комбайна. Це потребувало інвестицій у мережу наземних референсних станцій для виправлення сигналу супутника через помилки, що були спричинені іоносферою й іншими явищами. Цей прототип, відомий як Green Eggs and Ham, дав змогу в 1998 році запустити першу систему StarFire з точністю 30 см. Найновіша версія приймача StarFire 7000 тепер забезпечує точність відстеження до 2,5 см.

Перший український комбайн випустили на заводі “Комунар” 85 років тому

85 років тому цього дня на Запорізькому заводі “Комунар” випущено перший український комбайн.

18 вересня 1929 року на Запорізькому заводі “Комунар” випустили перший український зернозбиральний комбайн.

Випуск комбайну здійснили завдяки праці колективу з 15-ти молодих інженерів, яких очолював професор Андрій Овер’янович Василенко.

Цей колектив утворили за розпорядженням наркому важкого машинобудування.

Професор Андрій Овер’янович Василенко був українським вченим у галузях сільськогосподарського машинобудування та сільськогосподарської (землеробської) механіки, академіком Академії наук УРСР, доктором сільськогосподарських та технічних наук, лауреатом Державної премії СРСР.

До початку 1930 року завод “Комунар” випустив 10 комбайнів, а до кінця 1930 року — 347. До початку війни завод виробив 96 тисяч комбайнів.

Завдяки тому, що було налагоджено власне виробництво комбайнів і вже не потребувався експорт комбайнів США, вже до 1935 року у зернових радгоспах зернозбиральними комбайнами прибиралося 97,1% усіх площ.

Про компанію

У більшості матеріалів, в яких описані витоки появи комбайнів, згадується перший патент, який був отриманий в Америці в 1928 році, або ж запатентований перший комбайн 1836 року також у США. Однак, якщо копнути глибше, передісторія виявляється досить цікавою.

Нове – це удосконалене старе

Під час колонізації Австралії у теплому сухому кліматі збирання врожаю з пересохшим колосом традиційними способами виявилося нездійсненним. Це змусило уми думати. Винайдена в 1843 роки машина Джона Рідлі отримала закритий бітер з приводом від коліс. Нова жниварка відповідала за виконання опцій комбайна – левова частка зерна була обмолочена і потрібно було тільки вирішити питання його відділення.

Через сорок років, Х’ю Віктор Маккей винайшов свій особистий очісуючий комбайн з унікальною в своєму роді конструкцією. Створена ним торгова марка використовувалася до 1950 року. За один день ця машина була здатна прибрати до 40,5 га, перевершити її за питомими витратами ні у кого до цих пір так і не вийшло.

Очісуюча жниварка була першою вдалою розробкою, створеною для механізації сільгоспдіяльності.

Зародження класики

Спершу в жниварках застосовувалися пристрої обертового ріжучого типу. Внаслідок ударів по стеблу втрати зерна були дуже істотними, в порівнянні з ручним прибиранням.

Першою успішною жниваркою, була машина Сміта, оснащена диском, який виконував зрізи без ударів. Згодом з’ясувалося, що цей диск дуже швидко стає тупим і непридатним для використання.

Вперше мотовило було використано в 1822 році вчителем Генрі Оглем і механіком Брауном.

В пристрої Патрика Білля використовувався зворотно-поступальний ріжучий елемент і стрічковий транспортер. Цей винахід був настільки успішним, що певне число випущеної продукції потрапило і в Америку. Однак Білль не запатентував свій винахід.

Так, винахідником жниварок, офіційно визнаний Саірус Маккормік, який спільно зі своїми братами для реалізації свого проекту придумали цілу маркетингову стратегію, яка застосовується і сьогодні. Саме їм варто віддати належне за винахід рекламних постерів, мереж філій і польових демонстрацій техніки в експлуатації. Жниварки Маккормік, «зашли» на ура. За двадцять років було реалізовано понад чверть мільйона жниварок. Компанія існувала до 1979 року, після чого не змогла впоратись зі страйками.

Появ молотилки

Барабанна конструкція, створена Меклеямі з Шотландії в 1786 році, була названа англійською або шотландською. Ці пристрої всерйоз спрощували і прискорювали робочий процес. Так, за один день машина могла обробити і завантажити в мішки близько тисячі бушелів зерна, що становить 27 тисячам кілограм.

До початку 30-х років XIX ст. застосовувалися, переважно, молотарки з кіньми. Цим винаходом захоплювалося багато людей, а художники навіть присвячували їм картини.

Виникнення комбайнів

Бріггс і Карпентер в 1836 вдало випробували перший пристрій з барабанною молотаркою. Автором даної конструкції став Хірам Мур. Першим, більш-менш вдалим з комерційної точки зору був Д.Петерсон, в 1875 році.

Варто віддати належне засновнику компанії Caterpillar, Бенджаміну Холту, внесок якого в історії створення комбайна надзвичайно великий. Він змінив шестерний привід на гнучкі зубчасті ремені, що в рази скоротило навантаження. У 90-і роки він винайшов першу машину, яка була здатна працювати на нерівних поверхнях. В майбутньому суттєвих змін комбайни особливо не піддавалися, а тільки лише удосконалилися.

Самохідні комбайни

Паровий самохідний комбайн, винайдений Джорджом Стоктоном Беррі, був випущений в 1887. Через рік в світ вийшли шість таких машин, які за один день могли оброблювати понад сорока гектар.

Пар змінили пристрої з двигуном на бензині. Справжній приголомшливий успіх прийшов до самохідних машин тільки в 60-і роки ХХ століття.

Гості з майбутнього

У міру свого розвитку машини регулярно видозмінювалися і модернізувалися. Їх оснастили закритими кабінами і величезною кількістю електроніки. Але навіть самі новомодні моделі мають впізнавані родові особливості, які були успадковані від найперших моделей.

Про автора

admin administrator